Resultater for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag kl. 10.00
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 11:26 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Odder Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Victoria Pallesen | 2002 | 403 | 41.01 | 1:24.84 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Emilie Krog | 2002 | 386 | 40.94 | 1:26.10 | |||||
Durup IF | ||||||||||
3 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | 374 | 40.76 | 1:26.97 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 339 | 42.75 | 1:29.90 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 333 | 43.78 | 1:30.41 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emilie Knudsen | 2002 | 330 | 42.97 | 1:30.71 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julie Ejby | 2002 | 325 | 43.17 | 1:31.14 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sascha Lausten | 2002 | 321 | 42.64 | 1:31.52 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 317 | 43.83 | 1:31.88 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
10 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 316 | 43.57 | 1:32.01 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 310 | 43.38 | 1:32.64 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | 309 | 43.42 | 1:32.69 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
13 | Karoline Weltz Jørgensen | 2002 | 290 | 44.85 | 1:34.66 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
14 | Sofie Hein Rimmen | 2002 | 227 | 49.26 | 1:42.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ida S Olesen | 2003 | 349 | 42.47 | 1:29.01 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Johanne A Andersson | 2003 | 294 | 44.66 | 1:34.25 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
3 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 283 | 45.50 | 1:35.40 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Caroline Broholm | 2003 | 283 | 45.55 | 1:35.43 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 279 | 46.81 | 1:35.86 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Elma Gabela | 2004 | 263 | 45.60 | 1:37.86 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Laura Fogh | 2003 | 258 | 46.40 | 1:38.42 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
8 | Amalie Kanstrup | 2003 | 257 | 46.78 | 1:38.56 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 252 | 46.56 | 1:39.25 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emma Stecher | 2003 | 246 | 49.39 | 1:39.94 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Solvej Kofoed Lund | 2003 | 242 | 48.15 | 1:40.48 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 241 | 47.20 | 1:40.68 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
13 | Anna Bull Kramer | 2003 | 231 | 48.65 | 1:42.11 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 11:26 |