Results for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 2
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag kl. 10.00
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 15:37 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Odder Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Yde | 2000 | 473 | 26.04 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Andreas Bui | 2000 | 451 | 26.47 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Matthias Mikkelsen | 2000 | 444 | 26.59 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 440 | 26.67 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Andreas Hansen | 2000 | 431 | 26.87 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Johan Reimer | 2000 | 396 | 27.63 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Søren Wolf | 2000 | 378 | 28.07 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
8 | Lukas Kranker | 2000 | 377 | 28.10 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
9 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | 368 | 28.31 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
10 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | 362 | 28.47 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lucas Christoffersen | 2000 | 360 | 28.51 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Andrej Jessen | 2000 | 353 | 28.70 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Thomas Frederiksen | 2000 | 349 | 28.82 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
14 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 348 | 28.86 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Aleksander Engstrøm | 2000 | 336 | 29.19 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
16 | Jens W. S. Andersen | 2000 | 336 | 29.20 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
16 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 336 | 29.20 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
18 | Anton Borg Hjort | 2000 | 331 | 29.33 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
19 | Andreas Jørgensen | 2000 | 329 | 29.38 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
20 | Lukas Kristensen | 2000 | 327 | 29.45 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
20 | Mathias Dalsgaard | 2000 | 327 | 29.45 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Christian Juul Jensen | 2000 | 326 | 29.47 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Rune Nørgaard | 2000 | 317 | 29.77 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Thorbjørn Eriksen | 2000 | 316 | 29.79 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Oskar Lindholm | 2001 | 379 | 28.03 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Jacob de Lisser | 2001 | 379 | 28.04 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Jens Sørensen | 2001 | 374 | 28.17 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 364 | 28.43 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Artúr Jegesi | 2002 | 350 | 28.80 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Martin H. Abel | 2001 | 342 | 29.01 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 339 | 29.10 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 338 | 29.14 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Lawrence Langley | 2001 | 334 | 29.25 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
10 | Oliver Mølby | 2001 | 330 | 29.37 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 321 | 29.63 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Daniel Jensen | 2001 | 321 | 29.64 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
13 | Mads Sørensen | 2001 | 318 | 29.71 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Kristoffer L Madsen | 2001 | 314 | 29.86 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
14 | Marius Nørgaard | 2001 | 314 | 29.86 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
16 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | 312 | 29.90 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Malthe Levisen | 2001 | 309 | 30.02 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
18 | Alexander Stær | 2001 | 308 | 30.03 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 302 | 30.24 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
20 | Anders Rasmussen | 2001 | 297 | 30.41 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
21 | Rasmus Hald | 2001 | 286 | 30.81 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
22 | Mathias Pedersen | 2002 | 285 | 30.83 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 279 | 31.05 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
24 | Kenan Kaya | 2001 | 276 | 31.16 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
25 | Chris Rasmussen | 2001 | 223 | 33.46 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 15:37 |