2018-07-23   13:46:28
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Årgangs Mesterskaber Gruppe 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 17.00

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  24 maj 2014   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  16:22   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 maj 2014         
 
 
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Gustav Yde  2000    563  1:01.60  2:06.71  3:12.53    4:17.55   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Andreas Hansen  2000    527  1:03.69  2:10.00  4:23.35    4:23.35   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Jakob Juul  2000    522  1:02.65  2:10.25  3:18.58    4:24.17   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Markus Kjeldsen  2000    520  1:04.00  2:10.88  3:18.93    4:24.53   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Rasmus Udbye  2000    493  1:03.13  2:10.94  3:19.78    4:29.21   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Andrej Jessen  2000    484  1:04.22  2:11.84  3:21.39    4:30.92   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Thorstein Godske Pedersen  2000    479  1:05.53  2:14.32  3:24.16    4:31.81   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Matthias Mikkelsen  2000    479  1:04.90  2:15.29  3:25.22    4:31.87   
  Kolding SK                   
                     
Mads Sørensen  2000    479  1:05.61  2:15.04  3:25.08    4:31.91   
  O.S.L.F.                   
                     
10  Casper Christiansen  2000    440  1:07.04  2:19.56  3:30.48    4:39.74   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
11  Jens Riisgaard  2000    437  1:06.21  2:17.61  3:29.31    4:40.27   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
12  Rasmus Nørfjand  2000    431  1:06.80  2:19.22  3:30.74    4:41.56   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
13  Alexander Dahl  2000    423  1:05.64  2:17.42  3:30.91    4:43.26   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
14  Johan Reimer  2000    412  1:05.04  2:17.79  3:31.76    4:45.78   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
15  Christian Rasmussen  2000    407  1:07.16  2:19.91  3:33.51    4:47.04   
  O.S.L.F.                   
                     
16  Mathias Bagger Nielsen  2000    399  1:07.84  2:21.18  3:35.73    4:48.87   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
17  David Hjort  2000    398  1:06.93  2:19.93  3:35.06    4:49.07   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
18  Karl-Emil Späth  2000    395  1:09.66  2:23.15  3:37.33    4:49.84   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
19  Thomas Frederiksen  2000    395  1:07.41  2:20.63  3:35.40    4:49.94   
  Odder IGF                   
                     
20  Mathias Dalsgaard  2000    385  1:09.06  2:24.81  3:39.63    4:52.25   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
21  Jakob Mose  2000    377  1:09.05  2:23.72  3:39.16    4:54.37   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
22  Kasper Jørgensen  2000    371  1:08.16  2:22.60  3:39.57    4:55.91   
  Kolding SK                   
                     
23  Mike Boldsen  2000    361  1:09.29  2:25.47  3:42.62    4:58.73   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jens Sørensen  2001    482  1:02.23  2:10.54  3:20.72    4:31.26   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Mads Sørensen  2001    438  1:06.08  2:16.41  3:28.51    4:39.97   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Victor Bjerre  2001    436  1:07.65  2:19.38  3:30.16    4:40.40   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Oskar Lindholm  2001    430  1:06.73  2:19.47  3:32.18    4:41.78   
  Lyseng IF                   
                     
Simon Juul Henriksen  2001    429  1:05.32  2:17.29  3:31.09    4:41.93   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Jacob de Lisser  2001    423  1:05.65  2:18.12  3:32.62    4:43.42   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Johann Kristian Møller  2001    384  1:08.93  2:25.17  3:40.37    4:52.68   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Martin H. Abel  2001    379  1:08.22  2:23.83  3:39.32    4:53.96   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Oliver Mølby  2001    378  1:07.26  2:21.73  3:37.93    4:54.18   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
10  Nicolaj Løth Andersen  2001    373  1:07.71  2:21.87  3:38.61    4:55.48   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
11  Magnus Funder  2001    358  1:09.25  2:25.94  3:43.59    4:59.63   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
12  Esben Buchwaldt  2002    357  1:10.11  2:25.92  3:43.03    4:59.67   
  Svømmeklubben Grindsted                   
                     
13  Andreas Grønkjær Frost  2001    330  1:13.06  2:32.58  3:51.97    5:07.62   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
14  Artúr Jegesi  2002    324  1:12.36  2:30.53  3:50.36    5:09.52   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  24 maj 2014 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  16:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark