2018-11-14   12:20:55
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Årgangs Mesterskaber Gruppe 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  24 maj 2014   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  16:22   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 maj 2014         
 
 
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Gustav Yde  2000    563  1:01.60  2:06.71  3:12.53    4:17.55   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Andreas Hansen  2000    527  1:03.69  2:10.00  4:23.35    4:23.35   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Jakob Juul  2000    522  1:02.65  2:10.25  3:18.58    4:24.17   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Markus Kjeldsen  2000    520  1:04.00  2:10.88  3:18.93    4:24.53   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Rasmus Udbye  2000    493  1:03.13  2:10.94  3:19.78    4:29.21   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Andrej Jessen  2000    484  1:04.22  2:11.84  3:21.39    4:30.92   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Thorstein Godske Pedersen  2000    479  1:05.53  2:14.32  3:24.16    4:31.81   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Matthias Mikkelsen  2000    479  1:04.90  2:15.29  3:25.22    4:31.87   
  Kolding SK                   
                     
Mads Sørensen  2000    479  1:05.61  2:15.04  3:25.08    4:31.91   
  O.S.L.F.                   
                     
10  Casper Christiansen  2000    440  1:07.04  2:19.56  3:30.48    4:39.74   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
11  Jens Riisgaard  2000    437  1:06.21  2:17.61  3:29.31    4:40.27   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
12  Rasmus Nørfjand  2000    431  1:06.80  2:19.22  3:30.74    4:41.56   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
13  Alexander Dahl  2000    423  1:05.64  2:17.42  3:30.91    4:43.26   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
14  Johan Reimer  2000    412  1:05.04  2:17.79  3:31.76    4:45.78   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
15  Christian Rasmussen  2000    407  1:07.16  2:19.91  3:33.51    4:47.04   
  O.S.L.F.                   
                     
16  Mathias Bagger Nielsen  2000    399  1:07.84  2:21.18  3:35.73    4:48.87   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
17  David Hjort  2000    398  1:06.93  2:19.93  3:35.06    4:49.07   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
18  Karl-Emil Späth  2000    395  1:09.66  2:23.15  3:37.33    4:49.84   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
19  Thomas Frederiksen  2000    395  1:07.41  2:20.63  3:35.40    4:49.94   
  Odder IGF                   
                     
20  Mathias Dalsgaard  2000    385  1:09.06  2:24.81  3:39.63    4:52.25   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
21  Jakob Mose  2000    377  1:09.05  2:23.72  3:39.16    4:54.37   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
22  Kasper Jørgensen  2000    371  1:08.16  2:22.60  3:39.57    4:55.91   
  Kolding SK                   
                     
23  Mike Boldsen  2000    361  1:09.29  2:25.47  3:42.62    4:58.73   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jens Sørensen  2001    482  1:02.23  2:10.54  3:20.72    4:31.26   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Mads Sørensen  2001    438  1:06.08  2:16.41  3:28.51    4:39.97   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Victor Bjerre  2001    436  1:07.65  2:19.38  3:30.16    4:40.40   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Oskar Lindholm  2001    430  1:06.73  2:19.47  3:32.18    4:41.78   
  Lyseng IF                   
                     
Simon Juul Henriksen  2001    429  1:05.32  2:17.29  3:31.09    4:41.93   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Jacob de Lisser  2001    423  1:05.65  2:18.12  3:32.62    4:43.42   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Johann Kristian Møller  2001    384  1:08.93  2:25.17  3:40.37    4:52.68   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Martin H. Abel  2001    379  1:08.22  2:23.83  3:39.32    4:53.96   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Oliver Mølby  2001    378  1:07.26  2:21.73  3:37.93    4:54.18   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
10  Nicolaj Løth Andersen  2001    373  1:07.71  2:21.87  3:38.61    4:55.48   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
11  Magnus Funder  2001    358  1:09.25  2:25.94  3:43.59    4:59.63   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
12  Esben Buchwaldt  2002    357  1:10.11  2:25.92  3:43.03    4:59.67   
  Svømmeklubben Grindsted                   
                     
13  Andreas Grønkjær Frost  2001    330  1:13.06  2:32.58  3:51.97    5:07.62   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
14  Artúr Jegesi  2002    324  1:12.36  2:30.53  3:50.36    5:09.52   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  24 maj 2014 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  16:22 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  24 maj 2014   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  16:23   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 maj 2014         
 
 
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Thea Søe Bach  2002    457  1:13.48  2:30.52  3:48.65    5:04.78   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Marie Christensen  2002    453  1:11.47  2:29.11  3:49.07    5:05.77   
  Odder IGF                   
                     
Cecilie Grøndal  2002    450  1:12.90  2:30.90  3:49.55    5:06.38   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Maria Bredal Larsen  2002    402  1:13.89  2:34.85  3:57.12    5:18.21   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Johanne S. Christensen  2002    380  1:14.19  2:37.19  4:01.92    5:24.29   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
Frederikke Kruse  2002    375  1:16.58  2:37.95  3:59.58    5:25.66   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Louise Skovgaard Jensen  2002    330  1:17.68  2:44.29  4:12.10    5:39.85   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
                     
Emilie Knudsen  2002    320  1:17.65  2:45.04  4:14.44    5:43.34   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Alberte Kjølby  2002    307  1:20.62  2:49.51  4:19.44    5:47.88   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
 
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Louise Houe Andersen  2003    363  1:17.47  2:42.36  4:07.04    5:29.05   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Sofie Theophil Petersen  2003    339  1:20.90  2:47.35  4:12.30    5:36.77   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Selma Pruzljanin  2003    337  1:20.52  2:46.26  4:12.64    5:37.32   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Naya Høgholt Sejr  2003    330  1:21.23  2:47.58  4:14.00    5:39.90   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Cecilie Davidsen  2003    312  1:21.74  2:50.53  4:18.95    5:46.17   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Svava Kj. Gregersen  2004    297  1:24.10  2:53.75  4:24.21    5:51.84   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Alberte Ehrenreich-Birn  2003    279  1:23.64  2:54.31  4:27.72    5:59.42   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Emilie Wolf Sørensen  2003              DSQ  tyvstart 
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  24 maj 2014 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  16:23 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  24 maj 2014   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  16:23   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 maj 2014         
 
 
Løb 3, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Simeon Franow  2000    451  36.27  1:15.85  1:56.77    2:37.25   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Andreas Bui  2000    436  36.73  1:16.48  1:57.13    2:39.05   
  O.S.L.F.                   
                     
Andreas Hougaard  2000    408  35.83  1:16.68  1:59.55    2:42.65   
  Auning Svømmeklub                   
                     
Jonas Ejby  2000    382  38.07  1:20.46  2:03.14    2:46.26   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Mikkel Thagaard Jakobsen  2000    382  37.34  1:19.41  2:02.57    2:46.26   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Benjamin Andresen  2000    371  38.16  1:20.32  2:04.57    2:47.90   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Jakob Juul  2000    327  39.08  1:24.18  2:09.83    2:55.09   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Malthe Burgaard  2000    319  38.28  1:24.90  2:10.29    2:56.44   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Viktor Bull Kramer  2000    317  40.40  1:25.53  2:11.74    2:56.96   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
10  Andreas Hansen  2000    315  40.41  1:25.92  2:11.84    2:57.29   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
11  Magnus Gertz  2000    298  39.16  1:25.94  2:12.86    3:00.52   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
12  Mads L. Werther  2000    294  42.04  1:28.22  2:15.19    3:01.32   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
13  Thorbjørn Eriksen  2000    293  40.78  1:27.04  2:15.00    3:01.51   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
14  Lasse Jensen  2000    283  41.54  1:28.50  2:16.62    3:03.76   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
Andrej Jessen  2000              DSQ  Flyben i bryst 
  Thisted Svømmeklub                   
                     
 
Løb 3, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Mikkelsen  2001    473  35.62  1:14.95  1:55.00    2:34.84   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Aksel Skrydstrup  2001    449  36.45  1:16.39  1:56.70    2:37.55   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Jeppe Vestergaard Jensen  2001    342  38.76  1:22.52  2:07.19    2:52.43   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
Alexander Stær  2001    324  39.49  1:23.96  2:10.17    2:55.60   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Anders Thingstrup Mehlsen  2001    317  39.98  1:26.03  2:12.78    2:56.79   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Mathias Rasmussen  2001    303  42.27  1:27.97  2:13.69    2:59.52   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Christian Bonde  2001    298  41.91  1:28.13  2:14.23    3:00.56   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Jakob Grene  2001    294  39.04  1:24.34  2:12.80    3:01.31   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Mads Sørensen  2001    290  42.31  1:30.19  2:16.13    3:02.15   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
10  Thomas Schiby  2001    288  41.95  1:29.53  2:16.85    3:02.62   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
11  Magnus Dyg Holme  2002    279  41.78  1:28.61  2:16.18    3:04.59   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
12  Emil Kragh  2001    276  41.30  1:28.34  2:16.82    3:05.14   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
13  Andreas Grønkjær Frost  2001    275  42.01  1:29.40  2:18.55    3:05.34   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
14  Filip Cederstrøm  2002    273  42.39  1:29.27  2:17.21    3:06.00   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
15  Christian Ottosen  2002    263  43.71  1:31.66  2:19.66    3:08.30   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
16  Oliver Widemann Bache  2001    262  41.53  1:29.10  2:18.72    3:08.41   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
17  Mathias Lund Hansen  2002    262  42.04  1:29.98  2:19.41    3:08.44   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
18  Rasmus Sander Berggreen  2001    260  41.67  1:29.56  2:19.45    3:09.01   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
19  Gustav Fløche Fuglsang  2002    255  42.84  1:31.43  2:21.39    3:10.15   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
20  Oliver Kjærgaard  2001    252  44.50  1:33.16  2:21.99    3:10.92   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Christian Hovmark  2001              DSQ  Ej samtid ber. v 75m 
  Thisted Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  24 maj 2014 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  16:23 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  24 maj 2014   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  16:23   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 maj 2014         
 
 
Løb 4, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Cecilie Grøndal  2002    445  41.57  1:26.82  2:11.38    2:56.17   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Emilie Krog  2002    396  41.95  1:28.71  2:16.20    3:03.25   
  Durup IF                   
                     
Victoria Pallesen  2002    364  44.15  1:33.26  2:22.14    3:08.39   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
Anna Bredal Storgaard  2002    362  41.71  1:29.24  2:18.60    3:08.70   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
Elisabeth Sølvkjær  2002    361  43.55  1:32.79  2:21.40    3:08.91   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Alberte Schnieber Klausen  2002    345  44.23  1:34.32  2:24.81    3:11.84   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Nicoline Kristiansen  2002    343  44.22  1:32.91  2:23.10    3:12.19   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Isabella Bach  2002    339  43.61  1:32.21  2:22.57    3:12.96   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Emilie Knudsen  2002    333  45.14  1:33.99  2:23.34    3:14.01   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
10  Julie Ejby  2002    308  44.32  1:35.15  2:26.88    3:19.08   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
11  Maja Fridberg Madsen  2002    296  45.44  1:36.43  2:28.67    3:21.86   
  Odder IGF                   
                     
12  Sofia Louise Dahl  2002    286  47.18  1:38.95  2:33.68    3:24.17   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
13  Sascha Lausten  2002    277  44.27  1:34.16  2:28.49    3:26.40   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
14  Karoline Weltz Jørgensen  2002    276  46.00  1:39.76  2:33.33    3:26.46   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
                     
15  Marikka Andersen  2002    233  51.61  1:47.38  2:43.02    3:38.61   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
 
Løb 4, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ida S Olesen  2003    378  43.18  1:29.54  2:18.13    3:06.10   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Annika Hausgaard Godt  2003    295  47.24  1:38.07  2:29.70    3:22.15   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Rebecca E. Jakobsen  2003    286  45.32  1:36.01  2:29.33    3:24.06   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Johanne A Andersson  2003    284  46.69  1:38.68  2:32.12    3:24.59   
  Frem Odense                   
                     
Andrea Schulz Mikkelsen  2003    282  46.83  1:39.64  2:32.83    3:25.03   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Elma Gabela  2004    280  47.54  1:41.11  2:34.26    3:25.48   
  Kolding SK                   
                     
Amalie Kanstrup  2003    272  47.48  1:38.62  2:33.70    3:27.48   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Christine Krogh  2003    261  49.10  1:43.35  2:37.60    3:30.47   
  O.S.L.F.                   
                     
Laura Fogh  2003    252  48.57  1:42.45  2:37.72    3:32.98   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
10  Anna Bull Kramer  2003    234  49.33  1:45.14  2:41.62    3:38.29   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
11  Sofie Bach Nielsen  2003    225  52.29  1:50.44  2:46.69    3:40.93   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
12  Aida Nezam  2003    220  50.97  1:48.09  2:45.66    3:42.70   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
13  Freja Ulka Nielsen  2003    209  52.77  1:51.24  2:49.86    3:46.75   
  Kolding SK                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  24 maj 2014 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  16:23 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  24 maj 2014   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  16:23   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 maj 2014         
 
 
Løb 5, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sto 1    468          1:47.08   
  Swim Team Odense                   
  Andreas Bui  2000      26.29        26.29   
  Malthe Burgaard  2000      27.36        53.65   
  Jacob de Lisser  2001      27.43        1:21.08   
  Thorstein Godske Pedersen  2000      26.00        1:47.08   
                     
Horsens Drenge 1  2000    433          1:49.91   
  Horsens Svømmeklub                   
  Rasmus Udbye  2000      26.48        26.48   
  Simeon Franow  2000      27.21        53.69   
  Mathias Dalsgaard  2000      27.98        1:21.67   
  Christian Juul Jensen  2000      28.24        1:49.91   
                     
Aarhus Swim Drenge  2000    418          1:51.19   
  Aarhus Swim                   
  Magnus Boldrup Birn  2000      28.59        28.59   
  Magnus Mikkelsen  2001      27.55        56.14   
  Søren Wolf  2000      28.19        1:24.33   
  Johan Reimer  2000      26.86        1:51.19   
                     
Tritons Konger    400          1:52.80   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
  Jakob Juul  2000      27.47        27.47   
  Mads Sørensen  2001      29.40        56.87   
  Anders Rasmussen  2001      29.56        1:26.43   
  Andreas Hansen  2000      26.37        1:52.80   
                     
Sto 2    378          1:55.04   
  Swim Team Odense                   
  Christian Rasmussen  2000      28.49        28.49   
  Jens W. S. Andersen  2000      28.86        57.35   
  Simon Juul Henriksen  2001      29.28        1:26.63   
  Mads Sørensen  2000      28.41        1:55.04   
                     
Stm Drenge    377          1:55.14   
  Swim Team Midtjylland                   
  Victor Bjerre  2001      29.69        29.69   
  Jens Sørensen  2001      28.65        58.34   
  Anders Thingstrup Mehlsen  2001      28.83        1:27.17   
  Lucas Christoffersen  2000      27.97        1:55.14   
                     
Lyseng Drenge    373          1:55.47   
  Lyseng IF                   
  Oskar Lindholm  2001      28.23        28.23   
  Lukas Kristensen  2000      28.77        57.00   
  Anton Borg Hjort  2000      28.52        1:25.52   
  Oliver Høyer  2000      29.95        1:55.47   
                     
Silkeborg Drenge  2000    371          1:55.68   
  Silkeborg Svømmeklub                   
  Markus Kjeldsen  2000      27.49        27.49   
  Jens Riisgaard  2000      29.29        56.78   
  Mike Boldsen  2000      30.16        1:26.94   
  Oliver Frølund  2001      28.74        1:55.68   
                     
Agf Drenge 1    368          1:56.01   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  David Hjort  2000      27.42        27.42   
  Artúr Jegesi  2002      29.01        56.43   
  Magnus Gertz  2000      29.31        1:25.74   
  Valdemar Kjærgaard  2001      30.27        1:56.01   
                     
10  Bsk08 05  2000    355          1:57.46   
  Brønderslev SK08                   
  Lukas Kranker  2000      28.02        28.02   
  Steffen Jes Vestergaard  2000      29.18        57.20   
  Nicolai Sand  2000      30.66        1:27.86   
  Anders Vestergaard  2001      29.60        1:57.46   
                     
11  Esbjerg Guns  2000    351          1:57.89   
  Esbjerg Svømmeklub                   
  Martin H. Abel  2001      29.10        29.10   
  Oliver Christensen  2000      30.15        59.25   
  Jakob Grene  2001      29.32        1:28.57   
  Oliver Mølby  2001      29.32        1:57.89   
                     
12  Hsc Drenge    342          1:58.92   
  Holstebro Svømme Club                   
  Casper Christiansen  2000      28.34        28.34   
  Rasmus Nørfjand  2000      28.28        56.62   
  Mathias Rasmussen  2001      30.05        1:26.67   
  Magnus A H Christensen  2001      32.25        1:58.92   
                     
13  As Drenge    335          1:59.67   
  Aalborg Svømmeklub                   
  Rune Nørgaard  2000      28.62        28.62   
  Christian Bonde  2001      29.97        58.59   
  Mads L. Werther  2000      30.32        1:28.91   
  Thomas Schiby  2001      30.76        1:59.67   
                     
14  Thisted Drenge  2000    323          2:01.19   
  Thisted Svømmeklub                   
  Andrej Jessen  2000      28.84        28.84   
  Alexander Dahl  2000      29.52        58.36   
  Christian Hovmark  2001      33.10        1:31.46   
  Mads Kloster  2002      29.73        2:01.19   
                     
15  Drenge Vs    317          2:01.95   
  Viborg Svømme Klub                   
  Mikkel Weis Kallesøe  2000      28.92        28.92   
  Mathias Pedersen  2002      30.93        59.85   
  Marcus Pedersen  2000      29.73        1:29.58   
  Oliver Widemann Bache  2001      32.37        2:01.95   
                     
16  Tritons Prinser    290          2:05.56   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
  Magnus Funder  2001      30.09        30.09   
  Johann Kristian Møller  2001      30.78        1:00.87   
  Emil Kragh  2001      32.51        1:33.38   
  August Sparre Hangel  2001      32.18        2:05.56   
                     
17  Odder Drenge    290          2:05.63   
  Odder IGF                   
  Kenan Kaya  2001      30.45        30.45   
  Sebastian Møller Jürgense  2001      30.69        1:01.14   
  Thor G. Nedergaard  2002      30.97        1:32.11   
  Nicholas Bundgaard  2002      33.52        2:05.63   
                     
18  Agf Drenge 2    259          2:10.34   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Christian Ottosen  2002      31.41        31.41   
  Christian L. H. Frederiks  2001      32.41        1:03.82   
  Magnus V. Ancker  2001      31.78        1:35.60   
  Mathias Lund Hansen  2002      34.74        2:10.34   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  24 maj 2014 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  16:23 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  24 maj 2014   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  16:23   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 maj 2014         
 
 
Løb 6, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Odder Piger    409          2:08.08   
  Odder IGF                   
  Sidsel Nielsen  2002      31.72        31.72   
  Maja Fridberg Madsen  2002      32.98        1:04.70   
  Marie Christensen  2002      29.73        1:34.43   
  Cecilie Gregersen  2002      33.65        2:08.08   
                     
Stm Piger    384          2:10.78   
  Swim Team Midtjylland                   
  Pernille Koch Sinding  2002      32.43        32.43   
  Frederikke Kruse  2002      32.21        1:04.64   
  Kirstine Mørk Rasmussen  2003      32.87        1:37.51   
  Signe Bach  2002      33.27        2:10.78   
                     
As Piger    378          2:11.56   
  Aalborg Svømmeklub                   
  Emma Stecher  2003      32.19        32.19   
  Ida S Olesen  2003      33.02        1:05.21   
  Lea Serup Schøn  2002      33.14        1:38.35   
  Sofie Hein Rimmen  2002      33.21        2:11.56   
                     
Thisted Piger  2002    366          2:12.95   
  Thisted Svømmeklub                   
  Thea Søe Bach  2002      31.92        31.92   
  Karoline Sørensen  2002      32.63        1:04.55   
  Julie Kappel Petersen  2002      33.40        1:37.95   
  Elisabeth Sølvkjær  2002      35.00        2:12.95   
                     
Piger Vs    352          2:14.70   
  Viborg Svømme Klub                   
  Louise D. Liboriussen  2002      32.12        32.12   
  Louise Houe Andersen  2003      33.01        1:05.13   
  Rebecca E. Jakobsen  2003      34.73        1:39.86   
  Josefine Heuer  2003      34.84        2:14.70   
                     
Aarhus Swim Piger  2002    345          2:15.58   
  Aarhus Swim                   
  Sigrid Lei Lamberg  2002      31.73        31.73   
  Sofia Louise Dahl  2002      35.52        1:07.25   
  Emilie Wolf Sørensen  2003      35.14        1:42.39   
  Solvej Kofoed Lund  2003      33.19        2:15.58   
                     
Tritons Prinsesser    328          2:17.94   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
  Sofie Theophil Petersen  2003      33.56        33.56   
  Svava Kj. Gregersen  2004      35.77        1:09.33   
  Alberte Ehrenreich-Birn  2003      34.47        1:43.80   
  Cecilie Davidsen  2003      34.14        2:17.94   
                     
Agf Piger 1    319          2:19.17   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Sarah Carugati  2004      35.82        35.82   
  Naya Høgholt Sejr  2003      35.66        1:11.48   
  Mille Kjær Jensen  2004      36.22        1:47.70   
  Nicoline Kristiansen  2002      31.47        2:19.17   
                     
Horsens Piger 1  2001    304          2:21.41   
  Horsens Svømmeklub                   
  Marikka Andersen  2002      36.73        36.73   
  Sofie Bach Nielsen  2003      36.19        1:12.92   
  Anna Bull Kramer  2003      37.13        1:50.05   
  Cecilie Grøndal  2002      31.36        2:21.41   
                     
10  Odder Piger 2    290          2:23.66   
  Odder IGF                   
  Sofia Ingeberg  2002      34.66        34.66   
  Emma Rasmussen  2002      37.45        1:12.11   
  Karolina Højfeldt  2002      35.94        1:48.05   
  Rosa Sigel Thomsen  2002      35.61        2:23.66   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  24 maj 2014 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  16:23 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  24 maj 2014   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  10:40   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 maj 2014         
 
 
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Cecilie Grøndal  2002    450  33.45  1:11.01  1:48.58    2:25.01   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Marie Christensen  2002    443  33.49  1:10.78  1:48.87    2:25.76   
  Odder IGF                   
                     
Mille Moeslund Lausen  2002    436  34.62  1:12.44  1:50.52    2:26.52   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
Maria Bredal Larsen  2002    412  34.18  1:11.86  1:50.83    2:29.38   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Thea Søe Bach  2002    410  34.55  1:12.87  1:51.59    2:29.55   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Emilie Krog  2002    404  35.02  1:13.66  1:52.65    2:30.32   
  Durup IF                   
                     
Johanne S. Christensen  2002    384  34.57  1:13.10  1:53.92    2:32.89   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
Karoline Sørensen  2002    383  34.81  1:14.95  1:54.95    2:33.08   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Frederikke Kruse  2002    379  35.01  1:14.62  1:54.83    2:33.61   
  Herning Svømmeklub                   
                     
10  Sigrid Lei Lamberg  2002    331  35.34  1:17.63  1:59.55    2:40.60   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
11  Louise D. Liboriussen  2002    331  35.10  1:16.00  1:59.87    2:40.66   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
12  Lea Serup Schøn  2002    313  37.47  1:20.03  2:03.91    2:43.63   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
13  Thilde Timmermand  2002    308  36.68  1:18.65  2:02.35    2:44.46   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
14  Charlotte S. Jensen  2002    257  40.03  2:13.11  2:54.83    2:54.83   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
 
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emma Stecher  2003    395  36.87  1:15.89  1:54.81    2:31.42   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Sofie Theophil Petersen  2003    360  36.55  1:17.00  1:58.27    2:36.15   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Louise Houe Andersen  2003    350  35.62  1:16.68  1:58.12    2:37.60   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Andrea Schulz Mikkelsen  2003    343  37.60  1:18.42  2:00.30    2:38.72   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Lærke Høgsted  2003    333  37.37  1:17.52  1:58.17    2:40.38   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Selma Pruzljanin  2003    321  37.71  1:19.61  2:02.03    2:42.27   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Svava Kj. Gregersen  2004    299  38.50  1:21.01  2:04.58    2:46.25   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Alberte Ehrenreich-Birn  2003    290  37.35  1:21.10  2:05.65    2:47.91   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Sofie Bach Nielsen  2003    281  37.62  1:20.74  2:06.30    2:49.61   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
10  Elma Gabela  2004    277  39.34  1:23.24  2:08.43    2:50.36   
  Kolding SK                   
                     
11  Cecilie Christiansen  2003    272  39.58  1:23.05  2:07.61    2:51.51   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
12  Christina M. Glargaard  2004    268  36.61  1:21.67  2:07.99    2:52.33   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
13  Christine Krogh  2003    252  39.59  1:25.24  2:12.43    2:55.79   
  O.S.L.F.                   
                     
Naya Høgholt Sejr  2003              DSQ  tyvstart 
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  24 maj 2014 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  10:40 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  24 maj 2014   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  11:03   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 maj 2014         
 
 
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Gustav Yde  2000    568  28.75  58.67  1:29.24    1:59.95   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Andreas Hansen  2000    533  28.97  59.80  1:31.49    2:02.52   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Jakob Juul  2000    503  29.28  1:00.59  1:32.89    2:04.90   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Rasmus Udbye  2000    499  29.20  1:01.09  1:33.53    2:05.27   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Matthias Mikkelsen  2000    494  29.31  1:01.03  1:33.75    2:05.68   
  Kolding SK                   
                     
Andrej Jessen  2000    478  29.97  1:01.62  1:33.84    2:07.08   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Thorstein Godske Pedersen  2000    469  28.74  1:00.52  1:34.26    2:07.86   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Markus Kjeldsen  2000    462  29.18  1:01.91  1:35.54    2:08.50   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Søren Wolf  2000    454  30.04  1:02.71  1:35.89    2:09.20   
  IHF Svømning                   
                     
10  Mads Sørensen  2000    436  30.53  1:04.62  1:38.54    2:11.04   
  O.S.L.F.                   
                     
11  Johan Reimer  2000    416  29.71  1:02.54  1:37.55    2:13.01   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
12  Jens Riisgaard  2000    407  31.09  1:04.94  1:39.90    2:14.01   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
13  Rasmus Nørfjand  2000    407  30.86  1:05.29  1:39.99    2:14.04   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
14  Alexander Dahl  2000    394  30.87  1:05.51  1:41.14    2:15.53   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
15  Thomas Frederiksen  2000    393  30.57  1:05.79  1:40.81    2:15.55   
  Odder IGF                   
                     
16  Malthe Burgaard  2000    392  30.65  1:06.01  1:42.22    2:15.69   
  Odense Svømme Klub                   
                     
17  Mikkel Weis Kallesøe  2000    385  31.13  1:06.39  1:41.04    2:16.55   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
18  Christian Rasmussen  2000    382  29.97  1:04.69  1:41.12    2:16.84   
  O.S.L.F.                   
                     
19  Oliver Østergaard Hansen  2000    382  30.78  1:05.95  1:42.82    2:16.93   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
20  Jakob Mose  2000    374  32.75  1:07.49  1:43.09    2:17.80   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
21  Mathias Bagger Nielsen  2000    367  31.91  1:07.10  1:43.68    2:18.78   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
22  Mathias Dalsgaard  2000    363  31.77  1:07.77  1:44.25    2:19.21   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
23  Rune Nørgaard  2000    363  33.66  1:10.67  1:46.42    2:19.22   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
24  Mike Boldsen  2000    358  31.65  1:07.09  1:44.08    2:19.93   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
25  Mads Alnor  2000    357  31.21  1:06.72  1:43.74    2:19.98   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
26  Lukas Kranker  2000    347  31.41  1:07.26  1:44.28    2:21.32   
  Brønderslev SK08                   
                     
27  Niklas T. Kristiansen  2000    346  33.09  1:08.89  1:45.85    2:21.42   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
28  Rasmus Grønnegaard  2000    345  30.73  1:07.02  1:44.83    2:21.68   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
29  Aleksander Engstrøm  2000    334  31.90  1:07.74  1:45.01    2:23.11   
  Frem Odense                   
                     
30  Marcus Pedersen  2000    326  32.28  1:08.85  1:46.82    2:24.35   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
31  Christian Juul Jensen  2000    317  32.15  1:08.95  1:47.82    2:25.63   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
 
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jens Sørensen  2001    456  28.90  1:01.20  1:35.13    2:09.09   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Simon Juul Henriksen  2001    429  29.98  1:04.02  1:38.92    2:11.68   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Mads Sørensen  2001    427  31.28  1:05.11  1:39.14    2:11.86   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Jacob de Lisser  2001    408  1:03.80  1:39.61  2:13.88    2:13.88   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Oskar Lindholm  2001    389  31.92  1:06.84  1:42.25    2:16.08   
  Lyseng IF                   
                     
Victor Bjerre  2001    387  32.30  1:07.27  1:42.82    2:16.35   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Christian Bonde  2001    386  32.87  1:07.99  1:42.60    2:16.43   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Aksel Skrydstrup  2001    372  31.15  1:06.67  1:42.80    2:18.11   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Oliver Mølby  2001    370  31.60  1:07.26  1:43.47    2:18.36   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
10  Lawrence Langley  2001    360  32.84  1:09.40  1:46.11    2:19.63   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
11  Nicolaj Løth Andersen  2001    357  31.82  1:07.28  1:43.84    2:20.05   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
12  Magnus Funder  2001    350  32.52  1:08.17  1:45.14    2:20.95   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
13  Anders Rasmussen  2001    345  32.93  1:08.34  1:45.18    2:21.56   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
14  Artúr Jegesi  2002    344  32.88  1:08.99  1:45.64    2:21.77   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
15  Johann Kristian Møller  2001    343  32.12  1:08.17  1:45.53    2:21.87   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
16  Oliver Frølund  2001    343  32.86  1:08.94  1:45.93    2:21.91   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
17  Daniel Jensen  2001    342  31.16  1:07.34  1:46.59    2:22.09   
  Delta Svøm                   
                     
18  Esben Buchwaldt  2002    341  33.06  1:09.27  1:46.32    2:22.18   
  Svømmeklubben Grindsted                   
                     
19  Alexander Stær  2001    338  31.86  1:07.77  1:45.72    2:22.63   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
20  Jeppe Vestergaard Jensen  2001    329  31.78  1:08.71  1:47.36    2:23.93   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
21  Malthe Levisen  2001    311  33.27  1:10.52  1:49.03    2:26.60   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
22  Sebastian Møller Jürgense  2001    309  33.54  1:10.02  1:48.38    2:26.85   
  Odder IGF                   
                     
23  Kenan Kaya  2001    302  33.41  1:10.16  1:49.09    2:27.95   
  Odder IGF                   
                     
24  Thomas Schiby  2001    287  34.31  1:12.80  1:52.62    2:30.50   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
25  Christian L. H. Frederiks  2001    286  34.19  1:12.29  1:51.87    2:30.78   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
26  August Sparre Hangel  2001    279  33.84  1:11.89  1:51.93    2:32.01   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
27  Sebastian Leimbeck  2001    268  35.61  1:15.20  1:56.08    2:34.09   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
28  Magnus A H Christensen  2001    266  34.68  1:14.43  1:54.72    2:34.45   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
29  Oliver L Nelander  2002    253  35.51  1:15.41  1:56.47    2:36.97   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  24 maj 2014 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  11:03 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  24 maj 2014   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  11:26   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 maj 2014         
 
 
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Victoria Pallesen  2002    403  41.01        1:24.84   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
Emilie Krog  2002    386  40.94        1:26.10   
  Durup IF                   
                     
Anna Bredal Storgaard  2002    374  40.76        1:26.97   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
Alberte Schnieber Klausen  2002    339  42.75        1:29.90   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Elisabeth Sølvkjær  2002    333  43.78        1:30.41   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Emilie Knudsen  2002    330  42.97        1:30.71   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Julie Ejby  2002    325  43.17        1:31.14   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Sascha Lausten  2002    321  42.64        1:31.52   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Anne Bøjstrup Bertelsen  2002    317  43.83        1:31.88   
  Brønderslev SK08                   
                     
10  Camilla Brøgger-Andersen  2002    316  43.57        1:32.01   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
11  Maja Fridberg Madsen  2002    310  43.38        1:32.64   
  Odder IGF                   
                     
12  Alma Thrige Dyrehauge  2002    309  43.42        1:32.69   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
13  Karoline Weltz Jørgensen  2002    290  44.85        1:34.66   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
                     
14  Sofie Hein Rimmen  2002    227  49.26        1:42.64   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ida S Olesen  2003    349  42.47        1:29.01   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Johanne A Andersson  2003    294  44.66        1:34.25   
  Frem Odense                   
                     
Rebecca E. Jakobsen  2003    283  45.50        1:35.40   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Caroline Broholm  2003    283  45.55        1:35.43   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Annika Hausgaard Godt  2003    279  46.81        1:35.86   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Elma Gabela  2004    263  45.60        1:37.86   
  Kolding SK                   
                     
Laura Fogh  2003    258  46.40        1:38.42   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
Amalie Kanstrup  2003    257  46.78        1:38.56   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Kirstine Mørk Rasmussen  2003    252  46.56        1:39.25   
  Herning Svømmeklub                   
                     
10  Emma Stecher  2003    246  49.39        1:39.94   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
11  Solvej Kofoed Lund  2003    242  48.15        1:40.48   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
12  Andrea Schulz Mikkelsen  2003    241  47.20        1:40.68   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
13  Anna Bull Kramer  2003    231  48.65        1:42.11   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  24 maj 2014 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  11:26 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  24 maj 2014   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  11:27   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 maj 2014         
 
 
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Simeon Franow  2000    410  34.84        1:14.83   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Andreas Hougaard  2000    404  34.85        1:15.18   
  Auning Svømmeklub                   
                     
Andreas Bui  2000    403  34.81        1:15.25   
  O.S.L.F.                   
                     
Andrej Jessen  2000    375  36.73        1:17.10   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Mikkel Thagaard Jakobsen  2000    371  36.15        1:17.33   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Benjamin Andresen  2000    369  36.79        1:17.52   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Jakob Juul  2000    353  37.07        1:18.65   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Jonas Ejby  2000    344  37.59        1:19.34   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Lucas Christoffersen  2000    342  38.06        1:19.47   
  Herning Svømmeklub                   
                     
10  Andreas Hansen  2000    322  38.38        1:21.10   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
11  Malthe Burgaard  2000    300  38.83        1:23.05   
  Odense Svømme Klub                   
                     
12  Viktor Bull Kramer  2000    298  39.68        1:23.19   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
13  Lasse Jensen  2000    297  39.51        1:23.33   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
14  Magnus Gertz  2000    294  39.47        1:23.56   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
15  Mads L. Werther  2000    271  40.94        1:25.92   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
16  Steffen Jes Vestergaard  2000    222  42.25        1:31.75   
  Brønderslev SK08                   
                     
Thorbjørn Eriksen  2000              DSQ  tyvstart 
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
 
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Mikkelsen  2001    474  34.28        1:11.31   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Aksel Skrydstrup  2001    412  35.77        1:14.71   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Lawrence Langley  2001    343  37.73        1:19.41   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
Alexander Stær  2001    335  38.06        1:20.00   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Jacob de Lisser  2001    329  37.30        1:20.55   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Anders Thingstrup Mehlsen  2001    328  37.77        1:20.57   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Jeppe Vestergaard Jensen  2001    318  38.76        1:21.41   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
Thomas Schiby  2001    290  39.88        1:23.94   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Mathias Pedersen  2002    289  40.28        1:24.07   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
10  Rasmus Sander Berggreen  2001    281  38.58        1:24.90   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
11  Anders Bredal Storgaard  2002    280  40.31        1:24.97   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
12  Jakob Grene  2001    277  39.92        1:25.24   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
13  Anders Vestergaard  2001    272  41.25        1:25.79   
  Brønderslev SK08                   
                     
14  Filip Cederstrøm  2002    271  40.50        1:25.86   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
15  Magnus Dyg Holme  2002    266  40.96        1:26.42   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
16  Oliver Frølund  2001    266  40.72        1:26.45   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
17  Mathias Lund Hansen  2002    264  41.25        1:26.59   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
18  Oliver Widemann Bache  2001    262  40.49        1:26.90   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
19  Christian Bonde  2001    261  41.34        1:27.01   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
20  Mathias Rasmussen  2001    260  41.08        1:27.06   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
21  Magnus V. Ancker  2001    260  40.98        1:27.10   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
22  Gustav Stahl  2002    260  41.12        1:27.11   
  Odense Svømme Klub                   
                     
23  Andreas Grønkjær Frost  2001    259  40.58        1:27.22   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
24  Gustav Fløche Fuglsang  2002    258  41.58        1:27.35   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
25  Benjamin Rohde  2001    253  41.82        1:27.86   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
26  Emil Kragh  2001    253  41.28        1:27.88   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
27  Christian Ottosen  2002    246  42.03        1:28.64   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
28  Malthe Levisen  2001    242  42.24        1:29.19   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
29  Christian Hovmark  2001    238  42.31        1:29.63   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
30  Kristoffer L Madsen  2001    227  42.80        1:31.10   
  Delta Svøm                   
                     
Valdemar Kjærgaard  2001              DSQ  tyvstart 
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  24 maj 2014 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  11:27 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  24 maj 2014   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  12:33   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 maj 2014         
 
 
Løb 11, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Cecilie Grøndal  2002    451  36.00  1:15.05  1:55.47    2:36.45   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Marie Christensen  2002    429  36.89  1:17.14  1:57.85    2:39.04   
  Odder IGF                   
                     
Emilie Krog  2002    410  38.41  1:19.56  2:01.32    2:41.54   
  Durup IF                   
                     
Karoline Sørensen  2002    385  38.91  1:21.51  2:04.75    2:44.86   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Thea Søe Bach  2002    384  38.93  1:20.66  2:03.25    2:45.01   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Mitzi D. Jensen  2002    381  38.93  1:21.50  2:04.80    2:45.45   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Isabella Bach  2002    379  38.28  1:20.14  2:03.65    2:45.78   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Victoria Pallesen  2002    375  41.20  1:24.60  2:06.45    2:46.44   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
Mille Moeslund Lausen  2002    374  40.54  1:22.87  2:05.56    2:46.50   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
10  Pernille Koch Sinding  2002    361  40.18  2:07.56  2:48.55    2:48.55   
  Herning Svømmeklub                   
                     
11  Alma Thrige Dyrehauge  2002    338  40.24  1:23.86  2:08.28    2:52.17   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
12  Cecilie Væver  2002    332  40.30  2:53.30      2:53.30   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
13  Camilla Brøgger-Andersen  2002    323  42.05  2:12.39  2:54.92    2:54.92   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
14  Maja Johansen  2002    321  1:25.46  2:11.09  2:55.20    2:55.20   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
15  Cecilie Gregersen  2002    317  40.41  1:25.32  2:10.98    2:55.97   
  Odder IGF                   
                     
16  Emma Rasmussen  2002    314  42.94  1:27.32  2:11.98    2:56.50   
  Odder IGF                   
                     
17  Carli Mark  2002    313  43.29  1:28.12  2:13.35    2:56.62   
  Durup IF                   
                     
18  Nanna Funch Martens  2002    311  1:24.55  2:57.05      2:57.05   
  O.S.L.F.                   
                     
19  Maria Bredal Larsen  2002    274  44.16  1:31.35  2:19.22    3:04.58   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Julie Kappel Petersen  2002              DSQ  2 armtag v. vend 125 
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Kristine Hülsen  2002              DSQ  Ej fortsat bev. 125m 
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
Nicoline Kristiansen  2002              DSQ  Ej fortsat bev 175m 
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
 
Løb 11, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ida S Olesen  2003    366  39.94  1:22.19  2:05.55    2:47.76   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Caroline Broholm  2003    323  41.41  1:26.12  2:11.74    2:54.77   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Cecilie Davidsen  2003    316  42.45  1:27.26  2:12.41    2:56.08   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Sofie Theophil Petersen  2003    312  43.24  1:28.56  2:14.04    2:56.93   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Naya Høgholt Sejr  2003    306  43.16  1:28.22  2:13.45    2:57.93   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Mille Kjær Jensen  2004    297  43.03  1:28.30  2:14.46    2:59.86   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Louise Houe Andersen  2003    297  42.11  1:27.74  2:14.69    2:59.90   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Emilie Wolf Sørensen  2003    293  43.48  1:29.29  2:15.68    3:00.57   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Selma Pruzljanin  2003    277  44.22  1:30.95  2:17.95    3:04.10   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
10  Mia Hvarre  2004    276  44.14  1:30.35  2:17.79    3:04.32   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
11  Mille Trier Pedersen  2003    256  43.27  1:30.36  2:19.45    3:08.90   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
12  Sarah Carugati  2004    254  44.81  1:32.46  2:20.50    3:09.37   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
13  Marie Louise Jørgensen  2003    250  44.08  1:31.94  2:22.51    3:10.53   
  Kolding SK                   
                     
14  Aida Nezam  2003    229  46.46  2:26.90  3:16.15    3:16.15   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  24 maj 2014 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  12:33 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  24 maj 2014   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  12:33   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 maj 2014         
 
 
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Gustav Yde  2000    463  32.89  1:08.41  1:42.93    2:17.12   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Rasmus Nørfjand  2000    442  33.13  1:08.87  1:44.83    2:19.29   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Rasmus Udbye  2000    424  32.78  1:08.55  1:45.28    2:21.22   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Casper Christiansen  2000    401  34.53  1:11.27  1:48.00    2:23.85   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Markus Kjeldsen  2000    398  34.10  1:10.94  1:48.41    2:24.18   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Kristoffer Desmareth  2000    397  34.47  1:11.04  1:48.08    2:24.36   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Thomas Frederiksen  2000    394  33.78  1:10.67  1:47.88    2:24.74   
  Odder IGF                   
                     
Thorstein Godske Pedersen  2000    392  32.98  1:09.75  1:48.00    2:24.91   
  Odense Svømme Klub                   
                     
David Hjort  2000    390  33.97  1:10.95  1:48.64    2:25.20   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
10  Simeon Franow  2000    383  33.66  1:10.98  1:48.71    2:26.01   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
11  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000    380  35.04  1:12.23  1:49.82    2:26.47   
  Struer Svømmeklub                   
                     
12  Lucas Christoffersen  2000    366  34.80  1:12.16  1:50.41    2:28.33   
  Herning Svømmeklub                   
                     
13  Magnus Boldrup Birn  2000    361  34.89  1:12.73  1:51.13    2:28.99   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
14  Oliver Christensen  2000    352  35.41  1:13.70  1:52.35    2:30.18   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
15  Nicolai Sand  2000    348  35.33  1:13.29  1:52.13    2:30.72   
  Brønderslev SK08                   
                     
16  Andreas Jørgensen  2000    345  35.25  1:13.30  1:52.24    2:31.15   
  Kolding SK                   
                     
17  Jakob Juul  2000    343  35.99  1:15.09  1:53.47    2:31.49   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
18  Mathias Dalsgaard  2000    333  34.64  1:12.55  1:52.65    2:33.02   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
19  Kasper Jørgensen  2000    323  36.26  1:15.40  1:55.09    2:34.54   
  Kolding SK                   
                     
20  Magnus Havemann  2000    315  36.30  1:15.58  1:56.22    2:35.91   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
21  Oliver Østergaard Hansen  2000    306  36.93  1:16.94  1:57.65    2:37.30   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
22  Christian Rasmussen  2000    302  36.07  1:16.84  1:57.68    2:38.00   
  O.S.L.F.                   
                     
23  Jens W. S. Andersen  2000    283  37.10  1:17.98  1:59.27    2:41.54   
  O.S.L.F.                   
                     
24  Aleksander Engstrøm  2000    279  38.25  1:18.94  2:01.47    2:42.20   
  Frem Odense                   
                     
 
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nicolaj Løth Andersen  2001    372  35.24  1:12.05  1:49.47    2:27.53   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Simon Juul Henriksen  2001    348  35.89  1:14.68  1:53.38    2:30.77   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Marius Nørgaard  2001    346  35.47  1:52.99  2:31.14    2:31.14   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
Artúr Jegesi  2002    330  37.05  1:15.40  1:54.91    2:33.53   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Mads Sørensen  2001    329  35.41  1:15.06  1:54.88    2:33.60   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Valdemar Kjærgaard  2001    321  37.47  1:16.31  1:56.42    2:34.96   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Jacob de Lisser  2001    314  37.91  1:17.55  1:57.46    2:35.96   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Anders Vestergaard  2001    312  37.04  1:16.48  1:56.96    2:36.41   
  Brønderslev SK08                   
                     
Anders Rasmussen  2001    300  36.26  1:16.78  1:57.64    2:38.35   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
10  Martin H. Abel  2001    297  37.44  1:17.98  1:59.03    2:39.01   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
11  Søren P. Rasmussen  2001    292  37.31  1:17.98  1:58.96    2:39.78   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
12  Johann Kristian Møller  2001    278  38.24  1:19.52  2:01.67    2:42.40   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
13  Alfred Tang Dixen  2002    276  38.77  1:19.65  2:01.49    2:42.84   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
14  Mads Frydenholm  2001    273  38.42  1:19.74  2:02.09    2:43.43   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
15  Emil Jøhnk Tramm  2002    267  38.95  2:44.60      2:44.60   
  Odense Svømme Klub                   
                     
16  Oliver Veile  2001    262  38.79  1:20.70  2:03.68    2:45.79   
  Durup IF                   
                     
17  Sebastian Leimbeck  2001    256  39.73  1:22.24  2:05.29    2:47.08   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Aksel Munksgaard-Ottosen  2001                Akut syg 
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  24 maj 2014 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  12:33 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  24 maj 2014   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  14:30   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 maj 2014         
 
 
Løb 13, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Cecilie Grøndal  2002    445  1:26.18  2:50.07  4:24.12    5:41.86   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Nicoline Kristiansen  2002    358  1:26.33  2:57.65  4:40.93    6:07.40   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Emilie Knudsen  2002    320  1:25.98  3:57.38  5:37.63    6:21.30   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Mitzi D. Jensen  2002    310  1:29.36  2:58.73  4:58.68    6:25.59   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Sascha Lausten  2002    301  1:34.70  3:14.02  5:03.76    6:29.20   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Louise Skovgaard Jensen  2002    299  1:38.68  3:16.33  5:05.84    6:30.15   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
                     
Marikka Andersen  2002    290  1:33.70  3:11.61  5:02.70    6:33.94   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
 
Løb 13, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Louise Houe Andersen  2003    316  1:33.55  3:07.02  5:00.28    6:23.12   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Svava Kj. Gregersen  2004    295  1:39.96  3:14.58  5:07.50    6:32.01   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Cecilie Davidsen  2003    294  1:33.51  3:10.47  5:10.39    6:32.29   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Josefine Heuer  2003    289  1:24.29  4:06.49  5:49.57    6:34.54   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Christine Krogh  2003    267  1:39.27  3:24.46  6:01.32    6:45.01   
  O.S.L.F.                   
                     
Freja Ulka Nielsen  2003              DSQ  Ej berør. v vend 125 
  Kolding SK                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  24 maj 2014 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  14:30 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  24 maj 2014   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  15:31   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 maj 2014         
 
 
Løb 14, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Andreas Hansen  2000    499  1:07.90  2:21.37  3:50.20    4:56.86   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Jakob Juul  2000    468  1:08.98  2:29.87  3:59.14    5:03.17   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Casper Christiansen  2000    464  1:09.11  2:26.18  3:55.44    5:04.08   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Markus Kjeldsen  2000    457  1:15.07  2:32.62  3:59.87    5:05.53   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Simeon Franow  2000    446  1:12.63  2:31.15  3:56.72    5:08.22   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Rasmus Udbye  2000    423  1:12.14  2:31.56  4:00.86    5:13.51   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
David Hjort  2000    409  1:07.10  2:26.12  4:02.92    5:17.04   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Mads Sørensen  2000    399  1:14.60  2:38.07  4:12.85    5:19.76   
  O.S.L.F.                   
                     
Kristoffer Desmareth  2000    396  1:11.83  2:47.58  4:05.17    5:20.59   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
10  Malthe Burgaard  2000    382  1:13.29  2:40.54  4:14.12    5:24.33   
  Odense Svømme Klub                   
                     
11  Rune Nørgaard  2000    371  1:12.80  2:38.38  4:15.40    5:27.67   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
12  Christian Rasmussen  2000    370  1:17.37  2:42.40  4:18.13    5:27.83   
  O.S.L.F.                   
                     
13  Jakob Mose  2000    360  1:12.15  2:37.13  4:13.89    5:30.77   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
14  Jens Riisgaard  2000    350  1:16.14  2:38.97  4:23.00    5:33.91   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
15  Niklas T. Kristiansen  2000    347  1:22.22  2:47.61  4:24.71    5:34.98   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
16  Marcus Pedersen  2000    340  1:17.82  2:42.29  4:22.26    5:37.25   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
17  Mathias Dalsgaard  2000    329  1:21.92  2:43.26  4:25.41    5:40.87   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
18  Jens W. S. Andersen  2000    324  1:18.04  2:42.49  4:25.21    5:42.63   
  O.S.L.F.                   
                     
19  Mads L. Werther  2000    322  1:23.02  2:53.40  4:26.40    5:43.41   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
20  Karl-Emil Späth  2000    317  1:24.24  2:49.78  4:28.96    5:45.34   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
21  Magnus Havemann  2000    315  1:24.48  2:49.47  4:31.70    5:46.07   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
22  Magnus Gertz  2000    281  1:22.24  2:57.61  4:33.56    5:59.28   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Andreas Jørgensen  2000              DSQ  Ej samtidig ber. 300 
  Kolding SK                   
                     
Gustav Yde  2000              DSQ  Ej Samt. Berør 250m 
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Kasper Jørgensen  2000              DSQ  1 hånd i vend 300m 
  Kolding SK                   
                     
Viktor Bull Kramer  2000              DSQ  Bryst tag v 75m fly 
  Horsens Svømmeklub                   
                     
 
Løb 14, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Mikkelsen  2001    435  1:11.20  2:32.83  3:57.32    5:10.61   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Jens Sørensen  2001    412  1:11.06  2:34.42  4:08.11    5:16.48   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Mads Sørensen  2001    387  1:17.42  2:42.15  4:14.82    5:23.13   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Jacob de Lisser  2001    385  1:13.53  2:39.40  4:15.35    5:23.69   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Nicolaj Løth Andersen  2001    346  1:21.05  2:40.48  4:19.89    5:35.40   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Jakob Grene  2001    344  1:20.65  2:47.93  4:22.48    5:35.92   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Alexander Stær  2001    344  1:17.63  2:43.23  4:20.46    5:36.01   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Valdemar Kjærgaard  2001    342  1:17.89  2:41.70  4:18.70    5:36.70   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Anders Rasmussen  2001    330  1:18.37  2:43.02  4:24.18    5:40.58   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
10  Jeppe Vestergaard Jensen  2001    322  1:31.60  2:56.37  4:29.18    5:43.49   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
11  Anders Bredal Storgaard  2002    314  1:20.93  2:47.38  4:27.40    5:46.21   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
12  Søren P. Rasmussen  2001    308  1:23.03  2:51.43  4:32.93    5:48.61   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
13  Benjamin Rohde  2001    299  1:22.04  2:52.57  4:32.41    5:51.85   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
14  Oliver Kjærgaard  2001    299  1:31.09  2:58.44  4:35.51    5:52.07   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
15  Oliver Frølund  2001    298  1:25.72  2:56.12  4:36.28    5:52.50   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
16  Magnus Dyg Holme  2002    292  1:23.60  2:54.67  4:34.77    5:54.88   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
17  Mathias Lund Hansen  2002    283  1:30.31  3:02.01  4:38.78    5:58.46   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
18  Gustav Stahl  2002    278  1:37.04  3:04.45  4:43.26    6:00.70   
  Odense Svømme Klub                   
                     
19  Sebastian Møller Jürgense  2001    276  1:30.41  2:58.59  4:42.32    6:01.50   
  Odder IGF                   
                     
20  Christian Ottosen  2002    272  1:32.50  3:02.47  4:43.37    6:03.18   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
21  Magnus V. Ancker  2001    272  1:37.17  3:04.00  4:44.89    6:03.21   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
22  Chris Rasmussen  2001    265  1:28.08  3:01.08  4:44.14    6:06.46   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
23  Christian Hovmark  2001    264  1:28.30  3:08.23  4:47.00    6:06.88   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
24  Andreas Grønkjær Frost  2001    256  1:35.83  3:10.00  4:49.32    6:10.52   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
25  Alfred Tang Dixen  2002    251  1:23.35  2:52.09  4:48.32    6:13.18   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
26  Oliver L Nelander  2002    221  1:35.80  3:11.19  5:04.07    6:29.29   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Christian L. H. Frederiks  2001              DSQ  Skiftende ben 60-78m 
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  24 maj 2014 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  15:31 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  24 maj 2014   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  15:32   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 maj 2014         
 
 
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sigrid Lei Lamberg  2002    470          29.89   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
Marie Christensen  2002    442          30.51   
  Odder IGF                   
Mille Moeslund Lausen  2002    435          30.68   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
Johanne S. Christensen  2002    414          31.19   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
Nicoline Kristiansen  2002    400          31.55   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Isabella Bach  2002    397          31.61   
  Holstebro Svømme Club                   
Pernille Koch Sinding  2002    391          31.79   
  Herning Svømmeklub                   
Emilie Krog  2002    378          32.14   
  Durup IF                   
Louise D. Liboriussen  2002    363          32.57   
  Viborg Svømme Klub                   
10  Thea Søe Bach  2002    362          32.60   
  Thisted Svømmeklub                   
11  Anna Bredal Storgaard  2002    356          32.79   
  Svendborg Svømme Klub                   
12  Karoline Sørensen  2002    355          32.81   
  Thisted Svømmeklub                   
13  Signe Bach  2002    352          32.91   
  Herning Svømmeklub                   
14  Cecilie Væver  2002    348          33.04   
  Svømmeklubben Nord                   
15  Lærke Bjerre Tange  2002    347          33.07   
  Svømmeklubben Nord                   
16  Lea Serup Schøn  2002    339          33.33   
  Aalborg Svømmeklub                   
17  Frederikke Kruse  2002    337          33.39   
  Herning Svømmeklub                   
18  Sofie Vegener  2002    335          33.46   
  Auning Svømmeklub                   
19  Sascha Lausten  2002    332          33.56   
  Ikast Svømmeklub                   
20  Katarina Holse  2002    328          33.70   
  Svendborg Svømme Klub                   
21  Sofia Louise Dahl  2002    324          33.84   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
22  Alma Thrige Dyrehauge  2002    319          34.00   
  Ringe Svømme Klub                   
23  Sofie Hein Rimmen  2002    319          34.02   
  Aalborg Svømmeklub                   
24  Maria Bredal Larsen  2002    318          34.03   
  Nyborg Svømmeklub                   
25  Anne Bøjstrup Bertelsen  2002    307          34.44   
  Brønderslev SK08                   
26  Carli Mark  2002    307          34.45   
  Durup IF                   
27  Nanna Funch Martens  2002    301          34.69   
  O.S.L.F.                   
28  Maja Fridberg Madsen  2002    300          34.72   
  Odder IGF                   
29  Alberte Schnieber Klausen  2002    298          34.80   
  Herning Svømmeklub                   
30  Emma Rasmussen  2002    223          38.31   
  Odder IGF                   
 
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ida S Olesen  2003    363          32.59   
  Aalborg Svømmeklub                   
Kirstine Mørk Rasmussen  2003    359          32.71   
  Herning Svømmeklub                   
Sofie Theophil Petersen  2003    351          32.94   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
Lærke Høgsted  2003    351          32.95   
  Svømmeklubben S 68                   
Alberte Ehrenreich-Birn  2003    337          33.38   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
Andrea Schulz Mikkelsen  2003    317          34.08   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
Caroline Broholm  2003    311          34.29   
  Ringe Svømme Klub                   
Cille Christensen  2004    291          35.07   
  Kolding SK                   
Sarah Carugati  2004    285          35.31   
  Agfs Svømmeafdeling                   
10  Emilie Wolf Sørensen  2003    282          35.43   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
11  Rebecca E. Jakobsen  2003    281          35.48   
  Viborg Svømme Klub                   
12  Johanne A Andersson  2003    279          35.54   
  Frem Odense                   
13  Christina M. Glargaard  2004    269          35.98   
  Esbjerg Svømmeklub                   
14  Laura Fogh  2003    269          36.00   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
15  Mille Trier Pedersen  2003    269          36.01   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
16  Christine Krogh  2003    252          36.79   
  O.S.L.F.                   
Emma Stecher  2003              DSQ  tyvstart 
  Aalborg Svømmeklub                   
Solvej Kofoed Lund  2003              DSQ  tyvstart 
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  24 maj 2014 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  15:32 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  24 maj 2014   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  15:37   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 maj 2014         
 
 
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Gustav Yde  2000    473          26.04   
  Svømmeklubben S 68                   
Andreas Bui  2000    451          26.47   
  O.S.L.F.                   
Matthias Mikkelsen  2000    444          26.59   
  Kolding SK                   
Thorstein Godske Pedersen  2000    440          26.67   
  Odense Svømme Klub                   
Andreas Hansen  2000    431          26.87   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
Johan Reimer  2000    396          27.63   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
Søren Wolf  2000    378          28.07   
  IHF Svømning                   
Lukas Kranker  2000    377          28.10   
  Brønderslev SK08                   
Rasmus Grønnegaard  2000    368          28.31   
  Ringe Svømme Klub                   
10  Oliver Østergaard Hansen  2000    362          28.47   
  Brædstrup Svømmeklub                   
11  Lucas Christoffersen  2000    360          28.51   
  Herning Svømmeklub                   
12  Andrej Jessen  2000    353          28.70   
  Thisted Svømmeklub                   
13  Thomas Frederiksen  2000    349          28.82   
  Odder IGF                   
14  Magnus Boldrup Birn  2000    348          28.86   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
15  Aleksander Engstrøm  2000    336          29.19   
  Frem Odense                   
16  Jens W. S. Andersen  2000    336          29.20   
  O.S.L.F.                   
16  Steffen Jes Vestergaard  2000    336          29.20   
  Brønderslev SK08                   
18  Anton Borg Hjort  2000    331          29.33   
  Lyseng IF                   
19  Andreas Jørgensen  2000    329          29.38   
  Kolding SK                   
20  Lukas Kristensen  2000    327          29.45   
  Lyseng IF                   
20  Mathias Dalsgaard  2000    327          29.45   
  Horsens Svømmeklub                   
22  Christian Juul Jensen  2000    326          29.47   
  Horsens Svømmeklub                   
23  Rune Nørgaard  2000    317          29.77   
  Aalborg Svømmeklub                   
24  Thorbjørn Eriksen  2000    316          29.79   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
 
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Oskar Lindholm  2001    379          28.03   
  Lyseng IF                   
Jacob de Lisser  2001    379          28.04   
  Odense Svømme Klub                   
Jens Sørensen  2001    374          28.17   
  Herning Svømmeklub                   
Anders Thingstrup Mehlsen  2001    364          28.43   
  Herning Svømmeklub                   
Artúr Jegesi  2002    350          28.80   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Martin H. Abel  2001    342          29.01   
  Esbjerg Svømmeklub                   
Aksel Skrydstrup  2001    339          29.10   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
Simon Juul Henriksen  2001    338          29.14   
  Odense Svømme Klub                   
Lawrence Langley  2001    334          29.25   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
10  Oliver Mølby  2001    330          29.37   
  Esbjerg Svømmeklub                   
11  Oliver Nørgaard Frost  2002    321          29.63   
  Aalborg Svømmeklub                   
12  Daniel Jensen  2001    321          29.64   
  Delta Svøm                   
13  Mads Sørensen  2001    318          29.71   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
14  Kristoffer L Madsen  2001    314          29.86   
  Delta Svøm                   
14  Marius Nørgaard  2001    314          29.86   
  Hobro Svømmeklub                   
16  Anders Bredal Storgaard  2002    312          29.90   
  Svendborg Svømme Klub                   
17  Malthe Levisen  2001    309          30.02   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
18  Alexander Stær  2001    308          30.03   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
19  Sebastian Møller Jürgense  2001    302          30.24   
  Odder IGF                   
20  Anders Rasmussen  2001    297          30.41   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
21  Rasmus Hald  2001    286          30.81   
  Kolding SK                   
22  Mathias Pedersen  2002    285          30.83   
  Viborg Svømme Klub                   
23  Emil Jøhnk Tramm  2002    279          31.05   
  Odense Svømme Klub                   
24  Kenan Kaya  2001    276          31.16   
  Odder IGF                   
25  Chris Rasmussen  2001    223          33.46   
  Viborg Svømme Klub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  24 maj 2014 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  15:37