Results for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 2
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 10:40 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Odder Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | 450 | 33.45 | 1:11.01 | 1:48.58 | 2:25.01 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marie Christensen | 2002 | 443 | 33.49 | 1:10.78 | 1:48.87 | 2:25.76 | |||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 436 | 34.62 | 1:12.44 | 1:50.52 | 2:26.52 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 412 | 34.18 | 1:11.86 | 1:50.83 | 2:29.38 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Thea Søe Bach | 2002 | 410 | 34.55 | 1:12.87 | 1:51.59 | 2:29.55 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emilie Krog | 2002 | 404 | 35.02 | 1:13.66 | 1:52.65 | 2:30.32 | |||
Durup IF | ||||||||||
7 | Johanne S. Christensen | 2002 | 384 | 34.57 | 1:13.10 | 1:53.92 | 2:32.89 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
8 | Karoline Sørensen | 2002 | 383 | 34.81 | 1:14.95 | 1:54.95 | 2:33.08 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederikke Kruse | 2002 | 379 | 35.01 | 1:14.62 | 1:54.83 | 2:33.61 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 331 | 35.34 | 1:17.63 | 1:59.55 | 2:40.60 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 331 | 35.10 | 1:16.00 | 1:59.87 | 2:40.66 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Lea Serup Schøn | 2002 | 313 | 37.47 | 1:20.03 | 2:03.91 | 2:43.63 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Thilde Timmermand | 2002 | 308 | 36.68 | 1:18.65 | 2:02.35 | 2:44.46 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 257 | 40.03 | 2:13.11 | 2:54.83 | 2:54.83 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emma Stecher | 2003 | 395 | 36.87 | 1:15.89 | 1:54.81 | 2:31.42 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 360 | 36.55 | 1:17.00 | 1:58.27 | 2:36.15 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Louise Houe Andersen | 2003 | 350 | 35.62 | 1:16.68 | 1:58.12 | 2:37.60 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 343 | 37.60 | 1:18.42 | 2:00.30 | 2:38.72 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Lærke Høgsted | 2003 | 333 | 37.37 | 1:17.52 | 1:58.17 | 2:40.38 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Selma Pruzljanin | 2003 | 321 | 37.71 | 1:19.61 | 2:02.03 | 2:42.27 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 299 | 38.50 | 1:21.01 | 2:04.58 | 2:46.25 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 290 | 37.35 | 1:21.10 | 2:05.65 | 2:47.91 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 281 | 37.62 | 1:20.74 | 2:06.30 | 2:49.61 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Elma Gabela | 2004 | 277 | 39.34 | 1:23.24 | 2:08.43 | 2:50.36 | |||
Kolding SK | ||||||||||
11 | Cecilie Christiansen | 2003 | 272 | 39.58 | 1:23.05 | 2:07.61 | 2:51.51 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Christina M. Glargaard | 2004 | 268 | 36.61 | 1:21.67 | 2:07.99 | 2:52.33 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Christine Krogh | 2003 | 252 | 39.59 | 1:25.24 | 2:12.43 | 2:55.79 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Naya Høgholt Sejr | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 10:40 |