Resultater for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 15:52 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 29, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 2:26.88 | ||||||
2 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 2:27.80 | ||||||
3 | Emil Houlborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 2:29.11 | ||||||
4 | Daniel Pallesen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 2:31.01 | ||||||
5 | Sebastian Reese | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 2:33.42 | ||||||
6 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 2:35.97 | ||||||
7 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 2:36.42 | ||||||
8 | Emil Rimer | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:37.83 | ||||||
9 | Lauritz Bech | 1998 | Ringe Svømme Klub | 2:37.88 | ||||||
10 | Nicolai Grene | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 2:38.72 | ||||||
11 | Kristian Hermiz | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 2:39.64 | ||||||
12 | Toke Cramer | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 2:42.28 | ||||||
13 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 2:48.72 | ||||||
14 | Morten Chr. Dam | 1998 | Svømmeklubben Koral | 2:51.57 | ||||||
15 | Kasper Livbjerg | 1998 | Horsens Svømmeklub | 2:54.98 | ||||||
Løb 29, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Gadgaard | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 2:24.22 | ||||||
2 | Emil Knudsen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 2:33.38 | ||||||
3 | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 2:33.60 | ||||||
4 | Morten Due Nielsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 2:34.70 | ||||||
5 | Magnus B. Høgild | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 2:35.46 | ||||||
6 | Nicklas Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 2:36.82 | ||||||
7 | Marcus Boesen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 2:39.27 | ||||||
8 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 2:44.34 | ||||||
9 | Kasper Mertz Borum | 1999 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:47.34 | ||||||
10 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 2:47.48 | ||||||
11 | Sxren B. Jeppesen | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 2:47.83 | ||||||
12 | Sebastian Halvorsen | 1999 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:51.99 | ||||||
13 | Jens Grarup | 1999 | Herning Svømmeklub | 2:52.15 | ||||||
14 | Lauritz Sylvest Hofmann | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 2:53.12 | ||||||
15 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 2:54.08 | ||||||
16 | Johan Rasmussen | 1999 | Viborg Svømme Klub | 2:56.01 | ||||||
17 | Christian Stender | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 2:58.91 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:52 |