2020-03-28   16:46:45
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 2 - Skövde

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördagen 8/3

Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  08 mars 2014   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  10:05   
  Arrangör  Skövde Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 mars 2014         
 
 
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim    1:11.75  2:31.94  3:53.47  5:16.71  10:42.84   
          6:38.68  8:01.77  9:23.61       
Tuva Rosebrink  2001  Skövde Simsällskap    1:14.48  2:36.84  4:00.04  5:20.78  10:53.67   
          6:44.40  8:08.39  9:32.36       
Linn Suchomel  2003  Skövde Simsällskap    1:16.15  2:38.81  4:02.46  5:26.19  10:55.43   
          6:49.07  8:12.31  9:36.12       
Annie Strömberg  2001  Uddevalla Sim    1:16.15  2:37.81  4:02.15  5:27.36  11:11.45   
          6:52.78  8:18.67  9:46.45       
Anna Lindberg  2001  Skövde Simsällskap    1:17.55  2:42.81  4:07.99  5:33.59  11:12.16   
          7:00.29  8:26.04  9:50.94       
Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim    1:22.70  2:52.00  4:20.45  5:47.29  11:27.21   
          7:15.23  8:41.68  10:06.47       
Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap    1:17.46  2:46.87  4:14.72  5:42.46  11:35.65   
          7:11.47  8:41.60  10:12.00       
Dagmar Cuperus  2001  Uddevalla Sim    1:21.29  2:49.39  4:18.18  5:48.12  11:38.17   
          7:17.47  8:45.25  10:14.30       
Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap    1:19.50  2:53.60  4:28.10  6:05.29  12:25.04   
          7:41.81  9:18.67  10:54.68       
10  Sara Metcalfe  2002  Trollhättans Simsällskap    1:22.42  2:56.03  4:30.50  6:09.70  12:26.04   
          7:47.14  9:23.76  10:59.76       
11  Maja Gustavsson  2001  Uddevalla Sim    1:21.78  2:54.26  4:29.08  6:06.47  12:34.34   
          7:45.34  9:24.01  11:01.77       
12  Tilda Hellström  2002  Trollhättans Simsällskap    1:24.21  3:00.36  4:39.52  6:18.94  12:46.30   
          7:57.46  9:36.05  11:14.80       
13  Wilma Dahlberg  2001  Uddevalla Sim    1:24.86  3:03.18  4:46.33  6:32.70  13:28.05   
          8:19.43  10:56.03  13:28.05       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim    1:14.80  2:33.46  3:51.76  5:10.09  10:19.56   
          6:28.55  7:45.87  9:03.08       
Liesel Williamsson  2000  Skövde Simsällskap    1:10.30  2:28.41  3:46.85  5:06.57  10:22.67   
          6:25.81  7:45.60  9:04.64       
Emma Lundgren  2000  Skövde Simsällskap    1:11.18  2:28.72  3:47.54  5:08.10  10:23.00   
          6:28.31  7:47.57  9:06.38       
Kajsa Svensson  2000  Trollhättans Simsällskap    1:13.53  2:33.51  3:54.64  5:17.20  10:43.22   
          6:39.87  8:03.61  9:24.79       
Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap    1:12.89  2:31.98  3:52.14  5:13.24  10:44.56   
          6:36.58  7:59.98  9:24.58       
Sara Helgesson  2000  Skövde Simsällskap    1:14.93  2:39.15  4:04.63  5:28.67  11:04.30   
          6:53.92  8:18.26  9:43.07       
Maja Jernberg  2000  Uddevalla Sim    1:16.12  2:40.66  4:05.11  5:30.79  11:16.34   
          6:56.74  8:23.24  9:51.23       
Loella Kottusch  2000  Trollhättans Simsällskap    1:22.07  2:55.45  5:19.69  6:56.97  12:32.92   
          8:35.29  10:13.46  11:50.27       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Nikki Brockmar  1999  Skövde Simsällskap    1:09.21  2:22.33  3:36.86  4:53.17  9:55.95   
          6:09.64  7:26.26  8:42.20       
Thilda Larsson  1999  Uddevalla Sim    1:08.77  2:23.14  3:41.03  5:00.27  10:20.58   
          6:20.14  7:39.79  9:00.25       
Erica Staflund  1999  Skövde Simsällskap    1:10.16  2:26.78  3:45.08  5:04.57  10:25.17   
          6:24.91  7:46.08  9:06.70       
Elin Gustafson  1999  Uddevalla Sim    1:10.88  2:28.26  3:46.81  5:06.75  10:30.10   
          6:27.55  7:49.57  9:11.45       
Lovisa Faarinen  1999  Trollhättans Simsällskap    1:17.61  2:41.29  4:05.56  5:30.21  11:03.06   
          6:54.97  8:20.23  9:44.42       
Fanny Johansson  1999  Falköpings Simsällskap    1:14.97  2:38.65  4:05.39  5:34.09  11:30.73   
          7:03.65  8:34.39  10:04.54       
Tove Kramer  1999  Mariestads Simsällskap            DNF   
                     
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Matilda Larsson  1998  Uddevalla Sim    1:08.66  2:21.10  3:34.47  4:49.03  9:45.97   
          6:03.76  7:18.56  8:32.16       
Malin Jonsson  1997  Uddevalla Sim    1:13.45  2:33.94  3:55.99  5:19.48  11:03.72   
          6:45.08  8:11.87  9:37.91       
Camilla Ullberg  1997  Falköpings Simsällskap    1:14.10  2:39.42  4:05.09  5:32.92  11:19.79   
          6:59.46  8:26.73  9:54.87       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  08 mars 2014 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  10:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner