Resultater for DGI Landsmesterskab 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsmesterskab 2014 | Udskriftsdato | 29 marts 2014 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:03 | |||
Arrangør | DGI SVØMNING STÆVNEUDVALGET | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 marts 2014 |
Løb 4, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
- | Nordjyllands Powerboyz | 2004 | DGI Nordjylland | DSQ | FORKERT STILART | |||||
Sofus Hollen Damvad | 2004 | 44.45 | 44.45 | |||||||
Lasse Bøgsted | 2004 | 1:08.41 | 1:52.86 | |||||||
Løb 4, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Østjylland Gr.8 - Drenge1 | 2002 | DGI Østjylland | 2:45.73 | ||||||
Nikolaj Nybro | 2002 | 43.49 | 43.49 | |||||||
Jeppe K. Rasmussen | 2002 | 50.56 | 1:34.05 | |||||||
Markus Bjørnestad | 2002 | 39.48 | 2:13.53 | |||||||
Rasmus Vestergaard | 2002 | 32.20 | 2:45.73 | |||||||
2 | Nordjyllands Vikingboyz | 2002 | DGI Nordjylland | 2:49.41 | ||||||
Nikolai Sander | 2003 | 45.16 | 45.16 | |||||||
Christian Dunker | 2002 | 49.25 | 1:34.41 | |||||||
Christian Kornum | 2003 | 38.19 | 2:12.60 | |||||||
Jacob Lybech Christensen | 2002 | 36.81 | 2:49.41 | |||||||
3 | Sydøst Drenge 1 Gruppe 8 | 2002 | DGI Sydøstjylland | 2:52.45 | ||||||
Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | 43.01 | 43.01 | |||||||
Halfdan Krogh Lund | 2002 | 48.37 | 1:31.38 | |||||||
Frederik Knigge | 2004 | 43.82 | 2:15.20 | |||||||
Hjalte Ahnfeldt | 2003 | 37.25 | 2:52.45 | |||||||
4 | Nordjyllands Smølfer | 2002 | DGI Nordjylland | 2:57.66 | ||||||
Christoffer B. Lauridsen | 2002 | 45.80 | 45.80 | |||||||
Jonas D. Nielsen | 2002 | 48.72 | 1:34.52 | |||||||
Fredrik Erasmus Bonderup | 2002 | 44.14 | 2:18.66 | |||||||
Rune Worm | 2003 | 39.00 | 2:57.66 | |||||||
5 | Sønderjylland Drenge Gr.8 | 2002 | Dgi Sønderjylland | 2:58.76 | ||||||
Philip Ravn Andersen | 2002 | 45.79 | 45.79 | |||||||
Simon Perzynski | 2002 | 46.89 | 1:32.68 | |||||||
Mads Tønder | 2002 | 52.36 | 2:25.04 | |||||||
Rasmus Petersen | 2003 | 33.72 | 2:58.76 | |||||||
6 | Sydøst Drenge 2 Gruppe 8 | 2002 | DGI Sydøstjylland | 2:59.80 | ||||||
Mathias Germansen | 2002 | 42.59 | 42.59 | |||||||
Mikkel Dam | 2002 | 50.35 | 1:32.94 | |||||||
Rasmus K. Ø. Nielsen | 2002 | 48.63 | 2:21.57 | |||||||
Nicolai W. Albertsen | 2002 | 38.23 | 2:59.80 | |||||||
- | Rock Boyz | 2002 | DGI Midtjylland | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Dgi Sydvest Gr 8A Drenge | 2002 | DGI Sydvest | DSQ | TYVSTART | |||||
- | Hg Gr 8 | 2002 | DGI Storstrømmen | DSQ | ASYNKRONE ARME | |||||
Jonas Christensen | 2002 | 39.95 | 39.95 | |||||||
Oskar Schelke | 2002 | 48.94 | 1:28.89 | |||||||
Løb 4, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hg Gr 7 | 2000 | DGI Storstrømmen | 2:15.17 | ||||||
Filip Bækgaard | 2000 | 31.71 | 31.71 | |||||||
Gustav Nissen | 2001 | 41.76 | 1:13.47 | |||||||
Karl Bryde | 2000 | 32.75 | 1:46.22 | |||||||
Nicolai Yuon Hansen | 2000 | 28.95 | 2:15.17 | |||||||
2 | Nordjyllands Maxiboyz | 2000 | DGI Nordjylland | 2:17.49 | ||||||
Lawrence Langley | 2001 | 35.37 | 35.37 | |||||||
Malthe Levisen | 2001 | 39.97 | 1:15.34 | |||||||
Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 33.72 | 1:49.06 | |||||||
Lukas Kranker | 2000 | 28.43 | 2:17.49 | |||||||
3 | Østjylland Drenge 1 Gr.7 | 2000 | DGI Østjylland | 2:18.32 | ||||||
Ole Skouvig Pedersen | 2000 | 37.22 | 37.22 | |||||||
Andreas Hougaard | 2000 | 35.55 | 1:12.77 | |||||||
Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | 35.14 | 1:47.91 | |||||||
Christian Windahl Hansen | 2000 | 30.41 | 2:18.32 | |||||||
4 | Sønderjylland 1 Drenge Gr7 | 2000 | Dgi Sønderjylland | 2:30.98 | ||||||
Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 37.48 | 37.48 | |||||||
Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 1:21.02 | 1:58.50 | |||||||
Mathias Bagger Nielsen | 2000 | 32.48 | 2:30.98 | |||||||
Mikkel Juhl Schmidt | 2001 | 2:30.98 | ||||||||
5 | Østjylland Gr.7 - Drenge2 | 2000 | DGI Østjylland | 2:36.66 | ||||||
Mads Nielsen | 2000 | 38.68 | 38.68 | |||||||
Kasper Kjær | 2000 | 43.77 | 1:22.45 | |||||||
Andreas Skak Thomsen | 2001 | 41.47 | 2:03.92 | |||||||
Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | 32.74 | 2:36.66 | |||||||
6 | Sydøst Drenge 2 Gruppe 7 | 2000 | DGI Sydøstjylland | 2:37.79 | ||||||
Niels Christian Hansen | 2001 | 37.35 | 37.35 | |||||||
Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 42.95 | 1:20.30 | |||||||
Oliver Malmkjær Abrahamse | 2000 | 40.86 | 2:01.16 | |||||||
Frederik W. Frost-Jensen | 2001 | 36.63 | 2:37.79 | |||||||
7 | Sønderjylland 2 Drenge Gr7 | 2000 | Dgi Sønderjylland | 2:44.07 | ||||||
Simon Tylak Jakobsen | 2000 | 38.08 | 38.08 | |||||||
Jacob Petersen | 2000 | 43.64 | 1:21.72 | |||||||
André Iversen | 2001 | 42.81 | 2:04.53 | |||||||
Simon G. Jensen | 2000 | 39.54 | 2:44.07 | |||||||
8 | Dgi Sydvest Gr 7B Drenge | 2000 | DGI Sydvest | 2:48.60 | ||||||
Victor Sande | 2001 | 44.27 | 44.27 | |||||||
Magnus Rundstrøm | 2001 | 44.75 | 1:29.02 | |||||||
Christian Jessen | 2001 | 45.11 | 2:14.13 | |||||||
Christian Chandler | 2000 | 34.47 | 2:48.60 | |||||||
9 | Fynske Drenge Gr. 7 H 1 | 2000 | DGI Fyn | 2:49.82 | ||||||
Jeppe Hansen | 2001 | 45.45 | 45.45 | |||||||
Rasmus Astrup | 2000 | 47.68 | 1:33.13 | |||||||
Kevin Henricksen | 2000 | 42.87 | 2:16.00 | |||||||
Kristoffer Thomsen | 2000 | 33.82 | 2:49.82 | |||||||
10 | Dgi Sydvest Gr 7A Drenge | 2000 | DGI Sydvest | 2:56.15 | ||||||
Mikkel Albrechtsen | 2000 | 44.16 | 44.16 | |||||||
Niclas Stølegaard | 2001 | 49.12 | 1:33.28 | |||||||
Jacob Schelde Jensen | 2001 | 49.24 | 2:22.52 | |||||||
Sebastian Ahlefeldt | 2000 | 33.63 | 2:56.15 | |||||||
11 | Fynske Drenge Gr. 7 H 2 | 2000 | DGI Fyn | 3:03.32 | ||||||
Rasmus Storm | 2001 | 50.40 | 50.40 | |||||||
Simon Iversen | 2000 | 46.21 | 1:36.61 | |||||||
Mathias Hartung | 2001 | 48.51 | 2:25.12 | |||||||
Martin Hansen | 2000 | 38.20 | 3:03.32 | |||||||
- | Sydøst Drenge 1 Gruppe 7 | 2000 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
Rasmus Winther | 2001 | |||||||||
Mathias B. Thomasen | 2000 | |||||||||
Oliver Østergaard Hansen | 2000 | |||||||||
Gregers Normann Vad | 2000 | DNS | ||||||||
- | Nordjyllands Miniboyz | 2000 | DGI Nordjylland | DSQ | TYVSTART | |||||
Løb 4, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 1983-1989 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Østjylland Drenge Gr.4 | 1983 | DGI Østjylland | 2:02.33 | ||||||
Mads Maj | 1989 | 30.91 | 30.91 | |||||||
Casper Thaarup | 1987 | 36.30 | 1:07.21 | |||||||
Stefan Hjortshøj | 1988 | 29.01 | 1:36.22 | |||||||
Alexander Christensen | 1989 | 26.11 | 2:02.33 | |||||||
2 | Oldboys Fra Fyn Gr. 4 | 1983 | DGI Fyn | 2:20.12 | ||||||
Jacob Pedersen | 1989 | 38.06 | 38.06 | |||||||
Michael Jørgensen | 1981 | 42.14 | 1:20.20 | |||||||
Martin Simonsen | 1985 | 29.66 | 1:49.86 | |||||||
Mikkel Märcher | 1982 | 30.26 | 2:20.12 | |||||||
- | Nordjyllands Monstre | 1989 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Løb 4, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 1975-1982 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nordjyllands Titaner | 1982 | DGI Nordjylland | 2:35.43 | ||||||
Bo Damvad | 1967 | 40.98 | 40.98 | |||||||
Michael Nielsen | 1964 | 46.44 | 1:27.42 | |||||||
Niels Stecher | 1972 | 33.06 | 2:00.48 | |||||||
Flemming Dunker | 1973 | 34.95 | 2:35.43 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 29 marts 2014 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 11:03 |