Resultater for DGI Landsmesterskab 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsmesterskab 2014 | Udskriftsdato | 30 marts 2014 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 08:04 | |||
Arrangør | DGI SVØMNING STÆVNEUDVALGET | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 marts 2014 |
Løb 30, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Markus Bjørnestad | 2002 | DGI Østjylland | 44.20 | 1:36.44 | 2:28.73 | 3:12.82 | |||
2 | Oliver L Nelander | 2002 | DGI Midtjylland | 45.68 | 1:34.47 | 2:31.47 | 3:14.68 | |||
3 | Philip Ravn Andersen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 48.25 | 1:40.77 | 2:42.86 | 3:23.68 | |||
Løb 30, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Filip Bækgaard | 2000 | DGI Storstrømmen | 32.97 | 1:12.52 | 1:59.07 | 2:34.04 | |||
2 | Andreas Hougaard | 2000 | DGI Østjylland | 35.17 | 1:17.38 | 2:03.62 | 2:39.66 | |||
3 | Christian Bonde | 2001 | DGI Nordjylland | 37.74 | 1:20.35 | 2:08.88 | 2:45.44 | |||
4 | Nicolai Yuon Hansen | 2000 | DGI Storstrømmen | 37.52 | 1:21.91 | 2:09.42 | 2:45.73 | |||
5 | Asger Flytkjær-Hansen | 2000 | DGI Storstrømmen | 35.43 | 1:19.72 | 2:10.62 | 2:50.45 | |||
6 | Nicolai Sand | 2000 | DGI Nordjylland | 38.64 | 1:20.13 | 2:11.96 | 2:52.27 | |||
7 | Mathias Bagger Nielsen | 2000 | Dgi Sønderjylland | 40.28 | 1:24.89 | 2:15.88 | 2:52.73 | |||
8 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 43.70 | 1:26.30 | 2:16.19 | 2:54.28 | |||
9 | Andreas Skak Thomsen | 2001 | DGI Østjylland | 43.49 | 1:28.62 | 2:24.62 | 3:01.60 | |||
10 | Oliver Malmkjær Abrahamse | 2000 | DGI Sydøstjylland | 39.13 | 1:31.03 | 2:20.96 | 3:02.07 | |||
11 | Gustav Skjoldman | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 44.51 | 3:02.08 | |||||
12 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | DGI Nordjylland | 35.49 | 1:20.38 | 2:19.95 | 3:02.11 | |||
13 | Frederik Isaksen | 2000 | DGI Nordjylland | 40.45 | 1:30.48 | 2:24.92 | 3:06.20 | |||
14 | Gregers Normann Vad | 2000 | DGI Sydøstjylland | 39.70 | 1:26.31 | 2:27.18 | 3:08.60 | |||
15 | Kristoffer Thomsen | 2000 | DGI Fyn | 41.34 | 1:28.77 | 2:30.53 | 3:11.57 | |||
16 | Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | DGI Østjylland | 46.50 | 1:35.06 | 2:33.45 | 3:12.82 | |||
17 | David Johansen | 2001 | DGI Nordjylland | 43.67 | 1:31.20 | 2:30.69 | 3:14.11 | |||
18 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | DGI Sydvest | 44.52 | 1:37.14 | 2:36.30 | 3:16.91 | |||
19 | Mikkel Albrechtsen | 2000 | DGI Sydvest | 46.57 | 1:36.36 | 2:35.54 | 3:20.56 | |||
20 | Jonas Melchiorsen | 2001 | DGI Østjylland | 49.92 | 1:41.61 | 2:38.62 | 3:25.51 | |||
21 | Casper Berner | 2000 | DGI Østjylland | 48.88 | 1:40.39 | 2:43.46 | 3:28.03 | |||
22 | Rasmus Storgaard | 2001 | DGI Nordjylland | 50.27 | 1:42.23 | 2:45.07 | 3:31.46 | |||
23 | Markus Bötschi | 2000 | DGI Sydvest | 45.89 | 1:43.72 | 2:47.32 | 3:34.37 | |||
24 | Andreas Poulsen | 2000 | DGI Sydvest | 49.75 | 1:44.15 | 2:48.58 | 3:36.89 | |||
25 | Magnus Brix Dall | 2001 | DGI Sydvest | 48.80 | 1:41.84 | 2:48.58 | 3:40.57 | |||
26 | Mads Sørensen | 2000 | DGI Østjylland | 54.64 | 1:54.12 | 2:57.90 | 3:53.80 | |||
- | Elias Lauritsen | 2000 | DGI Østjylland | DNS | ||||||
- | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
- | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | DGI Midtjylland | DNS | ||||||
- | Sebastian H. C. Johansen | 2001 | DGI Storkøbenhavn | DNF | ||||||
- | Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | DGI Sydøstjylland | DSQ | ej forts. bev. 75m | |||||
- | Magnus Løhr | 2001 | DGI Storstrømmen | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 30, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emil Leander Bonderup | 1998 | DGI Nordjylland | 32.33 | 1:09.90 | 1:52.71 | 2:25.68 | |||
2 | Victor Kristensen | 1999 | Dgi Sønderjylland | 32.73 | 1:10.46 | 1:53.82 | 2:25.91 | |||
3 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | DGI Nordjylland | 32.79 | 1:13.71 | 2:01.57 | 2:36.19 | |||
4 | Nikolaj Hjorth Becker | 1998 | DGI Østjylland | 31.82 | 1:13.62 | 2:02.17 | 2:37.64 | |||
5 | Frederik Krigbaum Madsen | 1999 | DGI Midtjylland | 36.10 | 1:16.18 | 2:04.39 | 2:38.73 | |||
6 | Benjamin Wagenvoort | 1999 | DGI Storstrømmen | 35.19 | 1:16.80 | 2:02.91 | 2:40.81 | |||
7 | Rasmus Thygesen Nielsen | 1998 | DGI Sydvest | 35.87 | 1:17.13 | 2:03.79 | 2:41.24 | |||
8 | Laurits Møller Petersen | 1999 | DGI Storstrømmen | 34.74 | 1:15.98 | 2:04.69 | 2:41.71 | |||
9 | Thomas Gosvig | 1999 | DGI Nordjylland | 35.23 | 1:16.76 | 2:05.53 | 2:42.10 | |||
10 | Emil Teis Sietam | 1999 | DGI Fyn | 36.24 | 1:16.23 | 2:03.95 | 2:42.66 | |||
11 | Scott Jensen | 1999 | DGI Østjylland | 34.28 | 1:14.58 | 2:07.39 | 2:48.29 | |||
12 | Marcus Højengaard | 1999 | DGI Storkøbenhavn | 36.18 | 1:17.84 | 2:10.45 | 2:48.31 | |||
13 | Martin Holmershøj | 1998 | DGI Midtjylland | 38.09 | 1:24.25 | 2:11.92 | 2:48.34 | |||
14 | Alexander Fenger | 1999 | DGI Sydøstjylland | 39.98 | 1:24.58 | 2:18.08 | 2:54.22 | |||
15 | Christian Holten Pedersen | 1999 | DGI Sydvest | 38.32 | 1:22.18 | 2:19.02 | 2:55.70 | |||
16 | Rasmus Lund | 1999 | DGI Østjylland | 38.47 | 1:24.28 | 2:17.35 | 2:56.94 | |||
17 | Andreas E. Olsen | 1998 | DGI Storstrømmen | 36.87 | 1:21.32 | 2:17.53 | 2:57.18 | |||
18 | Emil Pandrup | 1999 | DGI Fyn | 36.57 | 1:22.54 | 2:20.15 | 2:59.25 | |||
19 | Emil Munk | 1999 | DGI Fyn | 40.24 | 1:31.51 | 2:24.81 | 3:05.94 | |||
20 | Andreas Rasmussen | 1999 | DGI Østjylland | 44.35 | 1:32.82 | 2:26.12 | 3:06.40 | |||
21 | Cornelius Swain | 1999 | DGI Fyn | 41.41 | 1:34.34 | 2:28.16 | 3:07.28 | |||
22 | Anders Rosbjerg Larsen | 1999 | DGI Nordjylland | 40.67 | 1:29.76 | 2:28.64 | 3:09.77 | |||
23 | Jacob Pind | 1998 | DGI Østjylland | 41.84 | 1:27.66 | 2:24.79 | 3:10.05 | |||
24 | Mathias Holme Pedersen | 1999 | DGI Nordjylland | 44.18 | 1:33.71 | 2:32.73 | 3:15.24 | |||
25 | Stinus Madsen | 1999 | DGI Fyn | 43.66 | 1:34.80 | 2:31.76 | 3:15.29 | |||
26 | Rasmus Kaavé | 1999 | DGI Østjylland | 40.30 | 1:30.09 | 2:32.46 | 3:17.74 | |||
27 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | DGI Sydøstjylland | 45.80 | 1:40.13 | 2:36.11 | 3:23.21 | |||
28 | Andreas Stensgård | 1999 | DGI Sydvest | 53.90 | 1:55.83 | 2:55.08 | 3:42.01 | |||
Løb 30, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1990-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Asger Terp | 1996 | Dgi Sønderjylland | 29.21 | 1:03.99 | 1:44.55 | 2:16.96 | |||
2 | Rasmus Christensen | 1996 | Dgi Sønderjylland | 30.15 | 1:06.87 | 1:48.31 | 2:20.46 | |||
3 | Henrik Petersen | 1994 | Dgi Sønderjylland | 29.88 | 1:07.22 | 1:49.42 | 2:21.80 | |||
4 | Frederik Bendix | 1995 | DGI Østjylland | 31.36 | 1:06.45 | 1:50.54 | 2:21.92 | |||
5 | Jonas Hansen | 1996 | DGI Storstrømmen | 32.44 | 1:11.22 | 1:54.45 | 2:27.99 | |||
6 | Marco Brander | 1996 | DGI Storstrømmen | 35.96 | 1:15.52 | 1:59.94 | 2:34.35 | |||
7 | Nikolaj Rasmussen | 1993 | DGI Nordjylland | 31.83 | 1:13.70 | 2:02.35 | 2:37.82 | |||
8 | Steffan Ø. Schøler | 1996 | DGI Sydvest | 33.49 | 1:16.04 | 2:02.85 | 2:38.63 | |||
9 | Jacob Terndrup Heiden | 1996 | DGI Fyn | 33.18 | 1:14.57 | 2:04.95 | 2:40.76 | |||
10 | Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | DGI Sydøstjylland | 33.55 | 1:16.00 | 2:05.18 | 2:41.58 | |||
11 | Frederik Iburg | 1995 | DGI Østjylland | 34.85 | 1:20.13 | 2:06.79 | 2:43.51 | |||
12 | Kristian Skjødt | 1994 | DGI Nordjylland | 32.95 | 1:17.09 | 2:03.97 | 2:43.58 | |||
13 | Benjamin Beirholm Larsen | 1995 | DGI Nordjylland | 36.30 | 1:20.75 | 2:07.35 | 2:43.88 | |||
14 | Nicolai Broner Jensen | 1994 | DGI Fyn | 34.76 | 1:19.31 | 2:04.60 | 2:43.99 | |||
15 | Kim Møller Nielsen | 1992 | DGI Nordjylland | 39.85 | 1:24.08 | 2:08.94 | 2:45.03 | |||
16 | Christoffer Nedergaard | 1995 | DGI Fyn | 35.48 | 1:18.50 | 2:09.56 | 2:47.11 | |||
17 | Steffen Trier Nielsen | 1996 | DGI Østjylland | 33.27 | 1:15.72 | 2:10.48 | 2:50.82 | |||
18 | Christian Bohlbro | 1997 | DGI Østjylland | 41.17 | 1:28.07 | 2:18.97 | 2:57.00 | |||
19 | Martin Quist | 1994 | Dgi Midt-Vestsjælland | 37.79 | 1:25.62 | 2:24.70 | 3:11.63 | |||
20 | Kristian Rank | 1993 | DGI Fyn | 39.64 | 1:30.71 | 2:34.74 | 3:19.63 | |||
- | Mads Hald | 1996 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
Løb 30, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1983-1989 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Martin Simonsen | 1985 | DGI Fyn | 33.34 | 1:23.05 | 2:09.05 | 2:50.27 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 30 marts 2014 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 08:04 |