2018-10-22   09:58:33
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Nokian Super Sekarit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Super Sekarit    Tulostuspäivämäärä  15 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  11:26   
  Järjestäjä  Nokian Pyry Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 helmikuu 2014         
 
 
Laji 1, 100m VU T-13, N, Loppukilpailut 10 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mila Manner  2001    499  31.25        1:05.80   
  Nokian Pyry                   
                     
Camilla Tyven  2001    495  31.65        1:05.95   
  Nokian Pyry                   
                     
Hilla Nieminen  2001    425  33.14        1:09.38   
  Uinti Tampere                   
                     
Laura Laitila  2001    402  33.81        1:10.70   
  Nokian Pyry                   
                     
Kastehelmi Sinisalo  2001    381  34.89        1:11.98   
  Uinti Tampere                   
                     
Anni Aro  2001    380  34.93        1:12.03   
  Nokian Pyry                   
                     
Nora Kosonen  2001    377  34.52        1:12.21   
  Tatu Tampere                   
                     
Anna Rantanen  2001    370  34.66        1:12.69   
  Uinti Tampere                   
                     
Viivi Kuusinen  2002    350  35.29        1:14.07   
  Tatu Tampere                   
                     
10  Enni Lahtinen  2002    332  34.84        1:15.34   
  Uinti Tampere                   
                     
11  Katariina Rautiainen  2002    331  36.11        1:15.43   
  Uinti Tampere                   
                     
12  Anni Matikainen  2001    310  36.57        1:17.08   
  Nokian Pyry                   
                     
13  Sara Pasanen  2001    299  36.30        1:17.99   
  Uinti Tampere                   
                     
14  Emmi Uotila  2002    294  37.09        1:18.44   
  Nokian Pyry                   
                     
15  Vivi Valo  2002    293  37.69        1:18.52   
  Uinti Tampere                   
                     
16  Venla Pesu  2002    272  37.47        1:20.52   
  Tatu Tampere                   
                     
17  Sanna Peltonen  2002    270  38.37        1:20.74   
  Uinti Tampere                   
                     
18  Emilia Majuri  2001    268  38.42        1:20.88   
  Uinti Tampere                   
                     
19  Sofia Martinkauppi  2003    265  38.59        1:21.20   
  Tatu Tampere                   
                     
20  Wilma-Annika Puttonen  2001    262  37.03        1:21.51   
  Keuruun Toverit                   
                     
21  Emmi Manninen  2004    254  39.05        1:22.41   
  Tatu Tampere                   
                     
22  Jenni Moisio  2002    247  39.47        1:23.18   
  Nokian Pyry                   
                     
23  Soile Auvinen  2002    244  40.11        1:23.46   
  Uinti Tampere                   
                     
24  Pauliina Piirainen  2002    236  40.77        1:24.43   
  Uinti Tampere                   
                     
25  Kiia Kinnunen  2003    233  40.35        1:24.71   
  Uinti Tampere                   
                     
26  Ella Mäkinen  2004    233  40.76        1:24.77   
  Uinti Tampere                   
                     
27  Ilona Hjelt  2002    223  42.15        1:26.03   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
28  Maiju Harju  2002    209  41.89        1:27.95   
  Uinti Tampere                   
                     
29  Ilona Halima  2003    207  40.19        1:28.16   
  Uinti Tampere                   
                     
30  Emmi Oja  2003    202  42.87        1:28.90   
  Uinti Tampere                   
                     
31  Viivi Nieminen  2002    196  42.92        1:29.77   
  Uinti Tampere                   
                     
32  Helmi Hara  2001    193  42.16        1:30.18   
  Tatu Tampere                   
                     
33  Jemina Knuutila  2002    187  41.51        1:31.26   
  Uinti Tampere                   
                     
34  Siiri Toiva  2002    175  44.32        1:33.17   
  Nokian Pyry                   
                     
35  Senni Oksanen  2004    175  44.91        1:33.21   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
36  Salla Rantala  2004    175  43.79        1:33.26   
  Nokian Pyry                   
                     
37  Nuppu Toiva  2001    172  42.99        1:33.69   
  Nokian Pyry                   
                     
38  Emma Nieminen  2002    172  43.31        1:33.70   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
39  Sini Korin  2003    167  45.45        1:34.67   
  Nokian Pyry                   
                     
40  Santra Nieminen  2004    164  45.24        1:35.31   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
41  Johanna Mönkkönen  2002    148  45.30        1:38.52   
  Nokian Pyry                   
                     
42  Teresa Pylväs  2004    144  47.25        1:39.37   
  Uinti Tampere                   
                     
43  Alina Talja  2004    137  46.22        1:41.09   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
44  Liisa Siikala  2003    131  48.03        1:42.53   
  Uinti Tampere                   
                     
45  Nanna Tynkkynen  2003    120  49.96        1:45.66   
  Tatu Tampere                   
                     
46  Maria Rauhala  2003    120  48.26        1:45.69   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
47  Pinja Kallio  2004    115  49.97        1:47.19   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
48  Lotta Ruppa  2003    112  49.84        1:48.23   
  Tatu Tampere                   
                     
49  Jessika Liimatta  2004    107  48.73        1:49.83   
  Tatu Tampere                   
                     
50  Johanna Koivisto  2003    98  51.28        1:52.93   
  Uinti Tampere                   
                     
51  Darina Gotcheva  2003    96  52.94        1:53.65   
  Uinti Tampere                   
                     
52  Janette Maakanen  2003    95  54.12        1:54.11   
  Tatu Tampere                   
                     
Johanna Finnberg  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Säde Kotiniitty  2001              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 1, 100m VU T-13, N, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mari Kausiala  1997    552  30.62        1:03.61   
  Tatu Tampere                   
                     
Ada Alajääskö  1998    546  30.27        1:03.86   
  Nokian Pyry                   
                     
Kiia Kagan  1997    499  31.02        1:05.81   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Pinja Tiainen  1999    444  31.69        1:08.42   
  Nokian Pyry                   
                     
Armi Auvinen  2000    432  32.86        1:09.02   
  Uinti Tampere                   
                     
Kristiina Haapala  2000    419  33.12        1:09.75   
  Nokian Pyry                   
                     
Maiju Mäenpää  1997    414  33.81        1:10.00   
  Nokian Pyry                   
                     
Tinka Markkinen  2000    407  33.65        1:10.41   
  Nokian Pyry                   
                     
Kiia Korsu  1999    400  33.94        1:10.82   
  Nokian Pyry                   
                     
10  Aino Jussila  2000    399  33.39        1:10.88   
  Uinti Tampere                   
                     
11  Essi Laine  2000    393  33.89        1:11.23   
  Nokian Pyry                   
                     
12  Lotta Hamdi  1999    363  34.51        1:13.13   
  Nokian Pyry                   
                     
13  Noora Vallinen  1998    361  35.65        1:13.27   
  Nokian Pyry                   
                     
14  Iina Aro  1998    335  35.00        1:15.11   
  Nokian Pyry                   
                     
15  Siiri Nurmi  2000    322  36.58        1:16.15   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
16  Liisa Tirkkonen  1963    279  38.44        1:19.84   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
                     
17  Enna Tenkilä  1999    262  38.34        1:21.56   
  Nokian Pyry                   
                     
18  Rebekka Pylväs  2000    233  39.90        1:24.71   
  Uinti Tampere                   
                     
19  Susanna Vehmas  1973    217  39.38        1:26.80   
  S.C.Pingviinit                   
                     
Jenna Kaprali  2000              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  15 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  11:26 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Super Sekarit    Tulostuspäivämäärä  15 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  12:22   
  Järjestäjä  Nokian Pyry Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 helmikuu 2014         
 
 
Laji 2, 100m VU P-14, M, Loppukilpailut 11 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Leevi Luhtanen  2000    371  30.38        1:04.02   
  Porin Uimaseura                   
                     
Roope Aro  2000    346  30.86        1:05.55   
  Nokian Pyry                   
                     
Joona Lehtonen  2001    330  31.75        1:06.61   
  Tatu Tampere                   
                     
Olli Rautaporras  2000    318  32.20        1:07.44   
  Nokian Pyry                   
                     
Tatu Korhonen  2000    309  31.87        1:08.04   
  Uinti Tampere                   
                     
Onni Kuronen  2000    290  32.82        1:09.52   
  Nokian Pyry                   
                     
Eerik Tikkakoski  2001    285  33.37        1:09.93   
  Tatu Tampere                   
                     
Sampo Kärkkäinen  2000    276  32.98        1:10.64   
  Nokian Pyry                   
                     
Eetu Nyrhinen  2000    273  34.13        1:10.90   
  Porin Uimaseura                   
                     
10  Kalle Kiviniemi  2000    261  34.69        1:12.01   
  Nokian Pyry                   
                     
11  Perttu Mikkola  2001    255  34.30        1:12.60   
  Nokian Pyry                   
                     
12  Tatu Hapuoja  2003    249  34.82        1:13.15   
  Uinti Tampere                   
                     
13  Teemu Ihanamäki  2001    242  34.18        1:13.83   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
14  Ville Aaltonen  2001    234  35.15        1:14.61   
  Porin Uimaseura                   
                     
15  Axel Olander  2002    233  35.72        1:14.76   
  Nokian Pyry                   
                     
16  Oskari Ovaskainen  2000    233  35.36        1:14.81   
  Porin Uimaseura                   
                     
17  Olli Huhtanen  2000    227  36.04        1:15.42   
  Uinti Tampere                   
                     
18  Pekka Vilmunen  2001    226  35.75        1:15.57   
  Tatu Tampere                   
                     
19  Sami Peltonen  2001    207  37.22        1:17.81   
  Uinti Tampere                   
                     
20  Jasper Jokinen  2000    201  38.04        1:18.56   
  Uinti Tampere                   
                     
21  Tuomas Marenk  2001    200  35.43        1:18.63   
  Uinti Tampere                   
                     
22  Riku Leino  2001    199  36.90        1:18.82   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
23  Kasperi Koskinen  2001    198  38.19        1:18.89   
  Keuruun Toverit                   
                     
24  Saku Kovanen  2001    194  38.09        1:19.41   
  Tatu Tampere                   
                     
25  Tuukka Pekkanen  2002    182  39.35        1:21.13   
  Keuruun Toverit                   
                     
26  Ville Kortteinen  2002    182  38.34        1:21.18   
  Kangasalan Urheilijat 68                   
                     
27  Juuso Toivonen  2001    181  38.86        1:21.37   
  Uinti Tampere                   
                     
28  Iiro Kuusela  2001    179  38.65        1:21.56   
  Tatu Tampere                   
                     
29  Niilo Tuhkasaari  2001    175  39.03        1:22.20   
  Nokian Pyry                   
                     
30  Eero Ala-Karvia  2001    175  39.28        1:22.30   
  Uinti Tampere                   
                     
31  Oskari Nopanen  2000    172  39.53        1:22.68   
  Uinti Tampere                   
                     
32  Miska Birkstedt  2002    171  38.59        1:22.88   
  Tatu Tampere                   
                     
33  Jussi Toivanen  2001    170  38.67        1:23.00   
  Nokian Pyry                   
                     
34  Eemil Sipola  2003    167  39.86        1:23.57   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
35  Eemeli Leinonen  2002    152  39.93        1:26.20   
  Uinti Tampere                   
                     
36  Teemu Nurminen  2003    150  38.89        1:26.53   
  Tatu Tampere                   
                     
37  Niko Järvinen  2001    133  42.08        1:30.07   
  Nokian Pyry                   
                     
38  Miko Vaikkola  2003    132  41.24        1:30.21   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
39  Miika Nummela  2003    125  43.18        1:31.89   
  Uinti Tampere                   
                     
40  Kalle Haavisto  2003    119  43.91        1:33.37   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
41  Visa Kotiniitty  2003    113  43.09        1:35.03   
  Uinti Tampere                   
                     
42  Petteri Lepola  2003    110  46.28        1:35.94   
  Tatu Tampere                   
                     
43  Ville Syrjäkoski  2002    93  47.46        1:41.40   
  Tatu Tampere                   
                     
44  Robert Ridal  2003    93  47.17        1:41.55   
  Tatu Tampere                   
                     
45  Valtteri Jussila  2003    93  48.83        1:41.60   
  Uinti Tampere                   
                     
46  Karri Korhonen  2002    76  48.46        1:48.59   
  Uinti Tampere                   
                     
Aarne Liukkonen  2002              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 2, 100m VU P-14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lauri Pilpola  1993    595  26.14        54.72   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Rasmus Varjoranta  1997    515  27.13        57.43   
  Nokian Pyry                   
                     
Tommi Wallenius  1994    506  27.73        57.75   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Andres Heinikangas  1995    493  28.02        58.26   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Daniel Laurila  1996    448  28.39        1:00.14   
  Nokian Pyry                   
                     
Jaakko Siipola  1999    447  28.71        1:00.21   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Valtteri Väisänen  1999    418  29.50        1:01.54   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Petri Löllö  1976    400  28.98        1:02.48   
  Keuruun Toverit                   
                     
Aleksi Pykäläinen  1999    347  30.66        1:05.46   
  Nokian Pyry                   
                     
10  Eemil Laine  1998    346  31.57        1:05.57   
  Nokian Pyry                   
                     
11  Raul Heinikangas  1998    334  31.24        1:06.35   
  Porin Uimaseura                   
                     
12  Tatu Paasikallio  1999    323  31.74        1:07.09   
  Nokian Pyry                   
                     
13  Leevi Niinimäki  1999    271  32.37        1:11.07   
  Kangasalan Urheilijat 68                   
                     
14  Pyry Sirola  1999    239  34.97        1:14.11   
  Kangasalan Urheilijat 68                   
                     
15  Lauri Löyttyniemi  1999    216  36.14        1:16.70   
  Uinti Tampere                   
                     
16  Aleksei Belov  1998    192  37.26        1:19.80   
  Porin Uimaseura                   
                     
17  Lasse Purmonen  1985    181  37.92        1:21.34   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Rafael Stenman  1997              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  15 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  12:22 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Super Sekarit    Tulostuspäivämäärä  15 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  12:03   
  Järjestäjä  Nokian Pyry Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 helmikuu 2014         
 
 
Laji 3, 50m SU T-9,-11,-13,-15, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aino Hinkka  2005    186          46.63   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Moona Korpikoski  2005    153          49.73   
  Nokian Pyry                   
Nelli Lehmijoki  2005    149          50.22   
  Nokian Pyry                   
Hilla Penttilä  2005    107          56.07   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Liinu Haavisto  2005    99          57.50   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Ruut Raunio  2005    74          1:03.38   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Lotta Haavisto  2005    69          1:04.83   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Vilma Pitkäranta  2005              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 3, 50m SU T-9,-11,-13,-15, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Heta Veikkola  2003    255          41.98   
  Lapuan Virkiä                   
Ella Ekman  2003    219          44.15   
  Uinti Tampere                   
Ronja Myllykallio  2003    215          44.45   
  Nokian Pyry                   
Minea Wiren  2003    214          44.49   
  Nokian Pyry                   
Sanna Pajula  2003    199          45.62   
  Kankaanpään Uimarit                   
Meeri Yli-Äyhö  2004    181          47.11   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Salla Rantala  2004    164          48.61   
  Nokian Pyry                   
Laura Heinonen  2004    163          48.73   
  Kankaanpään Uimarit                   
Sofia Ellonen  2004    160          49.00   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
10  Aada-Emilia Mäenpää  2003    150          50.10   
  Uinti Tampere                   
11  Inka Jämsen  2004    146          50.55   
  Uinti Tampere                   
12  Veera Vahtolammi  2004    143          50.94   
  Uinti Tampere                   
13  Ella Suominen  2004    140          51.27   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
14  Alina Talja  2004    130          52.60   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
15  Katri Pokela  2004    125          53.22   
  Uinti Tampere                   
16  Saara Kiuru  2004    106          56.26   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
17  Aino Suominen  2004    93          58.71   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
18  Ranja Ruotoistenmäki  2004    91          59.11   
  Uinti Tampere                   
19  Amanda Malminen  2004    76          1:02.72   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
20  Jemina Vainio  2004    73          1:03.61   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Henni Mustila  2004              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Santra Nieminen  2004              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 3, 50m SU T-9,-11,-13,-15, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Camilla Tyven  2001    387          36.57   
  Nokian Pyry                   
Mila Manner  2001    362          37.38   
  Nokian Pyry                   
Heta Känkänen  2001    355          37.61   
  Porin Uimaseura                   
Laura Laitila  2001    352          37.74   
  Nokian Pyry                   
Anniina Murto  2001    350          37.79   
  Porin Uimaseura                   
Anni Aro  2001    334          38.38   
  Nokian Pyry                   
Elina Palojärvi  2002    269          41.26   
  Uinti Tampere                   
Maija Nurminen  2002    267          41.36   
  Valkeakosken Uimaseura                   
Auroora Tanninen  2001    262          41.64   
  Porin Pyrintö                   
10  Siiri Haanpää  2001    187          46.58   
  Porin Pyrintö                   
 
Laji 3, 50m SU T-9,-11,-13,-15, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Suvi Huhtanen  1999    654          30.70   
  Uinti Tampere                   
Noora Poutanen  1999    442          34.97   
  Tatu Tampere                   
Kristiina Haapala  2000    379          36.82   
  Nokian Pyry                   
Laura Haapanen  1999    367          37.20   
  Kankaanpään Uimarit                   
Kiia Korsu  1999    356          37.59   
  Nokian Pyry                   
Elviira Tanninen  1999    346          37.94   
  Porin Pyrintö                   
Pinja Pihlajamäki  2000    334          38.38   
  Kankaanpään Uimarit                   
Jenna Kaprali  2000    325          38.75   
  Nokian Pyry                   
Ida Peltomaa  2000    285          40.46   
  Uinti Tampere                   
10  Marissa Cavallotti  2000    284          40.54   
  Uinti Tampere                   
11  Essi Laine  2000    275          40.96   
  Nokian Pyry                   
12  Pinja Tiainen  1999    274          41.01   
  Nokian Pyry                   
13  Tinka Markkinen  2000    260          41.74   
  Nokian Pyry                   
14  Lotta Hamdi  1999    256          41.94   
  Nokian Pyry                   
15  Janette Myllymäki  2000    243          42.67   
  Uinti Tampere                   
16  Veera Järvinen  2000    230          43.47   
  Porin Uimaseura                   
17  Danyela Tanke  2000    195          45.93   
  Porin Pyrintö                   
18  Ida Heino  2000    160          49.03   
  Porin Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  15 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  12:03 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Super Sekarit    Tulostuspäivämäärä  15 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  12:16   
  Järjestäjä  Nokian Pyry Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 helmikuu 2014         
 
 
Laji 4, 50m SU P-10,-12,-14,-16, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pavel Pankratov  2004    182          40.83   
  Tatu Tampere                   
Akseli Kotti  2004    111          48.18   
  Tatu Tampere                   
Eero Leino  2004    104          49.20   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Miro Birkstedt  2004    103          49.31   
  Tatu Tampere                   
Eero Rautaporras  2005    95          50.73   
  Nokian Pyry                   
Mitja Vaikkola  2004    87          52.30   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Sebastian von Bagh  2004    86          52.33   
  Uinti Tampere                   
Joona Saloniemi  2004    77          54.26   
  Nokian Pyry                   
Leo Liukonen  2004    74          55.03   
  Tatu Tampere                   
10  Onni Mäkimartti  2004    65          57.47   
  Tatu Tampere                   
11  Niilo Kilpeläinen  2004    63          58.18   
  Tatu Tampere                   
12  Markus Koskinen  2005    57          59.90   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
13  Aapo Hampaala  2004    48          1:03.68   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Aarne Eskelinen  2004              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä               
Topias Kupiainen  2004              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 4, 50m SU P-10,-12,-14,-16, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Marcus Forsel  2003    204          39.32   
  Kankaanpään Uimarit                   
Nooa Lehtoniemi  2003    188          40.43   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Axel Olander  2002    171          41.69   
  Nokian Pyry                   
Jami Ihalainen  2003    171          41.70   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Niclas Viitasalo  2002    170          41.83   
  Nokian Pyry                   
Tuukka Pekkanen  2002    143          44.23   
  Keuruun Toverit                   
Eemil Sipola  2003    139          44.69   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Eemeli Leinonen  2002    139          44.72   
  Uinti Tampere                   
Jere Broman  2002    124          46.47   
  Nokian Pyry                   
10  Arttu Helle  2002    120          46.95   
  Uinti Tampere                   
11  Patrik Pihlajamäki  2002    113          47.93   
  Kankaanpään Uimarit                   
12  Petteri Lepola  2003    109          48.49   
  Tatu Tampere                   
13  Niklas Bister  2002    99          50.03   
  Porin Pyrintö                   
14  Miko Vaikkola  2003    89          51.85   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
15  Valtteri Jussila  2003    67          57.05   
  Uinti Tampere                   
16  Kalle Haavisto  2003    60          58.97   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
17  Oskar Bärlund  2003    55          1:00.64   
  Uinti Tampere                   
18  Antti Toivonen  2003    47          1:04.06   
  Uinti Tampere                   
 
Laji 4, 50m SU P-10,-12,-14,-16, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Walentin Koskinen  2000    372          32.23   
  Uinti Tampere                   
Onni Kuronen  2000    274          35.67   
  Nokian Pyry                   
Roope Aro  2000    246          36.96   
  Nokian Pyry                   
Olli Rautaporras  2000    199          39.69   
  Nokian Pyry                   
Ville Aaltonen  2001    169          41.89   
  Porin Uimaseura                   
Sampo Kärkkäinen  2000    168          41.96   
  Nokian Pyry                   
Lasse Harju  2001    125          46.27   
  Porin Pyrintö                   
 
Laji 4, 50m SU P-10,-12,-14,-16, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aleksi Pykäläinen  1999    327          33.62   
  Nokian Pyry                   
Matias Manninen  1998    322          33.81   
  Kankaanpään Uimarit                   
Santeri Siiranen  1998    313          34.14   
  Nokian Pyry                   
Eemil Laine  1998    270          35.83   
  Nokian Pyry                   
Tatu Paasikallio  1999    263          36.15   
  Nokian Pyry                   
Mikko Seilonen  1998    233          37.63   
  Kankaanpään Uimarit                   
Otto Kallama  1999    227          37.98   
  Kankaanpään Uimarit                   
Lauri Koskela  1999    165          42.25   
  Porin Pyrintö                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  15 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  12:16 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Super Sekarit    Tulostuspäivämäärä  15 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  12:53   
  Järjestäjä  Nokian Pyry Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 helmikuu 2014         
 
 
Laji 5, 100m RU T-16, N, Loppukilpailut 10 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Elviira Tanninen  1999    562  37.57        1:18.37   
  Porin Pyrintö                   
                     
Ada Alajääskö  1998    553  36.80        1:18.82   
  Nokian Pyry                   
                     
Roosa Oja  2000    473  39.23        1:23.03   
  Uinti Tampere                   
                     
Kiia Korsu  1999    436  40.21        1:25.31   
  Nokian Pyry                   
                     
Jenita Liimatta  1998    418  40.56        1:26.51   
  Tatu Tampere                   
                     
Kristiina Haapala  2000    401  41.12        1:27.75   
  Nokian Pyry                   
                     
Mila Manner  2001    385  42.12        1:28.90   
  Nokian Pyry                   
                     
Noora Vallinen  1998    383  42.44        1:29.07   
  Nokian Pyry                   
                     
Anni Aro  2001    373  43.11        1:29.88   
  Nokian Pyry                   
                     
10  Essi Laine  2000    365  43.56        1:30.48   
  Nokian Pyry                   
                     
11  Camilla Tyven  2001    364  43.58        1:30.57   
  Nokian Pyry                   
                     
12  Auroora Tanninen  2001    353  44.21        1:31.48   
  Porin Pyrintö                   
                     
13  Iina Aro  1998    337  43.55        1:32.96   
  Nokian Pyry                   
                     
14  Lotta Hamdi  1999    316  45.15        1:34.95   
  Nokian Pyry                   
                     
15  Jenna Kaprali  2000    315  44.35        1:35.02   
  Nokian Pyry                   
                     
16  Anni Matikainen  2001    315  45.08        1:35.03   
  Nokian Pyry                   
                     
17  Viivi Jokiniemi  2001    308  44.79        1:35.75   
  Uinti Tampere                   
                     
18  Laura Jokiranta  2000    303  44.89        1:36.28   
  Porin Pyrintö                   
                     
19  Janette Myllymäki  2000    301  46.01        1:36.52   
  Uinti Tampere                   
                     
20  Katariina Rautiainen  2002    293  45.92        1:37.33   
  Uinti Tampere                   
                     
21  Pinja Tiainen  1999    287  45.93        1:38.05   
  Nokian Pyry                   
                     
22  Emmi Uotila  2002    281  46.84        1:38.76   
  Nokian Pyry                   
                     
23  Tinka Markkinen  2000    278  46.75        1:39.09   
  Nokian Pyry                   
                     
24  Hilla Nieminen  2001    272  47.78        1:39.77   
  Uinti Tampere                   
                     
25  Laura Laitila  2001    268  46.70        1:40.32   
  Nokian Pyry                   
                     
26  Viivi Miettinen  2001    265  47.77        1:40.66   
  Kangasalan Urheilijat 68                   
                     
27  Anna Rantanen  2001    263  46.60        1:40.93   
  Uinti Tampere                   
                     
28  Aurora Hirvonen  2000    262  47.16        1:41.06   
  Uinti Tampere                   
                     
29  Mai Multimäki  2000    259  48.34        1:41.41   
  Uinti Tampere                   
                     
30  Ida Peltomaa  2000    248  47.71        1:42.95   
  Uinti Tampere                   
                     
31  Areliina Manninen  2003    241  49.38        1:43.88   
  Uinti Tampere                   
                     
32  Silja Valariutta  2001    240  49.84        1:44.08   
  Valkeakosken Uimaseura                   
                     
33  Sara Pasanen  2001    240  50.36        1:44.11   
  Uinti Tampere                   
                     
34  Jenni Moisio  2002    234  49.35        1:44.95   
  Nokian Pyry                   
                     
35  Eveliina Koivula  2003    231  49.77        1:45.37   
  Uinti Tampere                   
                     
36  Anni Turkkila  2002    222  50.19        1:46.84   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
37  Emma Latva  2001    210  50.38        1:48.74   
  Uinti Tampere                   
                     
38  Kiia Kinnunen  2003    209  52.18        1:48.99   
  Uinti Tampere                   
                     
39  Säde Kotiniitty  2001    205  53.13        1:49.68   
  Uinti Tampere                   
                     
40  Ilona Hjelt  2002    189  53.77        1:52.66   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
41  Maiju Harju  2002    181  55.43        1:54.25   
  Uinti Tampere                   
                     
42  Siiri Toiva  2002    176  55.32        1:55.29   
  Nokian Pyry                   
                     
43  Nuppu Toiva  2001    160  56.56        1:59.02   
  Nokian Pyry                   
                     
44  Martina Hirvonen  2003    155  1:00.01        2:00.42   
  Uinti Tampere                   
                     
45  Viivi Nieminen  2002    146  57.44        2:02.84   
  Uinti Tampere                   
                     
46  Darina Gotcheva  2003    142  59.97        2:03.88   
  Uinti Tampere                   
                     
47  Emma Nieminen  2002    137  1:01.03        2:05.52   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
48  Maria Rauhala  2003    136  1:00.75        2:05.62   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
49  Sini Korin  2003    127  1:00.69        2:08.41   
  Nokian Pyry                   
                     
Ronja Mäkelä  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Sofia Ilveskoski  2002              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
                     
 
Laji 5, 100m RU T-16, N, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kiia Kagan  1997    443  39.35        1:24.86   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Maiju Mäenpää  1997    396  42.38        1:28.05   
  Nokian Pyry                   
                     
Liisa Tirkkonen  1963    275  47.45        1:39.39   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
                     
Susanna Vehmas  1973    224  49.78        1:46.44   
  S.C.Pingviinit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  15 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  12:53 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Super Sekarit    Tulostuspäivämäärä  15 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  13:10   
  Järjestäjä  Nokian Pyry Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 helmikuu 2014         
 
 
Laji 6, 100m RU P-16, M, Loppukilpailut 11 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Siiranen  1998    454  36.18        1:14.86   
  Nokian Pyry                   
                     
Olli Rautaporras  2000    373  37.33        1:19.94   
  Nokian Pyry                   
                     
Onni Kuronen  2000    356  38.32        1:21.16   
  Nokian Pyry                   
                     
Eemil Laine  1998    320  40.31        1:24.07   
  Nokian Pyry                   
                     
Verneri Kaarlenkaski  1999    316  39.57        1:24.43   
  Uinti Tampere                   
                     
Aleksi Pykäläinen  1999    297  40.24        1:26.23   
  Nokian Pyry                   
                     
Riku Leino  2001    288  40.58        1:27.09   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Raul Heinikangas  1998    288  41.12        1:27.15   
  Porin Uimaseura                   
                     
Roope Aro  2000    278  41.44        1:28.13   
  Nokian Pyry                   
                     
10  Lauri Koskela  1999    272  41.82        1:28.76   
  Porin Pyrintö                   
                     
10  Pekka Vilmunen  2001    272  41.74        1:28.76   
  Tatu Tampere                   
                     
12  Olli Huhtanen  2000    272  42.35        1:28.78   
  Uinti Tampere                   
                     
13  Tatu Paasikallio  1999    271  42.76        1:28.93   
  Nokian Pyry                   
                     
14  Eetu Nyrhinen  2000    268  42.05        1:29.25   
  Porin Uimaseura                   
                     
15  Mikael Piirainen  2000    260  42.01        1:30.13   
  Uinti Tampere                   
                     
16  Ville Isoranta  1999    245  42.81        1:31.88   
  Uinti Tampere                   
                     
17  Teemu Ihanamäki  2001    214  45.61        1:36.21   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
18  Frans Bärlund  2001    197  46.26        1:38.82   
  Uinti Tampere                   
                     
19  Wäinö Koskinen  2002    197  46.89        1:38.87   
  Uinti Tampere                   
                     
20  Oskari Ovaskainen  2000    192  46.74        1:39.70   
  Porin Uimaseura                   
                     
21  Tuomas Marenk  2001    189  46.55        1:40.27   
  Uinti Tampere                   
                     
22  Patrick de Monte  2001    171  49.65        1:43.57   
  Keuruun Toverit                   
                     
23  Jussi Toivanen  2001    168  49.51        1:44.16   
  Nokian Pyry                   
                     
24  Pieti Raunio  2002    164  50.40        1:45.10   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
25  Eero Ala-Karvia  2001    162  50.93        1:45.58   
  Uinti Tampere                   
                     
26  Henri Naarajärvi  2002    139  52.46        1:51.00   
  Uinti Tampere                   
                     
27  Niilo Tuhkasaari  2001    125  54.52        1:54.85   
  Nokian Pyry                   
                     
28  Niko Järvinen  2001    91  58.97        2:07.70   
  Nokian Pyry                   
                     
Jaakko Kokko  1999              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Sampo Kärkkäinen  2000              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 7.1 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa               
                     
 
Laji 6, 100m RU P-16, M, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aku Luukko  1997    491  34.21        1:12.93   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Rafael Stenman  1997    441  35.29        1:15.60   
  Nokian Pyry                   
                     
Daniel Laurila  1996    336  39.23        1:22.77   
  Nokian Pyry                   
                     
Petri Löllö  1976    330  39.27        1:23.27   
  Keuruun Toverit                   
                     
Lasse Purmonen  1985    151  50.03        1:48.02   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  15 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  13:10 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Super Sekarit    Tulostuspäivämäärä  15 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  13:23   
  Järjestäjä  Nokian Pyry Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 helmikuu 2014         
 
 
Laji 7, 50m PU T-9,-11,-13,-15, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nelli Lehmijoki  2005    133          49.66   
  Nokian Pyry                   
Aino Hinkka  2005    121          51.19   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Moona Korpikoski  2005    91          56.37   
  Nokian Pyry                   
 
Laji 7, 50m PU T-9,-11,-13,-15, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Heta Veikkola  2003    216          42.21   
  Lapuan Virkiä                   
Emmi Manninen  2004    171          45.61   
  Tatu Tampere                   
Ronja Myllykallio  2003    166          46.10   
  Nokian Pyry                   
Sofia Martinkauppi  2003    162          46.51   
  Tatu Tampere                   
Johanna Finnberg  2003    152          47.44   
  Uinti Tampere                   
Aada Hakala  2004    149          47.79   
  Uinti Tampere                   
Minea Wiren  2003    130          49.95   
  Nokian Pyry                   
Emmi Oja  2003    124          50.81   
  Uinti Tampere                   
Liisa Siikala  2003    106          53.51   
  Uinti Tampere                   
10  Sini Korin  2003    102          54.18   
  Nokian Pyry                   
11  Henni Mustila  2004    100          54.54   
  Uinti Tampere                   
12  Oona Holmberg  2004    98          54.99   
  Uinti Tampere                   
13  Nanna Tynkkynen  2003    97          55.15   
  Tatu Tampere                   
14  Inka Jämsen  2004    85          57.55   
  Uinti Tampere                   
15  Senni Oksanen  2004    73          1:00.51   
  Jämsänkosken Ilves                   
16  Darina Gotcheva  2003    51          1:08.07   
  Uinti Tampere                   
Johanna Koivisto  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Salla Rantala  2004              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Siiri Arjanmaa  2004              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus               
 
Laji 7, 50m PU T-9,-11,-13,-15, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mila Manner  2001    453          33.01   
  Nokian Pyry                   
Camilla Tyven  2001    383          34.92   
  Nokian Pyry                   
Linnea Urvikko  2002    360          35.62   
  Uinti Tampere                   
Kastehelmi Sinisalo  2001    352          35.89   
  Uinti Tampere                   
Heta Känkänen  2001    331          36.64   
  Porin Uimaseura                   
Auroora Tanninen  2001    322          36.98   
  Porin Pyrintö                   
Anni Aro  2001    317          37.19   
  Nokian Pyry                   
Anniina Murto  2001    304          37.68   
  Porin Uimaseura                   
Elina Palojärvi  2002    292          38.20   
  Uinti Tampere                   
10  Maija Nurminen  2002    282          38.63   
  Valkeakosken Uimaseura                   
11  Laura Laitila  2001    264          39.53   
  Nokian Pyry                   
12  Emma Latva  2001    237          40.97   
  Uinti Tampere                   
13  Kaisa Siukonen  2001    227          41.54   
  Uinti Tampere                   
14  Sara Pasanen  2001    221          41.93   
  Uinti Tampere                   
15  Vivi Valo  2002    196          43.63   
  Uinti Tampere                   
16  Anni Turkkila  2002    184          44.55   
  Jämsänkosken Ilves                   
17  Silja Valariutta  2001    182          44.69   
  Valkeakosken Uimaseura                   
18  Viivi Miettinen  2001    180          44.89   
  Kangasalan Urheilijat 68                   
19  Soile Auvinen  2002    125          50.69   
  Uinti Tampere                   
Emilia Majuri  2001              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Siiri Haanpää  2001              DSQ   
  Porin Pyrintö                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 7, 50m PU T-9,-11,-13,-15, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Suvi Huhtanen  1999    656          29.18   
  Uinti Tampere                   
Elviira Tanninen  1999    479          32.40   
  Porin Pyrintö                   
Noora Poutanen  1999    466          32.71   
  Tatu Tampere                   
Pinja Tiainen  1999    372          35.24   
  Nokian Pyry                   
Lotta Hamdi  1999    369          35.35   
  Nokian Pyry                   
Emmi Kortteinen  2000    360          35.64   
  Uinti Tampere                   
Laura Haapanen  1999    357          35.73   
  Kankaanpään Uimarit                   
Kristiina Haapala  2000    330          36.69   
  Nokian Pyry                   
Armi Auvinen  2000    313          37.33   
  Uinti Tampere                   
10  Essi Laine  2000    308          37.55   
  Nokian Pyry                   
11  Jenna Kaprali  2000    307          37.58   
  Nokian Pyry                   
12  Kiia Korsu  1999    294          38.11   
  Nokian Pyry                   
13  Tinka Markkinen  2000    284          38.57   
  Nokian Pyry                   
14  Ulla Ylinen  2000    244          40.56   
  Uinti Tampere                   
15  Rebekka Pylväs  2000    222          41.84   
  Uinti Tampere                   
16  Veera Järvinen  2000    200          43.34   
  Porin Uimaseura                   
17  Laura Jokiranta  2000    195          43.67   
  Porin Pyrintö                   
18  Enna Tenkilä  1999    173          45.48   
  Nokian Pyry                   
19  Danyela Tanke  2000    169          45.83   
  Porin Pyrintö                   
Ida Heino  2000              DSQ   
  Porin Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  15 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  13:23 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Super Sekarit    Tulostuspäivämäärä  15 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  13:49   
  Järjestäjä  Nokian Pyry Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 helmikuu 2014         
 
 
Laji 8, 50m PU P-10,-12,-14,-16, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eero Leino  2004    117          46.00   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Lassi Niemi  2004    115          46.16   
  Tatu Tampere                   
Miro Birkstedt  2004    77          52.88   
  Tatu Tampere                   
Mitja Vaikkola  2004    76          52.96   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Topias Kupiainen  2004    40          1:05.67   
  Nokian Pyry                   
Aarne Eskelinen  2004              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Akseli Kotti  2004              DSQ   
  Tatu Tampere                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Eero Rautaporras  2005              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Pavel Pankratov  2004              DSQ   
  Tatu Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Sebastian von Bagh  2004              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 8, 50m PU P-10,-12,-14,-16, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tatu Hapuoja  2003    181          39.77   
  Uinti Tampere                   
Axel Olander  2002    177          40.04   
  Nokian Pyry                   
Nooa Lehtoniemi  2003    156          41.74   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Akseli Hakala  2003    153          42.05   
  Uinti Tampere                   
Eemeli Leinonen  2002    147          42.60   
  Uinti Tampere                   
Jami Ihalainen  2003    146          42.67   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Tuukka Pekkanen  2002    146          42.68   
  Keuruun Toverit                   
Niclas Viitasalo  2002    133          44.04   
  Nokian Pyry                   
Pieti Raunio  2002    131          44.20   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
10  Ville Kortteinen  2002    126          44.88   
  Kangasalan Urheilijat 68                   
11  Teemu Nurminen  2003    113          46.47   
  Tatu Tampere                   
12  Urho Lyytinen  2003    105          47.56   
  Uinti Tampere                   
13  Julius Nyberg  2002    100          48.42   
  Jämsänkosken Ilves                   
14  Joona Kortteinen  2003    94          49.34   
  Uinti Tampere                   
15  Kalle Haavisto  2003    92          49.80   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
16  Eemil Sipola  2003    78          52.52   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
17  Niklas Bister  2002    66          55.47   
  Porin Pyrintö                   
Jere Broman  2002              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Karri Korhonen  2002              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Marcus Forsel  2003              DSQ   
  Kankaanpään Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Miika Nummela  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Valtteri Jussila  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
Laji 8, 50m PU P-10,-12,-14,-16, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Walentin Koskinen  2000    409          30.31   
  Uinti Tampere                   
Roope Aro  2000    264          35.05   
  Nokian Pyry                   
Olli Rautaporras  2000    248          35.81   
  Nokian Pyry                   
Sampo Kärkkäinen  2000    234          36.49   
  Nokian Pyry                   
Eerik Tikkakoski  2001    211          37.74   
  Tatu Tampere                   
Onni Kuronen  2000    196          38.68   
  Nokian Pyry                   
Teemu Ihanamäki  2001    167          40.84   
  Kankaanpään Uimarit                   
Sami Peltonen  2001    164          41.05   
  Uinti Tampere                   
Perttu Mikkola  2001    155          41.82   
  Nokian Pyry                   
Kalle Kiviniemi  2000              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus               
Kasperi Koskinen  2001              DSQ   
  Keuruun Toverit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 8, 50m PU P-10,-12,-14,-16, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Valtteri Väisänen  1999    468          28.97   
  Kankaanpään Uimarit                   
Santeri Siiranen  1998    437          29.64   
  Nokian Pyry                   
Matias Manninen  1998    365          31.48   
  Kankaanpään Uimarit                   
Aleksi Pykäläinen  1999    297          33.69   
  Nokian Pyry                   
Mikko Seilonen  1998    260          35.22   
  Kankaanpään Uimarit                   
Tatu Paasikallio  1999    252          35.60   
  Nokian Pyry                   
Otto Kallama  1999    249          35.72   
  Kankaanpään Uimarit                   
Eemil Laine  1998    234          36.49   
  Nokian Pyry                   
Raul Heinikangas  1998    217          37.40   
  Porin Uimaseura                   
10  Lauri Koskela  1999    215          37.54   
  Porin Pyrintö                   
11  Pyry Sirola  1999    178          39.95   
  Kangasalan Urheilijat 68                   
12  Aleksei Belov  1998    175          40.22   
  Porin Uimaseura                   
Leevi Niinimäki  1999              DSQ   
  Kangasalan Urheilijat 68                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  15 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  13:49 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Super Sekarit    Tulostuspäivämäärä  15 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  14:07   
  Järjestäjä  Nokian Pyry Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 helmikuu 2014         
 
 
Laji 9, 100m SU T-16, N, Loppukilpailut 11 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Suvi Huhtanen  1999    596  32.68        1:07.66   
  Uinti Tampere                   
                     
Roosa Oja  2000    447  35.58        1:14.47   
  Uinti Tampere                   
                     
Kristiina Haapala  2000    399  37.00        1:17.35   
  Nokian Pyry                   
                     
Aino Jussila  2000    397  37.48        1:17.51   
  Uinti Tampere                   
                     
Camilla Tyven  2001    395  38.13        1:17.61   
  Nokian Pyry                   
                     
Mila Manner  2001    373  38.13        1:19.11   
  Nokian Pyry                   
                     
Hilla Nieminen  2001    349  39.60        1:20.87   
  Uinti Tampere                   
                     
Laura Haapanen  1999    348  39.25        1:20.94   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Viivi Kuusinen  2002    335  39.83        1:22.01   
  Tatu Tampere                   
                     
10  Ada Alajääskö  1998    334  40.08        1:22.11   
  Nokian Pyry                   
                     
11  Anna Rantanen  2001    321  40.93        1:23.20   
  Uinti Tampere                   
                     
12  Anni Aro  2001    320  40.48        1:23.28   
  Nokian Pyry                   
                     
13  Laura Laitila  2001    315  40.39        1:23.72   
  Nokian Pyry                   
                     
14  Iina Aro  1998    314  40.76        1:23.79   
  Nokian Pyry                   
                     
15  Kiia Korsu  1999    311  41.10        1:24.08   
  Nokian Pyry                   
                     
16  Nora Kosonen  2001    291  42.30        1:25.89   
  Tatu Tampere                   
                     
17  Emmi Kortteinen  2000    287  42.53        1:26.35   
  Uinti Tampere                   
                     
18  Essi Laine  2000    282  42.88        1:26.78   
  Nokian Pyry                   
                     
19  Jenna Kaprali  2000    280  41.81        1:27.00   
  Nokian Pyry                   
                     
20  Anni Matikainen  2001    278  42.51        1:27.26   
  Nokian Pyry                   
                     
21  Mai Multimäki  2000    270  42.97        1:28.11   
  Uinti Tampere                   
                     
22  Noora Vallinen  1998    270  43.62        1:28.14   
  Nokian Pyry                   
                     
23  Marissa Cavallotti  2000    262  42.95        1:29.01   
  Uinti Tampere                   
                     
24  Siiri Nurmi  2000    259  43.89        1:29.33   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
25  Kaisa Siukonen  2001    252  44.09        1:30.14   
  Uinti Tampere                   
                     
26  Lotta Hamdi  1999    252  45.07        1:30.18   
  Nokian Pyry                   
                     
27  Laura Jokiranta  2000    249  45.22        1:30.44   
  Porin Pyrintö                   
                     
28  Pinja Tiainen  1999    246  43.96        1:30.85   
  Nokian Pyry                   
                     
29  Tinka Markkinen  2000    245  44.30        1:30.96   
  Nokian Pyry                   
                     
30  Sofia Ilveskoski  2002    235  44.36        1:32.21   
  Uinti Tampere                   
                     
31  Venla Pesu  2002    231  44.08        1:32.76   
  Tatu Tampere                   
                     
32  Emmi Uotila  2002    218  47.56        1:34.57   
  Nokian Pyry                   
                     
33  Eveliina Koivula  2003    212  47.37        1:35.40   
  Uinti Tampere                   
                     
34  Enna Tenkilä  1999    205  46.66        1:36.56   
  Nokian Pyry                   
                     
35  Sanna Peltonen  2002    200  46.99        1:37.26   
  Uinti Tampere                   
                     
36  Pauliina Piirainen  2002    199  48.33        1:37.57   
  Uinti Tampere                   
                     
37  Aurora Hirvonen  2000    198  49.69        1:37.67   
  Uinti Tampere                   
                     
38  Areliina Manninen  2003    179  48.89        1:41.04   
  Uinti Tampere                   
                     
39  Johanna Mönkkönen  2002    170  50.10        1:42.73   
  Nokian Pyry                   
                     
40  Jemina Knuutila  2002    163  50.61        1:44.09   
  Uinti Tampere                   
                     
41  Maria Rauhala  2003    134  53.68        1:51.19   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
42  Nuppu Toiva  2001    133  54.67        1:51.57   
  Nokian Pyry                   
                     
43  Siiri Toiva  2002    123  57.31        1:54.41   
  Nokian Pyry                   
                     
Jenni Moisio  2002              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Ulla Ylinen  2000              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 9, 100m SU T-16, N, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mari Kausiala  1997    451  35.92        1:14.28   
  Tatu Tampere                   
                     
Maiju Mäenpää  1997    294  41.60        1:25.61   
  Nokian Pyry                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  15 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  14:07 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Super Sekarit    Tulostuspäivämäärä  15 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  14:21   
  Järjestäjä  Nokian Pyry Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 helmikuu 2014         
 
 
Laji 10, 100m SU P-16, M, Loppukilpailut 12 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jaakko Siipola  1999    320  35.07        1:13.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Aleksi Pykäläinen  1999    318  35.53        1:13.18   
  Nokian Pyry                   
                     
Leevi Luhtanen  2000    263  37.49        1:17.93   
  Porin Uimaseura                   
                     
Verneri Kaarlenkaski  1999    257  37.86        1:18.55   
  Uinti Tampere                   
                     
Tatu Korhonen  2000    254  37.98        1:18.79   
  Uinti Tampere                   
                     
Roope Aro  2000    247  38.88        1:19.58   
  Nokian Pyry                   
                     
Eemil Laine  1998    245  39.19        1:19.76   
  Nokian Pyry                   
                     
Mikael Piirainen  2000    243  38.97        1:19.94   
  Uinti Tampere                   
                     
Tatu Paasikallio  1999    233  39.99        1:21.12   
  Nokian Pyry                   
                     
10  Onni Kuronen  2000    216  41.06        1:23.24   
  Nokian Pyry                   
                     
11  Pyry Sirola  1999    209  39.70        1:24.07   
  Kangasalan Urheilijat 68                   
                     
12  Saku Kovanen  2001    208  40.32        1:24.17   
  Tatu Tampere                   
                     
13  Perttu Mikkola  2001    206  40.47        1:24.51   
  Nokian Pyry                   
                     
14  Ville Isoranta  1999    200  41.57        1:25.29   
  Uinti Tampere                   
                     
15  Kalle Kiviniemi  2000    196  42.24        1:25.93   
  Nokian Pyry                   
                     
16  Jasper Jokinen  2000    192  42.34        1:26.58   
  Uinti Tampere                   
                     
17  Olli Rautaporras  2000    191  41.87        1:26.64   
  Nokian Pyry                   
                     
18  Sampo Kärkkäinen  2000    178  43.00        1:28.68   
  Nokian Pyry                   
                     
19  Miska Birkstedt  2002    170  43.50        1:30.01   
  Tatu Tampere                   
                     
20  Oskari Nopanen  2000    150  45.69        1:33.85   
  Uinti Tampere                   
                     
21  Jussi Toivanen  2001    149  45.63        1:34.08   
  Nokian Pyry                   
                     
22  Lauri Löyttyniemi  1999    146  45.86        1:34.79   
  Uinti Tampere                   
                     
23  Iiro Kuusela  2001    138  46.45        1:36.46   
  Tatu Tampere                   
                     
24  Aarne Liukkonen  2002    125  47.70        1:39.82   
  Uinti Tampere                   
                     
25  Federico Castagno  2002    104  50.86        1:45.98   
  Uinti Tampere                   
                     
Frans Bärlund  2001              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Jaakko Kokko  1999              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Juuso Toivonen  2001              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Niilo Tuhkasaari  2001              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Niko Järvinen  2001              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Pekka Vilmunen  2001              DSQ   
  Tatu Tampere                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Wäinö Koskinen  2002              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 10, 100m SU P-16, M, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lauri Pilpola  1993    571  28.90        1:00.20   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Tommi Wallenius  1994    465  31.26        1:04.44   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Rasmus Varjoranta  1997    405  32.72        1:07.46   
  Nokian Pyry                   
                     
Aku Luukko  1997    378  33.53        1:09.03   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Daniel Laurila  1996    326  35.88        1:12.56   
  Nokian Pyry                   
                     
Lasse Purmonen  1985    103  50.45        1:46.43   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  15 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  14:21 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Super Sekarit    Tulostuspäivämäärä  15 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  15:14   
  Järjestäjä  Nokian Pyry Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 helmikuu 2014         
 
 
Laji 11, 50m RU T-9,-11,-13,-15, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aino Ollikainen  2005    181          52.95   
  Keuruun Toverit                   
Ruut Raunio  2005    150          56.29   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Aino Hinkka  2005    138          57.97   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Hilla Penttilä  2005    117          1:01.15   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Melina Rantala  2005    115          1:01.48   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Liinu Haavisto  2005    108          1:02.87   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Lotta Haavisto  2005    93          1:06.12   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Nelli Lehmijoki  2005              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
Vilma Pitkäranta  2005              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä               
 
Laji 11, 50m RU T-9,-11,-13,-15, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sofia Martinkauppi  2003    229          48.96   
  Tatu Tampere                   
Meeri Yli-Äyhö  2004    218          49.78   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Heta Veikkola  2003    205          50.82   
  Lapuan Virkiä                   
Alina Talja  2004    204          50.84   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Aada Hakala  2004    202          51.02   
  Uinti Tampere                   
Laura Heinonen  2004    201          51.09   
  Kankaanpään Uimarit                   
Jessika Liimatta  2004    191          51.99   
  Tatu Tampere                   
Minea Wiren  2003    189          52.22   
  Nokian Pyry                   
Santra Nieminen  2004    188          52.28   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
10  Vilma Rantala  2003    184          52.66   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
11  Ella Mäkinen  2004    172          53.89   
  Uinti Tampere                   
12  Martina Hirvonen  2003    156          55.61   
  Uinti Tampere                   
13  Ella Suominen  2004    152          56.08   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
14  Sanna Pajula  2003    152          56.10   
  Kankaanpään Uimarit                   
15  Senni Oksanen  2004    152          56.11   
  Jämsänkosken Ilves                   
16  Siiri Arjanmaa  2004    150          56.32   
  Uinti Tampere                   
17  Henni Mustila  2004    150          56.37   
  Uinti Tampere                   
18  Ronja Mäkelä  2003    149          56.44   
  Uinti Tampere                   
19  Pinja Kallio  2004    148          56.62   
  Kankaanpään Uimarit                   
20  Ronja Myllykallio  2003    143          57.22   
  Nokian Pyry                   
21  Jasmin Tasanen  2003    143          57.23   
  Keuruun Toverit                   
22  Oona Holmberg  2004    139          57.81   
  Uinti Tampere                   
23  Veera Vahtolammi  2004    132          58.84   
  Uinti Tampere                   
24  Lotta Ruppa  2003    126          59.65   
  Tatu Tampere                   
25  Sofia Ellonen  2004    123          1:00.23   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
26  Saara Kiuru  2004    119          1:00.79   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
27  Janette Maakanen  2003    116          1:01.42   
  Tatu Tampere                   
28  Aino Suominen  2004    95          1:05.53   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
29  Amanda Malminen  2004    92          1:06.17   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
30  Katri Pokela  2004    81          1:09.11   
  Uinti Tampere                   
Ella Ekman  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Jemina Vainio  2004              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä               
Nella Maarit Laukkanen  2004              DSQ   
  Tatu Tampere                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
 
Laji 11, 50m RU T-9,-11,-13,-15, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Heta Känkänen  2001    438          39.44   
  Porin Uimaseura                   
Auroora Tanninen  2001    403          40.56   
  Porin Pyrintö                   
Mila Manner  2001    369          41.77   
  Nokian Pyry                   
Camilla Tyven  2001    358          42.17   
  Nokian Pyry                   
Anni Aro  2001    358          42.19   
  Nokian Pyry                   
Anniina Murto  2001    356          42.28   
  Porin Uimaseura                   
Enni Lahtinen  2002    333          43.21   
  Uinti Tampere                   
Linnea Urvikko  2002    300          44.74   
  Uinti Tampere                   
Silja Valariutta  2001    290          45.27   
  Valkeakosken Uimaseura                   
10  Laura Laitila  2001    282          45.70   
  Nokian Pyry                   
11  Eedla Ketoja  2001    262          46.80   
  Uinti Tampere                   
12  Maija Nurminen  2002    261          46.86   
  Valkeakosken Uimaseura                   
13  Wilma-Annika Puttonen  2001    227          49.11   
  Keuruun Toverit                   
14  Henna Pajunen  2001    203          50.95   
  Kangasalan Urheilijat 68                   
15  Siiri Haanpää  2001    176          53.44   
  Porin Pyrintö                   
16  Emma Nieminen  2002    149          56.51   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
17  Emilia Hietakangas  2002    136          58.21   
  Keuruun Toverit                   
 
Laji 11, 50m RU T-9,-11,-13,-15, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Elviira Tanninen  1999    508          37.55   
  Porin Pyrintö                   
Noora Poutanen  1999    506          37.60   
  Tatu Tampere                   
Kiia Korsu  1999    434          39.57   
  Nokian Pyry                   
Kristiina Haapala  2000    430          39.70   
  Nokian Pyry                   
Essi Laine  2000    364          41.94   
  Nokian Pyry                   
Lotta Hamdi  1999    332          43.24   
  Nokian Pyry                   
Pinja Tiainen  1999    327          43.48   
  Nokian Pyry                   
Laura Haapanen  1999    316          43.99   
  Kankaanpään Uimarit                   
Jenna Kaprali  2000    312          44.15   
  Nokian Pyry                   
10  Tinka Markkinen  2000    289          45.33   
  Nokian Pyry                   
11  Veera Järvinen  2000    264          46.67   
  Porin Uimaseura                   
12  Ida Heino  2000    245          47.89   
  Porin Uimaseura                   
13  Pinja Pihlajamäki  2000    242          48.06   
  Kankaanpään Uimarit                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  15 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  15:14 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Super Sekarit    Tulostuspäivämäärä  15 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  15:10   
  Järjestäjä  Nokian Pyry Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 helmikuu 2014         
 
 
Laji 12, 50m RU P-10,-12,-14,-16, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pavel Pankratov  2004    187          46.13   
  Tatu Tampere                   
Mitja Vaikkola  2004    142          50.55   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Sebastian von Bagh  2004    130          52.06   
  Uinti Tampere                   
Joona Saloniemi  2004    114          54.32   
  Nokian Pyry                   
Akseli Kotti  2004    100          56.73   
  Tatu Tampere                   
Eero Leino  2004    82          1:00.64   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Aapo Hampaala  2004    81          1:00.97   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Riccardo Castagno  2004    80          1:01.27   
  Uinti Tampere                   
Topias Kupiainen  2004    76          1:02.17   
  Nokian Pyry                   
10  Markus Koskinen  2005    67          1:04.90   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Lassi Niemi  2004              DSQ   
  Tatu Tampere                   
  SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä               
Onni Mäkimartti  2004              DSQ   
  Tatu Tampere                   
  SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä               
 
Laji 12, 50m RU P-10,-12,-14,-16, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jami Ihalainen  2003    202          44.96   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Marcus Forsel  2003    194          45.62   
  Kankaanpään Uimarit                   
Teemu Nurminen  2003    180          46.74   
  Tatu Tampere                   
Niclas Viitasalo  2002    171          47.52   
  Nokian Pyry                   
Joona Kortteinen  2003    163          48.30   
  Uinti Tampere                   
Tatu Hapuoja  2003    162          48.40   
  Uinti Tampere                   
Jere Broman  2002    162          48.42   
  Nokian Pyry                   
Tuure Ollikainen  2003    134          51.49   
  Keuruun Toverit                   
Urho Lyytinen  2003    115          54.27   
  Uinti Tampere                   
10  Ville Kortteinen  2002    108          55.41   
  Kangasalan Urheilijat 68                   
11  Jaani Berg  2002    106          55.70   
  Valkeakosken Uimaseura                   
12  Miko Vaikkola  2003    92          58.36   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
13  Frans Yli-Äyhö  2003    75          1:02.38   
  Uinti Tampere                   
14  Antti Toivonen  2003    46          1:13.50   
  Uinti Tampere                   
Santeri Selkälä  2002              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.4 Potkut eivät samassa vaakasuorassa tasossa               
Visa Kotiniitty  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 12, 50m RU P-10,-12,-14,-16, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Walentin Koskinen  2000    455          34.33   
  Uinti Tampere                   
Olli Rautaporras  2000    359          37.15   
  Nokian Pyry                   
Onni Kuronen  2000    331          38.17   
  Nokian Pyry                   
Roope Aro  2000    263          41.19   
  Nokian Pyry                   
Sampo Kärkkäinen  2000    249          41.97   
  Nokian Pyry                   
Eetu Nyrhinen  2000    248          41.98   
  Porin Uimaseura                   
Joona Lehtonen  2001    239          42.54   
  Tatu Tampere                   
Jasper Jokinen  2000    211          44.31   
  Uinti Tampere                   
Teemu Ihanamäki  2001    209          44.45   
  Kankaanpään Uimarit                   
10  Ville Aaltonen  2001    165          48.15   
  Porin Uimaseura                   
11  Lasse Harju  2001    135          51.43   
  Porin Pyrintö                   
Olli Huhtanen  2000              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.1 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa               
Sami Peltonen  2001              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.2 Uintiliikkeet väärässä järjestyksessä               
 
Laji 12, 50m RU P-10,-12,-14,-16, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Siiranen  1998    499          33.29   
  Nokian Pyry                   
Valtteri Väisänen  1999    341          37.80   
  Kankaanpään Uimarit                   
Eemil Laine  1998    330          38.20   
  Nokian Pyry                   
Aleksi Pykäläinen  1999    323          38.49   
  Nokian Pyry                   
Otto Kallama  1999    312          38.93   
  Kankaanpään Uimarit                   
Tatu Paasikallio  1999    296          39.61   
  Nokian Pyry                   
Leevi Niinimäki  1999    295          39.66   
  Kangasalan Urheilijat 68                   
Mikko Seilonen  1998    284          40.14   
  Kankaanpään Uimarit                   
Matias Manninen  1998    283          40.22   
  Kankaanpään Uimarit                   
10  Lauri Koskela  1999    280          40.34   
  Porin Pyrintö                   
11  Aleksei Belov  1998    225          43.42   
  Porin Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  15 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  15:10 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Super Sekarit    Tulostuspäivämäärä  15 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  15:24