Results for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 14:56 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.15 | 1:09.56 | |||||
2 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 35.31 | 1:11.74 | |||||
3 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 35.20 | 1:13.01 | |||||
4 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.93 | 1:14.45 | |||||
5 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 37.34 | 1:16.07 | |||||
6 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 37.05 | 1:16.08 | |||||
7 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 37.82 | 1:16.71 | |||||
8 | Mille Graasbøll | 2002 | Sigma Swim Allerød | 37.91 | 1:16.92 | |||||
9 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 38.35 | 1:17.36 | |||||
10 | Melanie Eggertsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 36.80 | 1:17.50 | |||||
11 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 38.97 | 1:18.27 | |||||
12 | Nicoline Ingeman-Peterse | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.93 | 1:18.50 | |||||
13 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 38.67 | 1:19.45 | |||||
14 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.87 | 1:19.51 | |||||
15 | Sofie Krühlmann | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.94 | 1:19.93 | |||||
16 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.43 | 1:20.20 | |||||
17 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 38.66 | 1:20.28 | |||||
18 | Laura Grøn Teschl | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 39.08 | 1:20.87 | |||||
19 | Emilie Bast | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.99 | 1:21.42 | |||||
20 | Emilia Steen | 2002 | Rønne Svømme Klub | 40.29 | 1:21.62 | |||||
21 | Emilia Sol Gudmundsdottir | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.89 | 1:21.65 | |||||
22 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 39.45 | 1:21.96 | |||||
23 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.77 | 1:22.05 | |||||
24 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 40.46 | 1:22.24 | |||||
25 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 40.66 | 1:24.51 | |||||
26 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 42.72 | 1:27.15 | |||||
- | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Svøm på mave v 25m | |||||
- | Luna Granborg Venet | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | ingen berør v 75m | |||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.94 | 1:16.90 | |||||
2 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 38.06 | 1:17.64 | |||||
3 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.89 | 1:18.97 | |||||
4 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 38.39 | 1:19.39 | |||||
5 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 38.48 | 1:20.86 | |||||
6 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.10 | 1:21.41 | |||||
7 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 40.70 | 1:22.18 | |||||
8 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 41.23 | 1:23.08 | |||||
9 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.62 | 1:23.43 | |||||
10 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.96 | 1:23.47 | |||||
11 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.12 | 1:23.63 | |||||
12 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.24 | 1:24.16 | |||||
13 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 41.52 | 1:24.25 | |||||
14 | Teres Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.80 | 1:24.49 | |||||
15 | Marceline Lermark | 2003 | Swim Team Tåstrup | 41.91 | 1:24.97 | |||||
16 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.45 | 1:25.61 | |||||
17 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 41.08 | 1:25.85 | |||||
18 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 41.72 | 1:26.04 | |||||
19 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 42.17 | 1:26.10 | |||||
20 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 42.02 | 1:26.57 | |||||
21 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 44.53 | 1:26.83 | |||||
22 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 44.57 | 1:27.65 | |||||
23 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 43.13 | 1:28.06 | |||||
24 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.72 | 1:28.43 | |||||
25 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.56 | 1:29.82 | |||||
26 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 44.54 | 1:31.05 | |||||
27 | Line Holm | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.51 | 1:33.05 | |||||
28 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:38.45 | 1:38.45 | |||||
- | Isabel Vang Hvitved | 2003 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Ej fortsat bev v 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:56 |