Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 14:13 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 26, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | Greve Svømmeklub | 30.98 | 1:06.20 | |||||
2 | Karoline Barrett | 2002 | Greve Svømmeklub | 30.77 | 1:06.42 | |||||
3 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.45 | 1:10.81 | |||||
4 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.74 | 1:11.02 | |||||
5 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 34.56 | 1:14.23 | |||||
6 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | Køge Svømmeklub | 34.94 | 1:15.11 | |||||
7 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 34.83 | 1:16.89 | |||||
8 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.13 | 1:17.04 | |||||
9 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.84 | 1:17.58 | |||||
10 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 36.47 | 1:18.80 | |||||
11 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 37.37 | 1:19.00 | |||||
12 | Emma Pedersen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.64 | 1:19.75 | |||||
13 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 35.68 | 1:19.91 | |||||
14 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.43 | 1:20.55 | |||||
15 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 36.54 | 1:20.63 | |||||
16 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.27 | 1:21.03 | |||||
17 | Sofie Villum Færch | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 37.87 | 1:21.44 | |||||
18 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 37.41 | 1:21.65 | |||||
19 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 37.63 | 1:21.77 | |||||
20 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 38.06 | 1:21.82 | |||||
21 | Astrid Høgh Sørensen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.18 | 1:23.28 | |||||
22 | Lærke Knak | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.68 | 1:23.96 | |||||
23 | Maja Emilie Nielsen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 39.06 | 1:25.16 | |||||
24 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.51 | 1:25.24 | |||||
25 | Patricia Andersen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 39.26 | 1:25.45 | |||||
26 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.30 | 1:26.09 | |||||
27 | Alma Kondrup Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 40.32 | 1:27.88 | |||||
28 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 39.89 | 1:27.93 | |||||
29 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.53 | 1:27.94 | |||||
30 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 40.14 | 1:28.04 | |||||
31 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.89 | 1:29.82 | |||||
- | Thea Blomsterberg | 2002 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 26, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.83 | 1:14.23 | |||||
2 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.70 | 1:17.83 | |||||
3 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.47 | 1:22.05 | |||||
4 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.82 | 1:24.20 | |||||
5 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 39.07 | 1:25.86 | |||||
6 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.50 | 1:26.35 | |||||
7 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 41.38 | 1:26.98 | |||||
8 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 41.36 | 1:29.11 | |||||
9 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 40.92 | 1:29.46 | |||||
10 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.59 | 1:30.46 | |||||
11 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | Køge Svømmeklub | 40.98 | 1:30.50 | |||||
12 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.90 | 1:30.68 | |||||
13 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 43.50 | 1:32.07 | |||||
14 | Marceline Lermark | 2003 | Swim Team Tåstrup | 42.36 | 1:32.56 | |||||
15 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.62 | 1:32.90 | |||||
16 | Beate Kristine Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.45 | 1:33.18 | |||||
17 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 40.82 | 1:34.56 | |||||
18 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.92 | 1:35.01 | |||||
19 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.83 | 1:35.49 | |||||
20 | Sofia Drevskich | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.37 | 1:35.55 | |||||
21 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 44.47 | 1:36.66 | |||||
22 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.37 | 1:49.86 | |||||
- | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Asynkron arm v 75 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:13 |