Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 13:22 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | Greve Svømmeklub | 29.17 | 1:00.33 | |||||
2 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.03 | 1:01.89 | |||||
3 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 30.03 | 1:02.27 | |||||
4 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 30.88 | 1:03.95 | |||||
5 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 32.31 | 1:06.04 | |||||
6 | Josephine Kruse | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 32.25 | 1:07.06 | |||||
7 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 32.75 | 1:07.75 | |||||
8 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.48 | 1:07.86 | |||||
9 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 32.49 | 1:08.01 | |||||
10 | Thea Blomsterberg | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 32.83 | 1:08.71 | |||||
11 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 32.54 | 1:08.72 | |||||
12 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 33.30 | 1:08.77 | |||||
13 | Patricia Andersen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 33.69 | 1:08.97 | |||||
14 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 32.95 | 1:08.99 | |||||
15 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 32.87 | 1:09.13 | |||||
16 | Lærke Knak | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.01 | 1:09.58 | |||||
17 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.99 | 1:09.98 | |||||
18 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 33.38 | 1:10.02 | |||||
19 | Sofie Krühlmann | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.35 | 1:10.07 | |||||
20 | Maja Emilie Nielsen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 33.87 | 1:10.15 | |||||
21 | Nicoline Ingeman-Peterse | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.07 | 1:10.53 | |||||
22 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | Vest-Brøndby | 32.88 | 1:10.84 | |||||
23 | Emilia Steen | 2002 | Rønne Svømme Klub | 34.15 | 1:10.88 | |||||
24 | Natasha Laigaard | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 33.40 | 1:11.20 | |||||
25 | Sofie Villum Færch | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 33.86 | 1:11.60 | |||||
26 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.93 | 1:11.70 | |||||
27 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.43 | 1:12.85 | |||||
28 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.86 | 1:13.00 | |||||
29 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.53 | 1:13.26 | |||||
30 | Emma Petersen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 36.10 | 1:13.35 | |||||
31 | Luna Granborg Venet | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.29 | 1:14.33 | |||||
32 | Sofie Hertzberg | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:14.94 | 1:14.94 | |||||
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.79 | 1:07.53 | |||||
2 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.37 | 1:08.67 | |||||
3 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 33.26 | 1:09.15 | |||||
4 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 33.59 | 1:10.48 | |||||
5 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 34.47 | 1:11.84 | |||||
6 | Isabel Vang Hvitved | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 34.91 | 1:12.46 | |||||
7 | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.41 | 1:12.90 | |||||
8 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 34.94 | 1:13.39 | |||||
9 | Barbara Blicher | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 34.86 | 1:13.73 | |||||
10 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.05 | 1:13.91 | |||||
11 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Haslev Svømmeklub | 35.23 | 1:14.58 | |||||
12 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.57 | 1:14.62 | |||||
13 | Teres Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.22 | 1:14.83 | |||||
14 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.91 | 1:14.91 | |||||
15 | Marceline Lermark | 2003 | Swim Team Tåstrup | 36.03 | 1:15.07 | |||||
16 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 36.19 | 1:15.09 | |||||
17 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:15.16 | 1:15.16 | |||||
18 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.86 | 1:15.22 | |||||
19 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 36.04 | 1:15.84 | |||||
20 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.78 | 1:17.78 | |||||
21 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:17.92 | 1:17.92 | |||||
22 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:18.25 | 1:18.25 | |||||
23 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:18.97 | 1:18.97 | |||||
24 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.24 | ||||||
25 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:21.59 | ||||||
26 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.74 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:22 |