Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 16:15 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 17, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Sigma Piger 1 | 2002 | Sigma Swim | 5:00.53 | ||||||
Julie Stampe | 2002 | 36.60 | 1:15.69 | 1:15.69 | ||||||
Mille Graasbøll | 2002 | 39.69 | 1:24.44 | 2:40.13 | ||||||
Anne Føyn | 2002 | 33.51 | 1:14.18 | 3:54.31 | ||||||
Clara Gjerløv | 2002 | 31.29 | 1:06.22 | 5:00.53 | ||||||
2 | Lyngby Piger 1 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 5:03.75 | ||||||
Claudia Sperling | 2002 | 35.67 | 1:13.09 | 1:13.09 | ||||||
Mathilde van der Linden | 2002 | 41.09 | 1:29.97 | 2:43.06 | ||||||
Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 34.29 | 1:18.29 | 4:01.35 | ||||||
Ida Gelineck Padborg | 2002 | 29.73 | 1:02.40 | 5:03.75 | ||||||
3 | Kvik Piger 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:04.99 | ||||||
Celia Puggaard | 2003 | 38.24 | 1:21.03 | 1:21.03 | ||||||
Sofie Hansen | 2002 | 37.57 | 1:18.38 | 2:39.41 | ||||||
Emma Pedersen | 2002 | 36.22 | 1:17.82 | 3:57.23 | ||||||
Sofie Krühlmann | 2002 | 32.29 | 1:07.76 | 5:04.99 | ||||||
4 | Roskilde Piger 1 | 0 | Roskilde Svømning | 5:07.64 | ||||||
Liva Palmund | 2002 | 35.99 | 1:13.74 | 1:13.74 | ||||||
Frederikke Echardt | 2002 | 40.52 | 1:25.31 | 2:39.05 | ||||||
Alberte Fie Petersen | 2002 | 36.85 | 1:19.67 | 3:58.72 | ||||||
Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 32.44 | 1:08.92 | 5:07.64 | ||||||
5 | Gsc Piger 1 | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:15.04 | ||||||
Nicoline Ingeman-Peterse | 2002 | 38.79 | 1:18.84 | 1:18.84 | ||||||
Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | 40.90 | 1:27.53 | 2:46.37 | ||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 34.47 | 1:15.38 | 4:01.75 | ||||||
Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | 33.76 | 1:13.29 | 5:15.04 | ||||||
6 | Hovedstaden Piger | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:19.11 | ||||||
Emilie Bast | 2002 | 39.31 | 1:22.11 | 1:22.11 | ||||||
Charlotte Malberg | 2002 | 43.19 | 1:31.43 | 2:53.54 | ||||||
Signe Fich Hansen | 2002 | 33.28 | 1:13.35 | 4:06.89 | ||||||
Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | 34.38 | 1:12.22 | 5:19.11 | ||||||
7 | Vat-Cph Piger 1 | 0 | VAT Copenhagen | 5:20.18 | ||||||
Lærke Rask Sander | 2002 | 36.55 | 1:15.23 | 1:15.23 | ||||||
Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 42.96 | 1:31.41 | 2:46.64 | ||||||
Julie Laugesen | 2003 | 36.68 | 1:20.86 | 4:07.50 | ||||||
Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | 33.83 | 1:12.68 | 5:20.18 | ||||||
8 | Gsc Piger 2 | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:32.63 | ||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 38.50 | 1:19.10 | 1:19.10 | ||||||
Amalie Schou | 2003 | 44.90 | 1:36.76 | 2:55.86 | ||||||
Victoria Leth | 2002 | 37.59 | 1:22.45 | 4:18.31 | ||||||
Teres Kjøller Rudbeck | 2003 | 36.00 | 1:14.32 | 5:32.63 | ||||||
9 | Køge Piger | 2002 | Køge Svømmeklub | 5:32.89 | ||||||
Line Nøhr Petersen | 2003 | 42.28 | 1:27.71 | 1:27.71 | ||||||
Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | 39.97 | 1:24.12 | 2:51.83 | ||||||
Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 40.81 | 1:29.37 | 4:21.20 | ||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 33.48 | 1:11.69 | 5:32.89 | ||||||
10 | Gsc Piger 3 | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:35.47 | ||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 39.95 | 1:23.86 | 1:23.86 | ||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 43.31 | 1:32.15 | 2:56.01 | ||||||
Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | 37.10 | 1:24.37 | 4:20.38 | ||||||
Luna Granborg Venet | 2002 | 34.94 | 1:15.09 | 5:35.47 | ||||||
11 | Triton Piger | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:39.28 | ||||||
Johanne B. Hansen | 2002 | 39.03 | 1:20.37 | 1:20.37 | ||||||
Olivia Mammen | 2003 | 50.61 | 1:46.37 | 3:06.74 | ||||||
Abby Kristine Waterval | 2002 | 38.26 | 1:23.78 | 4:30.52 | ||||||
Laura Janner | 2002 | 33.13 | 1:08.76 | 5:39.28 | ||||||
12 | A6 Piger | 2002 | A6 | 5:39.85 | ||||||
Ulrikke Veje | 2002 | 45.11 | 1:29.62 | 1:29.62 | ||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 42.24 | 1:29.84 | 2:59.46 | ||||||
Liva Buchholt Johansen | 2003 | 39.84 | 2:03.19 | 5:02.65 | ||||||
Luna Emilie Olsen | 2003 | 37.20 | 37.20 | 5:39.85 | ||||||
13 | Gti Piger | 2002 | GTI | 5:40.98 | ||||||
Ida Boe Rasmussen | 2003 | 1:41.68 | 2:23.99 | 2:23.99 | ||||||
Lærke Knak | 2002 | 48.59 | 1:19.64 | 3:43.63 | ||||||
Thyra Jørgensen | 2002 | 37.36 | 1:16.38 | 5:00.01 | ||||||
Julie S. S. Mortensen | 2002 | 40.97 | 40.97 | 5:40.98 | ||||||
14 | Kvik Piger 2 | 1900 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:41.83 | ||||||
Caroline Brink | 2003 | 38.77 | 1:20.96 | 1:20.96 | ||||||
Emilie Meng | 2003 | 43.26 | 1:32.24 | 2:53.20 | ||||||
Beate Kristine Rasmussen | 2003 | 40.87 | 1:32.59 | 4:25.79 | ||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | 35.74 | 1:16.04 | 5:41.83 | ||||||
15 | Sigma Piger 2 | 2002 | Sigma Swim | 5:46.05 | ||||||
Cecilie Porsdal | 2002 | 42.19 | 2:10.31 | 2:10.31 | ||||||
Esther Marie Heunicke | 2003 | 49.38 | 1:30.33 | 3:40.64 | ||||||
Isabel Vang Hvitved | 2003 | 49.73 | 1:25.12 | 5:05.76 | ||||||
Maria Lund | 2003 | 40.29 | 40.29 | 5:46.05 | ||||||
16 | Vat-Cph Piger 2 | 0 | VAT Copenhagen | 5:48.32 | ||||||
Marceline Lermark | 2003 | 42.28 | 1:27.73 | 1:27.73 | ||||||
Sofia Drevskich | 2003 | 47.13 | 1:40.21 | 3:07.94 | ||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 39.09 | 1:26.36 | 4:34.30 | ||||||
Astrid Høgh Sørensen | 2002 | 34.51 | 1:14.02 | 5:48.32 | ||||||
17 | Gentofte Piger 2 | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 5:53.33 | ||||||
Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 40.23 | 1:24.35 | 1:24.35 | ||||||
Barbara Blicher | 2003 | 47.12 | 1:39.56 | 3:03.91 | ||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 41.68 | 1:35.05 | 4:38.96 | ||||||
Molly Ibsen | 2003 | 35.95 | 1:14.37 | 5:53.33 | ||||||
18 | Lyngby Piger 2 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 5:57.42 | ||||||
Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 1:26.08 | 2:12.56 | 2:12.56 | ||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 51.42 | 1:32.89 | 3:45.45 | ||||||
Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 1:00.91 | 1:34.24 | 5:19.69 | ||||||
Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 37.73 | 37.73 | 5:57.42 | ||||||
- | Gentofte Piger1 | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Laura Grøn Teschl | 2002 | 38.96 | 1:20.71 | 1:20.71 | ||||||
Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 42.15 | 2:50.51 | |||||||
Emilie Holst Lange | 2002 | 4:09.06 | ||||||||
- | Helsingør Piger 1 | 2002 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Regitze Lyngfeldt | 2002 | 37.31 | 1:17.69 | 1:17.69 | ||||||
Sofie Villum Færch | 2002 | 39.19 | 2:40.99 | |||||||
Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 4:01.23 | ||||||||
- | Helsingør Piger 2 | 2002 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Ej fort bev v 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:15 |