Tulokset Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Fredag kl 17.00
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 23 maj 2014 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 19:49 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 6, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Victoria Bierre | 2000 | 587 | 34.33 | 1:11.74 | 1:50.00 | 2:28.11 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Caroline Hørlykke | 2000 | 561 | 35.85 | 1:14.03 | 1:52.69 | 2:30.42 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Frederikke Jensen | 2000 | 527 | 36.30 | 1:15.16 | 1:54.80 | 2:33.56 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 521 | 36.80 | 1:16.24 | 1:56.05 | 2:34.08 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Johanna Berthelsen | 2000 | 504 | 37.22 | 1:16.84 | 1:56.90 | 2:35.84 | |||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
6 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | 498 | 37.17 | 1:17.39 | 1:57.49 | 2:36.42 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Cecilie Wiuff | 2000 | 496 | 36.78 | 1:16.57 | 1:57.10 | 2:36.62 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 495 | 38.04 | 1:17.21 | 1:57.27 | 2:36.83 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 482 | 37.21 | 1:17.95 | 1:58.59 | 2:38.17 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Frederikke Arentoft | 2000 | 477 | 38.30 | 1:19.31 | 2:00.29 | 2:38.67 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Rosemarie Blicher | 2000 | 451 | 38.51 | 1:19.35 | 2:00.84 | 2:41.76 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Julia Jønsson | 2000 | 439 | 37.50 | 1:18.97 | 2:01.25 | 2:43.13 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Emilie Aanestad | 2000 | 434 | 39.22 | 1:20.82 | 2:02.65 | 2:43.78 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | 427 | 37.27 | 1:18.65 | 2:01.42 | 2:44.67 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
15 | Nicoline Toth Nielsen | 2000 | 425 | 38.91 | 1:19.93 | 2:03.69 | 2:44.91 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
16 | Line Aunstrup | 2000 | 422 | 38.97 | 1:20.59 | 2:03.17 | 2:45.30 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
17 | Clara Marott Schelde | 2000 | 419 | 38.01 | 1:19.62 | 2:02.36 | 2:45.71 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Maria Holst Hansen | 2000 | 403 | 40.56 | 1:22.45 | 2:05.22 | 2:47.84 | |||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
Løb 6, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Camille Erichsen | 2001 | 555 | 34.80 | 1:12.10 | 1:51.24 | 2:30.91 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Laura Findahl Andersen | 2001 | 517 | 37.17 | 1:16.58 | 1:56.43 | 2:34.57 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 509 | 36.74 | 1:16.09 | 1:56.82 | 2:35.30 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Caroline Mathiesen | 2001 | 508 | 36.85 | 1:16.15 | 1:56.34 | 2:35.40 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
5 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 507 | 36.54 | 1:16.40 | 1:55.78 | 2:35.50 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Emma Brogaard | 2001 | 503 | 36.24 | 1:15.79 | 1:56.79 | 2:35.91 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sofie Nielsen | 2001 | 480 | 37.32 | 1:16.94 | 1:57.84 | 2:38.35 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | 476 | 38.97 | 1:19.94 | 2:00.63 | 2:38.86 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 455 | 37.82 | 1:18.17 | 1:59.86 | 2:41.21 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 453 | 39.03 | 1:20.56 | 2:01.78 | 2:41.51 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mathilde Laugesen | 2001 | 448 | 37.69 | 1:18.92 | 2:00.70 | 2:42.10 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Katja Petersson | 2001 | 444 | 38.18 | 1:19.10 | 2:00.71 | 2:42.54 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
13 | Line Strandby | 2001 | 418 | 40.39 | 1:21.77 | 2:03.95 | 2:45.81 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Zenia Aarestrup | 2001 | 418 | 38.72 | 1:20.77 | 2:03.30 | 2:45.89 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Josefine Nickelsen | 2001 | 416 | 39.78 | 1:21.85 | 2:04.86 | 2:46.06 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
16 | Victoria Martensen Norden | 2001 | 416 | 40.01 | 1:22.89 | 2:05.15 | 2:46.10 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Julie Bojesen | 2001 | 405 | 39.25 | 1:22.12 | 2:05.66 | 2:47.62 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
18 | Mette S. Køhler | 2001 | 404 | 39.52 | 1:21.10 | 2:04.25 | 2:47.81 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 399 | 41.49 | 1:24.07 | 2:06.64 | 2:48.38 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
20 | Emilie Nyegaard | 2001 | 390 | 40.29 | 1:23.12 | 2:07.05 | 2:49.79 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
21 | Cecilie Elkjær | 2001 | 388 | 39.18 | 1:22.74 | 2:06.30 | 2:49.97 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
22 | Alberte Mammen | 2001 | 371 | 40.87 | 1:24.63 | 2:09.17 | 2:52.57 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
23 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | 367 | 41.45 | 1:24.56 | 2:10.03 | 2:53.20 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
24 | Xandra Huryn | 2001 | 367 | 41.13 | 1:25.04 | 2:09.14 | 2:53.24 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
25 | Emilie Larsen | 2001 | 349 | 40.89 | 1:25.61 | 2:11.71 | 2:56.10 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 23 maj 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:49 |