Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 11:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Wilquin | 1998 | 532 | 1:12.11 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Niels Ottosen | 1998 | 523 | 1:12.52 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mads Keis Jepsen | 1998 | 515 | 1:12.93 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | 437 | 1:16.99 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | 424 | 1:17.77 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Tobias Andersen | 1998 | 424 | 1:17.78 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Kenneth Abcell | 1998 | 407 | 1:18.87 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Frederik Galving | 1998 | 397 | 1:19.53 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Thomas Engdal | 1998 | 394 | 1:19.72 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 365 | 1:21.76 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Bjørn Hansen | 1998 | 357 | 1:22.37 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
12 | Emil Toft | 1998 | 345 | 1:23.32 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Dan Hansen | 1999 | 570 | 1:10.49 | ||||||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | 564 | 1:10.72 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Jonas Hyllested | 1999 | 469 | 1:15.23 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Frederik Weiss | 1999 | 463 | 1:15.53 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Oliver Christiansen | 1999 | 463 | 1:15.54 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Casper Davidsen | 1999 | 458 | 1:15.79 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Magnus Carstensen | 1999 | 457 | 1:15.87 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
8 | Philip Schiøtz | 1999 | 440 | 1:16.82 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Mads Thorenfeldt Poulsen | 1999 | 437 | 1:17.03 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
10 | André Goldberg Ballerini | 1999 | 420 | 1:18.05 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
11 | Markus Bøjsen | 1999 | 406 | 1:18.91 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | 403 | 1:19.09 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Martin Stengelshøj | 1999 | 395 | 1:19.62 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 390 | 1:20.00 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Andreas Norup | 1999 | 386 | 1:20.27 | ||||||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
16 | Alexander Eggers | 1999 | 384 | 1:20.41 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
17 | Christian Mørkeberg | 1999 | 379 | 1:20.77 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Jakob Schmidt | 1999 | 367 | 1:21.65 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
19 | Mikkel Steffensen | 1999 | 365 | 1:21.74 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
20 | Johan Feld Sørensen | 1999 | 360 | 1:22.16 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
21 | Jacob Friland | 1999 | 359 | 1:22.25 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
22 | Andreas Foverskov | 1999 | 358 | 1:22.26 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
23 | Mathias Holdrup | 1999 | 282 | 1:29.07 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:36 |