Tulokset Nuorisouinnit 2014
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
sunnuntai
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nuorisouinnit 2014 | Tulostuspäivämäärä | 30 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 11:09 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 maaliskuu 2014 |
Laji 30, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Toni Lipponen | 2003 | 206 | 37.08 | 1:19.38 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
2 | Olli-Pekka Pietarila | 2003 | 193 | 39.29 | 1:21.06 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Lauri Saarela | 2003 | 163 | 39.39 | 1:25.73 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Magnus Kuitunen | 2004 | 150 | 39.54 | 1:28.22 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Mikael Ryynänen | 2003 | 122 | 43.06 | 1:34.42 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Iiro Ervasti | 2003 | 109 | 46.44 | 1:38.03 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Roope Pesälä | 2003 | 101 | 1:40.40 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
8 | Yufei Meng | 2004 | 99 | 49.09 | 1:41.27 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Eemeli Korhonen | 2003 | 91 | 48.18 | 1:44.25 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
10 | Joona Juhani Suorsa | 2003 | 89 | 49.59 | 1:44.91 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Matias Mikkonen | 2003 | 89 | 51.30 | 1:44.95 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
12 | Sihan Yu | 2003 | 71 | 52.06 | 1:52.80 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 30, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ronny Brännkärr | 2002 | 309 | 33.29 | 1:09.33 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Ahti Saarela | 2002 | 265 | 36.13 | 1:12.99 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Lasse Pulkkinen | 2002 | 260 | 35.81 | 1:13.46 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
4 | Elias Juntunen | 2002 | 251 | 36.51 | 1:14.33 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
5 | Henrik Siltari | 2002 | 201 | 37.85 | 1:19.96 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
6 | Tatu Kähkölä | 2002 | 166 | 40.20 | 1:25.21 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Juhani Tapio | 2002 | 143 | 42.52 | 1:29.58 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Juho Keränen | 2002 | 112 | 46.36 | 1:37.14 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Kalle Huttunen | 2002 | 58 | 54.91 | 2:00.50 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Tino Oittinen | 2002 | DSQ | |||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 30, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Atte Moilanen | 2001 | 349 | 32.52 | 1:06.60 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Noa Mäkelä | 2001 | 335 | 32.30 | 1:07.51 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
3 | Tiitus Taskila | 2001 | 331 | 32.62 | 1:07.75 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Jere Keskiaho | 2001 | 267 | 32.93 | 1:12.77 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Lukas Kalliokoski | 2001 | 231 | 36.58 | 1:16.40 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Anton Ylihannu | 2001 | 212 | 37.40 | 1:18.64 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Atte Ervasti | 2001 | 206 | 37.22 | 1:19.32 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Aatu Pirneskoski | 2001 | 206 | 38.42 | 1:19.38 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
9 | Kalle Karhunen | 2001 | 160 | 41.49 | 1:26.40 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
10 | Juho Kallunki | 2001 | 126 | 42.14 | 1:33.54 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Riku Silvennoinen | 2001 | 95 | 48.05 | 1:42.71 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
Laji 30, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Eetu Honkonen | 2000 | 410 | 30.46 | 1:03.14 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Ossi Nikula | 2000 | 377 | 31.60 | 1:04.91 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
3 | Anton Ukkola | 2000 | 373 | 31.64 | 1:05.14 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Topi Lukkarinen | 2000 | 361 | 31.83 | 1:05.87 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
5 | Arttu Pirneskoski | 2000 | 339 | 32.87 | 1:07.22 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Toni Keränen | 2000 | 306 | 32.20 | 1:09.54 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
7 | Eetu Elorinne | 2000 | 284 | 33.46 | 1:11.35 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
8 | Onni Kartimo | 2000 | 278 | 33.56 | 1:11.81 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
9 | Veikko Romppainen | 2000 | 268 | 34.59 | 1:12.68 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Elias Ruuska | 2000 | 259 | 35.00 | 1:13.53 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
11 | Paavo Anttila | 2000 | 198 | 36.85 | 1:20.37 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 30, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Atte Somero | 1999 | 479 | 28.68 | 59.92 | |||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
2 | Jonas Meissner | 1999 | 449 | 29.08 | 1:01.25 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Jaakko Liedevaara | 1999 | 421 | 29.97 | 1:02.57 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Juho Kaikkonen | 1999 | 410 | 29.29 | 1:03.10 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Heikki Ruha | 1999 | 270 | 34.02 | 1:12.57 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Lauri Klemettilä | 1999 | 211 | 37.28 | 1:18.73 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 30, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Severi Lieto | 1998 | 468 | 29.27 | 1:00.38 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Juho Herva | 1998 | 465 | 28.99 | 1:00.52 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Markus Svanberg | 1998 | 402 | 30.28 | 1:03.52 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 30, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Aku Venhola | 1990 | 589 | 27.23 | 55.94 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Arttu Erkinaro | 1992 | 567 | 27.28 | 56.65 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Ville Teppola | 1996 | 472 | 28.00 | 1:00.21 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
4 | Santeri Teppola | 1994 | 465 | 28.63 | 1:00.52 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Tuomas Lohiniva | 1997 | 462 | 29.25 | 1:00.66 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Pietu Kinnunen | 1996 | 460 | 28.83 | 1:00.75 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
7 | Elias Päivinen | 1997 | 452 | 29.62 | 1:01.09 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
8 | Tuomas Järvelä | 1994 | 439 | 29.34 | 1:01.71 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Atte Lassila | 1995 | 420 | 29.44 | 1:02.61 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
10 | Peetu Väänänen | 1997 | 398 | 30.72 | 1:03.74 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
11 | Paavo-Petteri Kelho | 1996 | 393 | 29.24 | 1:03.99 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
12 | Teemu Peteri | 1993 | 384 | 29.84 | 1:04.49 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
13 | Tapio Siltari | 1963 | 286 | 33.03 | 1:11.15 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
14 | Joni Juntunen | 1993 | 212 | 36.32 | 1:18.59 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
15 | Julius Kallio | 1997 | 203 | 39.35 | 1:19.70 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
16 | Tuomas Kojo | 1977 | 38 | 1:04.81 | 2:18.72 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 30 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 11:09 |