2019-12-07   22:36:40
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Oulun Uinnit 2014

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai

Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Oulun Uinnit 20114    Tulostuspäivämäärä  22 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  18:16   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  22 helmikuu 2014         
 
 
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Julius Kuitunen  2002    247  43.69        1:33.08   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Perttu Somero  2001    237  44.87        1:34.39   
  Lahden Kaleva                   
                     
Ahti Saarela  2002    202  47.26        1:39.50   
  Oulun Lohet                   
                     
Lasse Pulkkinen  2002    187  48.63        1:42.16   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Elias Juntunen  2002    184          1:42.62   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Veeti Verronen  2002    158  53.04        1:48.03   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Juho Kallunki  2001    138  53.67        1:53.10   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Tino Oittinen  2002    137  53.38        1:53.26   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Veeti Taimisto  2002    137  54.38        1:53.34   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
10  Riku Silvennoinen  2001    134          1:54.10   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
11  Eemeli Korhonen  2003    81  1:06.47        2:14.86   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
12  Roope Pesälä  2003    73  1:05.29        2:19.64   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
 
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kaius Kejonen  1998    485  34.68        1:14.36   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Aukusti Ylitervo  1999    448  1:16.36        1:16.36   
  Oulun Lohet                   
                     
Konsta Kallinen  1999    378  37.01        1:20.84   
  Oulun Lohet                   
                     
Topi Puurunen  1998    341  39.34        1:23.65   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Markus Svanberg  1998    335  38.10        1:24.16   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Jere Kerttula  1999    324  1:25.07        1:25.07   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Kosti Kaaresvirta  1999    277  41.20        1:29.64   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Saku Mäki-Ikola  1998    261  42.33        1:31.37   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Tuomas Kärkkäinen  1998    258  44.40        1:31.76   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
10  Juha Siirilä  2000    173  50.83        1:44.86   
  Oulun Lohet                   
                     
11  Joni Ratilainen  2000    167  49.91        1:46.10   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
12  Janne Tyni  2000    162  52.26        1:47.19   
  Oulun Lohet                   
                     
13  Luka Brännlund  2000    160  50.07        1:47.58   
  Oulun Lohet                   
                     
Julius Laitila  1998              DSQ   
  Haapajärven Kiilat                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sami Aaltomaa  1992    653  31.84        1:07.38   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Antti Kiviaho  1996    629  33.16        1:08.22   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Kasperi Kuulasmaa  1996    548  33.89        1:11.41   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Jesse Laukkanen  1996    539  33.20        1:11.80   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Adam Vik  1996    516  33.58        1:12.87   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Aleksanteri Järvinen  1996    500  34.22        1:13.65   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Atte Lassila  1995    410  36.06        1:18.68   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
Artturi Rantala  1996    335  36.92        1:24.13   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Joni Juntunen  1993    144  50.65        1:51.41   
  Oulun Lohet                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  22 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  18:16 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner