2018-01-16   23:57:43
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för TYR Sprint

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag em

Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TYRSPRINT    Utskriftsdatum  01 februari 2014   
  Tävlingsort  Skellefteå    Utskriftstid  15:19   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 februari 2014         
 
 
Gren 3, 50m Bröstsim, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tuva Lakso  2004  Piteå Sim            54.56   
Agnes Olsson  2004  Bureå Simsällskap            55.26   
Emmy Kärrlander  2005  Umeå Simsällskap            1:03.75   
Marina Johansson  2005  Piteå Sim            1:03.95   
Marilyn Devismes  2006  Bureå Simsällskap            1:06.44   
Polina Zhirkova  2004  Umeå Simsällskap            1:13.62   
Kajsa Waller  2005  Burträsk Simpolare            1:13.75   
Linn Lundmark  2004  Bureå Simsällskap            1:17.15   
Millie Eriksson  2007  Skellefte Simsällskap 34            1:24.40   
Tess Lindberg  2004  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Lundberg  2002  Luleå Simsällskap            44.68   
Ingrid Sälg  2002  Umeå Simsällskap            45.55   
Märta Lindström  2002  Skellefte Simsällskap 34            45.73   
Nellie Luthman  2002  Umeå Simsällskap            46.19   
Emma Ståhlberg  2002  Skellefte Simsällskap 34            47.86   
Lisa Bäcklund  2002  Piteå Sim            48.16   
Tina Ylipää  2002  Luleå Simsällskap            50.35   
Saga Evander  2002  Umeå Simsällskap            51.14   
Elma Olofsson  2003  Umeå Simsällskap            51.64   
10  Wilma Wenden  2002  Bureå Simsällskap            53.64   
11  Isolde Svedjeland  2002  Umeå Simsällskap            53.76   
12  Anna Brännström  2003  Luleå Simsällskap            54.88   
13  Fiona Marklund  2003  Piteå Sim            56.10   
14  Hannah Lindqvist  2003  Bureå Simsällskap            56.71   
15  Tuva Larsson  2002  Luleå Simsällskap            56.84   
16  Frida Utterström  2003  Skellefte Simsällskap 34            58.80   
17  Othilia Broman  2003  Skellefte Simsällskap 34            59.79   
18  Agnes Bäckström  2003  Byske Simklubb            1:00.34   
19  Emelie Ohlin  2003  Umeå Simsällskap            1:00.48   
20  Nicolle Nygren  2003  Hörnefors Idrottsförening            1:10.86   
Alva Semb  2003  Umeå Simsällskap            DSQ   
Nellie Holmlund  2002  Byske Simklubb            DSQ   
Saga Lundmark  2003  Bureå Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Saga Sandström  2000  Umeå Simsällskap            38.54   
Johannalouise Eriksson  2000  Umeå Simsällskap            39.91   
Tuva Sandström  2001  Umeå Simsällskap            42.04   
Alva Nilsson  2000  Burträsk Simpolare            42.36   
Tuva Orre Sandström  2001  Umeå Simsällskap            43.10   
Sara Brännström  2001  Luleå Simsällskap            45.90   
Iza Bergwall  2001  Piteå Sim            46.76   
Stella Svedberg  2000  Umeå Simsällskap            46.82   
Sanna Hedebäck  2001  Bureå Simsällskap            47.19   
10  Sara Bonnedahl  2001  Umeå Simsällskap            47.39   
11  Petra Andersson  2001  Bureå Simsällskap            48.53   
12  Olivia Ahlm  2001  Umeå Simsällskap            48.87   
13  Erika Lindström  2000  Burträsk Simpolare            51.00   
14  Lova Lindvall  2000  Luleå Simsällskap            51.80   
15  Emelie Lindgren Åsen  2000  Burträsk Simpolare            52.17   
16  Sussi Tedestedt  2001  Burträsk Simpolare            54.70   
17  Linn Lidström  2001  Umeå Simsällskap            1:01.51   
Sarah Jonsson  2001  Luleå Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sanna Stenberg  1999  Piteå Sim            39.00   
Leila Khasjimdsjanov  1998  Umeå Simsällskap            40.61   
Josefine Nyström  1998  Bureå Simsällskap            43.85   
Alva Hägglund-Larsson  1999  Skellefte Simsällskap 34            46.15   
Julia Larsson  1999  Luleå Simsällskap            47.19   
Emmy Johanssen  1999  Byske Simklubb            52.72   
Elin Bäcklund  1999  Hörnefors Idrottsförening            56.42   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linda Holmgren  1993  Skellefte Simsällskap 34            35.38   
Julia Jakobsson  1993  Skellefte Simsällskap 34            37.44   
Elvira Magnusson  1996  Umeå Simsällskap            40.30   
Molly Ångström  1997  Umeå Simsällskap            40.47   
Matilda Nyström  1995  Skellefte Simsällskap 34            41.19   
Angelina Isaksson  1997  Byske Simklubb            44.97   
Irma Renström  1994  Skellefte Simsällskap 34            45.24   
Jennifer Dahlberg  1997  Byske Simklubb            50.56   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  01 februari 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  15:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start