Results for Kronborg Open Kort 2014
Below are all results from the competition shown by session.
Søndag
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2014 | Udskriftsdato | 23 februar 2014 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 14:32 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 februar 2014 |
Løb 18, 10x50 m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 0-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Helsingør Mix 1 | 0 | 4:23.42 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Mathias Marsengo | 1997 | 25.37 | 25.37 | |||||||
Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 28.70 | 54.07 | |||||||
Nicoline Reinstrup | 1998 | 27.62 | 1:21.69 | |||||||
Mia Wennecke | 1999 | 28.53 | 1:50.22 | |||||||
Frederikke Houen | 1998 | 28.55 | 2:18.77 | |||||||
Alberte Breum | 1995 | 27.93 | 2:46.70 | |||||||
Martin Zillmer | 1996 | 25.44 | 3:12.14 | |||||||
Lasse Vestergaard | 1991 | 47.46 | 3:59.60 | |||||||
Ömer Faruk Benli | 1993 | |||||||||
Alexander Mundt | 1994 | 4:23.42 | 4:23.42 | |||||||
2 | Hils Mix 1 | 0 | 4:28.89 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Mathias Andersen | 1991 | 24.48 | 24.48 | |||||||
Pernille Nislev | 1998 | 29.08 | 53.56 | |||||||
Søren Fritzbøger | 1996 | 53.05 | 1:46.61 | |||||||
Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 25.35 | 2:11.96 | |||||||
Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 28.97 | 2:40.93 | |||||||
Julie Leth-Petersen | 1997 | 53.34 | 3:34.27 | |||||||
Frederik Weibel | 1999 | 26.35 | 4:00.62 | |||||||
Julie Højer Truelsen | 2000 | |||||||||
Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | |||||||||
My Weitling | 2000 | 4:28.89 | 4:28.89 | |||||||
3 | Hs Megamix 1 | 0 | 4:32.88 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | 24.17 | 24.17 | |||||||
Rasmus Burlev | 1995 | 52.86 | 1:17.03 | |||||||
David Yousefi Jensen | 1999 | 27.21 | 1:44.24 | |||||||
Alexander Sejthen | 1999 | 27.73 | 2:11.97 | |||||||
Jakob Kolberg | 2000 | 27.36 | 2:39.33 | |||||||
Sofia Altoft | 1998 | 26.98 | 3:06.31 | |||||||
Amalie Emma Thomsen | 1994 | 27.66 | 3:33.97 | |||||||
Stinna Schnabl | 1999 | 28.96 | 4:02.93 | |||||||
Caroline Schwenger | 2000 | |||||||||
Thea Schulze | 1998 | 4:32.88 | 4:32.88 | |||||||
4 | Sigma Mix 1 | 0 | 4:48.80 | |||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Luna Juul Lentoft | 2000 | 30.32 | 30.32 | |||||||
Lea Joensen | 2001 | 31.70 | 1:02.02 | |||||||
Emil Engels Henriksen | 1999 | 26.13 | 1:28.15 | |||||||
Simone Kronborg Riis | 1997 | 28.62 | 1:56.77 | |||||||
Kasper Jeppsson | 1999 | 28.45 | 2:25.22 | |||||||
Julie Stampe Meier | 2001 | 55.71 | 3:20.93 | |||||||
Anton Borring Andersen | 1999 | 30.61 | 3:51.54 | |||||||
Amanda Egerod Lund | 2000 | 27.42 | 4:18.96 | |||||||
Alexander Eggers | 1999 | |||||||||
Mads Thorenfeldt Poulsen | 1999 | 4:48.80 | 4:48.80 | |||||||
5 | Mix 1 Helsinge | 2000 | 4:55.85 | |||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Tobias M. Jensen | 1996 | 27.10 | 27.10 | |||||||
Iben Jeppesen | 2000 | 31.25 | 58.35 | |||||||
Alice Gantriis | 2000 | 29.54 | 1:27.89 | |||||||
Anton Junker Neldeberg | 1998 | 27.39 | 1:55.28 | |||||||
Sofie W. Krattet | 2000 | 33.09 | 2:28.37 | |||||||
Serina P. Snellman Floris | 1995 | 29.82 | 2:58.19 | |||||||
Joachim Frimann | 1997 | 27.45 | 3:25.64 | |||||||
Maria Louise Ryle | 2000 | 33.14 | 3:58.78 | |||||||
Harrison Johnson | 1998 | 29.49 | 4:28.27 | |||||||
Matthias Spring Granhøj | 1999 | 27.58 | 4:55.85 | |||||||
6 | Helsingør Master | 1900 | 4:57.86 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Hans Martin Johansen | 1980 | 26.31 | 26.31 | |||||||
Allan Lind | 1966 | 29.32 | 55.63 | |||||||
Pernille Bruun | 1966 | 35.04 | 1:30.67 | |||||||
Josephine Grønning | 1991 | 27.90 | 1:58.57 | |||||||
Eddy Krage | 1967 | 27.59 | 2:26.16 | |||||||
Mads Terndrup Hvilsom | 1976 | 25.61 | 2:51.77 | |||||||
Inger Riber | 1963 | 34.31 | 3:26.08 | |||||||
Sys Lund | 1977 | 34.20 | 4:00.28 | |||||||
Lars Dam Jensen | 1972 | 28.72 | 4:29.00 | |||||||
Gitte Raagaard | 1970 | 28.86 | 4:57.86 | |||||||
7 | Frederikssund Mix | 0 | 5:06.89 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Frederik Lundgaard | 1999 | 26.56 | 26.56 | |||||||
Sofie Schmidt | 1998 | 32.77 | 59.33 | |||||||
Anton Haugaard Nielsen | 2000 | 29.41 | 1:28.74 | |||||||
Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | 31.75 | 2:00.49 | |||||||
Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 33.33 | 2:33.82 | |||||||
André Goldberg Ballerini | 1999 | 28.91 | 3:02.73 | |||||||
Thea Lund | 1999 | 31.30 | 3:34.03 | |||||||
Ida Lykke Wennicke | 2001 | 34.00 | 4:08.03 | |||||||
Johan Wentorf | 1999 | 26.32 | 4:34.35 | |||||||
Anton Asmind Andersen | 2000 | 32.54 | 5:06.89 | |||||||
8 | Hs Megamix 2 | 0 | 5:12.72 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Philip Schiøtz | 1999 | 27.98 | 27.98 | |||||||
Anna Fiedler | 2001 | 32.19 | 1:00.17 | |||||||
Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 31.31 | 1:31.48 | |||||||
Anna Graffe | 2002 | 31.98 | 2:03.46 | |||||||
Rune Hartvig | 2000 | 31.99 | 2:35.45 | |||||||
Alba Cecilie Runge | 2000 | 30.96 | 3:06.41 | |||||||
Asger Hartvig | 2002 | 32.16 | 3:38.57 | |||||||
Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 30.74 | 4:09.31 | |||||||
Alexander Schiøtz | 2001 | 32.98 | 4:42.29 | |||||||
Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 30.43 | 5:12.72 | |||||||
9 | Gsc 2 | 0 | 5:35.03 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 30.64 | 30.64 | |||||||
Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | 33.10 | 1:03.74 | |||||||
Frederik Presskorn | 2000 | 31.62 | 1:35.36 | |||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 34.64 | 2:10.00 | |||||||
Therese Kjøller Rudbeck | 2003 | 36.21 | 2:46.21 | |||||||
Martin Holst | 2000 | 33.09 | 3:19.30 | |||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 35.59 | 3:54.89 | |||||||
Alexander Bendix Gosden | 2000 | 33.86 | 4:28.75 | |||||||
Michelle Mortensen | 2002 | 35.14 | 5:03.89 | |||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 31.14 | 5:35.03 | |||||||
10 | Triton Talent Mix1 | 0 | 5:56.42 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 38.91 | 38.91 | |||||||
Kasper Francke Johannesen | 2003 | 38.48 | 1:17.39 | |||||||
Cecilie Berg Jensen | 2001 | 36.28 | 1:53.67 | |||||||
Isabel Kol Eriksen | 2001 | 34.03 | 2:27.70 | |||||||
Christian Lund Bie | 2002 | 37.68 | 3:05.38 | |||||||
Olivia Mammen | 2003 | 37.58 | 3:42.96 | |||||||
Mikkel Hjelm | 2003 | 35.36 | 4:18.32 | |||||||
Abby Kristine Waterval | 2002 | 35.15 | 4:53.47 | |||||||
Emil Kvistbo | 1999 | 32.42 | 5:25.89 | |||||||
Jens Gustav Nielson | 1999 | 30.53 | 5:56.42 | |||||||
11 | Allerød Mix 1 | 0 | 6:01.51 | |||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Christian K. Jensen | 2000 | 31.74 | 31.74 | |||||||
Jannick Hansen | 2001 | 32.87 | 1:04.61 | |||||||
Mille Pedersen | 2003 | 37.21 | 1:41.82 | |||||||
Katrine Buhl Schrøder | 2002 | 37.09 | 2:18.91 | |||||||
Frederik Bornemann | 2001 | 33.04 | 2:51.95 | |||||||
Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 41.22 | 3:33.17 | |||||||
Niels Skovbye Brandt | 2002 | 35.96 | 4:09.13 | |||||||
Cassandra G. Nygaard | 2003 | 42.26 | 4:51.39 | |||||||
Rasmus Nielsen | 2001 | 32.56 | 5:23.95 | |||||||
Sofie Nielsen | 2003 | 37.56 | 6:01.51 | |||||||
12 | Allerød Mix 2 | 0 | 7:09.30 | |||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Lucas Emil Christensen | 2003 | 35.70 | 35.70 | |||||||
Daniel Garne Larsen | 2003 | 37.45 | 1:13.15 | |||||||
Ida Poulsen | 2004 | 40.56 | 1:53.71 | |||||||
Asta Rygaard | 2003 | 42.36 | 2:36.07 | |||||||
Nicklas Taylor | 2002 | 40.82 | 3:16.89 | |||||||
Julie K Rose | 2003 | 44.02 | 4:00.91 | |||||||
Jakob Legaard | 2003 | 47.09 | 4:48.00 | |||||||
Emma Stoltz | 2004 | 48.16 | 5:36.16 | |||||||
Marius Wanscher | 2002 | 45.40 | 6:21.56 | |||||||
Cecilie Pihl | 2004 | 47.74 | 7:09.30 | |||||||
- | Gsc 1 | 0 | DSQ | Tyvstart 9 skifte | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Rasmus Steenberg | 2000 | 27.15 | 27.15 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 23 februar 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:32 |