Resultater for Kronborg Open Kort 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2014 | Udskriftsdato | 23 februar 2014 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 13:11 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 februar 2014 |
Løb 16, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 239 | 35.11 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 219 | 36.15 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Gustav Stjernholm | 2002 | 188 | 38.04 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Mads Lind | 2002 | 133 | 42.62 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
5 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 130 | 42.99 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | 130 | 42.99 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Christoffer Rekling | 2003 | 130 | 43.00 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Noah Kofoed Weiss | 2003 | 127 | 43.30 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Victor Arendt Skytte | 2002 | 126 | 43.41 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 114 | 44.94 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lucas Winther Holm | 2003 | 110 | 45.38 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
12 | Valdemar Brøns | 2003 | 105 | 46.14 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Alexander Platzer | 2002 | 73 | 52.11 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Jakob Legaard | 2003 | 68 | 53.27 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Marius Wanscher | 2002 | DSQ | 2 armtag v.25m | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julius Thielst | 2000 | 441 | 28.62 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Oliver Larsen | 2000 | 283 | 33.20 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
3 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 270 | 33.71 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 266 | 33.86 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Johan Theis Møller | 2000 | 265 | 33.90 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 261 | 34.11 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Christian Crone | 2001 | 236 | 35.27 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 230 | 35.53 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Adrian Roed Schønning | 2000 | 206 | 36.86 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederik Clausen | 2001 | 192 | 37.75 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Christian K. Jensen | 2000 | 191 | 37.80 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Rasmus Nielsen | 2001 | 190 | 37.86 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Oliver Klindt | 2000 | 157 | 40.36 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sebastian Nordly | 2001 | 132 | 42.74 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Holger Bruun Henriksen | 2000 | 109 | 45.60 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Peter Hartelius | 2000 | DNS | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Jannick Hansen | 2001 | DSQ | 1 hånd v 25 m | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Lundgaard | 1999 | 484 | 27.75 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anton Borring Andersen | 1999 | 458 | 28.27 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 422 | 29.05 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Philip Agerskov | 1998 | 346 | 31.04 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Thorenfeldt Poulsen | 1999 | 305 | 32.38 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jens Gustav Nielson | 1999 | 244 | 34.88 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Anton Junker Neldeberg | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Løb 16, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Zillmer | 1996 | 485 | 27.73 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christian O. Sørensen | 1996 | 433 | 28.81 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Jonas Hansson | 1996 | 397 | 29.65 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Løb 16, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1985-1995 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Ejby Nyeland | 1995 | 561 | 26.43 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Ern | 1989 | 314 | 32.05 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Kasper Bennedsen | 1988 | 141 | 41.88 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 23 februar 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:11 |