2020-04-05   17:35:24
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Vårsimiaden försök 2014 Falun

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag 27/4 Klockan 10.00 (Insim kl. 09.00)

Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Falun    Utskriftsdatum  27 april 2014   
  Tävlingsort  Falun    Utskriftstid  13:07   
  Arrangör  Falu simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 april 2014         
 
 
Gren 13, 4X50m Medley F 12-13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Falun Tjejer 2001 O Yngre  2001  Falu Simsällskap            2:27.45   
  Jessika Borbos  2001      37.27        37.27   
  Nelly Antlöv  2002      42.55        1:19.82   
  Hilda Sander  2002      38.65        1:58.47   
  Emmy Östling  2001      28.98        2:27.45   
                     
Upsala S Fl Lag 1  2002  Upsala Simsällskap            2:37.45   
  Stina Byström  2002      41.91        41.91   
  Alba Giacomini  2001      43.07        1:24.98   
  Matilda Lantz  2002      36.69        2:01.67   
  Sofia Domeij  2002      35.78        2:37.45   
                     
Söderhamn Damer [2002]  2002  Söderhamns Simsällskap            2:39.23   
  Lovis Jernberg  2002      42.76        42.76   
  Elsa Bergh  2002      37.90        1:20.66   
  Emma Jansson-Söderman  2001      37.51        1:58.17   
  Moa Glämsta  2002      41.06        2:39.23   
                     
Borlänge Damer Lag 1  2001  Borlänge Simsällskap            2:47.30   
  Emma Larsson  2002      40.93        40.93   
  Linnea Kallin  2001      45.81        1:26.74   
  Nora Lindqvist  2001      42.25        2:08.99   
  Anna Falk  2001      38.31        2:47.30   
                     
Upsala S Fl Lag 2  2002  Upsala Simsällskap            3:00.87   
  Anna Lithell  2001      44.52        44.52   
  Matilda Bohman  2002      48.79        1:33.31   
  Ólöf Bjarnadottir  2002      50.44        2:23.75   
  Amanda Sundqvist  2002      37.12        3:00.87   
                     
Upsala S Fl Lag 3  2002  Upsala Simsällskap            3:04.57   
  Lovisa Königsson  2002      51.17        51.17   
  Elice Eriksson  2002      47.41        1:38.58   
  Clara Gudfastsson  2002      49.63        2:28.21   
  Emma Norin  2002      36.36        3:04.57   
                     
Leksand  2001  Leksands Simförening            3:06.36   
  Emma Granström  2002      40.87        40.87   
  Evelina Karlsson  2002      58.78        1:39.65   
  Olivia Jones  2002      51.90        2:31.55   
  Hanna Deras  2001      34.81        3:06.36   
                     
Borlänge Damer Lag 2  2001  Borlänge Simsällskap            3:07.14   
  Elsa Klyftell  2002      55.03        55.03   
  Sanna Arola  2002      47.75        1:42.78   
  Moa Wimnell Åblad  2002      43.44        2:26.22   
  My Lindgren  2002      40.92        3:07.14   
                     
Ludvika SS Damer [2001]  2001  Ludvika Simsällskap            3:09.75   
  Filippa Jirenius  2002      49.13        49.13   
  Cecilia Fälldin  2002      49.71        1:38.84   
  Ida Granberg      46.51        2:25.35   
  Karin Gabrielsson  2004      44.40        3:09.75   
                     
Borlänge Damer Lag 3  2002  Borlänge Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Harnäs Sku Damer  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 april 2014 
Licensierad till: Falu Simsällskap  Utskriftstid  13:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner