Results for FynRundt 3
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Rundt 3 | Udskriftsdato | 08 februar 2014 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:32 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 februar 2014 |
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
- | Christina Larsen | 1998 | DSQ | Ej fortsat bevægelse | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Camilla Vestergaard | 2000 | 1:33.26 | 1:33.26 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kamilla Sigvardt | 2000 | 1:34.61 | 1:34.61 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Lund | 2001 | 45.37 | 1:31.91 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Victoria Bang | 2001 | 48.29 | 1:38.19 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Marie Lund Henriksen | 2001 | 48.39 | 1:39.11 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Cille Ingemann Halkjær | 2001 | 52.50 | 1:50.87 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nanna Funch Martens | 2002 | 41.71 | 1:26.02 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Julie Ejby | 2002 | 1:28.64 | 1:28.64 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Heidi Glintborg | 2002 | 43.78 | 1:28.95 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Amalie Ringkvist | 2002 | 1:32.72 | 1:32.72 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Karen Hazell Brink | 2002 | 44.50 | 1:32.94 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | 45.33 | 1:33.01 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Katrine Mejlsbye | 2002 | 51.53 | 1:45.11 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Randi Jørgensen | 2002 | 53.64 | 1:50.25 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mia Andersen | 2002 | 1:02.79 | 2:07.19 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christine Krogh | 2003 | 46.89 | 1:37.33 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | 49.00 | 1:41.50 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | 1:43.24 | 1:43.24 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Ghita Ross Rasmussen | 2003 | 51.92 | 1:43.29 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Liva Busk | 2003 | 50.98 | 1:44.88 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | 1:48.86 | 1:48.86 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Thea Inge Madsen | 2003 | 56.95 | 1:50.07 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Amanda Siomone Witte | 2003 | 54.26 | 1:52.29 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
9 | Nanna Sofie Kralund | 2003 | 55.13 | 1:54.34 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Kirstine R. Rosenkilde | 2003 | 58.25 | 2:00.03 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Iben Kronborg | 2003 | 55.63 | 2:00.99 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Isabella Olsen | 2003 | DSQ | Ej fortsat bevægelse | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Maja Rasmussen | 2003 | DSQ | Ej fort. bev. 50 m | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Josefine Jørgensen | 2004 | 53.55 | 1:46.91 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | 52.14 | 1:49.58 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Helga Bak | 2004 | 54.02 | 1:50.92 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ida Juul Grønning | 2004 | 54.25 | 1:56.24 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Laura Juul | 2004 | 55.94 | 1:58.46 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 57.41 | 1:59.14 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kerstin Andreassen | 2004 | 57.23 | 2:00.21 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 2:01.47 | 2:01.47 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Chelsea Nielsen | 2004 | DSQ | Afslutning på maven | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederikke Ørum | 2004 | DSQ | Afslutning på maven | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Josefine S Jørgensen | 2004 | DSQ | Afslutning på maven | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Rønn | 2005 | 1:52.37 | 1:52.37 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Agnete Habermann | 2005 | 2:12.31 | 2:12.31 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 februar 2014 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:32 |