Resultater for FynRundt 3
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Rundt 3 | Udskriftsdato | 08 februar 2014 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 14:02 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 februar 2014 |
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nikki Trustrup | 1999 | 37.05 | 1:18.47 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nikolai Hynkemejer Maaløe | 1999 | 37.17 | 1:19.23 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Albert Lausten Riber | 1999 | 41.05 | 1:24.12 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Jonas Kampp | 1999 | 40.94 | 1:28.80 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Ejby | 2000 | 35.08 | 1:13.20 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Jacob Rønn | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Carl M Gadegaard | 2001 | 38.55 | 1:19.57 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nickolas Irani Jahromi | 2001 | 39.02 | 1:22.82 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Hans-Ejnar Elnegaard | 2001 | 42.87 | 1:28.73 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | 43.60 | 1:28.97 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
5 | Oliver Hannibal | 2001 | 47.56 | 1:39.49 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Emil Aabo Andreasen | 2001 | 49.69 | 1:41.76 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Zacharias S Veber | 2001 | 53.24 | 1:46.80 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Nicolai Graff | 2001 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Stahl | 2002 | 37.02 | 1:17.26 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Oliver Hallenborg | 2002 | 39.82 | 1:21.90 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mads Jensen | 2002 | 40.22 | 1:25.44 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
4 | Stefan Hansen | 2002 | 42.13 | 1:26.13 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Emil Kuhlenhenke | 2002 | 1:35.63 | 1:35.63 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Hjalte Flader Skov | 2002 | 46.83 | 1:35.64 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Aksel Ellegaard Nielsen | 2002 | 44.31 | 1:35.91 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Mingus Okkerholm | 2002 | 47.56 | 1:41.92 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Magnus Friis Kamelarczyk | 2002 | 49.88 | 1:50.66 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Johan Siksne Kaalund | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 43.90 | 1:32.75 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Alfred Feldskov | 2003 | 44.09 | 1:33.05 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Victor Nygaard | 2003 | 1:33.89 | 1:33.89 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Henrik Halling Olesen | 2003 | 42.72 | 1:34.37 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Joe Tani Fohlmann | 2003 | 46.98 | 1:38.24 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Frederik Viggo Borum | 2003 | 47.94 | 1:40.78 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Lucas Thomhav | 2003 | 48.18 | 1:41.45 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
8 | Hugo Smed | 2003 | 47.97 | 1:43.07 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Christoffer Hald | 2003 | 48.67 | 1:43.18 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
10 | Casper Bang Clausen | 2003 | 1:54.99 | 1:54.99 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
11 | Anders Winther Jensen | 2003 | 1:01.49 | 2:15.24 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
- | Jacob Thomsen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 49.93 | 1:42.16 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Valdemar T. Larsen | 2004 | 51.61 | 1:42.71 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 49.90 | 1:49.87 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Johan Lund Henriksen | 2004 | 51.82 | 1:52.15 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
5 | Christian Andreasen | 2004 | 1:57.78 | 1:57.78 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | William Kottal | 2004 | 57.51 | 2:01.80 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Ravn Jørgensen | 2005 | 55.38 | 1:52.57 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 februar 2014 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:02 |