Tulokset Speedo Carnival
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Carnival | Tulostuspäivämäärä | 25 tammikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 13:16 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 25 tammikuu 2014 |
Laji 10, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Verneri Viisanen | 2002 | 248 | 40.78 | 1:22.59 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Oskari Aalto | 2002 | 237 | 42.20 | 1:23.84 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Veikka Saren | 2002 | 215 | 42.59 | 1:26.63 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
4 | Rasmus Söderholm | 2002 | 207 | 43.29 | 1:27.73 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Leo Mikkonen | 2002 | 196 | 43.29 | 1:29.37 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Oskari Arvo | 2002 | 194 | 44.16 | 1:29.67 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 187 | 43.92 | 1:30.67 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Joel Syrjä | 2002 | 167 | 45.24 | 1:34.23 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Thomas Grundström | 2002 | 158 | 47.00 | 1:36.02 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Birger Niskanen | 2002 | 150 | 47.00 | 1:37.72 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
11 | Eero Kakko | 2002 | 147 | 47.35 | 1:38.20 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
12 | Aki Holtari | 2002 | 143 | 48.28 | 1:39.15 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
13 | Oscar Skjäl | 2002 | 135 | 47.73 | 1:41.23 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Alexander Fyhr | 2002 | 115 | 49.31 | 1:46.67 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
15 | Aapo Kivioja | 2002 | 109 | 53.15 | 1:48.58 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
- | Aarno Lind | 2002 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Elias Jääskeläinen | 2002 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Henri Jokinen | 2002 | DSQ | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä | ||||||||||
- | Max Åström | 2002 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 10, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 479 | 32.49 | 1:06.35 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Firas El-Idi | 2001 | 346 | 35.58 | 1:13.97 | |||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
3 | Lauri Jämsén | 2000 | 314 | 36.58 | 1:16.34 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
4 | Lassi Grönroos | 2000 | 308 | 37.30 | 1:16.84 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
5 | Martti Tervanen | 2000 | 304 | 37.07 | 1:17.23 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
6 | Tuomas Jokinen | 2001 | 296 | 38.72 | 1:17.88 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Veeti Haikonen | 2001 | 272 | 40.92 | 1:20.09 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Jiri Järvinen | 2001 | 259 | 39.38 | 1:21.46 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
9 | Jere Nevalainen | 2001 | 258 | 39.89 | 1:21.49 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
10 | Saku Suomalainen | 2001 | 247 | 40.52 | 1:22.75 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Veeti Laine | 2000 | 240 | 41.42 | 1:23.47 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Teemu Laaksonen | 2000 | 239 | 40.52 | 1:23.68 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
13 | Jere Ruuhonen | 2001 | 235 | 41.35 | 1:24.11 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Kasper Vaittinen | 2001 | 234 | 40.31 | 1:24.22 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Eerikki Laitala | 2001 | 223 | 42.50 | 1:25.60 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Henrik Martola | 2000 | 216 | 41.07 | 1:26.44 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Harald Åström | 2001 | 213 | 42.91 | 1:26.90 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
18 | Joona Siren | 2000 | 209 | 42.23 | 1:27.43 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
19 | Alex Lassila | 2000 | 208 | 43.77 | 1:27.63 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Henri Koski | 2000 | 207 | 41.95 | 1:27.73 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
20 | Teemu Annala | 2001 | 207 | 43.58 | 1:27.73 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Roni Törnqvist | 2000 | 196 | 44.38 | 1:29.29 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
23 | Samuli Hartikainen | 2001 | 194 | 44.61 | 1:29.57 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Teemu Salminen | 2001 | 185 | 44.91 | 1:31.00 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
25 | Eetu Partanen | 2001 | 174 | 45.28 | 1:33.01 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Santeri Tuomi | 2001 | 172 | 45.71 | 1:33.30 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
27 | Lauri Krapf | 2001 | 170 | 45.09 | 1:33.66 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
28 | Eemil Kylmä | 2001 | 165 | 46.05 | 1:34.56 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Christoffer Lindström | 2001 | 163 | 45.79 | 1:35.01 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Christian Kovanen | 2001 | 157 | 47.67 | 1:36.08 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Eero Jääskeläinen | 2001 | 156 | 47.53 | 1:36.36 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Tuukka Lehtinen | 2000 | 155 | 47.42 | 1:36.56 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
33 | Repe Kupila | 2001 | 150 | 46.81 | 1:37.70 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
34 | Joonas Kousa | 2001 | 138 | 49.90 | 1:40.41 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Christofor Pavlidi | 2001 | 134 | 48.64 | 1:41.40 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
36 | Iikka Rajala | 2001 | 127 | 50.46 | 1:43.15 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
37 | Tuomas Hyvönen | 2001 | 120 | 51.65 | 1:45.16 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
38 | Jere Kärkäinen | 2000 | 105 | 53.04 | 1:50.03 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
- | Emil Reinikainen | 2000 | DSQ | DNS in event 6 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 10, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Niklas Reunanen | 1998 | 538 | 30.94 | 1:03.86 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
2 | Alexei Kirzhemanov | 1998 | 445 | 33.59 | 1:08.00 | |||||
Ekran | ||||||||||
3 | Antti Leiponen | 1998 | 441 | 32.24 | 1:08.19 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
4 | Topi Suomalainen | 1998 | 412 | 34.49 | 1:09.80 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Rudolf Bauer | 1999 | 409 | 33.29 | 1:09.93 | |||||
Ekran | ||||||||||
6 | Aaro Tähtivuori | 1998 | 388 | 34.43 | 1:11.21 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Antti Myllynen | 1999 | 378 | 35.60 | 1:11.83 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
8 | Aleksi Pohjois-Koivisto | 1998 | 363 | 34.54 | 1:12.79 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
9 | Markus Äijälä | 1998 | 362 | 34.86 | 1:12.86 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
10 | Joonas Kotiranta | 1998 | 360 | 36.14 | 1:12.99 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Tristan Forslund | 1998 | 355 | 34.39 | 1:13.32 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
12 | Sami Kaipainen | 1998 | 348 | 36.74 | 1:13.79 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
13 | Jan-Henrik Haapiainen | 1998 | 348 | 35.62 | 1:13.81 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
14 | Miika Mäentaus | 1998 | 314 | 38.01 | 1:16.39 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Jean-Mikael Avellán | 1998 | 272 | 38.17 | 1:20.07 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Dmitry Nosov | 1998 | 272 | 38.69 | 1:20.16 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
17 | Aleksi Anttila | 1999 | 268 | 38.43 | 1:20.52 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
17 | Antti Lehtinen | 1999 | 268 | 40.22 | 1:20.52 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Severi Nieminen | 1999 | 236 | 41.47 | 1:24.03 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
20 | Kevin Andersson | 1998 | 233 | 40.27 | 1:24.29 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Jani Savander | 1999 | 223 | 44.25 | 1:25.61 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
22 | Teemu Konttinen | 1999 | 218 | 43.36 | 1:26.27 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
- | Frans Antila | 1998 | DSQ | DNS in event 6 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 | Tulostuspäivämäärä | 25 tammikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: CETUS | Tulostusaika | 13:16 |