2020-07-09   15:45:30
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP1 2014 - Södertörn

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 - 2014    Utskriftsdatum  25 januari 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:59   
  Arrangör  Södertörns SS & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 januari 2014         
 
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alida Ramdén  1997  Södertälje Simsällskap    28.73        58.92   
Greta Nykvist  1996  Södertörns Simsällskap    29.03        59.91   
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare    29.22        1:00.50   
Hanna Sangfelt  1997  Täby Sim    29.42        1:02.19   
Sandra Mattsson-Coll  1997  Södertälje Simsällskap    30.28        1:02.48   
Pauline Korssell  1997  Täby Sim    29.90        1:02.86   
Malin Atran  1998  Järfälla Simsällskap    30.68        1:03.98   
Erica Christensen  1997  Södertälje Simsällskap    30.81        1:04.94   
Vanessa Nordling  1998  Väsby Simsällskap    30.54        1:05.04   
10  Sofia Björnfot  1998  Väsby Simsällskap    31.69        1:06.47   
11  Linda Lidström  1997  Järfälla Simsällskap    31.62        1:06.66   
12  Lena Westerlund  1998  Södertörns Simsällskap    32.32        1:07.07   
13  Marianne Dellwik  1997  Täby Sim    31.61        1:07.46   
14  Josefin Öster  1997  Södertörns Simsällskap    31.34        1:07.53   
15  Ronja Nummelin  1998  IF Åland    32.66        1:09.52   
16  Astrid Olsson  1997  Täby Sim    33.64        1:12.09   
17  Vendla Niklasson  1997  Wisby Simsällskap    34.74        1:15.68   
18  Mikaela Söderberg  1996  IF Åland    35.99        1:16.07   
19  Shahro Mousavi  1998  Södertörns Simsällskap    36.64        1:16.58   
Katia Calming  1998  Södertörns Simsällskap            DNS   
Maria Tolkacheva  1998  Tyresö Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alice Sundberg  1999  Danderyds Sim    30.24        1:03.49   
Amanda Hyllbrant  1999  SK Strängnäs Frisimmare    30.84        1:04.41   
Josefin Ossmyr  1999  Tyresö Simsällskap    30.66        1:04.44   
Sofia Lennerthson  1999  Täby Sim    31.22        1:05.10   
Hanne Melin Romstad  1999  Väsby Simsällskap    31.66        1:05.67   
Sara Olsson  1999  Tyresö Simsällskap    31.09        1:06.03   
Kajsa Sparrman  1999  Väsby Simsällskap    31.47        1:06.18   
Fanny Ek  1999  IF Åland    31.95        1:06.66   
Ellinor Lantz  1999  Väsby Simsällskap    31.19        1:06.86   
10  Caroline Korssell  1999  Täby Sim    31.76        1:06.89   
11  Frida Björkman  1999  Tyresö Simsällskap    32.25        1:07.27   
12  Adina Nyström  1999  SK Strängnäs Frisimmare    31.51        1:07.35   
13  Jessica Hagström  1999  Södertörns Simsällskap    31.96        1:07.98   
14  Fanny Kruthammar  1999  Täby Sim    32.80        1:08.65   
15  Ebba Bjurman  1999  Väsby Simsällskap    32.51        1:09.02   
16  Emelie Blomberg  1999  Södertälje Simsällskap    33.20        1:09.05   
17  Elin Jansmarker  1999  Södertälje Simsällskap    32.30        1:09.30   
18  Josefin Sehmi  1999  Södertörns Simsällskap    32.67        1:10.56   
19  Anna Reinholdz  1999  Södertörns Simsällskap    33.20        1:11.30   
20  Moa Fougner  1999  Tyresö Simsällskap    34.55        1:13.82   
21  Vinona Bothe  1999  Södertörns Simsällskap    35.23        1:16.12   
22  Anna Bäckdahl  1999  Södertälje Simsällskap    36.59        1:17.17   
23  Jennifer Backhoff Wahlund  1999  Väsby Simsällskap    36.93        1:18.00   
24  Frida Therkhildsen  1999  Södertörns Simsällskap    38.59        1:21.86   
25  Julia From  1999  Södertörns Simsällskap    38.93        1:23.41   
26  Mathilda Alm  1999  Ösmo Simsällskap            1:28.63   
Nicole Jeffler  1999  Väsby Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hilma Ramdén  2000  Södertälje Simsällskap    29.46        1:01.81   
Cornelia Jerresand  2000  Täby Sim    30.44        1:03.75   
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare    30.79        1:04.65   
Tina Huslid  2000  Södertälje Simsällskap    30.39        1:04.98   
Amanda Carlbom  2000  Södertörns Simsällskap    31.01        1:05.88   
Elin Södersten  2000  Järfälla Simsällskap    32.01        1:06.08   
Cornelia Eklund  2000  Järfälla Simsällskap    31.96        1:06.76   
Julia Franks  2000  Täby Sim    31.96        1:07.12   
Wilma Roloff  2000  Södertörns Simsällskap    32.59        1:07.92   
10  Kristina Johnsson  2000  Ösmo Simsällskap    33.00        1:09.31   
11  Felicia Adamsson  2000  Södertörns Simsällskap    32.71        1:09.42   
12  Cassandra Larsson  2000  Järfälla Simsällskap    33.23        1:09.79   
13  Tilde Levander  2000  Järfälla Simsällskap    34.04        1:10.74   
14  Moa Fröberg  2000  Väsby Simsällskap    33.26        1:11.07   
15  Liv Falk  2000  Täby Sim    33.17        1:11.29   
16  Nelly Gustafsson  2000  Wisby Simsällskap    34.74        1:11.98   
17  Sara Tillenius  2000  Södertälje Simsällskap    34.39        1:12.68   
18  Astrid Albertsson  2000  Väsby Simsällskap    34.47        1:12.96   
19  Gunnel Sköld  2000  Täby Sim    35.49        1:13.79   
19  Tara Ebrahimi  2000  Väsby Simsällskap    34.55        1:13.79   
21  Amanda Gunnarsson-Jonsson  2000  Järfälla Simsällskap    36.48        1:18.38   
22  Saga Grönberg  2000  Södertörns Simsällskap    37.43        1:18.94   
23  Mathilda Bärnau  2000  Väsby Simsällskap    37.15        1:19.52   
24  Lo Lindeblad  2000  Väsby Simsällskap    37.04        1:19.63   
25  Moa Nygren  2000  Väsby Simsällskap    37.30        1:22.12   
26  Alva Höglund  2000  Södertörns Simsällskap            1:22.73   
Sirma Meydan  2000  Väsby Simsällskap            DNS   
Paulina Back  2000  Tyresö Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Sundstrand  2001  Södertälje Simsällskap    31.28        1:05.10   
Rebecca Zerne  2001  Södertörns Simsällskap    31.61        1:06.75   
Tova Andersson  2001  Väsby Simsällskap    31.94        1:07.24   
Erica Pihlblad-Swahn  2001  Järfälla Simsällskap    32.06        1:07.50   
Josefin Wensmark  2001  Järfälla Simsällskap    31.97        1:07.64   
Tone Sandsjö  2003  Wisby Simsällskap    33.28        1:09.27   
Emma Roloff  2002  Södertörns Simsällskap    33.24        1:10.19   
Louise Peacock  2001  Väsby Simsällskap    33.14        1:10.30   
Eva Sigurdsson  2001  Ösmo Simsällskap    34.03        1:10.40   
10  Johanna Persson  2001  Täby Sim    34.21        1:11.38   
11  Wilma Wiiand  2001  Väsby Simsällskap    34.54        1:11.74   
12  Josefin Alm  2001  Tyresö Simsällskap    34.69        1:11.76   
13  Li Isaksson  2002  Väsby Simsällskap    33.91        1:12.23   
14  Jessica Lindholm  2001  IF Åland    35.82        1:12.50   
15  Kristina Isacson  2001  Täby Sim    34.44        1:12.52   
16  Viktoria Sande  2001  Södertörns Simsällskap    34.82        1:13.06   
17  Carolina Jonsson  2002  Södertälje Simsällskap    35.03        1:13.14   
18  Lucrezia Vespertini  2002  Väsby Simsällskap    33.87        1:13.19   
19  Isabella Tegman  2001  Södertörns Simsällskap    35.75        1:13.91   
20  Josefin Olsson  2001  Väsby Simsällskap    34.37        1:14.04   
21  Alwa Widmark  2002  Södertörns Simsällskap    36.02        1:14.12   
22  Frida Nöu  2001  Täby Sim    35.60        1:14.25   
23  Linnea Wall  2001  Järfälla Simsällskap    35.07        1:14.47   
24  Olivia Weuro  2002  IF Åland    35.72        1:14.62   
25  Wilma Öberg  2001  Tyresö Simsällskap    34.82        1:14.66   
26  Felicia Rosenberg  2002  Väsby Simsällskap    35.66        1:14.79   
27  Lisa Schubert  2001  Täby Sim    35.87        1:15.36   
28  Julia Björkén  2001  Väsby Simsällskap    35.68        1:15.54   
29  Ebba Andersson  2001  Väsby Simsällskap    35.82        1:15.78   
30  Helena Olsson  2001  Södertörns Simsällskap    35.24        1:15.86   
31  Anna Ladis  2001  Täby Sim    36.77        1:16.39   
32  Elin Peng  2003  Väsby Simsällskap    35.14        1:16.64   
33  Linnea Lindgren  2001  Väsby Simsällskap    36.06        1:16.75   
34  Sandra Öberg  2001  Tyresö Simsällskap    36.65        1:17.05   
35  Vanessa Hübinette  2001  Väsby Simsällskap    35.67        1:17.53   
36  Maria Tavemark  2001  Täby Sim    36.71        1:17.82   
37  Isabelle Nordlinder  2001  Täby Sim    37.20        1:17.83   
37  Yasmine Nadouri  2001  Södertälje Simsällskap            1:17.83   
39  Smilla Hedlund  2001  Täby Sim    36.75        1:17.98   
40  Klara Possman  2003  Södertörns Simsällskap    37.43        1:18.06   
41  Filippa Malmström  2003  Södertälje Simsällskap    36.46        1:18.17   
42  Matilda Pfeiff  2001  Väsby Simsällskap    36.56        1:18.74   
43  Vera Sköld  2001  Tyresö Simsällskap    36.82        1:19.37   
44  Nadia Welin-Berger  2002  Södertälje Simsällskap    36.81        1:19.41   
45  Viktoria Nylund  2001  Täby Sim    38.12        1:19.44   
46  Karin Ehk  2001  Södertörns Simsällskap    37.64        1:19.94   
47  Emma Osterman  2002  Södertörns Simsällskap    38.98        1:20.43   
48  Jennifer Nyblom  2003  Väsby Simsällskap            1:20.59   
49  Tuva Björkén  2003  Väsby Simsällskap    37.37        1:20.83   
50  Hedda Sköld  2002  Wisby Simsällskap    37.95        1:21.14   
51  Elin Lundgren  2003  Södertörns Simsällskap            1:21.38   
52  Emma Stråhle  2002  Tyresö Simsällskap            1:21.65   
53  Tilda Kjeldsen  2001  Täby Sim    38.21        1:22.36   
54  Tove Pettersson  2004  Väsby Simsällskap            1:23.41   
55  Anna Viklund  2001  Järfälla Simsällskap    38.97        1:24.22   
56  Angelica Blomberg  2002  Södertälje Simsällskap    40.73        1:24.94   
57  Michelle Aspberg  2002  Södertörns Simsällskap    39.74        1:25.04   
58  Livia Bjuresten  2001  Wisby Simsällskap            1:25.11   
59  Sofia Björkman  2002  Tyresö Simsällskap    39.75        1:26.24   
60  Christina Floby  2003  Södertälje Simsällskap    41.10        1:26.52   
61  Signe Rönn  2001  Södertörns Simsällskap            1:26.53   
62  Emelie Persson  2002  Väsby Simsällskap            1:27.55   
63  Martina Taxén  2001  Tyresö Simsällskap            1:28.53   
64  Ida Lyckemy  2001  Täby Sim    42.66        1:30.18   
65  Ellen Melin  2002  IF Åland    42.56        1:30.30   
66  Maja Bergström  2002  Södertörns Simsällskap    42.98        1:30.97   
67  Linnéa Teljstedt  2003  Södertälje Simsällskap    43.12        1:31.36   
68  Lisa Vinger  2003  Södertälje Simsällskap    43.73        1:32.26   
69  Gabriella Gunnarsson  2001  Täby Sim            1:32.78   
70  Emma Beiley Kelsey  2001  Täby Sim    43.27        1:32.92   
71  Moa Ljung  2001  Södertälje Simsällskap            1:33.28   
72  Evelina Porling  2002  Södertälje Simsällskap    44.89        1:33.65   
73  Rebecka Axelmalm  2003  Södertörns Simsällskap    44.36        1:34.22   
74  Emma Parsons  2002  Tyresö Simsällskap            1:37.00   
75  Vilma Lindberg  2004  Södertälje Simsällskap    45.34        1:37.42   
76  Felicia Cassel  2002  Södertörns Simsällskap    47.29        1:38.61   
77  Gabriella Ehn  2003  Södertörns Simsällskap    47.11        1:38.63   
Oliwia Kantecki  2003  Väsby Simsällskap            DNS   
Thess Steneskog  2001  Södertälje Simsällskap            DNS   
Tilda Sandberg  2002  Tyresö Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  25 januari 2014 
Licensierad till: Södertörns Simsällskap  Utskriftstid  09:59 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 - 2014    Utskriftsdatum  25 januari 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:55   
  Arrangör  Södertörns SS & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 januari 2014         
 
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Kevin Chong  1998  Södertörns Simsällskap    1:05.71  2:15.75  3:26.68  4:37.37  9:17.96   
          5:48.68  6:59.51  8:08.87       
Hugo Swanepoel  1998  Järfälla Simsällskap    1:07.79  2:19.24  3:30.71  4:42.15  9:24.67   
          5:52.22  7:03.97  8:15.76       
Ludwig Hareskog  1998  Södertälje Simsällskap    1:04.12  2:15.01  3:26.73  4:39.19  9:31.91   
          5:51.46  7:05.31  8:18.54       
Adam Gräns  1996  Södertörns Simsällskap    1:06.57  2:18.89  3:33.16  4:48.01  9:43.17   
          6:02.86  7:17.89  8:32.56       
Leo Renman  1997  IF Åland    1:06.78  2:21.32  3:36.41  4:51.70  9:44.53   
          6:06.70  7:20.79  8:34.33       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Gustav Barnå  1999  Täby Sim    1:08.28  2:21.35  3:35.65  4:50.22  9:44.53   
          6:04.08  7:18.00  8:31.72       
Emil Bengtsson  1999  Järfälla Simsällskap    1:08.05  2:22.49  3:38.49  4:56.28  10:07.00   
          6:14.66  7:32.46  8:51.08       
David Manea  1999  Södertörns Simsällskap    1:11.56  2:30.38  3:50.34  5:08.90  10:28.15   
          6:28.45  7:49.26  9:10.54       
Jonas Fellman  1999  IF Åland    1:08.45  2:25.75  3:47.39  5:11.19  10:47.41   
          6:37.09  8:03.30  9:28.28       
Philip Welin-Berger  1999  Södertälje Simsällskap    1:14.84  2:39.39  4:04.66  5:31.46  11:08.00   
          6:57.86  8:23.19  9:49.48       
Eddie Eriksson  1999  IF Åland    1:14.71  2:38.71  4:04.23  5:29.92  11:14.64   
          6:56.67  8:23.26  9:49.47       
Simon Kallvikbacka  1999  Södertörns Simsällskap    1:14.34  2:38.52  4:06.03  5:34.71  11:24.14   
          7:04.48  8:32.94  10:01.06       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Björn Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap    1:05.64  2:17.56  3:30.42  4:42.51  9:24.85   
          5:54.49  7:05.56  8:16.01       
Anton Marijanovic  2000  Södertörns Simsällskap    1:06.04  2:16.72  3:27.65  4:40.56  9:34.23   
          5:53.39  7:08.17  8:22.56       
Samuel Talback  2000  Järfälla Simsällskap    1:08.17  2:21.80  3:35.63  4:50.14  9:49.02   
          6:05.59  7:20.49  8:35.60       
Nikolaus Siotis  2000  Järfälla Simsällskap    1:08.71  2:24.96  3:43.39  5:03.78  10:22.75   
          6:24.03  7:44.81  9:06.15       
Simon Brandt  2000  Väsby Simsällskap    1:13.75  2:36.17  4:41.80  6:05.26  10:57.43   
          7:29.50  8:53.89  10:17.43       
Axel Modin  2000  Järfälla Simsällskap    1:18.53  2:44.42  4:10.98  5:36.54  11:14.55   
          7:02.65  8:28.65  9:53.83       
Guillermo Illanes  2000  Södertälje Simsällskap    1:17.64  2:44.20  4:13.56  5:44.27  11:38.55   
          7:16.16  8:45.64  10:16.20       
Oscar Andersson  2000  Södertälje Simsällskap    1:21.93  2:51.76  4:27.34  6:01.93  11:57.62   
          7:35.61  9:06.92  10:37.60       
Alexander Ahlgren  2000  IF Åland    1:19.29  2:46.69  4:18.51  5:52.80  12:08.44   
          7:27.47  9:01.60  10:36.82       
Victor Halldén  2000  Danderyds Sim            DNF   
                     
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Linus Kahl  2001  Wisby Simsällskap    1:08.66  2:23.19  3:38.24  4:53.81  9:43.37   
          6:07.65  7:21.90  8:35.44       
Robin Hanson  2001  Järfälla Simsällskap    1:07.50  2:20.52  3:34.26  4:50.32  9:49.33   
          6:05.93  7:21.16  8:36.19       
Elias Fröde  2001  Järfälla Simsällskap    1:09.49  2:24.61  3:41.01  4:58.28  10:02.53   
          6:15.09  7:32.05  8:47.93       
Max Lundberg  2001  Södertörns Simsällskap    1:11.63  2:32.26  3:55.51  5:16.92  10:44.07   
          6:41.49  8:04.28  9:25.39       
Linus Nykvist  2001  Järfälla Simsällskap    1:18.88  2:46.25  4:14.41  5:43.38  11:34.29   
          7:13.01  8:42.24  10:10.87       
Martin Melinder  2001  Väsby Simsällskap    1:19.17  2:48.26  5:48.57  8:49.78  11:45.70   
          10:19.03  11:45.70         
David Erovic  2001  Södertälje Simsällskap    1:21.49  2:53.71  4:26.20  6:00.73  12:09.91   
          7:36.10  9:09.45  10:42.43       
Anton Appelqvist  2001  Wisby Simsällskap    1:20.64  2:52.72  4:27.45  6:01.00  12:19.16   
          7:36.38  10:00.58  11:34.58       
Sebastian Soume  2001  Södertälje Simsällskap    1:22.44  2:56.05  4:32.47  6:10.51  12:32.30   
          7:49.30  9:25.00  11:02.24       
10  Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap    1:31.38  3:08.42  4:45.83  6:25.15  12:56.58   
          8:06.64  9:46.16  11:26.11       
11  Axel Bystedt  2001  Södertälje Simsällskap    1:27.73  3:07.77  4:49.99  6:32.45  13:18.16   
          8:15.45  9:57.78  11:41.45       
12  Arian Parsa  2002  Väsby Simsällskap    1:29.02  3:07.77  4:50.92  6:35.03  13:22.83   
          8:20.81  10:03.13  11:44.70       
13  Henry Tossavainen  2001  Södertälje Simsällskap    1:29.21  3:08.33  4:49.92  6:33.68  13:27.44   
          8:17.35  10:03.53  11:49.62       
14  Erik Lööw  2003  Södertälje Simsällskap    1:33.28  3:16.45  5:01.70  6:47.13  13:44.22   
          8:33.54  10:18.43  12:04.81       
15  Casper Runfjäll  2002  Södertälje Simsällskap    1:36.75  3:24.24  5:15.66  7:07.45  14:32.69   
          9:00.53  10:53.44  12:43.65       
Nisse Gustavsson  2001  Södertälje Simsällskap            DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  25 januari 2014 
Licensierad till: Södertörns Simsällskap  Utskriftstid  10:55 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 - 2014    Utskriftsdatum  25 januari 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  11:15   
  Arrangör  Södertörns SS & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 januari 2014         
 
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alida Ramdén  1997  Södertälje Simsällskap    33.41  1:11.13  1:50.63    2:29.09   
Greta Nykvist  1996  Södertörns Simsällskap    33.51  1:13.37  1:54.82    2:36.98   
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare    33.13  1:13.84  1:57.17    2:40.51   
Saga Stille  1996  Södertälje Simsällskap    36.96  1:19.74  2:06.36    2:52.65   
Vendla Niklasson  1997  Wisby Simsällskap    36.62  1:21.62  2:10.10    2:59.91   
Lena Westerlund  1998  Södertörns Simsällskap    36.05  1:21.69  2:11.05    3:01.83   
Mikaela Söderberg  1996  IF Åland    46.60  1:39.88  2:33.30    3:26.82   
Katia Calming  1998  Södertörns Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alice Sundberg  1999  Danderyds Sim    33.52  1:11.94  1:51.72    2:32.23   
Amanda Hyllbrant  1999  SK Strängnäs Frisimmare    33.62  1:14.87  2:00.53    2:44.77   
Sigrid Loid  1999  Täby Sim    35.65  1:17.61  2:03.97    2:50.16   
Fanny Ek  1999  IF Åland    37.07  1:21.15  2:07.16    2:52.18   
Karin Thorén  1999  Täby Sim    38.03  1:25.94  2:17.39    3:07.96   
Anna Bäckdahl  1999  Södertälje Simsällskap    41.32  1:31.04  2:21.49    3:12.86   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Cornelia Eklund  2000  Järfälla Simsällskap    34.87  1:16.33  1:57.71    2:40.05   
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare    34.27  1:14.80  1:59.94    2:45.65   
Felicia Axelsson Eklund  2000  Södertörns Simsällskap    35.22  1:16.37  2:00.36    2:46.76   
Hilma Ramdén  2000  Södertälje Simsällskap    38.02  1:24.84  2:10.94    2:54.89   
Amanda Strömdahl  2000  Täby Sim    37.01  1:21.39  2:11.26    3:03.30   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Wilma Wiiand  2001  Väsby Simsällskap    40.83  1:29.59  2:19.85    3:01.29   
Ebba Andersson  2001  Väsby Simsällskap    39.04  1:26.83  2:17.62    3:08.32   
Tova Andersson  2001  Väsby Simsällskap    38.64  1:27.42  2:17.96    3:08.62   
Filippa Malmström  2003  Södertälje Simsällskap    42.10  1:33.69  2:28.16    3:20.92   
Carolina Jonsson  2002  Södertälje Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  25 januari 2014 
Licensierad till: Södertörns Simsällskap  Utskriftstid  11:15 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 - 2014    Utskriftsdatum  25 januari 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  11:33   
  Arrangör  Södertörns SS & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 januari 2014         
 
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Åberg  1997  Täby Sim    29.37        1:02.60   
Sean Zhong  1998  Täby Sim    29.99        1:03.32   
Filip Hedman  1998  Täby Sim    29.53        1:03.80   
Shervin Ghahestani  1997  Täby Sim    29.79        1:04.04   
David Kruthammar  1997  Täby Sim    30.34        1:04.09   
Carl-Åke Willberg  1998  Täby Sim    29.95        1:04.14   
Adrian Panahi  1998  Södertälje Simsällskap    31.55        1:06.47   
Hugo Swanepoel  1998  Järfälla Simsällskap    31.68        1:07.86   
Olle Österman  1998  Tyresö Simsällskap    31.29        1:08.09   
10  Daniel Soume  1996  Södertälje Simsällskap    30.89        1:08.79   
11  Mattin Zarrabi  1998  Täby Sim    32.01        1:09.06   
12  Fredric Wernqvist  1998  Södertälje Simsällskap    32.73        1:09.49   
13  Adam Gräns  1996  Södertörns Simsällskap    32.65        1:09.82   
14  Henrik Postlind  1998  Väsby Simsällskap    31.54        1:11.27   
15  Leo Renman  1997  IF Åland    32.34        1:11.79   
16  Sebastian Holmerin  1998  Täby Sim    34.00        1:20.60   
Erik From  1996  Södertörns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Räisänen  1999  Täby Sim    29.17        1:03.48   
Tobias Fernandez  1999  Täby Sim    31.99        1:08.41   
Niklas Nyblom  1999  Väsby Simsällskap    31.40        1:08.99   
Isak Alin  1999  Täby Sim    31.16        1:09.51   
Max Sundberg  1999  Väsby Simsällskap    32.92        1:10.69   
Samir Noory  1999  Södertälje Simsällskap    32.91        1:10.72   
Andreas Bergfeldt  1999  Väsby Simsällskap    33.30        1:11.56   
Anton Widholm  1999  Väsby Simsällskap    32.84        1:11.67   
Rasmus Bjuresten  1999  Wisby Simsällskap    35.15        1:16.98   
10  Emil Bengtsson  1999  Järfälla Simsällskap    34.62        1:17.59   
11  David Manea  1999  Södertörns Simsällskap    40.11        1:29.55   
12  Simon Kallvikbacka  1999  Södertörns Simsällskap    41.33        1:32.36   
13  Philip Welin-Berger  1999  Södertälje Simsällskap    42.74        1:35.85   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Samuel Talback  2000  Järfälla Simsällskap    30.38        1:05.35   
Josef Al-Khalili  2000  Täby Sim    31.72        1:10.17   
Daniel Redelius  2000  Tyresö Simsällskap    33.46        1:12.56   
Nikolaus Siotis  2000  Järfälla Simsällskap    33.33        1:13.29   
Daniel Coleman  2000  Täby Sim    34.52        1:16.32   
Tobias Hörlin  2000  Väsby Simsällskap    36.57        1:20.48   
David Säll  2000  Järfälla Simsällskap    37.25        1:20.85   
Oscar Andersson  2000  Södertälje Simsällskap    37.17        1:21.45   
Rasmus Pettersson-Dahlberg  2000  Järfälla Simsällskap    36.56        1:21.55   
10  Cosmos Sharman  2000  Wisby Simsällskap    35.82        1:21.58   
11  Rasmus Wensmark  2000  Järfälla Simsällskap    41.02        1:28.37   
12  Guillermo Illanes  2000  Södertälje Simsällskap    42.31        1:34.20   
13  Axel Modin  2000  Järfälla Simsällskap    39.40        1:36.03   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Robin Hanson  2001  Järfälla Simsällskap    32.66        1:10.90   
Linus Kahl  2001  Wisby Simsällskap    33.46        1:12.21   
Elias Fröde  2001  Järfälla Simsällskap    33.30        1:12.97   
Wilhelm Muzikants  2001  Täby Sim    36.75        1:18.34   
Max Lundberg  2001  Södertörns Simsällskap    36.89        1:22.00   
Elliot Nyström  2002  Södertörns Simsällskap    36.35        1:23.34   
Anton Mylläri  2001  Ösmo Simsällskap    38.93        1:27.20   
Dag Unevik  2001  Väsby Simsällskap    41.28        1:28.39   
David Erovic  2001  Södertälje Simsällskap    38.65        1:28.77   
10  Linus Nykvist  2001  Järfälla Simsällskap    42.83        1:32.35   
11  Jonas Al-Khalili  2002  Täby Sim    42.98        1:35.83   
12  Anton Appelqvist  2001  Wisby Simsällskap    44.55        1:38.14   
13  Sebastian Soume  2001  Södertälje Simsällskap    47.71        1:39.08   
14  Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap    44.77        1:40.52   
15  Erik Ahlqvist  2001  Täby Sim    46.92        1:40.53   
16  Casper Runfjäll  2002  Södertälje Simsällskap    47.55        1:42.57   
17  Jesper Granath  2002  Wisby Simsällskap    47.66        1:42.64   
18  Axel Bystedt  2001  Södertälje Simsällskap    50.55        1:48.09   
19  Hugo Malmberg  2001  Järfälla Simsällskap    51.36        2:02.80   
Henry Tossavainen  2001  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Ludvig Ahlström  2002  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  25 januari 2014 
Licensierad till: Södertörns Simsällskap  Utskriftstid  11:33 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 - 2014    Utskriftsdatum  25 januari 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  15:35   
  Arrangör  Södertörns SS & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 januari 2014         
 
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Axel Ydenius  1997  Södertälje Simsällskap    30.78  1:04.39  1:39.31    2:14.59   
Carl-Åke Willberg  1998  Täby Sim    32.19  1:06.85  1:41.79    2:15.55   
Erik Reinholdz  1997  Södertörns Simsällskap    32.94  1:07.48  1:43.63    2:18.00   
Filip Hedman  1998  Täby Sim    32.66  1:08.02  1:43.95    2:20.23   
Hugo Swanepoel  1998  Järfälla Simsällskap    34.71  1:11.45  1:48.39    2:25.28   
Fredric Wernqvist  1998  Södertälje Simsällskap    33.93  1:11.24  1:51.10    2:29.09   
Sebastian Tellgren  1998  Södertälje Simsällskap    34.37  1:14.02  1:55.10    2:36.42   
Teodor Eliasson  1998  Södertörns Simsällskap    39.87  1:22.84  2:07.60    2:52.18   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olle Sköld  1999  Tyresö Simsällskap    32.55  1:07.62  1:43.21    2:18.22   
Anton Sandberg  1999  Täby Sim    33.63  1:09.75  1:46.54    2:21.44   
Isak Alin  1999  Täby Sim    33.31  1:09.14  1:46.75    2:23.40   
Jonas Fellman  1999  IF Åland    33.33  1:10.24  1:49.17    2:27.40   
Emil Wikell  1999  Södertörns Simsällskap    33.63  1:11.09  1:50.10    2:27.84   
Niklas Nyblom  1999  Väsby Simsällskap    33.76  1:11.92  1:50.63    2:28.48   
Edwin Häger  1999  Täby Sim    35.49  1:13.86  1:53.21    2:30.70   
Anton Widholm  1999  Väsby Simsällskap    35.31  1:13.95  1:53.09    2:32.03   
Tobias Fernandez  1999  Täby Sim    34.87  1:14.85  1:54.92    2:33.92   
10  Emil Bengtsson  1999  Järfälla Simsällskap    35.77  1:15.50  1:56.11    2:36.13   
11  Eddie Eriksson  1999  IF Åland    39.95  1:24.41  2:08.95    2:50.72   
12  Philip Welin-Berger  1999  Södertälje Simsällskap    43.22  1:30.91  2:21.34    3:09.32   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Marijanovic  2000  Södertörns Simsällskap    32.46  1:07.75  1:43.20    2:16.42   
Björn Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap    33.89  1:10.73  1:48.16    2:24.38   
Josef Al-Khalili  2000  Täby Sim    35.05  1:12.74  1:50.97    2:27.99   
Gabriel Hansson  2000  Täby Sim    35.12  1:15.32  1:56.25    2:35.50   
Victor Simic  2000  Täby Sim    36.08  1:16.39  1:56.96    2:36.66   
Cosmos Sharman  2000  Wisby Simsällskap    35.80  1:16.03  1:57.55    2:38.22   
Rasmus Wensmark  2000  Järfälla Simsällskap    39.74  1:23.87  2:06.62    2:49.64   
David Säll  2000  Järfälla Simsällskap    41.07  1:25.67  2:10.77    2:54.37   
Tobias Hörlin  2000  Väsby Simsällskap    41.42  1:26.03  2:11.81    2:54.51   
10  Oscar Andersson  2000  Södertälje Simsällskap    41.53  1:26.67  2:12.82    2:56.11   
11  Rasmus Pettersson-Dahlberg  2000  Järfälla Simsällskap    41.91  1:27.93  2:14.69    2:59.36   
12  Oskar Mikker  2000  Södertörns Simsällskap    41.62  1:28.67  2:17.72    3:04.45   
13  Alexander Ahlgren  2000  IF Åland    42.31  1:29.99  2:19.55    3:07.80   
Axel Björkqvist Andersson  2000  Wisby Simsällskap            DNF   
Daniel Redelius  2000  Tyresö Simsällskap            DSQ   
Guillermo Illanes  2000  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Simon Brandt  2000  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linus Kahl  2001  Wisby Simsällskap    37.05  1:17.72  1:58.92    2:39.59   
Elias Fröde  2001  Järfälla Simsällskap    37.81  1:20.36  2:03.02    2:44.20   
Anton Mylläri  2001  Ösmo Simsällskap    37.58  1:19.91  2:04.06    2:47.02   
Linus Nykvist  2001  Järfälla Simsällskap    39.32  1:22.29  2:05.57    2:48.26   
Max Lundberg  2001  Södertörns Simsällskap    40.80  1:25.18  2:09.19    2:53.23   
David Erovic  2001  Södertälje Simsällskap    40.64  1:25.48  2:11.40    2:53.42   
Jonas Al-Khalili  2002  Täby Sim    42.27  1:28.17  2:13.51    2:57.89   
Anton Forsberg  2001  Täby Sim    42.16  1:27.08  2:13.10    2:58.02   
William Lernå  2002  Väsby Simsällskap    40.11  1:27.03  2:14.74    2:58.85   
10  Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap    40.93  1:27.45  2:17.56    3:04.26   
11  Alfons Frid  2001  Wisby Simsällskap    45.78  1:36.23  2:25.79    3:13.37   
12  Theodor Sköld  2001  Väsby Simsällskap    43.63  1:34.88  2:27.16    3:13.45   
13  Axel Bystedt  2001  Södertälje Simsällskap    45.86  1:36.08  2:26.69    3:14.89   
14  Anton Appelqvist  2001  Wisby Simsällskap    46.42  1:37.61  2:28.07    3:16.91   
15  Arian Parsa  2002  Väsby Simsällskap    46.39  1:37.21  2:28.40    3:17.29   
16  Erik Lööw  2003  Södertälje Simsällskap    47.86  1:39.97  2:32.34    3:20.79   
17  Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap    48.41  1:39.33  2:32.07    3:21.56   
18  Adrian Tittelbach  2001  Väsby Simsällskap    47.38  1:38.83  2:31.32    3:22.02   
19  Sebastian Andersson  2002  Södertälje Simsällskap    46.96  1:38.05  2:31.38    3:23.12   
20  Oscar Amilon  2002  Täby Sim    46.97  1:40.72  2:33.09    3:26.31   
21  Henry Tossavainen  2001  Södertälje Simsällskap    48.71  1:40.95  2:35.29    3:26.62   
22  Hugo Malmberg  2001  Järfälla Simsällskap    50.04  1:46.17  2:44.42    3:35.47   
23  Erik Bergstrand  2002  Södertälje Simsällskap    55.40  1:53.32  2:49.68    3:45.33   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  25 januari 2014 
Licensierad till: Södertörns Simsällskap  Utskriftstid  15:35 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 - 2014    Utskriftsdatum  25 januari 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  16:11   
  Arrangör  Södertörns SS & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 januari 2014         
 
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare    32.92        1:07.50   
Alida Ramdén  1997  Södertälje Simsällskap    33.66        1:08.30   
Linda Lidström  1997  Järfälla Simsällskap    35.13        1:12.48   
Sandra Mattsson-Coll  1997  Södertälje Simsällskap    35.39        1:12.61   
Vanessa Nordling  1998  Väsby Simsällskap    34.92        1:13.25   
Malin Atran  1998  Järfälla Simsällskap    36.02        1:14.64   
Marianne Dellwik  1997  Täby Sim    36.02        1:15.44   
Sofia Björnfot  1998  Väsby Simsällskap    38.75        1:19.42   
Ronja Nummelin  1998  IF Åland    38.56        1:20.07   
10  Mikaela Söderberg  1996  IF Åland    42.07        1:27.40   
11  Shahro Mousavi  1998  Södertörns Simsällskap    45.14        1:31.33   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Cassandra Engback  1999  Södertörns Simsällskap    34.04        1:11.05   
Kajsa Sparrman  1999  Väsby Simsällskap    34.86        1:12.18   
Josefin Ossmyr  1999  Tyresö Simsällskap    34.94        1:12.53   
Sofia Lennerthson  1999  Täby Sim    35.89        1:14.87   
Sara Olsson  1999  Tyresö Simsällskap    36.00        1:15.40   
Fanny Ek  1999  IF Åland    36.59        1:15.80   
Amanda Hyllbrant  1999  SK Strängnäs Frisimmare    36.59        1:15.90   
Frida Björkman  1999  Tyresö Simsällskap    36.83        1:15.94   
Hanne Melin Romstad  1999  Väsby Simsällskap    37.74        1:17.38   
10  Ebba Bjurman  1999  Väsby Simsällskap    37.61        1:17.53   
11  Caroline Korssell  1999  Täby Sim    38.34        1:17.68   
12  Emelie Blomberg  1999  Södertälje Simsällskap    37.65        1:18.82   
13  Anna Reinholdz  1999  Södertörns Simsällskap    38.47        1:19.39   
14  Adina Nyström  1999  SK Strängnäs Frisimmare    38.40        1:21.19   
15  Fanny Kruthammar  1999  Täby Sim    39.16        1:22.55   
16  Jennifer Backhoff Wahlund  1999  Väsby Simsällskap    39.99        1:22.87   
17  Anna Bäckdahl  1999  Södertälje Simsällskap    40.64        1:23.59   
18  Vinona Bothe  1999  Södertörns Simsällskap    40.82        1:25.33   
19  Julia From  1999  Södertörns Simsällskap    45.67        1:36.46   
20  Frida Therkhildsen  1999  Södertörns Simsällskap    48.11        1:40.60   
21  Mathilda Alm  1999  Ösmo Simsällskap    49.84        1:43.41   
Ida Johansson  1999  Tyresö Simsällskap            DNS   
Karin Thorén  1999  Täby Sim            DNS   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare    33.21        1:09.44   
Amanda Strömdahl  2000  Täby Sim    35.35        1:11.90   
Amanda Carlbom  2000  Södertörns Simsällskap    36.00        1:14.50   
Wilma Roloff  2000  Södertörns Simsällskap    36.80        1:14.96   
Julia Franks  2000  Täby Sim    36.34        1:15.86   
Cornelia Eklund  2000  Järfälla Simsällskap    36.75        1:16.37   
Elin Södersten  2000  Järfälla Simsällskap    38.45        1:19.20   
Tara Ebrahimi  2000  Väsby Simsällskap    37.87        1:20.23   
Sara Tillenius  2000  Södertälje Simsällskap    39.13        1:20.88   
10  Nelly Gustafsson  2000  Wisby Simsällskap    39.72        1:21.66   
11  Tilde Levander  2000  Järfälla Simsällskap    39.33        1:22.47   
12  Gunnel Sköld  2000  Täby Sim    41.04        1:23.82   
13  Cassandra Larsson  2000  Järfälla Simsällskap    40.84        1:23.85   
14  Moa Fröberg  2000  Väsby Simsällskap    41.33        1:24.98   
15  Ida Hamberg  2000  Södertörns Simsällskap    41.55        1:25.39   
16  Astrid Albertsson  2000  Väsby Simsällskap    41.71        1:27.35   
17  Mathilda Bärnau  2000  Väsby Simsällskap    42.47        1:28.08   
18  Astrid Eliasson  2000  Södertörns Simsällskap    44.57        1:31.47   
19  Amanda Gunnarsson-Jonsson  2000  Järfälla Simsällskap    43.74        1:31.72   
20  Saga Grönberg  2000  Södertörns Simsällskap    46.64        1:34.64   
Josefine Orr  2000  Tyresö Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Sundstrand  2001  Södertälje Simsällskap    35.65        1:13.80   
Rebecca Zerne  2001  Södertörns Simsällskap    37.80        1:16.89   
Josefin Wensmark  2001  Järfälla Simsällskap    37.58        1:17.85   
Felicia Rosenberg  2002  Väsby Simsällskap    37.86        1:18.14   
Erica Pihlblad-Swahn  2001  Järfälla Simsällskap    38.65        1:18.44   
Tova Andersson  2001  Väsby Simsällskap    38.05        1:18.57   
Josefin Alm  2001  Tyresö Simsällskap    38.67        1:18.67   
Tina Shahmalekpour  2001  Södertörns Simsällskap    38.21        1:18.92   
Johanna Persson  2001  Täby Sim    39.88        1:20.06   
10  Viktoria Sande  2001  Södertörns Simsällskap    39.52        1:21.05   
11  Isabelle Nordlinder  2001  Täby Sim    39.65        1:21.14   
12  Matilda Pfeiff  2001  Väsby Simsällskap    40.13        1:22.37   
13  Louise Peacock  2001  Väsby Simsällskap    39.52        1:22.40   
14  Jessica Lindholm  2001  IF Åland    41.50        1:22.46   
15  Frida Nöu  2001  Täby Sim    40.64        1:22.96   
16  Emma Roloff  2002  Södertörns Simsällskap    40.14        1:23.10   
17  Julia Björkén  2001  Väsby Simsällskap    40.45        1:23.47   
18  Li Isaksson  2002  Väsby Simsällskap    39.75        1:23.83   
19  Sofia Karls  2002  Väsby Simsällskap    40.45        1:23.87   
20  Wilma Wiiand  2001  Väsby Simsällskap    41.22        1:24.43   
21  Tone Sandsjö  2003  Wisby Simsällskap    41.69        1:25.30   
22  Roya Tittelbach  2003  Väsby Simsällskap    41.73        1:25.67   
23  Linnea Lindgren  2001  Väsby Simsällskap    42.10        1:26.32   
24  Anna Ladis  2001  Täby Sim    43.35        1:27.39   
25  Vanessa Hübinette  2001  Väsby Simsällskap    42.68        1:28.68   
26  Elin Lundgren  2003  Södertörns Simsällskap    43.98        1:29.15   
27  Ebba Andersson  2001  Väsby Simsällskap    43.61        1:29.40   
28  Elin Peng  2003  Väsby Simsällskap    42.48        1:29.41   
29  Jennifer Nyblom  2003  Väsby Simsällskap    42.63        1:29.57   
30  Viktoria Nylund  2001  Täby Sim    44.99        1:29.94   
31  Wilma Öberg  2001  Tyresö Simsällskap    42.92        1:30.09   
32  Carolina Jonsson  2002  Södertälje Simsällskap    44.75        1:30.16   
33  Helena Olsson  2001  Södertörns Simsällskap    43.78        1:30.35   
34  Jennifer Laine  2001  Järfälla Simsällskap    43.56        1:30.61   
35  Olivia Weuro  2002  IF Åland    44.57        1:30.64   
36  Tuva Björkén  2003  Väsby Simsällskap    43.44        1:31.16   
37  Yasmine Nadouri  2001  Södertälje Simsällskap    44.79        1:31.19   
38  Hedda Sköld  2002  Wisby Simsällskap    43.51        1:31.32   
39  Oliwia Kantecki  2003  Väsby Simsällskap    43.89        1:31.42   
40  Nadia Welin-Berger  2002  Södertälje Simsällskap    44.33        1:31.71   
41  Klara Possman  2003  Södertörns Simsällskap    44.44        1:31.98   
42  Linnea Wall  2001  Järfälla Simsällskap    45.07        1:32.80   
43  Emma Osterman  2002  Södertörns Simsällskap    45.78        1:32.95   
44  Alwa Widmark  2002  Södertörns Simsällskap    45.65        1:33.37   
45  Lucrezia Vespertini  2002  Väsby Simsällskap    42.90        1:33.57   
46  Tilda Kjeldsen  2001  Täby Sim    45.06        1:33.95   
47  Anna Viklund  2001  Järfälla Simsällskap    45.58        1:34.13   
48  Emma Stråhle  2002  Tyresö Simsällskap    45.84        1:34.80   
49  Sofia Björkman  2002  Tyresö Simsällskap    45.64        1:35.05   
50  Signe Rönn  2001  Södertörns Simsällskap    46.53        1:35.32   
51  Karin Ehk  2001  Södertörns Simsällskap    46.18        1:35.56   
52  Isabell Barrios  2002  Södertörns Simsällskap    46.54        1:35.99   
53  Tove Pettersson  2004  Väsby Simsällskap    46.05        1:36.02   
54  Filippa Malmström  2003  Södertälje Simsällskap    46.89        1:36.19   
55  Maria Tavemark  2001  Täby Sim    46.65        1:37.11   
56  Christina Floby  2003  Södertälje Simsällskap    47.22        1:37.45   
57  Angelica Blomberg  2002  Södertälje Simsällskap    48.41        1:39.14   
58  Lisa Vinger  2003  Södertälje Simsällskap    49.35        1:40.44   
59  Emelie Persson  2002  Väsby Simsällskap    48.26        1:41.57   
60  Ida Lyckemy  2001  Täby Sim    50.62        1:46.31   
61  Moa Ljung  2001  Södertälje Simsällskap    52.47        1:46.91   
62  Gabriella Ehn  2003  Södertörns Simsällskap    51.89        1:49.13   
63  Linnéa Teljstedt  2003  Södertälje Simsällskap    54.06        1:52.02   
64  Vilma Lindberg  2004  Södertälje Simsällskap    53.70        1:52.28   
65  Ellen Melin  2002  IF Åland    54.55        1:53.19   
66  Evelina Porling  2002  Södertälje Simsällskap    56.00        1:54.44   
67  Livia Bjuresten  2001  Wisby Simsällskap    57.70        1:57.61   
Malin Strand  2001  Södertörns Simsällskap            DNS   
Maja Bergström  2002  Södertörns Simsällskap            DSQ   
Sandra Öberg  2001  Tyresö Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  25 januari 2014 
Licensierad till: Södertörns Simsällskap  Utskriftstid  16:11 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 - 2014    Utskriftsdatum  25 januari 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  17:00   
  Arrangör  Södertörns SS & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 januari 2014         
 
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
David Kruthammar  1997  Täby Sim    28.62  59.75  1:32.87    2:05.04   
Hugo Swanepoel  1998  Järfälla Simsällskap    29.06  1:01.54  1:35.24    2:08.12   
Erik Reinholdz  1997  Södertörns Simsällskap    30.13  1:04.07  1:36.89    2:08.85   
Adrian Panahi  1998  Södertälje Simsällskap    30.14  1:03.51  1:37.44    2:08.97   
Axel Ydenius  1997  Södertälje Simsällskap    29.21  1:02.56  1:36.55    2:09.59   
Adam Gräns  1996  Södertörns Simsällskap    30.32  1:03.33  1:37.22    2:10.04   
Olle Österman  1998  Tyresö Simsällskap    29.24  1:02.67  1:37.27    2:10.64   
Ludwig Hareskog  1998  Södertälje Simsällskap    29.13  1:02.17  1:37.08    2:11.02   
Fredric Wernqvist  1998  Södertälje Simsällskap    31.21  1:07.10  1:43.68    2:19.59   
10  Karl Wallenberg  1998  Södertörns Simsällskap    31.64  1:06.89  1:43.49    2:19.95   
11  Henrik Postlind  1998  Väsby Simsällskap    31.01  1:06.28  1:42.93    2:20.02   
12  Sebastian Tellgren  1998  Södertälje Simsällskap    32.92  1:10.65  1:49.17    2:22.99   
13  Erik From  1996  Södertörns Simsällskap    33.46  1:13.32  1:56.32    2:38.72   
14  Nikola Despotovic  1998  Södertörns Simsällskap    35.08  1:15.23  1:58.75    2:39.76   
15  Teodor Eliasson  1998  Södertörns Simsällskap    35.31  1:16.56  2:01.29    2:45.78   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sebastian Pantzar  1999  Tyresö Simsällskap    27.90  57.42  1:28.50    2:00.09   
Olle Sköld  1999  Tyresö Simsällskap    29.87  1:02.41  1:36.35    2:09.52   
Anton Sandberg  1999  Täby Sim    30.83  1:05.14  1:39.62    2:13.20   
Emil Wikell  1999  Södertörns Simsällskap    31.23  1:06.36  1:41.49    2:15.27   
Gustav Barnå  1999  Täby Sim    30.83  1:05.33  1:40.49    2:15.36   
Edwin Häger  1999  Täby Sim    31.13  1:06.10  1:41.74    2:16.17   
Emil Bengtsson  1999  Järfälla Simsällskap    29.59  1:04.44  1:40.94    2:16.34   
Anton Widholm  1999  Väsby Simsällskap    31.08  1:06.35  1:43.36    2:20.00   
Philip Parsons  1999  Tyresö Simsällskap    31.23  1:06.48  1:44.51    2:20.78   
10  Rasmus Bjuresten  1999  Wisby Simsällskap    32.05  1:10.19  1:47.40    2:23.35   
11  Andreas Bergfeldt  1999  Väsby Simsällskap    32.79  1:10.02  1:49.18    2:26.18   
12  Eddie Eriksson  1999  IF Åland    32.47  1:09.97  1:49.03    2:26.83   
13  Philip Welin-Berger  1999  Södertälje Simsällskap    33.05  1:12.84  1:54.20    2:34.48   
14  Simon Kallvikbacka  1999  Södertörns Simsällskap    34.96  1:15.78  1:58.09    2:37.22   
15  Oskar Hägglund  1999  Södertörns Simsällskap    37.23  1:19.78  2:05.50    2:52.59   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Björn Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap    29.98  1:03.96  1:38.65    2:11.30   
Samuel Talback  2000  Järfälla Simsällskap    30.27  1:04.29  1:39.41    2:12.42   
Nikolaus Siotis  2000  Järfälla Simsällskap    31.67  1:06.82  1:43.33    2:19.46   
Victor Halldén  2000  Danderyds Sim    31.99  1:08.34  1:44.63    2:20.57   
Oscar Grankvist  2000  Väsby Simsällskap    32.18  1:07.81  1:44.97    2:20.63   
Daniel Redelius  2000  Tyresö Simsällskap    31.39  1:06.99  1:44.36    2:21.49   
Cosmos Sharman  2000  Wisby Simsällskap    31.82  1:07.34  1:44.87    2:22.43   
Victor Simic  2000  Täby Sim    33.00  1:11.73  1:53.02    2:30.65   
Gabriel Hansson  2000  Täby Sim    33.69  1:12.04  1:52.84    2:30.70   
10  Tobias Hörlin  2000  Väsby Simsällskap    33.42  1:12.31  1:53.05    2:32.96   
11  Oskar Mikker  2000  Södertörns Simsällskap    32.30  1:10.45  1:51.43    2:33.50   
12  Rasmus Wensmark  2000  Järfälla Simsällskap    35.19  1:15.61  1:56.60    2:35.32   
13  Rasmus Pettersson-Dahlberg  2000  Järfälla Simsällskap    35.67  1:15.53  1:56.21    2:35.52   
14  Guillermo Illanes  2000  Södertälje Simsällskap    36.40  1:16.55  1:58.36    2:38.01   
15  Felix Persson  2000  Södertörns Simsällskap    36.49  1:18.07  1:59.92    2:39.24   
16  David Säll  2000  Järfälla Simsällskap    35.78  1:17.11  1:58.85    2:40.87   
17  Viktor Bernås Östrand  2000  Södertörns Simsällskap    36.22  1:19.50  2:04.78    2:44.81   
18  Alexander Son  2000  Södertörns Simsällskap    34.68  1:19.82  2:08.64    2:53.01   
Niklas Steinholtz  2000  Tyresö Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linus Kahl  2001  Wisby Simsällskap    31.14  1:06.24  1:41.68    2:15.16   
Robin Hanson  2001  Järfälla Simsällskap    30.76  1:05.94  1:42.02    2:15.74   
Elliot Nyström  2002  Södertörns Simsällskap    32.46  1:09.22  1:47.23    2:22.91   
Max Lundberg  2001  Södertörns Simsällskap    33.20  1:10.45  1:48.46    2:23.49   
Andres Pöllänen  2001  Täby Sim    33.21  1:11.80  1:52.52    2:30.50   
Axel Nordén  2001  Täby Sim    35.59  1:14.36  1:54.08    2:31.78   
Elias Fröde  2001  Järfälla Simsällskap    32.67  1:11.41  1:52.09    2:32.61   
Wilhelm Muzikants  2001  Täby Sim    35.72  1:15.22  1:55.59    2:34.02   
Linus Nykvist  2001  Järfälla Simsällskap    35.37  1:15.59  1:56.40    2:35.17   
10  Lukas Roosmark  2002  Täby Sim    36.35  1:16.90  1:58.45    2:35.85   
11  David Erovic  2001  Södertälje Simsällskap    34.49  1:16.25  1:59.29    2:38.88   
12  Adam Sehmi  2001  Södertörns Simsällskap    36.97  1:17.91  1:59.73    2:39.33   
13  Anton Forsberg  2001  Täby Sim    37.14  1:19.62  2:01.26    2:42.81   
14  Martin Melinder  2001  Väsby Simsällskap    37.47  1:20.09  2:03.78    2:47.04   
15  Johan Javier Gutierrez  2002  Södertörns Simsällskap    38.08  1:22.02  2:08.11    2:48.63   
16  William Lernå  2002  Väsby Simsällskap    36.50  1:19.24  2:03.79    2:48.68   
17  Anton Appelqvist  2001  Wisby Simsällskap    38.62  1:22.77  2:08.66    2:50.26   
18  Jesper Granath  2002  Wisby Simsällskap    38.64  1:22.60  2:08.54    2:50.58   
19  Erik Ahlqvist  2001  Täby Sim    38.55  1:25.71  2:11.84    2:55.68   
20  Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap    37.43  1:23.04  2:11.84    2:57.14   
21  Alfons Frid  2001  Wisby Simsällskap    38.94  1:28.09  2:16.12    2:58.29   
22  Henry Tossavainen  2001  Södertälje Simsällskap    38.85  1:26.11  2:15.61    2:58.36   
23  Isac Persson Taylor  2003  Täby Sim    39.37  1:25.63  2:13.86    2:59.64   
24  Adrian Tittelbach  2001  Väsby Simsällskap    39.79  1:27.25  2:18.97    3:04.11   
25  Erik Lööw  2003  Södertälje Simsällskap    43.03  1:31.35  2:21.29    3:04.21   
26  Karl Lingham  2002  Täby Sim    42.09  1:29.25  2:18.74    3:06.23   
27  Axel Bystedt  2001  Södertälje Simsällskap    40.58  1:26.76  2:14.19    3:06.38   
28  Hugo Malmberg  2001  Järfälla Simsällskap    41.05  1:31.84  2:20.81    3:07.37   
29  Ludvig Ahlström  2002  Väsby Simsällskap    38.42  1:23.83  2:09.43    3:10.70   
30  Theodor Sköld  2001  Väsby Simsällskap    39.53  1:26.62  2:14.72    3:11.71   
31  Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap    43.86  1:35.12  2:25.36    3:13.28   
32  Erik Bergstrand  2002  Södertälje Simsällskap    44.74  1:36.60  2:26.60    3:16.42   
33  Sebastian Andersson  2002  Södertälje Simsällskap    45.40  1:35.96  2:27.96    3:19.64   
34  Oscar Amilon  2002  Täby Sim    47.47  1:41.35  2:31.99    3:21.55   
35  Marco Tattaranno  2001  Södertörns Simsällskap    48.62  1:43.70  2:41.69    3:37.92   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  25 januari 2014 
Licensierad till: Södertörns Simsällskap  Utskriftstid  17:00 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 - 2014    Utskriftsdatum  25 januari 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  17:56   
  Arrangör  Södertörns SS & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 januari 2014         
 
 
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alida Ramdén  1997  Södertälje Simsällskap    31.53  1:09.41  1:51.08    2:25.61   
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare    32.04  1:10.45  1:56.19    2:30.49   
Malin Atran  1998  Järfälla Simsällskap    33.97  1:15.43  2:00.81    2:37.87   
Linda Lidström  1997  Järfälla Simsällskap    36.16  1:16.09  2:03.76    2:38.11   
Vanessa Nordling  1998  Väsby Simsällskap    33.93  1:14.01  2:00.71    2:41.25   
Zhanna Kuhry  1998  Täby Sim    36.31  1:20.02  2:06.31    2:44.49   
Sofia Björnfot  1998  Väsby Simsällskap    36.32  1:20.08  2:09.57    2:47.57   
Lena Westerlund  1998  Södertörns Simsällskap    36.37  1:20.89  2:11.57    2:50.31   
Vendla Niklasson  1997  Wisby Simsällskap    35.78  1:23.09  2:17.58    3:01.24   
10  Ronja Nummelin  1998  IF Åland    40.37  1:27.14  2:23.91    3:04.10   
11  Mikaela Söderberg  1996  IF Åland    46.00  1:33.98  2:30.18    3:09.88   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alice Sundberg  1999  Danderyds Sim    32.55  1:12.25  1:55.95    2:30.58   
Cassandra Engback  1999  Södertörns Simsällskap    32.02  1:11.12  1:59.59    2:34.13   
Amanda Hyllbrant  1999  SK Strängnäs Frisimmare    33.75  1:14.92  2:03.17    2:39.40   
Kajsa Sparrman  1999  Väsby Simsällskap    34.63  1:13.90  2:06.25    2:43.25   
Fanny Ek  1999  IF Åland    37.25  1:19.49  2:07.74    2:44.55   
Sigrid Loid  1999  Täby Sim    34.24  1:17.05  2:06.07    2:44.80   
Hanne Melin Romstad  1999  Väsby Simsällskap    34.99  1:17.57  2:07.85    2:46.20   
Fanny Kruthammar  1999  Täby Sim    39.08  1:23.18  2:10.61    2:51.09   
Emelie Blomberg  1999  Södertälje Simsällskap    36.50  1:22.39  2:16.28    2:52.96   
10  Mikaela Bergh  1999  Täby Sim    40.47  1:30.07  2:13.72    2:53.97   
11  Ebba Bjurman  1999  Väsby Simsällskap    38.31  1:22.03  2:16.03    2:54.16   
12  Jessica Hagström  1999  Södertörns Simsällskap    36.63  1:21.11  2:16.92    2:55.35   
13  Vinona Bothe  1999  Södertörns Simsällskap    39.95  1:25.40  2:17.56    2:58.20   
14  Ellinor Lantz  1999  Väsby Simsällskap    36.55  1:23.50  2:18.33    2:59.99   
15  Anna Bäckdahl  1999  Södertälje Simsällskap    37.99  1:24.88  2:19.99    3:01.42   
16  Jennifer Backhoff Wahlund  1999  Väsby Simsällskap    41.26  1:27.50  2:25.50    3:09.40   
Moa Fougner  1999  Tyresö Simsällskap            DNS   
Frida Björkman  1999  Tyresö Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare    33.07  1:12.03  1:57.88    2:33.42   
Cornelia Eklund  2000  Järfälla Simsällskap    33.82  1:14.30  1:59.71    2:36.05   
Hilma Ramdén  2000  Södertälje Simsällskap    33.90  1:13.25  2:00.38    2:38.00   
Amanda Carlbom  2000  Södertörns Simsällskap    34.59  1:16.94  2:05.17    2:42.32   
Elin Södersten  2000  Järfälla Simsällskap    37.75  1:19.58  2:06.40    2:42.95   
Wilma Roloff  2000  Södertörns Simsällskap    37.10  1:19.61  2:09.63    2:47.52   
Tilde Levander  2000  Järfälla Simsällskap    38.27  1:24.55  2:14.69    2:54.00   
Astrid Albertsson  2000  Väsby Simsällskap    38.45  1:26.70  2:13.31    2:54.16   
Kristina Johnsson  2000  Ösmo Simsällskap    38.66  1:24.02  2:16.59    2:55.67   
10  Nelly Gustafsson  2000  Wisby Simsällskap    41.89  1:26.09  2:18.88    2:57.29   
11  Paulina Back  2000  Tyresö Simsällskap    39.20  1:27.72  2:18.00    2:58.57   
12  Moa Fröberg  2000  Väsby Simsällskap    37.65  1:26.48  2:18.71    2:59.88   
13  Tara Ebrahimi  2000  Väsby Simsällskap    38.00  1:23.28  2:18.81    3:00.01   
14  Cassandra Larsson  2000  Järfälla Simsällskap    41.46  1:28.79  2:20.11    3:00.02   
15  Gunnel Sköld  2000  Täby Sim    41.98  1:27.91  2:20.73    3:03.49   
16  Mathilda Bärnau  2000  Väsby Simsällskap    42.99  1:32.69  2:28.76    3:14.28   
17  Astrid Eliasson  2000  Södertörns Simsällskap    43.21  1:34.09  2:33.11    3:22.47   
18  Saga Grönberg  2000  Södertörns Simsällskap    43.28  1:35.94  2:36.08    3:22.54   
Amanda Gunnarsson-Jonsson  2000  Järfälla Simsällskap            DSQ   
Ida Hamberg  2000  Södertörns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Sundstrand  2001  Södertälje Simsällskap    36.62  1:18.20  2:08.56    2:47.00   
Josefin Wensmark  2001  Järfälla Simsällskap    37.39  1:20.58  2:10.57    2:47.16   
Tina Shahmalekpour  2001  Södertörns Simsällskap    36.68  1:22.00  2:10.50    2:50.43   
Tova Andersson  2001  Väsby Simsällskap    38.04  1:22.10  2:13.34    2:52.76   
Wilma Wiiand  2001  Väsby Simsällskap    37.68  1:23.75  2:13.52    2:53.34   
Emma Roloff  2002  Södertörns Simsällskap    40.23  1:24.45  2:13.70    2:53.75   
Kristina Isacson  2001  Täby Sim    37.96  1:21.28  2:11.91    2:55.05   
Tone Sandsjö  2003  Wisby Simsällskap    38.63  1:25.19  2:15.48    2:55.51   
Louise Peacock  2001  Väsby Simsällskap    39.02  1:25.96  2:18.61    2:57.51   
10  Josefin Olsson  2001  Väsby Simsällskap    40.33  1:26.03  2:15.75    2:57.61   
11  Julia Björkén  2001  Väsby Simsällskap    39.40  1:27.06  2:15.80    2:57.96   
12  Felicia Rosenberg  2002  Väsby Simsällskap    37.63  1:21.59  2:16.45    2:58.55   
13  Johanna Persson  2001  Täby Sim    40.17  1:26.06  2:16.30    3:00.10   
14  Li Isaksson  2002  Väsby Simsällskap    37.45  1:24.14  2:18.55    3:00.45   
15  Eva Sigurdsson  2001  Ösmo Simsällskap    42.62  1:28.55  2:23.64    3:01.16   
16  Jessica Lindholm  2001  IF Åland    40.14  1:28.86  2:21.85    3:01.47   
17  Viktoria Sande  2001  Södertörns Simsällskap    40.45  1:25.86  2:21.59    3:01.74   
18  Josefin Alm  2001  Tyresö Simsällskap    39.60  1:25.11  2:21.88    3:02.31   
19  Matilda Pfeiff  2001  Väsby Simsällskap    41.73  1:27.57  2:20.57    3:03.67   
20  Isabelle Nordlinder  2001  Täby Sim    43.35  1:30.95  2:22.69    3:05.54   
21  Alwa Widmark  2002  Södertörns Simsällskap    42.01  1:33.05  2:26.85    3:05.65   
22  Ebba Andersson  2001  Väsby Simsällskap    41.31  1:30.26  2:25.92    3:08.10   
23  Lisa Schubert  2001  Täby Sim    41.99  1:32.50  2:25.64    3:08.37   
24  Smilla Hedlund  2001  Täby Sim    41.77  1:30.61  2:23.51    3:08.43   
25  Jennifer Nyblom  2003  Väsby Simsällskap    41.29  1:31.45  2:22.95    3:08.55   
26  Elin Peng  2003  Väsby Simsällskap    41.43  1:33.02  2:27.77    3:09.26   
27  Carolina Jonsson  2002  Södertälje Simsällskap    41.75  1:31.48  2:29.82    3:09.38   
28  Olivia Weuro  2002  IF Åland    43.38  1:33.07  2:30.42    3:09.74   
29  Hedda Sköld  2002  Wisby Simsällskap    43.26  1:31.73  1:33.78    3:09.99   
29  Klara Possman  2003  Södertörns Simsällskap    39.90  1:30.77  2:26.49    3:09.99   
31  Sofia Karls  2002  Väsby Simsällskap    41.89  1:31.99  2:23.13    3:10.23   
32  Linnea Wall  2001  Järfälla Simsällskap    44.83  1:35.48  2:28.25    3:11.09   
33  Jennifer Laine  2001  Järfälla Simsällskap    42.90  1:32.48  2:26.90    3:11.12   
34  Linnea Lindgren  2001  Väsby Simsällskap    44.50  1:33.31  2:29.25    3:11.92   
35  Vanessa Hübinette  2001  Väsby Simsällskap    43.92  1:33.09  2:30.33    3:11.97   
36  Maria Tavemark  2001  Täby Sim    43.89  1:36.22  2:28.50    3:12.26   
37  Filippa Malmström  2003  Södertälje Simsällskap    41.45  1:33.56  2:32.21    3:13.79   
38  Roya Tittelbach  2003  Väsby Simsällskap    45.29  1:35.80  2:33.24    3:13.82   
39  Nadia Welin-Berger  2002  Södertälje Simsällskap    41.06  1:32.30  2:28.98    3:13.98   
40  Sandra Öberg  2001  Tyresö Simsällskap    40.82  1:32.90  2:30.64    3:15.33   
41  Anna Ladis  2001  Täby Sim    46.08  1:35.66  2:31.48    3:15.48   
42  Tuva Björkén  2003  Väsby Simsällskap    45.66  1:39.47  2:30.54    3:16.17   
43  Helena Olsson  2001  Södertörns Simsällskap    43.16  1:34.98  2:31.25    3:16.71   
44  Elin Lundgren  2003  Södertörns Simsällskap    44.98  1:35.82  2:31.89    3:17.62   
45  Tilda Kjeldsen  2001  Täby Sim    46.88  1:36.60  2:31.93    3:18.07   
46  Lucrezia Vespertini  2002  Väsby Simsällskap    39.74  1:33.28  2:34.21    3:21.21   
47  Viktoria Nylund  2001  Täby Sim    47.69  1:40.16  2:39.46    3:23.49   
48  Oliwia Kantecki  2003  Väsby Simsällskap    47.21  1:38.64  2:36.53    3:24.06   
49  Anna Viklund  2001  Järfälla Simsällskap    48.49  1:41.89  2:40.83    3:27.85   
50  Christina Floby  2003  Södertälje Simsällskap    53.11  1:48.40  2:45.41    3:32.12   
51  Emelie Persson  2002  Väsby Simsällskap    48.03  1:43.04  2:48.89    3:41.75   
52  Ellen Melin  2002  IF Åland    51.47  1:55.86  2:55.00    3:46.94   
Maja Bergström  2002  Södertörns Simsällskap            DNS   
Erica Pihlblad-Swahn  2001  Järfälla Simsällskap            DNF   
Angelica Blomberg  2002  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Emma Beiley Kelsey  2001  Täby Sim            DSQ   
Gabriella Gunnarsson  2001  Täby Sim            DSQ   
Ida Lyckemy  2001  Täby Sim            DSQ   
Moa Ljung  2001  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  25 januari 2014 
Licensierad till: Södertörns Simsällskap  Utskriftstid  17:56 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 - 2014    Utskriftsdatum  25 januari 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  18:17   
  Arrangör  Södertörns SS & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 januari 2014         
 
 
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Hugo Swanepoel  1998  Järfälla Simsällskap    1:09.64  2:27.20  3:51.08    4:59.70   
Kevin Chong  1998  Södertörns Simsällskap    1:08.07  2:27.59  3:55.88    5:07.23   
Axel Ydenius  1997  Södertälje Simsällskap    1:09.57  2:27.41  3:56.21    5:07.27   
Ludwig Hareskog  1998  Södertälje Simsällskap    1:14.92  2:37.04  4:00.00    5:15.12   
Adam Gräns  1996  Södertörns Simsällskap    1:12.39  2:37.08  4:05.57    5:18.11   
Leo Renman  1997  IF Åland    1:14.17  2:38.57  4:07.08    5:22.88   
Erik From  1996  Södertörns Simsällskap    1:36.90  3:25.14  5:22.33    6:52.88   
                     
 
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Niklas Nyblom  1999  Väsby Simsällskap    1:12.74  2:33.14  4:03.10    5:18.52   
Jonas Fellman  1999  IF Åland    1:20.94  2:41.76  4:30.00    5:46.49   
David Manea  1999  Södertörns Simsällskap    1:30.03  3:02.06  4:52.62    6:09.03   
Philip Welin-Berger  1999  Södertälje Simsällskap    1:41.34  3:25.81  5:15.10    6:36.00   
                     
 
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Samuel Talback  2000  Järfälla Simsällskap    1:11.17  2:39.01  4:06.23    5:22.29   
Nikolaus Siotis  2000  Järfälla Simsällskap    1:16.06  2:44.18  4:23.88    5:39.82   
Guillermo Illanes  2000  Södertälje Simsällskap    1:39.60  3:17.94  5:17.04    6:42.50   
Alexander Ahlgren  2000  IF Åland            DNF   
Oscar Andersson  2000  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Linus Kahl  2001  Wisby Simsällskap    1:21.68  2:48.71  4:27.96    5:35.83   
Robin Hanson  2001  Järfälla Simsällskap    1:16.03  2:41.99  4:20.41    5:36.74   
David Erovic  2001  Södertälje Simsällskap    1:38.28  3:17.99  5:13.19    6:36.29   
Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap    1:39.81  3:23.56  5:20.17    6:48.42   
Axel Bystedt  2001  Södertälje Simsällskap    1:44.95  3:35.35  5:29.25    7:05.89   
Dag Unevik  2001  Väsby Simsällskap            DSQ   
Henry Tossavainen  2001  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  25 januari 2014 
Licensierad till: Södertörns Simsällskap  Utskriftstid  18:17 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 - 2014    Utskriftsdatum  26 januari 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:26   
  Arrangör  Södertörns SS & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 januari 2014         
 
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexej Filinau  1998  Södertörns Simsällskap    34.48        1:13.07   
Hugo Swanepoel  1998  Järfälla Simsällskap    34.74        1:13.09   
Mattin Zarrabi  1998  Täby Sim    34.86        1:14.37   
Leo Renman  1997  IF Åland    35.89        1:17.52   
Henrik Postlind  1998  Väsby Simsällskap    38.31        1:21.75   
Karl Wallenberg  1998  Södertörns Simsällskap    40.79        1:26.66   
Nikola Despotovic  1998  Södertörns Simsällskap    41.52        1:28.31   
Sebastian Holmerin  1998  Täby Sim    42.16        1:30.74   
Erik From  1996  Södertörns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isak Alin  1999  Täby Sim    34.74        1:13.63   
Anton Widholm  1999  Väsby Simsällskap    35.04        1:14.73   
Niklas Nyblom  1999  Väsby Simsällskap    35.70        1:16.50   
Emil Bengtsson  1999  Järfälla Simsällskap    35.18        1:16.69   
Andreas Bergfeldt  1999  Väsby Simsällskap    36.57        1:17.07   
Max Sundberg  1999  Väsby Simsällskap    37.39        1:19.43   
Philip Parsons  1999  Tyresö Simsällskap    37.92        1:23.63   
Rasmus Bjuresten  1999  Wisby Simsällskap    39.23        1:23.79   
Oscar Norman  1999  Tyresö Simsällskap    38.73        1:24.96   
10  Eddie Eriksson  1999  IF Åland    39.81        1:27.10   
11  Simon Kallvikbacka  1999  Södertörns Simsällskap    45.97        1:36.77   
12  Oskar Hägglund  1999  Södertörns Simsällskap    45.95        1:36.95   
13  David Manea  1999  Södertörns Simsällskap    45.78        1:37.44   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Samuel Talback  2000  Järfälla Simsällskap    34.68        1:14.21   
Josef Al-Khalili  2000  Täby Sim    36.14        1:17.43   
Victor Simic  2000  Täby Sim    37.73        1:20.39   
Felix Persson  2000  Södertörns Simsällskap    38.98        1:22.29   
Nikolaus Siotis  2000  Järfälla Simsällskap    37.92        1:22.47   
Oscar Grankvist  2000  Väsby Simsällskap    40.08        1:24.48   
Ferenc Szabo  2000  Ösmo Simsällskap    40.41        1:24.78   
Daniel Coleman  2000  Täby Sim    40.13        1:26.41   
Cosmos Sharman  2000  Wisby Simsällskap    40.83        1:28.23   
10  Viktor Bernås Östrand  2000  Södertörns Simsällskap    41.78        1:30.21   
11  Tobias Hörlin  2000  Väsby Simsällskap    42.60        1:32.00   
12  Oskar Mikker  2000  Södertörns Simsällskap    43.57        1:32.03   
13  Daniel Redelius  2000  Tyresö Simsällskap    42.25        1:32.87   
14  Alexander Ahlgren  2000  IF Åland    44.19        1:32.92   
15  Rasmus Pettersson-Dahlberg  2000  Järfälla Simsällskap    45.10        1:34.73   
16  Wille Lörinc  2000  Täby Sim    45.46        1:36.49   
17  Rasmus Wensmark  2000  Järfälla Simsällskap    45.55        1:37.00   
18  David Säll  2000  Järfälla Simsällskap    46.74        1:38.93   
19  Axel Björkqvist Andersson  2000  Wisby Simsällskap    47.87        1:42.86   
Axel Modin  2000  Järfälla Simsällskap            DNS   
Simon Brandt  2000  Väsby Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elias Fröde  2001  Järfälla Simsällskap    37.81        1:20.70   
Robin Hanson  2001  Järfälla Simsällskap    39.80        1:25.96   
Markus Charlton  2001  Ösmo Simsällskap    40.31        1:27.78   
Axel Nordén  2001  Täby Sim    41.93        1:28.49   
Dag Unevik  2001  Väsby Simsällskap    41.05        1:28.70   
Andres Pöllänen  2001  Täby Sim    41.75        1:29.38   
Anton Mylläri  2001  Ösmo Simsällskap    42.00        1:31.46   
Max Lundberg  2001  Södertörns Simsällskap    43.56        1:31.81   
William Lernå  2002  Väsby Simsällskap    43.83        1:33.65   
10  Linus Nykvist  2001  Järfälla Simsällskap    45.12        1:34.58   
11  Adam Sehmi  2001  Södertörns Simsällskap    45.56        1:36.94   
11  Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap    45.75        1:36.94   
13  Lukas Roosmark  2002  Täby Sim    46.72        1:37.16   
14  Arian Parsa  2002  Väsby Simsällskap    46.35        1:37.59   
15  Martin Melinder  2001  Väsby Simsällskap    47.03        1:40.41   
16  Kevin Cheng  2002  Södertörns Simsällskap    48.35        1:41.56   
17  Anton Appelqvist  2001  Wisby Simsällskap    49.37        1:43.11   
18  Erik Ahlqvist  2001  Täby Sim    48.92        1:44.02   
19  Algot Lindwall  2002  Tyresö Simsällskap    48.31        1:44.48   
20  Jonas Al-Khalili  2002  Täby Sim    49.40        1:44.49   
21  Alexander Bergström  2002  Täby Sim    49.41        1:45.12   
22  Isac Persson Taylor  2003  Täby Sim    49.76        1:47.46   
23  Karl Lingham  2002  Täby Sim    50.66        1:48.44   
24  Oscar Amilon  2002  Täby Sim    52.90        1:49.54   
25  Jesper Granath  2002  Wisby Simsällskap    51.54        1:50.35   
26  Hugo Malmberg  2001  Järfälla Simsällskap    51.93        1:53.55   
27  Alfons Frid  2001  Wisby Simsällskap    54.06        1:54.83   
28  Tim Lundwall  2001  Tyresö Simsällskap    54.96        1:55.24   
29  Theodor Fridh  2002  Södertörns Simsällskap    54.27        1:55.64   
Victor Lindbom  2004  Södertörns Simsällskap            DNS   
Wilhelm Muzikants  2001  Täby Sim            DSQ   
William Mattsson  2004  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  26 januari 2014 
Licensierad till: Södertörns Simsällskap  Utskriftstid  09:26 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 - 2014    Utskriftsdatum  26 januari 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:54   
  Arrangör  Södertörns SS & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 januari 2014         
 
 
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Greta Nykvist  1996  Södertörns Simsällskap    37.58  1:19.93  2:02.53    2:46.02   
Josefin Lantz  1996  Väsby Simsällskap    36.96  1:19.09  2:03.00    2:48.43   
Vanessa Nordling  1998  Väsby Simsällskap    38.46  1:22.19  2:09.88    2:58.84   
Josefin Öster  1997  Södertörns Simsällskap    40.99  1:29.09  2:19.44    3:08.62   
Lena Westerlund  1998  Södertörns Simsällskap    43.55  1:32.75  2:22.46    3:12.19   
Ronja Nummelin  1998  IF Åland    48.22  1:42.76  2:39.02    3:33.36   
Malin Atran  1998  Järfälla Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mikaela Bergh  1999  Täby Sim    38.74  1:21.88  2:07.15    2:52.39   
Caroline Korssell  1999  Täby Sim    40.01  1:25.14  2:11.53    2:59.41   
Adina Nyström  1999  SK Strängnäs Frisimmare    38.26  1:23.03  2:10.89    3:00.00   
Fanny Kruthammar  1999  Täby Sim    43.27  1:31.20  2:19.77    3:07.60   
Fanny Ek  1999  IF Åland    43.58  1:31.85  2:21.17    3:09.96   
Matilda Eriksson  1999  Täby Sim    42.11  1:33.13  2:28.26    3:24.77   
Vinona Bothe  1999  Södertörns Simsällskap    46.20  1:39.66  2:34.70    3:25.39   
Frida Therkhildsen  1999  Södertörns Simsällskap    51.22  1:49.95  2:50.20    3:48.42   
                     
 
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Julia Franks  2000  Täby Sim    38.94  1:23.47  2:09.26    2:55.07   
Cornelia Eklund  2000  Järfälla Simsällskap    40.65  1:24.92  2:10.39    2:56.05   
Elin Södersten  2000  Järfälla Simsällskap    42.34  1:29.56  2:17.72    3:05.01   
Astrid Albertsson  2000  Väsby Simsällskap    41.86  1:30.02  2:18.20    3:07.70   
Tilde Levander  2000  Järfälla Simsällskap    44.06  1:32.95  2:23.24    3:12.21   
Moa Fröberg  2000  Väsby Simsällskap    42.86  1:32.52  2:23.45    3:14.03   
Gunnel Sköld  2000  Täby Sim    44.87  1:34.38  2:26.04    3:16.24   
Amanda Gunnarsson-Jonsson  2000  Järfälla Simsällskap    49.70  1:47.89  2:44.58    3:40.34   
Ida Hamberg  2000  Södertörns Simsällskap    51.37  1:48.96  2:47.71    3:46.53   
10  Astrid Eliasson  2000  Södertörns Simsällskap    52.09  1:50.76  2:51.96    3:53.34   
                     
 
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tone Sandsjö  2003  Wisby Simsällskap    41.07  1:28.02  2:16.40    3:05.52   
Julia Björkén  2001  Väsby Simsällskap    41.81  1:29.03  2:18.34    3:06.50   
Tina Shahmalekpour  2001  Södertörns Simsällskap    42.33  1:30.33  2:19.77    3:07.73   
Josefin Olsson  2001  Väsby Simsällskap    42.63  1:30.39  2:19.45    3:08.35   
Erica Pihlblad-Swahn  2001  Järfälla Simsällskap    42.09  1:30.51  2:20.29    3:11.14   
Josefin Wensmark  2001  Järfälla Simsällskap    43.94  1:33.62  2:23.67    3:12.43   
Kristina Isacson  2001  Täby Sim    44.55  1:33.93  2:23.63    3:14.12   
Linnea Wall  2001  Järfälla Simsällskap    44.35  1:34.71  2:26.70    3:19.31   
Smilla Hedlund  2001  Täby Sim    45.81  1:36.99  2:29.00    3:20.38   
10  Maria Tavemark  2001  Täby Sim    46.72  1:37.78  2:29.57    3:20.54   
11  Sofia Karls  2002  Väsby Simsällskap    43.99  1:34.82  2:28.29    3:21.27   
12  Isabelle Nordlinder  2001  Täby Sim    46.59  1:38.24  2:31.16    3:23.70   
13  Jennifer Nyblom  2003  Väsby Simsällskap    44.53  1:37.57  2:33.52    3:26.47   
14  Tuva Björkén  2003  Väsby Simsällskap    44.87  1:38.09  2:33.27    3:26.62   
15  Jessica Lindholm  2001  IF Åland    49.70  1:43.40  2:37.20    3:27.87   
16  Selma El Hajji  2001  Järfälla Simsällskap    45.57  1:38.34  2:34.00    3:28.56   
17  Hedda Sköld  2002  Wisby Simsällskap    47.83  1:42.16  2:37.47    3:31.60   
18  Roya Tittelbach  2003  Väsby Simsällskap    47.92  1:43.39  2:40.28    3:34.60   
19  Jennifer Laine  2001  Järfälla Simsällskap    49.10  1:46.28  2:43.20    3:38.98   
20  Olivia Weuro  2002  IF Åland    51.51  1:49.01  2:47.10    3:42.67   
21  Oliwia Kantecki  2003  Väsby Simsällskap    49.20  1:48.00  2:46.59    3:43.85   
22  Ellen Melin  2002  IF Åland    52.43  1:53.78  2:54.92    3:51.95   
23  Anna Viklund  2001  Järfälla Simsällskap    51.74  1:52.06  2:54.38    3:53.65   
Karin Ehk  2001  Södertörns Simsällskap            DSQ   
Livia Bjuresten  2001  Wisby Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  26 januari 2014 
Licensierad till: Södertörns Simsällskap  Utskriftstid  09:54 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 - 2014    Utskriftsdatum  26 januari 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:45   
  Arrangör  Södertörns SS & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 januari 2014         
 
 
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 189 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Oscar Frisk-Garcia  1996  Väsby Simsällskap    1:01.77  2:08.18  3:15.50    4:21.20   
Gustav Frödeberg  1997  Väsby Simsällskap    1:02.59  2:09.94  3:17.70    4:24.80   
Hugo Swanepoel  1998  Järfälla Simsällskap    1:04.00  2:12.11  3:20.69    4:28.79   
Kevin Chong  1998  Södertörns Simsällskap    1:04.18  2:13.47  3:24.10    4:34.34   
Olle Österman  1998  Tyresö Simsällskap    1:06.20  2:19.98  3:35.49    4:47.22   
Karl Wallenberg  1998  Södertörns Simsällskap    1:09.74  2:26.56  3:45.94    5:05.71   
Erik From  1996  Södertörns Simsällskap    1:18.45  2:49.29  4:22.13    5:48.65   
Nikola Despotovic  1998  Södertörns Simsällskap    1:18.94  2:49.09  4:23.34    5:51.83   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Sebastian Pantzar  1999  Tyresö Simsällskap    1:00.39  2:06.72  3:13.99    4:16.76   
Max Sundberg  1999  Väsby Simsällskap    1:06.34  2:18.01  3:29.62    4:38.76   
Anton Sandberg  1999  Täby Sim    1:06.67  2:18.73  3:30.53    4:39.23   
Emil Wikell  1999  Södertörns Simsällskap    1:06.52  2:18.08  3:30.93    4:39.26   
Gustav Barnå  1999  Täby Sim    1:06.84  2:18.15  3:29.64    4:39.94   
Emil Bengtsson  1999  Järfälla Simsällskap    1:07.01  2:22.41  3:37.58    4:51.06   
Edwin Häger  1999  Täby Sim    1:07.80  2:23.57  3:40.06    4:54.89   
Jonas Fellman  1999  IF Åland    1:04.22  2:20.80  3:42.42    5:00.63   
Rasmus Bjuresten  1999  Wisby Simsällskap    1:10.58  2:26.80  3:44.95    5:01.87   
10  David Manea  1999  Södertörns Simsällskap    1:12.29  2:30.63  3:50.04    5:06.43   
11  Philip Parsons  1999  Tyresö Simsällskap    1:10.84  2:30.43  3:52.35    5:08.55   
12  Simon Kallvikbacka  1999  Södertörns Simsällskap    1:17.08  2:40.36  4:05.97    5:27.05   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Anton Marijanovic  2000  Södertörns Simsällskap    1:03.58  2:12.11  3:21.87    4:30.57   
Samuel Talback  2000  Järfälla Simsällskap    1:05.51  2:17.68  3:30.97    4:44.04   
Nikolaus Siotis  2000  Järfälla Simsällskap    1:08.79  2:24.47  3:40.93    4:54.58   
Oscar Grankvist  2000  Väsby Simsällskap    1:08.11  2:23.32  3:40.05    4:54.65   
Victor Halldén  2000  Danderyds Sim    1:09.06  2:25.23  3:41.98    4:59.12   
Cosmos Sharman  2000  Wisby Simsällskap    1:10.60  2:28.23  3:46.93    5:03.54   
Gabriel Hansson  2000  Täby Sim    1:14.27  2:39.45  4:03.04    5:22.16   
Victor Simic  2000  Täby Sim    1:15.37  2:38.93  4:02.82    5:24.14   
Rasmus Wensmark  2000  Järfälla Simsällskap    1:17.03  2:40.78  4:05.90    5:25.90   
10  Tobias Hörlin  2000  Väsby Simsällskap    1:14.78  2:39.17  4:04.63    5:29.41   
11  David Säll  2000  Järfälla Simsällskap    1:17.53  2:41.40  4:06.59    5:29.97   
12  Rasmus Pettersson-Dahlberg  2000  Järfälla Simsällskap    1:18.96  2:43.97  4:10.33    5:35.24   
13  Viktor Bernås Östrand  2000  Södertörns Simsällskap    1:21.30  2:49.82  4:20.63    5:45.97   
Axel Modin  2000  Järfälla Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Robin Hanson  2001  Järfälla Simsällskap    1:07.53  2:19.31  3:32.69    4:44.81   
Linus Kahl  2001  Wisby Simsällskap    1:09.08  2:24.30  3:39.07    4:51.14   
Elias Fröde  2001  Järfälla Simsällskap    1:09.18  2:26.09  3:43.19    4:58.61   
Max Lundberg  2001  Södertörns Simsällskap    1:12.43  2:31.56  3:50.90    5:06.20   
Elliot Nyström  2002  Södertörns Simsällskap    1:12.00  2:33.82  3:57.53    5:19.77   
Axel Nordén  2001  Täby Sim    1:17.95  2:41.57  4:03.37    5:24.70   
Dag Unevik  2001  Väsby Simsällskap    1:18.29  2:43.64  4:07.12    5:28.43   
Linus Nykvist  2001  Järfälla Simsällskap    1:17.58  2:43.05  4:08.19    5:28.71   
Anton Forsberg  2001  Täby Sim    1:21.77  2:49.64  4:19.48    5:47.95   
10  Martin Melinder  2001  Väsby Simsällskap    1:21.43  2:51.24  4:22.20    5:49.33   
11  Anton Appelqvist  2001  Wisby Simsällskap    1:24.26  2:56.18  4:26.99    5:49.88   
12  Adam Sehmi  2001  Södertörns Simsällskap    1:22.33  2:51.95  4:22.95    5:50.58   
13  Jesper Granath  2002  Wisby Simsällskap    1:24.05  2:56.04  4:27.15    5:53.25   
14  William Mattsson  2004  Väsby Simsällskap    1:23.66  2:55.66  4:27.85    5:57.74   
15  Kevin Cheng  2002  Södertörns Simsällskap    1:23.16  2:56.73  4:31.68    6:05.55   
16  Arian Parsa  2002  Väsby Simsällskap    1:24.61  2:59.45  4:37.23    6:12.99   
17  Hugo Malmberg  2001  Järfälla Simsällskap    1:33.50  3:13.63  4:53.91    6:28.54   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  26 januari 2014 
Licensierad till: Södertörns Simsällskap  Utskriftstid  10:45 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 - 2014    Utskriftsdatum  26 januari 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  12:22   
  Arrangör  Södertörns SS & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 januari 2014         
 
 
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Greta Nykvist  1996  Södertörns Simsällskap    1:07.51  2:20.79  3:33.42  4:46.28  18:19.29   
          5:59.24  7:13.54  8:27.15  9:41.80     
          10:56.40  12:10.70  13:25.61  14:40.31     
          15:55.46  17:08.70         
Linda Lidström  1997  Järfälla Simsällskap    1:08.73  2:22.74  3:37.41  4:52.47  18:49.97   
          6:07.83  7:23.50  8:38.99  9:55.36     
          11:11.56  12:28.37  13:44.76  15:01.74     
          16:18.41  17:35.16         
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare    1:07.40  2:21.69  3:36.57  4:52.42  18:55.68   
          6:08.34  7:24.68  8:41.11  9:58.05     
          11:15.11  12:32.21  13:49.01  15:05.37     
          16:22.69  17:40.46         
Josefin Lantz  1996  Väsby Simsällskap    1:08.55  2:22.62  3:37.26  4:52.68  19:09.68   
          6:08.99  7:25.77  8:43.67  10:02.06     
          11:20.28  12:38.25  13:56.24  15:14.16     
          16:32.86  17:51.46         
Zhanna Kuhry  1998  Täby Sim    1:11.54  2:29.73  3:48.54  5:08.04  19:52.94   
          6:27.70  7:47.34  9:07.67  10:27.99     
          11:48.68  13:09.86  14:29.93  15:50.84     
          17:12.51  18:34.03         
Malin Atran  1998  Järfälla Simsällskap    1:17.67  2:39.38  4:01.12  5:22.77  20:09.39   
          6:44.04  8:05.69  9:28.09  10:49.59     
          12:10.70  13:31.68  14:50.82  16:10.42     
          17:30.20  18:50.47         
Mikaela Söderberg  1996  IF Åland    1:19.90  2:44.55  4:09.80  5:35.81  21:32.93   
          7:01.97  8:28.61  9:55.33  11:21.98     
          12:49.19  14:16.58  15:44.02  17:12.02     
          18:41.22  20:07.93         
                     
 
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Amanda Hyllbrant  1999  SK Strängnäs Frisimmare    1:11.45  2:29.12  3:46.06  5:03.42  19:36.74   
          6:21.58  7:39.83  8:58.23  10:17.07     
          11:36.26  12:56.85  14:17.24  15:38.24     
          16:59.37  18:20.02         
Amanda Granlund  1999  Strängnäs Simsällskap    1:14.71  2:34.32  3:55.08  5:16.41  20:07.59   
          6:38.71  8:00.63  9:22.31  10:43.24     
          12:04.94  13:26.14  14:47.36  16:08.35     
          17:28.82  18:49.54         
Fanny Ek  1999  IF Åland    1:13.74  2:35.02  3:57.08  5:20.64  20:58.63   
          6:45.14  8:09.04  9:34.45  11:00.74     
          12:27.45  13:52.57  15:19.08  16:45.61     
          18:11.78  19:37.27         
                     
 
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Felicia Axelsson Eklund  2000  Södertörns Simsällskap    1:12.12  2:29.53  3:47.04  5:05.29  19:37.82   
          6:24.43  7:43.55  9:03.05  10:22.70     
          11:42.62  13:01.84  14:21.68  15:41.95     
          17:02.30  18:22.09         
Cornelia Jerresand  2000  Täby Sim    1:13.46  2:33.09  3:53.18  5:12.05  19:49.52   
          6:32.79  7:53.08  9:12.95  10:33.13     
          11:52.35  13:13.28  14:34.17  15:54.73     
          17:14.32  18:34.00         
Wilma Roloff  2000  Södertörns Simsällskap    1:12.27  2:30.66  3:50.33  5:09.92  19:51.12   
          6:29.71  7:50.09  9:10.39  10:30.77     
          11:51.37  13:12.61  14:33.30  15:54.07     
          17:14.73  18:35.03         
Cornelia Eklund  2000  Järfälla Simsällskap    1:15.89  2:37.02  3:59.01  5:21.02  20:20.61   
          6:41.62  8:02.78  9:24.29  10:46.99     
          12:08.49  13:31.00  14:52.40  16:13.69     
          17:36.45  18:59.38         
Elin Södersten  2000  Järfälla Simsällskap    1:15.48  2:35.93  3:57.05  5:19.40  20:26.05   
          6:42.46  8:05.52  9:27.70  10:49.82     
          12:12.47  13:36.41  14:59.42  16:23.34     
          17:47.34  19:08.92         
Nelly Gustafsson  2000  Wisby Simsällskap    1:15.65  2:38.70  4:03.19  5:28.62  21:11.04   
          6:55.09  8:19.99  9:46.71  11:13.94     
          12:39.30  14:07.05  15:33.02  17:00.01     
          18:24.95  19:50.44         
Amanda Carlbom  2000  Södertörns Simsällskap    1:16.51  2:40.66  4:05.81  5:31.94  21:25.67   
          6:58.01  8:24.94  9:51.17  11:18.43     
          12:45.34  14:11.60  15:39.10  17:06.26     
          18:34.98  20:02.81         
Kristina Johnsson  2000  Ösmo Simsällskap    1:20.28  2:48.25  4:18.52  5:51.47  23:05.99   
          7:25.05  8:59.85  10:34.29  12:08.98     
          13:43.41  15:19.12  16:55.00  18:29.38     
          20:04.11  21:37.52         
Alva Höglund  2000  Södertörns Simsällskap    1:30.49  3:09.34  4:48.93  6:29.24  25:25.67   
          8:11.78  9:55.55  11:39.77  13:23.84     
          15:07.43  16:51.74  18:36.29  20:21.43     
          22:03.59  23:47.18         
                     
 
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Josefin Wensmark  2001  Järfälla Simsällskap    1:16.13  2:37.10  4:00.09  5:23.86  20:51.49   
          6:47.98  8:12.87  9:37.41  11:03.21     
          12:27.91  13:52.94  15:18.05  16:44.38     
          18:08.07  19:30.37         
Erica Pihlblad-Swahn  2001  Järfälla Simsällskap    1:17.13  2:40.84  4:05.68  5:30.33  21:08.15   
          6:54.87  8:19.66  9:45.22  11:11.71     
          12:37.20  14:03.77  15:30.02  16:56.35     
          18:21.94  19:46.68         
Tova Andersson  2001  Väsby Simsällskap    1:17.07  2:42.47  4:08.42  5:34.65  21:08.56   
          7:00.99  8:26.26  9:52.77  11:18.11     
          12:44.46  14:10.68  15:36.06  17:01.37     
          18:25.56  19:48.86         
Louise Peacock  2001  Väsby Simsällskap    1:17.82  2:42.62  4:09.21  5:35.84  21:44.50   
          7:01.65  8:27.80  9:54.44  11:21.20     
          12:49.45  14:18.25  15:47.48  17:18.78     
          18:50.53  20:21.82         
Vanessa Hübinette  2001  Väsby Simsällskap    1:21.38  2:50.80  4:23.39  5:57.73  23:14.79   
          7:32.96  9:07.76  10:41.42  12:13.99     
          13:47.84  15:21.92  16:56.05  18:30.62     
          20:07.00  21:41.98         
Ebba Andersson  2001  Väsby Simsällskap    1:25.56  2:59.88  4:34.94  6:11.09  23:53.97   
          7:47.55  9:26.29  11:03.73  12:40.73     
          14:16.40  15:54.25  17:33.54  19:10.21     
          20:46.33  22:22.51         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  26 januari 2014 
Licensierad till: Södertörns Simsällskap  Utskriftstid  12:22 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Utan mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Utan mellantider 
 
  Tävling  Södertörn open 2014    Utskriftsdatum  26 januari 2014   
  Tävlingsort  Haninge    Utskriftstid  15:27   
  Arrangör  Södertörn         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2014         
 
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cassandra Engback  1999  Södertörns Simsällskap            30.16   
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare            31.81   
Sofia Lennerthson  1999  Täby Sim            32.48   
Amanda Hyllbrant  1999  SK Strängnäs Frisimmare            32.70   
Adina Nyström  1999  SK Strängnäs Frisimmare            32.85   
Saga Stille  1996  Södertälje Simsällskap            32.89   
Felicia Axelsson Eklund  2000  Södertörns Simsällskap            33.58   
Pernilla Hultberg  1999  Tyresö Simsällskap            34.04   
Vendla Niklasson  1997  Wisby Simsällskap            34.39   
10  Frida Björkman  1999  Tyresö Simsällskap            34.85   
11  Tina Shahmalekpour  2001  Södertörns Simsällskap            34.90   
12  Josefin Öster  1997  Södertörns Simsällskap            35.41   
13  Jessica Hagström  1999  Södertörns Simsällskap            35.62   
14  Wilma Roloff  2000  Södertörns Simsällskap            35.80   
15  Lena Westerlund  1998  Södertörns Simsällskap            36.47   
16  Josefin Bering  1999  Södertörns Simsällskap            36.74   
17  Fanny Kruthammar  1999  Täby Sim            37.06   
18  Clara Lönnberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            37.25   
19  Klara Possman  2003  Södertörns Simsällskap            37.57   
20  Kristina Isacson  2001  Täby Sim            37.70   
21  Tone Sandsjö  2003  Wisby Simsällskap            38.13   
22  Isabella Tegman  2001  Södertörns Simsällskap            38.17   
22  Josefin Alm  2001  Tyresö Simsällskap            38.17   
24  Felicia Adamsson  2000  Södertörns Simsällskap            38.27   
25  Linn Melldén  2001  Täby Sim            38.33   
26  Gunnel Sköld  2000  Täby Sim            38.52   
27  Emma Roloff  2002  Södertörns Simsällskap            38.56   
28  Viktoria Sande  2001  Södertörns Simsällskap            38.81   
29  Lisa Schubert  2001  Täby Sim            39.19   
30  Isabelle Nordlinder  2001  Täby Sim            39.30   
31  Vera Sköld  2001  Tyresö Simsällskap            39.34   
32  Nelly Gustafsson  2000  Wisby Simsällskap            40.31   
33  Helena Olsson  2001  Södertörns Simsällskap            40.90   
34  Josefin Sehmi  1999  Södertörns Simsällskap            41.15   
35  Elin Lundgren  2003  Södertörns Simsällskap            43.75   
36  Julia From  1999  Södertörns Simsällskap            45.14   
37  Michelle Aspberg  2002  Södertörns Simsällskap            45.78   
38  Alva Höglund  2000  Södertörns Simsällskap            45.88   
Sofia Nyberg Starck  1997  Tyresö Simsällskap            DNS   
Tilda Sandberg  2002  Tyresö Simsällskap            DNS   
Liv Falk  2000  Täby Sim            DSQ   
Livia Bjuresten  2001  Wisby Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  26 januari 2014 
Licensierad till: Södertörns Simsällskap  Utskriftstid  15:27 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Utan mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Utan mellantider 
 
  Tävling  Södertörn open 2014    Utskriftsdatum  26 januari 2014   
  Tävlingsort  Haninge    Utskriftstid  15:29   
  Arrangör  Södertörn         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2014         
 
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Nordin  1992  Södertälje Simsällskap            27.48   
Marcus Stolt  1995  Södertörns Simsällskap            28.54   
Andreas Persson  1996  Södertörns Simsällskap            29.02   
Tobias Fernandez  1999  Täby Sim            30.14   
Josef Al-Khalili  2000  Täby Sim            30.32   
Mattin Zarrabi  1998  Täby Sim            30.38   
Linus Kahl  2001  Wisby Simsällskap            31.74   
Sebastian Holmerin  1998  Täby Sim            32.36   
Nikola Despotovic  1998  Södertörns Simsällskap            33.22   
10  Rasmus Bjuresten  1999  Wisby Simsällskap            33.66   
11  Cosmos Sharman  2000  Wisby Simsällskap            35.36   
12  Max Lundberg  2001  Södertörns Simsällskap            35.88   
13  Lukas Roosmark  2002  Täby Sim            36.73   
14  Elliot Nyström  2002  Södertörns Simsällskap            36.92   
15  Kevin Cheng  2002  Södertörns Simsällskap            40.00   
16  Anton Appelqvist  2001  Wisby Simsällskap            41.58   
17  Alexander Son  2000  Södertörns Simsällskap            43.75   
18  Jesper Granath  2002  Wisby Simsällskap            45.27   
19  Axel Björkqvist Andersson  2000  Wisby Simsällskap            46.54   
20  Jonathan Sandqvist  2003  Södertörns Simsällskap            47.63   
21  Kevin Hellman  2005  Södertörns Simsällskap            55.89   
Johan Javier Gutierrez  2002  Södertörns Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  26 januari 2014 
Licensierad till: Södertörns Simsällskap  Utskriftstid  15:29 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Utan mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Utan mellantider 
 
  Tävling  Södertörn open 2014    Utskriftsdatum  26 januari 2014   
  Tävlingsort  Haninge    Utskriftstid  15:30   
  Arrangör  Södertörn         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2014         
 
 
Gren 16, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare            33.04   
Amanda Strömdahl  2000  Täby Sim            33.51   
Sara Olsson  1999  Tyresö Simsällskap            33.93   
Karin Thorén  1999  Täby Sim            34.23   
Rebecca Zerne  2001  Södertörns Simsällskap            35.09   
Frida Björkman  1999  Tyresö Simsällskap            35.85   
Anna Reinholdz  1999  Södertörns Simsällskap            36.65   
Clara Lönnberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            37.71   
Pernilla Hultberg  1999  Tyresö Simsällskap            37.96   
10  Frida Nöu  2001  Täby Sim            38.51   
11  Josefine Orr  2000  Tyresö Simsällskap            38.61   
12  Viktoria Sande  2001  Södertörns Simsällskap            38.79   
13  Nelly Gustafsson  2000  Wisby Simsällskap            38.98   
14  Isabelle Nordlinder  2001  Täby Sim            39.36   
15  Josephine Junehed  2002  Täby Sim            39.43   
16  Tone Sandsjö  2003  Wisby Simsällskap            39.50   
17  Astrid Olsson  1997  Täby Sim            39.54   
18  Emelie Fast  2004  Södertörns Simsällskap            40.38   
19  Anna Ladis  2001  Täby Sim            40.50   
20  Hedda Sköld  2002  Wisby Simsällskap            40.56   
21  Elin Lundgren  2003  Södertörns Simsällskap            42.55   
22  Saga Grönberg  2000  Södertörns Simsällskap            43.27   
23  Signe Rönn  2001  Södertörns Simsällskap            45.49   
24  Alva Höglund  2000  Södertörns Simsällskap            45.59   
25  Felicia Cassel  2002  Södertörns Simsällskap            50.04   
26  Rebecka Axelmalm  2003  Södertörns Simsällskap            50.52   
27  Livia Bjuresten  2001  Wisby Simsällskap            52.25   
Maja Andersson  2000  SK Strängnäs Frisimmare            DNF   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  26 januari 2014 
Licensierad till: Södertörns Simsällskap  Utskriftstid  15:30 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Utan mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Utan mellantider 
 
  Tävling  Södertörn open 2014    Utskriftsdatum  26 januari 2014   
  Tävlingsort  Haninge    Utskriftstid  15:30   
  Arrangör  Södertörn         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2014         
 
 
Gren 17, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Reinholdz  1997  Södertörns Simsällskap            30.72   
Andreas Persson  1996  Södertörns Simsällskap            31.90   
Daniel Swahn  1995  Väsby Simsällskap            34.21   
Cosmos Sharman  2000  Wisby Simsällskap            34.25   
Linus Kahl  2001  Wisby Simsällskap            34.83   
Rasmus Bjuresten  1999  Wisby Simsällskap            35.34   
Ferenc Szabo  2000  Ösmo Simsällskap            36.93   
Teodor Eliasson  1998  Södertörns Simsällskap            37.00   
Max Lundberg  2001  Södertörns Simsällskap            37.25   
10  Oskar Hägglund  1999  Södertörns Simsällskap            37.96   
11  Wilhelm Muzikants  2001  Täby Sim            37.99   
12  Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap            39.47   
13  Anton Forsberg  2001  Täby Sim            39.84   
14  Alfons Frid  2001  Wisby Simsällskap            43.88   
15  Axel Björkqvist Andersson  2000  Wisby Simsällskap            44.74   
16  Theodor Fridh  2002  Södertörns Simsällskap            47.53   
17  Kevin Hellman  2005  Södertörns Simsällskap            48.86   
18  Jesper Granath  2002  Wisby Simsällskap            48.94   
19  Erik Dunér  1999  Södertörns Simsällskap            49.45   
20  Linus Bolinder  2003  Södertörns Simsällskap            51.10   
21  Victor Lindbom  2004  Södertörns Simsällskap            51.25   
22  Marco Tattaranno  2001  Södertörns Simsällskap            51.73   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  26 januari 2014 
Licensierad till: Södertörns Simsällskap  Utskriftstid  15:30 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Utan mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Utan mellantider 
 
  Tävling  Södertörn open 2014    Utskriftsdatum  26 januari 2014   
  Tävlingsort  Haninge    Utskriftstid  15:34   
  Arrangör  Södertörn         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2014         
 
 
Gren 18, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Franks  2000  Täby Sim            36.36   
Zhanna Kuhry  1998  Täby Sim            36.38   
Caroline Korssell  1999  Täby Sim            36.72   
Josefin Ossmyr  1999  Tyresö Simsällskap            36.73   
Adina Nyström  1999  SK Strängnäs Frisimmare            36.82   
Mikaela Bergh  1999  Täby Sim            38.10   
Tone Sandsjö  2003  Wisby Simsällskap            39.79   
Clara Lönnberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            40.28   
Tina Shahmalekpour  2001  Södertörns Simsällskap            40.39   
10  Amanda Hyllbrant  1999  SK Strängnäs Frisimmare            40.95   
11  Matilda Eriksson  1999  Täby Sim            41.09   
12  Emma Roloff  2002  Södertörns Simsällskap            41.35   
13  Frida Björkman  1999  Tyresö Simsällskap            41.41   
14  Smilla Hedlund  2001  Täby Sim            41.55   
15  Maria Tavemark  2001  Täby Sim            43.49   
16  Isabell Barrios  2002  Södertörns Simsällskap            43.76   
17  Josefin Alm  2001  Tyresö Simsällskap            45.78   
18  Hedda Sköld  2002  Wisby Simsällskap            46.14   
19  Emelie Fast  2004  Södertörns Simsällskap            46.92   
20  Klara Possman  2003  Södertörns Simsällskap            47.97   
21  Viktoria Sande  2001  Södertörns Simsällskap            48.32   
22  Signe Rönn  2001  Södertörns Simsällskap            48.53   
23  Livia Bjuresten  2001  Wisby Simsällskap            48.97   
24  Julia From  1999  Södertörns Simsällskap            49.58   
25  Michelle Aspberg  2002  Södertörns Simsällskap            50.12   
26  Rebecka Axelmalm  2003  Södertörns Simsällskap            54.25   
27  Felicia Cassel  2002  Södertörns Simsällskap            55.65   
Maja Andersson  2000  SK Strängnäs Frisimmare            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  26 januari 2014 
Licensierad till: Södertörns Simsällskap  Utskriftstid  15:34 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Utan mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Utan mellantider 
 
  Tävling  Södertörn open 2014    Utskriftsdatum  26 januari 2014   
  Tävlingsort  Haninge    Utskriftstid  15:38   
  Arrangör  Södertörn         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2014         
 
 
Gren 19, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Nordin  1992  Södertälje Simsällskap            32.21   
Marcus Stolt  1995  Södertörns Simsällskap            33.07   
Alexej Filinau  1998  Södertörns Simsällskap            33.23   
Andreas Persson  1996  Södertörns Simsällskap            34.28   
Ferenc Szabo  2000  Ösmo Simsällskap            38.04   
Daniel Coleman  2000  Täby Sim            38.64   
Rasmus Bjuresten  1999  Wisby Simsällskap            38.98   
Markus Charlton  2001  Ösmo Simsällskap            39.33   
Karl Wallenberg  1998  Södertörns Simsällskap            40.04   
10  Axel Nordén  2001  Täby Sim            40.77   
11  Teodor Eliasson  1998  Södertörns Simsällskap            41.13   
12  Max Lundberg  2001  Södertörns Simsällskap            42.76   
13  Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap            44.39   
14  Axel Björkqvist Andersson  2000  Wisby Simsällskap            46.99   
15  Elliot Nyström  2002  Södertörns Simsällskap            47.42   
16  Anton Appelqvist  2001  Wisby Simsällskap            47.91   
17  Johan Javier Gutierrez  2002  Södertörns Simsällskap            48.74   
18  Marco Tattaranno  2001  Södertörns Simsällskap            49.83   
19  Erik Dunér  1999  Södertörns Simsällskap            49.91   
20  Jonathan Sandqvist  2003  Södertörns Simsällskap            50.28   
21  Jesper Granath  2002  Wisby Simsällskap            51.90   
22  Alfons Frid  2001  Wisby Simsällskap            52.15   
23  Victor Lindbom  2004  Södertörns Simsällskap            1:00.19   
Linus Bolinder  2003  Södertörns Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  26 januari 2014 
Licensierad till: Södertörns Simsällskap  Utskriftstid  15:38 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Utan mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Utan mellantider 
 
  Tävling  Södertörn open 2014    Utskriftsdatum  26 januari 2014   
  Tävlingsort  Haninge    Utskriftstid  15:46   
  Arrangör  Södertörn         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2014         
 
 
Gren 20, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening