Resultat för UGP 1 & KOI Kitchen Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 1
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP1 & KOI KITCHEN CUP | Utskriftsdatum | 25 januari 2014 | |||
Tävlingsort | Varberg | Utskriftstid | 11:54 | |||
Arrangör | Varbergs Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 januari 2014 |
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 28.58 | 1:01.94 | |||||
2 | Albin Larsson | 1998 | Varberg Sim | 29.53 | 1:03.89 | |||||
3 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.94 | 1:04.62 | |||||
4 | Robin Sandgren | 1997 | Varberg Sim | 30.14 | 1:04.75 | |||||
5 | Tobias Josefsson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 30.41 | 1:05.55 | |||||
6 | Jesper Böhn | 1998 | Simklubben S 02 | 30.05 | 1:05.61 | |||||
7 | Pär Börjeson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.08 | 1:05.73 | |||||
8 | Oscar Brohammer | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.85 | 1:08.72 | |||||
9 | Alfred Löfgren | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.64 | 1:08.86 | |||||
10 | Joel Eliasson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.99 | 1:11.29 | |||||
11 | Filip Schill-Örne | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 32.07 | 1:11.35 | |||||
12 | Mikolaj Cuszynski-Kruk | 1998 | Simklubben S 02 | 32.25 | 1:11.86 | |||||
13 | Sebastian Paling | 1997 | Simklubben S 02 | 33.83 | 1:12.31 | |||||
14 | Pontus Staudinger | 1998 | Skövde Simsällskap | 32.71 | 1:13.31 | |||||
15 | Simon Kärrsjö | 1998 | Göteborg Sim | 33.29 | 1:14.19 | |||||
16 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 34.47 | 1:14.41 | |||||
17 | Balázs Molnár | 1998 | Simklubben Elfsborg | 34.90 | 1:16.05 | |||||
18 | Sixten Björkner | 1998 | Göteborg Sim | 34.55 | 1:17.96 | |||||
19 | Arvid Lundgren | 1997 | Alingsås SLS | 35.52 | 1:18.75 | |||||
20 | Rickard Pettersson | 1998 | S77 Stenungsund | 46.35 | 1:42.51 | |||||
- | Rickard Tillman | 1997 | Föreningen Ale Simmarna | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Philip Borgström Bishop | 1999 | Göteborg Sim | 30.87 | 1:04.92 | |||||
2 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.73 | 1:07.82 | |||||
3 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 32.01 | 1:09.26 | |||||
4 | Max Karlsson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 33.30 | 1:11.59 | |||||
5 | Viktor Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 33.22 | 1:13.50 | |||||
6 | Elliot Olsson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 34.56 | 1:14.88 | |||||
7 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 35.46 | 1:16.19 | |||||
8 | Erik Brink | 1999 | Varberg Sim | 36.31 | 1:18.22 | |||||
9 | Johannes Andersson | 1999 | Falkenbergs Simklubb | 34.13 | 1:18.65 | |||||
10 | Daniel Andersson | 1999 | Varberg Sim | 34.64 | 1:20.51 | |||||
11 | Max Sandgren | 1999 | Varberg Sim | 35.52 | 1:20.65 | |||||
12 | August Bremander | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 37.52 | 1:21.26 | |||||
13 | Jakob Persson | 1999 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 38.09 | 1:24.90 | |||||
14 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 38.03 | 1:25.65 | |||||
15 | Samuel Sjögren | 1999 | Göteborg Sim | 39.17 | 1:27.49 | |||||
16 | Sebastian Svensson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 40.73 | 1:30.70 | |||||
17 | Jesper Lövgren | 1999 | Simklubben Götene | 42.36 | 1:36.29 | |||||
- | Ludwig Larsson | 1999 | Skene Sim- och Idrottssällskap | DNS | ||||||
- | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.50 | 1:09.47 | |||||
2 | Sam Taheri | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.65 | 1:11.25 | |||||
3 | Erik Storberg | 2000 | Falkenbergs Simklubb | 32.83 | 1:11.75 | |||||
4 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 35.51 | 1:16.28 | |||||
5 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 38.16 | 1:23.81 | |||||
6 | Robin Johansson | 2000 | SK Stimmet | 39.20 | 1:25.26 | |||||
7 | Axel Gustavsson | 2000 | Simklubben Götene | 37.14 | 1:25.28 | |||||
8 | Elias Lidberg | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 39.46 | 1:26.48 | |||||
9 | Elias Hyvönen | 2000 | Alingsås SLS | 38.57 | 1:27.63 | |||||
10 | Zacharias Olausson | 2000 | Varberg Sim | 39.41 | 1:29.36 | |||||
11 | Hampus Johannesson | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 42.50 | 1:38.04 | |||||
- | Love Emilsson | 2000 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 34.96 | 1:16.71 | |||||
2 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 34.82 | 1:17.49 | |||||
3 | Daniel Någård | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.15 | 1:18.37 | |||||
4 | Alexander Fredholm | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.52 | 1:20.24 | |||||
5 | David Engström | 2001 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 39.17 | 1:27.95 | |||||
6 | Leo Iséni | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.11 | 1:28.82 | |||||
7 | Ludwig Lundborg | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.04 | 1:32.49 | |||||
8 | David Schuldt | 2002 | SK Stimmet | 41.67 | 1:32.96 | |||||
9 | Hampus Dahlgren | 2001 | Varberg Sim | 40.40 | 1:34.67 | |||||
10 | Jens Pettersson | 2001 | S77 Stenungsund | 44.98 | 1:37.57 | |||||
11 | Jonathan Einarsson | 2001 | Varberg Sim | 45.58 | 1:40.24 | |||||
12 | Gilbert Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.27 | 1:40.93 | |||||
13 | Carl Uddgren | 2001 | SK Stimmet | 45.35 | 1:41.26 | |||||
14 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.50 | 1:44.32 | |||||
15 | Balint Kis | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 45.03 | 1:47.48 | |||||
16 | Charlie Tranberg | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 49.89 | 1:56.15 | |||||
- | Hugo Kvarnström | 2001 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 25 januari 2014 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 11:54 |