Resultater for LIMFJORDSCUP 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjords Cup 2014 | Udskriftsdato | 25 januar 2014 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 12:32 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2014 |
Løb 3, 100m Brystsvømning, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lærke Knak | 2002 | GTI | 42.16 | 1:27.87 | |||||
2 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 44.85 | 1:31.18 | |||||
3 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 43.92 | 1:32.10 | |||||
4 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Herning Svømmeklub | 45.94 | 1:34.46 | |||||
5 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 48.19 | 1:36.52 | |||||
6 | Sofia Louise Dahl | 2002 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 46.22 | 1:38.84 | |||||
7 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 47.65 | 1:40.18 | |||||
8 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 47.86 | 1:41.13 | |||||
9 | Amalie Kanstrup | 2003 | Viborg Svømme Klub | 50.20 | 1:41.82 | |||||
10 | Lise Fjord Hounisen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 48.52 | 1:42.37 | |||||
11 | Aida Nezam | 2003 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 50.76 | 1:47.65 | |||||
12 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 52.41 | 1:47.79 | |||||
13 | Nadija Grønning Poulsen | 2002 | GTI | 52.46 | 1:50.18 | |||||
14 | Mathilde Krag Stefansen | 2002 | Vinderup GF Svømning | 53.20 | 1:50.47 | |||||
15 | Lea Pedersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 53.33 | 1:50.82 | |||||
16 | Michéle Maj Berggrein | 2002 | GTI | 53.73 | 1:51.06 | |||||
17 | Lærke Maria Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 52.49 | 1:51.64 | |||||
18 | Sophie Kiesbye Holm | 2002 | Viborg Svømme Klub | 54.81 | 1:52.66 | |||||
19 | Anna Krarup Lund | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 52.70 | 1:53.67 | |||||
20 | Rikke Vagtborg Jensen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 55.49 | 1:54.67 | |||||
21 | Ida Kjellerup | 2002 | Vinderup GF Svømning | 53.82 | 1:57.03 | |||||
22 | Signe Holm Timmermand | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 56.04 | 1:57.67 | |||||
23 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 56.08 | 1:57.84 | |||||
24 | Maria Guldager Jensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 57.19 | 1:58.43 | |||||
25 | Camilla di Leva | 2003 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 58.94 | 2:01.65 | |||||
26 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:03.22 | 2:06.85 | |||||
- | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | Ej adskildt h./100m | |||||
- | Camilla S Mortensen | 2003 | Struer Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Hanna Schou Kirkeby | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | Ej synkron v/25m | |||||
- | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | 3 armtag u/vand | |||||
- | Søs Freund | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | Crawlarmtag e/start | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 38.14 | 1:21.66 | |||||
2 | Mette S. Køhler | 2001 | GTI | 39.43 | 1:21.95 | |||||
3 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | GTI | 41.26 | 1:24.94 | |||||
4 | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | 41.95 | 1:27.12 | |||||
5 | Naja Holmgaard | 2001 | Struer Svømmeklub | 41.02 | 1:29.51 | |||||
6 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 43.10 | 1:29.72 | |||||
7 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 44.00 | 1:30.79 | |||||
8 | Karoline Vasegaard | 2001 | Viborg Svømme Klub | 44.63 | 1:31.24 | |||||
9 | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 44.11 | 1:31.37 | |||||
10 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svømme Club | 43.47 | 1:31.50 | |||||
11 | Olivia Jensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 44.49 | 1:31.85 | |||||
12 | Julie Illeborg Jensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 43.92 | 1:33.83 | |||||
13 | Maja Ibsen | 2001 | Aars Svømmeklub | 46.57 | 1:33.95 | |||||
14 | Caroline Steffensen | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 46.89 | 1:34.71 | |||||
15 | Helene Levring | 2001 | Viborg Svømme Klub | 47.20 | 1:36.73 | |||||
16 | Sarah Tvilling | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 46.69 | 1:37.38 | |||||
17 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 47.69 | 1:38.89 | |||||
18 | Klea Christensen | 2001 | Struer Svømmeklub | 47.57 | 1:40.59 | |||||
19 | Linda Strunge | 2000 | Herning Svømmeklub | 47.58 | 1:40.67 | |||||
20 | Carina Bro | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 48.18 | 1:40.74 | |||||
21 | Cathrine Sørensen | 2001 | Aars Svømmeklub | 50.02 | 1:40.87 | |||||
22 | Karen Schmieg Toft | 2000 | Vinderup GF Svømning | 48.61 | 1:41.98 | |||||
23 | Kristina Plagborg | 2000 | Svømmeklubben Koral | 48.31 | 1:42.36 | |||||
24 | Katrine Juhl Willberg | 2001 | Svømmeklubben Koral | 47.27 | 1:42.70 | |||||
25 | Marie Kæseler Nielsen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 49.12 | 1:43.19 | |||||
26 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Svømmeklubben Koral | 48.24 | 1:43.79 | |||||
27 | Line Mia Jensen | 2000 | Herning Svømmeklub | 51.75 | 1:44.02 | |||||
28 | Nina Lodberg Sparre | 2001 | Svømmeklubben Koral | 49.94 | 1:44.58 | |||||
29 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 48.76 | 1:47.07 | |||||
30 | Caroline Lindquist | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 52.28 | 1:48.57 | |||||
31 | Mille Dunker Kristensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 49.59 | 1:49.97 | |||||
32 | Caroline Risom | 2000 | Vinderup GF Svømning | 54.31 | 1:54.08 | |||||
33 | Victoria Steen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 52.74 | 1:55.55 | |||||
34 | Caroline Hummelmose | 2001 | Vinderup GF Svømning | 56.39 | 1:58.44 | |||||
35 | Charlotte Amalie Jensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 58.74 | 2:01.17 | |||||
36 | Hannah Pedersen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:02.02 | 2:16.65 | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Pavon Friis | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 34.67 | 1:13.63 | |||||
2 | Signe Nielsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 37.28 | 1:17.32 | |||||
3 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 37.83 | 1:17.92 | |||||
4 | Sofie Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 37.79 | 1:19.27 | |||||
5 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 38.21 | 1:19.48 | |||||
6 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 38.14 | 1:20.06 | |||||
7 | Marie Eske | 1999 | Randers GF Neptun | 38.31 | 1:20.34 | |||||
8 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 38.70 | 1:23.14 | |||||
9 | Kristine Barrett | 1998 | GTI | 39.80 | 1:23.72 | |||||
10 | Stine T. Søndergaard | 1998 | Holstebro Svømme Club | 41.53 | 1:26.84 | |||||
11 | Emma Kjær | 1999 | Aars Svømmeklub | 42.55 | 1:27.54 | |||||
12 | Maren Bielefeldt | 1999 | Holstebro Svømme Club | 42.41 | 1:28.96 | |||||
13 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | GTI | 42.29 | 1:29.24 | |||||
14 | Ani Frøslev Hansen | 1998 | Durup IF | 42.60 | 1:29.78 | |||||
15 | Anna Olsen | 1999 | Randers GF Neptun | 42.86 | 1:29.95 | |||||
16 | Mathilde Clausen | 1998 | Herning Svømmeklub | 43.08 | 1:30.24 | |||||
17 | Camilla M Kristensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 43.66 | 1:31.66 | |||||
18 | Trine Rasmussen | 1999 | Randers GF Neptun | 43.18 | 1:32.08 | |||||
19 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 45.47 | 1:33.14 | |||||
20 | Kathrine R. Jensen | 1998 | Aars Svømmeklub | 44.29 | 1:33.79 | |||||
21 | Sofie Hald | 1999 | Frem Odense | 44.44 | 1:35.50 | |||||
22 | Stine Kromann | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 46.99 | 1:36.05 | |||||
23 | Ida Lykke Therkilsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 47.48 | 1:37.20 | |||||
24 | Mie Kirstine Nikolajsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 47.02 | 1:39.77 | |||||
25 | Sarah Hygum Jensen | 1998 | Svømmeklubben Koral | 47.86 | 1:40.59 | |||||
26 | Christina Kyed | 1998 | Struer Svømmeklub | 50.13 | 1:44.37 | |||||
27 | Lykke Muhlig | 1999 | Svømmeklubben Koral | 51.73 | 1:48.56 | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie D. Hald | 1996 | Herning Svømmeklub | 34.39 | 1:13.11 | |||||
2 | Karina Sørensen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 39.90 | 1:24.10 | |||||
3 | Maria Ingvardsen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 42.28 | 1:29.49 | |||||
4 | Emilie Steffensen | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 41.73 | 1:29.59 | |||||
5 | Cecilie Kristiansen | 1990 | Ringsted Svømme Klub | 1:30.40 | 3:05.42 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 januar 2014 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:32 |