Resultater for LIMFJORDSCUP 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjords Cup 2014 | Udskriftsdato | 26 januar 2014 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 12:59 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2014 |
Løb 11, 50m Brystsvømning, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 43.75 | ||||||
2 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Herning Svømmeklub | 44.37 | ||||||
3 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 44.73 | ||||||
4 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 45.60 | ||||||
5 | Lise Fjord Hounisen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 47.27 | ||||||
6 | Solvej Kofoed Lund | 2003 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 47.48 | ||||||
7 | Amalie Kanstrup | 2003 | Viborg Svømme Klub | 48.30 | ||||||
8 | Camilla S Mortensen | 2003 | Struer Svømmeklub | 48.73 | ||||||
9 | Louise D. Liboriussen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 48.74 | ||||||
10 | Thilde Timmermand | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 49.17 | ||||||
11 | Maria Søgaard Lund | 2002 | Struer Svømmeklub | 49.57 | ||||||
12 | Maja G. Pedersen | 2002 | Vinderup GF Svømning | 51.30 | ||||||
13 | Rikke Vagtborg Jensen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 51.64 | ||||||
14 | Christina M. Glargaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 52.16 | ||||||
15 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 52.21 | ||||||
16 | Ida Kjellerup | 2002 | Vinderup GF Svømning | 52.43 | ||||||
17 | Anna Krarup Lund | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 52.65 | ||||||
18 | Sofia Levisen | 2002 | GTI | 52.97 | ||||||
19 | Lærke Maria Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 53.04 | ||||||
20 | Søs Freund | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 53.10 | ||||||
21 | Hanna Schou Kirkeby | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 54.19 | ||||||
22 | Maria Guldager Jensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 55.34 | ||||||
23 | Signe Holm Timmermand | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 55.44 | ||||||
24 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 55.62 | ||||||
25 | Lea S. Andersen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 56.61 | ||||||
26 | Victoria Underbjerg | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 57.86 | ||||||
27 | Karen Haahr | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 1:00.46 | ||||||
28 | Maja Svendsgård | 2002 | Struer Svømmeklub | 1:05.11 | ||||||
29 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:06.41 | ||||||
- | Anne Terp Jensen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | Crawlben efter start | |||||
- | Mathilde Krag Stefansen | 2002 | Vinderup GF Svømning | DSQ | 1 hånd vend/25m | |||||
- | Sepanta Zoghi | 2002 | Struer Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i mål | |||||
- | Sophie Kiesbye Holm | 2002 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 11, 50m Brystsvømning, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mette S. Køhler | 2001 | GTI | 37.81 | ||||||
2 | Mathilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 37.95 | ||||||
3 | Nicoline Fejer | 2001 | GTI | 38.29 | ||||||
4 | Naja Holmgaard | 2001 | Struer Svømmeklub | 39.13 | ||||||
5 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | GTI | 40.17 | ||||||
6 | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | 41.40 | ||||||
7 | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.64 | ||||||
8 | Olivia Jensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.81 | ||||||
9 | Karoline Vasegaard | 2001 | Viborg Svømme Klub | 41.91 | ||||||
10 | Maja Ibsen | 2001 | Aars Svømmeklub | 42.30 | ||||||
11 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | GTI | 43.02 | ||||||
12 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 43.06 | ||||||
13 | Trine Dam | 2001 | Svømmeklubben Koral | 43.56 | ||||||
14 | Julie Gadgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 43.64 | ||||||
15 | Caroline Steffensen | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 43.76 | ||||||
16 | Julie Illeborg Jensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 43.78 | ||||||
17 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 43.82 | ||||||
18 | Kirstine Frandsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 44.47 | ||||||
19 | Elisabeth Pedersen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 44.70 | ||||||
19 | Sidse Månsson | 2000 | Aars Svømmeklub | 44.70 | ||||||
21 | Kristina Plagborg | 2000 | Svømmeklubben Koral | 44.91 | ||||||
22 | Karen Schmieg Toft | 2000 | Vinderup GF Svømning | 45.68 | ||||||
23 | Klea Christensen | 2001 | Struer Svømmeklub | 46.84 | ||||||
24 | Carina Bro | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 46.90 | ||||||
25 | Cathrine Sørensen | 2001 | Aars Svømmeklub | 47.19 | ||||||
26 | Katrine Juhl Willberg | 2001 | Svømmeklubben Koral | 47.46 | ||||||
27 | Lærke Cassøe Alexandersen | 2001 | Vinderup GF Svømning | 47.56 | ||||||
28 | Linda Strunge | 2000 | Herning Svømmeklub | 47.84 | ||||||
29 | Andrea K. Pedersen | 2000 | Durup IF | 47.99 | ||||||
30 | Maria Møller Jensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 48.24 | ||||||
31 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Svømmeklubben Koral | 48.35 | ||||||
32 | Frida B. Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 51.22 | ||||||
33 | Caroline Risom | 2000 | Vinderup GF Svømning | 52.91 | ||||||
34 | Christina Berggren Munch | 2001 | Struer Svømmeklub | 53.67 | ||||||
35 | Caroline Hummelmose | 2001 | Vinderup GF Svømning | 54.92 | ||||||
36 | Mette Louise Jensen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 55.85 | ||||||
37 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 56.09 | ||||||
38 | Charlotte Amalie Jensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 57.41 | ||||||
39 | Hannah Pedersen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:03.52 | ||||||
- | Nina Lodberg Sparre | 2001 | Svømmeklubben Koral | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 11, 50m Brystsvømning, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Pavon Friis | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 34.79 | ||||||
2 | Signe Nielsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 35.77 | ||||||
3 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 36.17 | ||||||
4 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 36.79 | ||||||
5 | Sofie Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 37.02 | ||||||
6 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 37.53 | ||||||
7 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 37.82 | ||||||
7 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 37.82 | ||||||
9 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | Viborg Svømme Klub | 37.83 | ||||||
10 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 37.94 | ||||||
11 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 37.95 | ||||||
12 | Marie Eske | 1999 | Randers GF Neptun | 38.03 | ||||||
13 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 38.35 | ||||||
14 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 38.70 | ||||||
15 | Kristine Barrett | 1998 | GTI | 38.96 | ||||||
16 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | IHF Svømning | 39.41 | ||||||
17 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 39.91 | ||||||
18 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 40.41 | ||||||
19 | Stine T. Søndergaard | 1998 | Holstebro Svømme Club | 40.67 | ||||||
20 | Emma Kjær | 1999 | Aars Svømmeklub | 41.08 | ||||||
21 | Ani Frøslev Hansen | 1998 | Durup IF | 41.27 | ||||||
22 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | GTI | 41.32 | ||||||
23 | Maria Heiberg Larsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 41.87 | ||||||
24 | Trine Rasmussen | 1999 | Randers GF Neptun | 42.34 | ||||||
25 | Camilla M Kristensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 42.50 | ||||||
26 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 43.63 | ||||||
27 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 43.94 | ||||||
28 | Sarah Hygum Jensen | 1998 | Svømmeklubben Koral | 46.11 | ||||||
29 | Mie Kirstine Nikolajsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 47.08 | ||||||
30 | Emma Gleitze Holm | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | 50.75 | ||||||
31 | Lykke Muhlig | 1999 | Svømmeklubben Koral | 51.10 | ||||||
32 | Vicki Jensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 52.24 | ||||||
33 | Louise Landbo | 1999 | Vinderup GF Svømning | 54.02 | ||||||
- | Celina Langtoft | 1999 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | 2 armtag u/vand/25m | |||||
- | Christina Kyed | 1998 | Struer Svømmeklub | DSQ | Ej samt.berør25m | |||||
Løb 11, 50m Brystsvømning, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 33.85 | ||||||
2 | Julie D. Hald | 1996 | Herning Svømmeklub | 34.31 | ||||||
3 | Cecilie Ravn Jensen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 39.05 | ||||||
4 | Karina Sørensen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 39.57 | ||||||
5 | Maria Ingvardsen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 41.55 | ||||||
6 | Cecilie Kristiansen | 1990 | Ringsted Svømme Klub | 1:26.09 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 januar 2014 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:59 |