Resultater for OF-Sprint Markaryd 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | OF-Sprint | Utskriftsdatum | 15 februari 2014 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 09:27 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 februari 2014 |
Gren 1, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 20.63 | ||||||
2 | Sahlina Lundgren | 2004 | Ljungby Simsällskap | 23.26 | ||||||
3 | Vincenzina Soldewall | 2004 | Markaryds Simsällskap | 27.07 | ||||||
4 | Tilda Nyrell | 2004 | Alvesta Simsällskap | 31.08 | ||||||
Gren 1, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jennifer Jingmark | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 16.73 | ||||||
2 | Sanna Bodsjö | 2003 | Växjö Simsällskap | 17.61 | ||||||
3 | Agnes Torén | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 19.20 | ||||||
4 | Beatrice Pap | 2003 | Ljungby Simsällskap | 19.32 | ||||||
5 | Michaela Ruzic | 2003 | S71 | 20.49 | ||||||
6 | Kriszta Vorszak | 2003 | Ljungby Simsällskap | 21.90 | ||||||
7 | Aimée Estrada Hermansson | 2003 | Växjö Simsällskap | 21.99 | ||||||
8 | Sara Svensson | 2003 | Alvesta Simsällskap | 22.23 | ||||||
9 | Ellinor Andersson | 2003 | Alvesta Simsällskap | 23.22 | ||||||
10 | Jennifer Bogesten | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 24.55 | ||||||
11 | Jenny Davidsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 24.76 | ||||||
12 | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | 29.90 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 15 februari 2014 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 09:27 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | OF-Sprint | Utskriftsdatum | 15 februari 2014 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 09:27 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 februari 2014 |
Gren 2, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oscar Bevréus | 2006 | S71 | 20.89 | ||||||
2 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 20.92 | ||||||
3 | Aidan Sagadin | 2006 | Ljungby Simsällskap | 23.50 | ||||||
4 | Caspian Samuelsson | 2004 | Växjö Simsällskap | 24.33 | ||||||
5 | Samuel Ottosson | 2004 | SK Stimmet | 26.03 | ||||||
- | Ville Nordqvist | 2004 | S71 | DSQ | ||||||
Gren 2, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 11 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Attila Backman | 2003 | Växjö Simsällskap | 16.95 | ||||||
2 | Otto Axelsson | 2003 | Markaryds Simsällskap | 17.48 | ||||||
3 | Anton Strand | 2003 | Växjö Simsällskap | 19.68 | ||||||
4 | Bartillius Soldewall | 2003 | Markaryds Simsällskap | 23.94 | ||||||
5 | Simon Johansson | 2003 | SK Stimmet | 36.64 | ||||||
- | Emil Bengtsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 15 februari 2014 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 09:27 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | OF-Sprint | Utskriftsdatum | 15 februari 2014 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 09:36 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 februari 2014 |
Gren 3, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Edit Wiesel-Axelsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 35.42 | ||||||
2 | Heidi Palencsar | 2002 | Ljungby Simsällskap | 36.98 | ||||||
3 | Saga Bodsjö | 2002 | Växjö Simsällskap | 37.49 | ||||||
4 | Natalie Noreblad | 2002 | Växjö Simsällskap | 37.90 | ||||||
5 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 38.52 | ||||||
6 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 38.62 | ||||||
7 | Anna-Louisa Permarker | 2002 | S71 | 39.47 | ||||||
8 | Fanny Lindfors | 2002 | S71 | 40.60 | ||||||
9 | Matilda Bengtsson | 2002 | Varberg Sim | 42.69 | ||||||
10 | Lovisa Hjelmberg | 2002 | Växjö Simsällskap | 42.73 | ||||||
11 | Leah Sagadin | 2002 | Ljungby Simsällskap | 44.28 | ||||||
12 | Anna Nyika | 2002 | Ljungby Simsällskap | 47.79 | ||||||
13 | Olivia Hedenfalk | 2002 | Växjö Simsällskap | 49.61 | ||||||
14 | Elisia Samuelsson | 2002 | Växjö Simsällskap | 53.40 | ||||||
15 | Hedda Nicklasson | 2002 | SK Stimmet | 1:02.53 | ||||||
- | Loretta Andric | 2002 | Anderstorps Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 3, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 13 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Bekken | 2001 | Varberg Sim | 35.51 | ||||||
2 | Adna Drincic | 2001 | Alvesta Simsällskap | 36.37 | ||||||
3 | Klara Stigsson | 2001 | SK Stimmet | 37.15 | ||||||
4 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | 37.29 | ||||||
5 | Ebba Axelsson | 2001 | Markaryds Simsällskap | 39.38 | ||||||
6 | Kinga Szczesniak | 2001 | SK Stimmet | 40.61 | ||||||
7 | Lamia Kaltak | 2001 | Alvesta Simsällskap | 41.22 | ||||||
8 | Maja Hedström | 2001 | Varberg Sim | 41.29 | ||||||
Gren 3, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 14 - 99 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lova Andersson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 30.59 | ||||||
2 | Sandra Lange | 1999 | Alvesta Simsällskap | 32.64 | ||||||
3 | Stina Bengtsson | 1998 | Alvesta Simsällskap | 33.32 | ||||||
4 | Julia Åstrand | 1999 | Alvesta Simsällskap | 35.65 | ||||||
5 | Hanna Hellström | 2000 | Gnosjö Simsällskap | 35.85 | ||||||
6 | Michaela Johansson | 2000 | Varberg Sim | 36.30 | ||||||
7 | Maja Engström | 2000 | Varberg Sim | 37.18 | ||||||
8 | Felicia Bremark | 2000 | Växjö Simsällskap | 37.76 | ||||||
9 | Vendela Augustsson | 2000 | Växjö Simsällskap | 40.37 | ||||||
10 | Linnéa Gustafsson | 1999 | Varberg Sim | 40.86 | ||||||
11 | Frida Karlsson | 1999 | Varberg Sim | 41.88 | ||||||
12 | Mai Khanh | 1998 | Gnosjö Simsällskap | 42.95 | ||||||
13 | Biborka Nagy | 1998 | Ljungby Simsällskap | 49.08 | ||||||
- | Frida Andersson | 1997 | Gnosjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 15 februari 2014 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 09:36 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | OF-Sprint | Utskriftsdatum | 15 februari 2014 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 09:47 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 februari 2014 |
Gren 4, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Noa Carlenius | 2002 | Varberg Sim | 38.39 | ||||||
2 | David Schuldt | 2002 | SK Stimmet | 39.55 | ||||||
3 | Mats Gadajev | 2002 | Växjö Simsällskap | 52.56 | ||||||
- | Emanuel Tidåsen | 2002 | Växjö Simsällskap | DNS | ||||||
- | David Hultberg | 2002 | SK Stimmet | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 13 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 34.38 | ||||||
2 | Anti Kähr | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 41.24 | ||||||
3 | Hampus Dahlgren | 2001 | Varberg Sim | 41.36 | ||||||
4 | Carl Uddgren | 2001 | SK Stimmet | 42.68 | ||||||
5 | Aron Svensson | 2001 | Alvesta Simsällskap | 43.70 | ||||||
6 | Jonathan Einarsson | 2001 | Varberg Sim | 45.07 | ||||||
7 | Merich Djelil | 2001 | Bromöllaortens Simsällskap | 47.00 | ||||||
- | Bertil Björn | 2001 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Bilal Gadajev | 2001 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linus Wernersson | 2001 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 14 - 99 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nisse Anttila | 1987 | Varberg Sim | 28.80 | ||||||
2 | David Kurilenko | 1999 | Ljungby Simsällskap | 29.24 | ||||||
3 | Oscar Al-Sudany | 1997 | Ljungby Simsällskap | 29.26 | ||||||
4 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | Varberg Sim | 34.29 | ||||||
5 | Mauritz Soldewall | 2000 | Markaryds Simsällskap | 34.44 | ||||||
6 | Lucas Svensson | 1996 | Gnosjö Simsällskap | 34.64 | ||||||
7 | Daniel Andersson | 1999 | Varberg Sim | 35.00 | ||||||
7 | Malte Gustafsson | 1999 | Markaryds Simsällskap | 35.00 | ||||||
9 | Johan Wiloboken | 1999 | Älmhults Simsällskap | 36.74 | ||||||
10 | Zacharias Olausson | 2000 | Varberg Sim | 36.76 | ||||||
11 | Gustav Franzén | 2000 | Växjö Simsällskap | 36.82 | ||||||
12 | Benjamin Boros | 2000 | Ljungby Simsällskap | 36.86 | ||||||
13 | Martin Mihalic | 1999 | Gnosjö Simsällskap | 37.33 | ||||||
14 | Leo Grahovic | 2000 | Markaryds Simsällskap | 42.24 | ||||||
15 | Victor Jacobsson | 1999 | Växjö Simsällskap | 43.48 | ||||||
16 | Mattias Hansson | 2000 | Bromöllaortens Simsällskap | 45.95 | ||||||
- | Erik Salomonsson | 1998 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 15 februari 2014 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 09:47 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | OF-Sprint | Utskriftsdatum | 15 februari 2014 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 10:39 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 februari 2014 |
Gren 5, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 45.87 | ||||||
2 | Sahlina Lundgren | 2004 | Ljungby Simsällskap | 50.93 | ||||||
3 | Vincenzina Soldewall | 2004 | Markaryds Simsällskap | 56.28 | ||||||
4 | Elly Andersson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 56.93 | ||||||
5 | Tilda Nyrell | 2004 | Alvesta Simsällskap | 1:04.09 | ||||||
6 | Rebecka Ungureanu | 2004 | Bromöllaortens Simsällskap | 1:05.61 | ||||||
7 | Moa Jacobsen | 2006 | Markaryds Simsällskap | 1:11.08 | ||||||
- | Filippa Molin | 2005 | Bromöllaortens Simsällskap | DNS | ||||||
- | Towe Andersson | 2005 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jennifer Jingmark | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 39.37 | ||||||
2 | Sanna Bodsjö | 2003 | Växjö Simsällskap | 42.52 | ||||||
3 | Beatrice Pap | 2003 | Ljungby Simsällskap | 42.62 | ||||||
4 | Aimée Estrada Hermansson | 2003 | Växjö Simsällskap | 43.94 | ||||||
5 | Kriszta Vorszak | 2003 | Ljungby Simsällskap | 47.14 | ||||||
6 | Michaela Ruzic | 2003 | S71 | 50.35 | ||||||
7 | Linnea Bergman | 2003 | Ljungby Simsällskap | 59.24 | ||||||
8 | Jenny Davidsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 59.65 | ||||||
9 | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | 1:00.56 | ||||||
10 | Linnea Bengtsson | 2003 | Markaryds Simsällskap | 1:00.81 | ||||||
- | Agnes Torén | 2003 | Anderstorps Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Betiel Embaie | 2003 | Emmaboda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Indra Borgström | 2003 | Bromöllaortens Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 12 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Natalie Noreblad | 2002 | Växjö Simsällskap | 37.82 | ||||||
2 | Saga Bodsjö | 2002 | Växjö Simsällskap | 38.44 | ||||||
3 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 38.86 | ||||||
4 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 39.64 | ||||||
5 | Heidi Palencsar | 2002 | Ljungby Simsällskap | 40.28 | ||||||
6 | Anna-Louisa Permarker | 2002 | S71 | 40.63 | ||||||
7 | Fanny Lindfors | 2002 | S71 | 40.90 | ||||||
8 | Edit Wiesel-Axelsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 40.94 | ||||||
9 | Leah Sagadin | 2002 | Ljungby Simsällskap | 42.65 | ||||||
10 | Olivia Hedenfalk | 2002 | Växjö Simsällskap | 43.70 | ||||||
11 | Anna Nyika | 2002 | Ljungby Simsällskap | 45.83 | ||||||
12 | Lovisa Hjelmberg | 2002 | Växjö Simsällskap | 46.45 | ||||||
13 | Annie Ottosson | 2002 | SK Stimmet | 48.51 | ||||||
14 | Hedvig Magnusson | 2002 | Emmaboda Simsällskap | 49.31 | ||||||
15 | Nha Khanh | 2002 | Gnosjö Simsällskap | 50.63 | ||||||
16 | Tilda Angkvist | 2002 | Gnosjö Simsällskap | 51.21 | ||||||
17 | Raya Pishieva | 2002 | Älmhults Simsällskap | 51.40 | ||||||
18 | Hedda Nicklasson | 2002 | SK Stimmet | 53.36 | ||||||
19 | Agnes Bondesson-Crene | 2002 | Ljungby Simsällskap | 55.28 | ||||||
20 | Isabella Larsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 58.91 | ||||||
- | Loretta Andric | 2002 | Anderstorps Simsällskap | DNS | ||||||
- | Elisia Samuelsson | 2002 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Matilda Bengtsson | 2002 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 13 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ebba Axelsson | 2001 | Markaryds Simsällskap | 37.38 | ||||||
2 | Lamia Kaltak | 2001 | Alvesta Simsällskap | 38.18 | ||||||
3 | Klara Stigsson | 2001 | SK Stimmet | 38.52 | ||||||
4 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | 39.21 | ||||||
5 | Sofia Bekken | 2001 | Varberg Sim | 39.56 | ||||||
6 | Therese Baltzarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 39.68 | ||||||
7 | Kinga Szczesniak | 2001 | SK Stimmet | 40.15 | ||||||
8 | Adna Drincic | 2001 | Alvesta Simsällskap | 41.54 | ||||||
9 | Lisa Sommehed | 2001 | Gnosjö Simsällskap | 42.20 | ||||||
10 | Ida Hämäläinen | 2001 | Gnosjö Simsällskap | 43.71 | ||||||
11 | Sidona Embaie | 2001 | Emmaboda Simsällskap | 48.22 | ||||||
12 | Louise Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | 48.62 | ||||||
13 | Tova Lönn | 2001 | Ljungby Simsällskap | 54.84 | ||||||
- | Maja Hedström | 2001 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 14 - 99 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lova Andersson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 30.71 | ||||||
2 | Sandra Lange | 1999 | Alvesta Simsällskap | 35.85 | ||||||
3 | Stina Bengtsson | 1998 | Alvesta Simsällskap | 36.11 | ||||||
4 | Michaela Johansson | 2000 | Varberg Sim | 36.26 | ||||||
5 | Julia Åstrand | 1999 | Alvesta Simsällskap | 37.15 | ||||||
6 | Maja Engström | 2000 | Varberg Sim | 38.62 | ||||||
7 | Linnéa Gustafsson | 1999 | Varberg Sim | 39.74 | ||||||
8 | Sara Hugosson | 2000 | Varberg Sim | 40.11 | ||||||
9 | Vendela Augustsson | 2000 | Växjö Simsällskap | 40.41 | ||||||
10 | Frida Karlsson | 1999 | Varberg Sim | 40.88 | ||||||
11 | Tea Pavicic | 1999 | Gnosjö Simsällskap | 42.18 | ||||||
- | Biborka Nagy | 1998 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Felicia Bremark | 2000 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 15 februari 2014 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 10:39 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | OF-Sprint | Utskriftsdatum | 15 februari 2014 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 10:56 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 februari 2014 |
Gren 6, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 44.79 | ||||||
2 | Johan Hjelmberg | 2005 | Växjö Simsällskap | 45.51 | ||||||
3 | Samuel Ottosson | 2004 | SK Stimmet | 52.16 | ||||||
4 | Aidan Sagadin | 2006 | Ljungby Simsällskap | 52.59 | ||||||
5 | Oscar Bevréus | 2006 | S71 | 54.22 | ||||||
6 | Måns Andersson | 2004 | Bromöllaortens Simsällskap | 56.39 | ||||||
7 | Henry Forsberg | 2004 | Markaryds Simsällskap | 1:00.44 | ||||||
- | Caspian Samuelsson | 2004 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ville Nordqvist | 2004 | S71 | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Otto Axelsson | 2003 | Markaryds Simsällskap | 40.56 | ||||||
2 | Attila Backman | 2003 | Växjö Simsällskap | 45.92 | ||||||
3 | Simon Johansson | 2003 | SK Stimmet | 52.41 | ||||||
4 | Victor Löndal | 2003 | Markaryds Simsällskap | 56.59 | ||||||
5 | Emil Bengtsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 56.89 | ||||||
- | Anton Strand | 2003 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Bartillius Soldewall | 2003 | Markaryds Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Hultberg | 2002 | SK Stimmet | 41.73 | ||||||
2 | David Schuldt | 2002 | SK Stimmet | 41.84 | ||||||
3 | Noa Carlenius | 2002 | Varberg Sim | 43.22 | ||||||
4 | Kemal Cikota | 2002 | Växjö Simsällskap | 46.79 | ||||||
5 | Filip Wik | 2002 | Ljungby Simsällskap | 48.29 | ||||||
6 | Mats Gadajev | 2002 | Växjö Simsällskap | 50.07 | ||||||
7 | Linus Svensson | 2002 | SK Stimmet | 50.33 | ||||||
8 | Jonathan Gunnarsson | 2002 | Bromöllaortens Simsällskap | 52.11 | ||||||
9 | Nils Huber | 2002 | Bromöllaortens Simsällskap | 1:00.87 | ||||||
- | Emanuel Tidåsen | 2002 | Växjö Simsällskap | DNS | ||||||
- | Michal Szczesniak | 2002 | SK Stimmet | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 13 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 35.83 | ||||||
2 | Bertil Björn | 2001 | Växjö Simsällskap | 39.35 | ||||||
3 | Carl Uddgren | 2001 | SK Stimmet | 39.48 | ||||||
4 | Aron Svensson | 2001 | Alvesta Simsällskap | 40.13 | ||||||
5 | Danny Tu | 2001 | Gnosjö Simsällskap | 42.13 | ||||||
6 | Linus Wernersson | 2001 | Växjö Simsällskap | 42.27 | ||||||
7 | Anti Kähr | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 42.38 | ||||||
8 | Hampus Dahlgren | 2001 | Varberg Sim | 44.43 | ||||||
9 | Bilal Gadajev | 2001 | Växjö Simsällskap | 51.79 | ||||||
- | Jonathan Einarsson | 2001 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 14 - 99 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniel Andersson | 1999 | Varberg Sim | 35.27 | ||||||
2 | Mauritz Soldewall | 2000 | Markaryds Simsällskap | 35.37 | ||||||
3 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | Varberg Sim | 37.47 | ||||||
4 | Oscar Luong | 1999 | Gnosjö Simsällskap | 37.58 | ||||||
5 | Malte Gustafsson | 1999 | Markaryds Simsällskap | 37.64 | ||||||
6 | Gustav Franzén | 2000 | Växjö Simsällskap | 38.84 | ||||||
7 | Johan Wiloboken | 1999 | Älmhults Simsällskap | 40.38 | ||||||
8 | Erik Salomonsson | 1998 | Ljungby Simsällskap | 40.47 | ||||||
9 | Zacharias Olausson | 2000 | Varberg Sim | 40.61 | ||||||
10 | Victor Jacobsson | 1999 | Växjö Simsällskap | 41.07 | ||||||
11 | Martin Mihalic | 1999 | Gnosjö Simsällskap | 42.53 | ||||||
12 | Leo Grahovic | 2000 | Markaryds Simsällskap | 44.14 | ||||||
- | Benjamin Boros | 2000 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | David Kurilenko | 1999 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oscar Al-Sudany | 1997 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 15 februari 2014 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 10:56 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | OF-Sprint | Utskriftsdatum | 15 februari 2014 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 11:28 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 februari 2014 |
Gren 7, 100m Medley Flickor, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 47.10 | 1:37.76 | |||||
Gren 7, 100m Medley Flickor, Finaler 11 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sanna Bodsjö | 2003 | Växjö Simsällskap | 41.86 | 1:31.81 | |||||
2 | Jennifer Jingmark | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 40.87 | 1:32.05 | |||||
3 | Beatrice Pap | 2003 | Ljungby Simsällskap | 43.48 | 1:33.89 | |||||
4 | Aimée Estrada Hermansson | 2003 | Växjö Simsällskap | 47.55 | 1:36.96 | |||||
5 | Kriszta Vorszak | 2003 | Ljungby Simsällskap | 51.41 | 1:46.27 | |||||
- | Jennifer Bogesten | 2003 | Anderstorps Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | DSQ | ||||||
Gren 7, 100m Medley Flickor, Finaler 12 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Saga Bodsjö | 2002 | Växjö Simsällskap | 38.15 | 1:20.64 | |||||
2 | Edit Wiesel-Axelsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 38.09 | 1:20.85 | |||||
3 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 40.39 | 1:24.29 | |||||
4 | Natalie Noreblad | 2002 | Växjö Simsällskap | 40.11 | 1:25.79 | |||||
5 | Fanny Lindfors | 2002 | S71 | 40.50 | 1:26.34 | |||||
6 | Anna-Louisa Permarker | 2002 | S71 | 41.89 | 1:26.43 | |||||
7 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 40.64 | 1:26.80 | |||||
8 | Heidi Palencsar | 2002 | Ljungby Simsällskap | 39.96 | 1:28.11 | |||||
9 | Leah Sagadin | 2002 | Ljungby Simsällskap | 44.02 | 1:31.67 | |||||
10 | Matilda Bengtsson | 2002 | Varberg Sim | 44.55 | 1:32.66 | |||||
11 | Lovisa Hjelmberg | 2002 | Växjö Simsällskap | 44.84 | 1:35.07 | |||||
12 | Olivia Hedenfalk | 2002 | Växjö Simsällskap | 46.59 | 1:36.05 | |||||
13 | Anna Nyika | 2002 | Ljungby Simsällskap | 46.50 | 1:37.54 | |||||
14 | Elisia Samuelsson | 2002 | Växjö Simsällskap | 51.42 | 1:47.72 | |||||
15 | Hedda Nicklasson | 2002 | SK Stimmet | 55.79 | 1:52.62 | |||||
16 | Raya Pishieva | 2002 | Älmhults Simsällskap | 54.24 | 1:53.74 | |||||
17 | Annie Ottosson | 2002 | SK Stimmet | 51.77 | 1:54.22 | |||||
18 | Agnes Bondesson-Crene | 2002 | Ljungby Simsällskap | 57.64 | 2:03.18 | |||||
- | Loretta Andric | 2002 | Anderstorps Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 7, 100m Medley Flickor, Finaler 13 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Bekken | 2001 | Varberg Sim | 37.32 | 1:21.16 | |||||
2 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | 39.09 | 1:21.81 | |||||
3 | Adna Drincic | 2001 | Alvesta Simsällskap | 37.96 | 1:23.72 | |||||
4 | Ebba Axelsson | 2001 | Markaryds Simsällskap | 39.19 | 1:24.50 | |||||
5 | Klara Stigsson | 2001 | SK Stimmet | 39.47 | 1:24.73 | |||||
6 | Lamia Kaltak | 2001 | Alvesta Simsällskap | 39.63 | 1:24.78 | |||||
7 | Therese Baltzarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 41.02 | 1:28.72 | |||||
8 | Kinga Szczesniak | 2001 | SK Stimmet | 42.52 | 1:28.95 | |||||
9 | Maja Hedström | 2001 | Varberg Sim | 42.89 | 1:31.21 | |||||
10 | Louise Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | 47.91 | 1:40.36 | |||||
Gren 7, 100m Medley Flickor, Finaler 14 - 99 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lova Andersson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 32.02 | 1:10.72 | |||||
2 | Julia Åstrand | 1999 | Alvesta Simsällskap | 36.92 | 1:19.52 | |||||
3 | Stina Bengtsson | 1998 | Alvesta Simsällskap | 35.62 | 1:20.79 | |||||
4 | Hanna Hellström | 2000 | Gnosjö Simsällskap | 37.70 | 1:20.96 | |||||
5 | Maja Engström | 2000 | Varberg Sim | 38.72 | 1:21.29 | |||||
6 | Michaela Johansson | 2000 | Varberg Sim | 37.78 | 1:23.80 | |||||
7 | Felicia Bremark | 2000 | Växjö Simsällskap | 40.13 | 1:26.54 | |||||
8 | Linnéa Gustafsson | 1999 | Varberg Sim | 41.09 | 1:29.01 | |||||
9 | Biborka Nagy | 1998 | Ljungby Simsällskap | 43.96 | 1:33.13 | |||||
10 | Frida Karlsson | 1999 | Varberg Sim | 43.38 | 1:34.04 | |||||
- | Mai Khanh | 1998 | Gnosjö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Vendela Augustsson | 2000 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 15 februari 2014 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 11:28 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | OF-Sprint | Utskriftsdatum | 15 februari 2014 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 11:50 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 februari 2014 |
Gren 8, 100m Medley Pojkar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 47.88 | 1:42.23 | |||||
2 | Aidan Sagadin | 2006 | Ljungby Simsällskap | 57.79 | 1:57.76 | |||||
- | Samuel Ottosson | 2004 | SK Stimmet | DSQ | ||||||
Gren 8, 100m Medley Pojkar, Finaler 11 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Attila Backman | 2003 | Växjö Simsällskap | 43.97 | 1:31.65 | |||||
2 | Otto Axelsson | 2003 | Markaryds Simsällskap | 45.27 | 1:32.73 | |||||
3 | Anton Strand | 2003 | Växjö Simsällskap | 44.33 | 1:36.89 | |||||
4 | Bartillius Soldewall | 2003 | Markaryds Simsällskap | 57.63 | 1:57.12 | |||||
5 | Simon Johansson | 2003 | SK Stimmet | 1:06.80 | 2:12.22 | |||||
Gren 8, 100m Medley Pojkar, Finaler 12 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Noa Carlenius | 2002 | Varberg Sim | 41.61 | 1:28.63 | |||||
2 | David Hultberg | 2002 | SK Stimmet | 43.10 | 1:34.91 | |||||
3 | David Schuldt | 2002 | SK Stimmet | 42.44 | 1:36.37 | |||||
4 | Filip Wik | 2002 | Ljungby Simsällskap | 50.50 | 1:44.54 | |||||
5 | Mats Gadajev | 2002 | Växjö Simsällskap | 53.36 | 1:48.85 | |||||
- | Emanuel Tidåsen | 2002 | Växjö Simsällskap | DNS | ||||||
- | Linus Svensson | 2002 | SK Stimmet | DNS | ||||||
- | Kemal Cikota | 2002 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Michal Szczesniak | 2002 | SK Stimmet | DSQ | ||||||
Gren 8, 100m Medley Pojkar, Finaler 13 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Bertil Björn | 2001 | Växjö Simsällskap | 38.47 | 1:24.28 | |||||
2 | Hampus Dahlgren | 2001 | Varberg Sim | 43.61 | 1:25.67 | |||||
3 | Carl Uddgren | 2001 | SK Stimmet | 41.13 | 1:26.07 | |||||
4 | Anti Kähr | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 42.86 | 1:29.96 | |||||
5 | Linus Wernersson | 2001 | Växjö Simsällskap | 42.68 | 1:30.31 | |||||
6 | Jonathan Einarsson | 2001 | Varberg Sim | 44.52 | 1:35.84 | |||||
7 | Bilal Gadajev | 2001 | Växjö Simsällskap | 52.72 | 1:52.81 | |||||
- | Aron Svensson | 2001 | Alvesta Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Merich Djelil | 2001 | Bromöllaortens Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 100m Medley Pojkar, Finaler 14 - 99 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nisse Anttila | 1987 | Varberg Sim | 30.92 | 1:04.81 | |||||
2 | David Kurilenko | 1999 | Ljungby Simsällskap | 31.90 | 1:09.78 | |||||
3 | Oscar Al-Sudany | 1997 | Ljungby Simsällskap | 31.35 | 1:11.22 | |||||
4 | Mauritz Soldewall | 2000 | Markaryds Simsällskap | 36.21 | 1:18.21 | |||||
5 | Benjamin Boros | 2000 | Ljungby Simsällskap | 38.08 | 1:20.26 | |||||
6 | Zacharias Olausson | 2000 | Varberg Sim | 40.09 | 1:20.47 | |||||
7 | Erik Salomonsson | 1998 | Ljungby Simsällskap | 38.25 | 1:21.02 | |||||
8 | Malte Gustafsson | 1999 | Markaryds Simsällskap | 38.72 | 1:21.24 | |||||
9 | Oscar Luong | 1999 | Gnosjö Simsällskap | 37.61 | 1:22.65 | |||||
10 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | Varberg Sim | 37.31 | 1:23.12 | |||||
11 | Daniel Andersson | 1999 | Varberg Sim | 37.85 | 1:23.25 | |||||
12 | Martin Mihalic | 1999 | Gnosjö Simsällskap | 39.99 | 1:23.70 | |||||
13 | Gustav Franzén | 2000 | Växjö Simsällskap | 38.66 | 1:23.91 | |||||
14 | Johan Wiloboken | 1999 | Älmhults Simsällskap | 39.31 | 1:25.28 | |||||
15 | Leo Grahovic | 2000 | Markaryds Simsällskap | 43.96 | 1:33.19 | |||||
16 | Victor Jacobsson | 1999 | Växjö Simsällskap | 42.46 | 1:33.50 | |||||
17 | Mattias Hansson | 2000 | Bromöllaortens Simsällskap | 46.86 | 1:40.91 | |||||
- | Oscar Vernersson | 1999 | Alvesta Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 15 februari 2014 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 11:50 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | OF-Sprint | Utskriftsdatum | 15 februari 2014 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 12:12 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 februari 2014 |
Gren 9, 4X50m Frisim Flickor, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | S71 Flickor | 2002 | S71 | 2:12.70 | ||||||
Moa Karlsson | 2002 | 34.23 | 34.23 | |||||||
Tova Nilsson | 2002 | 33.67 | 1:07.90 | |||||||
Anna-Louisa Permarker | 2002 | 33.10 | 1:41.00 | |||||||
Fanny Lindfors | 2002 | 31.70 | 2:12.70 | |||||||
2 | Växjö SS Flickor | 2002 | Växjö Simsällskap | 2:17.34 | ||||||
Saga Bodsjö | 2002 | 32.50 | 32.50 | |||||||
Natalie Noreblad | 2002 | 32.45 | 1:04.95 | |||||||
Sanna Bodsjö | 2003 | 35.83 | 1:40.78 | |||||||
Olivia Hedenfalk | 2002 | 36.56 | 2:17.34 | |||||||
3 | Ljungby SS 1 | 2002 | Ljungby Simsällskap | 2:24.97 | ||||||
Anna Nyika | 2002 | 37.95 | 37.95 | |||||||
Edit Wiesel-Axelsson | 2002 | 35.11 | 1:13.06 | |||||||
Heidi Palencsar | 2002 | 35.81 | 1:48.87 | |||||||
Leah Sagadin | 2002 | 36.10 | 2:24.97 | |||||||
4 | Ljungby SS 2 | 2002 | Ljungby Simsällskap | 2:54.23 | ||||||
Kriszta Vorszak | 2003 | 43.12 | 43.12 | |||||||
Jenny Davidsson | 2003 | 46.18 | 1:29.30 | |||||||
Beatrice Pap | 2003 | 39.01 | 2:08.31 | |||||||
Sahlina Lundgren | 2004 | 45.92 | 2:54.23 | |||||||
5 | Ljungby SS 3 | 2002 | Ljungby Simsällskap | 3:19.25 | ||||||
Linnea Bergman | 2003 | 44.65 | 44.65 | |||||||
Agnes Bondesson-Crene | 2002 | 47.98 | 1:32.63 | |||||||
Isabella Larsson | 2002 | 56.71 | 2:29.34 | |||||||
Elly Andersson | 2005 | 49.91 | 3:19.25 | |||||||
6 | Bromölla Damer [2002] | 2002 | Bromöllaortens Simsällskap | 3:22.19 | ||||||
Ronja Sjöström | 2003 | 45.22 | 45.22 | |||||||
Indra Borgström | 2003 | 46.95 | 1:32.17 | |||||||
Rebecka Ungureanu | 2004 | 1:06.29 | 2:38.46 | |||||||
Thelma Klint Ipsa | 2002 | 43.73 | 3:22.19 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 15 februari 2014 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 12:12 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | OF-Sprint | Utskriftsdatum | 15 februari 2014 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 12:23 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 februari 2014 |
Gren 10, 4X50m Frisim Pojkar, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Växjö SS Pojkar Lag 1 | 2002 | Växjö Simsällskap | 2:32.27 | ||||||
Anton Strand | 2003 | 37.05 | 37.05 | |||||||
Attila Backman | 2003 | 37.63 | 1:14.68 | |||||||
Mats Gadajev | 2002 | 39.13 | 1:53.81 | |||||||
Kemal Cikota | 2002 | 38.46 | 2:32.27 | |||||||
2 | SK Stimmet Pojkar Lag 1 | 2002 | SK Stimmet | 2:35.65 | ||||||
David Hultberg | 2002 | 36.99 | 36.99 | |||||||
Linus Svensson | 2002 | 40.02 | 1:17.01 | |||||||
Simon Johansson | 2003 | 43.56 | 2:00.57 | |||||||
David Schuldt | 2002 | 35.08 | 2:35.65 | |||||||
3 | Markaryd Pojkar Lag 2 | 2002 | Markaryds Simsällskap | 2:57.75 | ||||||
Victor Löndal | 2003 | 45.09 | 45.09 | |||||||
Henry Forsberg | 2004 | 56.30 | 1:41.39 | |||||||
Otto Axelsson | 2003 | 33.74 | 2:15.13 | |||||||
Bartillius Soldewall | 2003 | 42.62 | 2:57.75 | |||||||
4 | Bromölla Herrar [2002] | 2002 | Bromöllaortens Simsällskap | 2:58.10 | ||||||
Jonas Malmquist | 2004 | 50.98 | 50.98 | |||||||
Måns Andersson | 2004 | 42.34 | 1:33.32 | |||||||
Nils Huber | 2002 | 44.79 | 2:18.11 | |||||||
Jonathan Gunnarsson | 2002 | 39.99 | 2:58.10 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 15 februari 2014 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 12:23 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | OF-Sprint | Utskriftsdatum | 15 februari 2014 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 14:30 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 februari 2014 |
Gren 11, 4X50m Frisim Flickor, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alvesta SS Lag 1 | 1999 | Alvesta Simsällskap | 2:05.54 | ||||||
Sandra Lange | 1999 | 31.56 | 31.56 | |||||||
Stina Bengtsson | 1998 | 29.81 | 1:01.37 | |||||||
Lamia Kaltak | 2001 | 32.62 | 1:33.99 | |||||||
Julia Åstrand | 1999 | 31.55 | 2:05.54 | |||||||
2 | Varberg 1 Tjejer | 0 | Varberg Sim | 2:09.34 | ||||||
Sofia Bekken | 2001 | 32.72 | 32.72 | |||||||
Sara Westholm | 2001 | 32.26 | 1:04.98 | |||||||
Michaela Johansson | 2000 | 32.11 | 1:37.09 | |||||||
Maja Engström | 2000 | 32.25 | 2:09.34 | |||||||
3 | Varberg 2 Tjejer | 0 | Varberg Sim | 2:17.50 | ||||||
Frida Karlsson | 1999 | 32.99 | 32.99 | |||||||
Sara Hugosson | 2000 | 33.26 | 1:06.25 | |||||||
Linnéa Gustafsson | 1999 | 35.37 | 1:41.62 | |||||||
Maja Hedström | 2001 | 35.88 | 2:17.50 | |||||||
4 | Gnosjö SS 1 | 0 | Gnosjö Simsällskap | 2:20.78 | ||||||
Frida Andersson | 1997 | 36.33 | 36.33 | |||||||
Lisa Sommehed | 2001 | 36.33 | 1:12.66 | |||||||
Tea Pavicic | 1999 | 35.58 | 1:48.24 | |||||||
Hanna Hellström | 2000 | 32.54 | 2:20.78 | |||||||
5 | Stimmet | 2000 | SK Stimmet | 2:32.95 | ||||||
Kinga Szczesniak | 2001 | 34.32 | 34.32 | |||||||
Annie Ottosson | 2002 | 44.49 | 1:18.81 | |||||||
Hedda Nicklasson | 2002 | 43.22 | 2:02.03 | |||||||
Klara Stigsson | 2001 | 30.92 | 2:32.95 | |||||||
6 | Alvesta SS Lag 2 | 1999 | Alvesta Simsällskap | 2:41.11 | ||||||
Adna Drincic | 2001 | 32.71 | 32.71 | |||||||
Julia Vernersson | 2002 | 38.50 | 1:11.21 | |||||||
Ellinor Andersson | 2003 | 46.44 | 1:57.65 | |||||||
Sara Svensson | 2003 | 43.46 | 2:41.11 | |||||||
7 | Gnosjö SS Damer | 0 | Gnosjö Simsällskap | 2:44.74 | ||||||
Tilda Angkvist | 2002 | 41.78 | 41.78 | |||||||
Nha Khanh | 2002 | 44.03 | 1:25.81 | |||||||
Ida Hämäläinen | 2001 | 38.32 | 2:04.13 | |||||||
Mai Khanh | 1998 | 40.61 | 2:44.74 | |||||||
8 | Ljungby SS Lag 3 | 2000 | Ljungby Simsällskap | 2:57.99 | ||||||
Biborka Nagy | 1998 | 36.63 | 36.63 | |||||||
Tova Lönn | 2001 | 49.16 | 1:25.79 | |||||||
Louise Ebbesen | 2001 | 42.30 | 2:08.09 | |||||||
Towe Andersson | 2005 | 49.90 | 2:57.99 | |||||||
9 | Markaryd Flickor | 0 | Markaryds Simsällskap | 3:26.36 | ||||||
Vincenzina Soldewall | 2004 | 54.85 | 54.85 | |||||||
Moa Jacobsen | 2006 | 1:04.82 | 1:59.67 | |||||||
Ebba Axelsson | 2001 | 31.76 | 2:31.43 | |||||||
Linnea Bengtsson | 2003 | 54.93 | 3:26.36 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 15 februari 2014 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 14:30 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | OF-Sprint | Utskriftsdatum | 15 februari 2014 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 12:32 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 februari 2014 |
Gren 12, 4X50m Frisim Pojkar, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ljungby SS 1 | 0 | Ljungby Simsällskap | 1:51.18 | ||||||
David Kurilenko | 1999 | 27.05 | 27.05 | |||||||
Erik Salomonsson | 1998 | 27.85 | 54.90 | |||||||
Oscar Al-Sudany | 1997 | 25.99 | 1:20.89 | |||||||
Benjamin Boros | 2000 | 30.29 | 1:51.18 | |||||||
2 | Varberg 1 Killar | 0 | Varberg Sim | 2:01.08 | ||||||
Nisse Anttila | 1987 | 26.06 | 26.06 | |||||||
Daniel Andersson | 1999 | 30.77 | 56.83 | |||||||
Jonatan Carlsson | 2001 | 32.54 | 1:29.37 | |||||||
Zacharias Olausson | 2000 | 31.71 | 2:01.08 | |||||||
3 | Markaryd Pojkar Lag 1 | 0 | Markaryds Simsällskap | 2:06.41 | ||||||
Leo Grahovic | 2000 | 34.70 | 34.70 | |||||||
Malte Gustafsson | 1999 | 33.31 | 1:08.01 | |||||||
Mauritz Soldewall | 2000 | 31.23 | 1:39.24 | |||||||
Christofer Dahl | 1983 | 27.17 | 2:06.41 | |||||||
4 | Varberg 2 Killar | 0 | Varberg Sim | 2:15.58 | ||||||
Hampus Dahlgren | 2001 | 33.87 | 33.87 | |||||||
Hjalmar Löfvenborg | 1999 | 31.40 | 1:05.27 | |||||||
Jonathan Einarsson | 2001 | 35.89 | 1:41.16 | |||||||
Noa Carlenius | 2002 | 34.42 | 2:15.58 | |||||||
5 | Växjö SS Herrar | 0 | Växjö Simsällskap | 2:22.78 | ||||||
Bertil Björn | 2001 | 35.00 | 35.00 | |||||||
Gustav Franzén | 2000 | 34.61 | 1:09.61 | |||||||
Victor Jacobsson | 1999 | 36.62 | 1:46.23 | |||||||
Linus Wernersson | 2001 | 36.55 | 2:22.78 | |||||||
6 | Bromölla Herrar | 0 | Bromöllaortens Simsällskap | 2:45.94 | ||||||
Nils Huber | 2002 | 44.67 | 44.67 | |||||||
Merich Djelil | 2001 | 37.70 | 1:22.37 | |||||||
Mattias Hansson | 2000 | 37.82 | 2:00.19 | |||||||
Måns Andersson | 2004 | 45.75 | 2:45.94 | |||||||
- | Ljungby SS 2 | 0 | Ljungby Simsällskap | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 15 februari 2014 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 12:32 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | OF-Sprint | Utskriftsdatum | 15 februari 2014 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 15:27 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 februari 2014 |
Gren 13, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 49.49 | ||||||
2 | Olivia Klint Ipsa | 2005 | Bromöllaortens Simsällskap | 57.23 | ||||||
3 | Sahlina Lundgren | 2004 | Ljungby Simsällskap | 57.91 | ||||||
4 | Elly Andersson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 1:04.75 | ||||||
5 | Rebecka Ungureanu | 2004 | Bromöllaortens Simsällskap | 1:07.61 | ||||||
6 | Moa Jacobsen | 2006 | Markaryds Simsällskap | 1:14.62 | ||||||
- | Alicia Hart | 2005 | S71 | DSQ | ||||||
- | Towe Andersson | 2005 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Vincenzina Soldewall | 2004 | Markaryds Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 13, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Aimée Estrada Hermansson | 2003 | Växjö Simsällskap | 44.59 | ||||||
2 | Sanna Bodsjö | 2003 | Växjö Simsällskap | 48.48 | ||||||
3 | Indra Borgström | 2003 | Bromöllaortens Simsällskap | 49.98 | ||||||
4 | Beatrice Pap | 2003 | Ljungby Simsällskap | 50.96 | ||||||
5 | Sara Svensson | 2003 | Alvesta Simsällskap | 51.09 | ||||||
6 | Jennifer Bogesten | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 51.12 | ||||||
7 | Jenny Davidsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 52.37 | ||||||
8 | Jennifer Jingmark | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 52.87 | ||||||
9 | Agnes Torén | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 53.25 | ||||||
10 | Kriszta Vorszak | 2003 | Ljungby Simsällskap | 54.34 | ||||||
11 | Ellinor Andersson | 2003 | Alvesta Simsällskap | 55.91 | ||||||
12 | Betiel Embaie | 2003 | Emmaboda Simsällskap | 56.47 | ||||||
13 | Ronja Sjöström | 2003 | Bromöllaortens Simsällskap | 57.77 | ||||||
14 | Linnea Bergman | 2003 | Ljungby Simsällskap | 59.66 | ||||||
15 | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | 1:03.75 | ||||||
- | Emmy Olofsson | 2003 | S71 | DSQ | ||||||
Gren 13, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 12 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Edit Wiesel-Axelsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 38.09 | ||||||
2 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 42.82 | ||||||
3 | Saga Bodsjö | 2002 | Växjö Simsällskap | 42.92 | ||||||
4 | Fanny Lindfors | 2002 | S71 | 43.36 | ||||||
5 | Anna-Louisa Permarker | 2002 | S71 | 44.43 | ||||||
6 | Lovisa Hjelmberg | 2002 | Växjö Simsällskap | 44.63 | ||||||
7 | Natalie Noreblad | 2002 | Växjö Simsällskap | 45.43 | ||||||
8 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 45.60 | ||||||
9 | Emma Phung | 2002 | Gnosjö Simsällskap | 46.10 | ||||||
10 | Heidi Palencsar | 2002 | Ljungby Simsällskap | 47.69 | ||||||
11 | Leah Sagadin | 2002 | Ljungby Simsällskap | 48.02 | ||||||
12 | Matilda Bengtsson | 2002 | Varberg Sim | 48.76 | ||||||
13 | Olivia Hedenfalk | 2002 | Växjö Simsällskap | 48.90 | ||||||
14 | Anna Nyika | 2002 | Ljungby Simsällskap | 50.52 | ||||||
15 | Thelma Klint Ipsa | 2002 | Bromöllaortens Simsällskap | 51.32 | ||||||
16 | Nha Khanh | 2002 | Gnosjö Simsällskap | 51.54 | ||||||
17 | Raya Pishieva | 2002 | Älmhults Simsällskap | 51.84 | ||||||
18 | Hedvig Magnusson | 2002 | Emmaboda Simsällskap | 52.49 | ||||||
19 | Hedda Nicklasson | 2002 | SK Stimmet | 53.12 | ||||||
20 | Julia Vernersson | 2002 | Alvesta Simsällskap | 56.28 | ||||||
21 | Isabella Larsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 57.72 | ||||||
22 | Annie Ottosson | 2002 | SK Stimmet | 1:00.12 | ||||||
23 | Agnes Bondesson-Crene | 2002 | Ljungby Simsällskap | 1:00.29 | ||||||
- | Elisia Samuelsson | 2002 | Växjö Simsällskap | DNS | ||||||
- | Loretta Andric | 2002 | Anderstorps Simsällskap | DNS | ||||||
- | Wilma Åstrand | 2002 | Alvesta Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 13, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 13 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | 41.32 | ||||||
2 | Lamia Kaltak | 2001 | Alvesta Simsällskap | 42.56 | ||||||
3 | Adna Drincic | 2001 | Alvesta Simsällskap | 42.78 | ||||||
4 | Therese Baltzarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 43.75 | ||||||
5 | Sofia Bekken | 2001 | Varberg Sim | 45.26 | ||||||
6 | Kinga Szczesniak | 2001 | SK Stimmet | 46.02 | ||||||
7 | Ebba Axelsson | 2001 | Markaryds Simsällskap | 46.14 | ||||||
8 | Klara Stigsson | 2001 | SK Stimmet | 46.51 | ||||||
9 | Lisa Sommehed | 2001 | Gnosjö Simsällskap | 49.94 | ||||||
10 | Maja Hedström | 2001 | Varberg Sim | 50.69 | ||||||
11 | Ida Hämäläinen | 2001 | Gnosjö Simsällskap | 53.07 | ||||||
12 | Louise Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | 53.88 | ||||||
13 | Sidona Embaie | 2001 | Emmaboda Simsällskap | 54.07 | ||||||
- | Tova Lönn | 2001 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 13, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 14 - 99 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lova Andersson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 37.14 | ||||||
2 | Maja Engström | 2000 | Varberg Sim | 39.26 | ||||||
3 | Julia Åstrand | 1999 | Alvesta Simsällskap | 42.23 | ||||||
4 | Vendela Augustsson | 2000 | Växjö Simsällskap | 44.93 | ||||||
5 | Tea Pavicic | 1999 | Gnosjö Simsällskap | 45.05 | ||||||
6 | Biborka Nagy | 1998 | Ljungby Simsällskap | 46.10 | ||||||
7 | Sara Hugosson | 2000 | Varberg Sim | 46.33 | ||||||
8 | Michaela Johansson | 2000 | Varberg Sim | 46.37 | ||||||
9 | Linnéa Gustafsson | 1999 | Varberg Sim | 46.56 | ||||||
10 | Mai Khanh | 1998 | Gnosjö Simsällskap | 46.64 | ||||||
11 | Felicia Bremark | 2000 | Växjö Simsällskap | 48.34 | ||||||
12 | Frida Andersson | 1997 | Gnosjö Simsällskap | 48.80 | ||||||
13 | Frida Karlsson | 1999 | Varberg Sim | 49.02 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 15 februari 2014 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 15:27 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | OF-Sprint | Utskriftsdatum | 15 februari 2014 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 15:48 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 februari 2014 |
Gren 14, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 54.01 | ||||||
2 | Måns Elowsson | 2004 | Alvesta Simsällskap | 58.10 | ||||||
3 | Oscar Bevréus | 2006 | S71 | 58.89 | ||||||
4 | Caspian Samuelsson | 2004 | Växjö Simsällskap | 59.18 | ||||||
5 | Eddie Vo | 2004 | Gnosjö Simsällskap | 1:00.80 | ||||||
6 | Aidan Sagadin | 2006 | Ljungby Simsällskap | 1:03.79 | ||||||
7 | Samuel Ottosson | 2004 | SK Stimmet | 1:04.32 | ||||||
8 | Erik Axelsson | 2007 | Markaryds Simsällskap | 1:10.07 | ||||||
- | Emil Walett | 2004 | Alvesta Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Isac Lennartsson | 2004 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Johan Hjelmberg | 2005 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 14, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Attila Backman | 2003 | Växjö Simsällskap | 48.22 | ||||||
2 | Otto Axelsson | 2003 | Markaryds Simsällskap | 51.06 | ||||||
3 | Bartillius Soldewall | 2003 | Markaryds Simsällskap | 54.03 | ||||||
4 | Victor Löndal | 2003 | Markaryds Simsällskap | 54.23 | ||||||
5 | Anton Strand | 2003 | Växjö Simsällskap | 57.40 | ||||||
- | Emil Bengtsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Simon Johansson | 2003 | SK Stimmet | DSQ | ||||||
Gren 14, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Wiloboken | 2002 | Älmhults Simsällskap | 47.70 | ||||||
2 | Noa Carlenius | 2002 | Varberg Sim | 48.07 | ||||||
3 | Mats Gadajev | 2002 | Växjö Simsällskap | 49.82 | ||||||
4 | Filip Wik | 2002 | Ljungby Simsällskap | 51.64 | ||||||
5 | Kemal Cikota | 2002 | Växjö Simsällskap | 54.88 | ||||||
6 | Linus Svensson | 2002 | SK Stimmet | 56.45 | ||||||
7 | Michal Szczesniak | 2002 | SK Stimmet | 1:02.26 | ||||||
- | David Hultberg | 2002 | SK Stimmet | DSQ | ||||||
- | David Schuldt | 2002 | SK Stimmet | DSQ | ||||||
Gren 14, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 13 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hampus Dahlgren | 2001 | Varberg Sim | 38.35 | ||||||
2 | Linus Wernersson | 2001 | Växjö Simsällskap | 41.42 | ||||||
3 | Carl Uddgren | 2001 | SK Stimmet | 42.49 | ||||||
4 | Bertil Björn | 2001 | Växjö Simsällskap | 43.42 | ||||||
5 | Anti Kähr | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 47.19 | ||||||
6 | Danny Tu | 2001 | Gnosjö Simsällskap | 47.22 | ||||||
7 | Aron Svensson | 2001 | Alvesta Simsällskap | 49.76 | ||||||
8 | Bilal Gadajev | 2001 | Växjö Simsällskap | 53.21 | ||||||
9 | Jonathan Einarsson | 2001 | Varberg Sim | 56.53 | ||||||
Gren 14, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 14 - 99 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nisse Anttila | 1987 | Varberg Sim | 31.39 | ||||||
2 | David Kurilenko | 1999 | Ljungby Simsällskap | 34.61 | ||||||
3 | Zacharias Olausson | 2000 | Varberg Sim | 36.17 | ||||||
4 | Erik Salomonsson | 1998 | Ljungby Simsällskap | 38.52 | ||||||
5 | Oscar Vernersson | 1999 | Alvesta Simsällskap | 41.97 | ||||||
6 | Malte Gustafsson | 1999 | Markaryds Simsällskap | 42.28 | ||||||
7 | Oscar Luong | 1999 | Gnosjö Simsällskap | 42.46 | ||||||
8 | Martin Mihalic | 1999 | Gnosjö Simsällskap | 43.75 | ||||||
9 | Johan Wiloboken | 1999 | Älmhults Simsällskap | 45.87 | ||||||
10 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | Varberg Sim | 46.05 | ||||||
11 | Gustav Franzén | 2000 | Växjö Simsällskap | 46.64 | ||||||
12 | Leo Grahovic | 2000 | Markaryds Simsällskap | 47.14 | ||||||
13 | Victor Jacobsson | 1999 | Växjö Simsällskap | 48.92 | ||||||
- | Daniel Andersson | 1999 | Varberg Sim | DNS | ||||||
- | Benjamin Boros | 2000 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Gustav Malm | 2000 | Gnosjö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lucas Svensson | 1996 | Gnosjö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Mauritz Soldewall | 2000 | Markaryds Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 15 februari 2014 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 15:48 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | OF-Sprint | Utskriftsdatum | 15 februari 2014 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 16:27 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 februari 2014 |
Gren 15, 50m Frisim Flickor, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 37.46 | ||||||
2 | Sahlina Lundgren | 2004 | Ljungby Simsällskap | 46.83 | ||||||
3 | Elly Andersson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 52.70 | ||||||
4 | Towe Andersson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 54.37 | ||||||
5 | Vincenzina Soldewall | 2004 | Markaryds Simsällskap | 54.79 | ||||||
6 | Alicia Hart | 2005 | S71 | 1:00.74 | ||||||
7 | Moa Jacobsen | 2006 | Markaryds Simsällskap | 1:04.80 | ||||||
8 | Rebecka Ungureanu | 2004 | Bromöllaortens Simsällskap | 1:07.24 | ||||||
- | Olivia Klint Ipsa | 2005 | Bromöllaortens Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 15, 50m Frisim Flickor, Finaler 11 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jennifer Jingmark | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 36.36 | ||||||
2 | Sanna Bodsjö | 2003 | Växjö Simsällskap | 38.11 | ||||||
3 | Beatrice Pap | 2003 | Ljungby Simsällskap | 38.71 | ||||||
4 | Aimée Estrada Hermansson | 2003 | Växjö Simsällskap | 39.19 | ||||||
5 | Agnes Torén | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 40.78 | ||||||
6 | Betiel Embaie | 2003 | Emmaboda Simsällskap | 42.63 | ||||||
6 | Kriszta Vorszak | 2003 | Ljungby Simsällskap | 42.63 | ||||||
8 | Jennifer Bogesten | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 43.74 | ||||||
9 | Sara Svensson | 2003 | Alvesta Simsällskap | 43.89 | ||||||
10 | Ronja Sjöström | 2003 | Bromöllaortens Simsällskap | 45.52 | ||||||
11 | Ellinor Andersson | 2003 | Alvesta Simsällskap | 45.94 | ||||||
12 | Linnea Bergman | 2003 | Ljungby Simsällskap | 46.90 | ||||||
13 | Jenny Davidsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 48.50 | ||||||
14 | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | 50.22 | ||||||
- | Emmy Olofsson | 2003 | S71 | DSQ | ||||||
- | Indra Borgström | 2003 | Bromöllaortens Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 15, 50m Frisim Flickor, Finaler 12 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Saga Bodsjö | 2002 | Växjö Simsällskap | 31.63 | ||||||
2 | Fanny Lindfors | 2002 | S71 | 32.08 | ||||||
3 | Natalie Noreblad | 2002 | Växjö Simsällskap | 32.74 | ||||||
4 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 33.61 | ||||||
5 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 34.14 | ||||||
6 | Anna-Louisa Permarker | 2002 | S71 | 34.16 | ||||||
7 | Heidi Palencsar | 2002 | Ljungby Simsällskap | 35.19 | ||||||
8 | Edit Wiesel-Axelsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 35.23 | ||||||
9 | Leah Sagadin | 2002 | Ljungby Simsällskap | 35.64 | ||||||
10 | Emma Phung | 2002 | Gnosjö Simsällskap | 35.77 | ||||||
11 | Matilda Bengtsson | 2002 | Varberg Sim | 36.74 | ||||||
12 | Julia Vernersson | 2002 | Alvesta Simsällskap | 37.55 | ||||||
13 | Anna Nyika | 2002 | Ljungby Simsällskap | 37.91 | ||||||
14 | Olivia Hedenfalk | 2002 | Växjö Simsällskap | 38.13 | ||||||
15 | Lovisa Hjelmberg | 2002 | Växjö Simsällskap | 38.63 | ||||||
16 | Tilda Angkvist | 2002 | Gnosjö Simsällskap | 40.40 | ||||||
17 | Nha Khanh | 2002 | Gnosjö Simsällskap | 40.98 | ||||||
18 | Elisia Samuelsson | 2002 | Växjö Simsällskap | 42.17 | ||||||
19 | Hedda Nicklasson | 2002 | SK Stimmet | 43.15 | ||||||
20 | Hedvig Magnusson | 2002 | Emmaboda Simsällskap | 43.76 | ||||||
21 | Wilma Åstrand | 2002 | Alvesta Simsällskap | 43.99 | ||||||
22 | Thelma Klint Ipsa | 2002 | Bromöllaortens Simsällskap | 44.87 | ||||||
23 | Annie Ottosson | 2002 | SK Stimmet | 45.54 | ||||||
24 | Raya Pishieva | 2002 | Älmhults Simsällskap | 45.64 | ||||||
25 | Agnes Bondesson-Crene | 2002 | Ljungby Simsällskap | 49.26 | ||||||
26 | Isabella Larsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 53.93 | ||||||
- | Loretta Andric | 2002 | Anderstorps Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 15, 50m Frisim Flickor, Finaler 13 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klara Stigsson | 2001 | SK Stimmet | 31.76 | ||||||
2 | Ebba Axelsson | 2001 | Markaryds Simsällskap | 31.95 | ||||||
2 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | 31.95 | ||||||
4 | Sofia Bekken | 2001 | Varberg Sim | 32.33 | ||||||
5 | Adna Drincic | 2001 | Alvesta Simsällskap | 32.61 | ||||||
6 | Lamia Kaltak | 2001 | Alvesta Simsällskap | 33.35 | ||||||
7 | Therese Baltzarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 34.94 | ||||||
8 | Kinga Szczesniak | 2001 | SK Stimmet | 35.32 | ||||||
9 | Lisa Sommehed | 2001 | Gnosjö Simsällskap | 36.58 | ||||||
10 | Maja Hedström | 2001 | Varberg Sim | 36.60 | ||||||
11 | Ida Hämäläinen | 2001 | Gnosjö Simsällskap | 38.64 | ||||||
12 | Sidona Embaie | 2001 | Emmaboda Simsällskap | 39.85 | ||||||
13 | Louise Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | 43.65 | ||||||
14 | Tova Lönn | 2001 | Ljungby Simsällskap | 51.18 | ||||||
Gren 15, 50m Frisim Flickor, Finaler 14 - 99 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lova Andersson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 28.60 | ||||||
2 | Stina Bengtsson | 1998 | Alvesta Simsällskap | 29.91 | ||||||
3 | Hanna Hellström | 2000 | Gnosjö Simsällskap | 31.35 | ||||||
4 | Sandra Lange | 1999 | Alvesta Simsällskap | 31.78 | ||||||
5 | Julia Åstrand | 1999 | Alvesta Simsällskap | 32.46 | ||||||
6 | Felicia Bremark | 2000 | Växjö Simsällskap | 32.89 | ||||||
7 | Michaela Johansson | 2000 | Varberg Sim | 33.12 | ||||||
8 | Maja Engström | 2000 | Varberg Sim | 33.40 | ||||||
9 | Tea Pavicic | 1999 | Gnosjö Simsällskap | 33.73 | ||||||
10 | Frida Karlsson | 1999 | Varberg Sim | 34.05 | ||||||
11 | Sara Hugosson | 2000 | Varberg Sim | 34.61 | ||||||
12 | Vendela Augustsson | 2000 | Växjö Simsällskap | 34.78 | ||||||
13 | Linnéa Gustafsson | 1999 | Varberg Sim | 35.81 | ||||||
14 | Frida Andersson | 1997 | Gnosjö Simsällskap | 36.23 | ||||||
15 | Biborka Nagy | 1998 | Ljungby Simsällskap | 37.27 | ||||||
16 | Mai Khanh | 1998 | Gnosjö Simsällskap | 38.63 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 15 februari 2014 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 16:27 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | OF-Sprint | Utskriftsdatum | 15 februari 2014 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 17:02 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 februari 2014 |
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 40.64 | ||||||
2 | Måns Andersson | 2004 | Bromöllaortens Simsällskap | 41.93 | ||||||
3 | Måns Elowsson | 2004 | Alvesta Simsällskap | 45.42 | ||||||
4 | Samuel Ottosson | 2004 | SK Stimmet | 45.60 | ||||||
5 | Aidan Sagadin | 2006 | Ljungby Simsällskap | 45.70 | ||||||
6 | Oscar Bevréus | 2006 | S71 | 46.04 | ||||||
7 | Johan Hjelmberg | 2005 | Växjö Simsällskap | 47.43 | ||||||
8 | Eddie Vo | 2004 | Gnosjö Simsällskap | 48.62 | ||||||
9 | Emil Walett | 2004 | Alvesta Simsällskap | 48.99 | ||||||
10 | Isac Lennartsson | 2004 | Ljungby Simsällskap | 49.28 | ||||||
11 | Jonas Malmquist | 2004 | Bromöllaortens Simsällskap | 54.62 | ||||||
12 | Henry Forsberg | 2004 | Markaryds Simsällskap | 57.43 | ||||||
13 | Erik Axelsson | 2007 | Markaryds Simsällskap | 1:10.47 | ||||||
- | Caspian Samuelsson | 2004 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, Finaler 11 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Otto Axelsson | 2003 | Markaryds Simsällskap | 33.26 | ||||||
2 | Anton Strand | 2003 | Växjö Simsällskap | 37.28 | ||||||
3 | Attila Backman | 2003 | Växjö Simsällskap | 37.60 | ||||||
4 | Victor Löndal | 2003 | Markaryds Simsällskap | 42.85 | ||||||
5 | Bartillius Soldewall | 2003 | Markaryds Simsällskap | 44.72 | ||||||
6 | Simon Johansson | 2003 | SK Stimmet | 46.90 | ||||||
7 | Emil Bengtsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 48.89 | ||||||
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, Finaler 12 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Noa Carlenius | 2002 | Varberg Sim | 33.71 | ||||||
2 | David Schuldt | 2002 | SK Stimmet | 34.83 | ||||||
3 | Kemal Cikota | 2002 | Växjö Simsällskap | 36.44 | ||||||
4 | David Hultberg | 2002 | SK Stimmet | 37.18 | ||||||
5 | Mats Gadajev | 2002 | Växjö Simsällskap | 39.31 | ||||||
6 | Erik Wiloboken | 2002 | Älmhults Simsällskap | 39.60 | ||||||
7 | Linus Svensson | 2002 | SK Stimmet | 40.62 | ||||||
8 | Jonathan Gunnarsson | 2002 | Bromöllaortens Simsällskap | 42.11 | ||||||
9 | Filip Wik | 2002 | Ljungby Simsällskap | 47.44 | ||||||
10 | Michal Szczesniak | 2002 | SK Stimmet | 49.30 | ||||||
- | Nils Huber | 2002 | Bromöllaortens Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, Finaler 13 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 31.09 | ||||||
2 | Carl Uddgren | 2001 | SK Stimmet | 31.26 | ||||||
3 | Hampus Dahlgren | 2001 | Varberg Sim | 32.65 | ||||||
4 | Danny Tu | 2001 | Gnosjö Simsällskap | 33.28 | ||||||
5 | Bertil Björn | 2001 | Växjö Simsällskap | 34.13 | ||||||
6 | Linus Wernersson | 2001 | Växjö Simsällskap | 35.20 | ||||||
7 | Aron Svensson | 2001 | Alvesta Simsällskap | 36.28 | ||||||
8 | Jonathan Einarsson | 2001 | Varberg Sim | 36.71 | ||||||
9 | Anti Kähr | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 36.89 | ||||||
10 | Merich Djelil | 2001 | Bromöllaortens Simsällskap | 38.65 | ||||||
11 | Bilal Gadajev | 2001 | Växjö Simsällskap | 46.96 | ||||||
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, Finaler 14 - 99 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Martin Dahlberg | 1992 | Växjö Simsällskap | 24.54 | ||||||
2 | Nisse Anttila | 1987 | Varberg Sim | 26.28 | ||||||
3 | Oscar Al-Sudany | 1997 | Ljungby Simsällskap | 26.34 | ||||||
4 | David Kurilenko | 1999 | Ljungby Simsällskap | 27.54 | ||||||
5 | Erik Salomonsson | 1998 | Ljungby Simsällskap | 29.93 | ||||||
6 | Johan Wiloboken | 1999 | Älmhults Simsällskap | 31.08 | ||||||
7 | Mauritz Soldewall | 2000 | Markaryds Simsällskap | 31.36 | ||||||
8 | Lucas Svensson | 1996 | Gnosjö Simsällskap | 31.42 | ||||||
9 | Oscar Luong | 1999 | Gnosjö Simsällskap | 31.83 | ||||||
10 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | Varberg Sim | 31.86 | ||||||
11 | Zacharias Olausson | 2000 | Varberg Sim | 31.96 | ||||||
12 | Malte Gustafsson | 1999 | Markaryds Simsällskap | 32.41 | ||||||
13 | Benjamin Boros | 2000 | Ljungby Simsällskap | 32.51 | ||||||
14 | Martin Mihalic | 1999 | Gnosjö Simsällskap | 32.74 | ||||||
15 | Gustav Franzén | 2000 | Växjö Simsällskap | 33.32 | ||||||
16 | Leo Grahovic | 2000 | Markaryds Simsällskap | 34.07 | ||||||
17 | Oscar Vernersson | 1999 | Alvesta Simsällskap | 34.68 | ||||||
18 | Mattias Hansson | 2000 | Bromöllaortens Simsällskap | 37.85 | ||||||
19 | Gustav Malm | 2000 | Gnosjö Simsällskap | 57.10 | ||||||
- | Daniel Andersson | 1999 | Varberg Sim | DNS | ||||||
- | Victor Jacobsson | 1999 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 15 februari 2014 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 17:02 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | OF-Sprint | Utskriftsdatum | 15 februari 2014 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 17:07 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 februari 2014 |
Gren 17, 4X50m Medley Flickor, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | S71 Flickor | 2002 | S71 | 2:32.12 | ||||||
Anna-Louisa Permarker | 2002 | 40.07 | 40.07 | |||||||
Tova Nilsson | 2002 | 41.52 | 1:21.59 | |||||||
Moa Karlsson | 2002 | 38.46 | 2:00.05 | |||||||
Fanny Lindfors | 2002 | 32.07 | 2:32.12 | |||||||
2 | Växjö SS Flickor | 2002 | Växjö Simsällskap | 2:33.82 | ||||||
Natalie Noreblad | 2002 | 37.91 | 37.91 | |||||||
Aimée Estrada Hermansson | 2003 | 43.58 | 1:21.49 | |||||||
Saga Bodsjö | 2002 | 36.49 | 1:57.98 | |||||||
Sanna Bodsjö | 2003 | 35.84 | 2:33.82 | |||||||
3 | Ljungby SS 1 | 2002 | Ljungby Simsällskap | 2:34.41 | ||||||
Leah Sagadin | 2002 | 42.78 | 42.78 | |||||||
Edit Wiesel-Axelsson | 2002 | 38.34 | 1:21.12 | |||||||
Heidi Palencsar | 2002 | 37.71 | 1:58.83 | |||||||
Anna Nyika | 2002 | 35.58 | 2:34.41 | |||||||
4 | Ljungby SS 2 | 2002 | Ljungby Simsällskap | 3:18.56 | ||||||
Kriszta Vorszak | 2003 | 47.55 | 47.55 | |||||||
Jenny Davidsson | 2003 | 54.32 | 1:41.87 | |||||||
Beatrice Pap | 2003 | 49.60 | 2:31.47 | |||||||
Sahlina Lundgren | 2004 | 47.09 | 3:18.56 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 15 februari 2014 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 17:07 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | OF-Sprint | Utskriftsdatum | 15 februari 2014 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 17:14 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 februari 2014 |
Gren 18, 4X50m Medley Pojkar, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Växjö SS Pojkar Lag 1 | 2002 | Växjö Simsällskap | 2:53.17 | ||||||
Anton Strand | 2003 | 44.48 | 44.48 | |||||||
Mats Gadajev | 2002 | 49.28 | 1:33.76 | |||||||
Attila Backman | 2003 | 43.69 | 2:17.45 | |||||||
Kemal Cikota | 2002 | 35.72 | 2:53.17 | |||||||
2 | Markaryd Pojkar Lag 2 | 2002 | Markaryds Simsällskap | 3:44.06 | ||||||
Victor Löndal | 2003 | 59.25 | 59.25 | |||||||
Bartillius Soldewall | 2003 | 55.64 | 1:54.89 | |||||||
Otto Axelsson | 2003 | 46.83 | 2:41.72 | |||||||
Henry Forsberg | 2004 | 1:02.34 | 3:44.06 | |||||||
- | SK Stimmet Pojkar Lag 2 | 2002 | SK Stimmet | DSQ | ||||||
David Hultberg | 2002 | 42.02 | 42.02 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 15 februari 2014 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 17:14 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | OF-Sprint | Utskriftsdatum | 15 februari 2014 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 17:22 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 februari 2014 |
Gren 19, 4X50m Medley Flickor, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alvesta SS Lag 1 | 1999 | Alvesta Simsällskap | 2:20.94 | ||||||
Julia Åstrand | 1999 | 37.18 | 37.18 | |||||||
Adna Drincic | 2001 | 42.10 | 1:19.28 | |||||||
Sandra Lange | 1999 | 31.91 | 1:51.19 | |||||||
Stina Bengtsson | 1998 | 29.75 | 2:20.94 | |||||||
2 | Varberg 1 Tjejer | 0 | Varberg Sim | 2:24.67 | ||||||
Michaela Johansson | 2000 | 37.37 | 37.37 | |||||||
Maja Engström | 2000 | 38.85 | 1:16.22 | |||||||
Sofia Bekken | 2001 | 36.60 | 1:52.82 | |||||||
Sara Westholm | 2001 | 31.85 | 2:24.67 | |||||||
3 | Gnosjö SS 1 | 0 | Gnosjö Simsällskap | 2:41.47 | ||||||
Tea Pavicic | 1999 | 40.81 | 40.81 | |||||||
Mai Khanh | 1998 | 47.94 | 1:28.75 | |||||||
Hanna Hellström | 2000 | 36.33 | 2:05.08 | |||||||
Frida Andersson | 1997 | 36.39 | 2:41.47 | |||||||
4 | Varberg 2 Tjejer | 0 | Varberg Sim | 2:41.89 | ||||||
Linnéa Gustafsson | 1999 | 40.11 | 40.11 | |||||||
Sara Hugosson | 2000 | 45.54 | 1:25.65 | |||||||
Maja Hedström | 2001 | 44.09 | 2:09.74 | |||||||
Frida Karlsson | 1999 | 32.15 | 2:41.89 | |||||||
5 | SK Stimmet Flickor Lag 1 | 0 | SK Stimmet | 3:02.53 | ||||||
Klara Stigsson | 2001 | 39.56 | 39.56 | |||||||
Hedda Nicklasson | 2002 | 55.98 | 1:35.54 | |||||||
Kinga Szczesniak | 2001 | 41.67 | 2:17.21 | |||||||
Annie Ottosson | 2002 | 45.32 | 3:02.53 | |||||||
6 | Alvesta SS Lag 2 | 1999 | Alvesta Simsällskap | 3:15.55 | ||||||
Ellinor Andersson | 2003 | 1:01.60 | 1:01.60 | |||||||
Julia Vernersson | 2002 | 49.40 | 1:51.00 | |||||||
Lamia Kaltak | 2001 | 40.11 | 2:31.11 | |||||||
Sara Svensson | 2003 | 44.44 | 3:15.55 | |||||||
7 | Markaryd Flickor | 0 | Markaryds Simsällskap | 3:33.98 | ||||||
Moa Jacobsen | 2006 | 1:13.27 | 1:13.27 | |||||||
Anna Axelsson | 1968 | 47.69 | 2:00.96 | |||||||
Ebba Axelsson | 2001 | 37.95 | 2:38.91 | |||||||
Vincenzina Soldewall | 2004 | 55.07 | 3:33.98 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 15 februari 2014 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 17:22 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | OF-Sprint | Utskriftsdatum | 15 februari 2014 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 17:26 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 februari 2014 |
Gren 20, 4X50m Medley Pojkar, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ljungby SS 1 | 0 | Ljungby Simsällskap | 2:06.16 | ||||||
Oscar Al-Sudany | 1997 | 31.74 | 31.74 | |||||||
Benjamin Boros | 2000 | 38.16 | 1:09.90 | |||||||
David Kurilenko | 1999 | 28.11 | 1:38.01 | |||||||
Erik Salomonsson | 1998 | 28.15 | 2:06.16 | |||||||
2 | Varberg 1 Killar | 0 | Varberg Sim | 2:12.64 | ||||||
Hjalmar Löfvenborg | 1999 | 36.44 | 36.44 | |||||||
Nisse Anttila | 1987 | 30.36 | 1:06.80 | |||||||
Jonatan Carlsson | 2001 | 33.69 | 1:40.49 | |||||||
Hampus Dahlgren | 2001 | 32.15 | 2:12.64 | |||||||
3 | Markaryd Pojkar Lag 1 | 0 | Markaryds Simsällskap | 2:22.01 | ||||||
Mauritz Soldewall | 2000 | 36.13 | 36.13 | |||||||
Malte Gustafsson | 1999 | 42.29 | 1:18.42 | |||||||
Christofer Dahl | 1983 | 28.33 | 1:46.75 | |||||||
Leo Grahovic | 2000 | 35.26 | 2:22.01 | |||||||
4 | Växjö SS Herrar | 0 | Växjö Simsällskap | 2:33.49 | ||||||
Bertil Björn | 2001 | 38.41 | 38.41 | |||||||
Linus Wernersson | 2001 | 42.30 | 1:20.71 | |||||||
Gustav Franzén | 2000 | 37.21 | 1:57.92 | |||||||
Victor Jacobsson | 1999 | 35.57 | 2:33.49 | |||||||
- | Varberg 2 Killar | 0 | Varberg Sim | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 15 februari 2014 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 17:26 |