2017-10-23   08:11:27
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Østdanske Masters Mesterskaber

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Mesterskab    Udskriftsdato  11 januar 2014   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  13:47   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 januar 2014         
 
 
Løb 1, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1950-1954 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Maja Biering-Sørensen  1952  U.S.G            DNS   
                     
                     
                     
                     
 
Løb 1, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1960-1964 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Ulla Olin  1963  U.S.G            23:33.75   
                     
                     
                     
                     
 
Løb 1, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1965-1969 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Susanne Helmer  1965  Swim Team Tåstrup          6:31.01  25:01.25   
                13:15.90     
                     
                     
                     
 
Løb 1, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1970-1974 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Margit Sørensen  1972  Ringsted Svømme Klub          5:35.73  21:26.65   
                11:21.74     
                     
                     
                     
 
Løb 1, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1980-1984 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Louise Delani  1984  Hovedstadens Svømmeklub          4:46.15  18:18.94   
                9:41.85     
                     
                     
                     
 
Løb 1, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1990-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Ane Andersen  1990  Søllerød Svømmeklub          5:33.60  20:57.31   
                11:09.34     
                     
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  11 januar 2014 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  13:47 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Mesterskab    Udskriftsdato  11 januar 2014   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  13:44   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 januar 2014         
 
 
Løb 2, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Christian Petersen  1971  Næstved IF          4:42.46  18:04.70   
                9:31.23     
                     
                     
Jan Boier Pedersen  1983  Hovedstadens Svømmeklub          4:42.84  18:11.23   
                10:13.15     
                     
                     
Rune Solvang  1980  U.S.G          4:50.92  19:12.26   
                10:01.88     
                     
                     
Thomas Munksgaard  1972  Næstved IF            19:34.00   
                     
                     
                     
Peter Holmsteen  1963  Sigma Swim Birkerød          5:06.50  19:52.07   
                10:28.32     
                     
                     
Casper Gras  1992  U.S.G            20:43.84   
                10:52.77     
                     
                     
Jeppe Ekberg  1986  U.S.G          5:25.03  20:52.71   
                     
                     
                     
Nils-Christian Olsson  1978  Malmö Kappsimningsklubb            20:57.92   
                10:59.02     
                     
                     
Torben Ottosen  1980  Hvidovre Svømme Klub          5:26.39  21:27.09   
                11:17.83     
                     
                     
10  Fin Biering-Sørensen  1948  U.S.G          5:41.62  21:34.72   
                11:29.35     
                     
                     
11  Ebbe Rasmussen  1949  U.S.G          5:57.14  22:48.87   
                12:04.81     
                     
                     
12  Wayne Kristensen  1944  Næstved IF          6:18.83  23:57.28   
                12:43.83     
                     
                     
13  Jónas Johannesen  1989  U.S.G          6:17.72  25:25.86   
                     
                     
                     
14  Rolf Conradi  1935  Swim Team Tåstrup          10:07.78  38:23.33   
                19:11.47     
                     
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  11 januar 2014 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  13:44 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Mesterskab    Udskriftsdato  11 januar 2014   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  13:47   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 januar 2014         
 
 
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1955-1959 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Inge-Lise Damberg  1957  Ishøj Svømme Klub    45.94        1:39.23   
Karen Lau  1956  Køge Svømmeklub    52.83        1:44.42   
                     
 
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1960-1964 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kate Sørensen  1961  Glostrup Svømme Klub    37.31        1:18.02   
Pia Thulstrup  1961  Swim Team Tåstrup    39.89        1:23.44   
Hanne Klausen  1960  Korsør Sv & Livr. Klub    45.66        1:35.81   
                     
 
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1965-1969 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jannie Aarkrogh Steen  1968  Næstved IF    35.78        1:17.89   
Helene Bendiksen  1967  Ishøj Svømme Klub    45.04        1:36.14   
Hanne Gosvig Ladegaard  1968  Hørsholm Svømmeforening    45.37        1:38.94   
Helen Haas  1968  Agfs Svømmeafdeling    53.88        1:51.71   
                     
 
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1970-1974 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nina Damsgaard Pedersen  1972  Helsingør Svømmeklub    41.61        1:30.29   
                     
 
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1975-1979 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Charlotte Them  1976  Køge Svømmeklub    38.31        1:19.96   
Susanne Kaavé  1975  Hørsholm Svømmeforening    41.79        1:29.13   
Sys Lund  1977  Helsingør Svømmeklub    41.82        1:30.46   
                     
 
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1980-1984 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Linda Lund Tietze  1984  Køge Svømmeklub    30.80        1:07.41   
Jenni Svensson  1982  Malmö Kappsimningsklubb    37.22        1:15.39   
Maria Krog Gejl  1984  Hvidovre Svømme Klub    38.14        1:24.08   
                     
 
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1985-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Louise Andersson  1987  Malmö Kappsimningsklubb    34.92        1:15.12   
Anja Bøjesen  1986  Næstved IF    34.53        1:15.36   
Louise Koch Rasmussen  1987  Søllerød Svømmeklub    36.46        1:16.37   
Louise Buhl Borg  1987  U.S.G    35.63        1:16.41   
Marie Wilhelmsson  1985  Malmö Kappsimningsklubb    35.38        1:16.88   
Carola Pedersen  1989  Hovedstadens Svømmeklub    38.87        1:24.35   
                     
 
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1990-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Julia Lisakowski  1994  U.S.G    33.51        1:11.70   
Mie Lønne  1992  U.S.G    34.87        1:15.73   
Sigrid Jensen  1990  Hvidovre Svømme Klub    35.77        1:16.09   
Laura Frandsen  1993  Sigma Swim Allerød    35.29        1:17.42   
Ane Andersen  1990  Søllerød Svømmeklub    37.62        1:21.27   
Emma Vilstrup  1994  Næstved IF            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  11 januar 2014 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  13:47 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Mesterskab    Udskriftsdato  11 januar 2014   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  13:47   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 januar 2014         
 
 
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1940-1944 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jan Johansen  1940  Hovedstadens Svømmeklub    1:31.85        1:31.85   
Hans Larsen  1943  Korsør Sv & Livr. Klub    58.81        2:01.25   
                     
 
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1945-1949 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bo Hyllested  1949  Hovedstadens Svømmeklub    36.20        1:18.41   
Claus Grønlund  1948  Næstved IF    42.38        1:29.78   
                     
 
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1950-1954 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ebbe Grønlund  1951  Næstved IF    1:24.38        1:24.38   
                     
 
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1955-1959 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Preben Sørensen  1957  Glostrup Svømme Klub    36.01        1:16.96   
Finn Bækgaard  1955  Swim Team Tåstrup    1:25.27        1:25.27   
Jørn Birch  1959  Korsør Sv & Livr. Klub    1:35.14        1:35.14   
                     
 
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1960-1964 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mads Bo Larsen  1964  Køge Svømmeklub    34.92        1:14.71   
Dan Ole Johansen  1960  Swim Team Tåstrup    37.28        1:15.89   
Peter Krogh  1961  Gentofte Svømme Klub    1:20.87        1:20.87   
                     
 
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1965-1969 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lasse Lindskoug  1968  Malmö Kappsimningsklubb    32.86        1:11.30   
Anders Bæk  1966  Swim Team Tåstrup    34.48        1:14.79   
Eddy Krage  1967  Helsingør Svømmeklub    35.08        1:15.26   
Henrik Petersen  1969  Hørsholm Svømmeforening    38.81        1:21.86   
Frederik Bøving  1965  Sigma Swim Birkerød    44.95        1:32.99   
Kim Yousefi Jensen  1966  Hørsholm Svømmeforening            DSQ   
                     
 
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1970-1974 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mads Gjerløv  1972  Sigma Swim Birkerød    30.93        1:09.58   
Mark André Kohnagel  1972  Hovedstadens Svømmeklub    32.50        1:10.10   
Mark Wulff  1972  Odense Svømme Klub    34.97        1:15.32   
Kaj Hansen  1974  Glostrup Svømme Klub    34.36        1:15.72   
Jan Andersen  1970  Næstved IF    36.92        1:18.51   
                     
 
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1975-1979 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Henrik Behrendorff  1975  Malmö Kappsimningsklubb    32.86        1:09.44   
Jan Erik Revsbech  1978  Sigma Swim Allerød    39.03        1:27.68   
                     
 
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1985-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Patrick Christensen  1985  Søllerød Svømmeklub    30.90        1:07.10   
Thomas Øst-Jacobsen  1988  Hvidovre Svømme Klub    34.80        1:11.14   
                     
 
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1990-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Oliver Vang  1994  Næstved IF    28.18        1:01.19   
Asger Mølgaard Andreasen  1990  U.S.G    30.75        1:07.77   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  11 januar 2014 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  13:47 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Mesterskab    Udskriftsdato  11 januar 2014   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  13:47   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 januar 2014         
 
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1955-1959 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Else Møller  1958  Hovedstadens Svømmeklub    57.50        2:09.25   
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1965-1969 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bente Holm Gottlieb  1966  Hørsholm Svømmeforening    38.60        1:23.75   
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1975-1979 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anna Lohmann  1975  Malmö Kappsimningsklubb    1:08.37        1:08.37   
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1985-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Thea Irbil  1986  U.S.G            DSQ  Ej samt be v afsl 
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1990-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Julie Damberg  1992  Ishøj Svømme Klub    1:13.88        1:13.88   
Sigrid Jensen  1990  Hvidovre Svømme Klub    1:14.10        1:14.10   
Julia Lisakowski  1994  U.S.G    1:14.23        1:14.23   
Louise Uglebjerg  1994  U.S.G    1:16.53        1:16.53   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  11 januar 2014 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  13:47 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Mesterskab    Udskriftsdato  11 januar 2014   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  13:47   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 januar 2014         
 
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1960-1964 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bjørn von Ryberg  1960  Sigma Swim Birkerød    42.40        1:32.93   
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1970-1974 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Martin Backs  1972  Køge Svømmeklub    35.53        1:18.84   
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1985-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Patrick Christensen  1985  Søllerød Svømmeklub    31.06        1:03.83   
Bjarne Erichsen  1985  Brønshøj Akademiske Svømmeklub    1:05.18        1:05.18   
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1990-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christian Christensen  1991  U.S.G    28.83        1:02.46   
Jeppe Jensen  1992  U.S.G    31.23        1:09.49   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  11 januar 2014 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  13:47 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Mesterskab    Udskriftsdato  11 januar 2014   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  13:47   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 januar 2014         
 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1940-1944 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Elisabeth Ketelsen  1943  Swim Team Tåstrup            40.55   
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1945-1949 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Bente Sørensen  1947  Korsør Sv & Livr. Klub            48.78   
Annelise Madsen  1945  Odense Svømme Klub            1:17.58   
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1950-1954 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marianne Friis-Olsen  1952  Korsør Sv & Livr. Klub            50.82   
Kirsten Nissen  1952  Ringsted Svømme Klub            52.92   
Grethe Vang Nielsen  1950  Odense Svømme Klub            1:09.59   
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1955-1959 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Karen Lau  1956  Køge Svømmeklub            49.79   
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1960-1964 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Hanne Klausen  1960  Korsør Sv & Livr. Klub            45.07   
Anne-Mette L. Pedersen  1960  Brønshøj Akademiske Svømmeklub            45.94   
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1965-1969 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tina Bagenkop Nielsen  1967  Korsør Sv & Livr. Klub            39.06   
Kendra Olsen  1966  Brønshøj Akademiske Svømmeklub            44.23   
Hanne Gosvig Ladegaard  1968  Hørsholm Svømmeforening            46.21   
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1970-1974 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kirsten Jensen  1971  Odense Svømme Klub            33.49   
Henriette Svankjær  1974  Swim Team Tåstrup            38.84   
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1980-1984 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anne Roslyng  1983  Hovedstadens Svømmeklub            36.42   
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1985-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christina Nordskilde  1987  Ringsted Svømme Klub            32.93   
Louise Andersson  1987  Malmö Kappsimningsklubb            35.93   
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1990-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emma Vilstrup  1994  Næstved IF            33.93   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  11 januar 2014 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  13:47 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Mesterskab    Udskriftsdato  11 januar 2014   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  13:47   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 januar 2014         
 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1935-1939 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Erik Kjær  1935  Hovedstadens Svømmeklub            59.99   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1940-1944 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jan Johansen  1940  Hovedstadens Svømmeklub            43.19   
Jørgen Frederiksen  1944  Odense Svømme Klub            50.31   
Hans Larsen  1943  Korsør Sv & Livr. Klub            54.45   
Erik Skjoldstrup  1944  Ringsted Svømme Klub            55.92   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1945-1949 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Claus Grønlund  1948  Næstved IF            45.19   
Helge Hasselby  1947  Korsør Sv & Livr. Klub            54.82   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1950-1954 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Olav Ryan  1951  Sigma Swim Allerød            37.21   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1955-1959 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Per Andersen  1956  Ringsted Svømme Klub            39.25   
Lars Peder Haahr  1959  Sigma Swim Birkerød            40.70   
Steen Elborne  1957  Sigma Swim Allerød            46.21   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1965-1969 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Søren Kristiansen  1968  Holbæk Svømme Klub            44.28   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1970-1974 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jannick Ajslev  1974  Sigma Swim Allerød            33.73   
Martin Backs  1972  Køge Svømmeklub            35.07   
Mark Wulff  1972  Odense Svømme Klub            36.49   
Leon Sander Brandenborg  1970  Holbæk Svømme Klub            44.61   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1975-1979 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Klaus Hjorth  1977  Swim Team Tåstrup            30.60   
Jan Kjærulf  1978  Holbæk Svømme Klub            34.51   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1985-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Patrick Christensen  1985  Søllerød Svømmeklub            30.24   
Jan Ulrich Christensen  1987  Hovedstadens Svømmeklub            31.35   
Bjarne Erichsen  1985  Brønshøj Akademiske Svømmeklub            31.96   
Mike Grønvall  1988  Hvidovre Svømme Klub            38.71   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1990-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Vang  1991  Næstved IF            27.94   
Hansotto Kristiansen  1992  U.S.G            29.60   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  11 januar 2014 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  13:47 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Mesterskab    Udskriftsdato  11 januar 2014   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  13:48   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 januar 2014         
 
 
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1950-1954 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kirsten Nissen  1952  Ringsted Svømme Klub    57.24        2:02.62   
                     
 
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1955-1959 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hanne Møller  1958  Hovedstadens Svømmeklub    50.21        1:45.75   
                     
 
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1965-1969 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Tine Ottosen  1965  Helsingør Svømmeklub    45.03        1:34.81   
Helene Bendiksen  1967  Ishøj Svømme Klub    49.10        1:43.96   
                     
 
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1970-1974 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Tine Broksø  1971  Hovedstadens Svømmeklub    49.04        1:39.56   
                     
 
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1975-1979 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rikke Nielsen  1977  Gentofte Svømme Klub    39.46        1:24.83   
Charlotte Them  1976  Køge Svømmeklub    40.44        1:25.23   
Anette Vickery  1976  U.S.G    42.12        1:28.72   
                     
 
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1980-1984 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Linda Lund Tietze  1984  Køge Svømmeklub    35.33        1:15.89   
Sofia Borglin  1981  Malmö Kappsimningsklubb    41.74        1:29.07   
Maria Krog Gejl  1984  Hvidovre Svømme Klub    45.29        1:37.70   
                     
 
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1985-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Malin Svensson  1985  Malmö Kappsimningsklubb    35.37        1:16.38   
Amalie H. Falck-Schmith  1989  Hovedstadens Svømmeklub    36.34        1:16.94   
Lærke Smidt Hansen  1988  U.S.G    39.98        1:23.98   
Karen Mikkelsen  1986  Odense Svømme Klub    44.32        1:33.31   
                     
 
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1990-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Tenna Olin  1991  U.S.G    42.43        1:33.59   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  11 januar 2014 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  13:48 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Mesterskab    Udskriftsdato  11 januar 2014   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  13:48   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 januar 2014         
 
 
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1940-1944 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Erik Skjoldstrup  1944  Ringsted Svømme Klub    58.35        2:02.17   
                     
 
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1945-1949 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Fin Biering-Sørensen  1948  U.S.G    45.68        1:33.21   
                     
 
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1950-1954 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jens Halgreen  1954  Ringsted Svømme Klub    42.20        1:30.06   
                     
 
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1960-1964 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jan Simonsen  1964  Ringsted Svømme Klub    39.96        1:24.50   
Gerhard Deneken  1963  Korsør Sv & Livr. Klub    41.15        1:25.08   
Peter Krogh  1961  Gentofte Svømme Klub    42.91        1:27.51   
                     
 
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1965-1969 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lasse Lindskoug  1968  Malmö Kappsimningsklubb    38.26        1:20.77   
                     
 
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1970-1974 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mark Wulff  1972  Odense Svømme Klub    40.80        1:26.96   
Henrik Borre  1973  Køge Svømmeklub    40.94        1:27.60   
                     
 
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1975-1979 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Thomas Hansen  1975  Odense Svømme Klub    37.28        1:20.51   
                     
 
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1980-1984 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christian A. Frederiksen  1981  Næstved IF    33.51        1:10.99   
Philipp Haselbach  1984  U.S.G    35.96        1:17.39   
                     
 
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1985-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Thomas Øst-Jacobsen  1988  Hvidovre Svømme Klub    33.26        1:11.32   
Patrick Christensen  1985  Søllerød Svømmeklub    35.39        1:11.57   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  11 januar 2014 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  13:48 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Mesterskab    Udskriftsdato  11 januar 2014   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  13:48   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 januar 2014         
 
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1940-1944 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Elisabeth Ketelsen  1943  Swim Team Tåstrup            36.58   
                     
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1945-1949 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Annelise Madsen  1945  Odense Svømme Klub            58.95   
                     
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1950-1954 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marianne Friis-Olsen  1952  Korsør Sv & Livr. Klub            40.20   
Grethe Vang Nielsen  1950  Odense Svømme Klub            50.91   
Maja Biering-Sørensen  1952  U.S.G            DNS   
                     
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1955-1959 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Hanne Stevnsborg  1957  Køge Svømmeklub            36.43   
Inge-Lise Damberg  1957  Ishøj Svømme Klub            36.93   
                     
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1960-1964 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Pia Thulstrup  1961  Swim Team Tåstrup            34.59   
Anne-Mette L. Pedersen  1960  Brønshøj Akademiske Svømmeklub            35.92   
                     
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1965-1969 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Helen Haas  1968  Agfs Svømmeafdeling            44.57   
                     
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1970-1974 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kirsten Jensen  1971  Odense Svømme Klub            29.83   
Henriette Svankjær  1974  Swim Team Tåstrup            32.44   
Nina Damsgaard Pedersen  1972  Helsingør Svømmeklub            34.34   
                     
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1975-1979 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Lohmann  1975  Malmö Kappsimningsklubb            29.11   
Rikke Nielsen  1977  Gentofte Svømme Klub            30.98   
                     
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1980-1984 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Louise Delani  1984  Hovedstadens Svømmeklub            29.61   
Jenni Svensson  1982  Malmö Kappsimningsklubb            31.46   
Anne Roslyng  1983  Hovedstadens Svømmeklub            32.09   
                     
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1985-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Amalie H. Falck-Schmith  1989  Hovedstadens Svømmeklub            29.74   
Malin Svensson  1985  Malmö Kappsimningsklubb            29.80   
Marie Wilhelmsson  1985  Malmö Kappsimningsklubb            30.05   
Louise Koch Rasmussen  1987  Søllerød Svømmeklub            30.51   
Louise Buhl Borg  1987  U.S.G            31.18   
Carola Pedersen  1989  Hovedstadens Svømmeklub            32.93   
Teresa Goncalves  1989  U.S.G            40.34   
                     
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1990-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emilie Hahne  1993  Sigma Swim Birkerød            29.73   
Laura Frandsen  1993  Sigma Swim Allerød            30.87   
Julie Damberg  1992  Ishøj Svømme Klub            31.18   
Ane Andersen  1990  Søllerød Svømmeklub            31.29   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  11 januar 2014 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  13:48 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Mesterskab    Udskriftsdato  11 januar 2014   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  13:48   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 januar 2014         
 
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1935-1939 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mogens Jensen  1939  Korsør Sv & Livr. Klub            49.03   
Erik Kjær  1935  Hovedstadens Svømmeklub            56.85   
                     
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1940-1944 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Finn Hyllested  1944  Hovedstadens Svømmeklub            33.97   
Jan Johansen  1940  Hovedstadens Svømmeklub            35.35   
Hans Larsen  1943  Korsør Sv & Livr. Klub            40.77   
                     
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1945-1949 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Bo Hyllested  1949  Hovedstadens Svømmeklub            30.81   
Claus Grønlund  1948  Næstved IF            34.51   
Helge Hasselby  1947  Korsør Sv & Livr. Klub            42.09   
                     
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1950-1954 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Olav Ryan  1951  Sigma Swim Allerød            31.54   
Jens Halgreen  1954  Ringsted Svømme Klub            32.06   
                     
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1955-1959 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Preben Sørensen  1957  Glostrup Svømme Klub            30.49   
Finn Bækgaard  1955  Swim Team Tåstrup            30.83   
Lars Peder Haahr  1959  Sigma Swim Birkerød            33.85   
Per Andersen  1956  Ringsted Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1960-1964 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Dan Ole Johansen  1960  Swim Team Tåstrup            27.01   
Bo Guntofte  1963  Ringsted Svømme Klub            28.92   
Ulrik Schäfer  1962  Sigma Swim Birkerød            30.86   
Jan Simonsen  1964  Ringsted Svømme Klub            31.28   
Klaus Nygård Jensen  1964  Hovedstadens Svømmeklub            39.95   
                     
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1965-1969 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Peter Christensen  1965  Køge Svømmeklub            27.04   
Torben Børsting  1968  Vejen Svømmeklub            27.13   
Anders Bæk  1966  Swim Team Tåstrup            27.85   
Eddy Krage  1967  Helsingør Svømmeklub            28.55   
John Bøgehus Pedersen  1968  Sigma Swim Birkerød            28.61   
Allan Lind  1966  Helsingør Svømmeklub            30.18   
Henrik Petersen  1969  Hørsholm Svømmeforening            30.60   
Kim Yousefi Jensen  1966  Hørsholm Svømmeforening            31.22   
Jan Palmø  1965  Holbæk Svømme Klub            32.19   
10  Søren Kristiansen  1968  Holbæk Svømme Klub            35.70   
                     
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1970-1974 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Gjerløv  1972  Sigma Swim Birkerød            25.92   
Kjartan Færch  1972  Sigma Swim Allerød            27.73   
Jannick Ajslev  1974  Sigma Swim Allerød            27.76   
Mark André Kohnagel  1972  Hovedstadens Svømmeklub            28.81   
Kaj Hansen  1974  Glostrup Svømme Klub            28.99   
Jan Andersen  1970  Næstved IF            29.52   
Leon Sander Brandenborg  1970  Holbæk Svømme Klub            30.01   
Mark Wulff  1972  Odense Svømme Klub            30.16   
                     
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1975-1979 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Martin Andersen  1975  Ringsted Svømme Klub            26.47   
Klaus Hjorth  1977  Swim Team Tåstrup            26.85   
Kenneth Nielsen  1979  Næstved IF            27.82   
Thomas Hansen  1975  Odense Svømme Klub            28.87   
Jan Kjærulf  1978  Holbæk Svømme Klub            29.80   
Jan Erik Revsbech  1978  Sigma Swim Allerød            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1985-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Michael Nielsen  1985  Søllerød Svømmeklub            26.19   
Jeppe Ekberg  1986  U.S.G            28.87   
Mike Grønvall  1988  Hvidovre Svømme Klub            30.96   
Patrick Christensen  1985  Søllerød Svømmeklub            31.21   
Jónas Johannesen  1989  U.S.G            31.78   
                     
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1990-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Oliver Vang  1994  Næstved IF            24.52   
Rasmus Birkelund Rahe  1994  Hørsholm Svømmeforening            25.06   
Sebastian Vang  1991  Næstved IF            25.23   
Mads Tuxen  1992  Søllerød Svømmeklub            27.28   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  11 januar 2014 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  13:48 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Mesterskab    Udskriftsdato  11 januar 2014   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  13:48   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 januar 2014         
 
 
Løb 13, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1654 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mkk Tjejer A  100  Malmö Kappsimningsklubb            2:14.65   
  Louise Andersson  1987      36.14        36.14   
  Jenni Svensson  1982      37.22        1:13.36   
  Marie Wilhelmsson  1985      31.76        1:45.12   
  Malin Svensson  1985      29.53        2:14.65   
                     
Unge Damer Hermes Masters  111  Hovedstadens Svømmeklub            2:15.97   
  Anne Roslyng  1983      36.60        36.60   
  Amalie H. Falck-Schmith  1989      34.73        1:11.33   
  Carola Pedersen  1989      36.06        1:47.39   
  Louise Delani  1984      28.58        2:15.97   
                     
Usg Pre-Master 1  80  U.S.G            2:20.46   
  Mie Lønne  1992      35.12        35.12   
  Tenna Olin  1991      42.08        1:17.20   
  Louise Uglebjerg  1994      34.30        1:51.50   
  Julia Lisakowski  1994      28.96        2:20.46   
                     
Medium Masters  200  Næstved IF            2:22.92   
  Vibeke Larsen  1961      38.92        38.92   
  Sanne Juel  1965      40.11        1:19.03   
  Jannie Aarkrogh Steen  1968      33.78        1:52.81   
  Tine Carstensen  1962      30.11        2:22.92   
                     
Stt Damer Taastrup D  239  Swim Team Tåstrup            2:25.31   
  Elisabeth Ketelsen  1943      41.82        41.82   
  Pia Thulstrup  1961      39.53        1:21.35   
  Pia Danborg  1976      31.48        1:52.83   
  Henriette Svankjær  1974      32.48        2:25.31   
                     
Usg Damer 1 A  119  U.S.G            2:27.63   
  Louise Buhl Borg  1987      36.71        36.71   
  Lærke Smidt Hansen  1988      39.19        1:15.90   
  Johanne Bak  1981      34.81        1:50.71   
  Thea Irbil  1986      36.92        2:27.63   
                     
Køge Masters Damer  177  Køge Svømmeklub            2:36.11   
  Karen Lau  1956      51.02        51.02   
  Charlotte Them  1976      38.76        1:29.78   
  Linda Lund Tietze  1984      30.05        1:59.83   
  Hanne Stevnsborg  1957      36.28        2:36.11   
                     
Ksl Damer - D  200  Korsør Sv & Livr. Klub            3:00.20   
  Tina Bagenkop Nielsen  1967      39.25        39.25   
  Bente Sørensen  1947      52.64        1:31.89   
  Hanne Klausen  1960      48.27        2:20.16   
  Marianne Friis-Olsen  1952      40.04        3:00.20   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  11 januar 2014 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  13:48 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Mesterskab    Udskriftsdato  11 januar 2014   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  13:52   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 januar 2014         
 
 
Løb 14, 4X50m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Usg Pre-Master 2  80  U.S.G            1:55.57   
  Hansotto Kristiansen  1992      29.33        29.33   
  Christian Christensen  1991      29.33        58.66   
  Jeppe Jensen  1992      29.13        1:27.79   
  Casper Gras  1992      27.78        1:55.57   
                     
Usg Herrer 1 B  159  U.S.G            2:07.47   
  Rune Solvang  1980      31.80        31.80   
  Philipp Haselbach  1984      33.77        1:05.57   
  Morten Harning  1966      32.95        1:38.52   
  Jeppe Ekberg  1986      28.95        2:07.47   
                     
Rare Masters  154  Næstved IF            2:11.17   
  Thomas Munksgaard  1972      35.39        35.39   
  Christian A. Frederiksen  1981                 
  Jan Andersen  1970                 
  Kenneth Nielsen  1979      2:11.17        2:11.17   
                     
4 X Jan Hermes Masters  194  Hovedstadens Svømmeklub            2:16.04   
  Jan Ulrich Christensen  1987      31.32        31.32   
  Jan Boier Pedersen  1983      33.34        1:04.66   
  Jan Johansen  1940      38.83        1:43.49   
  Jan Kragerup  1952      32.55        2:16.04   
                     
Køge Masters Herrer  180  Køge Svømmeklub            2:16.57   
  Mads Bo Larsen  1964      35.75        35.75   
  Henrik Borre  1973      37.91        1:13.66   
  Martin Backs  1972      34.21        1:47.87   
  Peter Christensen  1965      28.70        2:16.57   
                     
Holbæk Men C1  175  Holbæk Svømme Klub            2:28.27   
  Jan Kjærulf  1978      34.53        34.53   
  Søren Kristiansen  1968      45.06        1:19.59   
  Jan Palmø  1965      39.18        1:58.77   
  Leon Sander Brandenborg  1970      29.50        2:28.27   
                     
Sigma Deluxe 3 C1  198  Sigma Swim            2:28.83   
  Jan Erik Revsbech  1978      38.84        38.84   
  Steen Elborne  1957      46.09        1:24.93   
  Kjartan Færch  1972      32.21        1:57.14   
  Olav Ryan  1951      31.69        2:28.83   
                     
Sigma Deluxe 2 D  204  Sigma Swim            2:29.54   
  Lars Peder Haahr  1959      41.68        41.68   
  Frederik Bøving  1965      42.17        1:23.85   
  Bjørn von Ryberg  1960      37.01        2:00.86   
  John Bøgehus Pedersen  1968      28.68        2:29.54   
                     
Stt Herrer Taastrup D  239  Swim Team Tåstrup            2:31.34   
  Klaus Hjorth  1977      30.61        30.61   
  Dan Ole Johansen  1960      38.07        1:08.68   
  Anders Bæk  1966      32.03        1:40.71   
  Rolf Conradi  1935      50.63        2:31.34   
                     
10  Welldone Masters  242  Næstved IF            2:34.52   
  Claus Grønlund  1948      44.74        44.74   
  Ebbe Grønlund  1951      42.03        1:26.77   
  Christian Petersen  1971      30.45        1:57.22   
  Wayne Kristensen  1944      37.30        2:34.52   
                     
11  Ksl Herer - E  240  Korsør Sv & Livr. Klub            2:55.97   
  Helge Hasselby  1947      55.74        55.74   
  Gerhard Deneken  1963      39.37        1:35.11   
  Claus Rasmussen  1963      38.19        2:13.30   
  Hans Larsen  1943      42.67        2:55.97   
                     
Sigma Deluxe 1 C1  185  Sigma Swim            DNS   
  Jannick Ajslev  1974      2:34.52        2:34.52   
  Ulrik Schäfer  1962                 
  Peter Holmsteen  1963                 
  Mads Gjerløv  1972              DNS   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  11 januar 2014 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  13:52 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Mesterskab    Udskriftsdato  11 januar 2014   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  13:53   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 januar 2014         
 
 
Løb 15, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 0-1654 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Søllerød Mix A1  116  Søllerød Svømmeklub            1:50.42   
  Patrick Christensen  1985      26.59        26.59   
  Michael Nielsen  1985      25.26        51.85   
  Thea Vanggård  1985      29.16        1:21.01   
  Louise Koch Rasmussen  1987      29.41        1:50.42   
                     
Ung Mix Hermes Masters  114  Hovedstadens Svømmeklub            1:51.84   
  Jan Ulrich Christensen  1987      28.17        28.17   
  Amalie H. Falck-Schmith  1989      28.83        57.00   
  Jan Boier Pedersen  1983      25.65        1:22.65   
  Louise Delani  1984      29.19        1:51.84   
                     
Mkk Mixed B  120  Malmö Kappsimningsklubb            1:53.43   
  Henrik Behrendorff  1975      26.56        26.56   
  Lasse Lindskoug  1968      26.67        53.23   
  Anna Lohmann  1975      27.81        1:21.04   
  Sofia Borglin  1981      32.39        1:53.43   
                     
Usg Pre-Team 15,1  80  U.S.G            1:54.11   
  Hansotto Kristiansen  1992      26.05        26.05   
  Asger Mølgaard Andreasen  1990      27.48        53.53   
  Julia Lisakowski  1994      29.28        1:22.81   
  Mie Lønne  1992      31.30        1:54.11   
                     
Usg Pre-Team 15,2  80  U.S.G            1:57.45   
  Casper Gras  1992      28.35        28.35   
  Christian Christensen  1991      25.14        53.49   
  Louise Uglebjerg  1994      31.82        1:25.31   
  Tenna Olin  1991      32.14        1:57.45   
                     
Medium Mix Masters  203  Næstved IF            2:00.25   
  Jannie Aarkrogh Steen  1968      31.18        31.18   
  Ebbe Grønlund  1951      30.62        1:01.80   
  Thomas Munksgaard  1972      28.25        1:30.05   
  Tine Carstensen  1962      30.20        2:00.25   
                     
Hørsholm Mix  167  Hørsholm Svømmeforening            2:06.40   
  Kim Yousefi Jensen  1966      30.63        30.63   
  Susanne Kaavé  1975      34.17        1:04.80   
  Bente Holm Gottlieb  1966      31.88        1:36.68   
  Henrik Petersen  1969      29.72        2:06.40   
                     
Stt Mix Taastrup D  239  Swim Team Tåstrup            2:07.06   
  Susanne Helmer  1965      36.89        36.89   
  Klaus Hjorth  1977      26.38        1:03.27   
  Elisabeth Ketelsen  1943      36.30        1:39.57   
  Anders Bæk  1966      27.49        2:07.06   
                     
Helsingør Mix C  174  Helsingør Svømmeklub            2:07.89   
  Eddy Krage  1967      29.38        29.38   
  Sys Lund  1977      35.57        1:04.95   
  Allan Lind  1966      29.86        1:34.81   
  Nina Damsgaard Pedersen  1972      33.08        2:07.89   
                     
10  Køge Masters Mix  200  Køge Svømmeklub            2:14.80   
  Henrik Borre  1973      29.85        29.85   
  Hanne Stevnsborg  1957      36.20        1:06.05   
  Karen Lau  1956      40.46        1:46.51   
  Mads Bo Larsen  1964      28.29        2:14.80   
                     
11  Ksl Bane4  202  Korsør Sv & Livr. Klub            2:17.97   
  Tina Bagenkop Nielsen  1967      35.35        35.35   
  Gerhard Deneken  1963      31.98        1:07.33   
  Claus Rasmussen  1963      34.58        1:41.91   
  Hanne Klausen  1960      36.06        2:17.97   
                     
12  Ksl Mix - E  240  Korsør Sv & Livr. Klub            2:41.89   
  Bente Sørensen  1947      43.05        43.05   
  Jørn Birch  1959      36.32        1:19.37   
  Helge Hasselby  1947      42.11        2:01.48   
  Marianne Friis-Olsen  1952      40.41        2:41.89   
                     
13  Sto Mix D  239  Swim Team Odense            2:58.74   
  Thomas Hansen  1975      28.82        28.82   
  Annelise Madsen  1945      1:05.31        1:34.13   
  Grethe Vang Nielsen  1950      50.49        2:24.62   
  Mark Wulff  1972      34.12        2:58.74   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  11 januar 2014 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  13:53 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Mesterskab    Udskriftsdato  11 januar 2014   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  15:30   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 januar 2014         
 
 
Løb 16, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1960-1964 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Kate Sørensen  1961  Glostrup Svømme Klub    36.82  1:23.14  2:10.42    2:51.92   
Ulla Olin  1963  U.S.G    43.90  1:38.95  2:37.30    3:19.63   
                     
 
Løb 16, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1965-1969 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Bente Holm Gottlieb  1966  Hørsholm Svømmeforening    39.31  1:29.98  2:21.38    3:02.39   
                     
 
Løb 16, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1975-1979 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anna Lohmann  1975  Malmö Kappsimningsklubb    32.74  1:14.84  2:01.91    2:37.92   
Anette Vickery  1976  U.S.G    36.50  1:23.91  2:14.53    2:57.88   
                     
 
Løb 16, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1980-1984 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jenni Svensson  1982  Malmö Kappsimningsklubb    36.04  1:21.58  2:05.44    2:44.36   
                     
 
Løb 16, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1985-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anja Bøjesen  1986  Næstved IF    35.11  1:16.50  2:02.62    2:40.41   
Marie Wilhelmsson  1985  Malmö Kappsimningsklubb    34.63  1:18.30  2:08.09    2:48.42   
Lærke Smidt Hansen  1988  U.S.G    38.06  1:22.86  2:10.32    2:49.81   
Karen Mikkelsen  1986  Odense Svømme Klub    46.28  1:39.29  2:33.02    3:18.90   
                     
 
Løb 16, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1990-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Julia Lisakowski  1994  U.S.G    34.12  1:15.74  2:03.36    2:39.29   
Mie Lønne  1992  U.S.G    36.77  1:19.29  2:08.35    2:47.50   
Louise Uglebjerg  1994  U.S.G    37.02  1:25.23  2:17.34    2:56.84   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  11 januar 2014 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  15:30 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Mesterskab    Udskriftsdato  11 januar 2014   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  15:45   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 januar 2014         
 
 
Løb 17, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1940-1944 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Wayne Kristensen  1944  Næstved IF    47.36  1:51.55  3:03.14    3:50.71   
                     
 
Løb 17, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1945-1949 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Bo Hyllested  1949  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  over 90 gr eft 75m 
                     
 
Løb 17, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1960-1964 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Bjørn von Ryberg  1960  Sigma Swim Birkerød    53.01  2:00.64  3:02.31    3:46.44   
                     
 
Løb 17, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1970-1974 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Christian Petersen  1971  Næstved IF    31.49  1:10.74  1:57.06    2:29.37   
                     
 
Løb 17, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1975-1979 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jesper Waterval  1975  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.69  1:05.34  1:50.07    2:27.14   
Jimmy Dahl Christiansen  1975  Brønshøj Akademiske Svømmeklub    32.92  1:15.84  2:00.06    2:40.87   
                     
 
Løb 17, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1980-1984 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jan Boier Pedersen  1983  Hovedstadens Svømmeklub    30.85  1:07.42  1:46.45    2:20.31   
Rune Solvang  1980  U.S.G    32.36  1:10.48  1:58.02    2:31.53   
                     
 
Løb 17, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1985-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Patrick Christensen  1985  Søllerød Svømmeklub    33.17  1:12.80  1:56.22    2:34.07   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  11 januar 2014 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  15:45 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Mesterskab    Udskriftsdato  11 januar 2014   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  14:56   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 januar 2014         
 
 
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1945-1949 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Bente Sørensen  1947  Korsør Sv & Livr. Klub            51.47   
Annelise Madsen  1945  Odense Svømme Klub            1:08.51   
                     
 
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1950-1954 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kirsten Nissen  1952  Ringsted Svømme Klub            58.40   
Grethe Vang Nielsen  1950  Odense Svømme Klub            1:01.05   
                     
 
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1955-1959 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Hanne Møller  1958  Hovedstadens Svømmeklub            45.91   
Hanne Stevnsborg  1957  Køge Svømmeklub            50.41   
Karen Lau  1956  Køge Svømmeklub            51.36   
                     
 
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1960-1964 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Pia Thulstrup  1961  Swim Team Tåstrup            39.63   
                     
 
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1965-1969 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tine Ottosen  1965  Helsingør Svømmeklub            42.89   
Kendra Olsen  1966  Brønshøj Akademiske Svømmeklub            48.69   
                     
 
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1975-1979 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Charlotte Them  1976  Køge Svømmeklub            39.29   
Rikke Nielsen  1977  Gentofte Svømme Klub            39.90   
Sys Lund  1977  Helsingør Svømmeklub            44.30   
                     
 
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1980-1984 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Linda Lund Tietze  1984  Køge Svømmeklub            33.91   
Sofia Borglin  1981  Malmö Kappsimningsklubb            39.92   
                     
 
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1985-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Malin Svensson  1985  Malmö Kappsimningsklubb            35.59   
Amalie H. Falck-Schmith  1989  Hovedstadens Svømmeklub            36.02   
Thea Vanggård  1985  Søllerød Svømmeklub            37.07   
Louise Koch Rasmussen  1987  Søllerød Svømmeklub            38.78   
Louise Andersson  1987  Malmö Kappsimningsklubb            39.28   
Karen Mikkelsen  1986  Odense Svømme Klub            43.75   
Teresa Goncalves  1989  U.S.G            49.84   
                     
 
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1990-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emma Vilstrup  1994  Næstved IF            37.50   
Tenna Olin  1991  U.S.G            41.84   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  11 januar 2014 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  14:56 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Mesterskab    Udskriftsdato  11 januar 2014   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  14:54   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 januar 2014         
 
 
Løb 19, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1940-1944 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Erik Skjoldstrup  1944  Ringsted Svømme Klub            56.08   
                     
 
Løb 19, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1945-1949 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Fin Biering-Sørensen  1948  U.S.G            42.23   
                     
 
Løb 19, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1950-1954 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jens Halgreen  1954  Ringsted Svømme Klub            39.73   
Ebbe Grønlund  1951  Næstved IF            40.48   
                     
 
Løb 19, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1955-1959 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Preben Sørensen  1957  Glostrup Svømme Klub            38.45   
Jørn Birch  1959  Korsør Sv & Livr. Klub            45.60   
Steen Elborne  1957  Sigma Swim Allerød            46.84   
                     
 
Løb 19, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1960-1964 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jan Simonsen  1964  Ringsted Svømme Klub            37.86   
Dan Ole Johansen  1960  Swim Team Tåstrup            37.88   
Ulrik Schäfer  1962  Sigma Swim Birkerød            41.09   
Klaus Nygård Jensen  1964  Hovedstadens Svømmeklub            43.98   
                     
 
Løb 19, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1965-1969 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lasse Lindskoug  1968  Malmö Kappsimningsklubb            35.05   
Frederik Bøving  1965  Sigma Swim Birkerød            43.45   
Jan Palmø  1965  Holbæk Svømme Klub            46.08   
                     
 
Løb 19, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1970-1974 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mark Wulff  1972  Odense Svømme Klub            38.04   
                     
 
Løb 19, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1975-1979 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Henrik Behrendorff  1975  Malmö Kappsimningsklubb            34.90   
Thomas Hansen  1975  Odense Svømme Klub            37.21   
                     
 
Løb 19, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1980-1984 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian A. Frederiksen  1981  Næstved IF            31.59   
Philipp Haselbach  1984  U.S.G            34.97   
                     
 
Løb 19, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1985-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Patrick Christensen  1985  Søllerød Svømmeklub            33.18   
Michael Nielsen  1985  Søllerød Svømmeklub            34.96   
                     
 
Løb 19, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1990-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Tuxen  1992  Søllerød Svømmeklub            36.79   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  11 januar 2014 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  14:54 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Mesterskab    Udskriftsdato  11 januar 2014   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  15:02   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 januar 2014         
 
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1940-1944 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Elisabeth Ketelsen  1943  Swim Team Tåstrup    44.51        1:29.76   
                     
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1945-1949 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bente Sørensen  1947  Korsør Sv & Livr. Klub    51.64        1:45.68   
                     
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1950-1954 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kirsten Nissen  1952  Ringsted Svømme Klub    55.21        1:55.59   
                     
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1960-1964 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Vibeke Larsen  1961  Næstved IF    41.25        1:25.94   
                     
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1965-1969 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Tina Bagenkop Nielsen  1967  Korsør Sv & Livr. Klub    42.16        1:26.59   
Hanne Gosvig Ladegaard  1968  Hørsholm Svømmeforening    48.58        1:40.72   
                     
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1970-1974 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Margit Sørensen  1972  Ringsted Svømme Klub    36.98        1:14.54   
Kirsten Jensen  1971  Odense Svømme Klub    36.57        1:14.85   
                     
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1980-1984 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anne Roslyng  1983  Hovedstadens Svømmeklub    38.43        1:18.92   
                     
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1985-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christina Nordskilde  1987  Ringsted Svømme Klub    34.00        1:11.18   
                     
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1990-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Laura Frandsen  1993  Sigma Swim Allerød    37.34        1:16.70   
Mie Lønne  1992  U.S.G    37.85        1:17.49   
Ane Andersen  1990  Søllerød Svømmeklub    39.90        1:23.00   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  11 januar 2014 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  15:02 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Mesterskab    Udskriftsdato  11 januar 2014   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  15:45   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 januar 2014         
 
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1935-1939 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Erik Kjær  1935  Hovedstadens Svømmeklub    1:07.84        2:20.95   
                     
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1940-1944 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Wayne Kristensen  1944  Næstved IF    51.36        1:49.54   
Jørgen Frederiksen  1944  Odense Svømme Klub    55.60        1:54.90   
                     
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1945-1949 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ebbe Rasmussen  1949  U.S.G    38.88        1:19.47   
Claus Grønlund  1948  Næstved IF    47.24        1:36.15   
Helge Hasselby  1947  Korsør Sv & Livr. Klub    1:02.76        2:10.06   
                     
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1955-1959 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lars Peder Haahr  1959  Sigma Swim Birkerød            1:32.94   
                     
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1965-1969 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Henrik Petersen  1969  Hørsholm Svømmeforening    38.97        1:20.22   
                     
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1970-1974 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mark André Kohnagel  1972  Hovedstadens Svømmeklub    34.71        1:11.80   
Kjartan Færch  1972  Sigma Swim Allerød    34.92        1:12.27   
Martin Backs  1972  Køge Svømmeklub    39.44        1:20.91   
                     
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1975-1979 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Klaus Hjorth  1977  Swim Team Tåstrup    32.22        1:05.02   
Jesper Waterval  1975  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.38        1:06.86   
                     
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1980-1984 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rune Solvang  1980  U.S.G    33.01        1:08.79   
                     
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1985-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Patrick Christensen  1985  Søllerød Svømmeklub    33.43        1:05.32   
Jan Ulrich Christensen  1987  Hovedstadens Svømmeklub    32.32        1:06.86   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  11 januar 2014 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  15:45 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Mesterskab    Udskriftsdato  11 januar 2014   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  15:29   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 januar 2014         
 
 
Løb 22, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1955-1959 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Hanne Stevnsborg  1957  Køge Svømmeklub            44.18   
                     
 
Løb 22, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1965-1969 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jannie Aarkrogh Steen  1968  Næstved IF            35.05   
Kendra Olsen  1966  Brønshøj Akademiske Svømmeklub            43.21   
                     
 
Løb 22, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1970-1974 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kirsten Jensen  1971  Odense Svømme Klub            35.25   
                     
 
Løb 22, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1975-1979 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Lohmann  1975  Malmö Kappsimningsklubb            30.14   
Charlotte Them  1976  Køge Svømmeklub            37.29   
Susanne Kaavé  1975  Hørsholm Svømmeforening            40.00   
Sys Lund  1977  Helsingør Svømmeklub            43.32   
                     
 
Løb 22, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1985-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Thea Vanggård  1985  Søllerød Svømmeklub            31.67   
Christina Nordskilde  1987  Ringsted Svømme Klub            32.44   
Marie Wilhelmsson  1985  Malmö Kappsimningsklubb            32.94   
Louise Buhl Borg  1987  U.S.G            33.06   
Carola Pedersen  1989  Hovedstadens Svømmeklub            35.65   
                     
 
Løb 22, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1990-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emilie Hahne  1993  Sigma Swim Birkerød            32.53   
Louise Uglebjerg  1994  U.S.G            34.37   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  11 januar 2014 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  15:29 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Mesterskab    Udskriftsdato  11 januar 2014   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  15:16   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 januar 2014         
 
 
Løb 23, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1940-1944 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jan Johansen  1940  Hovedstadens Svømmeklub            39.15   
                     
 
Løb 23, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1945-1949 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Claus Grønlund  1948  Næstved IF            39.95   
                     
 
Løb 23, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1955-1959 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Per Andersen  1956  Ringsted Svømme Klub            36.65   
                     
 
Løb 23, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1960-1964 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Bo Larsen  1964  Køge Svømmeklub            33.06   
Bjørn von Ryberg  1960  Sigma Swim Birkerød            37.40   
Klaus Nygård Jensen  1964  Hovedstadens Svømmeklub            41.34   
                     
 
Løb 23, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1965-1969 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lasse Lindskoug  1968  Malmö Kappsimningsklubb            32.11   
Anders Bæk  1966  Swim Team Tåstrup            32.31   
John Bøgehus Pedersen  1968  Sigma Swim Birkerød            35.15   
                     
 
Løb 23, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1970-1974 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kaj Hansen  1974  Glostrup Svømme Klub            31.12   
Martin Backs  1972  Køge Svømmeklub            34.67   
                     
 
Løb 23, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1975-1979 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Henrik Behrendorff  1975  Malmö Kappsimningsklubb            30.09   
Thomas Hansen  1975  Odense Svømme Klub            33.01   
                     
 
Løb 23, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1985-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Michael Nielsen  1985  Søllerød Svømmeklub            29.05   
Patrick Christensen  1985  Søllerød Svømmeklub            34.44   
                     
 
Løb 23, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1990-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus Birkelund Rahe  1994  Hørsholm Svømmeforening            26.76   
Christian Christensen  1991  U.S.G            27.44   
Mads Tuxen  1992  Søllerød Svømmeklub            31.62   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  11 januar 2014 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  15:16 
 
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Mesterskab    Udskriftsdato  11 januar 2014   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  16:16   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 januar 2014         
 
 
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1940-1944 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Elisabeth Ketelsen  1943  Swim Team Tåstrup    39.87        1:23.11   
                     
 
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1945-1949 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Annelise Madsen  1945  Odense Svømme Klub    1:01.53        2:12.81   
                     
 
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1950-1954 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Grethe Vang Nielsen  1950  Odense Svømme Klub    53.75        1:56.11   
Maja Biering-Sørensen  1952  U.S.G            DNS   
                     
 
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1955-1959 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Else Møller  1958  Hovedstadens Svømmeklub    44.64        1:34.09   
                     
 
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1960-1964 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Tine Carstensen  1962  Næstved IF    32.25        1:06.40   
                     
 
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1965-1969 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bente Holm Gottlieb  1966  Hørsholm Svømmeforening    34.99        1:11.99   
                     
 
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1970-1974 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Margit Sørensen  1972  Ringsted Svømme Klub    32.72        1:06.86   
Nina Damsgaard Pedersen  1972  Helsingør Svømmeklub    35.44        1:16.40   
                     
 
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1975-1979 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anette Vickery  1976  U.S.G    33.61        1:10.09   
                     
 
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1980-1984 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Louise Delani  1984  Hovedstadens Svømmeklub    31.04        1:03.63   
Jenni Svensson  1982  Malmö Kappsimningsklubb    32.56        1:07.84   
Johanne Bak  1981  U.S.G    33.20        1:09.28   
                     
 
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1985-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Malin Svensson  1985  Malmö Kappsimningsklubb    31.58        1:05.28   
Louise Buhl Borg  1987  U.S.G    32.47        1:06.28   
Louise Andersson  1987  Malmö Kappsimningsklubb    31.87        1:06.29   
Karen Mikkelsen  1986  Odense Svømme Klub    38.09        1:19.93   
Teresa Goncalves  1989  U.S.G    43.37        1:31.83   
                     
 
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1990-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emilie Hahne  1993  Sigma Swim Birkerød    31.13        1:04.13   
Julia Lisakowski  1994  U.S.G    31.48        1:04.44   
Ane Andersen  1990  Søllerød Svømmeklub    34.30        1:08.94   
Tenna Olin  1991  U.S.G    35.12        1:12.20   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  11 januar 2014 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  16:16 
 
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Mesterskab    Udskriftsdato  11 januar 2014   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  15:35   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 januar 2014         
 
 
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1935-1939 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Erik Kjær  1935  Hovedstadens Svømmeklub    1:00.43        2:09.55   
                     
 
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1940-1944 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Finn Hyllested  1944  Hovedstadens Svømmeklub    37.99        1:19.58   
Wayne Kristensen  1944  Næstved IF    39.22        1:21.25   
                     
 
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1950-1954 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Olav Ryan  1951  Sigma Swim Allerød    34.33        1:10.30   
Jens Halgreen  1954  Ringsted Svømme Klub    34.17        1:12.53   
                     
 
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1960-1964 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Dan Ole Johansen  1960  Swim Team Tåstrup    30.57        1:00.98   
Bo Guntofte  1963  Ringsted Svømme Klub    30.73        1:03.12   
Ulrik Schäfer  1962  Sigma Swim Birkerød    32.38        1:08.38   
Gerhard Deneken  1963  Korsør Sv & Livr. Klub    34.29        1:10.08   
Claus Rasmussen  1963  Korsør Sv & Livr. Klub    39.10        1:19.03   
                     
 
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1965-1969 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Torben Børsting  1968  Vejen Svømmeklub    28.80        59.64   
Peter Christensen  1965  Køge Svømmeklub    30.12        1:00.05   
Eddy Krage  1967  Helsingør Svømmeklub    32.22        1:04.61   
Henrik Petersen  1969  Hørsholm Svømmeforening    33.53        1:08.44   
Kim Yousefi Jensen  1966  Hørsholm Svømmeforening    35.12        1:11.57   
Jan Palmø  1965  Holbæk Svømme Klub    35.45        1:15.54   
Søren Kristiansen  1968  Holbæk Svømme Klub    37.52        1:21.21   
Frederik Bøving  1965  Sigma Swim Birkerød    39.97        1:24.12   
                     
 
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1970-1974 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jannick Ajslev  1974  Sigma Swim Allerød    29.11        1:00.94   
Thomas Munksgaard  1972  Næstved IF    31.04        1:02.80   
Jan Andersen  1970  Næstved IF    32.22        1:04.73   
Leon Sander Brandenborg  1970  Holbæk Svømme Klub    31.19        1:05.93   
Mark Wulff  1972  Odense Svømme Klub    32.99        1:08.19   
Henrik Borre  1973  Køge Svømmeklub    33.85        1:08.42   
Mads Gjerløv  1972  Sigma Swim Birkerød              Akut syg 
                     
 
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1975-1979 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Martin Andersen  1975  Ringsted Svømme Klub    28.33        58.53   
Kenneth Nielsen  1979  Næstved IF    32.06        1:04.14   
Thomas Hansen  1975  Odense Svømme Klub    31.37        1:04.21   
Jan Kjærulf  1978  Holbæk Svømme Klub    30.76        1:05.31   
Jan Erik Revsbech  1978  Sigma Swim Allerød    35.29        1:13.68   
                     
 
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1985-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Patrick Christensen  1985  Søllerød Svømmeklub    32.17        1:05.15   
Jónas Johannesen  1989  U.S.G    35.02        1:11.51   
                     
 
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1990-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hansotto Kristiansen  1992  U.S.G    26.40        54.59   
Sebastian Vang  1991  Næstved IF    25.90        54.85   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  11 januar 2014 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  15:35 
 
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Mesterskab    Udskriftsdato  11 januar 2014   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  15:51   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 januar 2014         
 
 
Løb 26, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1955-1959 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Hanne Møller  1958  Hovedstadens Svømmeklub    50.02  1:51.50  2:54.62    3:52.75   
Karen Lau  1956  Køge Svømmeklub    51.75  1:51.49  2:53.93    3:57.80   
                     
 
Løb 26, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1960-1964 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Kate Sørensen  1961  Glostrup Svømme Klub    41.08  1:26.63  2:13.36    3:00.48   
                     
 
Løb 26, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1975-1979 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Rikke Nielsen  1977  Gentofte Svømme Klub    45.77  1:36.07  2:26.80    3:18.23   
                     
 
Løb 26, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1985-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Amalie H. Falck-Schmith  1989  Hovedstadens Svømmeklub    38.86  1:21.77  2:05.29    2:48.83   
Lærke Smidt Hansen  1988  U.S.G    42.33  1:28.70  2:15.85    3:03.05   
Louise Koch Rasmussen  1987  Søllerød Svømmeklub    42.00  1:28.57  2:17.23    3:05.05   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  11 januar 2014 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  15:51 
 
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Mesterskab    Udskriftsdato  11 januar 2014   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  15:54   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 januar 2014         
 
 
Løb 27, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1940-1944 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Erik Skjoldstrup  1944  Ringsted Svømme Klub    1:01.87  2:12.57  3:24.93    4:31.71   
                     
 
Løb 27, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1945-1949 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Fin Biering-Sørensen  1948  U.S.G    47.25  1:38.47  2:29.44    3:19.32   
                     
 
Løb 27, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1960-1964 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Peter Holmsteen  1963  Sigma Swim Birkerød    36.68  1:19.59  2:04.31    2:49.70   
Jan Simonsen  1964  Ringsted Svømme Klub    43.16  1:31.99  2:22.57    3:12.66   
Peter Krogh  1961  Gentofte Svømme Klub            DSQ  ej ads hænder v 
                     
 
Løb 27, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1965-1969 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Morten Harning  1966  U.S.G    42.02  1:30.10  2:21.62    3:13.86   
Allan Lind  1966  Helsingør Svømmeklub    43.75  1:34.27  2:28.52    3:24.52   
                     
 
Løb 27, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1970-1974 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mark Wulff  1972  Odense Svømme Klub    43.30  1:31.64  2:21.69    3:12.29   
                     
 
Løb 27, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1975-1979 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jimmy Dahl Christiansen  1975  Brønshøj Akademiske Svømmeklub    37.30  1:20.71  2:06.30    2:52.50   
                     
 
Løb 27, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1980-1984 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jan Boier Pedersen  1983  Hovedstadens Svømmeklub    34.69  1:13.81  1:53.13    2:33.56   
Christian A. Frederiksen  1981  Næstved IF    36.06  1:15.81  1:56.06    2:38.30   
Philipp Haselbach  1984  U.S.G    38.98  1:24.67  2:13.68    3:01.88   
                     
 
Løb 27, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1985-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Patrick Christensen  1985  Søllerød Svømmeklub    38.24  1:20.24  2:02.75    2:45.90   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  11 januar 2014 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  15:54 
 
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Mesterskab    Udskriftsdato  11 januar 2014   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  16:11   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 januar 2014         
 
 
Løb 28, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1654 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Unge Damer Hermes Masters  111  Hovedstadens Svømmeklub            2:02.20   
  Amalie H. Falck-Schmith  1989      29.42        29.42   
  Carola Pedersen  1989      32.59        1:02.01   
  Anne Roslyng  1983      31.06        1:33.07   
  Louise Delani  1984      29.13        2:02.20   
                     
Mkk Tjejer B  120  Malmö Kappsimningsklubb            2:02.55   
  Malin Svensson  1985      30.28        30.28   
  Jenni Svensson  1982      31.05        1:01.33   
  Sofia Borglin  1981      32.04        1:33.37   
  Marie Wilhelmsson  1985      29.18        2:02.55   
                     
Medium Masters  200  Næstved IF            2:04.09   
  Jannie Aarkrogh Steen  1968      30.78        30.78   
  Sanne Juel  1965      30.56        1:01.34   
  Vibeke Larsen  1961      33.10        1:34.44   
  Tine Carstensen  1962      29.65        2:04.09   
                     
Usg Pre-Master 3  80  U.S.G            2:07.47   
  Louise Uglebjerg  1994      32.90        32.90   
  Tenna Olin  1991      33.13        1:06.03   
  Julia Lisakowski  1994      29.50        1:35.53   
  Mie Lønne  1992      31.94        2:07.47   
                     
Usg Damer 2 A  119  U.S.G            2:09.23   
  Johanne Bak  1981      32.28        32.28   
  Thea Irbil  1986      36.38        1:08.66   
  Louise Buhl Borg  1987      29.95        1:38.61   
  Lærke Smidt Hansen  1988      30.62        2:09.23   
                     
Stt Fri Damer Taastrup D  239  Swim Team Tåstrup            2:11.27   
  Pia Danborg  1976      29.97        29.97   
  Henriette Svankjær  1974      32.01        1:01.98   
  Elisabeth Ketelsen  1943      36.18        1:38.16   
  Pia Thulstrup  1961      33.11        2:11.27   
                     
Ksl Damer - D  200  Korsør Sv & Livr. Klub            2:34.98   
  Tina Bagenkop Nielsen  1967      35.64        35.64   
  Marianne Friis-Olsen  1952      39.75        1:15.39   
  Bente Sørensen  1947      42.99        1:58.38   
  Hanne Klausen  1960      36.60        2:34.98   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  11 januar 2014 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  16:11 
 
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Mesterskab    Udskriftsdato  11 januar 2014   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  16:11   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 januar 2014         
 
 
Løb 29, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1654 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Usg Pre-Master 4  80  U.S.G            1:45.36   
  Hansotto Kristiansen  1992      25.48        25.48   
  Christian Christensen  1991      24.86        50.34   
  Asger Mølgaard Andreasen  1990      27.39        1:17.73   
  Casper Gras  1992      27.63        1:45.36   
                     
Rare Masters  153  Næstved IF            1:49.95   
  Christian A. Frederiksen  1981      28.20        28.20   
  Kenneth Nielsen  1979      26.60        54.80   
  Thomas Munksgaard  1972      27.76        1:22.56   
  Christian Petersen  1971      27.39        1:49.95   
                     
Usg Herrer 2 B  159  U.S.G            1:58.02   
  Rune Solvang  1980      27.40        27.40   
  Morten Harning  1966      30.82        58.22   
  Philipp Haselbach  1984      31.09        1:29.31   
  Jeppe Ekberg  1986      28.71        1:58.02   
                     
4 X Jan Hermes Masters  194  Hovedstadens Svømmeklub            1:59.22   
  Jan Ulrich Christensen  1987      27.41        27.41   
  Jan Boier Pedersen  1983      25.72        53.13   
  Jan Johansen  1940      33.65        1:26.78   
  Jan Kragerup  1952      32.44        1:59.22   
                     
Holbæk Men C2  175  Holbæk Svømme Klub            2:05.04   
  Jan Palmø  1965      32.31        32.31   
  Søren Kristiansen  1968      34.95        1:07.26   
  Leon Sander Brandenborg  1970      29.22        1:36.48   
  Jan Kjærulf  1978      28.56        2:05.04   
                     
Welldone Masters  242  Næstved IF            2:09.74   
  Claus Grønlund  1948      34.39        34.39   
  Ebbe Grønlund  1951      31.37        1:05.76   
  Jan Andersen  1970      28.96        1:34.72   
  Wayne Kristensen  1944      35.02        2:09.74   
                     
Stt Fri Herrer Taastrup E  279  Swim Team Tåstrup            2:16.72   
  Anders Bæk  1966      28.39        28.39   
  Rolf Conradi  1935      49.93        1:18.32   
  Dan Ole Johansen  1960      27.92        1:46.24   
  Finn Bækgaard  1955      30.48        2:16.72   
                     
Sigma Deluxe 3 C2  197  Sigma Swim            2:19.02   
  Jan Erik Revsbech  1978      33.11        33.11   
  Lars Peder Haahr  1959      34.44        1:07.55   
  Steen Elborne  1957      35.88        1:43.43   
  Frederik Bøving  1965      35.59        2:19.02   
                     
Ksl Herer - E  240  Korsør Sv & Livr. Klub            2:29.74   
  Claus Rasmussen  1963      34.06        34.06   
  Gerhard Deneken  1963      31.71        1:05.77   
  Helge Hasselby  1947      42.69        1:48.46   
  Hans Larsen  1943      41.28        2:29.74   
                     
Køge Masters Herrer  180  Køge Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
Sigma Deluxe 1 D C2  202  Sigma Swim            DSQ  Tyvstart 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  11 januar 2014 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  16:11 
 
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Mesterskab    Udskriftsdato  11 januar 2014   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  16:25   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 januar 2014         
 
 
Løb 30, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 0-1654 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Søllerød Mix A2  116  Søllerød Svømmeklub            2:03.01   
  Patrick Christensen  1985      29.88        29.88   
  Louise Koch Rasmussen  1987      37.33        1:07.21   
  Thea Vanggård  1985      30.84        1:38.05   
  Michael Nielsen  1985      24.96        2:03.01   
                     
Ung Mix Hermes Masters  114  Hovedstadens Svømmeklub            2:04.82   
  Jan Ulrich Christensen  1987      31.34        31.34   
  Amalie H. Falck-Schmith  1989      35.30        1:06.64   
  Jan Boier Pedersen  1983      29.13        1:35.77   
  Louise Delani  1984      29.05        2:04.82   
                     
Mkk Tjejer B  120  Malmö Kappsimningsklubb            2:06.44   
  Louise Andersson  1987      36.38        36.38   
  Lasse Lindskoug  1968      34.37        1:10.75   
  Anna Lohmann  1975      29.28        1:40.03   
  Henrik Behrendorff  1975      26.41        2:06.44   
                     
Usg Pre-Team 30,1  80  U.S.G            2:06.86   
  Hansotto Kristiansen  1992      30.57        30.57   
  Asger Mølgaard Andreasen  1990      33.49        1:04.06   
  Julia Lisakowski  1994      32.15        1:36.21   
  Mie Lønne  1992      30.65        2:06.86   
                     
Køge Masters Mix  158  Køge Svømmeklub            2:09.78   
  Martin Backs  1972      35.71        35.71   
  Charlotte Them  1976      38.33        1:14.04   
  Linda Lund Tietze  1984      29.30        1:43.34   
  Peter Christensen  1965      26.44        2:09.78   
                     
Medium Mix Masters  204  Næstved IF            2:18.20   
  Jannie Aarkrogh Steen  1968      36.38        36.38   
  Ebbe Grønlund  1951      41.04        1:17.42   
  Christian Petersen  1971      30.49        1:47.91   
  Tine Carstensen  1962      30.29        2:18.20   
                     
Sto Medley B  159  Swim Team Odense            2:21.05   
  Kirsten Jensen  1971      34.79        34.79   
  Mark Wulff  1972      38.26        1:13.05   
  Thomas Hansen  1975      33.61        1:46.66   
  Karen Mikkelsen  1986      34.39        2:21.05   
                     
Hørsholm Mix  182  Hørsholm Svømmeforening            2:29.10   
  Henrik Petersen  1969      37.55        37.55   
  Kim Yousefi Jensen  1966      39.84        1:17.39   
  Bente Holm Gottlieb  1966      36.70        1:54.09   
  Susanne Kaavé  1975      35.01        2:29.10   
                     
Ksl Bane4  202  Korsør Sv & Livr. Klub            2:32.84   
  Tina Bagenkop Nielsen  1967      40.42        40.42   
  Gerhard Deneken  1963      39.65        1:20.07   
  Claus Rasmussen  1963      36.32        1:56.39   
  Hanne Klausen  1960      36.45        2:32.84   
                     
10  Stt Medley Mix Taastrup E  279  Swim Team Tåstrup            2:49.44   
  Elisabeth Ketelsen  1943      42.31        42.31   
  Rolf Conradi  1935      58.33        1:40.64   
  Anders Bæk  1966      32.14        2:12.78   
  Susanne Helmer  1965      36.66        2:49.44   
                     
11  Ksl Mix - E  240  Korsør Sv & Livr. Klub            3:19.11   
  Bente Sørensen  1947      47.75        47.75   
  Jørn Birch  1959      45.69        1:33.44   
  Helge Hasselby  1947      1:06.73        2:40.17   
  Marianne Friis-Olsen  1952      38.94        3:19.11   
                     
Usg Pre-Team 30,2  80  U.S.G            DSQ  Tyvstart 
  Casper Gras  1992      35.45        35.45   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  11 januar 2014 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  16:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare