Resultat för Sollentuna simfestival 2014
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Söndag 23/3 Insim 08.00 Start 09.00
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna Simfestival 2014 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 11:58 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 27, 50m Frisim Damer ABCD, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Julia Thurfjell | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.02 | ||||||
2 | Petra Güneri | 1989 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 28.71 | ||||||
3 | Evelina Loftén | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 30.01 | ||||||
4 | Emmeli Hansson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.56 | ||||||
5 | Ida Jansson | 1995 | IF Åland | 32.03 | ||||||
6 | Mikaela Söderberg | 1996 | IF Åland | 34.54 | ||||||
Gren 27, 50m Frisim Damer ABCD, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Danute Kacinskas | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 28.42 | ||||||
2 | Alexandra Engsoo | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 29.08 | ||||||
3 | Anna Hassler | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 29.24 | ||||||
4 | Rebecka Bergström | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.42 | ||||||
5 | Sofia von Sydow | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 29.49 | ||||||
6 | Marianne Dellwik | 1997 | Täby Sim | 29.56 | ||||||
7 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.85 | ||||||
8 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.32 | ||||||
9 | Sandra Persson | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 30.59 | ||||||
10 | Maria Tolkacheva | 1998 | Tyresö Simsällskap | 30.98 | ||||||
11 | Olivia Sundermeyer | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 31.16 | ||||||
12 | Sarah Reichhuber | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 31.17 | ||||||
13 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 31.32 | ||||||
14 | Josefin Öster | 1997 | Södertörns Simsällskap | 31.34 | ||||||
15 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.73 | ||||||
16 | Diana Jansson | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 32.03 | ||||||
17 | Astrid Olsson | 1997 | Täby Sim | 32.16 | ||||||
18 | Daphne Thörn | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.23 | ||||||
19 | Sandra Lindberg | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 34.75 | ||||||
- | Diana Bagheri | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Ebba Taberman | 1998 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 27, 50m Frisim Damer ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alma Karlson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.04 | ||||||
2 | Hanna Hargsten | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.05 | ||||||
3 | Alba Croneborg | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 29.25 | ||||||
4 | Jenny Ek | 1999 | IF Åland | 29.30 | ||||||
5 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 29.32 | ||||||
6 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.62 | ||||||
7 | Astrid Hammar | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 29.65 | ||||||
8 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 29.83 | ||||||
9 | Signe Nordegren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 30.03 | ||||||
10 | Saga Skarin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.10 | ||||||
11 | Nelly Åkerblom | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 30.39 | ||||||
12 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 30.47 | ||||||
13 | Alma Holmberg | 1999 | Turebergs Simklubb | 30.65 | ||||||
14 | My Rundberg | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 30.83 | ||||||
15 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 30.97 | ||||||
16 | Frida Kimander | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 31.00 | ||||||
17 | Alva Mickelsson | 1999 | Turebergs Simklubb | 31.23 | ||||||
18 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 31.27 | ||||||
19 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 31.31 | ||||||
20 | Fanny Ek | 1999 | IF Åland | 31.62 | ||||||
21 | Josephine Andreasson | 1999 | Turebergs Simklubb | 31.82 | ||||||
22 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 31.87 | ||||||
23 | Sofie Back | 1999 | Tyresö Simsällskap | 31.88 | ||||||
24 | Filippa Högberg-Klang | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 32.39 | ||||||
25 | Jenny Rönnblad | 1999 | Kanaans Simsällskap | 32.41 | ||||||
26 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 32.62 | ||||||
27 | Lisa Holmqvist | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.86 | ||||||
28 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 33.09 | ||||||
29 | Johanna Larsson | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.19 | ||||||
30 | Alexandra Berggren | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.24 | ||||||
31 | Matilda Högberg-Klang | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 33.29 | ||||||
32 | Matilda Eriksson | 1999 | Täby Sim | 33.30 | ||||||
33 | Henrietta Mossop | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 33.38 | ||||||
34 | Agnes Thomée | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.41 | ||||||
35 | Mona Domehri | 1999 | Täby Sim | 33.44 | ||||||
36 | Klara Sjöberg | 2000 | Kanaans Simsällskap | 34.10 | ||||||
37 | Vinona Bothe | 1999 | Södertörns Simsällskap | 34.19 | ||||||
38 | Moa Welander | 2000 | Kanaans Simsällskap | 35.11 | ||||||
39 | Ida Hamberg | 2000 | Södertörns Simsällskap | 35.20 | ||||||
40 | Liza Eriksson | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 35.40 | ||||||
41 | Tilda Bellander | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 35.78 | ||||||
42 | Julia Kenning | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.70 | ||||||
43 | Leia Berhanu Birke | 2000 | Spårvägens Simförening | 36.84 | ||||||
44 | Alva Höglund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 37.24 | ||||||
45 | Elin Zetterberg | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 37.25 | ||||||
46 | Yardagul Kop | 2000 | Kanaans Simsällskap | 37.90 | ||||||
47 | Josefina Agrest | 1999 | Älvsjö AIK Fritid | 38.85 | ||||||
48 | Hedvig Heise | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 41.56 | ||||||
- | Helle Dolk | 2000 | Kanaans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Frida Therkhildsen | 1999 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Liv Falk | 2000 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 27, 50m Frisim Damer ABCD, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 28.32 | ||||||
2 | Mathilda Eriksson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.54 | ||||||
3 | Saliha Colic | 2003 | Södertörns Simsällskap | 30.63 | ||||||
4 | Jessica Lindholm | 2001 | IF Åland | 32.07 | ||||||
5 | Ottilia Hjelmborn | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 32.17 | ||||||
6 | Hannah Zaalouk | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.26 | ||||||
7 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 32.31 | ||||||
8 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 32.39 | ||||||
9 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.54 | ||||||
10 | Claudia Carlson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 32.61 | ||||||
10 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.61 | ||||||
12 | Emma Roloff | 2002 | Södertörns Simsällskap | 32.86 | ||||||
13 | Frida Nöu | 2001 | Täby Sim | 32.89 | ||||||
14 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.01 | ||||||
15 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.07 | ||||||
16 | Lisa Schubert | 2001 | Täby Sim | 33.15 | ||||||
17 | Amanda Heed Nordin | 2001 | Spårvägens Simförening | 33.25 | ||||||
18 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 33.26 | ||||||
19 | Isabella Tegman | 2001 | Södertörns Simsällskap | 33.27 | ||||||
19 | Julia Grill | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.27 | ||||||
21 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 33.31 | ||||||
22 | Petronella Wenell | 2001 | Tyresö Simsällskap | 33.76 | ||||||
23 | Ella Langell Högblom | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | 34.10 | ||||||
24 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.11 | ||||||
25 | Klara Possman | 2003 | Södertörns Simsällskap | 34.14 | ||||||
26 | Isabelle Nordlinder | 2001 | Täby Sim | 34.15 | ||||||
27 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 34.20 | ||||||
27 | Wilma Öberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | 34.20 | ||||||
29 | Erica Öberg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 34.33 | ||||||
29 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 34.33 | ||||||
31 | Emelie Fast | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.34 | ||||||
32 | Victoria Norén | 2002 | Turebergs Simklubb | 34.38 | ||||||
33 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 34.63 | ||||||
34 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 34.71 | ||||||
35 | Pernilla Hemmälin | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.80 | ||||||
36 | Sandra Öberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | 34.93 | ||||||
37 | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.12 | ||||||
37 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 35.12 | ||||||
39 | Clara Wettergren | 2002 | Turebergs Simklubb | 35.14 | ||||||
40 | Linn Hammoud | 2001 | Turebergs Simklubb | 35.25 | ||||||
41 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 35.71 | ||||||
42 | Mimmi Busck | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.74 | ||||||
43 | Selma Petré | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.15 | ||||||
44 | Julia Ignell | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 36.27 | ||||||
45 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägens Simförening | 36.31 | ||||||
46 | Saron Abraha | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.34 | ||||||
47 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 36.42 | ||||||
48 | Isabell Barrios | 2002 | Södertörns Simsällskap | 36.51 | ||||||
49 | Nina Pavlovic Cano | 2004 | Södertörns Simsällskap | 36.57 | ||||||
50 | Elin Lundgren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 36.73 | ||||||
51 | Tina Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 37.37 | ||||||
52 | Moa Jacobsson | 2001 | Tyresö Simsällskap | 37.46 | ||||||
53 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägens Simförening | 37.68 | ||||||
54 | Ida Lyckemy | 2001 | Täby Sim | 37.76 | ||||||
55 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägens Simförening | 38.17 | ||||||
56 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägens Simförening | 38.34 | ||||||
57 | Sofia Arpvall | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 38.43 | ||||||
58 | Katie Hälleberg | 2003 | Täby Sim | 38.44 | ||||||
59 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.74 | ||||||
60 | Cornelia Ericsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 38.82 | ||||||
61 | Kelsey Beiley | 2001 | Täby Sim | 38.97 | ||||||
62 | Josefin Almgren | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 39.01 | ||||||
63 | Tindra Norling | 2003 | Södertörns Simsällskap | 39.32 | ||||||
64 | Yasmine Jezzini | 2003 | Turebergs Simklubb | 39.50 | ||||||
65 | Julia Häglund | 2003 | Turebergs Simklubb | 39.63 | ||||||
66 | Hannah Lidén | 2002 | Södertörns Simsällskap | 39.70 | ||||||
67 | Emma Parmander Haglund | 2004 | Södertörns Simsällskap | 39.85 | ||||||
68 | Gabriella Gunnarsson | 2001 | Täby Sim | 40.09 | ||||||
69 | Olivia Barrios | 2004 | Södertörns Simsällskap | 40.12 | ||||||
70 | Mikaela Hemmälin | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.89 | ||||||
71 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 41.31 | ||||||
72 | Alma Cyrus | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.66 | ||||||
73 | Felicia Heinz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 42.88 | ||||||
74 | Emma Borgstedt Shahnazarian | 2002 | Täby Sim | 43.00 | ||||||
- | Hannah Qvist | 2001 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Mathilda Almgren | 2005 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 |
Licensierad till: IC Control | Utskriftstid | 11:58 |