Resultat för Sollentuna simfestival 2014
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lördag 22/3 Insim 14.00 Start 15.00
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna Simfestival 2014 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 17:55 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer ABCD, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecca Mattsson | 1995 | Simklubben Neptun | 28.75 | ||||||
2 | Nathali Konrad | 1993 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 28.92 | ||||||
3 | Lovisa Klarén | 1992 | Södertörns Simsällskap | 29.14 | ||||||
4 | Emma Bring | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.85 | ||||||
5 | Evelina Loftén | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 31.20 | ||||||
6 | Petra Güneri | 1989 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.39 | ||||||
7 | Ida Jansson | 1995 | IF Åland | 36.11 | ||||||
8 | Mikaela Söderberg | 1996 | IF Åland | 43.54 | ||||||
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer ABCD, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ida Österman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 30.25 | ||||||
2 | Jessica Berg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.61 | ||||||
3 | Ayleen Burt | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.92 | ||||||
4 | Amanda Kimander | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 31.76 | ||||||
5 | Lise Öberg | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 33.11 | ||||||
6 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.39 | ||||||
7 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtälje Simklubb | 33.88 | ||||||
8 | Carolina Andersson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.12 | ||||||
9 | Mikaela Eriksson | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.66 | ||||||
10 | Josefin Öster | 1997 | Södertörns Simsällskap | 35.55 | ||||||
11 | Lena Westerlund | 1998 | Södertörns Simsällskap | 36.03 | ||||||
12 | Sandra Persson | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 36.23 | ||||||
13 | Olivia Sundermeyer | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 37.32 | ||||||
14 | Sofia Karlsson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 37.50 | ||||||
15 | Astrid Olsson | 1997 | Täby Sim | 38.42 | ||||||
- | Klara Eklund | 1998 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alma Karlson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.87 | ||||||
2 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 31.44 | ||||||
3 | Jenny Ek | 1999 | IF Åland | 31.84 | ||||||
4 | Hanna Hargsten | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.13 | ||||||
5 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.15 | ||||||
6 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 32.74 | ||||||
7 | Signe Nordegren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 32.78 | ||||||
8 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 32.92 | ||||||
9 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.54 | ||||||
10 | Alma Holmberg | 1999 | Turebergs Simklubb | 33.56 | ||||||
11 | Alva Mickelsson | 1999 | Turebergs Simklubb | 33.73 | ||||||
12 | My Rundberg | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.98 | ||||||
13 | Sofia Lennerthson | 1999 | Täby Sim | 34.02 | ||||||
14 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 34.07 | ||||||
15 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 34.16 | ||||||
16 | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 34.31 | ||||||
17 | Frida Kimander | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 34.42 | ||||||
18 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 34.75 | ||||||
19 | Astrid Blomberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.27 | ||||||
20 | Liv Falk | 2000 | Täby Sim | 35.54 | ||||||
21 | Jessica Hagström | 1999 | Södertörns Simsällskap | 35.60 | ||||||
22 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.18 | ||||||
23 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 36.25 | ||||||
24 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 36.68 | ||||||
25 | Astrid Hammar | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.97 | ||||||
26 | Alva Westling | 1999 | Norrtälje Simklubb | 37.35 | ||||||
27 | Matilda Högberg-Klang | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 37.52 | ||||||
28 | Anna Reinholdz | 1999 | Södertörns Simsällskap | 37.54 | ||||||
29 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 38.73 | ||||||
30 | Amanda Malmsten | 2000 | Norrtälje Simklubb | 38.87 | ||||||
31 | Vinona Bothe | 1999 | Södertörns Simsällskap | 39.11 | ||||||
32 | Nelly Åkerblom | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 39.96 | ||||||
33 | Liza Eriksson | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 42.16 | ||||||
34 | Johanna Larsson | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 42.91 | ||||||
35 | Klara Sjöberg | 2000 | Kanaans Simsällskap | 43.72 | ||||||
36 | Moa Welander | 2000 | Kanaans Simsällskap | 46.61 | ||||||
37 | Tilda Bellander | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 49.84 | ||||||
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer ABCD, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mathilda Eriksson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.75 | ||||||
2 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 31.88 | ||||||
3 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 33.85 | ||||||
4 | Jessica Lindholm | 2001 | IF Åland | 34.30 | ||||||
5 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.46 | ||||||
6 | Julia Grill | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.47 | ||||||
7 | Tina Shahmalekpour | 2001 | Södertörns Simsällskap | 36.06 | ||||||
8 | Josefin Alm | 2001 | Tyresö Simsällskap | 36.10 | ||||||
9 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 36.54 | ||||||
10 | Linn Melldén | 2001 | Täby Sim | 36.58 | ||||||
11 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 36.81 | ||||||
12 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 36.84 | ||||||
13 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.18 | ||||||
14 | Yulia Riffo Hagberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 38.04 | ||||||
15 | Viktoria Sande | 2001 | Södertörns Simsällskap | 38.08 | ||||||
16 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 38.13 | ||||||
17 | Isabelle Nordlinder | 2001 | Täby Sim | 38.76 | ||||||
18 | Clara Wettergren | 2002 | Turebergs Simklubb | 38.80 | ||||||
19 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 38.91 | ||||||
20 | Pernilla Hemmälin | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.02 | ||||||
21 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.08 | ||||||
22 | Lisa Schubert | 2001 | Täby Sim | 39.19 | ||||||
23 | Victoria Norén | 2002 | Turebergs Simklubb | 39.24 | ||||||
24 | Frida Nöu | 2001 | Täby Sim | 39.44 | ||||||
25 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 39.58 | ||||||
26 | Julia Ignell | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 39.70 | ||||||
27 | Linn Hammoud | 2001 | Turebergs Simklubb | 40.59 | ||||||
28 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 40.84 | ||||||
29 | Erica Öberg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 42.43 | ||||||
30 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.62 | ||||||
31 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.89 | ||||||
32 | Ella Langell Högblom | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | 44.06 | ||||||
33 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägens Simförening | 44.25 | ||||||
33 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 44.25 | ||||||
35 | Johanna Korsner Borg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 44.34 | ||||||
36 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 44.75 | ||||||
37 | Hannah Lidén | 2002 | Södertörns Simsällskap | 44.94 | ||||||
38 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 45.09 | ||||||
39 | Gabriella Gunnarsson | 2001 | Täby Sim | 45.14 | ||||||
40 | Tina Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 45.81 | ||||||
41 | Julia Häglund | 2003 | Turebergs Simklubb | 47.08 | ||||||
42 | Mira Burmeister | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 47.31 | ||||||
43 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägens Simförening | 48.41 | ||||||
44 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägens Simförening | 48.83 | ||||||
45 | Mikaela Hemmälin | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 50.53 | ||||||
46 | Mimmi Busck | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 51.34 | ||||||
47 | Ida Lyckemy | 2001 | Täby Sim | 52.78 | ||||||
48 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägens Simförening | 54.20 | ||||||
49 | Felicia Heinz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 57.37 | ||||||
50 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägens Simförening | 1:00.31 | ||||||
- | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Filippa Blomgren | 2001 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Saron Abraha | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sofia Arpvall | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 |
Licensierad till: IC Control | Utskriftstid | 17:55 |