2020-10-22   03:20:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sollentuna simfestival 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 22/3 Insim 08.00 Start 09.00

Resultat Gren 2 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sollentuna Simfestival 2014    Utskriftsdatum  22 mars 2014   
  Tävlingsort  Sollentuna    Utskriftstid  09:20   
  Arrangör  Turebergs Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 mars 2014         
 
 
Gren 2, 25m Frisim Herrar"Simcup", Försök 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Pantzar  1999  Tyresö Simsällskap            11.51   
Axel Wangel  1994  Turebergs Simklubb            11.55   
Adam Karlsson  1994  Spårvägens Simförening            11.64   
Marcus Stridfäldt  1995  Södertörns Simsällskap            11.75   
Elias Altman  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening            11.77   
Fabian Bergman  1994  Saltsjöbadens Idrottsförening            11.80   
Niklas Borin  1989  Turebergs Simklubb            11.81   
William Lulek  1998  Skuru Idrottsklubb            11.96   
David Lind  1994  Södertörns Simsällskap            11.98   
10  Karl Gustav Gérnyi  1999  Danderyds Sim Club For Swimmin            11.99   
11  Linus Magnusson  1990  Simklubben Neptun            12.07   
12  Simon Lund  1989  Södertörns Simsällskap            12.08   
13  Hugo Eriksson  1999  Turebergs Simklubb            12.14   
14  Arvid Persson  1990  Kanaans Simsällskap            12.17   
15  Markus Kron  1994  Södertörns Simsällskap            12.20   
16  Christian Konrad  1989  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            12.21   
17  Jesper Falk  1994  Skuru Idrottsklubb            12.22   
18  Anton Ekhult  1991  Saltsjöbadens Idrottsförening            12.24   
18  Axel Bååthe  1997  Skuru Idrottsklubb            12.24   
20  Hannes Hjärne  1997  Skuru Idrottsklubb            12.25   
21  Adam Alstermark  1996  Norrtälje Simklubb            12.29   
22  Felix Gudehn  1995  Stockholms Kappsimningsklubb            12.30   
23  Tim Filipsson  1996  Skuru Idrottsklubb            12.37   
24  Andreas Koufakis  1998  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            12.38   
25  Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb            12.44   
26  Alexander Lund  1998  Tyresö Simsällskap            12.51   
27  Ossian Ankarberg  1996  Stockholms Kappsimningsklubb            12.58   
28  Emil Forsberg  1995  Turebergs Simklubb            12.65   
29  Jonas Fellman  1999  IF Åland            12.68   
29  Oskar Iwarsson  2000  Turebergs Simklubb            12.68   
31  Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb            12.72   
32  Joel Hambraeus  1998  Danderyds Sim Club For Swimmin            12.74   
33  Oskar Altzar  1992  Kanaans Simsällskap            12.94   
34  Josef Al-Khalili  2000  Täby Sim            13.00   
35  Mattin Zarrabi  1998  Täby Sim            13.11   
36  Stefan Varga  2000  Danderyds Sim Club For Swimmin            13.13   
37  Filip Forsman  1997  Gustavsbergs Simsällskap            13.25   
38  Felix Carlstedt  1998  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            13.28   
39  Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb            13.55   
40  Alexander Koufakis  2000  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            13.61   
41  Daniel Karlsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            13.78   
42  Oscar Törnquist  2000  Gustavsbergs Simsällskap            13.81   
43  Adam Karlsson  2000  Norrtälje Simklubb            14.18   
44  Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04            14.19   
45  Andres Pöllänen  2001  Täby Sim            14.23   
46  Ludvig Grape Glennhage  2001  Gustavsbergs Simsällskap            14.25   
47  Fredrik Annergren  2001  Turebergs Simklubb            14.29   
48  Hugo Strandberg  1999  Gustavsbergs Simsällskap            14.34   
48  Wilhelm Muzikants  2001  Täby Sim            14.34   
50  Brian Ooi  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            14.46   
51  Olle Hennert  1999  Solna Sundbyberg SS 04            14.58   
52  Mikael Karlsson  1998  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            14.67   
53  David Toreborg  1999  Gustavsbergs Simsällskap            14.71   
54  Alexander Ahlgren  2000  IF Åland            14.77   
55  Axel Nordén  2001  Täby Sim            14.86   
56  Philip Bentzer  2001  Solna Sundbyberg SS 04            14.91   
57  Olle Gunnarsson  2000  Täby Sim            15.09   
58  Simon Imhäuser  2002  Åkersberga Simsällskap            15.15   
59  Anton Forsberg  2001  Täby Sim            15.26   
60  Isak Nordin  2001  Turebergs Simklubb            15.39   
61  Michael Stille  2002  Turebergs Simklubb            15.60   
61  Timothy Westmoreland  2002  Åkersberga Simsällskap            15.60   
63  Jonas Al-Khalili  2002  Täby Sim            15.64   
64  Erik Ahlqvist  2001  Täby Sim            15.68   
64  Morgan Malmfors  2002  Skuru Idrottsklubb            15.68   
66  Oliver Beiming  2001  Åkersberga Simsällskap            15.95   
67  John Sun  2002  Turebergs Simklubb            15.96   
68  Alexander Bergström  2002  Täby Sim            16.68   
69  Oscar Amilon  2002  Täby Sim            16.71   
70  Isac Persson Taylor  2003  Täby Sim            16.93   
71  Manuel Apaza Colque  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            16.99   
72  Karl Lingham  2002  Täby Sim            17.04   
73  Linus Berggren  2001  Älvsjö AIK Fritid            18.09   
Camilo Araya  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            DNS   
Raul Apaza Colque  2000  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            DNS   
William Jansson  2000  Åkersberga Simsällskap            DNS   
Wilhelm Lörinc  2000  Täby Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  22 mars 2014 
Licensierad till: IC Control SE  Utskriftstid  09:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner