Results for Sollentuna simfestival 2014
Below are all results from the competition shown by session.
Lördag 22/3 Insim 08.00 Start 09.00
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna Simfestival 2014 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 12:03 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar ABCD, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Martin Nilsson | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 26.04 | ||||||
2 | Niklas Borin | 1989 | Turebergs Simklubb | 26.26 | ||||||
3 | Axel Wangel | 1994 | Turebergs Simklubb | 26.89 | ||||||
4 | Joakim Q Hammarlind | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 26.94 | ||||||
5 | Christian Konrad | 1989 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 27.30 | ||||||
6 | Adam Karlsson | 1994 | Spårvägens Simförening | 27.31 | ||||||
7 | Marcus Stridfäldt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 27.64 | ||||||
8 | Marcus Hagström | 1991 | Södertörns Simsällskap | 27.67 | ||||||
9 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 27.73 | ||||||
10 | Denis Marijanovic | 1996 | Södertörns Simsällskap | 28.04 | ||||||
11 | Tobias Westholm | 1996 | Norrtälje Simklubb | 28.16 | ||||||
12 | Markus Kron | 1994 | Södertörns Simsällskap | 28.51 | ||||||
13 | Jesper Falk | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 28.95 | ||||||
14 | Oskar Altzar | 1992 | Kanaans Simsällskap | 29.35 | ||||||
15 | Marcus Stolt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 29.53 | ||||||
16 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 30.32 | ||||||
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar ABCD, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jacob Danielsson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 28.01 | ||||||
2 | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 28.60 | ||||||
3 | Olle Österman | 1998 | Tyresö Simsällskap | 29.61 | ||||||
4 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.70 | ||||||
5 | Alexander Lund | 1998 | Tyresö Simsällskap | 29.97 | ||||||
6 | Mattin Zarrabi | 1998 | Täby Sim | 30.09 | ||||||
7 | Thomas Näslund | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.28 | ||||||
8 | Alexander Gabri | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.34 | ||||||
9 | Kevin Chong | 1998 | Södertörns Simsällskap | 30.36 | ||||||
10 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.44 | ||||||
11 | Andreas Koufakis | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 30.69 | ||||||
12 | Filip Forsman | 1997 | Gustavsbergs Simsällskap | 31.61 | ||||||
13 | Felix Carlstedt | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.86 | ||||||
14 | Mikael Karlsson | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.76 | ||||||
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 27.71 | ||||||
2 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 28.35 | ||||||
3 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 29.04 | ||||||
4 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 29.48 | ||||||
5 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 29.58 | ||||||
6 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 29.81 | ||||||
7 | Gustav Barnå | 1999 | Täby Sim | 31.14 | ||||||
8 | Daniel Redelius | 2000 | Tyresö Simsällskap | 31.98 | ||||||
9 | Edwin Häger | 1999 | Täby Sim | 32.31 | ||||||
10 | Viktor Klingeryd Jalamo | 2000 | Spårvägens Simförening | 32.94 | ||||||
11 | Elias Folkesson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 33.04 | ||||||
12 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 33.12 | ||||||
13 | Oscar Törnquist | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 33.65 | ||||||
14 | Brian Ooi | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.14 | ||||||
15 | Hugo Strandberg | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 34.30 | ||||||
16 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.33 | ||||||
17 | David Toreborg | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 34.57 | ||||||
18 | Erik Sidén | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.10 | ||||||
19 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.42 | ||||||
20 | Adam Karlsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 36.23 | ||||||
21 | Olle Hennert | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.74 | ||||||
22 | Felix Persson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 37.24 | ||||||
23 | Simon Kallvikbacka | 1999 | Södertörns Simsällskap | 37.56 | ||||||
24 | Elias Gipperth | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.61 | ||||||
25 | Alexander Ahlgren | 2000 | IF Åland | 40.18 | ||||||
25 | Raul Apaza Colque | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.18 | ||||||
- | Camilo Araya | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DNS | ||||||
- | Samuel Brodin | 2000 | Spårvägens Simförening | DNS | ||||||
- | Pontus Thor | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar ABCD, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägens Simförening | 30.45 | ||||||
2 | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.16 | ||||||
3 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 34.32 | ||||||
4 | Max Lundberg | 2001 | Södertörns Simsällskap | 34.94 | ||||||
5 | Fredrik Annergren | 2001 | Turebergs Simklubb | 35.21 | ||||||
6 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.22 | ||||||
7 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 37.14 | ||||||
8 | Ludvig Grape Glennhage | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | 38.21 | ||||||
9 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 38.52 | ||||||
10 | Philip Bentzer | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.70 | ||||||
11 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 38.89 | ||||||
12 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 39.02 | ||||||
13 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägens Simförening | 40.63 | ||||||
14 | John Sun | 2002 | Turebergs Simklubb | 40.96 | ||||||
15 | Alexis Camacho | 2001 | Södertörns Simsällskap | 41.84 | ||||||
16 | Adam Sehmi | 2001 | Södertörns Simsällskap | 42.03 | ||||||
17 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 42.58 | ||||||
18 | Manuel Apaza Colque | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 44.08 | ||||||
19 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägens Simförening | 44.82 | ||||||
20 | Linus Öberg | 2003 | Spårvägens Simförening | 47.42 | ||||||
21 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 48.53 | ||||||
22 | Oscar Amilon | 2002 | Täby Sim | 49.59 | ||||||
- | Isak Nordin | 2001 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 |
Licensierad till: IC Control SE | Utskriftstid | 12:03 |