2020-03-29   18:12:02
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sollentuna simfestival 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 22/3 Insim 08.00 Start 09.00

Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sollentuna Simfestival 2014    Utskriftsdatum  22 mars 2014   
  Tävlingsort  Sollentuna    Utskriftstid  12:03   
  Arrangör  Turebergs Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 mars 2014         
 
 
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar ABCD, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martin Nilsson  1993  Stockholmspolisens Sim IF            26.04   
Niklas Borin  1989  Turebergs Simklubb            26.26   
Axel Wangel  1994  Turebergs Simklubb            26.89   
Joakim Q Hammarlind  1993  Stockholmspolisens Sim IF            26.94   
Christian Konrad  1989  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            27.30   
Adam Karlsson  1994  Spårvägens Simförening            27.31   
Marcus Stridfäldt  1995  Södertörns Simsällskap            27.64   
Marcus Hagström  1991  Södertörns Simsällskap            27.67   
Tim Filipsson  1996  Skuru Idrottsklubb            27.73   
10  Denis Marijanovic  1996  Södertörns Simsällskap            28.04   
11  Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb            28.16   
12  Markus Kron  1994  Södertörns Simsällskap            28.51   
13  Jesper Falk  1994  Skuru Idrottsklubb            28.95   
14  Oskar Altzar  1992  Kanaans Simsällskap            29.35   
15  Marcus Stolt  1995  Södertörns Simsällskap            29.53   
16  Viktor Jändel  1996  Södertörns Simsällskap            30.32   
                     
 
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar ABCD, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jacob Danielsson  1998  Stockholmspolisens Sim IF            28.01   
Niclas Eriksson  1998  Stockholmspolisens Sim IF            28.60   
Olle Österman  1998  Tyresö Simsällskap            29.61   
Frederick Holmer Fann  1998  Solna Sundbyberg SS 04            29.70   
Alexander Lund  1998  Tyresö Simsällskap            29.97   
Mattin Zarrabi  1998  Täby Sim            30.09   
Thomas Näslund  1997  Stockholms Kappsimningsklubb            30.28   
Alexander Gabri  1997  Stockholmspolisens Sim IF            30.34   
Kevin Chong  1998  Södertörns Simsällskap            30.36   
10  Christian Norberg  1998  Stockholmspolisens Sim IF            30.44   
11  Andreas Koufakis  1998  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            30.69   
12  Filip Forsman  1997  Gustavsbergs Simsällskap            31.61   
13  Felix Carlstedt  1998  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            33.86   
14  Mikael Karlsson  1998  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            38.76   
                     
 
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar ABCD, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Eriksson  1999  Turebergs Simklubb            27.71   
Anton Marijanovic  2000  Södertörns Simsällskap            28.35   
Oskar Iwarsson  2000  Turebergs Simklubb            29.04   
Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb            29.48   
Tobias Fernandez  1999  Täby Sim            29.58   
Josef Al-Khalili  2000  Täby Sim            29.81   
Gustav Barnå  1999  Täby Sim            31.14   
Daniel Redelius  2000  Tyresö Simsällskap            31.98   
Edwin Häger  1999  Täby Sim            32.31   
10  Viktor Klingeryd Jalamo  2000  Spårvägens Simförening            32.94   
11  Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb            33.04   
12  Daniel Coleman  2000  Täby Sim            33.12   
13  Oscar Törnquist  2000  Gustavsbergs Simsällskap            33.65   
14  Brian Ooi  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            34.14   
15  Hugo Strandberg  1999  Gustavsbergs Simsällskap            34.30   
16  Alexander Koufakis  2000  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            34.33   
17  David Toreborg  1999  Gustavsbergs Simsällskap            34.57   
18  Erik Sidén  2000  Stockholmspolisens Sim IF            35.10   
19  Kenzo Buchli  2000  Stockholmspolisens Sim IF            35.42   
20  Adam Karlsson  2000  Norrtälje Simklubb            36.23   
21  Olle Hennert  1999  Solna Sundbyberg SS 04            36.74   
22  Felix Persson  2000  Södertörns Simsällskap            37.24   
23  Simon Kallvikbacka  1999  Södertörns Simsällskap            37.56   
24  Elias Gipperth  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening            38.61   
25  Alexander Ahlgren  2000  IF Åland            40.18   
25  Raul Apaza Colque  2000  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            40.18   
Camilo Araya  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            DNS   
Samuel Brodin  2000  Spårvägens Simförening            DNS   
Pontus Thor  1999  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar ABCD, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonas Malmring  2001  Spårvägens Simförening            30.45   
Daniel Karlsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            34.16   
Wilhelm Muzikants  2001  Täby Sim            34.32   
Max Lundberg  2001  Södertörns Simsällskap            34.94   
Fredrik Annergren  2001  Turebergs Simklubb            35.21   
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04            36.22   
Jonas Al-Khalili  2002  Täby Sim            37.14   
Ludvig Grape Glennhage  2001  Gustavsbergs Simsällskap            38.21   
Axel Nordén  2001  Täby Sim            38.52   
10  Philip Bentzer  2001  Solna Sundbyberg SS 04            38.70   
11  Michael Stille  2002  Turebergs Simklubb            38.89   
12  Morgan Malmfors  2002  Skuru Idrottsklubb            39.02   
13  Gustav Henrikssen  2002  Spårvägens Simförening            40.63   
14  John Sun  2002  Turebergs Simklubb            40.96   
15  Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap            41.84   
16  Adam Sehmi  2001  Södertörns Simsällskap            42.03   
17  Anton Forsberg  2001  Täby Sim            42.58   
18  Manuel Apaza Colque  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            44.08   
19  Aaron O´Malley  2002  Spårvägens Simförening            44.82   
20  Linus Öberg  2003  Spårvägens Simförening            47.42   
21  Karl Lingham  2002  Täby Sim            48.53   
22  Oscar Amilon  2002  Täby Sim            49.59   
Isak Nordin  2001  Turebergs Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  22 mars 2014 
Licensierad till: IC Control SE  Utskriftstid  12:03 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner