2020-01-18   04:01:57
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sollentuna simfestival 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 22/3 Insim 08.00 Start 09.00

Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sollentuna Simfestival 2014    Utskriftsdatum  22 mars 2014   
  Tävlingsort  Sollentuna    Utskriftstid  11:51   
  Arrangör  Turebergs Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 mars 2014         
 
 
Gren 7, 100m Bröstsim Damer ABCD, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vendela Norrman  1995  Tyresö Simsällskap    34.52        1:11.78   
Julia Thurfjell  1994  Solna Sundbyberg SS 04    34.85        1:14.48   
Caroline Speiner  1994  Södertörns Simsällskap    35.91        1:15.16   
Ida Jaraquemada  1996  Stockholmspolisens Sim IF    35.75        1:15.70   
Hanna Jörlund  1991  Södertörns Simsällskap    36.78        1:17.75   
Emmeli Hansson  1995  Stockholmspolisens Sim IF    37.39        1:20.04   
Ida Jansson  1995  IF Åland    42.67        1:31.12   
Sofja Vasiljeva  1996  Älvsjö AIK Fritid    43.99        1:32.92   
                     
 
Gren 7, 100m Bröstsim Damer ABCD, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Milana Salih  1997  Stockholmspolisens Sim IF    35.77        1:15.01   
Ayleen Burt  1997  Stockholmspolisens Sim IF    37.99        1:19.24   
Jessica Berg  1998  Stockholmspolisens Sim IF    38.98        1:22.76   
Carolina Andersson  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    39.42        1:23.22   
Louise Hagström  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    40.00        1:23.29   
Fanny Alstermark  1998  Norrtälje Simklubb    40.10        1:24.70   
Wilma Andersson  1998  Spårvägens Simförening    40.54        1:25.47   
Lise Öberg  1998  Skuru Idrottsklubb    40.55        1:25.61   
Zhanna Kuhry  1998  Täby Sim    39.25        1:26.02   
10  Josefin Öster  1997  Södertörns Simsällskap    39.64        1:26.53   
11  Lina Sundman  1998  Danderyds Sim Club For Swimmin    41.17        1:27.61   
12  Anna Olsson  1997  Turebergs Simklubb    42.22        1:27.93   
13  Sarah Reichhuber  1998  Skuru Idrottsklubb    41.08        1:28.62   
14  Sandra Persson  1998  Gustavsbergs Simsällskap    43.00        1:29.31   
15  Jasmine Aghazamani  1998  Solna Sundbyberg SS 04    42.58        1:31.32   
16  Josefin Dufva  1997  Solna Sundbyberg SS 04    43.98        1:32.60   
17  Sofia Karlsson  1997  Norrtälje Simklubb    44.40        1:34.04   
                     
 
Gren 7, 100m Bröstsim Damer ABCD, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Josephine Andreasson  1999  Turebergs Simklubb    39.67        1:22.91   
Henny Reuterskiöld  1999  Danderyds Sim Club For Swimmin    39.82        1:25.03   
Wilma Hagmansson  1999  Spårvägens Simförening    40.76        1:25.45   
Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb    40.66        1:25.66   
Astrid Hammar  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening    41.57        1:27.88   
Julia Augustsson  2000  Spårvägens Simförening    42.76        1:28.36   
My Rundberg  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    41.98        1:28.76   
Frida Björkman  1999  Tyresö Simsällskap    42.30        1:29.37   
Tuva Glimmerud-Gullbjörk  2000  Stockholmspolisens Sim IF    42.79        1:30.22   
10  Lisa Holmqvist  1999  Stockholmspolisens Sim IF    43.50        1:30.62   
11  Klara Sjödell  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    44.04        1:32.24   
11  Olivia Högstedt Petersén  1999  Stockholmspolisens Sim IF    44.16        1:32.24   
13  Mikaela Samuelsson  2000  Norrtälje Simklubb    44.46        1:33.32   
14  Amanda Malmsten  2000  Norrtälje Simklubb    44.34        1:33.97   
15  Gunnel Sköld  2000  Täby Sim    44.98        1:34.04   
16  Linn Modée  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening    44.91        1:34.54   
17  Alexandra Berggren  1999  Solna Sundbyberg SS 04    45.05        1:35.30   
18  Alva Westling  1999  Norrtälje Simklubb    44.62        1:36.13   
19  Henrietta Mossop  2000  Skuru Idrottsklubb    44.46        1:36.25   
20  Matilda Hägesten  2000  Älvsjö AIK Fritid    45.19        1:36.38   
21  Andrea Grill  2000  Stockholmspolisens Sim IF    45.80        1:36.54   
22  Rebecka Dagberg  2000  Spårvägens Simförening    45.75        1:37.33   
23  Josefine Orr  2000  Tyresö Simsällskap    46.63        1:38.55   
24  Felicia Adamsson  2000  Södertörns Simsällskap    45.58        1:38.81   
25  Frida Therkhildsen  1999  Södertörns Simsällskap    47.20        1:39.85   
26  Leia Berhanu Birke  2000  Spårvägens Simförening    47.12        1:40.28   
27  Liza Eriksson  2000  Gustavsbergs Simsällskap    48.29        1:41.25   
28  Maya Lindhe  2000  Södertörns Simsällskap    49.81        1:45.03   
29  Tilda Bellander  2000  Gustavsbergs Simsällskap    50.27        1:47.61   
Emma Walther  2000  Älvsjö AIK Fritid            DNS   
Ester Åkesson  2000  Kanaans Simsällskap            DNS   
Signe Nordegren  2000  Skuru Idrottsklubb            DNS   
Ella Knuutinen  2000  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Sofie Back  1999  Tyresö Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Bröstsim Damer ABCD, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Saliha Colic  2003  Södertörns Simsällskap    37.60        1:21.50   
Paola Kylberg  2002  Stockholmspolisens Sim IF    40.92        1:25.48   
Astrid Eriksson  2001  Turebergs Simklubb    41.25        1:26.04   
Emma Roloff  2002  Södertörns Simsällskap    41.15        1:27.52   
Kristina Isacson  2001  Täby Sim    41.90        1:27.60   
Therese Arnqvist  2001  Stockholmspolisens Sim IF    40.69        1:27.88   
Linn Herlin  2002  Spårvägens Simförening    42.07        1:29.42   
Claudia Carlson  2001  Skuru Idrottsklubb    41.95        1:29.71   
Smilla Hedlund  2001  Täby Sim    43.11        1:30.30   
10  Maria Tavemark  2001  Täby Sim    42.89        1:30.36   
11  Rebecca Zerne  2001  Södertörns Simsällskap    42.37        1:30.92   
12  Ingrid Franks  2003  Täby Sim    43.01        1:31.64   
13  Isabel Nordström  2001  Solna Sundbyberg SS 04    44.01        1:32.05   
14  Clara Sundqvist  2001  Spårvägens Simförening    44.38        1:32.35   
15  Linn Melldén  2001  Täby Sim    44.53        1:33.61   
16  Isabell Barrios  2002  Södertörns Simsällskap    44.27        1:33.98   
17  Josefin Gardelin  2001  Spårvägens Simförening    44.72        1:35.43   
18  Linnea Nilsson  2001  Turebergs Simklubb    45.07        1:35.88   
19  Isabelle Nordlinder  2001  Täby Sim    45.02        1:35.93   
20  Victoria Norén  2002  Turebergs Simklubb    45.48        1:36.59   
21  Pernilla Hemmälin  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    45.66        1:36.83   
22  Vendela Lundqvist  2002  Södertörns Simsällskap    46.10        1:37.63   
23  Petronella Wenell  2001  Tyresö Simsällskap    46.45        1:38.02   
24  Jennifer Barnå  2002  Täby Sim    46.70        1:39.45   
25  Selma Petré  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    46.92        1:39.80   
26  Sofia Björkman  2002  Tyresö Simsällskap    47.68        1:40.46   
27  Erica Öberg  2001  Skuru Idrottsklubb    47.15        1:41.25   
28  Maja Karlsson Karlström  2002  Spårvägens Simförening    46.17        1:42.17   
29  Wilma Öberg  2001  Tyresö Simsällskap    48.14        1:43.53   
30  Felicia Östlund  2002  Skuru Idrottsklubb    49.20        1:43.79   
31  Clara Wettergren  2002  Turebergs Simklubb    48.75        1:43.93   
32  Jemina Granholm  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    49.75        1:44.11   
33  Tara Josefsson  2002  Täby Sim    48.80        1:44.46   
34  Maja Sköld  2002  Täby Sim    50.09        1:44.67   
35  Alma Cyrus  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    50.34        1:44.82   
36  Louise Ericsson  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening    49.53        1:45.08   
37  Stella Alin  2002  Täby Sim    49.83        1:45.16   
38  Mikaela Hemmälin  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    49.69        1:45.33   
39  Kelsey Beiley  2001  Täby Sim    49.18        1:45.88   
40  Linnea Gipperth  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    50.48        1:45.95   
41  Thea Boij Du Rietz  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    49.16        1:46.23   
42  Mira Burmeister  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    50.16        1:46.31   
43  Alexandra Eriksson  2002  Spårvägens Simförening    49.84        1:47.11   
44  Alva Udell  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    51.06        1:47.70   
45  Josefin Hydén  2002  Täby Sim    49.94        1:48.56   
46  Ella Langell Högblom  2001  Gustavsbergs Simsällskap    49.50        1:48.68   
47  Cornelia Lythell  2003  Spårvägens Simförening    51.33        1:49.89   
48  Jennie Ewerbring  2003  Täby Sim    50.93        1:51.78   
49  Filippa Blomgren  2001  Täby Sim    53.02        1:52.58   
50  Veronica Lythell  2003  Spårvägens Simförening    54.26        1:55.44   
51  Tilde Rydström  2003  Skuru Idrottsklubb    55.62        1:55.95   
52  Nickolina Hedenlund  2001  Täby Sim    55.09        1:59.94   
53  Johanna Korsner Borg  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    57.31        2:00.60   
54  Tove Hägerdal  2002  Spårvägens Simförening    57.28        2:01.93   
55  Josefin Almgren  2002  Skuru Idrottsklubb    1:01.05        2:10.29   
Malin Strand  2001  Södertörns Simsällskap            DNS   
Mikaela Hedström  2003  Spårvägens Simförening            DNS   
Alexandra Jensen  2001  Täby Sim            DSQ   
Elin Lundgren  2003  Södertörns Simsällskap            DSQ   
Elvira Schei  2003  Spårvägens Simförening            DSQ   
Julia Wernros Olofsson  2002  Turebergs Simklubb            DSQ   
Moa Jacobsson  2001  Tyresö Simsällskap            DSQ   
Sandra Öberg  2001  Tyresö Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  22 mars 2014 
Licensierad till: IC Control SE  Utskriftstid  11:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner