2020-02-28   13:30:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sollentuna simfestival 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sollentuna Simfestival 2014    Utskriftsdatum  22 mars 2014   
  Tävlingsort  Sollentuna    Utskriftstid  09:11   
  Arrangör  Turebergs Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 mars 2014         
 
 
Gren 1, 25m frisim damer "Simcup", Försök 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Varga  1997  Danderyds Sim Club For Swimmin            12.74   
Marlene Pavlu Lewin  1997  Skuru Idrottsklubb            12.93   
Lovisa Klarén  1992  Södertörns Simsällskap            12.97   
Carin Klasson  1995  Södertörns Simsällskap            13.05   
Nathali Konrad  1993  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            13.12   
Milana Salih  1997  Stockholmspolisens Sim IF            13.30   
Greta Nykvist  1996  Södertörns Simsällskap            13.37   
Ida Österman  1998  Danderyds Sim Club For Swimmin            13.37   
Rebecca Mattsson  1995  Simklubben Neptun            13.38   
10  Petra Güneri  1989  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            13.47   
11  Frida Berglund  1998  Danderyds Sim Club For Swimmin            13.63   
12  Olivia Stille  2000  Turebergs Simklubb            13.66   
13  Alba Croneborg  2000  Skuru Idrottsklubb            13.71   
14  Hanna Jörlund  1991  Södertörns Simsällskap            13.75   
15  Ida Pettersson  1999  Stockholmspolisens Sim IF            13.76   
16  Alexandra Engsoo  1998  Skuru Idrottsklubb            13.78   
17  Alma Karlson  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            13.81   
18  Jessica Berg  1998  Stockholmspolisens Sim IF            13.82   
19  Anna Hassler  1998  Skuru Idrottsklubb            13.85   
20  Sofia von Sydow  1997  Skuru Idrottsklubb            13.86   
21  Fanny Alstermark  1998  Norrtälje Simklubb            13.95   
21  Marianne Dellwik  1997  Täby Sim            13.95   
23  Alva Mickelsson  1999  Turebergs Simklubb            14.23   
24  Sofia Karlsson  1997  Norrtälje Simklubb            14.26   
25  Sandra Persson  1998  Gustavsbergs Simsällskap            14.32   
26  Alva Westling  1999  Norrtälje Simklubb            14.38   
27  Jenny Ek  1999  IF Åland            14.44   
28  Johanna Persson  2001  Täby Sim            14.59   
28  Julia Blomquist  1998  Stockholms Kappsimningsklubb            14.59   
30  Lina Sundman  1998  Danderyds Sim Club For Swimmin            14.61   
31  Diana Jansson  1998  Gustavsbergs Simsällskap            14.62   
32  Fanny Ek  1999  IF Åland            14.70   
33  Alma Holmberg  1999  Turebergs Simklubb            14.71   
34  Anna Olsson  1997  Turebergs Simklubb            14.80   
34  My Rundberg  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            14.80   
36  Elin Ahnfelt  2000  Danderyds Sim Club For Swimmin            14.82   
37  Ottilia Hjelmborn  2001  Skuru Idrottsklubb            14.87   
38  Claudia Carlson  2001  Skuru Idrottsklubb            14.88   
39  Josephine Andreasson  1999  Turebergs Simklubb            14.90   
40  Saga Kjellin  1999  Solna Sundbyberg SS 04            14.91   
41  Jessica Lindholm  2001  IF Åland            14.94   
41  Liv Falk  2000  Täby Sim            14.94   
43  Elin Österberg  1997  Skuru Idrottsklubb            14.95   
44  Ida Jansson  1995  IF Åland            14.96   
44  Josefin Alm  2001  Tyresö Simsällskap            14.96   
46  Jenny Rönnblad  1999  Kanaans Simsällskap            14.99   
47  Fanny Kruthammar  1999  Täby Sim            15.01   
48  Filippa Högberg-Klang  1999  Gustavsbergs Simsällskap            15.05   
49  Matilda Högberg-Klang  2000  Gustavsbergs Simsällskap            15.07   
50  Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb            15.24   
51  Kristina Isacson  2001  Täby Sim            15.31   
52  Isabel Nordström  2001  Solna Sundbyberg SS 04            15.34   
53  Malin Sangfelt  2001  Täby Sim            15.37   
54  Lovisa Liljeblad  2002  Åkersberga Simsällskap            15.39   
55  Sofja Vasiljeva  1996  Älvsjö AIK Fritid            15.42   
56  Alexandra Berggren  1999  Solna Sundbyberg SS 04            15.43   
56  Amanda Malmsten  2000  Norrtälje Simklubb            15.43   
58  Johanna Larsson  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            15.46   
59  Anna Ladis  2001  Täby Sim            15.56   
60  Frida Nöu  2001  Täby Sim            15.63   
60  Linn Melldén  2001  Täby Sim            15.63   
62  Gunnel Sköld  2000  Täby Sim            15.75   
62  Mikaela Samuelsson  2000  Norrtälje Simklubb            15.75   
64  Lisa Schubert  2001  Täby Sim            15.80   
65  Jemina Granholm  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            15.81   
66  Pernilla Hemmälin  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            15.92   
67  Daphne Thörn  1998  Solna Sundbyberg SS 04            15.93   
68  Clara Wettergren  2002  Turebergs Simklubb            15.94   
68  Isabelle Nordlinder  2001  Täby Sim            15.94   
70  Klara Sjöberg  2000  Kanaans Simsällskap            15.95   
71  Mikaela Söderberg  1996  IF Åland            15.99   
72  Ella Langell Högblom  2001  Gustavsbergs Simsällskap            16.02   
72  Smilla Hedlund  2001  Täby Sim            16.02   
74  Moa Welander  2000  Kanaans Simsällskap            16.08   
75  Tilda Kjeldsen  2001  Täby Sim            16.16   
76  Liza Eriksson  2000  Gustavsbergs Simsällskap            16.21   
77  Linnea Nilsson  2001  Turebergs Simklubb            16.28   
78  Tilda Bellander  2000  Gustavsbergs Simsällskap            16.30   
79  Viktoria Nylund  2001  Täby Sim            16.38   
80  Stella Alin  2002  Täby Sim            16.40   
81  Saron Abraha  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            16.66   
82  Felicia Östlund  2002  Skuru Idrottsklubb            16.77   
82  Maria Tavemark  2001  Täby Sim            16.77   
84  Ida Lyckemy  2001  Täby Sim            16.91   
85  Helle Dolk  2000  Kanaans Simsällskap            16.95   
86  Emma Walther  2000  Älvsjö AIK Fritid            17.01   
87  Thilda Ström  2003  Täby Sim            17.15   
88  Julia Ignell  2002  Åkersberga Simsällskap            17.17   
89  Tina Westmoreland  2002  Åkersberga Simsällskap            17.24   
90  Mandana Fardi  2003  Skuru Idrottsklubb            17.41   
91  Katie Hälleberg  2003  Täby Sim            17.44   
92  Josefina Agrest  1999  Älvsjö AIK Fritid            17.50   
93  Felicia Larsered  2003  Turebergs Simklubb            17.53   
94  Yardagul Kop  2000  Kanaans Simsällskap            17.61   
95  Josefin Almgren  2002  Skuru Idrottsklubb            17.63   
96  Sofia Arpvall  2001  Älvsjö AIK Fritid            17.68   
97  Tilde Rydström  2003  Skuru Idrottsklubb            18.06   
98  Alva Udell  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            18.12   
99  Mikaela Hemmälin  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            18.16   
100  Gabriella Gunnarsson  2001  Täby Sim            18.18   
101  Kelsey Beiley  2001  Täby Sim            18.36   
102  Hedvig Heise  2000  Skuru Idrottsklubb            19.05   
103  Elsa Bäckström  2004  Skuru Idrottsklubb            19.37   
104  Ella Knuutinen  2000  Skuru Idrottsklubb            20.71   
105  Mathilda Almgren  2005  Skuru Idrottsklubb            23.89   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  22 mars 2014 
Licensierad till: IC Control SE  Utskriftstid  09:11 
 
Resultat Gren 2 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sollentuna Simfestival 2014    Utskriftsdatum  22 mars 2014   
  Tävlingsort  Sollentuna    Utskriftstid  09:20   
  Arrangör  Turebergs Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 mars 2014         
 
 
Gren 2, 25m Frisim Herrar"Simcup", Försök 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Pantzar  1999  Tyresö Simsällskap            11.51   
Axel Wangel  1994  Turebergs Simklubb            11.55   
Adam Karlsson  1994  Spårvägens Simförening            11.64   
Marcus Stridfäldt  1995  Södertörns Simsällskap            11.75   
Elias Altman  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening            11.77   
Fabian Bergman  1994  Saltsjöbadens Idrottsförening            11.80   
Niklas Borin  1989  Turebergs Simklubb            11.81   
William Lulek  1998  Skuru Idrottsklubb            11.96   
David Lind  1994  Södertörns Simsällskap            11.98   
10  Karl Gustav Gérnyi  1999  Danderyds Sim Club For Swimmin            11.99   
11  Linus Magnusson  1990  Simklubben Neptun            12.07   
12  Simon Lund  1989  Södertörns Simsällskap            12.08   
13  Hugo Eriksson  1999  Turebergs Simklubb            12.14   
14  Arvid Persson  1990  Kanaans Simsällskap            12.17   
15  Markus Kron  1994  Södertörns Simsällskap            12.20   
16  Christian Konrad  1989  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            12.21   
17  Jesper Falk  1994  Skuru Idrottsklubb            12.22   
18  Anton Ekhult  1991  Saltsjöbadens Idrottsförening            12.24   
18  Axel Bååthe  1997  Skuru Idrottsklubb            12.24   
20  Hannes Hjärne  1997  Skuru Idrottsklubb            12.25   
21  Adam Alstermark  1996  Norrtälje Simklubb            12.29   
22  Felix Gudehn  1995  Stockholms Kappsimningsklubb            12.30   
23  Tim Filipsson  1996  Skuru Idrottsklubb            12.37   
24  Andreas Koufakis  1998  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            12.38   
25  Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb            12.44   
26  Alexander Lund  1998  Tyresö Simsällskap            12.51   
27  Ossian Ankarberg  1996  Stockholms Kappsimningsklubb            12.58   
28  Emil Forsberg  1995  Turebergs Simklubb            12.65   
29  Jonas Fellman  1999  IF Åland            12.68   
29  Oskar Iwarsson  2000  Turebergs Simklubb            12.68   
31  Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb            12.72   
32  Joel Hambraeus  1998  Danderyds Sim Club For Swimmin            12.74   
33  Oskar Altzar  1992  Kanaans Simsällskap            12.94   
34  Josef Al-Khalili  2000  Täby Sim            13.00   
35  Mattin Zarrabi  1998  Täby Sim            13.11   
36  Stefan Varga  2000  Danderyds Sim Club For Swimmin            13.13   
37  Filip Forsman  1997  Gustavsbergs Simsällskap            13.25   
38  Felix Carlstedt  1998  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            13.28   
39  Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb            13.55   
40  Alexander Koufakis  2000  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            13.61   
41  Daniel Karlsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            13.78   
42  Oscar Törnquist  2000  Gustavsbergs Simsällskap            13.81   
43  Adam Karlsson  2000  Norrtälje Simklubb            14.18   
44  Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04            14.19   
45  Andres Pöllänen  2001  Täby Sim            14.23   
46  Ludvig Grape Glennhage  2001  Gustavsbergs Simsällskap            14.25   
47  Fredrik Annergren  2001  Turebergs Simklubb            14.29   
48  Hugo Strandberg  1999  Gustavsbergs Simsällskap            14.34   
48  Wilhelm Muzikants  2001  Täby Sim            14.34   
50  Brian Ooi  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            14.46   
51  Olle Hennert  1999  Solna Sundbyberg SS 04            14.58   
52  Mikael Karlsson  1998  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            14.67   
53  David Toreborg  1999  Gustavsbergs Simsällskap            14.71   
54  Alexander Ahlgren  2000  IF Åland            14.77   
55  Axel Nordén  2001  Täby Sim            14.86   
56  Philip Bentzer  2001  Solna Sundbyberg SS 04            14.91   
57  Olle Gunnarsson  2000  Täby Sim            15.09   
58  Simon Imhäuser  2002  Åkersberga Simsällskap            15.15   
59  Anton Forsberg  2001  Täby Sim            15.26   
60  Isak Nordin  2001  Turebergs Simklubb            15.39   
61  Michael Stille  2002  Turebergs Simklubb            15.60   
61  Timothy Westmoreland  2002  Åkersberga Simsällskap            15.60   
63  Jonas Al-Khalili  2002  Täby Sim            15.64   
64  Erik Ahlqvist  2001  Täby Sim            15.68   
64  Morgan Malmfors  2002  Skuru Idrottsklubb            15.68   
66  Oliver Beiming  2001  Åkersberga Simsällskap            15.95   
67  John Sun  2002  Turebergs Simklubb            15.96   
68  Alexander Bergström  2002  Täby Sim            16.68   
69  Oscar Amilon  2002  Täby Sim            16.71   
70  Isac Persson Taylor  2003  Täby Sim            16.93   
71  Manuel Apaza Colque  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            16.99   
72  Karl Lingham  2002  Täby Sim            17.04   
73  Linus Berggren  2001  Älvsjö AIK Fritid            18.09   
Camilo Araya  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            DNS   
Raul Apaza Colque  2000  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            DNS   
William Jansson  2000  Åkersberga Simsällskap            DNS   
Wilhelm Lörinc  2000  Täby Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  22 mars 2014 
Licensierad till: IC Control SE  Utskriftstid  09:20 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sollentuna Simfestival 2014    Utskriftsdatum  22 mars 2014   
  Tävlingsort  Sollentuna    Utskriftstid  09:33   
  Arrangör  Turebergs Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 mars 2014         
 
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer ABC, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Carin Klasson  1995  Södertörns Simsällskap    31.44  1:06.58  1:42.57    2:19.88   
Hanna Jörlund  1991  Södertörns Simsällskap    32.59  1:08.18  1:45.51    2:25.47   
Nathali Konrad  1993  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    32.22  1:10.37  1:49.86    2:30.38   
Petra Güneri  1989  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    34.12  1:14.84  1:56.17    2:36.03   
Emma Bring  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    33.37  1:12.63  1:54.21    2:36.22   
Evelina Loftén  1996  Skuru Idrottsklubb    33.72  1:16.63  2:05.84    2:56.14   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer ABC, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ida Österman  1998  Danderyds Sim Club For Swimmin    33.43  1:12.75  1:53.49    2:33.67   
Ayleen Burt  1997  Stockholmspolisens Sim IF    33.14  1:12.43  1:53.07    2:34.13   
Rebecka Bergström  1997  Stockholmspolisens Sim IF    34.61  1:15.13  1:58.65    2:42.55   
Therese Thor  1998  Solna Sundbyberg SS 04    36.01  1:19.48  2:07.24    2:57.33   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer ABC, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Moa Lindahl  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    34.73  1:14.90  1:55.34    2:37.29   
Sofia Näslund  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    35.37  1:16.07  1:59.01    2:42.86   
Saga Kjellin  1999  Solna Sundbyberg SS 04    37.02  1:19.77  2:04.07    2:48.00   
Sigrid Loid  1999  Täby Sim    35.64  1:18.28  2:04.27    2:49.30   
My Rundberg  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    36.69  1:21.54  2:09.91    2:55.91   
Karin Thorén  1999  Täby Sim    39.32  1:25.77  2:13.87    3:02.06   
Astrid Onno  2000  Spårvägens Simförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  22 mars 2014 
Licensierad till: IC Control SE  Utskriftstid  09:33 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sollentuna Simfestival 2014    Utskriftsdatum  22 mars 2014   
  Tävlingsort  Sollentuna    Utskriftstid  10:12   
  Arrangör  Turebergs Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 mars 2014         
 
 
Gren 4, 200m Frisim Herrar ABCD, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Joakim Q Hammarlind  1993  Stockholmspolisens Sim IF    26.71  56.25  1:26.03    1:55.87   
Martin Nilsson  1993  Stockholmspolisens Sim IF    26.89  56.59  1:26.69    1:57.28   
Christoffer Andersson  1994  Tyresö Simsällskap    26.36  55.37  1:26.53    1:57.80   
David Lind  1994  Södertörns Simsällskap    28.32  58.96  1:30.09    2:01.37   
Simon Lund  1989  Södertörns Simsällskap    27.66  58.06  1:29.37    2:02.53   
Felix Gudehn  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    28.57  1:00.01  1:32.09    2:03.94   
Denis Marijanovic  1996  Södertörns Simsällskap    28.25  59.43  1:31.32    2:04.03   
Marcus Hagström  1991  Södertörns Simsällskap    31.16  1:01.69  1:33.23    2:04.38   
Ossian Ankarberg  1996  Stockholms Kappsimningsklubb    29.44  1:01.48  1:33.68    2:05.50   
10  Emil Dansk  1995  Stockholmspolisens Sim IF    29.29  1:00.82  1:34.67    2:07.32   
11  Tim Filipsson  1996  Skuru Idrottsklubb    28.91  1:01.66  1:35.37    2:09.47   
                     
 
Gren 4, 200m Frisim Herrar ABCD, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Lulek  1998  Skuru Idrottsklubb    27.41  57.46  1:28.16    1:58.65   
Elias Altman  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening    28.21  58.83  1:29.13    1:59.51   
Niclas Eriksson  1998  Stockholmspolisens Sim IF    28.40  59.46  1:31.35    2:02.38   
Edward Eliasson  1997  Solna Sundbyberg SS 04    28.52  59.09  1:31.22    2:03.84   
Hannes Hjärne  1997  Skuru Idrottsklubb    28.50  59.93  1:31.57    2:03.98   
Olle Österman  1998  Tyresö Simsällskap    29.47  1:02.13  1:35.61    2:06.86   
Joel Hambraeus  1998  Danderyds Sim Club For Swimmin    30.07  1:02.78  1:35.98    2:07.08   
Frederick Holmer Fann  1998  Solna Sundbyberg SS 04    29.19  1:00.73  1:33.70    2:07.99   
Kristoffer Wallenbro  1997  Spårvägens Simförening    28.87  1:01.24  1:35.09    2:08.48   
10  Marcus Svensson  1997  Stockholmspolisens Sim IF    28.95  1:01.55  1:36.11    2:11.93   
11  Mattin Zarrabi  1998  Täby Sim    30.62  1:04.99  1:39.63    2:13.32   
12  Christian Norberg  1998  Stockholmspolisens Sim IF    31.60  1:06.44  1:41.87    2:15.59   
13  Christopher Johnsson  1998  Skuru Idrottsklubb    30.39  1:05.06  1:42.05    2:18.37   
14  Filip Forsman  1997  Gustavsbergs Simsällskap    31.22  1:06.72  1:44.94    2:22.74   
                     
 
Gren 4, 200m Frisim Herrar ABCD, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Marijanovic  2000  Södertörns Simsällskap    27.61  58.15  1:28.90    1:58.98   
Sebastian Pantzar  1999  Tyresö Simsällskap    28.32  58.54  1:29.56    2:01.41   
Karl Gustav Gérnyi  1999  Danderyds Sim Club For Swimmin    28.07  59.14  1:31.41    2:03.22   
Josef Al-Khalili  2000  Täby Sim    31.63  1:05.20  1:38.34    2:11.78   
Gustav Barnå  1999  Täby Sim    30.75  1:03.70  1:37.72    2:11.93   
Emil Wikell  1999  Södertörns Simsällskap    30.54  1:04.74  1:39.72    2:13.82   
Stefan Varga  2000  Danderyds Sim Club For Swimmin    30.48  1:05.00  1:40.61    2:14.75   
Isak Alin  1999  Täby Sim    30.46  1:04.47  1:40.30    2:14.93   
Oskar Iwarsson  2000  Turebergs Simklubb    32.14  1:06.68  1:42.61    2:15.44   
10  Edwin Häger  1999  Täby Sim    31.27  1:05.75  1:41.57    2:15.68   
11  Sebastian Tufvesson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    31.22  1:05.92  1:41.51    2:15.72   
12  Erik Ottosson  1999  Spårvägens Simförening    31.51  1:06.68  1:41.74    2:16.38   
13  Jonas Fellman  1999  IF Åland    30.90  1:05.70  1:42.23    2:18.50   
14  Emil Gunneriusson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    32.43  1:07.39  1:44.23    2:20.59   
15  Tobias Fernandez  1999  Täby Sim    30.60  1:05.73  1:42.71    2:20.93   
16  Alexander Koufakis  2000  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    33.03  1:10.70  1:48.43    2:22.68   
17  Kevin Ballchand  1999  Stockholmspolisens Sim IF    32.04  1:09.83  1:47.31    2:25.17   
18  Simon Kallvikbacka  1999  Södertörns Simsällskap    31.75  1:08.82  1:47.25    2:25.34   
19  Eddie Eriksson  1999  IF Åland    32.59  1:09.14  1:47.78    2:26.68   
20  Victor Simic  2000  Täby Sim    32.74  1:11.30  1:50.92    2:27.80   
21  Hugo Strandberg  1999  Gustavsbergs Simsällskap    33.82  1:11.98  1:51.07    2:29.19   
22  Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb    33.81  1:12.34  1:52.86    2:29.72   
23  Daniel Thelenius  2000  Spårvägens Simförening    33.43  1:11.93  1:53.13    2:31.41   
24  William Jansson  2000  Åkersberga Simsällskap    34.01  1:12.94  1:53.06    2:32.06   
25  Viktor Klingeryd Jalamo  2000  Spårvägens Simförening    34.79  1:14.49  1:55.30    2:33.46   
26  David Toreborg  1999  Gustavsbergs Simsällskap    35.78  1:16.95  1:59.45    2:36.83   
27  Felix Persson  2000  Södertörns Simsällskap    35.47  1:15.96  1:58.38    2:37.16   
28  Brian Ooi  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    33.48  1:13.04  1:56.08    2:37.53   
29  Alexander Ahlgren  2000  IF Åland    36.19  1:16.97  1:59.01    2:42.61   
30  Elias Gipperth  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening    36.67  1:17.86  1:56.85    2:49.05   
                     
 
Gren 4, 200m Frisim Herrar ABCD, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Max Lundberg  2001  Södertörns Simsällskap    32.00  1:08.52  1:44.90    2:21.14   
Jonas Malmring  2001  Spårvägens Simförening    31.73  1:09.72  1:47.85    2:23.92   
Andres Pöllänen  2001  Täby Sim    33.05  1:10.94  1:50.26    2:28.14   
Axel Nordén  2001  Täby Sim    34.90  1:12.87  1:52.18    2:30.51   
Daniel Karlsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    33.08  1:12.94  1:54.91    2:31.28   
Herman Nilsson  2002  Spårvägens Simförening    34.14  1:14.55  1:57.17    2:35.22   
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04    35.56  1:16.22  1:57.10    2:36.05   
Anton Forsberg  2001  Täby Sim    36.80  1:17.40  1:58.88    2:38.23   
Gustav Gaunitz  2001  Spårvägens Simförening    34.87  1:15.75  1:57.91    2:38.83   
10  Adam Sehmi  2001  Södertörns Simsällskap    36.06  1:16.41  1:59.15    2:39.58   
11  Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap    36.47  1:17.61  2:00.76    2:41.37   
12  Andreas Wallén  2002  Spårvägens Simförening    35.08  1:16.33  2:00.65    2:42.96   
13  Philip Bentzer  2001  Solna Sundbyberg SS 04    36.27  1:18.94  2:03.01    2:44.99   
14  John Sun  2002  Turebergs Simklubb    37.92  1:21.40  2:05.54    2:45.51   
15  Ludvig Jansson  2002  Spårvägens Simförening    37.35  1:20.23  2:04.10    2:46.01   
16  Jonas Al-Khalili  2002  Täby Sim    37.02  1:19.26  2:03.29    2:46.19   
17  Michael Stille  2002  Turebergs Simklubb    38.78  1:23.30  2:07.68    2:47.63   
18  Aaron O´Malley  2002  Spårvägens Simförening    39.28  1:21.62  2:06.27    2:48.52   
19  Erik Ahlqvist  2001  Täby Sim    37.08  1:20.82  2:05.79    2:48.62   
19  Gustav Henrikssen  2002  Spårvägens Simförening    37.41  1:20.91  2:05.39    2:48.62   
21  Simon Imhäuser  2002  Åkersberga Simsällskap    40.05  1:25.38  2:11.54    2:52.30   
22  Isac Persson Taylor  2003  Täby Sim    39.34  1:24.64  2:11.94    2:56.28   
23  William Bernhardsson  2002  Spårvägens Simförening    39.13  1:24.39  2:11.08    2:57.14   
24  Timothy Westmoreland  2002  Åkersberga Simsällskap    40.55  1:26.18  2:12.26    2:57.69   
25  Karl Lingham  2002  Täby Sim    41.37  1:29.50  2:18.76    3:06.16   
Morgan Malmfors  2002  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  22 mars 2014 
Licensierad till: IC Control SE  Utskriftstid  10:12 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sollentuna Simfestival 2014    Utskriftsdatum  22 mars 2014   
  Tävlingsort  Sollentuna    Utskriftstid  11:51   
  Arrangör  Turebergs Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 mars 2014         
 
 
Gren 5, 100m Ryggsim Damer ABCD, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lovisa Klarén  1992  Södertörns Simsällskap    31.28        1:05.10   
Caroline Speiner  1994  Södertörns Simsällskap    33.27        1:08.93   
Greta Nykvist  1996  Södertörns Simsällskap    33.03        1:08.94   
Hanna Jörlund  1991  Södertörns Simsällskap    34.39        1:09.12   
Victoria Kaijser  1996  Stockholmspolisens Sim IF    35.71        1:13.25   
Hannah Berndtson  1996  Solna Sundbyberg SS 04    36.41        1:15.84   
Mikaela Söderberg  1996  IF Åland    41.87        1:27.41   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Damer ABCD, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Varga  1997  Danderyds Sim Club For Swimmin    32.50        1:07.18   
Alexandra Engsoo  1998  Skuru Idrottsklubb    33.29        1:08.47   
Amanda Kimander  1997  Skuru Idrottsklubb    33.63        1:09.94   
Danute Kacinskas  1998  Stockholmspolisens Sim IF    34.35        1:10.15   
Sofia von Sydow  1997  Skuru Idrottsklubb    34.89        1:11.55   
Ayleen Burt  1997  Stockholmspolisens Sim IF    34.93        1:11.98   
Filippa Berndtson  1997  Solna Sundbyberg SS 04    35.46        1:12.28   
Anna Hassler  1998  Skuru Idrottsklubb    35.00        1:13.13   
Elin Törnqvist  1998  Tyresö Simsällskap    35.71        1:15.07   
10  Mikaela Eriksson  1997  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    36.36        1:15.31   
11  Sarah Reichhuber  1998  Skuru Idrottsklubb    36.37        1:16.01   
12  Rebecca Höglind  1998  Solna Sundbyberg SS 04    37.43        1:16.07   
13  Wilma Andersson  1998  Spårvägens Simförening    37.93        1:18.67   
14  Sandra Persson  1998  Gustavsbergs Simsällskap    37.37        1:19.15   
15  Maria Tolkacheva  1998  Tyresö Simsällskap    38.98        1:19.74   
16  Olivia Sundermeyer  1998  Skuru Idrottsklubb    39.09        1:21.02   
17  Elin Österberg  1997  Skuru Idrottsklubb    40.29        1:23.13   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Damer ABCD, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alma Holmberg  1999  Turebergs Simklubb    33.68        1:09.59   
Ebba Martin  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    34.14        1:09.74   
Alexandra Gordon  2000  Solna Sundbyberg SS 04    34.58        1:10.05   
Tiffani Segerbrand  1999  Solna Sundbyberg SS 04    34.47        1:10.58   
Signe Nordegren  2000  Skuru Idrottsklubb    35.03        1:11.38   
Josefin Ossmyr  1999  Tyresö Simsällskap    34.32        1:11.76   
Alba Croneborg  2000  Skuru Idrottsklubb    35.03        1:12.14   
Amanda Strömdahl  2000  Täby Sim    35.24        1:12.21   
Jenny Ek  1999  IF Åland    35.31        1:13.60   
10  Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb    36.18        1:13.69   
11  Hanna Reithner  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    36.44        1:14.10   
12  Nelly Åkerblom  2000  Skuru Idrottsklubb    36.60        1:14.42   
13  Alva Mickelsson  1999  Turebergs Simklubb    36.46        1:14.61   
14  Wilma Roloff  2000  Södertörns Simsällskap    36.80        1:14.98   
15  Felicia Axelsson Eklund  2000  Södertörns Simsällskap    36.85        1:15.23   
16  Sofia Lennerthson  1999  Täby Sim    36.66        1:15.86   
17  Sara Olsson  1999  Tyresö Simsällskap    36.18        1:15.89   
18  Frida Björkman  1999  Tyresö Simsällskap    37.09        1:16.19   
19  Wilma Hagmansson  1999  Spårvägens Simförening    37.17        1:16.27   
20  Karin Thorén  1999  Täby Sim    36.60        1:16.70   
21  Olivia Stille  2000  Turebergs Simklubb    37.68        1:17.39   
22  Elin Ahnfelt  2000  Danderyds Sim Club For Swimmin    37.71        1:17.79   
23  Frida Kimander  1999  Skuru Idrottsklubb    37.54        1:18.07   
24  Anna Reinholdz  1999  Södertörns Simsällskap    37.90        1:18.35   
25  Alva Westling  1999  Norrtälje Simklubb    38.11        1:18.58   
26  Fanny Ek  1999  IF Åland    37.63        1:18.62   
27  Astrid Onno  2000  Spårvägens Simförening    38.38        1:18.84   
28  Elin Öberg  2000  Spårvägens Simförening    39.07        1:20.56   
29  Hermella Alem  2000  Stockholmspolisens Sim IF    39.31        1:20.78   
30  Andrea Grill  2000  Stockholmspolisens Sim IF    39.97        1:21.46   
31  Josefine Orr  2000  Tyresö Simsällskap    38.61        1:21.67   
32  Mirjam Amouri  2000  Stockholmspolisens Sim IF    39.92        1:21.78   
33  Matilda Hägesten  2000  Älvsjö AIK Fritid    40.20        1:22.10   
34  Olivia Högstedt Petersén  1999  Stockholmspolisens Sim IF    40.46        1:22.85   
35  Matilda Högberg-Klang  2000  Gustavsbergs Simsällskap    40.45        1:22.96   
36  Maike Kuhlins  2000  Spårvägens Simförening    40.38        1:23.01   
37  Astrid Blomberg  2000  Solna Sundbyberg SS 04    41.67        1:23.60   
38  Lisa Holmqvist  1999  Stockholmspolisens Sim IF    40.21        1:23.76   
39  Ida Hamberg  2000  Södertörns Simsällskap    41.10        1:25.11   
40  Johanna Larsson  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    41.84        1:26.18   
41  Mikaela Samuelsson  2000  Norrtälje Simklubb    42.28        1:26.37   
42  Jessica Gauffin  1999  Stockholmspolisens Sim IF    42.29        1:26.61   
43  Frida Berndtson  2000  Solna Sundbyberg SS 04    42.69        1:26.94   
Astrid Hammar  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
Fanny Kruthammar  1999  Täby Sim            DSQ   
Jessica Hagström  1999  Södertörns Simsällskap            DSQ   
Rebecka Dagberg  2000  Spårvägens Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Damer ABCD, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mathilda Eriksson  2001  Solna Sundbyberg SS 04    34.41        1:11.42   
Sofia Walsh  2002  Stockholmspolisens Sim IF    36.80        1:15.31   
Johanna Persson  2001  Täby Sim    37.67        1:16.84   
Malin Sangfelt  2001  Täby Sim    36.92        1:17.60   
Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb    37.87        1:17.61   
Ottilia Hjelmborn  2001  Skuru Idrottsklubb    38.14        1:17.88   
Josefin Alm  2001  Tyresö Simsällskap    38.74        1:19.21   
Rebecca Zerne  2001  Södertörns Simsällskap    38.17        1:19.30   
Linn Herlin  2002  Spårvägens Simförening    38.84        1:19.69   
10  Amanda Heed Nordin  2001  Spårvägens Simförening    38.25        1:19.93   
11  Viktoria Sande  2001  Södertörns Simsällskap    38.91        1:20.33   
12  Hannah Zaalouk  2001  Solna Sundbyberg SS 04    39.72        1:21.41   
13  Isabelle Nordlinder  2001  Täby Sim    40.09        1:21.50   
14  Jessica Lindholm  2001  IF Åland    40.86        1:21.75   
15  Petronella Wenell  2001  Tyresö Simsällskap    39.91        1:22.36   
16  Paola Kylberg  2002  Stockholmspolisens Sim IF    40.74        1:22.49   
17  Frida Nöu  2001  Täby Sim    40.24        1:23.32   
18  Clara Sundqvist  2001  Spårvägens Simförening    40.84        1:23.43   
19  Thea Boij Du Rietz  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    40.46        1:23.89   
20  Linnea Lindqvist  2001  Spårvägens Simförening    40.07        1:24.69   
21  Anna Ladis  2001  Täby Sim    41.85        1:24.77   
22  Linnea Gipperth  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    41.93        1:25.50   
23  Jemina Granholm  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    42.30        1:25.66   
24  Isabella Tegman  2001  Södertörns Simsällskap    42.44        1:25.98   
25  Josefin Gardelin  2001  Spårvägens Simförening    41.20        1:26.30   
26  Elin Lundgren  2003  Södertörns Simsällskap    42.83        1:26.86   
27  Viktoria Nylund  2001  Täby Sim    43.81        1:28.90   
28  Emma Osterman  2002  Södertörns Simsällskap    44.17        1:29.25   
29  Linn Hammoud  2001  Turebergs Simklubb    43.31        1:29.35   
30  Erica Öberg  2001  Skuru Idrottsklubb    43.77        1:29.89   
31  Ella Langell Högblom  2001  Gustavsbergs Simsällskap    43.51        1:30.15   
32  Lovisa Malm  2002  Spårvägens Simförening    43.42        1:30.17   
33  Wilma Öberg  2001  Tyresö Simsällskap    44.16        1:30.42   
34  Filippa Blomgren  2001  Täby Sim    44.31        1:30.50   
35  Klara Possman  2003  Södertörns Simsällskap    44.08        1:31.15   
36  Sofia Björkman  2002  Tyresö Simsällskap    45.53        1:33.96   
37  Felicia Östlund  2002  Skuru Idrottsklubb    45.13        1:34.02   
38  Maja Sköld  2002  Täby Sim    47.44        1:36.79   
39  Josefin Hydén  2002  Täby Sim    47.62        1:37.94   
40  Eliane Westermark  2003  Spårvägens Simförening    50.59        1:40.94   
41  Susanna Nivenius  2002  Spårvägens Simförening    48.89        1:42.92   
42  Elin Boman  2003  Täby Sim    51.25        1:43.77   
43  Sofia Arpvall  2001  Älvsjö AIK Fritid    50.82        1:44.41   
44  Tove Hägerdal  2002  Spårvägens Simförening    51.01        1:45.10   
45  Ida Lyckemy  2001  Täby Sim    50.22        1:46.04   
Mikaela Hedström  2003  Spårvägens Simförening            DNS   
Sofia Bergström  2003  Täby Sim            DNS   
Josefin Almgren  2002  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Linnea Nilsson  2001  Turebergs Simklubb            DSQ   
Louise Ericsson  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
Mimmi Busck  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
Saron Abraha  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            DSQ   
Tilda Kjeldsen  2001  Täby Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  22 mars 2014 
Licensierad till: IC Control SE  Utskriftstid  11:51 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sollentuna Simfestival 2014    Utskriftsdatum  22 mars 2014   
  Tävlingsort  Sollentuna    Utskriftstid  11:51   
  Arrangör  Turebergs Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 mars 2014         
 
 
Gren 6, 400m Medley Herrar ABC, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Fabian Bergman  1994  Saltsjöbadens Idrottsförening    1:01.35  2:09.91  3:33.87    4:38.06   
Markus Kron  1994  Södertörns Simsällskap    1:05.60  2:19.48  3:46.11    4:53.66   
Martin Magnusson  1995  Norrtälje Simklubb    1:09.75  2:27.46  4:01.01    5:22.74   
                     
 
Gren 6, 400m Medley Herrar ABC, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Axel Bååthe  1997  Skuru Idrottsklubb    1:02.97  2:21.77  3:49.95    4:56.38   
Joel Hambraeus  1998  Danderyds Sim Club For Swimmin    1:14.38  2:34.65  3:58.65    5:07.32   
Kevin Chong  1998  Södertörns Simsällskap    1:09.35  2:29.94  4:00.82    5:11.35   
                     
 
Gren 6, 400m Medley Herrar ABC, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Hugo Eriksson  1999  Turebergs Simklubb    1:04.78  2:23.18  3:49.78    4:58.15   
Olof Askling  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    1:09.94  2:30.65  3:57.77    5:07.63   
Pontus Jonsson  2000  Stockholmspolisens Sim IF    1:16.86  2:44.63  4:11.86    5:28.28   
Eddie Eriksson  1999  IF Åland    1:33.57  3:15.93  4:59.18    6:27.90   
Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Martin Falk  1999  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
Pontus Thor  1999  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  22 mars 2014 
Licensierad till: IC Control SE  Utskriftstid  11:51 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sollentuna Simfestival 2014    Utskriftsdatum  22 mars 2014   
  Tävlingsort  Sollentuna    Utskriftstid  11:51   
  Arrangör  Turebergs Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 mars 2014         
 
 
Gren 7, 100m Bröstsim Damer ABCD, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vendela Norrman  1995  Tyresö Simsällskap    34.52        1:11.78   
Julia Thurfjell  1994  Solna Sundbyberg SS 04    34.85        1:14.48   
Caroline Speiner  1994  Södertörns Simsällskap    35.91        1:15.16   
Ida Jaraquemada  1996  Stockholmspolisens Sim IF    35.75        1:15.70   
Hanna Jörlund  1991  Södertörns Simsällskap    36.78        1:17.75   
Emmeli Hansson  1995  Stockholmspolisens Sim IF    37.39        1:20.04   
Ida Jansson  1995  IF Åland    42.67        1:31.12   
Sofja Vasiljeva  1996  Älvsjö AIK Fritid    43.99        1:32.92   
                     
 
Gren 7, 100m Bröstsim Damer ABCD, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Milana Salih  1997  Stockholmspolisens Sim IF    35.77        1:15.01   
Ayleen Burt  1997  Stockholmspolisens Sim IF    37.99        1:19.24   
Jessica Berg  1998  Stockholmspolisens Sim IF    38.98        1:22.76   
Carolina Andersson  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    39.42        1:23.22   
Louise Hagström  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    40.00        1:23.29   
Fanny Alstermark  1998  Norrtälje Simklubb    40.10        1:24.70   
Wilma Andersson  1998  Spårvägens Simförening    40.54        1:25.47   
Lise Öberg  1998  Skuru Idrottsklubb    40.55        1:25.61   
Zhanna Kuhry  1998  Täby Sim    39.25        1:26.02   
10  Josefin Öster  1997  Södertörns Simsällskap    39.64        1:26.53   
11  Lina Sundman  1998  Danderyds Sim Club For Swimmin    41.17        1:27.61   
12  Anna Olsson  1997  Turebergs Simklubb    42.22        1:27.93   
13  Sarah Reichhuber  1998  Skuru Idrottsklubb    41.08        1:28.62   
14  Sandra Persson  1998  Gustavsbergs Simsällskap    43.00        1:29.31   
15  Jasmine Aghazamani  1998  Solna Sundbyberg SS 04    42.58        1:31.32   
16  Josefin Dufva  1997  Solna Sundbyberg SS 04    43.98        1:32.60   
17  Sofia Karlsson  1997  Norrtälje Simklubb    44.40        1:34.04   
                     
 
Gren 7, 100m Bröstsim Damer ABCD, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Josephine Andreasson  1999  Turebergs Simklubb    39.67        1:22.91   
Henny Reuterskiöld  1999  Danderyds Sim Club For Swimmin    39.82        1:25.03   
Wilma Hagmansson  1999  Spårvägens Simförening    40.76        1:25.45   
Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb    40.66        1:25.66   
Astrid Hammar  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening    41.57        1:27.88   
Julia Augustsson  2000  Spårvägens Simförening    42.76        1:28.36   
My Rundberg  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    41.98        1:28.76   
Frida Björkman  1999  Tyresö Simsällskap    42.30        1:29.37   
Tuva Glimmerud-Gullbjörk  2000  Stockholmspolisens Sim IF    42.79        1:30.22   
10  Lisa Holmqvist  1999  Stockholmspolisens Sim IF    43.50        1:30.62   
11  Klara Sjödell  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    44.04        1:32.24   
11  Olivia Högstedt Petersén  1999  Stockholmspolisens Sim IF    44.16        1:32.24   
13  Mikaela Samuelsson  2000  Norrtälje Simklubb    44.46        1:33.32   
14  Amanda Malmsten  2000  Norrtälje Simklubb    44.34        1:33.97   
15  Gunnel Sköld  2000  Täby Sim    44.98        1:34.04   
16  Linn Modée  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening    44.91        1:34.54   
17  Alexandra Berggren  1999  Solna Sundbyberg SS 04    45.05        1:35.30   
18  Alva Westling  1999  Norrtälje Simklubb    44.62        1:36.13   
19  Henrietta Mossop  2000  Skuru Idrottsklubb    44.46        1:36.25   
20  Matilda Hägesten  2000  Älvsjö AIK Fritid    45.19        1:36.38   
21  Andrea Grill  2000  Stockholmspolisens Sim IF    45.80        1:36.54   
22  Rebecka Dagberg  2000  Spårvägens Simförening    45.75        1:37.33   
23  Josefine Orr  2000  Tyresö Simsällskap    46.63        1:38.55   
24  Felicia Adamsson  2000  Södertörns Simsällskap    45.58        1:38.81   
25  Frida Therkhildsen  1999  Södertörns Simsällskap    47.20        1:39.85   
26  Leia Berhanu Birke  2000  Spårvägens Simförening    47.12        1:40.28   
27  Liza Eriksson  2000  Gustavsbergs Simsällskap    48.29        1:41.25   
28  Maya Lindhe  2000  Södertörns Simsällskap    49.81        1:45.03   
29  Tilda Bellander  2000  Gustavsbergs Simsällskap    50.27        1:47.61   
Emma Walther  2000  Älvsjö AIK Fritid            DNS   
Ester Åkesson  2000  Kanaans Simsällskap            DNS   
Signe Nordegren  2000  Skuru Idrottsklubb            DNS   
Ella Knuutinen  2000  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Sofie Back  1999  Tyresö Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Bröstsim Damer ABCD, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Saliha Colic  2003  Södertörns Simsällskap    37.60        1:21.50   
Paola Kylberg  2002  Stockholmspolisens Sim IF    40.92        1:25.48   
Astrid Eriksson  2001  Turebergs Simklubb    41.25        1:26.04   
Emma Roloff  2002  Södertörns Simsällskap    41.15        1:27.52   
Kristina Isacson  2001  Täby Sim    41.90        1:27.60   
Therese Arnqvist  2001  Stockholmspolisens Sim IF    40.69        1:27.88   
Linn Herlin  2002  Spårvägens Simförening    42.07        1:29.42   
Claudia Carlson  2001  Skuru Idrottsklubb    41.95        1:29.71   
Smilla Hedlund  2001  Täby Sim    43.11        1:30.30   
10  Maria Tavemark  2001  Täby Sim    42.89        1:30.36   
11  Rebecca Zerne  2001  Södertörns Simsällskap    42.37        1:30.92   
12  Ingrid Franks  2003  Täby Sim    43.01        1:31.64   
13  Isabel Nordström  2001  Solna Sundbyberg SS 04    44.01        1:32.05   
14  Clara Sundqvist  2001  Spårvägens Simförening    44.38        1:32.35   
15  Linn Melldén  2001  Täby Sim    44.53        1:33.61   
16  Isabell Barrios  2002  Södertörns Simsällskap    44.27        1:33.98   
17  Josefin Gardelin  2001  Spårvägens Simförening    44.72        1:35.43   
18  Linnea Nilsson  2001  Turebergs Simklubb    45.07        1:35.88   
19  Isabelle Nordlinder  2001  Täby Sim    45.02        1:35.93   
20  Victoria Norén  2002  Turebergs Simklubb    45.48        1:36.59   
21  Pernilla Hemmälin  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    45.66        1:36.83   
22  Vendela Lundqvist  2002  Södertörns Simsällskap    46.10        1:37.63   
23  Petronella Wenell  2001  Tyresö Simsällskap    46.45        1:38.02   
24  Jennifer Barnå  2002  Täby Sim    46.70        1:39.45   
25  Selma Petré  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    46.92        1:39.80   
26  Sofia Björkman  2002  Tyresö Simsällskap    47.68        1:40.46   
27  Erica Öberg  2001  Skuru Idrottsklubb    47.15        1:41.25   
28  Maja Karlsson Karlström  2002  Spårvägens Simförening    46.17        1:42.17   
29  Wilma Öberg  2001  Tyresö Simsällskap    48.14        1:43.53   
30  Felicia Östlund  2002  Skuru Idrottsklubb    49.20        1:43.79   
31  Clara Wettergren  2002  Turebergs Simklubb    48.75        1:43.93   
32  Jemina Granholm  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    49.75        1:44.11   
33  Tara Josefsson  2002  Täby Sim    48.80        1:44.46   
34  Maja Sköld  2002  Täby Sim    50.09        1:44.67   
35  Alma Cyrus  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    50.34        1:44.82   
36  Louise Ericsson  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening    49.53        1:45.08   
37  Stella Alin  2002  Täby Sim    49.83        1:45.16   
38  Mikaela Hemmälin  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    49.69        1:45.33   
39  Kelsey Beiley  2001  Täby Sim    49.18        1:45.88   
40  Linnea Gipperth  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    50.48        1:45.95   
41  Thea Boij Du Rietz  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    49.16        1:46.23   
42  Mira Burmeister  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    50.16        1:46.31   
43  Alexandra Eriksson  2002  Spårvägens Simförening    49.84        1:47.11   
44  Alva Udell  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    51.06        1:47.70   
45  Josefin Hydén  2002  Täby Sim    49.94        1:48.56   
46  Ella Langell Högblom  2001  Gustavsbergs Simsällskap    49.50        1:48.68   
47  Cornelia Lythell  2003  Spårvägens Simförening    51.33        1:49.89   
48  Jennie Ewerbring  2003  Täby Sim    50.93        1:51.78   
49  Filippa Blomgren  2001  Täby Sim    53.02        1:52.58   
50  Veronica Lythell  2003  Spårvägens Simförening    54.26        1:55.44   
51  Tilde Rydström  2003  Skuru Idrottsklubb    55.62        1:55.95   
52  Nickolina Hedenlund  2001  Täby Sim    55.09        1:59.94   
53  Johanna Korsner Borg  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    57.31        2:00.60   
54  Tove Hägerdal  2002  Spårvägens Simförening    57.28        2:01.93   
55  Josefin Almgren  2002  Skuru Idrottsklubb    1:01.05        2:10.29   
Malin Strand  2001  Södertörns Simsällskap            DNS   
Mikaela Hedström  2003  Spårvägens Simförening            DNS   
Alexandra Jensen  2001  Täby Sim            DSQ   
Elin Lundgren  2003  Södertörns Simsällskap            DSQ   
Elvira Schei  2003  Spårvägens Simförening            DSQ   
Julia Wernros Olofsson  2002  Turebergs Simklubb            DSQ   
Moa Jacobsson  2001  Tyresö Simsällskap            DSQ   
Sandra Öberg  2001  Tyresö Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  22 mars 2014 
Licensierad till: IC Control SE  Utskriftstid  11:51 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sollentuna Simfestival 2014    Utskriftsdatum  22 mars 2014   
  Tävlingsort  Sollentuna    Utskriftstid  12:03   
  Arrangör  Turebergs Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 mars 2014         
 
 
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar ABCD, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martin Nilsson  1993  Stockholmspolisens Sim IF            26.04   
Niklas Borin  1989  Turebergs Simklubb            26.26   
Axel Wangel  1994  Turebergs Simklubb            26.89   
Joakim Q Hammarlind  1993  Stockholmspolisens Sim IF            26.94   
Christian Konrad  1989  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            27.30   
Adam Karlsson  1994  Spårvägens Simförening            27.31   
Marcus Stridfäldt  1995  Södertörns Simsällskap            27.64   
Marcus Hagström  1991  Södertörns Simsällskap            27.67   
Tim Filipsson  1996  Skuru Idrottsklubb            27.73   
10  Denis Marijanovic  1996  Södertörns Simsällskap            28.04   
11  Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb            28.16   
12  Markus Kron  1994  Södertörns Simsällskap            28.51   
13  Jesper Falk  1994  Skuru Idrottsklubb            28.95   
14  Oskar Altzar  1992  Kanaans Simsällskap            29.35   
15  Marcus Stolt  1995  Södertörns Simsällskap            29.53   
16  Viktor Jändel  1996  Södertörns Simsällskap            30.32   
                     
 
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar ABCD, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jacob Danielsson  1998  Stockholmspolisens Sim IF            28.01   
Niclas Eriksson  1998  Stockholmspolisens Sim IF            28.60   
Olle Österman  1998  Tyresö Simsällskap            29.61   
Frederick Holmer Fann  1998  Solna Sundbyberg SS 04            29.70   
Alexander Lund  1998  Tyresö Simsällskap            29.97   
Mattin Zarrabi  1998  Täby Sim            30.09   
Thomas Näslund  1997  Stockholms Kappsimningsklubb            30.28   
Alexander Gabri  1997  Stockholmspolisens Sim IF            30.34   
Kevin Chong  1998  Södertörns Simsällskap            30.36   
10  Christian Norberg  1998  Stockholmspolisens Sim IF            30.44   
11  Andreas Koufakis  1998  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            30.69   
12  Filip Forsman  1997  Gustavsbergs Simsällskap            31.61   
13  Felix Carlstedt  1998  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            33.86   
14  Mikael Karlsson  1998  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            38.76   
                     
 
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar ABCD, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Eriksson  1999  Turebergs Simklubb            27.71   
Anton Marijanovic  2000  Södertörns Simsällskap            28.35   
Oskar Iwarsson  2000  Turebergs Simklubb            29.04   
Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb            29.48   
Tobias Fernandez  1999  Täby Sim            29.58   
Josef Al-Khalili  2000  Täby Sim            29.81   
Gustav Barnå  1999  Täby Sim            31.14   
Daniel Redelius  2000  Tyresö Simsällskap            31.98   
Edwin Häger  1999  Täby Sim            32.31   
10  Viktor Klingeryd Jalamo  2000  Spårvägens Simförening            32.94   
11  Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb            33.04   
12  Daniel Coleman  2000  Täby Sim            33.12   
13  Oscar Törnquist  2000  Gustavsbergs Simsällskap            33.65   
14  Brian Ooi  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            34.14   
15  Hugo Strandberg  1999  Gustavsbergs Simsällskap            34.30   
16  Alexander Koufakis  2000  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            34.33   
17  David Toreborg  1999  Gustavsbergs Simsällskap            34.57   
18  Erik Sidén  2000  Stockholmspolisens Sim IF            35.10   
19  Kenzo Buchli  2000  Stockholmspolisens Sim IF            35.42   
20  Adam Karlsson  2000  Norrtälje Simklubb            36.23   
21  Olle Hennert  1999  Solna Sundbyberg SS 04            36.74   
22  Felix Persson  2000  Södertörns Simsällskap            37.24   
23  Simon Kallvikbacka  1999  Södertörns Simsällskap            37.56   
24  Elias Gipperth  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening            38.61   
25  Alexander Ahlgren  2000  IF Åland            40.18   
25  Raul Apaza Colque  2000  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            40.18   
Camilo Araya  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            DNS   
Samuel Brodin  2000  Spårvägens Simförening            DNS   
Pontus Thor  1999  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar ABCD, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonas Malmring  2001  Spårvägens Simförening            30.45   
Daniel Karlsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            34.16   
Wilhelm Muzikants  2001  Täby Sim            34.32   
Max Lundberg  2001  Södertörns Simsällskap            34.94   
Fredrik Annergren  2001  Turebergs Simklubb            35.21   
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04            36.22   
Jonas Al-Khalili  2002  Täby Sim            37.14   
Ludvig Grape Glennhage  2001  Gustavsbergs Simsällskap            38.21   
Axel Nordén  2001  Täby Sim            38.52   
10  Philip Bentzer  2001  Solna Sundbyberg SS 04            38.70   
11  Michael Stille  2002  Turebergs Simklubb            38.89   
12  Morgan Malmfors  2002  Skuru Idrottsklubb            39.02   
13  Gustav Henrikssen  2002  Spårvägens Simförening            40.63   
14  John Sun  2002  Turebergs Simklubb            40.96   
15  Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap            41.84   
16  Adam Sehmi  2001  Södertörns Simsällskap            42.03   
17  Anton Forsberg  2001  Täby Sim            42.58   
18  Manuel Apaza Colque  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            44.08   
19  Aaron O´Malley  2002  Spårvägens Simförening            44.82   
20  Linus Öberg  2003  Spårvägens Simförening            47.42   
21  Karl Lingham  2002  Täby Sim            48.53   
22  Oscar Amilon  2002  Täby Sim            49.59   
Isak Nordin  2001  Turebergs Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  22 mars 2014 
Licensierad till: IC Control SE  Utskriftstid  12:03 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sollentuna Simfestival 2014    Utskriftsdatum  22 mars 2014   
  Tävlingsort  Sollentuna    Utskriftstid  12:38   
  Arrangör  Turebergs Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 mars 2014         
 
 
Gren 9, 100m Frisim Damer ABCD, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Carin Klasson  1995  Södertörns Simsällskap    28.94        1:00.15   
Rebecca Mattsson  1995  Simklubben Neptun    29.34        1:01.10   
Hanna Jörlund  1991  Södertörns Simsällskap    30.23        1:03.28   
Lovisa Malmberg  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    30.96        1:03.81   
Ida Jaraquemada  1996  Stockholmspolisens Sim IF    31.08        1:04.68   
Petra Güneri  1989  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    30.90        1:05.58   
Evelina Loftén  1996  Skuru Idrottsklubb    31.39        1:06.54   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Damer ABCD, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Varga  1997  Danderyds Sim Club For Swimmin    28.21        58.79   
Danute Kacinskas  1998  Stockholmspolisens Sim IF    29.53        1:00.77   
Frida Berglund  1998  Danderyds Sim Club For Swimmin    29.98        1:01.37   
Ida Österman  1998  Danderyds Sim Club For Swimmin    29.88        1:01.58   
Alexandra Engsoo  1998  Skuru Idrottsklubb    30.06        1:02.16   
Malin Wallén  1997  Spårvägens Simförening    30.44        1:02.19   
Klara Wallenbro  1997  Spårvägens Simförening    30.09        1:02.66   
Sofia von Sydow  1997  Skuru Idrottsklubb    30.26        1:03.13   
Lovisa Malmgren  1997  Spårvägens Simförening    30.48        1:03.77   
10  Agnes Fährlin  1998  Spårvägens Simförening    30.60        1:04.11   
11  Caroline Adlerborn  1998  Spårvägens Simförening    30.67        1:04.41   
12  Amanda Kimander  1997  Skuru Idrottsklubb    31.06        1:04.42   
13  Filippa Berndtson  1997  Solna Sundbyberg SS 04    31.25        1:04.52   
14  Sophia Norén  1998  Solna Sundbyberg SS 04    31.18        1:04.56   
15  Marianne Dellwik  1997  Täby Sim    30.93        1:05.56   
16  Fanny Alstermark  1998  Norrtälje Simklubb    31.27        1:05.69   
17  Therese Thor  1998  Solna Sundbyberg SS 04    32.11        1:06.24   
18  Mikaela Eriksson  1997  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    32.41        1:06.33   
19  Julia Blomquist  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    32.20        1:06.78   
20  Elin Törnqvist  1998  Tyresö Simsällskap    32.31        1:06.86   
21  Maria Tolkacheva  1998  Tyresö Simsällskap    32.52        1:07.18   
22  Lise Öberg  1998  Skuru Idrottsklubb    32.07        1:07.34   
23  Olivia Sundermeyer  1998  Skuru Idrottsklubb    32.73        1:07.58   
24  Anna Olsson  1997  Turebergs Simklubb    33.04        1:08.77   
25  Hanna Hansson  1997  Stockholmspolisens Sim IF    33.36        1:08.82   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Damer ABCD, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Garmelius  1999  Spårvägens Simförening    29.06        1:00.86   
Tiffani Segerbrand  1999  Solna Sundbyberg SS 04    29.98        1:02.14   
Josefin Ossmyr  1999  Tyresö Simsällskap    30.18        1:02.16   
Cornelia Jerresand  2000  Täby Sim    29.71        1:02.85   
Hanna Hargsten  1999  Solna Sundbyberg SS 04    29.96        1:02.86   
Olivia Stille  2000  Turebergs Simklubb    30.92        1:02.97   
Alexandra Gordon  2000  Solna Sundbyberg SS 04    31.19        1:03.45   
Matilda Flood  1999  Spårvägens Simförening    30.38        1:03.73   
Nina Bring  1999  Spårvägens Simförening    30.91        1:04.19   
10  Alba Croneborg  2000  Skuru Idrottsklubb    30.50        1:04.38   
10  Astrid Hammar  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening    31.35        1:04.38   
12  Jenny Ek  1999  IF Åland    30.89        1:04.61   
13  Signe Nordegren  2000  Skuru Idrottsklubb    31.45        1:05.01   
14  Sigrid Loid  1999  Täby Sim    32.04        1:05.91   
15  Nelly Åkerblom  2000  Skuru Idrottsklubb    31.88        1:05.94   
16  Karin Thorén  1999  Täby Sim    31.61        1:06.85   
17  Felicia Axelsson Eklund  2000  Södertörns Simsällskap    32.34        1:06.89   
18  Sofia Lennerthson  1999  Täby Sim    32.02        1:07.12   
19  Jessica Hagström  1999  Södertörns Simsällskap    31.46        1:07.16   
20  Wilma Roloff  2000  Södertörns Simsällskap    33.03        1:07.25   
21  Sara Olsson  1999  Tyresö Simsällskap    31.74        1:07.54   
22  Julia Franks  2000  Täby Sim    32.62        1:07.58   
23  Frida Björkman  1999  Tyresö Simsällskap    32.55        1:07.64   
24  Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb    32.64        1:07.67   
25  Saga Skarin  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    32.73        1:08.22   
26  Alva Mickelsson  1999  Turebergs Simklubb    33.04        1:08.51   
27  Hermella Alem  2000  Stockholmspolisens Sim IF    32.84        1:08.54   
28  Siri Selander  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    32.96        1:08.58   
29  Henny Reuterskiöld  1999  Danderyds Sim Club For Swimmin    32.63        1:08.66   
30  Alma Holmberg  1999  Turebergs Simklubb    32.88        1:08.70   
31  Amanda Strömdahl  2000  Täby Sim    33.25        1:08.81   
32  Fanny Kruthammar  1999  Täby Sim    33.07        1:08.82   
33  Astrid Onno  2000  Spårvägens Simförening    33.87        1:09.11   
34  Alva Westling  1999  Norrtälje Simklubb    33.03        1:09.13   
35  Fanny Ek  1999  IF Åland    33.02        1:09.26   
36  Elin Ahnfelt  2000  Danderyds Sim Club For Swimmin    33.31        1:09.44   
37  Josephine Andreasson  1999  Turebergs Simklubb    33.46        1:09.49   
38  Frida Kimander  1999  Skuru Idrottsklubb    33.34        1:09.56   
39  Felicia Adamsson  2000  Södertörns Simsällskap    33.57        1:09.93   
40  Astrid Blomberg  2000  Solna Sundbyberg SS 04    35.47        1:10.28   
41  Linn Modée  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening    34.04        1:10.46   
42  Sofie Back  1999  Tyresö Simsällskap    34.16        1:10.55   
43  Wilma Hagmansson  1999  Spårvägens Simförening    34.42        1:11.03   
44  Mirjam Amouri  2000  Stockholmspolisens Sim IF    34.33        1:11.24   
45  Rebecka Dagberg  2000  Spårvägens Simförening    35.25        1:11.33   
46  Liv Falk  2000  Täby Sim    33.78        1:11.92   
47  Gunnel Sköld  2000  Täby Sim    35.00        1:12.29   
48  Matilda Högberg-Klang  2000  Gustavsbergs Simsällskap    34.84        1:12.65   
49  Matilda Eriksson  1999  Täby Sim    33.97        1:12.76   
50  Maya Lindhe  2000  Södertörns Simsällskap    35.40        1:12.83   
51  Amanda Malmsten  2000  Norrtälje Simklubb    36.20        1:15.51   
Anna Reinholdz  1999  Södertörns Simsällskap            DSQ   
Elin Grenholm  1999  Spårvägens Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Damer ABCD, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Swerlander  2001  Turebergs Simklubb    30.20        1:03.33   
Mathilda Eriksson  2001  Solna Sundbyberg SS 04    31.40        1:06.57   
Sofia Walsh  2002  Stockholmspolisens Sim IF    32.54        1:07.30   
Rebecca Zerne  2001  Södertörns Simsällskap    32.42        1:07.31   
Tina Shahmalekpour  2001  Södertörns Simsällskap    32.62        1:07.67   
Astrid Eriksson  2001  Turebergs Simklubb    33.22        1:08.87   
Johanna Persson  2001  Täby Sim    34.46        1:10.27   
Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb    33.81        1:10.46   
Jessica Lindholm  2001  IF Åland    34.56        1:10.79   
10  Emma Roloff  2002  Södertörns Simsällskap    34.34        1:10.83   
11  Louise Ericsson  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening    34.30        1:12.01   
12  Lovisa Liljeblad  2002  Åkersberga Simsällskap    34.62        1:12.26   
13  Isabella Tegman  2001  Södertörns Simsällskap    35.21        1:12.71   
14  Lisa Schubert  2001  Täby Sim    35.47        1:12.80   
15  Viktoria Sande  2001  Södertörns Simsällskap    34.81        1:12.87   
16  Malin Sangfelt  2001  Täby Sim    34.66        1:13.01   
17  Kristina Isacson  2001  Täby Sim    35.78        1:13.37   
18  Linn Melldén  2001  Täby Sim    35.12        1:13.44   
19  Frida Nöu  2001  Täby Sim    35.54        1:13.49   
20  Claudia Carlson  2001  Skuru Idrottsklubb    34.83        1:13.55   
21  Julia Grill  2002  Stockholmspolisens Sim IF    36.04        1:13.93   
22  Victoria Norén  2002  Turebergs Simklubb    35.48        1:14.28   
23  Linn Herlin  2002  Spårvägens Simförening    35.55        1:14.58   
24  Amanda Heed Nordin  2001  Spårvägens Simförening    36.68        1:15.05   
25  Petronella Wenell  2001  Tyresö Simsällskap    36.07        1:15.08   
26  Clara Sundqvist  2001  Spårvägens Simförening    36.64        1:15.70   
27  Klara Possman  2003  Södertörns Simsällskap    37.13        1:15.94   
28  Linnea Lindqvist  2001  Spårvägens Simförening    37.33        1:16.17   
29  Anna Ladis  2001  Täby Sim    36.70        1:16.20   
30  Ella Langell Högblom  2001  Gustavsbergs Simsällskap    35.71        1:16.50   
31  Emma Osterman  2002  Södertörns Simsällskap    37.04        1:16.62   
32  Josefin Gardelin  2001  Spårvägens Simförening    36.47        1:16.78   
33  Wilma Öberg  2001  Tyresö Simsällskap    35.92        1:16.92   
34  Maria Tavemark  2001  Täby Sim    37.08        1:17.34   
35  Isabelle Nordlinder  2001  Täby Sim    36.53        1:17.53   
36  Jemina Granholm  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    38.48        1:18.76   
37  Thea Boij Du Rietz  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    37.50        1:19.26   
38  Linnea Nilsson  2001  Turebergs Simklubb    36.95        1:19.40   
39  Erica Öberg  2001  Skuru Idrottsklubb    37.25        1:19.61   
40  Elin Lundgren  2003  Södertörns Simsällskap    38.78        1:19.88   
41  Smilla Hedlund  2001  Täby Sim    38.43        1:19.89   
42  Tilda Kjeldsen  2001  Täby Sim    38.33        1:20.01   
43  Sandra Öberg  2001  Tyresö Simsällskap    38.54        1:20.34   
44  Moa Jacobsson  2001  Tyresö Simsällskap    38.27        1:20.69   
45  Linn Hammoud  2001  Turebergs Simklubb    39.02        1:20.98   
46  Saron Abraha  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    38.82        1:21.01   
47  Felicia Östlund  2002  Skuru Idrottsklubb    38.38        1:21.07   
48  Linnea Gipperth  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    38.47        1:21.25   
49  Pernilla Hemmälin  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    38.94        1:21.33   
50  Jennie Ewerbring  2003  Täby Sim    39.37        1:21.49   
51  Alexandra Jensen  2001  Täby Sim    38.50        1:22.03   
51  Mimmi Busck  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening    38.91        1:22.03   
53  Viktoria Nylund  2001  Täby Sim    39.11        1:22.04   
54  Tina Westmoreland  2002  Åkersberga Simsällskap    40.58        1:24.11   
55  Stella Alin  2002  Täby Sim    39.83        1:24.12   
56  Julia Wernros Olofsson  2002  Turebergs Simklubb    39.58        1:24.94   
57  Julia Ignell  2002  Åkersberga Simsällskap    41.26        1:26.42   
58  Sofia Björkman  2002  Tyresö Simsällskap    40.36        1:27.45   
59  Lovisa Malm  2002  Spårvägens Simförening    41.77        1:29.70   
Mikaela Hedström  2003  Spårvägens Simförening            DNS   
Josefin Alm  2001  Tyresö Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  22 mars 2014 
Licensierad till: IC Control SE  Utskriftstid  12:38 
 
Resultat Gren 10 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sollentuna Simfestival 2014    Utskriftsdatum  22 mars 2014   
  Tävlingsort  Sollentuna    Utskriftstid  15:03   
  Arrangör  Turebergs Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 mars 2014         
 
 
Gren 10, 50m Frisim Herrar"Simcup", Försök 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus Magnusson  1990  Simklubben Neptun            24.04   
Adam Karlsson  1994  Spårvägens Simförening            24.29   
Sebastian Pantzar  1999  Tyresö Simsällskap            24.73   
Fabian Bergman  1994  Saltsjöbadens Idrottsförening            24.82   
Elias Altman  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening            25.08   
Axel Wangel  1994  Turebergs Simklubb            25.09   
Marcus Stridfäldt  1995  Södertörns Simsällskap            25.28   
Niklas Borin  1989  Turebergs Simklubb            25.30   
William Lulek  1998  Skuru Idrottsklubb            25.69   
10  Karl Gustav Gérnyi  1999  Danderyds Sim Club For Swimmin            25.82   
11  Hannes Hjärne  1997  Skuru Idrottsklubb            25.84   
12  Christian Konrad  1989  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            25.98   
13  Simon Lund  1989  Södertörns Simsällskap            26.01   
14  Arvid Persson  1990  Kanaans Simsällskap            26.18   
14  Hugo Eriksson  1999  Turebergs Simklubb            26.18   
16  David Lind  1994  Södertörns Simsällskap            26.30   
17  Jesper Falk  1994  Skuru Idrottsklubb            26.35   
18  Anton Ekhult  1991  Saltsjöbadens Idrottsförening            26.36   
19  Adam Alstermark  1996  Norrtälje Simklubb            26.55   
20  Markus Kron  1994  Södertörns Simsällskap            26.59   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  22 mars 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  15:03 
 
Resultat Gren 11 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sollentuna Simfestival 2014    Utskriftsdatum  22 mars 2014   
  Tävlingsort  Sollentuna    Utskriftstid  15:07   
  Arrangör  Turebergs Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 mars 2014         
 
 
Gren 11, 50m Frisim Damer"Simcup", Försök 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Varga  1997  Danderyds Sim Club For Swimmin            26.89   
Marlene Pavlu Lewin  1997  Skuru Idrottsklubb            27.06   
Milana Salih  1997  Stockholmspolisens Sim IF            27.61   
Lovisa Klarén  1992  Södertörns Simsällskap            27.70   
Nathali Konrad  1993  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            27.74   
Rebecca Mattsson  1995  Simklubben Neptun            27.86   
Carin Klasson  1995  Södertörns Simsällskap            28.10   
Ida Österman  1998  Danderyds Sim Club For Swimmin            28.15   
Greta Nykvist  1996  Södertörns Simsällskap            28.18   
10  Ida Pettersson  1999  Stockholmspolisens Sim IF            28.46   
11  Frida Berglund  1998  Danderyds Sim Club For Swimmin            28.84   
12  Alma Karlson  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            28.85   
13  Alba Croneborg  2000  Skuru Idrottsklubb            28.96   
14  Alexandra Engsoo  1998  Skuru Idrottsklubb            29.09   
15  Sofia von Sydow  1997  Skuru Idrottsklubb            29.25   
16  Hanna Jörlund  1991  Södertörns Simsällskap            29.38   
17  Olivia Stille  2000  Turebergs Simklubb            29.50   
18  Marianne Dellwik  1997  Täby Sim            29.61   
19  Fanny Alstermark  1998  Norrtälje Simklubb            29.66   
20  Petra Güneri  1989  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            30.22   
21  Jessica Berg  1998  Stockholmspolisens Sim IF            30.33   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  22 mars 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  15:07 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sollentuna Simfestival 2014    Utskriftsdatum  22 mars 2014   
  Tävlingsort  Sollentuna    Utskriftstid  15:15   
  Arrangör  Turebergs Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 mars 2014         
 
 
Gren 12, 200m Fjärilsim Herrar ABC, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Martin Nilsson  1993  Stockholmspolisens Sim IF    28.98  1:01.41  1:34.13    2:07.44   
Joakim Q Hammarlind  1993  Stockholmspolisens Sim IF    29.38  1:02.97  1:38.02    2:13.09   
Robert Makhinya  1995  Simklubben Neptun    29.12  1:02.34  1:37.19    2:13.70   
Markus Kron  1994  Södertörns Simsällskap    32.03  1:08.91  1:46.35    2:23.63   
Antonio Lutula  1993  Simklubben Neptun    31.64  1:08.68  1:48.69    2:27.46   
Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb    32.37  1:13.37  1:58.98    2:45.53   
                     
 
Gren 12, 200m Fjärilsim Herrar ABC, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Lulek  1998  Skuru Idrottsklubb    31.81  1:07.62  1:44.06    2:19.89   
Wilmer Tingbrand  1998  Södertörns Simsällskap    31.74  1:08.19  1:46.35    2:24.05   
Edward Eliasson  1997  Solna Sundbyberg SS 04    32.21  1:10.86  1:50.62    2:29.17   
Christian Norberg  1998  Stockholmspolisens Sim IF    33.45  1:13.02  1:53.37    2:32.57   
Axel Bååthe  1997  Skuru Idrottsklubb            DNS   
                     
 
Gren 12, 200m Fjärilsim Herrar ABC, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hugo Eriksson  1999  Turebergs Simklubb    31.16  1:06.20  1:43.26    2:21.32   
Karl Gustav Gérnyi  1999  Danderyds Sim Club For Swimmin    32.08  1:09.18  1:47.55    2:24.18   
David Manea  1999  Södertörns Simsällskap    39.41  1:29.53  2:20.81    3:10.52   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  22 mars 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  15:15 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sollentuna Simfestival 2014    Utskriftsdatum  22 mars 2014   
  Tävlingsort  Sollentuna    Utskriftstid  16:18   
  Arrangör  Turebergs Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 mars 2014         
 
 
Gren 13, 200m Frisim Damer ABCD, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Carin Klasson  1995  Södertörns Simsällskap    30.83  1:03.27  1:35.91    2:07.57   
Nathali Konrad  1993  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    30.07  1:03.73  1:37.53    2:11.12   
Greta Nykvist  1996  Södertörns Simsällskap    30.74  1:04.33  1:38.82    2:12.33   
Hanna Jörlund  1991  Södertörns Simsällskap    31.74  1:06.09  1:41.01    2:15.35   
Sofia Bergkvist  1995  Stockholmspolisens Sim IF    32.00  1:06.72  1:42.13    2:16.77   
Desirée Andersson  1990  Stockholmspolisens Sim IF    32.67  1:07.84  1:43.74    2:18.85   
Petra Güneri  1989  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    32.66  1:09.88  1:48.36    2:26.27   
Hannah Berndtson  1996  Solna Sundbyberg SS 04    33.55  1:10.63  1:48.84    2:26.76   
Petronella Läckgren  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    34.68  1:11.99  1:50.54    2:28.82   
10  Ida Jansson  1995  IF Åland    34.46  1:12.21  1:51.05    2:29.85   
11  Mikaela Söderberg  1996  IF Åland    36.85  1:17.14  1:58.17    2:38.57   
                     
 
Gren 13, 200m Frisim Damer ABCD, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Frida Berglund  1998  Danderyds Sim Club For Swimmin    31.79  1:05.46  1:38.77    2:11.63   
Sofia von Sydow  1997  Skuru Idrottsklubb    30.17  1:03.84  1:38.34    2:12.64   
Ayleen Burt  1997  Stockholmspolisens Sim IF    31.12  1:05.16  1:39.63    2:13.41   
Ida Österman  1998  Danderyds Sim Club For Swimmin    31.63  1:06.64  1:41.90    2:15.71   
Alexandra Engsoo  1998  Skuru Idrottsklubb    32.05  1:06.60  1:41.33    2:16.00   
Klara Wallenbro  1997  Spårvägens Simförening    32.05  1:06.55  1:42.57    2:18.54   
Amanda Kimander  1997  Skuru Idrottsklubb    31.68  1:06.64  1:42.73    2:19.02   
Rebecka Bergström  1997  Stockholmspolisens Sim IF    32.71  1:08.00  1:44.07    2:19.27   
Zhanna Kuhry  1998  Täby Sim    32.49  1:09.58  1:47.59    2:23.99   
10  Anna Olsson  1997  Turebergs Simklubb    33.58  1:10.94  1:49.14    2:25.75   
11  Hanna Hansson  1997  Stockholmspolisens Sim IF    33.78  1:11.15  1:49.62    2:26.56   
12  Josefin Öster  1997  Södertörns Simsällskap    32.60  1:10.25  1:49.23    2:27.12   
13  Mikaela Eriksson  1997  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    33.25  1:10.82  1:49.79    2:27.18   
14  Louise Hagström  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    33.46  1:11.43  1:50.14    2:27.29   
15  Marianne Dellwik  1997  Täby Sim    33.74  1:12.31  1:50.48    2:28.47   
16  Lina Sundman  1998  Danderyds Sim Club For Swimmin    32.83  1:10.15  1:49.48    2:28.66   
17  Rebecca Höglind  1998  Solna Sundbyberg SS 04    34.93  1:13.18  1:52.56    2:30.00   
18  Sandra Persson  1998  Gustavsbergs Simsällskap    36.08  1:16.52  1:57.95    2:36.72   
19  Klara Eklund  1998  Skuru Idrottsklubb    36.09  1:18.93  2:02.52    2:44.10   
                     
 
Gren 13, 200m Frisim Damer ABCD, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Garmelius  1999  Spårvägens Simförening    29.90  1:02.70  1:37.09    2:11.49   
Ida Pettersson  1999  Stockholmspolisens Sim IF    30.96  1:04.68  1:39.32    2:14.58   
Nina Bring  1999  Spårvägens Simförening    31.65  1:06.19  1:41.36    2:16.12   
Alexandra Gordon  2000  Solna Sundbyberg SS 04    32.80  1:07.97  1:43.63    2:17.02   
Josefin Ossmyr  1999  Tyresö Simsällskap    31.95  1:07.09  1:42.93    2:17.22   
Sofia Näslund  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    31.97  1:06.58  1:42.39    2:17.72   
Hanna Hargsten  1999  Solna Sundbyberg SS 04    32.02  1:07.29  1:42.88    2:17.88   
Astrid Hammar  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening    32.24  1:08.13  1:44.78    2:19.61   
Signe Nordegren  2000  Skuru Idrottsklubb    32.42  1:08.16  1:44.98    2:20.58   
10  Ebba Martin  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    32.78  1:08.61  1:45.27    2:20.64   
11  Nelly Åkerblom  2000  Skuru Idrottsklubb    32.94  1:08.43  1:45.30    2:21.25   
12  Felicia Axelsson Eklund  2000  Södertörns Simsällskap    32.78  1:08.32  1:45.22    2:21.29   
13  Wilma Roloff  2000  Södertörns Simsällskap    33.54  1:09.89  1:46.80    2:22.59   
14  Alma Holmberg  1999  Turebergs Simklubb    34.41  1:11.18  1:47.97    2:24.05   
15  Hermella Alem  2000  Stockholmspolisens Sim IF    33.19  1:10.20  1:48.48    2:25.56   
16  Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb    33.73  1:10.50  1:47.82    2:25.60   
17  Olivia Stille  2000  Turebergs Simklubb    33.37  1:10.57  1:48.78    2:26.05   
18  Josephine Andreasson  1999  Turebergs Simklubb    34.94  1:12.26  1:50.22    2:27.52   
19  Cornelia Jerresand  2000  Täby Sim    32.48  1:07.88  1:42.25    2:27.85   
20  Saga Skarin  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    33.97  1:12.39  1:51.49    2:29.79   
21  Alva Mickelsson  1999  Turebergs Simklubb    34.58  1:12.97  1:52.17    2:30.18   
22  Elin Ahnfelt  2000  Danderyds Sim Club For Swimmin    34.45  1:12.64  1:52.68    2:30.56   
23  Jessica Hagström  1999  Södertörns Simsällskap    34.57  1:12.56  1:51.87    2:30.74   
24  Siri Selander  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    34.64  1:13.15  1:52.53    2:30.75   
25  Fanny Kruthammar  1999  Täby Sim    34.15  1:13.07  1:52.74    2:31.08   
26  Alva Westling  1999  Norrtälje Simklubb    33.95  1:13.08  1:52.89    2:31.41   
27  Linn Modée  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening    35.04  1:13.91  1:54.43    2:31.59   
28  Anna Reinholdz  1999  Södertörns Simsällskap    34.25  1:12.75  1:53.11    2:32.44   
29  Frida Kimander  1999  Skuru Idrottsklubb    34.82  1:13.83  1:53.48    2:32.79   
30  My Rundberg  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    35.10  1:15.10  1:56.06    2:34.00   
31  Tuva Glimmerud-Gullbjörk  2000  Stockholmspolisens Sim IF    34.26  1:13.45  1:54.28    2:34.05   
32  Henny Reuterskiöld  1999  Danderyds Sim Club For Swimmin    34.58  1:12.63  1:54.69    2:34.68   
33  Elin Öberg  2000  Spårvägens Simförening    36.29  1:16.00  1:57.05    2:36.47   
34  Astrid Blomberg  2000  Solna Sundbyberg SS 04    37.08  1:18.30  1:59.19    2:36.78   
35  Mikaela Bergh  1999  Täby Sim    36.33  1:15.96  1:57.32    2:37.41   
36  Mirjam Amouri  2000  Stockholmspolisens Sim IF    36.14  1:16.65  1:57.81    2:37.76   
37  Gunnel Sköld  2000  Täby Sim    36.78  1:17.65  1:58.76    2:38.45   
38  Agnes Thomée  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    36.85  1:18.41  2:01.40    2:40.96   
39  Jessica Gauffin  1999  Stockholmspolisens Sim IF    36.92  1:18.60  2:01.30    2:41.29   
40  Matilda Högberg-Klang  2000  Gustavsbergs Simsällskap    37.60  1:19.40  2:01.54    2:41.59   
41  Amanda Malmsten  2000  Norrtälje Simklubb    37.64  1:20.03  2:02.71    2:41.71   
42  Vinona Bothe  1999  Södertörns Simsällskap    36.26  1:18.99  2:02.23    2:41.85   
43  Maya Lindhe  2000  Södertörns Simsällskap    36.67  1:18.33  2:01.55    2:42.27   
44  Maike Kuhlins  2000  Spårvägens Simförening    36.45  1:18.71  2:03.15    2:43.66   
45  Rebecka Dagberg  2000  Spårvägens Simförening    37.40  1:19.84  2:04.14    2:44.84   
46  Frida Berndtson  2000  Solna Sundbyberg SS 04    37.95  1:21.43  2:04.99    2:45.40   
47  Julia Augustsson  2000  Spårvägens Simförening    37.99  1:20.77  2:04.76    2:47.00   
48  Liza Eriksson  2000  Gustavsbergs Simsällskap    39.77  1:23.29  2:07.72    2:50.05   
49  Mikaela Samuelsson  2000  Norrtälje Simklubb    37.69  1:21.94  2:08.12    2:52.04   
50  Tilda Bellander  2000  Gustavsbergs Simsällskap    40.93  1:28.87  2:17.23    3:02.66   
                     
 
Gren 13, 200m Frisim Damer ABCD, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mathilda Eriksson  2001  Solna Sundbyberg SS 04    33.13  1:09.89  1:47.19    2:23.14   
Elin Swerlander  2001  Turebergs Simklubb    31.94  1:07.88  1:46.93    2:27.10   
Astrid Eriksson  2001  Turebergs Simklubb    34.89  1:12.93  1:51.15    2:28.10   
Tina Shahmalekpour  2001  Södertörns Simsällskap    32.65  1:10.00  1:49.18    2:28.68   
Sofia Walsh  2002  Stockholmspolisens Sim IF    34.44  1:12.09  1:51.14    2:28.86   
Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb    34.89  1:12.54  1:51.63    2:30.35   
Hannah Zaalouk  2001  Solna Sundbyberg SS 04    36.72  1:17.04  1:57.10    2:34.04   
Rebecca Zerne  2001  Södertörns Simsällskap    34.74  1:13.94  1:54.68    2:34.36   
Viktoria Sande  2001  Södertörns Simsällskap    35.84  1:15.30  1:55.55    2:34.68   
10  Johanna Persson  2001  Täby Sim    36.71  1:17.46  1:59.04    2:37.06   
11  Josefin Alm  2001  Tyresö Simsällskap    36.03  1:16.84  1:58.63    2:37.73   
12  Jessica Lindholm  2001  IF Åland    37.62  1:19.67  2:01.82    2:39.77   
13  Isabel Nordström  2001  Solna Sundbyberg SS 04    37.03  1:19.16  2:01.80    2:39.91   
14  Kristina Isacson  2001  Täby Sim    36.75  1:18.10  2:00.43    2:40.20   
15  Linn Melldén  2001  Täby Sim    36.87  1:19.03  2:01.88    2:40.45   
16  Linn Herlin  2002  Spårvägens Simförening    37.03  1:18.67  2:00.88    2:42.17   
17  Malin Sangfelt  2001  Täby Sim    37.22  1:19.60  2:02.48    2:42.55   
18  Lovisa Liljeblad  2002  Åkersberga Simsällskap    36.79  1:17.65  2:00.67    2:42.63   
19  Lisa Schubert  2001  Täby Sim    38.74  1:21.13  2:03.09    2:42.79   
20  Amanda Heed Nordin  2001  Spårvägens Simförening    36.98  1:19.39  2:02.69    2:43.09   
21  Frida Nöu  2001  Täby Sim    36.16  1:17.46  2:00.84    2:43.37   
22  Victoria Norén  2002  Turebergs Simklubb    36.63  1:17.11  2:00.61    2:44.32   
23  Anna Ladis  2001  Täby Sim    37.33  1:19.56  2:02.66    2:44.86   
24  Ella Langell Högblom  2001  Gustavsbergs Simsällskap    36.57  1:18.41  2:02.25    2:45.08   
25  Isabelle Nordlinder  2001  Täby Sim    37.51  1:20.30  2:03.94    2:46.28   
26  Linnea Lindqvist  2001  Spårvägens Simförening    39.01  1:22.20  2:06.69    2:47.56   
27  Clara Sundqvist  2001  Spårvägens Simförening    38.58  1:21.22  2:05.42    2:48.82   
28  Josefin Gardelin  2001  Spårvägens Simförening    37.91  1:21.76  2:07.80    2:52.17   
29  Tina Westmoreland  2002  Åkersberga Simsällskap    38.66  1:23.53  2:10.89    2:55.53   
30  Tilda Kjeldsen  2001  Täby Sim    40.12  1:24.64  2:11.08    2:55.84   
31  Felicia Östlund  2002  Skuru Idrottsklubb    38.65  1:23.63  2:10.87    2:56.57   
32  Jemina Granholm  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    40.36  1:26.58  2:13.89    2:56.76   
33  Saron Abraha  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    40.25  1:25.67  2:13.40    2:56.86   
34  Pernilla Hemmälin  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    41.02  1:28.49  2:14.63    2:58.62   
35  Alexandra Jensen  2001  Täby Sim    41.86  1:28.68  2:16.71    3:01.14   
36  Mimmi Busck  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening    41.86  1:28.81  2:18.19    3:05.38   
37  Viktoria Nylund  2001  Täby Sim    42.63  1:30.59  2:20.57    3:07.05   
38  Julia Ignell  2002  Åkersberga Simsällskap    42.62  1:31.33  2:20.95    3:08.14   
39  Jennifer Barnå  2002  Täby Sim    43.77  1:32.05  2:21.84    3:08.36   
40  Sofia Arpvall  2001  Älvsjö AIK Fritid    43.85  1:31.79  2:21.37    3:09.35   
41  Kelsey Beiley  2001  Täby Sim    42.54  1:31.76  2:22.85    3:09.51   
42  Gabriella Gunnarsson  2001  Täby Sim    42.41  1:30.06  2:20.21    3:10.15   
43  Tara Josefsson  2002  Täby Sim    43.73  1:34.22  2:24.73    3:13.42   
44  Maja Karlsson Karlström  2002  Spårvägens Simförening    41.30  1:31.70  2:23.86    3:13.90   
45  Alva Udell  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    43.73  1:34.52  2:26.02    3:15.20   
46  Lovisa Malm  2002  Spårvägens Simförening    42.55  1:33.44  2:25.14    3:15.26   
47  Beata Kårén  2003  Spårvägens Simförening    44.66  1:36.98  2:29.87    3:21.11   
48  Eliane Westermark  2003  Spårvägens Simförening    44.95  1:36.25  2:29.37    3:22.02   
49  Cornelia Lythell  2003  Spårvägens Simförening    46.04  1:37.84  2:25.44    3:23.45   
50  Mikaela Hemmälin  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    45.22  1:36.97  2:31.05    3:24.88   
51  Veronica Lythell  2003  Spårvägens Simförening    47.25  1:42.25  2:38.75    3:33.55   
52  Tove Hägerdal  2002  Spårvägens Simförening    47.94  1:46.87  2:47.98    3:49.30   
53  Sophie Sundqvist  2003  Spårvägens Simförening    52.76  1:51.57  2:50.76    3:51.20   
Alexandra Eriksson  2002  Spårvägens Simförening            DNS   
Louise Ericsson  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  22 mars 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  16:18 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sollentuna Simfestival 2014    Utskriftsdatum  22 mars 2014   
  Tävlingsort  Sollentuna    Utskriftstid  16:50   
  Arrangör  Turebergs Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 mars 2014         
 
 
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar ABCD, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Fabian Bergman  1994  Saltsjöbadens Idrottsförening    27.45        56.07   
Niklas Borin  1989  Turebergs Simklubb    26.96        56.57   
Gustav Hökfelt  1994  Simklubben Neptun    28.93        59.45   
Joel Falk Hansson  1994  Stockholmspolisens Sim IF    29.70        1:01.06   
Sebastian Karlsson  1992  Stockholmspolisens Sim IF    30.17        1:01.95   
Gustav Henriksson  1990  Solna Sundbyberg SS 04    30.16        1:03.23   
Tim Filipsson  1996  Skuru Idrottsklubb    30.55        1:03.44   
Martin Jareman  1996  Skuru Idrottsklubb    32.79        1:07.41   
Felix Gudehn  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    33.38        1:08.38   
10  Adam Gräns  1996  Södertörns Simsällskap    35.22        1:12.06   
11  Viktor Jändel  1996  Södertörns Simsällskap    36.08        1:14.11   
                     
 
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar ABCD, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elias Altman  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening    29.39        1:00.69   
Erik Reinholdz  1997  Södertörns Simsällskap    31.93        1:04.24   
Christopher Johnsson  1998  Skuru Idrottsklubb    32.11        1:07.05   
Axel Gudehn  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    33.44        1:08.39   
Mattin Zarrabi  1998  Täby Sim    34.10        1:09.41   
Marcus Svensson  1997  Stockholmspolisens Sim IF    34.66        1:10.93   
Dennis Wilkman  1998  Stockholmspolisens Sim IF    33.79        1:11.01   
Alfred Åström  1997  Stockholmspolisens Sim IF    34.24        1:11.09   
Andreas Koufakis  1998  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    35.31        1:13.36   
10  Filip Forsman  1997  Gustavsbergs Simsällskap    36.24        1:16.44   
11  Oliver Simic  1998  Täby Sim    41.06        1:26.54   
                     
 
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar ABCD, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olle Sköld  1999  Tyresö Simsällskap    30.48        1:02.23   
Martin Falk  1999  Stockholmspolisens Sim IF    30.74        1:03.06   
Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb    31.07        1:03.91   
Anton Sandberg  1999  Täby Sim    32.23        1:05.58   
Isak Alin  1999  Täby Sim    33.05        1:06.39   
Hugo Eriksson  1999  Turebergs Simklubb    31.50        1:06.42   
Stefan Varga  2000  Danderyds Sim Club For Swimmin    32.83        1:07.47   
Josef Al-Khalili  2000  Täby Sim    33.89        1:08.26   
Tobias Fernandez  1999  Täby Sim    34.21        1:09.19   
10  Oskar Iwarsson  2000  Turebergs Simklubb    34.26        1:09.67   
11  Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb    34.66        1:11.34   
12  Erik Ottosson  1999  Spårvägens Simförening    34.70        1:11.36   
13  Daniel Redelius  2000  Tyresö Simsällskap    35.48        1:11.87   
14  Edwin Häger  1999  Täby Sim    35.51        1:12.20   
15  Victor Simic  2000  Täby Sim    35.08        1:12.67   
16  Gabriel Hansson  2000  Täby Sim    35.97        1:13.40   
17  Alexander Koufakis  2000  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    37.32        1:16.32   
18  Daniel Thelenius  2000  Spårvägens Simförening    38.07        1:18.30   
19  William Jansson  2000  Åkersberga Simsällskap    37.76        1:18.51   
20  Pontus Thor  1999  Solna Sundbyberg SS 04    37.87        1:18.54   
21  Felix Persson  2000  Södertörns Simsällskap    38.90        1:19.02   
21  Kevin Ballchand  1999  Stockholmspolisens Sim IF    37.86        1:19.02   
23  Elias Törnqvist  1999  Tyresö Simsällskap    39.26        1:20.47   
24  Olle Gunnarsson  2000  Täby Sim    38.84        1:21.20   
25  David Toreborg  1999  Gustavsbergs Simsällskap    41.73        1:23.57   
26  Hugo Strandberg  1999  Gustavsbergs Simsällskap    41.72        1:24.62   
27  Alexander Ahlgren  2000  IF Åland    41.12        1:26.03   
28  Elias Gipperth  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening    42.04        1:26.38   
29  Raul Apaza Colque  2000  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    42.93        1:30.93   
Viktor Klingeryd Jalamo  2000  Spårvägens Simförening            DNS   
Adam Karlsson  2000  Norrtälje Simklubb            DSQ   
Alexander Berglund  2000  Spårvägens Simförening            DSQ   
Brian Ooi  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar ABCD, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04    35.95        1:13.28   
Fredrik Annergren  2001  Turebergs Simklubb    36.11        1:13.55   
Jonas Malmring  2001  Spårvägens Simförening    36.32        1:15.77   
Max Lundberg  2001  Södertörns Simsällskap    37.62        1:17.79   
Ludvig Grape Glennhage  2001  Gustavsbergs Simsällskap    39.23        1:19.94   
Daniel Karlsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    40.91        1:21.19   
Jonas Al-Khalili  2002  Täby Sim    39.84        1:21.64   
Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap    39.87        1:22.71   
William Bernhardsson  2002  Spårvägens Simförening    40.28        1:22.77   
10  Herman Nilsson  2002  Spårvägens Simförening    40.99        1:23.68   
11  David Stålmarck  2001  Stockholmspolisens Sim IF    41.87        1:24.89   
12  Andreas Wallén  2002  Spårvägens Simförening    41.91        1:25.79   
13  Michael Stille  2002  Turebergs Simklubb    43.44        1:27.01   
14  John Sun  2002  Turebergs Simklubb    41.85        1:27.02   
15  Ludvig Jansson  2002  Spårvägens Simförening    43.87        1:27.80   
16  Morgan Malmfors  2002  Skuru Idrottsklubb    43.98        1:28.11   
17  Johan Allberg  2002  Skuru Idrottsklubb    44.21        1:30.50   
18  Simon Imhäuser  2002  Åkersberga Simsällskap    44.63        1:30.63   
19  Isak Nordin  2001  Turebergs Simklubb    43.02        1:30.81   
20  Axel Lilja  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    44.64        1:31.41   
21  Erik Kristiansson  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    43.37        1:31.67   
22  Arvid Styrman  2002  Spårvägens Simförening    46.12        1:32.32   
23  Aaron O´Malley  2002  Spårvägens Simförening    45.24        1:32.41   
24  Timothy Westmoreland  2002  Åkersberga Simsällskap    46.59        1:33.68   
25  Matyas Török  2002  Spårvägens Simförening    45.97        1:34.67   
26  Adam Sehmi  2001  Södertörns Simsällskap    46.62        1:34.89   
27  Linus Öberg  2003  Spårvägens Simförening    47.03        1:38.26   
28  Jacob Berhanu Birke  2002  Spårvägens Simförening    52.08        1:47.29   
29  Alexander Lehtonen Hebert  2002  Spårvägens Simförening    51.96        1:47.72   
30  Jonathan Pålsson  2002  Spårvägens Simförening    51.79        1:47.88   
31  Jesper Holmström  2003  Spårvägens Simförening    1:00.20        2:03.66   
Benjamin Banfi  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening            DNS   
Anton Forsberg  2001  Täby Sim            DSQ   
Linus Berggren  2001  Älvsjö AIK Fritid            DSQ   
Manuel Apaza Colque  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            DSQ   
Martin Hallbäck  2001  Spårvägens Simförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  22 mars 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  16:50 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sollentuna Simfestival 2014    Utskriftsdatum  22 mars 2014   
  Tävlingsort  Sollentuna    Utskriftstid  17:03   
  Arrangör  Turebergs Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 mars 2014         
 
 
Gren 15, 400m Medley Damer ABC, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Christine Ekman  1994  Simklubben Neptun    1:09.84  2:24.27  3:50.90    4:59.50   
Hanna Jörlund  1991  Södertörns Simsällskap    1:12.32  2:28.63  3:54.71    5:05.31   
Emma Bring  1995  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 15, 400m Medley Damer ABC, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emma Varga  1997  Danderyds Sim Club For Swimmin    1:13.35  2:32.41  4:03.31    5:15.36   
Frida Berglund  1998  Danderyds Sim Club For Swimmin    1:15.17  2:38.69  4:13.10    5:25.48   
Rebecka Bergström  1997  Stockholmspolisens Sim IF    1:18.53  2:46.03  4:18.39    5:31.21   
Lena Westerlund  1998  Södertörns Simsällskap    1:18.76  2:51.15  4:35.46    5:55.72   
Milana Salih  1997  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
                     
 
Gren 15, 400m Medley Damer ABC, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Moa Lindahl  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    1:18.16  2:45.36  4:26.39    5:37.77   
Alba Croneborg  2000  Skuru Idrottsklubb    1:19.14  2:44.46  4:23.29    5:40.47   
Sigrid Loid  1999  Täby Sim    1:16.62  2:47.28  4:25.39    5:44.84   
Fanny Ek  1999  IF Åland    1:23.57  2:53.03  4:32.48    5:56.31   
Agnes Thomée  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    1:35.50  3:06.68  4:49.12    6:09.76   
Julia Augustsson  2000  Spårvägens Simförening    1:30.78  3:11.73  4:54.53    6:20.77   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  22 mars 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  17:03 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sollentuna Simfestival 2014    Utskriftsdatum  22 mars 2014   
  Tävlingsort  Sollentuna    Utskriftstid  17:25   
  Arrangör  Turebergs Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 mars 2014         
 
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar ABCD, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Hagström  1991  Södertörns Simsällskap    31.63        1:07.15   
Denis Marijanovic  1996  Södertörns Simsällskap    32.90        1:08.80   
Adam Alstermark  1996  Norrtälje Simklubb    33.04        1:11.32   
Arvid Persson  1990  Kanaans Simsällskap    32.81        1:11.41   
Sebastian Karlsson  1992  Stockholmspolisens Sim IF    34.64        1:13.69   
Anton Ekhult  1991  Saltsjöbadens Idrottsförening    34.86        1:13.78   
Martin Magnusson  1995  Norrtälje Simklubb    33.64        1:14.04   
Marcus Stolt  1995  Södertörns Simsällskap    34.40        1:14.36   
Martin Jareman  1996  Skuru Idrottsklubb    35.13        1:15.16   
10  Jens Haraldsson  1996  Solna Sundbyberg SS 04    35.28        1:15.76   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar ABCD, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Sjöblom Ahlström  1998  Spårvägens Simförening    32.91        1:08.98   
Hannes Hjärne  1997  Skuru Idrottsklubb    33.34        1:10.97   
Alexander Gabri  1997  Stockholmspolisens Sim IF    34.93        1:13.86   
Mattin Zarrabi  1998  Täby Sim    35.99        1:16.08   
Anton Carlsson  1998  Tyresö Simsällskap    35.73        1:16.91   
Thomas Näslund  1997  Stockholms Kappsimningsklubb    37.15        1:18.28   
Alexander Lund  1998  Tyresö Simsällskap    36.63        1:19.94   
Dennis Wilkman  1998  Stockholmspolisens Sim IF    38.30        1:22.57   
Felix Carlstedt  1998  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    39.49        1:25.49   
10  Mikael Karlsson  1998  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    41.08        1:28.00   
11  Teodor Eliasson  1998  Södertörns Simsällskap    42.68        1:29.52   
12  Oliver Simic  1998  Täby Sim    42.37        1:31.11   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar ABCD, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Pontus Jonsson  2000  Stockholmspolisens Sim IF    34.59        1:13.25   
Hugo Eriksson  1999  Turebergs Simklubb    34.55        1:13.78   
Isak Alin  1999  Täby Sim    35.29        1:13.85   
Olof Askling  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    35.00        1:14.16   
Sebastian Tufvesson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    34.60        1:15.16   
Gustav Barnå  1999  Täby Sim    36.90        1:17.14   
Victor Simic  2000  Täby Sim    38.35        1:20.49   
Felix Persson  2000  Södertörns Simsällskap    38.69        1:21.10   
Olle Hennert  1999  Solna Sundbyberg SS 04    39.40        1:22.16   
10  Eddie Eriksson  1999  IF Åland    38.53        1:23.35   
11  Niklas Steinholtz  2000  Tyresö Simsällskap    39.93        1:24.24   
12  Kenzo Buchli  2000  Stockholmspolisens Sim IF    40.56        1:24.99   
13  Oscar Törnquist  2000  Gustavsbergs Simsällskap    40.08        1:25.16   
14  Brian Ooi  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    41.90        1:28.83   
15  Hugo Strandberg  1999  Gustavsbergs Simsällskap    41.79        1:29.15   
16  Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb    43.43        1:31.64   
17  Alexander Berglund  2000  Spårvägens Simförening    43.92        1:32.26   
18  Erik Sidén  2000  Stockholmspolisens Sim IF    44.23        1:33.81   
19  Adam Karlsson  2000  Norrtälje Simklubb    46.09        1:36.00   
20  Raul Apaza Colque  2000  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    46.77        1:40.05   
21  David Toreborg  1999  Gustavsbergs Simsällskap    47.85        1:40.93   
22  Simon Kallvikbacka  1999  Södertörns Simsällskap    45.98        1:41.80   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar ABCD, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Fredrik Annergren  2001  Turebergs Simklubb    38.44        1:22.81   
Axel Nordén  2001  Täby Sim    40.24        1:25.53   
Andres Pöllänen  2001  Täby Sim    41.35        1:27.84   
Jonas Malmring  2001  Spårvägens Simförening    41.53        1:31.57   
Arvid Styrman  2002  Spårvägens Simförening    44.63        1:33.37   
Lukas Roosmark  2002  Täby Sim    45.26        1:34.36   
Erik Ahlqvist  2001  Täby Sim    45.61        1:36.68   
Adam Sehmi  2001  Södertörns Simsällskap    45.97        1:37.24   
Andreas Wallén  2002  Spårvägens Simförening    46.48        1:37.75   
10  Isak Nordin  2001  Turebergs Simklubb    46.37        1:38.23   
11  William Bernhardsson  2002  Spårvägens Simförening    48.05        1:39.31   
12  Ludvig Grape Glennhage  2001  Gustavsbergs Simsällskap    47.76        1:39.38   
13  Alexander Bergström  2002  Täby Sim    47.01        1:39.77   
14  Åke Swahn  2002  Södertörns Simsällskap    46.82        1:40.13   
15  Johan Allberg  2002  Skuru Idrottsklubb    48.20        1:40.71   
16  Herman Nilsson  2002  Spårvägens Simförening    47.59        1:40.89   
17  August Eriksson  2004  Turebergs Simklubb    48.37        1:41.37   
18  Ludvig Jansson  2002  Spårvägens Simförening    50.17        1:45.83   
19  Erik Kristiansson  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    49.99        1:46.43   
20  Aaron O´Malley  2002  Spårvägens Simförening    52.39        1:48.96   
21  Karl Lingham  2002  Täby Sim    53.48        1:50.53   
22  Martin Hallbäck  2001  Spårvägens Simförening    53.15        1:52.05   
23  Jacob Berhanu Birke  2002  Spårvägens Simförening    55.06        1:56.26   
24  Alexander Lehtonen Hebert  2002  Spårvägens Simförening    57.37        1:58.57   
25  Jonathan Pålsson  2002  Spårvägens Simförening    56.91        1:58.73   
Benjamin Banfi  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening            DNS   
Linus Öberg  2003  Spårvägens Simförening            DSQ   
Matyas Török  2002  Spårvägens Simförening            DSQ   
Wilhelm Muzikants  2001  Täby Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  22 mars 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  17:25 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sollentuna Simfestival 2014    Utskriftsdatum  22 mars 2014   
  Tävlingsort  Sollentuna    Utskriftstid  17:55   
  Arrangör  Turebergs Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 mars 2014         
 
 
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer ABCD, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Mattsson  1995  Simklubben Neptun            28.75   
Nathali Konrad  1993  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            28.92   
Lovisa Klarén  1992  Södertörns Simsällskap            29.14   
Emma Bring  1995  Stockholms Kappsimningsklubb            30.85   
Evelina Loftén  1996  Skuru Idrottsklubb            31.20   
Petra Güneri  1989  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            34.39   
Ida Jansson  1995  IF Åland            36.11   
Mikaela Söderberg  1996  IF Åland            43.54   
                     
 
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer ABCD, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Österman  1998  Danderyds Sim Club For Swimmin            30.25   
Jessica Berg  1998  Stockholmspolisens Sim IF            30.61   
Ayleen Burt  1997  Stockholmspolisens Sim IF            30.92   
Amanda Kimander  1997  Skuru Idrottsklubb            31.76   
Lise Öberg  1998  Skuru Idrottsklubb            33.11   
Rebecca Höglind  1998  Solna Sundbyberg SS 04            33.39   
Fanny Alstermark  1998  Norrtälje Simklubb            33.88   
Carolina Andersson  1998  Stockholms Kappsimningsklubb            34.12   
Mikaela Eriksson  1997  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            34.66   
10  Josefin Öster  1997  Södertörns Simsällskap            35.55   
11  Lena Westerlund  1998  Södertörns Simsällskap            36.03   
12  Sandra Persson  1998  Gustavsbergs Simsällskap            36.23   
13  Olivia Sundermeyer  1998  Skuru Idrottsklubb            37.32   
14  Sofia Karlsson  1997  Norrtälje Simklubb            37.50   
15  Astrid Olsson  1997  Täby Sim            38.42   
Klara Eklund  1998  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer ABCD, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Karlson  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            30.87   
Josefin Ossmyr  1999  Tyresö Simsällskap            31.44   
Jenny Ek  1999  IF Åland            31.84   
Hanna Hargsten  1999  Solna Sundbyberg SS 04            32.13   
Ida Pettersson  1999  Stockholmspolisens Sim IF            32.15   
Amanda Strömdahl  2000  Täby Sim            32.74   
Signe Nordegren  2000  Skuru Idrottsklubb            32.78   
Cornelia Jerresand  2000  Täby Sim