2018-10-23   11:46:08
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 1 Anderstorp

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  26 januari 2014   
  Tävlingsort  Anderstorp    Utskriftstid  11:08   
  Arrangör  Jönköping Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2014         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ishak Sabic  1999  Jönköpings Simsällskap    30.42  1:03.33  1:37.04    2:09.60   
Jakob Henningsson  1999  Jönköpings Simsällskap    30.14  1:03.01  1:37.44    2:11.09   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcus Holmquist  2000  Jönköpings Simsällskap    30.96  1:05.86  1:41.62    2:17.18   
Jesper Danielsson  2000  Jönköpings Simsällskap    32.35  1:08.78  1:47.93    2:27.54   
Marcus Vilhelmsson  2000  Jönköpings Simsällskap    33.47  1:10.41  1:49.51    2:29.08   
Hassan Asalya  2000  Jönköpings Simsällskap    34.71  1:15.44  2:00.27    2:45.15   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    32.35  1:07.54  1:44.71    2:22.24   
Oskar Hegmegi  2001  Jönköpings Simsällskap    34.43  1:14.36  1:57.49    2:38.98   
Mihajlo Drca  2001  Värnamo Simsällskap    33.40  1:13.50  1:56.93    2:39.23   
Patrik Petkoczi  2002  Jönköpings Simsällskap    36.35  1:18.75  2:05.99    2:48.22   
Karol Mozdzynski  2001  Jönköpings Simsällskap    37.56  1:20.27  2:08.50    2:54.35   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  26 januari 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  11:08 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  26 januari 2014   
  Tävlingsort  Anderstorp    Utskriftstid  11:08   
  Arrangör  Jönköping Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2014         
 
 
Gren 2, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Johansson  1997  Jönköpings Simsällskap    35.01  1:14.02  1:55.68    2:36.90   
Fanny Trollstad  1997  Värnamo Simsällskap    35.33  1:17.35  1:59.42    2:42.28   
Emma Hansson  1998  Jönköpings Simsällskap    36.44  1:23.66  2:16.68    3:08.21   
                     
 
Gren 2, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hanna Eriksson  1999  Jönköpings Simsällskap    35.91  1:17.29  1:59.57    2:40.15   
                     
 
Gren 2, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap    39.98  1:26.51  2:12.36    2:56.48   
Agnes Arberg  2001  Jönköpings Simsällskap    41.27  1:29.61  2:18.29    3:06.40   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  26 januari 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  11:08 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  26 januari 2014   
  Tävlingsort  Anderstorp    Utskriftstid  11:08   
  Arrangör  Jönköping Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2014         
 
 
Gren 3, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jakob Henningsson  1999  Jönköpings Simsällskap    35.07  1:12.25  1:50.84    2:28.08   
Ishak Sabic  1999  Jönköpings Simsällskap    40.40  1:21.10  2:03.06    2:44.18   
                     
 
Gren 3, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oskar Hegmegi  2001  Jönköpings Simsällskap    39.06  1:23.01  2:07.48    2:50.27   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  26 januari 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  11:08 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  26 januari 2014   
  Tävlingsort  Anderstorp    Utskriftstid  11:08   
  Arrangör  Jönköping Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2014         
 
 
Gren 4, 100m Frisim Damer, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Fanny Trollstad  1997  Värnamo Simsällskap    29.78        1:00.74   
Alice Müllern  1998  Jönköpings Simsällskap    30.74        1:04.56   
Elvira Davidsson  1996  Värnamo Simsällskap    31.98        1:07.70   
Emma Johansson  1997  Jönköpings Simsällskap    31.73        1:07.84   
Malin Jonsson  1998  Jönköpings Simsällskap    32.35        1:08.17   
Emma Hansson  1998  Jönköpings Simsällskap    32.75        1:08.69   
Elin Bjällmark  1998  Jönköpings Simsällskap    33.07        1:09.49   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Evelina Thollström  1999  Jönköpings Simsällskap    35.93        1:15.59   
Natasha Majbrink  1999  Värnamo Simsällskap    36.88        1:17.51   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alice Arberg  2000  Jönköpings Simsällskap    34.72        1:11.67   
Ellen Nilsson  2000  Värnamo Simsällskap    37.07        1:15.98   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap    31.85        1:06.71   
Emilia Prior  2001  Jönköpings Simsällskap    33.57        1:10.90   
Annie Hegmegi  2003  Jönköpings Simsällskap    34.56        1:11.32   
Matilda Brink  2001  Jönköpings Simsällskap    35.01        1:12.73   
Nadija Sabic  2002  Jönköpings Simsällskap    35.53        1:13.48   
Agnes Arberg  2001  Jönköpings Simsällskap    35.01        1:14.63   
Matilda Mild  2001  Anderstorps Simsällskap    36.68        1:14.75   
Fanny Klasson  2001  Jönköpings Simsällskap    36.59        1:17.52   
Tilda Lindström  2002  Jönköpings Simsällskap    37.04        1:18.49   
10  Sophie Einefors  2001  Värnamo Simsällskap    35.69        1:18.78   
11  Jennifer Jingmark  2003  Anderstorps Simsällskap    37.16        1:19.07   
12  Eira Malmkvist  2001  Jönköpings Simsällskap    36.78        1:19.08   
13  Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap    38.50        1:20.52   
14  Ebba Wilhelmsson  2001  Jönköpings Simsällskap    37.90        1:21.02   
15  Loretta Andric  2002  Anderstorps Simsällskap    40.59        1:26.40   
Karla Smoljan  2001  Gislaveds Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  26 januari 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  11:08 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  26 januari 2014   
  Tävlingsort  Anderstorp    Utskriftstid  11:07   
  Arrangör  Jönköping Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2014         
 
 
Gren 5, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Marcus Holmquist  2000  Jönköpings Simsällskap    1:08.56  2:22.00  3:35.42    4:47.25   
Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap    1:15.81  2:37.32  3:57.70    5:16.88   
Jesper Danielsson  2000  Jönköpings Simsällskap    1:15.71  2:37.39  3:57.72    5:18.35   
Marcus Vilhelmsson  2000  Jönköpings Simsällskap    1:18.32  2:40.50  4:01.70    5:23.05   
Hassan Asalya  2000  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    1:10.15  2:25.91  3:44.70    5:04.96   
Mihajlo Drca  2001  Värnamo Simsällskap    1:20.05  2:46.63  4:13.64    5:36.87   
Patrik Petkoczi  2002  Jönköpings Simsällskap    1:24.97  2:53.84  4:24.66    5:48.17   
Karol Mozdzynski  2001  Jönköpings Simsällskap    1:28.76  3:06.35  4:44.35    6:19.68   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  26 januari 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  11:07 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  26 januari 2014   
  Tävlingsort  Anderstorp    Utskriftstid  12:25   
  Arrangör  Jönköping Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2014         
 
 
Gren 6, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Malin Jonsson  1998  Jönköpings Simsällskap    1:19.40  2:43.27  4:08.18  5:33.93  21:04.77   
          7:00.16  8:25.62  9:49.70  11:15.08     
          12:39.81  14:05.14  15:30.50  16:55.74     
          18:19.18  19:43.04         
Elin Bjällmark  1998  Jönköpings Simsällskap    1:23.80  2:52.26  4:19.47  5:45.55  21:36.61   
          7:10.88  8:37.41  10:03.89  11:27.89     
          12:57.76  14:20.96  15:50.10  17:18.65     
          18:46.46  20:12.65         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Hanna Eriksson  1999  Jönköpings Simsällskap    1:12.70  2:28.76  3:44.83  5:01.32  19:04.72   
          6:17.63  7:33.77  8:51.27  10:08.90     
          11:26.54  12:44.60  14:02.27  15:19.11     
          16:34.54  17:51.57         
Evelina Thollström  1999  Jönköpings Simsällskap    1:29.54  3:07.48  4:48.58  6:30.32  24:42.75   
          8:11.83  9:52.23  11:33.90  13:13.96     
          14:54.70  16:35.82  18:14.13  19:52.77     
          21:30.13  23:08.19         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Alice Arberg  2000  Jönköpings Simsällskap    1:16.24  2:38.77  4:01.29  5:23.53  20:45.79   
          6:48.18  8:12.27  9:35.31  10:58.40     
          12:23.84  13:46.62  15:11.61  16:35.62     
          17:58.32  19:21.09         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap    1:22.70  2:49.05  4:13.07  5:35.38  20:15.14   
          6:56.25  8:17.34  9:38.76  10:59.79     
          12:20.94  13:39.93  14:59.63  16:19.39     
          17:38.82  18:57.63         
Agnes Arberg  2001  Jönköpings Simsällskap    1:26.46  2:53.30  4:19.65  5:47.21  21:51.86   
          7:14.17  8:41.35  10:09.92  11:34.73     
          13:01.45  14:30.96  16:00.49  17:28.33     
          18:53.62  20:24.11         
Matilda Brink  2001  Jönköpings Simsällskap    1:22.24  2:47.56  4:13.19  5:38.36  22:06.57   
          7:04.36  8:31.94  9:59.75  11:27.50     
          12:58.38  14:30.08  16:01.78  17:34.42     
          19:07.20  20:38.27         
Nadija Sabic  2002  Jönköpings Simsällskap    1:28.76  3:01.85  4:34.35  6:08.11  23:03.99   
          7:41.05  9:14.28  10:46.94  12:19.73     
          13:53.75  15:26.25  16:58.91  18:31.77     
          20:04.79  21:39.07         
Fanny Klasson  2001  Jönköpings Simsällskap    1:24.23  2:56.29  4:27.95  6:01.45  23:11.52   
          7:35.17  9:09.32  10:43.44  12:18.06     
          13:50.63  15:21.51  16:53.55  18:30.51     
          20:06.37  21:42.24         
Annie Hegmegi  2003  Jönköpings Simsällskap    1:27.81  3:03.38  4:38.09  6:12.50  23:19.16   
          7:49.09  9:23.93  10:58.98  12:33.74     
          14:08.80  15:42.86  17:17.48  18:49.45     
          20:22.71  21:54.98         
Tilda Lindström  2002  Jönköpings Simsällskap    1:28.34  3:01.81  4:34.67  6:08.73  23:44.42   
          7:43.76  9:18.67  10:55.45  12:33.16     
          14:10.66  15:48.01  17:23.32  19:00.89     
          20:37.45  22:13.02         
Eira Malmkvist  2001  Jönköpings Simsällskap    1:31.58  3:11.01  4:51.68  6:30.20  25:06.12   
          8:10.09  9:48.77  11:29.66  13:10.83     
          14:53.46  16:36.68  18:20.41  20:04.89     
          21:47.03  23:26.78         
Ebba Wilhelmsson  2001  Jönköpings Simsällskap    1:31.00  3:10.98  4:50.18  6:33.79  25:09.55   
          8:18.05  10:02.15  11:44.96  13:27.67     
          15:10.95  16:53.50  18:34.65  20:17.02     
          21:57.24  23:36.31         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  26 januari 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  12:25 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  26 januari 2014   
  Tävlingsort  Anderstorp    Utskriftstid  14:33   
  Arrangör  Jönköping Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2014         
 
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ishak Sabic  1999  Jönköpings Simsällskap    34.51        1:11.93   
Jakob Henningsson  1999  Jönköpings Simsällskap    35.91        1:17.59   
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap    33.91        1:16.69   
Jesper Danielsson  2000  Jönköpings Simsällskap    36.22        1:21.94   
Marcus Vilhelmsson  2000  Jönköpings Simsällskap    38.66        1:22.54   
Hassan Asalya  2000  Jönköpings Simsällskap    41.06        1:34.83   
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    33.82        1:12.50   
Oskar Hegmegi  2001  Jönköpings Simsällskap    39.75        1:26.45   
Mihajlo Drca  2001  Värnamo Simsällskap    44.28        1:42.07   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  26 januari 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  14:33 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  26 januari 2014   
  Tävlingsort  Anderstorp    Utskriftstid  14:44   
  Arrangör  Jönköping Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2014         
 
 
Gren 8, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Fanny Trollstad  1997  Värnamo Simsällskap    35.19        1:11.56   
Alice Müllern  1998  Jönköpings Simsällskap    36.97        1:15.24   
Emma Johansson  1997  Jönköpings Simsällskap    37.14        1:15.61   
Emma Hansson  1998  Jönköpings Simsällskap    39.32        1:18.83   
Malin Jonsson  1998  Jönköpings Simsällskap    39.14        1:20.60   
Elin Bjällmark  1998  Jönköpings Simsällskap    42.84        1:27.14   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hanna Eriksson  1999  Jönköpings Simsällskap    37.81        1:16.44   
Natasha Majbrink  1999  Värnamo Simsällskap    41.79        1:26.52   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alice Arberg  2000  Jönköpings Simsällskap    44.01        1:29.36   
Ellen Nilsson  2000  Värnamo Simsällskap    46.30        1:37.16   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Agnes Arberg  2001  Jönköpings Simsällskap    38.44        1:18.36   
Emilia Prior  2001  Jönköpings Simsällskap    40.66        1:22.33   
Nadija Sabic  2002  Jönköpings Simsällskap    41.35        1:23.72   
Annie Hegmegi  2003  Jönköpings Simsällskap    42.18        1:25.49   
Jennifer Jingmark  2003  Anderstorps Simsällskap    41.46        1:25.82   
Sophie Einefors  2001  Värnamo Simsällskap    41.91        1:26.19   
Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap    42.42        1:27.61   
Matilda Brink  2001  Jönköpings Simsällskap    43.29        1:29.01   
Fanny Klasson  2001  Jönköpings Simsällskap    43.43        1:29.91   
10  Tilda Lindström  2002  Jönköpings Simsällskap    44.75        1:32.15   
11  Eira Malmkvist  2001  Jönköpings Simsällskap    47.85        1:36.84   
12  Loretta Andric  2002  Anderstorps Simsällskap    49.36        1:41.39   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  26 januari 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  14:44 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  26 januari 2014   
  Tävlingsort  Anderstorp    Utskriftstid  15:00   
  Arrangör  Jönköping Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2014         
 
 
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap    1:22.20  2:52.01  4:36.26    5:59.54   
                     
 
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    1:19.80  2:47.66  4:23.09    5:35.17   
Patrik Petkoczi  2002  Jönköpings Simsällskap    1:57.74  3:37.03  5:27.17    6:55.23   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  26 januari 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:00 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  26 januari 2014   
  Tävlingsort  Anderstorp    Utskriftstid  15:16   
  Arrangör  Jönköping Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2014         
 
 
Gren 10, 200m Medley Damer, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Fanny Trollstad  1997  Värnamo Simsällskap    33.89  1:13.13  1:59.96    2:34.37   
Emma Johansson  1997  Jönköpings Simsällskap    33.82  1:16.63  2:03.40    2:40.16   
Elvira Davidsson  1996  Värnamo Simsällskap    35.51  1:21.85  2:07.67    2:45.49   
Malin Jonsson  1998  Jönköpings Simsällskap    37.71  1:22.59  2:09.85    2:49.20   
Elin Bjällmark  1998  Jönköpings Simsällskap    43.21  1:32.40  2:25.91    3:03.19   
                     
 
Gren 10, 200m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Natasha Majbrink  1999  Värnamo Simsällskap    45.76  1:33.59  2:24.51    3:07.34   
Evelina Thollström  1999  Jönköpings Simsällskap    43.24  1:34.38  2:31.89    3:17.14   
                     
 
Gren 10, 200m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ellen Nilsson  2000  Värnamo Simsällskap    46.01  1:38.51  2:37.61    3:19.98   
Alice Arberg  2000  Jönköpings Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap    35.57  1:19.83  2:04.36    2:40.65   
Annie Hegmegi  2003  Jönköpings Simsällskap    37.94  1:25.17  2:19.82    3:00.73   
Emilia Prior  2001  Jönköpings Simsällskap    40.05  1:26.49  2:22.48    3:00.82   
Agnes Arberg  2001  Jönköpings Simsällskap    39.16  1:25.08  2:24.62    3:03.55   
Matilda Mild  2001  Anderstorps Simsällskap    40.42  1:29.60  2:23.18    3:06.53   
Sophie Einefors  2001  Värnamo Simsällskap    44.43  1:33.93  2:26.89    3:09.69   
Matilda Brink  2001  Jönköpings Simsällskap    43.81  1:33.73  2:28.35    3:11.16   
Ebba Wilhelmsson  2001  Jönköpings Simsällskap    45.01  1:34.80  2:29.93    3:13.88   
Fanny Klasson  2001  Jönköpings Simsällskap    43.16  1:34.42  2:32.02    3:14.79   
10  Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap    45.55  1:34.50  2:32.82    3:16.33   
11  Jennifer Jingmark  2003  Anderstorps Simsällskap    44.12  1:30.54  2:34.15    3:16.83   
12  Tilda Lindström  2002  Jönköpings Simsällskap    49.30  1:41.63  2:43.17    3:26.82   
13  Loretta Andric  2002  Anderstorps Simsällskap    50.17  1:43.78  2:45.68    3:34.72   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  26 januari 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:16 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  26 januari 2014   
  Tävlingsort  Anderstorp    Utskriftstid  15:30   
  Arrangör  Jönköping Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2014         
 
 
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Vilhelmsson  2000  Jönköpings Simsällskap    38.67        1:20.45   
Marcus Holmquist  2000  Jönköpings Simsällskap    40.95        1:26.62   
Jesper Danielsson  2000  Jönköpings Simsällskap    42.36        1:30.95   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mihajlo Drca  2001  Värnamo Simsällskap    46.10        1:34.34   
Karol Mozdzynski  2001  Jönköpings Simsällskap    44.88        1:37.48   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  26 januari 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:30 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  26 januari 2014   
  Tävlingsort  Anderstorp    Utskriftstid  15:43   
  Arrangör  Jönköping Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2014         
 
 
Gren 12, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alice Müllern  1998  Jönköpings Simsällskap    39.40  1:22.36  2:07.11    2:50.15   
Emma Hansson  1998  Jönköpings Simsällskap    40.49  1:26.52  2:13.20    2:57.87   
Elvira Davidsson  1996  Värnamo Simsällskap    41.13  1:27.79  2:14.78    3:01.64   
                     
 
Gren 12, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Natasha Majbrink  1999  Värnamo Simsällskap    44.36  1:34.28  2:25.44    3:16.71   
Hanna Eriksson  1999  Jönköpings Simsällskap    45.88  1:37.24  2:29.90    3:21.53   
Evelina Thollström  1999  Jönköpings Simsällskap    52.16  1:48.55  2:46.72    3:41.84   
                     
 
Gren 12, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap    43.50  1:30.01  2:16.61    3:00.10   
Nadija Sabic  2002  Jönköpings Simsällskap    46.54  1:39.77  2:33.11    3:24.97   
Matilda Mild  2001  Anderstorps Simsällskap    47.96  1:40.97  2:35.65    3:27.45   
Matilda Brink  2001  Jönköpings Simsällskap    48.11  1:40.63  2:34.71    3:31.18   
Eira Malmkvist  2001  Jönköpings Simsällskap    48.47  1:43.60  2:39.24    3:33.71   
Ebba Wilhelmsson  2001  Jönköpings Simsällskap    50.85  1:50.39  2:50.70    3:47.76   
Karla Smoljan  2001  Gislaveds Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  26 januari 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:43 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  26 januari 2014   
  Tävlingsort  Anderstorp    Utskriftstid  16:19   
  Arrangör  Jönköping Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2014         
 
 
Gren 13, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Jakob Henningsson  1999  Jönköpings Simsällskap    1:08.58  2:23.55  3:35.80  4:49.92  9:39.22   
          6:02.24  7:15.91  8:29.06       
                     
 
Gren 13, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Marcus Holmquist  2000  Jönköpings Simsällskap    1:10.04  2:25.92  3:42.11  4:57.90  9:56.09   
          6:13.88  7:29.41  8:44.27       
Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap    1:15.89  2:38.04  4:01.84  5:24.86  10:50.94   
          6:46.68  8:09.17  9:31.09       
Hassan Asalya  2000  Jönköpings Simsällskap            DNF   
                     
                     
 
Gren 13, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    1:13.16  2:31.99  3:51.82  5:12.49  10:23.82   
          6:31.33  7:50.44  9:09.65       
Oskar Hegmegi  2001  Jönköpings Simsällskap    1:21.06  2:49.46  4:19.63  5:47.27  11:29.61   
          7:14.55  8:41.13  10:06.42       
Patrik Petkoczi  2002  Jönköpings Simsällskap    1:29.69  3:00.56  4:30.72  5:57.51  11:43.46   
          7:24.19  8:51.80  10:21.44       
Karol Mozdzynski  2001  Jönköpings Simsällskap    1:28.64  3:07.80  4:50.49  6:31.71  13:07.28   
          8:11.63  9:52.42  11:32.28       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  26 januari 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  16:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner