Resultat för Regionsmesterskaber Nordjylland 2014
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag 09:30
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2014 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 | |||
Stævne by | Skagen | Udskriftstidspunkt | 17:18 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 20, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Smut Stor 20 | 1997 | 439 | 2:02.66 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Lenette Nielsen | 1997 | 28.84 | 28.84 | |||||||
Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 32.90 | 1:01.74 | |||||||
Caroline Christensen | 1999 | 30.61 | 1:32.35 | |||||||
Martha Moeslund | 1998 | 30.31 | 2:02.66 | |||||||
2 | S68 1 20 | 1996 | 407 | 2:05.81 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Sgne Christensen | 2001 | 35.46 | 35.46 | |||||||
Sofie Rasmussen | 1999 | 29.19 | 1:04.65 | |||||||
Anne Tollerup | 1998 | 30.75 | 1:35.40 | |||||||
Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 30.41 | 2:05.81 | |||||||
3 | Bsk08-Super Piger 20 | 1996 | 332 | 2:14.58 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Louise Bach Andersen | 2001 | 29.57 | 29.57 | |||||||
Sisse Grubak Simonsen | 1996 | 30.57 | 1:00.14 | |||||||
Emma Viborg Larsen | 2001 | 37.81 | 1:37.95 | |||||||
Josephine Dunker | 1999 | 36.63 | 2:14.58 | |||||||
4 | Piger 2 Pingvinen 20 | 1996 | 320 | 2:16.23 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 30.81 | 30.81 | |||||||
Michelle Munch Carlsen | 1996 | 35.01 | 1:05.82 | |||||||
Trine Bak | 1998 | 36.68 | 1:42.50 | |||||||
Caroline Sindal Bøgedal | 2000 | 33.73 | 2:16.23 | |||||||
5 | Skagen Damer 20 | 1997 | 312 | 2:17.39 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Karoline Nielsen | 1997 | 33.45 | 33.45 | |||||||
Anine B. Mariegaard | 2001 | 37.87 | 1:11.32 | |||||||
Maria Ottesen | 1999 | 33.90 | 1:45.22 | |||||||
Jannie Burmeister | 1998 | 32.17 | 2:17.39 | |||||||
6 | Smut Mellem 20 | 1997 | 250 | 2:27.99 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Anne Rasmussen Sand | 2000 | 33.11 | 33.11 | |||||||
Emilie Morberg Andersen | 1997 | 37.47 | 1:10.58 | |||||||
Ida Christensen | 2001 | 39.12 | 1:49.70 | |||||||
Josephine Strøm Hansen | 2000 | 38.29 | 2:27.99 | |||||||
- | Nord Piger 1 20 | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Sigrid Jensen | 1999 | |||||||||
Waraphorn Champeng | 1999 | |||||||||
Sandra Sloth Østergaard | 1997 | |||||||||
Simone Sloth Østergaard | 2000 | DNS | ||||||||
Løb 20, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Aalborg Piger 1 20 | 1998 | 398 | 2:06.72 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Camilla Johannesen | 1999 | 31.02 | 31.02 | |||||||
Caroline Schøn | 2001 | 30.06 | 1:01.08 | |||||||
Signe Rosendal | 2000 | 31.87 | 1:32.95 | |||||||
Rikke M Pedersen | 1998 | 33.77 | 2:06.72 | |||||||
2 | Aalborg Piger 3 20 | 1999 | 334 | 2:14.32 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Mie Mellerup | 2000 | 33.99 | 33.99 | |||||||
Line Sloth Holm | 2001 | 32.16 | 1:06.15 | |||||||
Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 34.31 | 1:40.46 | |||||||
Caroline Zimmer | 1999 | 33.86 | 2:14.32 | |||||||
3 | Sæby Piger 20 | 1999 | 294 | 2:20.19 | ||||||
Sæby Svømmeklub SSK | ||||||||||
Ida Kristensen | 2001 | 35.97 | 35.97 | |||||||
Nete Madsen | 2001 | 34.16 | 1:10.13 | |||||||
Maiken Sørensen | 1999 | 34.95 | 1:45.08 | |||||||
Sisse Fischer | 2002 | 35.11 | 2:20.19 | |||||||
4 | Thisted Piger 1 20 | 1999 | 292 | 2:20.43 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Anette Poulsen | 1999 | 32.79 | 32.79 | |||||||
Sarah Andersen | 1999 | 30.90 | 1:03.69 | |||||||
Helena Kristensen | 2000 | 35.29 | 1:38.98 | |||||||
Line Tinggaard | 2000 | 41.45 | 2:20.43 | |||||||
5 | S T Aabybro Cr Piger | 1998 | 266 | 2:24.90 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Andrea Zanchetta | 2000 | 34.91 | 34.91 | |||||||
Freja Emborg Sørensen | 1999 | 32.07 | 1:06.98 | |||||||
Emma Rose Treney | 2002 | 43.84 | 1:50.82 | |||||||
Stine Boye Kristiansen | 1998 | 34.08 | 2:24.90 | |||||||
Løb 20, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Piger 1 Pingvinen 20 | 2000 | 387 | 2:07.96 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | 31.51 | 31.51 | |||||||
Lærke Juul Nielsen | 2000 | 31.88 | 1:03.39 | |||||||
Maria Rye | 2001 | 33.68 | 1:37.07 | |||||||
Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 30.89 | 2:07.96 | |||||||
2 | Aalborg Piger 2 20 | 2000 | 357 | 2:11.38 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Emma Lund | 2000 | 33.91 | 33.91 | |||||||
Camilla Outzen | 2000 | 32.64 | 1:06.55 | |||||||
Maja Meinert | 2001 | 32.38 | 1:38.93 | |||||||
Helena M. S. Sørensen | 2001 | 32.45 | 2:11.38 | |||||||
3 | Aalborg Piger 5 20 | 2000 | 246 | 2:28.64 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Ellen Damsgaard | 2000 | 36.03 | 36.03 | |||||||
Caroline Rytter Nielsen | 2002 | 38.95 | 1:14.98 | |||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 34.91 | 1:49.89 | |||||||
Emma Ildal Djørup | 2002 | 38.75 | 2:28.64 | |||||||
4 | S68 2 20 | 2000 | 245 | 2:28.90 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Anne Kopp Drewsen | 2001 | 48.56 | 48.56 | |||||||
Astrid Yde | 2000 | 33.38 | 1:21.94 | |||||||
Marie Brandt Pedersen | 2000 | 32.38 | 1:54.32 | |||||||
Camilla D. Hansen | 2000 | 34.58 | 2:28.90 | |||||||
5 | Thisted Piger 2 20 | 2000 | 244 | 2:29.22 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Camilla Kjær | 2003 | 39.76 | 39.76 | |||||||
Anne Sofie Brodersen | 2001 | 35.75 | 1:15.51 | |||||||
Marie Kæseler Nielsen | 2000 | 36.06 | 1:51.57 | |||||||
Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 37.65 | 2:29.22 | |||||||
6 | Aalborg Piger 6 20 | 2000 | 228 | 2:32.49 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Freja Romanski | 2003 | 38.19 | 38.19 | |||||||
Anne Fruergaard | 2001 | 37.30 | 1:15.49 | |||||||
Frederikke G. Christensen | 2000 | 36.52 | 1:52.01 | |||||||
Cecilie Holst | 2002 | 40.48 | 2:32.49 | |||||||
7 | S68 3 20 | 2001 | 177 | 2:45.97 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Zarah Heden Mortensen | 2002 | 42.91 | 42.91 | |||||||
Maiken Kjærsgaard | 2002 | 40.10 | 1:23.01 | |||||||
Kathrine Steffensen | 2001 | 42.17 | 2:05.18 | |||||||
Cecilie V Jensen | 2002 | 40.79 | 2:45.97 | |||||||
8 | Aalborg Piger 7 20 | 2001 | 141 | 2:59.09 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Iben Kjær Bengtson | 2002 | 43.42 | 43.42 | |||||||
Laura Rønde Balleby | 2002 | 45.69 | 1:29.11 | |||||||
Liv Lindberg Nielsen | 2001 | 39.89 | 2:09.00 | |||||||
Laura Lund | 2003 | 50.09 | 2:59.09 | |||||||
Løb 20, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Aalborg Piger 4 20 | 2002 | 300 | 2:19.28 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Ida S Olesen | 2003 | 33.41 | 33.41 | |||||||
Sofie Hein Rimmen | 2002 | 34.92 | 1:08.33 | |||||||
Lea Serup Schøn | 2002 | 35.69 | 1:44.02 | |||||||
Mitzi D. Jensen | 2002 | 35.26 | 2:19.28 | |||||||
2 | Smut Små 20 | 2002 | 272 | 2:23.77 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 34.30 | 34.30 | |||||||
Signe Thomsen | 2003 | 38.60 | 1:12.90 | |||||||
Maibritt Christensen | 2003 | 39.29 | 1:52.19 | |||||||
Mille Moeslund Lausen | 2002 | 31.58 | 2:23.77 | |||||||
3 | Thisted Piger 3 20 | 2002 | 271 | 2:24.09 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Selma Pruzljanin | 2003 | 37.15 | 37.15 | |||||||
Julie Kappel Petersen | 2002 | 37.04 | 1:14.19 | |||||||
Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 36.30 | 1:50.49 | |||||||
Karoline Sørensen | 2002 | 33.60 | 2:24.09 | |||||||
4 | Nord Piger 2 20 | 2002 | 254 | 2:27.18 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Cecilie Væver | 2002 | 33.93 | 33.93 | |||||||
Lærke Bjerre Tange | 2002 | 36.57 | 1:10.50 | |||||||
Lærke Als | 2002 | 39.34 | 1:49.84 | |||||||
Charlotte S. Jensen | 2002 | 37.34 | 2:27.18 | |||||||
5 | Bsk08-Baywatch Girls 20 | 2002 | 192 | 2:41.57 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 35.40 | 35.40 | |||||||
Ida Rom Weikert | 2002 | 36.99 | 1:12.39 | |||||||
Amalie L Nielsen | 2002 | 42.99 | 1:55.38 | |||||||
Johanne Jensen | 2002 | 46.19 | 2:41.57 | |||||||
6 | S68 4 20 | 2003 | 147 | 2:56.30 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Emma Jensen | 2003 | 55.19 | 55.19 | |||||||
Lærke Høgsted | 2003 | 35.37 | 1:30.56 | |||||||
Lærke Asmussen | 2003 | 41.62 | 2:12.18 | |||||||
Sara Bundgaard | 2003 | 44.12 | 2:56.30 | |||||||
7 | Aalborg Piger 8 20 | 2003 | 125 | 3:06.11 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Nikoline V Gallop | 2003 | 48.08 | 48.08 | |||||||
Anna Toft Petersen | 2004 | 42.13 | 1:30.21 | |||||||
Karoline L. Kristensen | 2003 | 42.86 | 2:13.07 | |||||||
Zille Haarh Svendsen | 2004 | 53.04 | 3:06.11 | |||||||
8 | Skagen Damer 2 20 | 2002 | 95 | 3:24.12 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Linea Kolbe Thomsen | 2004 | 41.83 | 41.83 | |||||||
Helene Gaardestrup | 2004 | 53.27 | 1:35.10 | |||||||
Josefine T.k Pedersen | 2002 | 50.63 | 2:25.73 | |||||||
Thilde K. Ottesen | 2005 | 58.39 | 3:24.12 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 |
Licens til Skagen Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:18 |