Resultater for Regionsmesterskaber Nordjylland 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 09:30
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2014 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 | |||
Stævne by | Skagen | Udskriftstidspunkt | 14:57 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sisse Grubak Simonsen | 1996 | 458 | 30.16 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
2 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 452 | 30.28 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
3 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 431 | 30.77 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Katrine Kristensen | 1997 | 421 | 31.00 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
5 | Sabina Christensen | 1997 | 334 | 33.49 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Rikke Blach | 1997 | 279 | 35.57 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
7 | Sandra Sloth Østergaard | 1997 | 269 | 36.01 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Rasmussen | 1999 | 501 | 29.27 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | 471 | 29.88 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anne Tollerup | 1998 | 447 | 30.40 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Camilla Johannesen | 1999 | 446 | 30.41 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Josefine B. Rasmussen | 1998 | 416 | 31.13 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
6 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 413 | 31.20 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Freja Emborg Sørensen | 1999 | 407 | 31.35 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
8 | Mathilde Hedemand | 1999 | 376 | 32.20 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
9 | Stine Boye Kristiansen | 1998 | 340 | 33.31 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
10 | Laura Ragnarsdottir | 1998 | 331 | 33.61 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Caroline Zimmer | 1999 | 327 | 33.74 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Waraphorn Champeng | 1999 | 286 | 35.25 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
13 | Cecilie N. Eftevand | 1999 | 273 | 35.82 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Trine Bak | 1998 | 259 | 36.46 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Schøn | 2001 | 440 | 30.56 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 434 | 30.70 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
3 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | 384 | 31.98 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Signe Rosendal | 2000 | 381 | 32.07 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | 373 | 32.29 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
6 | Astrid Yde | 2000 | 369 | 32.40 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 365 | 32.52 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
8 | Maja Meinert | 2001 | 357 | 32.75 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Camilla Outzen | 2000 | 349 | 33.02 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Caroline Sindal Bøgedal | 2000 | 340 | 33.29 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
11 | Emma Lund | 2000 | 331 | 33.59 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Camilla D. Hansen | 2000 | 330 | 33.62 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Stine Frederiksen | 2001 | 330 | 33.63 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
14 | Line Teilberg Madsen | 2000 | 309 | 34.37 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Maria Rye | 2001 | 301 | 34.66 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
16 | Maria Kold Kristensen | 2000 | 286 | 35.27 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
17 | Emilia Nielsen | 2000 | 285 | 35.29 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
18 | Andrea Zanchetta | 2000 | 282 | 35.44 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
19 | Anne Sofie Brodersen | 2001 | 272 | 35.86 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Anine B. Mariegaard | 2001 | 259 | 36.44 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
21 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 256 | 36.60 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
22 | Ellen Damsgaard | 2000 | 243 | 37.23 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Selina Munch Carlsen | 2001 | 241 | 37.36 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
24 | Sofie S. Madsen | 2001 | 233 | 37.76 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
25 | Ida Christensen | 2001 | 221 | 38.44 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
26 | Simone Sloth Østergaard | 2000 | 213 | 38.92 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
27 | Sofie Elise Schmidt | 2001 | 138 | 44.89 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
28 | Anne Kopp Drewsen | 2001 | 106 | 49.12 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 391 | 31.78 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Ida S Olesen | 2003 | 366 | 32.49 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Hein Rimmen | 2002 | 333 | 33.53 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Karoline Sørensen | 2002 | 324 | 33.83 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lea Serup Schøn | 2002 | 302 | 34.64 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lærke Høgsted | 2003 | 292 | 35.02 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 292 | 35.04 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
8 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 284 | 35.37 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sisse Fischer | 2002 | 284 | 35.37 | ||||||
Sæby Svømmeklub SSK | ||||||||||
10 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | 255 | 36.64 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
11 | Ida Rom Weikert | 2002 | 253 | 36.72 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
12 | Selma Pruzljanin | 2003 | 249 | 36.91 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 245 | 37.13 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 245 | 37.14 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Cecilie V Jensen | 2002 | 225 | 38.22 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Maibritt Christensen | 2003 | 212 | 38.99 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
17 | Signe Thomsen | 2003 | 206 | 39.33 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
18 | Lærke Als | 2002 | 199 | 39.77 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
19 | Camilla Kjær | 2003 | 193 | 40.19 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Lærke Asmussen | 2003 | 175 | 41.52 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
21 | Sofia Bak | 2002 | 175 | 41.56 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
22 | Sandra Søborg Pedersen | 2002 | 172 | 41.80 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
23 | Zarah Heden Mortensen | 2002 | 163 | 42.54 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
24 | Laura Rønde Balleby | 2002 | 160 | 42.74 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Sara Bundgaard | 2003 | 149 | 43.82 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
26 | Emma Rose Treney | 2002 | 145 | 44.21 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
27 | Thea Holm Thomsen | 2003 | 143 | 44.42 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Nikoline V Gallop | 2003 | 137 | 45.03 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Johanne Jensen | 2002 | 121 | 46.96 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
30 | Signe Christensen | 2002 | 121 | 46.98 | ||||||
Sæby Svømmeklub SSK | ||||||||||
31 | Josefine T.k Pedersen | 2002 | 118 | 47.29 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
32 | Naja Bralic | 2002 | 114 | 47.87 | ||||||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
33 | Christine Nielsen | 2002 | 110 | 48.45 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
34 | Mathilde Aagaard | 2002 | 104 | 49.33 | ||||||
Sæby Svømmeklub SSK | ||||||||||
35 | Louise Høeg | 2003 | 102 | 49.66 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Ida Troldborg | 2003 | 80 | 53.88 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
37 | Emma Jensen | 2003 | 76 | 54.70 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
38 | Angelina Nørgaard | 2003 | 70 | 56.28 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Cecilie Væver | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Emma Hansen | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
- | Johanne E. Freundlich | 2003 | DSQ | ej berøring v afslut | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Linea Kolbe Thomsen | 2004 | 196 | 40.02 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anna Toft Petersen | 2004 | 173 | 41.72 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Louise Lie Thisted | 2005 | 133 | 45.47 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Laura S. Olesen | 2005 | 133 | 45.48 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Helene Gaardestrup | 2004 | 120 | 47.09 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
6 | Astrid Hassing | 2004 | 117 | 47.43 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
7 | Marie Martens Christensen | 2004 | 100 | 49.98 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
8 | Thilde K. Ottesen | 2005 | 71 | 56.01 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 |
Licens til Skagen Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:57 |