2019-12-07   02:46:06
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Åbergs Museum Cup 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Åbergs MUSeum Cup 2014    Utskriftsdatum  21 september 2014   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  09:38   
  Arrangör  Bålsta SK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 september 2014         
 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Matilda Lindgren  2004  Västerås Simsällskap    23.36        49.46   
Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04    23.84        49.82   
Mikaela Wendel-Haak  2004  Solna Sundbyberg SS 04    23.61        50.14   
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04    23.09        50.18   
Louise Hertegren  2004  Järfälla Simsällskap    23.17        50.39   
Tea Persson  2004  Bålsta Simklubb    23.47        51.91   
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena    24.00        51.98   
Elina Lejonqvist  2004  Järfälla Simsällskap    24.40        52.04   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena    24.69        52.93   
10  Sofia Hansen  2004  Järfälla Simsällskap    24.33        53.24   
11  Emily Sandberg  2004  Bålsta Simklubb    25.98        54.20   
12  Astrid Engström  2004  Västerås Simsällskap    25.21        54.45   
13  Amanda Wensmark  2005  Järfälla Simsällskap    25.24        54.55   
14  Alicia Budden  2004  Bålsta Simklubb    26.20        55.00   
15  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena    27.20        57.81   
16  Fanny Andersson  2004  Västerås Simsällskap    27.06        57.88   
17  Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb    27.49        58.55   
18  Boel Jägerskog  2005  Järfälla Simsällskap    26.66        59.18   
19  Olivia Halfar  2005  Järfälla Simsällskap    27.64        59.71   
20  Alma Norgren  2004  Bålsta Simklubb    29.57        1:01.56   
21  Sofia Ingemansson  2004  Bålsta Simklubb    28.88        1:03.14   
22  Isabel Frykman  2005  Bålsta Simklubb    31.25        1:05.83   
23  Ingrid Lindqvist  2005  Upplands-Bro Simsällskap    31.08        1:08.09   
24  Elsa Kjellström  2006  Upplands-Bro Simsällskap    33.65        1:19.56   
Ebba Billström  2004  Strängnäs Simklubb            DSQ   
Elin Lindqvist  2004  Järfälla Simsällskap            DSQ   
Emma Söderberg  2004  Järfälla Simsällskap            DSQ   
Moa Kvarnlöf  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    17.91        38.53   
Sofia Karls  2002  Solna Sundbyberg SS 04    19.55        40.73   
Elina Berg  2002  Gimo Simsällskap    19.60        42.61   
Nora Segerström  2002  Kanaans Simsällskap    20.26        44.08   
Tova Magnusson  2002  Bålsta Simklubb    20.00        44.73   
Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04    21.46        45.56   
Josefine Iwarson  2003  Järfälla Simsällskap    21.72        45.91   
Amelie Muhr  2003  Västerås Simsällskap    21.61        45.94   
Amanda Nevall  2002  Solna Sundbyberg SS 04    21.28        46.01   
10  Therese Moberg  2003  Järfälla Simsällskap    22.09        47.30   
11  Louise Haglund  2003  Strängnäs Simklubb    22.95        47.55   
12  Naomi Sterling  2002  Upplands-Bro Simsällskap    22.54        47.99   
13  Josefin Andersson  2003  Järfälla Simsällskap    22.62        48.38   
14  Andrea Mitrovic  2002  Solna Sundbyberg SS 04    23.10        48.39   
15  Felicia Rogell  2003  Västerås Simsällskap    22.34        48.40   
16  Ronja Engström  2002  Solna Sundbyberg SS 04    22.91        48.58   
17  Emma Carlsson  2002  Bålsta Simklubb    22.69        48.63   
18  Rebecka Ishaq  2003  Solna Sundbyberg SS 04    22.62        48.76   
19  Andrea Lindberg  2002  Västerås Simsällskap    23.06        49.01   
20  Ilse Renkema  2002  Nyköpings Simsällskap    23.22        49.18   
21  Johanna Elmquist  2003  Järfälla Simsällskap    23.11        49.50   
22  Sofi Holmberg  2003  Västerås Simsällskap    23.06        49.67   
23  Jessika Westberg  2003  Järfälla Simsällskap    23.45        49.86   
24  Tuva Sikström  2003  Västerås Simsällskap    23.73        50.81   
25  Linnea Jonsson  2002  Norrtälje Simklubb    23.40        50.82   
26  Malou Colldén  2003  Strängnäs Simklubb    23.35        51.18   
27  Thilde Brandt  2003  Järfälla Simsällskap    24.58        51.53   
28  Linnea Mattila  2003  Järfälla Simsällskap    23.74        51.55   
29  Isabelle Boisard  2003  Bålsta Simklubb    24.20        51.91   
30  Agnes Nyberg  2002  Solna Sundbyberg SS 04    24.17        52.01   
31  Sanna Elfgren  2002  Nyköpings Simsällskap    24.25        52.37   
32  Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb    24.37        53.15   
33  Lina Henriksson  2003  Järfälla Simsällskap    25.45        54.06   
34  Linnea Ejlegård  2002  Västerås Simsällskap    24.78        54.10   
35  Lovisa Sjöberg  2003  Kanaans Simsällskap    24.56        54.18   
36  Ebba de Besche  2003  Järfälla Simsällskap    25.41        54.68   
37  Tuva Kjellström  2003  Upplands-Bro Simsällskap    25.93        55.55   
38  Fiona Eriksson  2003  Västerås Simsällskap    26.28        56.45   
39  Nicole Tenaldo  2003  Järfälla Simsällskap    26.30        56.48   
40  Alice Johansson  2003  Simklubben Ena    25.86        56.58   
41  Amy Smit  2003  Bålsta Simklubb    26.82        57.50   
42  Elina Widén  2003  Gimo Simsällskap    27.83        57.61   
43  Jennifer Sjöborg  2003  Upplands-Bro Simsällskap    29.34        1:04.97   
Ebba Wolfbrandt  2003  Västerås Simsällskap            DSQ   
Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Hedda Björnberg  2003  Upplands-Bro Simsällskap            DSQ   
Sara Svensson  2003  Strängnäs Simklubb            DSQ   
Selma Dolama  2003  Norrtälje Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap    18.16        39.20   
Mathilda Eriksson  2001  Solna Sundbyberg SS 04    18.99        40.29   
Hannele Ålander  2001  Simklubben Ena    19.14        41.55   
Sandra Bergerstam  2001  Bålsta Simklubb    19.01        41.64   
Alexandra Gordon  2000  Solna Sundbyberg SS 04    19.92        42.00   
Isabel Nordström  2001  Solna Sundbyberg SS 04    20.54        42.43   
Ye-Song Kim  2001  Västerås Simsällskap    20.28        42.82   
Walda Jonsson  2001  Bålsta Simklubb    20.37        43.07   
Clara Lundgren  2001  Västerås Simsällskap    19.87        43.20   
10  Josephine Olsson  2001  Gimo Simsällskap    20.35        43.22   
11  Klara Sjöberg  2000  Kanaans Simsällskap    19.67        43.41   
12  Minje Karlsson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    20.23        43.91   
13  Anna Viinapuu  2000  Bålsta Simklubb    20.31        44.15   
14  Minna Billström  2001  Strängnäs Simklubb    20.15        44.16   
15  Emma Modig  2000  Upplands-Bro Simsällskap    21.02        44.83   
16  Nora Johansson  2001  Västerås Simsällskap    21.00        44.91   
17  Tilda Granlund  2001  Strängnäs Simklubb    21.27        45.39   
18  Elin Kårehagen  2001  Nyköpings Simsällskap    21.13        45.54   
19  Mikaela Samuelsson  2000  Norrtälje Simklubb    21.09        45.58   
20  Sandra Lingman-Kronberg Kronberg  2001  Solna Sundbyberg SS 04    21.16        46.04   
21  Nora Hägglund  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    22.42        46.97   
22  Magdalena Dahl  2001  Sandvikens Sim och Hoppklubb    22.13        47.66   
23  Hannah Zaalouk  2001  Solna Sundbyberg SS 04    22.38        47.79   
24  Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb    22.99        48.83   
25  Julia Hilmersson  2001  Upplands-Bro Simsällskap    23.13        49.08   
26  Matilda Bergström  2000  Solna Sundbyberg SS 04    23.71        49.95   
27  Ester Åkesson  2000  Kanaans Simsällskap    22.75        51.12   
28  Klara Andersson  2001  Västerås Simsällskap    24.95        52.27   
29  Ida Ahlberg  2001  Solna Sundbyberg SS 04    26.22        54.68   
Yardagul Kop  2000  Kanaans Simsällskap    24.52        53.89  EXTRA 
Ebba Rydberg  2001  Västerås Simsällskap            DSQ   
Frida Berndtson  2000  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Sophia Norén  1998  Solna Sundbyberg SS 04    16.48        35.12   
Tiffani Segerbrand  1999  Solna Sundbyberg SS 04    17.08        36.30   
Rebecca Höglind  1998  Solna Sundbyberg SS 04    17.98        38.71   
Fanny Alstermark  1998  Norrtälje Simklubb    18.06        39.03   
Saga Kjellin  1999  Solna Sundbyberg SS 04    18.71        39.41   
Hanna Hargsten  1999  Solna Sundbyberg SS 04    18.48        40.45   
Therese Thor  1998  Solna Sundbyberg SS 04    19.46        41.73   
Linnea Åkerman  1999  Strängnäs Simklubb    19.44        42.08   
Marina Feria Söderholm  1998  Bålsta Simklubb    19.99        43.03   
10  Ellinor Larsson  1999  Strängnäs Simklubb    20.44        43.81   
11  Emma Widen  1999  Österby Simsällskap    20.64        44.89   
12  Daphne Thörn  1998  Solna Sundbyberg SS 04    22.21        48.13   
13  Linn Andersson  1999  Norrtälje Simklubb    22.77        50.48   
                     
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Julia Thurfjell  1994  Solna Sundbyberg SS 04    16.24        34.61   
Filippa Berndtson  1997  Solna Sundbyberg SS 04    16.90        36.65   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  21 september 2014 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  09:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner