2018-07-20   08:37:49
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Caroline af Ugglas KnatteSim

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas KnatteSim    Utskriftsdatum  22 mars 2014   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  10:36   
  Arrangör  Upplands-Bro Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 mars 2014         
 
 
Gren 1, 25m Frisim Damer, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felicia Brännbäck  2006  Väsby Simsällskap            22.79   
Milia Stork  2006  Väsby Simsällskap            23.08   
Freja Vesterlund  2006  Ösmo Simsällskap            23.84   
Elsa Kjellström  2006  Upplands-Bro Simsällskap            23.93   
Alva Hellenius  2006  Spårvägens Simförening            24.22   
Molly Sandberg  2006  Upplands-Bro Simsällskap            28.08   
Maj Unevik  2006  Väsby Simsällskap            29.32   
Olivia Budden  2007  Bålsta Simklubb            31.53   
Tindra Bärgård  2006  Simklubben Ena            32.56   
10  Bianca Andersson  2006  Upplands-Bro Simsällskap            35.13   
11  Sanna Randerstedt  2006  Simklubben Ena            42.90   
12  Olivia Ingemansson  2006  Bålsta Simklubb            45.51   
                     
 
Gren 1, 25m Frisim Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linn Gunnarsson  2005  Bålsta Simklubb            18.89   
Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb            19.02   
Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            20.43   
Ingrid Lindqvist  2005  Upplands-Bro Simsällskap            20.46   
Isabel Frykman  2005  Bålsta Simklubb            20.55   
Veronica Olsson  2005  Spårvägens Simförening            20.99   
Nova Morota  2005  Spårvägens Simförening            21.12   
Alice Lindgren  2005  Väsby Simsällskap            22.28   
Lovisa Jardelid  2005  Väsby Simsällskap            24.18   
10  Saga Norrbrand  2005  Upplands-Bro Simsällskap            25.66   
11  Stina Perers  2005  Sigtuna Simklubb            27.28   
12  Niyousha Rahimi  2005  Väsby Simsällskap            29.50   
13  Elina Ahokas  2005  Upplands-Bro Simsällskap            32.96   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  22 mars 2014 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  10:36 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas KnatteSim    Utskriftsdatum  22 mars 2014   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  10:36   
  Arrangör  Upplands-Bro Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 mars 2014         
 
 
Gren 2, 25m Frisim Herrar, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Casper Rengart  2006  Väsby Simsällskap            19.15   
Robin Packwood  2006  Väsby Simsällskap            20.84   
Gustav Jäderblom  2006  Simklubben Ena            23.52   
Filip Bjällås  2007  Upplands-Bro Simsällskap            25.04   
Albert Sjögren  2007  Upplands-Bro Simsällskap            27.37   
Lucas Sjöborg  2006  Upplands-Bro Simsällskap            30.11   
Viktor Holback  2007  Upplands-Bro Simsällskap            32.22   
Henrik Jogell  2006  Upplands-Bro Simsällskap            34.65   
Christian af Klint  2006  Bålsta Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 2, 25m Frisim Herrar, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henry Plavans  2005  Ösmo Simsällskap            16.78   
Gabriel Wächter  2005  Simklubben Neptun            18.19   
Martin Palm  2005  Åkersberga Simsällskap            21.52   
Hugo Stranne  2005  Ösmo Simsällskap            22.44   
Nicolaus Danhall  2005  Väsby Simsällskap            23.30   
Brandon Kellokoski  2005  Väsby Simsällskap            25.49   
Pouyan Kardouni  2005  Upplands-Bro Simsällskap            25.51   
Gustav Alexandrow  2005  Upplands-Bro Simsällskap            29.72   
Henning Andersson Bresky  2005  Upplands-Bro Simsällskap            30.49   
10  Albin Flatow  2005  Åkersberga Simsällskap            31.17   
11  Thomas Ekwall  2005  Simklubben Ena            34.69   
12  Viggo Ervenius  2005  Upplands-Bro Simsällskap            36.53   
13  Erik Wällstedt  2005  Upplands-Bro Simsällskap            36.83   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  22 mars 2014 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  10:36 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas KnatteSim    Utskriftsdatum  22 mars 2014   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  11:27   
  Arrangör  Upplands-Bro Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 mars 2014         
 
 
Gren 3, 25m Frisim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Gabell  2004  Ösmo Simsällskap            15.67   
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena            17.08   
Leah Schöneberg  2004  Norrtälje Simklubb            17.15   
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04            17.20   
Alicia Budden  2004  Bålsta Simklubb            17.22   
Sara Torstensson  2004  Spårvägens Simförening            17.50   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena            17.52   
Veronika Hiram  2004  Ösmo Simsällskap            17.75   
Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap            18.43   
10  Emily Sandberg  2004  Bålsta Simklubb            19.00   
11  Tyra Marsten  2004  Ösmo Simsällskap            19.42   
12  Tea Persson  2004  Bålsta Simklubb            19.74   
13  Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04            20.07   
14  Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb            20.65   
15  Elvira Ölund  2004  Spårvägens Simförening            20.75   
16  Meja Bergerstam  2004  Bålsta Simklubb            21.03   
17  Wilma Qvist  2004  Spårvägens Simförening            21.14   
18  Emma Olsson  2004  Väsby Simsällskap            21.22   
19  Ebba Morén  2004  Åkersberga Simsällskap            21.33   
20  Sofia Ingemansson  2004  Bålsta Simklubb            21.47   
21  Lovisa Bolander  2004  Sigtuna Simklubb            21.65   
22  Alva Sundblom  2004  Norrtälje Simklubb            22.49   
23  Malin Kullman  2004  Spårvägens Simförening            23.30   
24  Alma Norgren  2004  Bålsta Simklubb            23.37   
25  Tove Björnsson  2004  Sigtuna Simklubb            23.54   
26  Sandra Malmberg  2004  Ösmo Simsällskap            23.92   
27  Maja Ernolf  2004  Åkersberga Simsällskap            24.12   
28  Alva Randén  2004  Åkersberga Simsällskap            24.64   
Cecilia Alm  2004  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 25m Frisim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikaela Jogell  2003  Upplands-Bro Simsällskap            15.89   
Alva Hagström  2003  Simklubben Neptun            16.55   
Selma Åström  2003  Upplands-Bro Simsällskap            17.15   
Bianca Lagerqvist  2003  Solna Sundbyberg SS 04            17.47   
Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb            17.50   
Emma Järnebrink  2003  Norrtälje Simklubb            18.08   
Tuva Kjellström  2003  Upplands-Bro Simsällskap            18.32   
Vendela Hillström  2003  Simklubben Neptun            18.32   
Amy Smit  2003  Bålsta Simklubb            18.38   
10  Kolbrún Óskarsdóttir  2003  Spårvägens Simförening            18.49   
11  Ella Sundling  2003  Åkersberga Simsällskap            18.98   
12  Filippa Kristoffersson  2003  Upplands-Bro Simsällskap            19.00   
13  Alva Andersson  2003  Norrtälje Simklubb            19.20   
14  Emilia Wullrich  2003  Spårvägens Simförening            19.47   
15  Ebba Zaar  2003  Åkersberga Simsällskap            19.87   
16  Sofia Onno  2003  Spårvägens Simförening            19.94   
17  Maja Pettersson  2003  Norrtälje Simklubb            20.06   
18  Clara Flatow  2003  Åkersberga Simsällskap            20.23   
19  Ebba Lindberg  2003  Norrtälje Simklubb            20.27   
20  Linda Lövqvist  2003  Spårvägens Simförening            20.40   
21  Saga Burman  2003  Åkersberga Simsällskap            21.90   
22  Tindra Ernolf  2003  Åkersberga Simsällskap            21.99   
23  Nora Lundberg  2003  Åkersberga Simsällskap            22.10   
24  Matilda Ahlström  2003  Bålsta Simklubb            22.91   
25  Denise Frejd  2003  Åkersberga Simsällskap            24.52   
26  Louise Berggren  2003  Upplands-Bro Simsällskap            24.76   
27  Saga Thyrberg  2003  Åkersberga Simsällskap            28.40   
Hedda Björnberg  2003  Upplands-Bro Simsällskap            DSQ   
Meja Morota  2003  Spårvägens Simförening            DSQ   
Melina Brotzen  2003  Sigtuna Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  22 mars 2014 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  11:27 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas KnatteSim    Utskriftsdatum  22 mars 2014   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  11:07   
  Arrangör  Upplands-Bro Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 mars 2014         
 
 
Gren 4, 25m Frisim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Mattsson  2004  Väsby Simsällskap            15.60   
Anton Dahlberg  2004  Ösmo Simsällskap            16.86   
Victor Lindbom  2004  Södertörns Simsällskap            17.91   
Oscar Johnsson  2004  Ösmo Simsällskap            18.66   
Casper Bené  2004  Åkersberga Simsällskap            20.17   
Lucas Sjögren  2004  Upplands-Bro Simsällskap            22.26   
Hugo Aksberg  2004  Åkersberga Simsällskap            23.04   
Wilson Sundström  2004  Simklubben Ena            23.27   
Loke Eriksson  2004  Upplands-Bro Simsällskap            23.28   
Ludvig Säfström  2004  Norrtälje Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 4, 25m Frisim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mattias Kvist  2003  Ösmo Simsällskap            14.79   
Troy Kroonder  2003  Simklubben Neptun            14.87   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb            16.09   
Liam Björklund  2003  Ösmo Simsällskap            16.43   
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena            17.72   
Simon Sjöberg  2003  Norrtälje Simklubb            17.90   
Axel Cederlöf  2003  Åkersberga Simsällskap            18.15   
Viktor Karell  2003  Norrtälje Simklubb            18.18   
Joachim Carlsson  2003  Bålsta Simklubb            18.34   
10  Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04            18.35   
11  Adam Hansson Dylén  2003  Spårvägens Simförening            18.86   
12  Tommy Pehrsson  2003  IF Åland            19.09   
13  David Garmelius  2003  Spårvägens Simförening            19.55   
14  Eskil Widehag  2003  Solna Sundbyberg SS 04            19.79   
15  Erik Wikland  2003  Sigtuna Simklubb            20.04   
16  Jesper Sandström  2003  Åkersberga Simsällskap            20.21   
17  Viktor Malmring  2003  Spårvägens Simförening            20.22   
18  Anton Wällstedt  2003  Upplands-Bro Simsällskap            20.43   
19  August Lindholm  2003  IF Åland            20.79   
20  Edvin Slätis  2003  Sigtuna Simklubb            21.41   
21  Axel Perers  2003  Sigtuna Simklubb            22.00   
22  Emil Sandgren  2003  Norrtälje Simklubb            22.35   
23  Filip Berardi  2003  Åkersberga Simsällskap            25.73   
24  Anton Berardi  2003  Åkersberga Simsällskap            26.72   
25  Tomas Solomon  2003  Väsby Simsällskap            30.50   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  22 mars 2014 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  11:07 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas KnatteSim    Utskriftsdatum  22 mars 2014   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  11:07   
  Arrangör  Upplands-Bro Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 mars 2014         
 
 
Gren 5, 50m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Tilde Rudert  2002  Norrtälje Simklubb    16.42        33.05   
Olivia Weuro  2002  IF Åland    16.22        33.66   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    16.57        33.84   
Stella Donning  2002  IF Åland    16.92        35.14   
Emma Carlsson  2002  Bålsta Simklubb    17.73        35.44   
Erica Sundholm  2002  Simklubben Neptun    18.06        36.33   
Camilla Renström  2002  Upplands-Bro Simsällskap    17.41        36.34   
Ebba Björnsson  2002  Sigtuna Simklubb    16.84        36.82   
Yildiz Soyal  2002  Norrtälje Simklubb    39.75        36.92   
10  Embla Wihk  2002  Simklubben Neptun    17.98        37.07   
11  Linnea Jonsson  2002  Norrtälje Simklubb    18.08        37.11   
12  Anastasia Marinou  2002  Simklubben Neptun    18.54        37.34   
13  Josefin Krafft  2002  Ösmo Simsällskap    17.56        37.60   
14  Maja Aly  2002  Ösmo Simsällskap    17.68        37.65   
15  Helena Renström  2002  Upplands-Bro Simsällskap    18.30        37.78   
16  Johanna Johansson  2002  Norrtälje Simklubb    36.82        38.08   
17  Felicia Wächter  2002  Simklubben Neptun    17.98        38.32   
18  Sophie Bladin  2002  Simklubben Neptun    19.22        38.36   
19  Katja Ökvist  2002  Simklubben Neptun    19.61        39.75   
20  Elsa Marsten  2002  Ösmo Simsällskap    18.46        39.86   
21  Ronja Engström  2002  Solna Sundbyberg SS 04    19.72        40.00   
22  Ellen Melin  2002  IF Åland    19.79        40.38   
23  Linn Claesson  2002  Ösmo Simsällskap    19.75        40.45   
24  Amanda Nevall  2002  Solna Sundbyberg SS 04    20.43        40.58   
25  Emma Jansson  2002  Norrtälje Simklubb    19.50        40.83   
26  Therese Taflin Jäghult  2002  Väsby Simsällskap    19.99        41.34   
27  Anna Jonsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    19.50        42.03   
28  Naomi Sterling  2002  Upplands-Bro Simsällskap    21.25        44.32   
Agnes Nyberg  2002  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Tova Magnusson  2002  Bålsta Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Josefin Olsson  2001  Väsby Simsällskap    15.64        32.63   
Tova Sjöberg  2001  Norrtälje Simklubb    16.15        32.92   
Hannele Ålander  2001  Simklubben Ena    16.25        33.28   
Ebba Filipsson  2001  Norrtälje Simklubb    16.64        34.62   
Emilia Lindholm  2001  IF Åland    17.46        35.04   
Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun    16.79        35.10   
Cecilia Mörtsell  2001  Sigtuna Simklubb    18.09        36.83   
Julia Hilmersson  2001  Upplands-Bro Simsällskap    18.69        37.50   
Fanny Lindgren  2001  Simklubben Neptun    18.82        37.63   
10  Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb    20.04        41.17   
11  Ida Ahlberg  2001  Solna Sundbyberg SS 04    21.07        42.23   
12  Arsema Solomon  2001  Väsby Simsällskap    23.00        53.65   
Agnes Ovuka  2001  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  22 mars 2014 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  11:07 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas KnatteSim    Utskriftsdatum  22 mars 2014   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  11:07   
  Arrangör  Upplands-Bro Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 mars 2014         
 
 
Gren 6, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Leo Jakobsson  2002  Bålsta Simklubb    15.94        32.29   
Noah Rengart  2002  Väsby Simsällskap    15.92        32.42   
Marcus Randleff  2002  Upplands-Bro Simsällskap    17.05        34.08   
Leo Herrmann  2002  Simklubben Neptun    16.09        34.33   
Oscar Mogard Linden  2002  Simklubben Neptun    17.47        34.77   
Erik Bäck  2002  Sigtuna Simklubb    17.30        34.90   
Anton Sjösten  2002  Bålsta Simklubb    17.54        36.40   
Ludvig Eriksson  2002  Upplands-Bro Simsällskap    18.05        36.57   
Gordon Ölund  2002  Spårvägens Simförening    37.87        37.04   
10  Erik Johansson  2002  Simklubben Neptun    18.50        38.40   
11  Elias Säfström  2002  Norrtälje Simklubb    18.31        38.53   
12  Filip Näreskog  2002  Solna Sundbyberg SS 04    18.56        41.02   
13  Denniz Yilmaz  2002  Väsby Simsällskap    19.68        41.26   
14  Christopher Lindholm  2002  Väsby Simsällskap    19.58        41.27   
15  Theodor Fridh  2002  Södertörns Simsällskap    19.98        41.39   
16  Filip Ekström  2002  Sigtuna Simklubb    22.23        46.72   
17  Aaron Jokinen  2002  Väsby Simsällskap    22.05        49.49   
18  Linus Loftén  2002  Åkersberga Simsällskap    21.37        50.38   
19  Marcus Sundberg  2002  Väsby Simsällskap    27.74        50.44   
                     
 
Gren 6, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Hugo Sandberg  2001  Upplands-Bro Simsällskap    16.53        33.85   
Adrian Tittelbach  2001  Väsby Simsällskap    17.77        35.85   
Julius Borén  2001  Sigtuna Simklubb    17.78        37.23   
Sebastian Tegbo  2001  Ösmo Simsällskap    18.30        37.70   
Isak Håkansson  2001  Väsby Simsällskap    17.15        37.87   
Gustav Andersson  2001  Norrtälje Simklubb    19.67        41.05   
Oliver Andersson  2001  Åkersberga Simsällskap    20.79        41.35   
Anton Haider  2001  Upplands-Bro Simsällskap    20.19        42.03   
Svante Abbing  2001  Norrtälje Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  22 mars 2014 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  11:07 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas KnatteSim    Utskriftsdatum  22 mars 2014   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  11:14   
  Arrangör  Upplands-Bro Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 mars 2014         
 
 
Gren 7, 4X50m Frisim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
Ubss Damer 2005  2005  Upplands-Bro Simsällskap            4:25.87   
  Elsa Kjellström  2006      25.84  57.48      57.48   
  Ingrid Lindqvist  2005      23.35  52.59      1:50.07   
  Saga Norrbrand  2005      31.92  1:10.26      3:00.33   
  Elina Ahokas  2005      38.27  1:25.54      4:25.87   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  22 mars 2014 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  11:14 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas KnatteSim    Utskriftsdatum  22 mars 2014   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  11:19   
  Arrangör  Upplands-Bro Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 mars 2014         
 
 
Gren 8, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
Ubss Herrar 2005  2005  Upplands-Bro Simsällskap            4:41.77   
  Henrik Jogell  2006      34.11  1:22.50      1:22.50   
  Gustav Alexandrow  2005      30.02  1:13.16      2:35.66   
  Filip Bjällås  2007      27.68  1:01.54      3:37.20   
  Lucas Sjöborg  2006      27.74  1:04.57      4:41.77   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  22 mars 2014 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  11:19 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas KnatteSim    Utskriftsdatum  22 mars 2014   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  11:49   
  Arrangör  Upplands-Bro Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 mars 2014         
 
 
Gren 9, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Hellenius  2006  Spårvägens Simförening            29.77   
                     
 
Gren 9, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb            22.81   
Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            23.78   
Isabel Frykman  2005  Bålsta Simklubb            29.82   
Nova Morota  2005  Spårvägens Simförening            DSQ   
Veronica Olsson  2005  Spårvägens Simförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  22 mars 2014 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  11:49 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas KnatteSim    Utskriftsdatum  22 mars 2014   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  11:59   
  Arrangör  Upplands-Bro Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 mars 2014         
 
 
Gren 10, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Casper Rengart  2006  Väsby Simsällskap            24.31   
Robin Packwood  2006  Väsby Simsällskap            29.12   
                     
 
Gren 10, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henry Plavans  2005  Ösmo Simsällskap            21.17   
Gabriel Wächter  2005  Simklubben Neptun            23.57   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  22 mars 2014 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  11:59 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas KnatteSim    Utskriftsdatum  22 mars 2014   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  11:59   
  Arrangör  Upplands-Bro Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 mars 2014         
 
 
Gren 11, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Gabell  2004  Ösmo Simsällskap            18.76   
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04            19.41   
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena            20.66   
Alicia Budden  2004  Bålsta Simklubb            20.94   
Leah Schöneberg  2004  Norrtälje Simklubb            21.59   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena            21.94   
Veronika Hiram  2004  Ösmo Simsällskap            22.13   
Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb            23.56   
Tea Persson  2004  Bålsta Simklubb            23.67   
10  Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04            23.92   
11  Tyra Marsten  2004  Ösmo Simsällskap            23.98   
12  Emily Sandberg  2004  Bålsta Simklubb            24.16   
13  Emma Olsson  2004  Väsby Simsällskap            28.42   
Elvira Ölund  2004  Spårvägens Simförening            DSQ   
Malin Kullman  2004  Spårvägens Simförening            DSQ   
Meja Bergerstam  2004  Bålsta Simklubb            DSQ   
Sara Torstensson  2004  Spårvägens Simförening            DSQ   
Sofia Ingemansson  2004  Bålsta Simklubb            DSQ   
Wilma Qvist  2004  Spårvägens Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 11, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Selma Åström  2003  Upplands-Bro Simsällskap            18.51   
Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb            18.64   
Mikaela Jogell  2003  Upplands-Bro Simsällskap            19.27   
Vendela Hillström  2003  Simklubben Neptun            19.34   
Alva Hagström  2003  Simklubben Neptun            19.45   
Emma Järnebrink  2003  Norrtälje Simklubb            20.90   
Amy Smit  2003  Bålsta Simklubb            21.19   
Melina Brotzen  2003  Sigtuna Simklubb            21.67   
Bianca Lagerqvist  2003  Solna Sundbyberg SS 04            21.87   
10  Emilia Wullrich  2003  Spårvägens Simförening            22.20   
11  Sofia Onno  2003  Spårvägens Simförening            25.31   
12  Kolbrún Óskarsdóttir  2003  Spårvägens Simförening            25.37   
13  Filippa Kristoffersson  2003  Upplands-Bro Simsällskap            25.71   
14  Tuva Kjellström  2003  Upplands-Bro Simsällskap            27.81   
Meja Morota  2003  Spårvägens Simförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  22 mars 2014 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  11:59 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas KnatteSim    Utskriftsdatum  22 mars 2014   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  12:05   
  Arrangör  Upplands-Bro Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 mars 2014         
 
 
Gren 12, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Mattsson  2004  Väsby Simsällskap            17.89   
Victor Lindbom  2004  Södertörns Simsällskap            23.43   
Anton Dahlberg  2004  Ösmo Simsällskap            23.88   
                     
 
Gren 12, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Troy Kroonder  2003  Simklubben Neptun            16.40   
Mattias Kvist  2003  Ösmo Simsällskap            17.19   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb            18.56   
Liam Björklund  2003  Ösmo Simsällskap            20.01   
Simon Sjöberg  2003  Norrtälje Simklubb            20.95   
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena            21.78   
Eskil Widehag  2003  Solna Sundbyberg SS 04            22.94   
Anton Wällstedt  2003  Upplands-Bro Simsällskap            24.11   
Joachim Carlsson  2003  Bålsta Simklubb            24.14   
10  David Garmelius  2003  Spårvägens Simförening            25.64   
11  Edvin Slätis  2003  Sigtuna Simklubb            26.10   
12  Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04            28.09   
Adam Hansson Dylén  2003  Spårvägens Simförening            DSQ   
Viktor Karell  2003  Norrtälje Simklubb            DSQ   
Viktor Malmring  2003  Spårvägens Simförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  22 mars 2014 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  12:05 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas KnatteSim    Utskriftsdatum  22 mars 2014   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  12:15   
  Arrangör  Upplands-Bro Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 mars 2014         
 
 
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Tova Magnusson  2002  Bålsta Simklubb    16.38        37.77   
Olivia Weuro  2002  IF Åland    18.82        39.42   
Embla Wihk  2002  Simklubben Neptun    18.84        39.89   
Tilde Rudert  2002  Norrtälje Simklubb    18.50        40.44   
Yildiz Soyal  2002  Norrtälje Simklubb    19.69        43.26   
Sophie Bladin  2002  Simklubben Neptun    20.71        43.37   
Katja Ökvist  2002  Simklubben Neptun    20.29        45.29   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    20.78        45.44   
Nike Frohm  2002  Norrtälje Simklubb    20.05        45.74   
10  Ebba Björnsson  2002  Sigtuna Simklubb    20.63        46.35   
11  Emma Carlsson  2002  Bålsta Simklubb    21.35        46.86   
12  Felicia Wächter  2002  Simklubben Neptun    21.29        47.44   
13  Johanna Johansson  2002  Norrtälje Simklubb    20.99        47.89   
14  Ellen Melin  2002  IF Åland    22.25        48.27   
15  Camilla Renström  2002  Upplands-Bro Simsällskap    20.84        48.98   
15  Linnea Jonsson  2002  Norrtälje Simklubb    23.66        48.98   
17  Elsa Marsten  2002  Ösmo Simsällskap    22.31        49.17   
18  Linn Claesson  2002  Ösmo Simsällskap    22.91        50.86   
19  Maja Aly  2002  Ösmo Simsällskap    24.24        52.32   
20  Helena Renström  2002  Upplands-Bro Simsällskap    21.58        56.27   
Anastasia Marinou  2002  Simklubben Neptun            DSQ   
Josefin Krafft  2002  Ösmo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Tova Sjöberg  2001  Norrtälje Simklubb    16.41        35.79   
Josefin Olsson  2001  Väsby Simsällskap    17.54        38.29   
Cecilia Mörtsell  2001  Sigtuna Simklubb    18.73        40.58   
Hannele Ålander  2001  Simklubben Ena    18.70        41.31   
Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun    19.50        43.57   
Fanny Lindgren  2001  Simklubben Neptun    21.13        44.91   
Ebba Filipsson  2001  Norrtälje Simklubb    21.01        45.10   
Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb    20.35        45.68   
Agnes Ovuka  2001  Väsby Simsällskap    24.15        54.79   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  22 mars 2014 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  12:15 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas KnatteSim    Utskriftsdatum  22 mars 2014   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  12:21   
  Arrangör  Upplands-Bro Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 mars 2014         
 
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Leo Jakobsson  2002  Bålsta Simklubb    16.99        35.82   
Oscar Mogard Linden  2002  Simklubben Neptun    17.57        38.50   
Marcus Randleff  2002  Upplands-Bro Simsällskap    17.92        39.30   
Erik Johansson  2002  Simklubben Neptun    20.80        44.42   
Anton Sjösten  2002  Bålsta Simklubb    20.96        44.76   
Leo Herrmann  2002  Simklubben Neptun    20.31        45.01   
Gordon Ölund  2002  Spårvägens Simförening            DNF   
Elias Säfström  2002  Norrtälje Simklubb            DSQ   
Erik Bäck  2002  Sigtuna Simklubb            DSQ   
Ludvig Eriksson  2002  Upplands-Bro Simsällskap            DSQ   
Noah Rengart  2002  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Hugo Sandberg  2001  Upplands-Bro Simsällskap    19.40        40.59   
Adrian Tittelbach  2001  Väsby Simsällskap    20.78        48.19   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  22 mars 2014 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  12:21 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas KnatteSim    Utskriftsdatum  22 mars 2014   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  15:08   
  Arrangör  Upplands-Bro Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 mars 2014         
 
 
Gren 15, 25m Ryggsim Damer, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Molly Sandberg  2006  Upplands-Bro Simsällskap            26.72   
Olivia Budden  2007  Bålsta Simklubb            28.76   
Felicia Brännbäck  2006  Väsby Simsällskap            28.81   
Milia Stork  2006  Väsby Simsällskap            28.82   
Elsa Kjellström  2006  Upplands-Bro Simsällskap            29.20   
Freja Vesterlund  2006  Ösmo Simsällskap            30.85   
Sanna Randerstedt  2006  Simklubben Ena            31.66   
Bianca Andersson  2006  Upplands-Bro Simsällskap            34.72   
Tindra Bärgård  2006  Simklubben Ena            37.81   
10  Olivia Ingemansson  2006  Bålsta Simklubb            46.20   
Alva Hellenius  2006  Spårvägens Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 15, 25m Ryggsim Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Veronica Olsson  2005  Spårvägens Simförening            23.00   
Isabel Frykman  2005  Bålsta Simklubb            23.46   
Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb            24.02   
Amanda Fabel  2005  Väsby Simsällskap            24.92   
Lovisa Jardelid  2005  Väsby Simsällskap            25.46   
Nova Morota  2005  Spårvägens Simförening            25.47   
Ingrid Lindqvist  2005  Upplands-Bro Simsällskap            26.16   
Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            26.92   
Signe Lundh  2005  Väsby Simsällskap            27.29   
10  Alice Lindgren  2005  Väsby Simsällskap            28.81   
11  Niyousha Rahimi  2005  Väsby Simsällskap            29.32   
12  Elina Ahokas  2005  Upplands-Bro Simsällskap            29.49   
13  Saga Norrbrand  2005  Upplands-Bro Simsällskap            32.05   
14  Stina Perers  2005  Sigtuna Simklubb            32.37   
15  Emma Carlsson  2005  Åkersberga Simsällskap            33.42   
16  Alexandra Dombos  2005  Åkersberga Simsällskap            38.99   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  22 mars 2014 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  15:08 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas KnatteSim    Utskriftsdatum  22 mars 2014   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  15:12   
  Arrangör  Upplands-Bro Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 mars 2014         
 
 
Gren 16, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Casper Rengart  2006  Väsby Simsällskap            22.75   
Filip Bjällås  2007  Upplands-Bro Simsällskap            27.10   
Gustav Jäderblom  2006  Simklubben Ena            27.11   
Lucas Sjöborg  2006  Upplands-Bro Simsällskap            28.55   
Henrik Jogell  2006  Upplands-Bro Simsällskap            34.05   
                     
 
Gren 16, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henry Plavans  2005  Ösmo Simsällskap            21.41   
Brandon Kellokoski  2005  Väsby Simsällskap            24.09   
Gabriel Wächter  2005  Simklubben Neptun            25.04   
Hugo Stranne  2005  Ösmo Simsällskap            25.84   
Martin Palm  2005  Åkersberga Simsällskap            26.47   
Nicolaus Danhall  2005  Väsby Simsällskap            27.94   
Henning Andersson Bresky  2005  Upplands-Bro Simsällskap            31.18   
Thomas Ekwall  2005  Simklubben Ena            32.04   
Pouyan Kardouni  2005  Upplands-Bro Simsällskap            32.45   
10  Erik Wällstedt  2005  Upplands-Bro Simsällskap            33.71   
11  Albin Flatow  2005  Åkersberga Simsällskap            36.02   
12  Viggo Ervenius  2005  Upplands-Bro Simsällskap            37.17   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  22 mars 2014 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  15:12 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas KnatteSim    Utskriftsdatum  22 mars 2014   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  15:25   
  Arrangör  Upplands-Bro Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 mars 2014         
 
 
Gren 17, 25m Ryggsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena            19.85   
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04            20.27   
Emma Gabell  2004  Ösmo Simsällskap            20.61   
Alicia Budden  2004  Bålsta Simklubb            21.46   
Emily Sandberg  2004  Bålsta Simklubb            22.01   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena            22.50   
Alma Norgren  2004  Bålsta Simklubb            22.62   
Sara Torstensson  2004  Spårvägens Simförening            23.23   
Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap            23.39   
10  Lovisa Fantenberg  2004  Väsby Simsällskap            24.07   
11  Tea Persson  2004  Bålsta Simklubb            24.39   
11  Tyra Marsten  2004  Ösmo Simsällskap            24.39   
13  Elvira Ölund  2004  Spårvägens Simförening            24.84   
14  Leah Schöneberg  2004  Norrtälje Simklubb            25.05   
15  Emma Nygård  2004  Väsby Simsällskap            25.84   
16  Ebba Morén  2004  Åkersberga Simsällskap            25.86   
17  Malin Kullman  2004  Spårvägens Simförening            25.93   
18  Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb            26.00   
19  Sofia Ingemansson  2004  Bålsta Simklubb            26.07   
20  Wilma Qvist  2004  Spårvägens Simförening            26.13   
21  Alva Sundblom  2004  Norrtälje Simklubb            26.15   
22  Cecilia Alm  2004  Åkersberga Simsällskap            26.40   
23  Lovisa Bolander  2004  Sigtuna Simklubb            26.81   
24  Tove Björnsson  2004  Sigtuna Simklubb            26.92   
25  Amanda Holmgren  2004  Upplands-Bro Simsällskap            27.43   
25  Sandra Malmberg  2004  Ösmo Simsällskap            27.43   
27  Emma Olsson  2004  Väsby Simsällskap            27.57   
28  Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04            27.66   
Alva Randén  2004  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
Veronika Hiram  2004  Ösmo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 25m Ryggsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikaela Jogell  2003  Upplands-Bro Simsällskap            18.87   
Vendela Hillström  2003  Simklubben Neptun            20.00   
Selma Åström  2003  Upplands-Bro Simsällskap            20.60   
Maja Pettersson  2003  Norrtälje Simklubb            21.71   
Alva Hagström  2003  Simklubben Neptun            21.72   
Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb            21.73   
Ebba Lindberg  2003  Norrtälje Simklubb            22.83   
Emilia Wullrich  2003  Spårvägens Simförening            23.04   
Ella Sundling  2003  Åkersberga Simsällskap            23.47   
10  Melina Brotzen  2003  Sigtuna Simklubb            24.57   
11  Sofia Onno  2003  Spårvägens Simförening            24.67   
12  Tuva Kjellström  2003  Upplands-Bro Simsällskap            24.78   
13  Nora Lundberg  2003  Åkersberga Simsällskap            24.96   
14  Meja Morota  2003  Spårvägens Simförening            25.04   
15  Ebba Zaar  2003  Åkersberga Simsällskap            25.06   
16  Alva Andersson  2003  Norrtälje Simklubb            25.31   
17  Clara Flatow  2003  Åkersberga Simsällskap            25.63   
18  Emma Järnebrink  2003  Norrtälje Simklubb            26.36   
19  Diana Azarian  2003  Väsby Simsällskap            27.42   
20  Denise Frejd  2003  Åkersberga Simsällskap            29.99   
21  Matilda Ahlström  2003  Bålsta Simklubb            30.10   
22  Saga Thyrberg  2003  Åkersberga Simsällskap            31.13   
Tindra Ernolf  2003  Åkersberga Simsällskap            DNS   
Amanda Bjärelid Grip  2003  Väsby Simsällskap            DSQ   
Hedda Björnberg  2003  Upplands-Bro Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  22 mars 2014 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  15:25 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas KnatteSim    Utskriftsdatum  22 mars 2014   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  15:36   
  Arrangör  Upplands-Bro Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 mars 2014         
 
 
Gren 18, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Mattsson  2004  Väsby Simsällskap            19.83   
Anton Dahlberg  2004  Ösmo Simsällskap            22.91   
Victor Lindbom  2004  Södertörns Simsällskap            23.11   
Linus Areblad  2004  Väsby Simsällskap            24.08   
Oscar Johnsson  2004  Ösmo Simsällskap            25.03   
Lucas Sjögren  2004  Upplands-Bro Simsällskap            25.30   
Hugo Aksberg  2004  Åkersberga Simsällskap            26.51   
Loke Eriksson  2004  Upplands-Bro Simsällskap            27.24   
Erik Florén Smith  2004  Väsby Simsällskap            28.56   
Jonathan Svedbäck  2004  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mattias Kvist  2003  Ösmo Simsällskap            19.03   
Troy Kroonder  2003  Simklubben Neptun            19.34   
Liam Björklund  2003  Ösmo Simsällskap            20.25   
Joachim Carlsson  2003  Bålsta Simklubb            21.73   
Eskil Widehag  2003  Solna Sundbyberg SS 04            22.01   
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena            22.01   
Simon Sjöberg  2003  Norrtälje Simklubb            22.63   
Viktor Karell  2003  Norrtälje Simklubb            23.21   
Tommy Pehrsson  2003  IF Åland            23.27   
10  Axel Cederlöf  2003  Åkersberga Simsällskap            23.54   
11  Adam Hansson Dylén  2003  Spårvägens Simförening            24.29   
12  David Garmelius  2003  Spårvägens Simförening            24.38   
13  Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04            24.54   
14  August Lindholm  2003  IF Åland            24.89   
15  Viktor Malmring  2003  Spårvägens Simförening            25.28   
16  Emil Sandgren  2003  Norrtälje Simklubb            25.98   
17  Anton Wällstedt  2003  Upplands-Bro Simsällskap            26.92   
18  Axel Perers  2003  Sigtuna Simklubb            27.02   
19  Oskar Kristoffersson  2003  Upplands-Bro Simsällskap            27.36   
20  Jesper Sandström  2003  Åkersberga Simsällskap            28.78   
21  Edvin Slätis  2003  Sigtuna Simklubb            29.46   
22  Anton Berardi  2003  Åkersberga Simsällskap            31.26   
23  Daniel Melin Romstad  2003  Väsby Simsällskap            31.98   
24  Tomas Solomon  2003  Väsby Simsällskap            33.16   
Erik Wikland  2003  Sigtuna Simklubb            DSQ   
Filip Berardi  2003  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  22 mars 2014 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  15:36 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas KnatteSim    Utskriftsdatum  22 mars 2014   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  15:50   
  Arrangör  Upplands-Bro Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 mars 2014         
 
 
Gren 19, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Tova Magnusson  2002  Bålsta Simklubb            38.13   
Olivia Weuro  2002  IF Åland    20.77        40.91   
Tilde Rudert  2002  Norrtälje Simklubb            41.06   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena            41.26   
Erica Sundholm  2002  Simklubben Neptun    22.09        42.77   
Felicia Wächter  2002  Simklubben Neptun    21.22        43.28   
Sophie Bladin  2002  Simklubben Neptun    21.33        43.50   
Ebba Björnsson  2002  Sigtuna Simklubb    43.61        43.61   
Stella Donning  2002  IF Åland    22.00        43.64   
10  Linnea Jonsson  2002  Norrtälje Simklubb    21.55        43.98   
11  Emma Carlsson  2002  Bålsta Simklubb    23.01        44.10   
12  Nike Frohm  2002  Norrtälje Simklubb    21.92        44.25   
13  Josefin Krafft  2002  Ösmo Simsällskap    22.37        45.19   
14  Camilla Renström  2002  Upplands-Bro Simsällskap    22.92        45.30   
15  Yildiz Soyal  2002  Norrtälje Simklubb    23.30        45.61   
16  Emma Jansson  2002  Norrtälje Simklubb    23.46        47.29   
17  Maja Aly  2002  Ösmo Simsällskap    22.31        47.49   
18  Anastasia Marinou  2002  Simklubben Neptun    24.20        47.50   
19  Elsa Marsten  2002  Ösmo Simsällskap    22.81        47.60   
20  Ronja Engström  2002  Solna Sundbyberg SS 04    23.90        47.67   
21  Embla Wihk  2002  Simklubben Neptun    24.31        48.11   
22  Emmy Barmark Jardelid  2002  Väsby Simsällskap    24.71        48.34   
23  Linn Claesson  2002  Ösmo Simsällskap    24.04        48.36   
24  Agnes Nyberg  2002  Solna Sundbyberg SS 04    23.19        48.86   
25  Helena Renström  2002  Upplands-Bro Simsällskap    24.33        49.42   
26  Anna Jonsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    23.83        49.43   
27  Therese Taflin Jäghult  2002  Väsby Simsällskap    25.34        49.99   
28  Katja Ökvist  2002  Simklubben Neptun    26.86        51.48   
29  Johanna Johansson  2002  Norrtälje Simklubb    24.13        51.64   
30  Naomi Sterling  2002  Upplands-Bro Simsällskap    26.94        52.59   
                     
 
Gren 19, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Tova Sjöberg  2001  Norrtälje Simklubb            40.27   
Ebba Filipsson  2001  Norrtälje Simklubb    20.06        40.43   
Emilia Lindholm  2001  IF Åland            40.57   
Josefin Olsson  2001  Väsby Simsällskap            40.94   
Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun    20.23        40.99   
Fanny Lindgren  2001  Simklubben Neptun    22.64        45.28   
Hannele Ålander  2001  Simklubben Ena    22.71        46.31   
Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb    23.21        47.50   
Julia Hilmersson  2001  Upplands-Bro Simsällskap    23.23        48.62   
10  Ida Ahlberg  2001  Solna Sundbyberg SS 04    27.33        53.39   
11  Agnes Ovuka  2001  Väsby Simsällskap    26.32        55.53   
Arsema Solomon  2001  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  22 mars 2014 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  15:50 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas KnatteSim    Utskriftsdatum  22 mars 2014   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  15:58   
  Arrangör  Upplands-Bro Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 mars 2014         
 
 
Gren 20, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Noah Rengart  2002  Väsby Simsällskap    19.51        39.17   
Marcus Randleff  2002  Upplands-Bro Simsällskap    19.69        39.72   
Elias Säfström  2002  Norrtälje Simklubb    21.32        42.09   
Leo Herrmann  2002  Simklubben Neptun    20.61        42.22   
Anton Sjösten  2002  Bålsta Simklubb    21.22        43.04   
Oscar Mogard Linden  2002  Simklubben Neptun    22.11        43.68   
Gordon Ölund  2002  Spårvägens Simförening    23.22        47.67   
Ludvig Eriksson  2002  Upplands-Bro Simsällskap    24.57        48.42   
Erik Johansson  2002  Simklubben Neptun    25.04        49.33   
10  Denniz Yilmaz  2002  Väsby Simsällskap    25.11        50.28   
11  Marcus Sundberg  2002  Väsby Simsällskap    26.72        52.95   
12  Filip Näreskog  2002  Solna Sundbyberg SS 04    23.88        53.49   
13  Filip Ekström  2002  Sigtuna Simklubb    28.13        56.29   
14  Aaron Jokinen  2002  Väsby Simsällskap    30.65        1:04.38   
Christopher Lindholm  2002  Väsby Simsällskap            DSQ   
Erik Bäck  2002  Sigtuna Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 20, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Theodor Sköld  2001  Väsby Simsällskap    19.59        40.96   
Hugo Sandberg  2001  Upplands-Bro Simsällskap    21.57        41.62   
Julius Borén  2001  Sigtuna Simklubb    21.49        43.98   
Adrian Tittelbach  2001  Väsby Simsällskap    23.04        45.63   
Isak Håkansson  2001  Väsby Simsällskap    24.17        48.15   
Gustav Andersson  2001  Norrtälje Simklubb    24.58        49.57   
Oliver Andersson  2001  Åkersberga Simsällskap    26.71        53.22   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  22 mars 2014 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  15:58 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas KnatteSim    Utskriftsdatum  23 mars 2014   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  18:21   
  Arrangör  Upplands-Bro Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 mars 2014         
 
 
Gren 21, 4X50m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
Norrtälje Tjejer  2003  Norrtälje Simklubb            2:43.63   
  Thindra Åkerblom  2003      17.82  37.31      37.31   
  Alva Andersson  2003      21.46  44.28      1:21.59   
  Ebba Lindberg  2003      20.32  42.50      2:04.09   
  Emma Järnebrink  2003      19.57  39.54      2:43.63   
                     
Ösmo SS Tjejer Yngre 1  2003  Ösmo Simsällskap            2:45.00   
  Veronika Hiram  2004      18.49  39.45      39.45   
  Tyra Marsten  2004      22.30  48.17      1:27.62   
  Fiona Karlsson  2004      20.43  25.87      1:53.49   
  Emma Gabell  2004      32.81  51.51      2:45.00   
                     
Ubss Damer 2003  2003  Upplands-Bro Simsällskap            2:49.36   
  Mikaela Jogell  2003      18.02  38.05      38.05   
  Selma Åström  2003      18.15  38.67      1:16.72   
  Tuva Kjellström  2003      18.92  41.48      1:58.20   
  Hedda Björnberg  2003      22.74  51.16      2:49.36   
                     
Spårvägen Fl Lag 1  2003  Spårvägens Simförening            2:50.15   
  Sofia Onno  2003      21.35  46.07      46.07   
  Emilia Wullrich  2003      20.53  42.65      1:28.72   
  Kolbrún Óskarsdóttir  2003      19.63  41.27      2:09.99   
  Sara Torstensson  2004      18.86  40.16      2:50.15   
                     
Norrtälje Tjejer [2003]  2003  Norrtälje Simklubb            2:59.61   
  Moa Zetterström  2005      21.06  45.24      45.24   
  Tilde Pettersson  2004      22.43  48.43      1:33.67   
  Leah Schöneberg  2004      20.22  42.13      2:15.80   
  Maja Pettersson  2003      21.51  43.81      2:59.61   
                     
Spårvägen Fl Lag 2  2003  Spårvägens Simförening            3:08.58   
  Wilma Qvist  2004      23.17  48.27      48.27   
  Nova Morota  2005      22.93  47.93      1:36.20   
  Veronica Olsson  2005      21.51  46.42      2:22.62   
  Elvira Ölund  2004      21.95  45.96      3:08.58   
                     
Åkersberga Damer 2 [2003]  2003  Åkersberga Simsällskap            3:12.59   
  Ebba Morén  2004      23.46  49.12      49.12   
  Ebba Zaar  2003      22.02  45.66      1:34.78   
  Ella Sundling  2003      19.93  43.73      2:18.51   
  Nora Lundberg  2003      24.53  54.08      3:12.59   
                     
Bålsta SK Damer [2003]  2003  Bålsta Simklubb            3:13.05   
  Isabel Frykman  2005      23.79  45.64      45.64   
  Matilda Ahlström  2003      25.56  55.90      1:41.54   
  Sofia Ingemansson  2004      22.44  47.02      2:28.56   
  Tea Persson  2004      20.23  44.49      3:13.05   
                     
Åkersberga Damer [2003]  2003  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
  Cecilia Alm  2004      22.57  46.98      46.98   
  Clara Flatow  2003      23.16        1:37.00   
  Denise Frejd  2003              2:33.15   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 mars 2014 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  18:21 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas KnatteSim    Utskriftsdatum  23 mars 2014   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  18:21   
  Arrangör  Upplands-Bro Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 mars 2014         
 
 
Gren 22, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
Ösmo SS Killar  2004  Ösmo Simsällskap            2:34.30   
  Henry Plavans  2005      17.11  39.01      39.01   
  Liam Björklund  2003      17.77  37.41      1:16.42   
  Anton Dahlberg  2004      19.78  44.05      2:00.47   
  Mattias Kvist  2003      16.56  33.83      2:34.30   
                     
Åkersberga Herrar [2003]  2003  Åkersberga Simsällskap            3:45.79   
  Anton Berardi  2003      29.13  1:10.57      1:10.57   
  Filip Berardi  2003      27.78  1:00.25      2:10.82   
  Jesper Sandström  2003      24.02  53.13      3:03.95   
  Axel Cederlöf  2003      20.25  41.84      3:45.79   
                     
Ubss Herrar 2003  2003  Upplands-Bro Simsällskap            3:59.87   
  Anton Wällstedt  2003      22.52  49.43      49.43   
  Loke Eriksson  2004      25.75  58.45      1:47.88   
  Erik Wällstedt  2005      35.13  1:20.01      3:07.89   
  Lucas Sjögren  2004      24.79  51.98      3:59.87   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 mars 2014 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  18:21 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas KnatteSim    Utskriftsdatum  22 mars 2014   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  17:02   
  Arrangör  Upplands-Bro Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 mars 2014         
 
 
Gren 23, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    19.18        40.43   
Erica Sundholm  2002  Simklubben Neptun    20.48        43.70   
Tova Magnusson  2002  Bålsta Simklubb    20.16        44.43   
Amanda Nevall  2002  Solna Sundbyberg SS 04    21.44        47.02   
Tilde Rudert  2002  Norrtälje Simklubb    21.90        47.06   
Camilla Renström  2002  Upplands-Bro Simsällskap    22.36        47.52   
Embla Wihk  2002  Simklubben Neptun    21.40        48.14   
Nike Frohm  2002  Norrtälje Simklubb    23.14        48.32   
Anastasia Marinou  2002  Simklubben Neptun    21.91        48.56   
10  Ebba Björnsson  2002  Sigtuna Simklubb    22.97        48.71   
11  Ronja Engström  2002  Solna Sundbyberg SS 04    23.70        49.40   
12  Josefin Krafft  2002  Ösmo Simsällskap    23.67        50.27   
13  Elsa Marsten  2002  Ösmo Simsällskap    24.55        50.35   
14  Ellen Melin  2002  IF Åland    23.96        50.54   
15  Emma Carlsson  2002  Bålsta Simklubb    24.60        51.31   
16  Katja Ökvist  2002  Simklubben Neptun    23.80        51.59   
17  Emmy Barmark Jardelid  2002  Väsby Simsällskap    25.04        51.72   
17  Linn Claesson  2002  Ösmo Simsällskap    24.07        51.72   
19  Yildiz Soyal  2002  Norrtälje Simklubb    23.13        51.80   
20  Linnea Jonsson  2002  Norrtälje Simklubb    23.37        52.07   
21  Maja Aly  2002  Ösmo Simsällskap    24.88        52.12   
22  Naomi Sterling  2002  Upplands-Bro Simsällskap    24.03        52.33   
23  Felicia Wächter  2002  Simklubben Neptun    24.44        52.46   
24  Stella Donning  2002  IF Åland    24.70        52.89   
25  Johanna Johansson  2002  Norrtälje Simklubb    25.37        54.35   
26  Agnes Nyberg  2002  Solna Sundbyberg SS 04    25.66        54.92   
27  Sophie Bladin  2002  Simklubben Neptun    27.29        55.95   
28  Therese Taflin Jäghult  2002  Väsby Simsällskap    25.70        56.00   
29  Helena Renström  2002  Upplands-Bro Simsällskap    25.31        56.68   
Anna Jonsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Emma Jansson  2002  Norrtälje Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 23, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Josefin Olsson  2001  Väsby Simsällskap    19.43        42.09   
Tova Sjöberg  2001  Norrtälje Simklubb    19.99        42.63   
Emilia Lindholm  2001  IF Åland    20.73        44.15   
Hannele Ålander  2001  Simklubben Ena    22.12        47.82   
Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun    23.80        52.20   
Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb    24.52        52.55   
Cecilia Mörtsell  2001  Sigtuna Simklubb    25.95        53.77   
Agnes Ovuka  2001  Väsby Simsällskap    26.14        56.02   
Ida Ahlberg  2001  Solna Sundbyberg SS 04    27.09        56.59   
10  Julia Hilmersson  2001  Upplands-Bro Simsällskap    26.62        58.82   
Arsema Solomon  2001  Väsby Simsällskap            DSQ   
Fanny Lindgren  2001  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  22 mars 2014 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  17:02 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas KnatteSim    Utskriftsdatum  22 mars 2014   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  17:12   
  Arrangör  Upplands-Bro Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 mars 2014         
 
 
Gren 24, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Marcus Randleff  2002  Upplands-Bro Simsällskap    21.18        44.17   
Noah Rengart  2002  Väsby Simsällskap    21.01        44.52   
Gordon Ölund  2002  Spårvägens Simförening    22.58        48.32   
Ludvig Eriksson  2002  Upplands-Bro Simsällskap    23.33        48.54   
Erik Johansson  2002  Simklubben Neptun    22.30        48.56   
Leo Herrmann  2002  Simklubben Neptun    23.44        50.10   
Elias Säfström  2002  Norrtälje Simklubb    22.73        50.20   
Erik Bäck  2002  Sigtuna Simklubb    23.84        51.07   
Filip Ekström  2002  Sigtuna Simklubb    24.23        51.29   
10  Theodor Fridh  2002  Södertörns Simsällskap    25.10        52.78   
11  Christopher Lindholm  2002  Väsby Simsällskap    24.41        53.68   
12  Linus Loftén  2002  Åkersberga Simsällskap    25.68        56.51   
Denniz Yilmaz  2002  Väsby Simsällskap            DSQ   
Filip Näreskog  2002  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Marcus Sundberg  2002  Väsby Simsällskap            DSQ   
Oscar Mogard Linden  2002  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
Gren 24, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Theodor Sköld  2001  Väsby Simsällskap    20.22        43.96   
Hugo Sandberg  2001  Upplands-Bro Simsällskap    22.70        46.80   
Sebastian Tegbo  2001  Ösmo Simsällskap    23.02        48.65   
Julius Borén  2001  Sigtuna Simklubb    21.81        48.77   
Adrian Tittelbach  2001  Väsby Simsällskap    24.13        51.62   
Svante Abbing  2001  Norrtälje Simklubb    24.88        52.97   
Isak Håkansson  2001  Väsby Simsällskap    24.34        55.34   
Anton Haider  2001  Upplands-Bro Simsällskap    26.96        55.92   
Gustav Andersson  2001  Norrtälje Simklubb    26.23        56.77   
10  Oliver Andersson  2001  Åkersberga Simsällskap    26.96        58.40   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  22 mars 2014 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  17:12 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas KnatteSim    Utskriftsdatum  22 mars 2014   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  17:22   
  Arrangör  Upplands-Bro Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 mars 2014         
 
 
Gren 25, 25m Bröstsim Damer, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Freja Vesterlund  2006  Ösmo Simsällskap            26.16   
Alva Hellenius  2006  Spårvägens Simförening            29.08   
Milia Stork  2006  Väsby Simsällskap            30.93   
Felicia Brännbäck  2006  Väsby Simsällskap            34.12   
Elsa Kjellström  2006  Upplands-Bro Simsällskap            39.92   
Sanna Randerstedt  2006  Simklubben Ena            DSQ   
Tindra Bärgård  2006  Simklubben Ena            DSQ   
                     
 
Gren 25, 25m Bröstsim Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            24.45   
Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb            25.39   
Amanda Fabel  2005  Väsby Simsällskap            26.66   
Alice Lindgren  2005  Väsby Simsällskap            28.33   
Veronica Olsson  2005  Spårvägens Simförening            28.38   
Signe Lundh  2005  Väsby Simsällskap            29.39   
Isabel Frykman  2005  Bålsta Simklubb            30.03   
Lovisa Jardelid  2005  Väsby Simsällskap            31.63   
Saga Norrbrand  2005  Upplands-Bro Simsällskap            32.19   
Alexandra Dombos  2005  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
Emma Carlsson  2005  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
Ingrid Lindqvist  2005  Upplands-Bro Simsällskap            DSQ   
Niyousha Rahimi  2005  Väsby Simsällskap            DSQ   
Nova Morota  2005  Spårvägens Simförening            DSQ   
Stina Perers  2005  Sigtuna Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  22 mars 2014 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  17:22 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas KnatteSim    Utskriftsdatum  22 mars 2014   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  17:25   
  Arrangör  Upplands-Bro Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 mars 2014         
 
 
Gren 26, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Casper Rengart  2006  Väsby Simsällskap            24.54   
Gustav Jäderblom  2006  Simklubben Ena            27.02   
                     
 
Gren 26, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gabriel Wächter  2005  Simklubben Neptun            23.21   
Henry Plavans  2005  Ösmo Simsällskap            23.30   
Martin Palm  2005  Åkersberga Simsällskap            30.34   
Hugo Stranne  2005  Ösmo Simsällskap            33.97   
Thomas Ekwall  2005  Simklubben Ena            35.99   
Albin Flatow  2005  Åkersberga Simsällskap            38.49   
Erik Wällstedt  2005  Upplands-Bro Simsällskap            41.05   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  22 mars 2014 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  17:25 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas KnatteSim    Utskriftsdatum  22 mars 2014   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  17:45   
  Arrangör  Upplands-Bro Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 mars 2014         
 
 
Gren 27, 25m Bröstsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Gabell  2004  Ösmo Simsällskap            22.04   
Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04            23.37   
Emma Olsson  2004  Väsby Simsällskap            23.72   
Veronika Hiram  2004  Ösmo Simsällskap            23.72   
Tyra Marsten  2004  Ösmo Simsällskap            24.34   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena            24.68   
Leah Schöneberg  2004  Norrtälje Simklubb            24.74   
Tea Persson  2004  Bålsta Simklubb            24.78   
Emily Sandberg  2004  Bålsta Simklubb            25.59   
10  Lovisa Fantenberg  2004  Väsby Simsällskap            25.69   
10  Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb            25.69   
12  Lovisa Bolander  2004  Sigtuna Simklubb            25.79   
13  Emma Nygård  2004  Väsby Simsällskap            26.22   
14  Elvira Ölund  2004  Spårvägens Simförening            26.91   
15  Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena            27.13   
16  Wilma Qvist  2004  Spårvägens Simförening            28.36   
17  Alicia Budden  2004  Bålsta Simklubb            28.66   
18  Ebba Morén  2004  Åkersberga Simsällskap            29.70   
19  Sandra Malmberg  2004  Ösmo Simsällskap            29.89   
20  Alva Sundblom  2004  Norrtälje Simklubb            30.26   
21  Tove Björnsson  2004  Sigtuna Simklubb            33.35   
22  Cecilia Alm  2004  Åkersberga Simsällskap            33.95   
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap            DSQ   
Sara Torstensson  2004  Spårvägens Simförening            DSQ   
Sofia Ingemansson  2004  Bålsta Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 27, 25m Bröstsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Hagström  2003  Simklubben Neptun            20.84   
Selma Åström  2003  Upplands-Bro Simsällskap            21.17   
Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb            21.80   
Emma Järnebrink  2003  Norrtälje Simklubb            23.90   
Kolbrún Óskarsdóttir  2003  Spårvägens Simförening            24.47   
Nora Lundberg  2003  Åkersberga Simsällskap            24.74   
Louise Berggren  2003  Upplands-Bro Simsällskap            25.29   
Vendela Hillström  2003  Simklubben Neptun            25.34   
Clara Flatow  2003  Åkersberga Simsällskap            25.49   
Ebba Lindberg  2003  Norrtälje Simklubb            25.49   
11  Sofia Onno  2003  Spårvägens Simförening            25.52   
12  Ella Sundling  2003  Åkersberga Simsällskap            25.77   
13  Melina Brotzen  2003  Sigtuna Simklubb            27.22   
14  Meja Morota  2003  Spårvägens Simförening            27.76   
15  Tuva Kjellström  2003  Upplands-Bro Simsällskap            28.44   
16  Diana Azarian  2003  Väsby Simsällskap            29.08   
17  Ebba Zaar  2003  Åkersberga Simsällskap            29.84   
18  Maja Pettersson  2003  Norrtälje Simklubb            30.48   
19  Amanda Bjärelid Grip  2003  Väsby Simsällskap            33.44   
Alva Andersson  2003  Norrtälje Simklubb            DSQ   
Denise Frejd  2003  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
Emilia Wullrich  2003  Spårvägens Simförening            DSQ   
Mikaela Jogell  2003  Upplands-Bro Simsällskap            DSQ   
Saga Thyrberg  2003  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  22 mars 2014 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  17:45 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas KnatteSim    Utskriftsdatum  22 mars 2014   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  17:59   
  Arrangör  Upplands-Bro Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 mars 2014         
 
 
Gren 28, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Mattsson  2004  Väsby Simsällskap            20.42   
Anton Dahlberg  2004  Ösmo Simsällskap            24.44   
Oscar Johnsson  2004  Ösmo Simsällskap            24.83   
Linus Areblad  2004  Väsby Simsällskap            29.49   
Jonathan Svedbäck  2004  Väsby Simsällskap            30.00   
Casper Bené  2004  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
Hugo Aksberg  2004  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
Loke Eriksson  2004  Upplands-Bro Simsällskap            DSQ   
Victor Lindbom  2004  Södertörns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 28, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mattias Kvist  2003  Ösmo Simsällskap            20.66   
Viktor Karell  2003  Norrtälje Simklubb            21.26   
Liam Björklund  2003  Ösmo Simsällskap            21.89   
Troy Kroonder  2003  Simklubben Neptun            22.76   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb            22.78   
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena            23.01   
Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04            23.65   
Eskil Widehag  2003  Solna Sundbyberg SS 04            23.88   
Axel Perers  2003  Sigtuna Simklubb            23.96   
10  Viktor Malmring  2003  Spårvägens Simförening            24.14   
11  Tommy Pehrsson  2003  IF Åland            24.46   
12  Anton Wällstedt  2003  Upplands-Bro Simsällskap            25.84   
13  Axel Cederlöf  2003  Åkersberga Simsällskap            26.12   
14  Daniel Melin Romstad  2003  Väsby Simsällskap            29.73   
15  Edvin Slätis  2003  Sigtuna Simklubb            30.52   
15  Erik Wikland  2003  Sigtuna Simklubb            30.52   
17  Jesper Sandström  2003  Åkersberga Simsällskap            32.55   
Adam Hansson Dylén  2003  Spårvägens Simförening            DSQ   
Anton Berardi  2003  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
David Garmelius  2003  Spårvägens Simförening            DSQ   
Emil Sandgren  2003  Norrtälje Simklubb            DSQ   
Filip Berardi  2003  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
Joachim Carlsson  2003  Bålsta Simklubb            DSQ   
Oskar Kristoffersson  2003  Upplands-Bro Simsällskap            DSQ   
Simon Sjöberg  2003  Norrtälje Simklubb            DSQ   
Tomas Solomon  2003  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  22 mars 2014 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  17:59 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas KnatteSim    Utskriftsdatum  22 mars 2014   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  18:21   
  Arrangör  Upplands-Bro Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 mars 2014         
 
 
Gren 29, 4X50m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
SK Neptun Flickor Lag 1  2001  Simklubben Neptun            2:22.12   
  Amanda Bekkewold  2001      17.02  35.13      35.13   
  Embla Wihk  2002      17.42  35.92      1:11.05   
  Anastasia Marinou  2002      17.60  36.63      1:47.68   
  Erica Sundholm  2002      16.62  34.44      2:22.12   
                     
IF Åland Flickor A  2001  IF Åland            2:23.76   
        17.73  35.12      35.12   
        17.67  36.02      1:11.14   
        19.53  40.23      1:51.37   
        15.65  32.39      2:23.76   
                     
Norrtälje Tjejer [2001]  2001  Norrtälje Simklubb            2:24.12   
  Ebba Filipsson  2001      17.14  35.07      35.07   
  Emma Pettersson  2001      19.23  40.28      1:15.35   
  Linnea Jonsson  2002      17.32  35.97      1:51.32   
  Tova Sjöberg  2001      15.84  32.80      2:24.12   
                     
Bålsta SK Damer  2001  Bålsta Simklubb            2:31.42   
  Tova Magnusson  2002      15.49  32.66      32.66   
  Alicia Budden  2004      19.17  40.20      1:12.86   
  Emily Sandberg  2004      20.23  43.25      1:56.11   
  Emma Carlsson  2002      17.18  35.31      2:31.42   
                     
SK Neptun Flickor Lag 2  2001  Simklubben Neptun            2:33.63   
  Katja Ökvist  2002      19.07  39.13      39.13   
  Fanny Lindgren  2001      18.14  37.79      1:16.92   
  Sophie Bladin  2002      18.44  38.27      1:55.19   
  Felicia Wächter  2002      18.06  38.44      2:33.63   
                     
Norrtälje Tjejer [2002]  2002  Norrtälje Simklubb            2:34.20   
  Yildiz Soyal  2002      18.15  37.63      37.63   
  Nike Frohm  2002      18.13  39.15      1:16.78   
  Johanna Johansson  2002      18.32  38.46      1:55.24   
  Tilde Rudert  2002      15.96  38.96      2:34.20   
                     
Ösmo SS Tjejer  2002  Ösmo Simsällskap            2:36.49   
  Elsa Marsten  2002      18.65  40.45      40.45   
  Josefin Krafft  2002      18.33  37.95      1:18.40   
  Linn Claesson  2002      19.91  40.42      1:58.82   
  Maja Aly  2002      17.97  37.67      2:36.49   
                     
Ubss Damer 2001  2001  Upplands-Bro Simsällskap            2:51.82   
  Naomi Sterling  2002      23.72  54.03      54.03   
  Camilla Renström  2002      18.46  39.56      1:33.59   
  Helena Renström  2002      18.01  38.99      2:12.58   
  Julia Hilmersson  2001      18.63  39.24      2:51.82   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  22 mars 2014 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  18:21 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas KnatteSim    Utskriftsdatum  22 mars 2014   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  18:12   
  Arrangör  Upplands-Bro Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 mars 2014         
 
 
Gren 30, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
SK Neptun Pojkar Lag 1  2002  Simklubben Neptun            2:26.98   
  Leo Herrmann  2002      17.45  35.04      35.04   
  Troy Kroonder  2003      16.84  35.25      1:10.29   
  Oscar Mogard Linden  2002      18.92  39.68      1:49.97   
  Erik Johansson  2002      18.24  37.01      2:26.98   
                     
Ubss Herrar 2001  2001  Upplands-Bro Simsällskap            2:27.28   
  Marcus Randleff  2002      16.99  33.89      33.89   
  Anton Haider  2001      20.29  42.16      1:16.05   
  Ludvig Eriksson  2002      18.67  38.44      1:54.49   
  Hugo Sandberg  2001      16.14  32.79      2:27.28   
                     
Norrtälje Herrar [2001]  2001  Norrtälje Simklubb            2:40.73   
  Gustav Andersson  2001      18.77  39.96      39.96   
  Simon Sjöberg  2003      19.00  41.10      1:21.06   
  Viktor Karell  2003      18.56  40.66      2:01.72   
  Rasmus Skyving  2003      17.50  39.01      2:40.73   
                     
Spårvägen Herrar [2003]  2001  Spårvägens Simförening            2:51.08   
  Viktor Malmring  2003      20.63  45.43      45.43   
  David Garmelius  2003      21.53  46.14      1:31.57   
  Adam Hansson Dylén  2003      21.06  44.65      2:16.22   
  Gordon Ölund  2002      16.14  34.86      2:51.08   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  22 mars 2014 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  18:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner