2019-11-14   15:06:35
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for GSK NYKREDIT Adventsstævne 2013

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit - Adventsstævne    Udskriftsdato  08 december 2013   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  12:51   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2013         
 
 
Løb 7, 4X50m Medley Damer, Finaler 0 år og ældre 
Sponsor: Sportigan 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Triton Piger 1  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:34.25   
  Emilie Nyegaard  2001      39.91        39.91   
  Isabel Kol Eriksen  2001                 
  Cecilie Berg Jensen  2001                 
  Laura Janner  2002      2:34.25        2:34.25   
                     
Julehjerterne  Solrød Svømmeklub            2:36.46   
  Frederikke Amund Nielsen  1999      37.96        37.96   
  Caroline Friis Thirstrup  2000                 
  Johanne Vium-Heinesen  2000                 
  Cathrine Lauritsen  1999      2:36.46        2:36.46   
                     
de Gamle Julekoner  2001  Glostrup Svømme Klub            2:36.72   
  Amalie Kruse Enemærke  2003      40.81        40.81   
  Amalie V. Sørensen  2002                 
  Ida T Mose  2002                 
  Signe Brandt  2001      2:36.72        2:36.72   
                     
Julestjerner  Vallensbæk IF Af 1939            2:36.81   
  Sara Mortensen  2001      40.16        40.16   
  Emma Ibsen  2001                 
  Julie Laugesen  2003                 
  Ida-Marie Andersen  2001      2:36.81        2:36.81   
                     
Triton Piger 2  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:43.64   
  Ellen-Sofie Frydenlund  2000      38.00        38.00   
  Clara Nyborg-Vedsted  2002                 
  Ida Sund  2000                 
  Marie Emilie Belmadani  2000      2:43.64        2:43.64   
                     
Nissepigerne  Solrød Svømmeklub            2:48.89   
  Nikoline Victoria Sass  1999      39.59        39.59   
  Sarah Hassel Toubro  1999                 
  Emma Andersen  1999                 
  Victoria Kappel  2000      2:48.89        2:48.89   
                     
Helsingør Piger 2  2000  Helsingør Svømmeklub            2:52.65   
  Luna Green-Birch  2001      42.00        42.00   
  Karoline Christensen  2002                 
  Natasha Laigaard  2002                 
  Signe Skjærbæk  2000      2:52.65        2:52.65   
                     
T1 Ladies  2002  Swim Team Tåstrup            3:01.09   
  Camilla Hougaard  2002      43.71        43.71   
  Ida Jensdottir Fremming  2002                 
  Josephine B. U. Danielsen  2003                 
  Anna Wrist-Elkjær  2003      3:01.09        3:01.09   
                     
Herlev Piger  2001  Herlev Svømning            3:13.33   
  Inge-Marie Ørneborg  2003      46.30        46.30   
  Thea Jacobsen  2003                 
  Emma Hald  2001                 
  Sofie Boesgaard Weber  2002      3:13.33        3:13.33   
                     
10  de Unge Julekoner  2002  Glostrup Svømme Klub            3:28.26   
  Antoinette Zafra  2005      51.38        51.38   
  Laura L. Hørning  2004                 
  Sofie Mosegaard  2002                 
  Malene Langvad  2004      3:28.26        3:28.26   
                     
11  Team Gaver  Svømmeklubben MK 31            3:31.44   
  Asta Andersen  2003      53.16        53.16   
  Sara K Venø  2002                 
  Liva Søby  2004                 
  Simone Christiansen  2003      3:31.44        3:31.44   
                     
Englebasser  Vallensbæk IF Af 1939            DSQ  ingen berø v 175m 
  Liva Lund Hansen  2005                 
  Sofie Hertzberg  2002                 
  Viktoria Freja Sørensen  2004                 
                     
Helsingør Piger 1  2000  Helsingør Svømmeklub            DSQ  ej forsat bev v 25m 
                     
Klejnerne  Solrød Svømmeklub            DSQ  fly v 4svømmer 
                     
Snefnug  Vallensbæk IF Af 1939            DSQ  svøm på mave eft 25m 
                     
Team Nissehue  Svømmeklubben MK 31            DSQ  bryst ben v fly 
  Nønne Christensen  2004                 
  Smila Mathilda Reiter  2004                 
                     
Triton Piger 3  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  1 hånd i afsl i fly 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  08 december 2013 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark