2020-01-20   04:04:10
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for GSK NYKREDIT Adventsstævne 2013

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit - Adventsstævne    Udskriftsdato  08 december 2013   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  14:48   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2013         
 
 
Løb 17, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler 11 år og yngre 
Sponsor: Sportigan 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gsk´s Unge Julenisser  2002  Glostrup Svømme Klub            2:17.56   
  Thomas Langvad  2002      33.46        33.46   
  Tobias Dan Hansen  2002      33.33        1:06.79   
  Amalie V. Sørensen  2002      35.34        1:42.13   
  Ida T Mose  2002      35.43        2:17.56   
                     
Helsingør Mix 1  2002  Helsingør Svømmeklub            2:20.14   
  Adrian Roed Schønning  2000      34.55        34.55   
  Johan Heilmann  2000      33.20        1:07.75   
  Amanda Hietala  2002      35.70        1:43.45   
  Fiona Burmester  2003      36.69        2:20.14   
                     
Helsingør Mix 2  2002  Helsingør Svømmeklub            2:27.39   
  Mattias Houen  2002      35.58        35.58   
  Johan Heeno Rasmussen  2002      36.15        1:11.73   
  Helena Hvid Hansen  2001      36.80        1:48.53   
  Johanna Juul Bay-Smidt  2002      38.86        2:27.39   
                     
Triton Mix 1  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:27.99   
  Mark Nicklas Hansen  2003      36.28        36.28   
  Abby Kristine Waterval  2002      35.12        1:11.40   
  Mikkel Hjelm  2003      35.28        1:46.68   
  Liva Stjernholm  2004      41.31        2:27.99   
                     
Stt T1-Mix2  2002  Swim Team Tåstrup            2:28.36   
  Josephine B. U. Danielsen  2003      40.60        40.60   
  Anna Wrist-Elkjær  2003      36.55        1:17.15   
  Simon Wrist-Elkjær  2002      35.10        1:52.25   
  Rasmus Hatting Petersen  2002      36.11        2:28.36   
                     
Stt T1-Mix  2002  Swim Team Tåstrup            2:29.06   
  Camilla Hougaard  2002      36.10        36.10   
  Ida Jensdottir Fremming  2002      37.46        1:13.56   
  Asbjørn V. T. Floor-Bøjde  2002      36.83        1:50.39   
  Oliver Skadhauge  2002      38.67        2:29.06   
                     
Gsk´s Små Julenisser  2002  Glostrup Svømme Klub            2:33.84   
  Oskar Skov Grell  2002      37.61        37.61   
  Carl Magnus Krievs  2002      36.80        1:14.41   
  Amalie Kruse Enemærke  2003      36.66        1:51.07   
  Sofie Mosegaard  2002      42.77        2:33.84   
                     
Helsingør Mix 3  2002  Helsingør Svømmeklub            2:35.42   
  Matthæus Vàmosi  2000      37.32        37.32   
  Lucas Burmester  2002      39.43        1:16.75   
  Frida Roed  2001      37.43        1:54.18   
  Julie Nissen  2002      41.24        2:35.42   
                     
Triton Mix 2  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:39.79   
  Silas Waterval  2004      46.64        46.64   
  Kasper Bonnichsen  2002      32.03        1:18.67   
  Ida Rishøj  2002      42.81        2:01.48   
  Olivia Mammen  2003      38.31        2:39.79   
                     
10  Herlev Mix  2002  Herlev Svømning            2:44.86   
  Gustav Bendix Beiter  2003      41.37        41.37   
  Erik Li  2003      39.41        1:20.78   
  Sofie Boesgaard Weber  2002      40.16        2:00.94   
  Inge-Marie Ørneborg  2003      43.92        2:44.86   
                     
11  Triton Mix 5  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:47.67   
  Mathias Lindgaard  2004      41.58        41.58   
  Olivia Nørregaard Christe  2003      43.57        1:25.15   
  Victoria Boysen  2003      43.79        2:08.94   
  Lasse Darlem Brandt  2003      38.73        2:47.67   
                     
12  Team Kringlemix  2002  Svømmeklubben MK 31            2:48.16   
  Liva Søby  2004      49.80        49.80   
  Marius Larsen  2003      42.36        1:32.16   
  Simone Christiansen  2003      38.38        2:10.54   
  Oscar Thinghøjen  2003      37.62        2:48.16   
                     
13  Ho Ho Ho  2002  Vallensbæk IF Af 1939            2:48.83   
  Viktoria Freja Sørensen  2004      44.05        44.05   
  Peter Vinge-Maigaard  2003      39.77        1:23.82   
  Julie Laugesen  2003      36.31        2:00.13   
  Mikkel Hansen  2003      48.70        2:48.83   
                     
14  Gsk´s Bittesmå Julenisser  2002  Glostrup Svømme Klub            2:49.20   
  Frederik Emil Bækgaard  2002      38.87        38.87   
  Mikkel Hemmingsen  2002      37.95        1:16.82   
  Laura L. Hørning  2004      45.72        2:02.54   
  Antoinette Zafra  2005      46.66        2:49.20   
                     
15  Stt T2-Mix  2002  Swim Team Tåstrup            2:54.59   
  Andreas Stampe Dalgaard  2004      45.72        45.72   
  Schastine R. Skifter Tabo  2005      43.40        1:29.12   
  Astrid Høffer  2004      42.37        2:11.49   
  Jeppe Kjær  2004      43.10        2:54.59   
                     
16  Team Nougat  2002  Svømmeklubben MK 31            3:10.30   
  Elias Tsoskunoglu  2004      47.87        47.87   
  Mille Bjørn  2003      51.77        1:39.64   
  Asta Andersen  2003      44.81        2:24.45   
  Andreas Reiter  2002      45.85        3:10.30   
                     
17  Hils Mix 2  2002  Hillerød Svømmeklub            3:27.36   
  Andreas Rex Olsen  2002      45.82        45.82   
  Sofia Hansen  2003      49.37        1:35.19   
  Patrick Laursen  2004      54.28        2:29.47   
  Marie Brogaard  2004      57.89        3:27.36   
                     
18  Hils Mix 3  2002  Hillerød Svømmeklub            3:29.79   
  Ida Zeiler Terkildsen  2004      48.76        48.76   
  Hector Jakobsen  2002      42.44        1:31.20   
  Emma Nissen  2004                 
  Noel Willem Pihl  2002      3:29.79        3:29.79   
                     
19  Team Muffin  2002  Svømmeklubben MK 31            3:50.44   
  Vilhelm T. Pedersen  2004      1:05.19        1:05.19   
  Nønne Christensen  2004      1:57.18        3:02.37   
  Smila Mathilda Reiter  2004      48.07        3:50.44   
  Alex Baes Maidens  2004              3:50.44   
                     
Ho Ho Ho Ho Ho  2002  Vallensbæk IF Af 1939            DNS   
  Caroline Veggerby  2003                 
  Sebastian Rasmussen  2003                 
  Liva Lund Hansen  2005                 
  Matias Munkholm  2004              DNS   
                     
Ho Ho Ho Ho Ho Ho  2002  Vallensbæk IF Af 1939            DSQ  Ingen berør. v 125m 
  Mille Vinter  2003      45.94        45.94   
  Sebastian Rendlev  2005      53.49        1:39.43   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  08 december 2013 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark