Resultater for GSK NYKREDIT Adventsstævne 2013
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nykredit - Adventsstævne | Udskriftsdato | 08 december 2013 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 13:19 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 december 2013 |
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 - 63 år |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anne Sophie H. Hansen | 1999 | Orient Svømning | 37.01 | 1:15.92 | |||||
2 | Maiken Jakobsen | 1999 | Herlev Svømning | 40.31 | 1:21.19 | |||||
3 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | Solrød Svømmeklub | 41.49 | 1:23.02 | |||||
4 | Frederikke Amund Nielsen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 42.10 | 1:23.52 | |||||
5 | Karla Louise Balle | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 41.45 | 1:25.70 | |||||
6 | Katharina N Møller | 2001 | Herlev Svømning | 42.21 | 1:27.42 | |||||
7 | Sarah Hassel Toubro | 1999 | Solrød Svømmeklub | 43.20 | 1:27.82 | |||||
8 | Sara Mortensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.78 | 1:28.88 | |||||
9 | Louise Holm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.11 | 1:29.37 | |||||
10 | Signe Skjærbæk | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 44.84 | 1:32.44 | |||||
11 | Frida Roed | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 46.71 | 1:36.59 | |||||
12 | Julie Jessen | 2001 | Albertslund IF | 50.68 | 1:43.23 | |||||
- | Luna Green-Birch | 2001 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Ej fortsat bev. 50m | |||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Camilla Hougaard | 2002 | Swim Team Tåstrup | 43.85 | 1:28.49 | |||||
2 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | Swim Team Tåstrup | 45.81 | 1:33.04 | |||||
3 | Sofie Hertzberg | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.73 | 1:33.17 | |||||
4 | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | Albertslund IF | 47.96 | 1:37.78 | |||||
5 | Emilie Ravn Larsen | 2002 | Albertslund IF | 47.05 | 1:38.07 | |||||
6 | Freya H. Bremholm Hansen | 2002 | Albertslund IF | 48.98 | 1:38.58 | |||||
7 | Alma Buhl Hornskov | 2002 | Albertslund IF | 52.92 | 1:50.82 | |||||
8 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 53.75 | 1:53.03 | |||||
9 | Sara K Venø | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 58.02 | 1:59.13 | |||||
- | Julie Gerner Knudsen | 2002 | Albertslund IF | DSQ | Ej fortsat bev. 75 m | |||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 45.60 | 1:31.48 | |||||
2 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 46.16 | 1:33.66 | |||||
3 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 46.56 | 1:37.21 | |||||
4 | Inge-Marie Ørneborg | 2003 | Herlev Svømning | 50.61 | 1:45.03 | |||||
5 | Victoria Boysen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.97 | 1:46.42 | |||||
6 | Asta Andersen | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 54.67 | 1:53.75 | |||||
7 | Maria Schrader | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:03.26 | 2:17.25 | |||||
- | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Tåstrup | DSQ | Ej fortsat bevæg.75 | |||||
- | Mille Bjørn | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | 2 armtag på mav.v75m | |||||
- | Mille Vinter | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | Svøm på maven v.75 m | |||||
- | Olivia Nørregaard Christe | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Ej fortsat bev. 25m | |||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 4 - 9 år |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 46.81 | 1:33.72 | |||||
2 | Cornelia Vâmosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 49.71 | 1:41.87 | |||||
3 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 53.17 | 1:45.48 | |||||
4 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 49.93 | 1:49.70 | |||||
5 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 51.95 | 1:50.04 | |||||
6 | Nønne Christensen | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 1:03.11 | 2:12.16 | |||||
7 | Alma Møller-Ern | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:04.43 | 2:12.34 | |||||
8 | Funda Serifovski | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.48 | 2:19.25 | |||||
- | Emma F. Rouse | 2004 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 08 december 2013 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:19 |