Resultat för GSK NYKREDIT Adventsstævne 2013
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nykredit - Adventsstævne | Udskriftsdato | 08 december 2013 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 17:33 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 december 2013 |
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 63 år |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marcus Højengaard | 1999 | Orient Svømning | 32.32 | 1:05.38 | |||||
2 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.99 | 1:05.88 | |||||
3 | Daniel Dyrved | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 32.76 | 1:09.14 | |||||
4 | Daniel Johansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.38 | 1:14.72 | |||||
5 | Villads Krarup | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 35.94 | 1:16.04 | |||||
6 | Jonathan P. Hedager | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 36.77 | 1:16.11 | |||||
7 | Jesper Schiødt | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 36.85 | 1:16.90 | |||||
8 | Johan Heilmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 36.65 | 1:17.91 | |||||
9 | Johan Bremer Holmgård | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 38.01 | 1:19.58 | |||||
10 | Mikkel W. N. Meilling | 2000 | Solrød Svømmeklub | 38.56 | 1:21.62 | |||||
11 | Matthæus Vàmosi | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 39.81 | 1:26.45 | |||||
12 | Morten Kilhof | 2000 | Solrød Svømmeklub | 42.73 | 1:30.13 | |||||
- | Christian Kjær | 2001 | Solrød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Christoffer Friis Conrad | 1997 | Solrød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Christopher Grønskov | 1999 | Orient Svømning | DNS | ||||||
- | Oscar Miller | 1999 | Orient Svømning | DNS | ||||||
- | Sebastian H. C. Johansen | 2001 | Orient Svømning | DNS | ||||||
- | Simon Hojman | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.10 | 1:10.78 | |||||
2 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.89 | 1:11.06 | |||||
3 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 34.20 | 1:11.85 | |||||
4 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 34.87 | 1:13.32 | |||||
5 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 38.43 | 1:20.58 | |||||
6 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 40.99 | 1:22.51 | |||||
7 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 39.49 | 1:22.83 | |||||
8 | Lucas Burmester | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 40.05 | 1:24.26 | |||||
9 | Simon Wrist-Elkjær | 2002 | Swim Team Tåstrup | 40.45 | 1:26.06 | |||||
10 | Alexander Stærkær | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 41.25 | 1:26.67 | |||||
11 | Jonas Pastwa Taggaard | 2002 | Solrød Svømmeklub | 42.44 | 1:28.93 | |||||
12 | August Mortensen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 42.77 | 1:31.92 | |||||
13 | Noel Willem Pihl | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 44.67 | 1:34.41 | |||||
14 | Hector Jakobsen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 48.20 | 1:40.28 | |||||
15 | Rasmus Kamp Nielsen | 2002 | Orient Svømning | 48.13 | 1:43.43 | |||||
- | Kristoffer Fabrisius | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | DNS | ||||||
- | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mattias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mark Nicklas Hansen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.17 | 1:19.61 | |||||
2 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 40.29 | 1:24.45 | |||||
3 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.56 | 1:29.65 | |||||
4 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 41.52 | 1:30.13 | |||||
5 | Mads Pastwa Taggaard | 2003 | Solrød Svømmeklub | 53.87 | 1:54.95 | |||||
- | Rumle Strunge Nielsen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 4 - 9 år |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Lindgaard | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.86 | 1:28.37 | |||||
2 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Tåstrup | 48.54 | 1:44.20 | |||||
3 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 47.73 | 1:46.48 | |||||
4 | Alexander Englev | 2004 | Solrød Svømmeklub | 53.72 | 1:49.27 | |||||
5 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 53.30 | 1:52.06 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 08 december 2013 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:33 |