Resultat för Julklappsdoppet 2013
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lördag den 30 november kl 09:00
Resultat Gren 6 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2013 | Utskriftsdatum | 30 november 2013 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 12:54 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 november 2013 |
Gren 6, 50m Ryggsim Pojkar C, Försök |
2012: Anton Marijanovic 2000 Södertörns Simsällskap 31.73 |
2011: Andre Filipsson 1999 Skuru Idrottsklubb 33.22 |
2009: David Wimmerstedt 1997 Upsala Simsällskap 33.30 |
2008: Alexander Morgan 1996 Stockholms Kappsimningsklubb 32.33 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fredrik Annergren | 2001 | Turebergs Simklubb | 34.21 | ||||||
2 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 34.53 | ||||||
3 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 34.77 | ||||||
4 | Anton Mylläri | 2001 | Ösmo Simsällskap | 36.04 | ||||||
5 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägens Simförening | 36.87 | ||||||
6 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägens Simförening | 36.90 | ||||||
7 | Erik Andersson | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.30 | ||||||
8 | Leo Jakobsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 39.10 | Deltar ej i final | |||||
9 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägens Simförening | 39.26 | ||||||
10 | Ludvig Grape Glennhage | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | 39.46 | ||||||
11 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägens Simförening | 39.92 | ||||||
12 | Edvin Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.12 | ||||||
13 | Nisse Gustavsson | 2001 | Södertälje Simsällskap | 40.26 | ||||||
14 | Robert Hellberg | 2001 | Södertälje Simsällskap | 40.41 | ||||||
15 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägens Simförening | 41.14 | ||||||
16 | Oliver Heras Cordon | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 41.17 | ||||||
17 | Sebastian Jaramillo-Lopez | 2002 | Södertälje Simsällskap | 42.03 | ||||||
18 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 42.07 | ||||||
19 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 42.16 | ||||||
20 | Axel Bystedt | 2001 | Södertälje Simsällskap | 42.18 | ||||||
21 | Lukas Lodin | 2001 | Hellas Simklubb | 42.24 | ||||||
22 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägens Simförening | 42.35 | ||||||
23 | Axel Lilja | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.52 | ||||||
24 | Anton Appelqvist | 2001 | Wisby Simsällskap | 42.78 | ||||||
25 | Marcus Randleff | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 42.82 | ||||||
26 | David Stålmarck | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.04 | ||||||
27 | Kiflom Mogos | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.22 | ||||||
28 | Alexandr Sidorov | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.40 | ||||||
29 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 43.88 | ||||||
30 | Gabriel Norden | 2001 | IFK Lidingö Simklubb | 43.99 | ||||||
31 | Axel Flykt-Rosen | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 44.24 | ||||||
32 | Dag Unevik | 2001 | Väsby Simsällskap | 44.72 | ||||||
33 | Marcus Thune | 2001 | Hellas Simklubb | 45.07 | ||||||
34 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägens Simförening | 45.27 | ||||||
35 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägens Simförening | 45.30 | ||||||
36 | Matyas Török | 2002 | Spårvägens Simförening | 45.64 | ||||||
37 | Hampus Frykman | 2002 | Bålsta Simklubb | 46.38 | ||||||
38 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 46.41 | ||||||
39 | Wilhelm Olivercrona | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 46.62 | ||||||
40 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 46.70 | ||||||
41 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägens Simförening | 46.74 | ||||||
42 | Jesper Granath | 2002 | Wisby Simsällskap | 47.06 | ||||||
43 | Ludvig Eriksson | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 47.15 | ||||||
44 | Erik Bergstrand | 2002 | Södertälje Simsällskap | 48.22 | ||||||
45 | Max Kenning | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 48.43 | ||||||
46 | Sebastian Tegbo | 2001 | Ösmo Simsällskap | 49.96 | ||||||
47 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 50.18 | ||||||
48 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägens Simförening | 50.65 | ||||||
49 | August Jorme | 2002 | Väsby Simsällskap | 50.81 | ||||||
50 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 51.43 | ||||||
51 | Baris Can Köymen | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 51.51 | ||||||
52 | David Gullers-Henry | 2002 | Spårvägens Simförening | 52.00 | ||||||
53 | Jonathan Pålsson | 2002 | Spårvägens Simförening | 52.15 | ||||||
54 | Sahel Moshref | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 56.81 | ||||||
- | Anton Sanin | 2002 | Bålsta Simklubb | DNS | ||||||
- | Felix Stocker | 2002 | Oxelösunds Simsällskap | DNS | ||||||
- | Oscar Clevö | 2001 | Spårvägens Simförening | DNS | ||||||
- | Sam Vefaghi | 2001 | Spårvägens Simförening | DNS | ||||||
- | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | William Wallin | 2002 | Oxelösunds Simsällskap | DNS | ||||||
- | Jacob Berhanu Birke | 2002 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Leo Norsbo | 2001 | Hellas Simklubb | DSQ | ||||||
- | Mårten Wikman | 2002 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Robin Farkhapour | 2001 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 30 november 2013 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 12:54 |