Tulokset IKM aluekilpailut, Pohjois-Suomi
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
10:30 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, T13,14,15 200m Sekauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:17,18 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 2:18.05 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:21,85 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Katri Hurskainen |
2000 |
|
513 |
34.29 |
1:12.18 |
2:00.94 |
|
2:35.61 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kaisa Pulkkinen |
2000 |
|
476 |
34.53 |
1:16.06 |
2:03.68 |
|
2:39.52 |
|
|
Tornion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Reetta-Maija Perätalo |
2000 |
|
474 |
36.33 |
1:16.35 |
2:03.45 |
|
2:39.80 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Katriina Korpi |
2000 |
|
423 |
37.49 |
1:23.09 |
2:06.28 |
|
2:45.93 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anni Rajaniemi |
2000 |
|
396 |
39.38 |
1:24.23 |
2:10.90 |
|
2:49.59 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Veera Leinonen |
2000 |
|
362 |
36.41 |
1:22.25 |
2:14.26 |
|
2:54.73 |
|
|
Tornion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mari Hekkala |
2000 |
|
336 |
40.89 |
1:23.43 |
2:16.31 |
|
2:59.11 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Iida Kunnari |
2000 |
|
334 |
44.22 |
1:27.51 |
2:20.81 |
|
2:59.53 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Milla Kortetjärvi |
2000 |
|
333 |
39.77 |
1:27.39 |
2:19.06 |
|
2:59.74 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ada Niskala |
2000 |
|
324 |
39.05 |
1:22.64 |
2:16.62 |
|
3:01.32 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Katariina Jyrälä |
2000 |
|
315 |
39.69 |
1:26.76 |
2:22.29 |
|
3:03.12 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Selina Rikkonen |
2000 |
|
263 |
42.37 |
1:36.08 |
2:30.07 |
|
3:14.44 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Iisa Kivioja |
2000 |
|
254 |
44.12 |
1:35.64 |
2:31.63 |
|
3:16.51 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Julia Kinnunen |
2000 |
|
244 |
46.24 |
1:38.28 |
2:32.19 |
|
3:19.25 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Olga Heikkinen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
75m |
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sara-Sofia Tapio |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, T13,14,15 200m Sekauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:17,18 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 2:18.05 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:21,85 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kaisa Kariniemi |
1999 |
|
607 |
33.21 |
1:09.81 |
1:51.46 |
|
2:27.13 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eveliina Palo |
1999 |
|
540 |
34.31 |
1:12.92 |
1:58.84 |
|
2:33.00 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Miili Känsäkoski |
1999 |
|
454 |
35.64 |
1:15.74 |
2:04.80 |
|
2:42.04 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Katariina Räsänen |
1999 |
|
442 |
38.31 |
1:21.03 |
2:06.18 |
|
2:43.55 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Inna Pajuluoma |
1999 |
|
438 |
36.66 |
1:19.59 |
2:08.22 |
|
2:43.96 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Malla Huusko |
1999 |
|
424 |
39.17 |
1:21.35 |
2:07.40 |
|
2:45.80 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ida-Maria Juntunen |
1999 |
|
382 |
39.62 |
1:23.61 |
2:14.90 |
|
2:51.69 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Selina Pylväs |
1999 |
|
322 |
41.50 |
1:29.77 |
2:20.45 |
|
3:01.76 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Pinja Remes |
1999 |
|
319 |
40.33 |
1:28.55 |
2:26.16 |
|
3:02.20 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Elina Pulkkinen |
1999 |
|
298 |
42.28 |
1:30.24 |
2:23.96 |
|
3:06.48 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sini Keinänen |
1999 |
|
285 |
40.92 |
1:32.14 |
2:23.21 |
|
3:09.23 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, T13,14,15 200m Sekauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:17,18 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 2:18.05 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:21,85 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Röytiö |
1998 |
|
514 |
30.62 |
1:13.01 |
2:00.69 |
|
2:35.54 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Satu-Lotta Pitko |
1998 |
|
439 |
37.49 |
1:21.20 |
2:05.12 |
|
2:43.86 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tytti Karjalainen |
1998 |
|
434 |
35.53 |
1:21.53 |
2:09.37 |
|
2:44.53 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Wilma Kiviaho |
1998 |
|
425 |
34.14 |
1:16.83 |
2:05.03 |
|
2:45.71 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Iida Laukka |
1998 |
|
395 |
40.17 |
1:22.83 |
2:11.50 |
|
2:49.80 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Janina Pyrrö |
1998 |
|
385 |
40.33 |
1:25.36 |
2:12.78 |
|
2:51.16 |
|
|
Kemijärven Kaiku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Riikka Korpi |
1998 |
|
353 |
41.74 |
1:27.14 |
2:17.15 |
|
2:56.20 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Eevi Tyni |
1998 |
|
351 |
40.29 |
1:23.93 |
2:18.74 |
|
2:56.63 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jemina Pesonen |
1998 |
|
310 |
41.43 |
1:29.91 |
2:24.31 |
|
3:04.10 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Martta Rautiainen |
1998 |
|
303 |
39.41 |
1:25.59 |
2:24.49 |
|
3:05.41 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mia-Emilia Leinonen |
1998 |
|
303 |
38.73 |
1:29.05 |
2:21.22 |
|
3:05.50 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Riina Huotari |
1998 |
|
241 |
41.20 |
1:32.76 |
2:36.62 |
|
3:20.13 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
10:30 |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
10:38 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, P14,15,16 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Martin Kartau, SGR, 57,08 2011 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 56,29 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Roope Kastarinen, TaUS, 1:00,90 2008 |
|
|
Laji 2, P14,15,16 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Martin Kartau, SGR, 57,08 2011 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 56,29 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Roope Kastarinen, TaUS, 1:00,90 2008 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
10:38 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
10:50 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, T-11,12 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 11 v |
T11 LRIKM-ennätys Erja Lauttajärvi, TaUs, 1:03,74 1992 |
T12 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 59,68 2011 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Laji 3, T-11,12 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 12 v |
T11 LRIKM-ennätys Erja Lauttajärvi, TaUs, 1:03,74 1992 |
T12 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 59,68 2011 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
10:50 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
11:00 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, P12,13 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 12 v |
P13 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 55,40 1998 |
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 58,82 1997 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Laji 4, P12,13 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 v |
P13 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 55,40 1998 |
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 58,82 1997 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
11:00 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
11:05 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, T10 50m Rintauinti, Loppukilpailut 10 v |
T10 LRIKM-ennätys Hanna Kareinen, KeUi, 40,03 2010 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
11:05 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
11:08 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, P11 50m Rintauinti, Loppukilpailut 11 v |
P11 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUS, 36,15 2002 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
11:08 |
|
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
11:17 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, T13,14,15 100mPerhosuinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Melina Heikkinen, HeiI, 1:02,08 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Marjo Hienonen, RaisU 2001, Tia Laurila, RaisU 2008, 1:04,18 |
T13 LRIKM-ennätys Laura Mäki, RaisU, 1:04,52 2010 |
|
|
Laji 7, T13,14,15 100mPerhosuinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Melina Heikkinen, HeiI, 1:02,08 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Marjo Hienonen, RaisU 2001, Tia Laurila, RaisU 2008, 1:04,18 |
T13 LRIKM-ennätys Laura Mäki, RaisU, 1:04,52 2010 |
|
|
Laji 7, T13,14,15 100mPerhosuinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Melina Heikkinen, HeiI, 1:02,08 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Marjo Hienonen, RaisU 2001, Tia Laurila, RaisU 2008, 1:04,18 |
T13 LRIKM-ennätys Laura Mäki, RaisU, 1:04,52 2010 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
11:17 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
11:28 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, P14,15,16 800m Vapaauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Eetu Piiroinen, SGR, 8:11.72 2011 |
P15 LRIKM-ennätys Eetu Piiroinen, SGR, 8:32,35 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Petja Yritys, SiHy, 8:45,67 2007 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eelis Hukka |
1999 |
|
455 |
1:05.18 |
2:16.78 |
3:29.54 |
4:43.08 |
9:36.17 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
5:57.21 |
7:12.25 |
8:26.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juho Laatikainen |
1999 |
|
367 |
1:09.88 |
2:27.14 |
3:46.01 |
5:05.60 |
10:19.04 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
6:25.08 |
7:43.86 |
9:02.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jere Kerttula |
1999 |
|
339 |
1:12.98 |
2:32.76 |
3:54.32 |
5:15.88 |
10:35.58 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
6:36.99 |
7:57.58 |
9:17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Valtteri Lieto |
1999 |
|
334 |
1:13.09 |
2:34.12 |
3:55.80 |
5:17.41 |
10:38.86 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
6:38.84 |
8:00.28 |
9:20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, P14,15,16 800m Vapaauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Eetu Piiroinen, SGR, 8:11.72 2011 |
P15 LRIKM-ennätys Eetu Piiroinen, SGR, 8:32,35 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Petja Yritys, SiHy, 8:45,67 2007 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Santeri Leppälä |
1998 |
|
498 |
1:04.93 |
2:15.66 |
3:26.81 |
4:38.46 |
9:19.25 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
5:49.49 |
7:00.61 |
8:11.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Severi Lieto |
1998 |
|
476 |
1:05.52 |
2:17.42 |
3:29.55 |
4:41.54 |
9:27.91 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
5:53.66 |
7:06.21 |
8:18.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juho Röytiö |
1998 |
|
458 |
1:04.90 |
2:17.80 |
3:30.87 |
4:45.05 |
9:34.91 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
5:59.29 |
7:13.51 |
8:26.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aleksi Kanste |
1998 |
|
456 |
1:06.45 |
2:19.37 |
3:33.51 |
4:46.80 |
9:35.69 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
|
|
|
6:00.79 |
7:15.15 |
8:28.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
11:28 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
11:42 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, T11,12 100m Rintauinti, Loppukilpailut 11 v |
T12 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, KaUS, 1:15,43 2007 |
T11 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:18,57 2004 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Laji 9, T11,12 100m Rintauinti, Loppukilpailut 12 v |
T12 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, KaUS, 1:15,43 2007 |
T11 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:18,57 2004 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
11:42 |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
11:53 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, P12,13 100m Rintauinti, Loppukilpailut 12 v |
P13 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUS, 1:10,50 2004 |
P12 LRIKM-ennätys Timo Kettunen, JUK, 1:14,27 1994 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Laji 10, P12,13 100m Rintauinti, Loppukilpailut 13 v |
P13 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUS, 1:10,50 2004 |
P12 LRIKM-ennätys Timo Kettunen, JUK, 1:14,27 1994 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
11:53 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
12:09 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, T13,14,15 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Janna Ovaska, RaisU, 2:15,27 2011 |
T14 LRIKM-ennätys Jenna Ovaska, RaisU, 2:15,98 2010 |
T13 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 2:22,54 2008 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Katri Hurskainen |
2000 |
|
538 |
35.03 |
1:12.13 |
1:50.01 |
|
2:27.50 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Reetta-Maija Perätalo |
2000 |
|
481 |
36.48 |
1:15.22 |
1:54.32 |
|
2:33.15 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mari Hekkala |
2000 |
|
370 |
37.60 |
1:19.70 |
2:03.51 |
|
2:47.13 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Noora Siltari |
2000 |
|
364 |
39.11 |
1:21.83 |
2:05.84 |
|
2:48.07 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jasmin Puhakka |
2000 |
|
179 |
49.05 |
1:43.29 |
2:39.83 |
|
3:32.92 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, T13,14,15 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Janna Ovaska, RaisU, 2:15,27 2011 |
T14 LRIKM-ennätys Jenna Ovaska, RaisU, 2:15,98 2010 |
T13 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 2:22,54 2008 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kaisa Kariniemi |
1999 |
|
531 |
35.88 |
1:13.78 |
1:51.65 |
|
2:28.20 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Saana Luokkanen |
1999 |
|
509 |
34.12 |
1:11.61 |
1:50.90 |
|
2:30.26 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Miili Känsäkoski |
1999 |
|
478 |
35.95 |
1:14.91 |
1:54.59 |
|
2:33.51 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Malla Huusko |
1999 |
|
375 |
38.34 |
1:20.68 |
2:03.96 |
|
2:46.42 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Inna Pajuluoma |
1999 |
|
361 |
40.55 |
1:23.48 |
2:06.91 |
|
2:48.50 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Milla Henriksson |
1999 |
|
325 |
40.52 |
1:23.68 |
2:08.95 |
|
2:54.54 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Janita Jaakola |
1999 |
|
284 |
43.42 |
1:29.63 |
2:16.66 |
|
3:02.43 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Iida Ahonen |
1999 |
|
280 |
43.49 |
1:29.55 |
2:17.06 |
|
3:03.26 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nadja Hahto |
1999 |
|
280 |
42.77 |
1:29.51 |
2:17.75 |
|
3:03.47 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Pinja Remes |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
125m |
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Venla Niemelä |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, T13,14,15 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Janna Ovaska, RaisU, 2:15,27 2011 |
T14 LRIKM-ennätys Jenna Ovaska, RaisU, 2:15,98 2010 |
T13 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 2:22,54 2008 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sonja Portin |
1998 |
|
554 |
34.25 |
1:10.57 |
1:48.09 |
|
2:26.11 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Carita Heikkala |
1998 |
|
473 |
34.29 |
1:12.60 |
1:53.35 |
|
2:34.00 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jonna Laukkanen |
1998 |
|
459 |
35.84 |
1:15.53 |
1:56.31 |
|
2:35.50 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eevi Tyni |
1998 |
|
396 |
38.03 |
1:19.77 |
2:02.11 |
|
2:43.36 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jemina Pesonen |
1998 |
|
314 |
42.10 |
1:27.19 |
2:12.25 |
|
2:56.47 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Martta Rautiainen |
1998 |
|
272 |
43.51 |
1:29.81 |
2:16.69 |
|
3:05.12 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
12:09 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
12:17 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, P14,15,16 200m Perhosuint, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Marko Vilpponen, MaU, 2:04,93 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Marko Vilpponen, MaU, 2:10,83 2005 |
P14 LRIKM-ennätys Juho Grönblom, RaisU, 2:14,39 2012 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Kaikkonen |
1999 |
|
333 |
35.16 |
1:15.40 |
1:58.20 |
|
2:37.32 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, P14,15,16 200m Perhosuint, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Marko Vilpponen, MaU, 2:04,93 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Marko Vilpponen, MaU, 2:10,83 2005 |
P14 LRIKM-ennätys Juho Grönblom, RaisU, 2:14,39 2012 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Tapio |
1998 |
|
354 |
33.40 |
1:12.46 |
1:53.96 |
|
2:34.10 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Severi Lieto |
1998 |
|
354 |
34.10 |
1:13.93 |
1:54.76 |
|
2:34.22 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Topi Puurunen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
12:17 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
12:35 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 4X50m Sekauinti, Loppukilpailut 10 - 12 v |
LRIKM-ennätys Cetus, 2:12,89 2012 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
12:35 |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
12:35 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 4X50m Sekauinti, Loppukilpailut 12 - 16 v |
LRIKM-ennätys Raision Urheilijat, RaisU 1:51,93 2010 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
12:35 |
|
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
17:21 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, T13,14,15 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Mira Palovuori, VUS-VSS, 2:04,20 2012 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 2:02,71 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, SomE, 2:10,10 2007 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Katri Hurskainen |
2000 |
|
533 |
31.13 |
1:05.52 |
1:41.27 |
|
2:17.05 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Reetta-Maija Perätalo |
2000 |
|
492 |
31.56 |
1:06.59 |
1:43.89 |
|
2:20.74 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anni Katajamäki |
2000 |
|
458 |
33.27 |
1:10.07 |
1:48.00 |
|
2:24.19 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mari Hekkala |
2000 |
|
368 |
34.44 |
1:14.31 |
1:55.53 |
|
2:35.02 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Iida Kunnari |
2000 |
|
364 |
36.21 |
1:15.96 |
1:56.47 |
|
2:35.67 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anni Rajaniemi |
2000 |
|
362 |
35.75 |
1:15.83 |
1:56.53 |
|
2:35.96 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Milla Kortetjärvi |
2000 |
|
351 |
36.54 |
1:16.69 |
1:57.63 |
|
2:37.45 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Katariina Jyrälä |
2000 |
|
343 |
35.52 |
1:15.20 |
1:56.93 |
|
2:38.79 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ella Meriläinen |
2000 |
|
255 |
38.97 |
1:23.95 |
2:10.05 |
|
2:55.10 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Julia Kinnunen |
2000 |
|
244 |
38.67 |
1:23.58 |
2:11.48 |
|
2:57.72 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sara-Sofia Tapio |
2000 |
|
203 |
39.82 |
1:27.64 |
2:18.48 |
|
3:09.02 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, T13,14,15 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Mira Palovuori, VUS-VSS, 2:04,20 2012 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 2:02,71 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, SomE, 2:10,10 2007 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Reetta Kanervo |
1999 |
|
589 |
31.01 |
1:04.45 |
1:39.11 |
|
2:12.59 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Malla Huusko |
1999 |
|
457 |
32.31 |
1:10.24 |
1:47.69 |
|
2:24.30 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Katariina Räsänen |
1999 |
|
447 |
33.60 |
1:10.80 |
1:48.61 |
|
2:25.39 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ida-Maria Juntunen |
1999 |
|
407 |
35.53 |
1:14.33 |
1:52.83 |
|
2:30.01 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Pinja Remes |
1999 |
|
388 |
34.77 |
1:14.47 |
1:54.68 |
|
2:32.35 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Milla Henriksson |
1999 |
|
376 |
34.65 |
1:13.04 |
1:53.32 |
|
2:33.93 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Veera Vornanen |
1999 |
|
369 |
35.63 |
1:14.76 |
1:55.47 |
|
2:34.94 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sini Keinänen |
1999 |
|
356 |
35.22 |
1:15.73 |
1:57.29 |
|
2:36.73 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nora Ijäs |
1999 |
|
344 |
35.92 |
1:16.84 |
1:58.61 |
|
2:38.59 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Elina Pulkkinen |
1999 |
|
331 |
37.45 |
1:18.44 |
2:00.01 |
|
2:40.67 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Selina Pylväs |
1999 |
|
300 |
37.96 |
1:20.36 |
2:03.31 |
|
2:45.95 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, T13,14,15 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Mira Palovuori, VUS-VSS, 2:04,20 2012 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 2:02,71 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, SomE, 2:10,10 2007 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sanna-Riikka Räihä |
1998 |
|
661 |
29.59 |
1:01.98 |
1:35.06 |
|
2:07.62 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sonja Portin |
1998 |
|
590 |
29.97 |
1:03.03 |
1:37.38 |
|
2:12.49 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tytti Karjalainen |
1998 |
|
526 |
31.33 |
1:06.28 |
1:42.57 |
|
2:17.71 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eevi Tyni |
1998 |
|
414 |
35.63 |
1:13.63 |
1:52.08 |
|
2:29.12 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jemina Pesonen |
1998 |
|
390 |
34.43 |
1:12.52 |
1:52.91 |
|
2:32.15 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Martta Rautiainen |
1998 |
|
334 |
36.69 |
1:17.45 |
1:59.76 |
|
2:40.16 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Riina Huotari |
1998 |
|
272 |
37.85 |
1:20.69 |
2:06.79 |
|
2:51.56 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
17:21 |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
17:28 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, P14,15,16 200m Rintauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:12,85 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Eetu Karvonen, TaNMKY, 2:18,73 2001 |
P14 LRIKM-ennätys Werneri Koskinen, TaUS, 2:24,22 2012 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aukusti Ylitervo |
1999 |
|
478 |
35.56 |
1:15.26 |
1:55.01 |
|
2:34.25 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eelis Hukka |
1999 |
|
374 |
38.04 |
1:20.68 |
2:04.19 |
|
2:47.34 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jere Kerttula |
1999 |
|
323 |
40.65 |
1:25.70 |
2:11.61 |
|
2:55.87 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kosti Kaaresvirta |
1999 |
|
314 |
39.48 |
1:24.22 |
2:11.11 |
|
2:57.53 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Juho Kaikkonen |
1999 |
|
287 |
42.61 |
1:28.55 |
2:17.61 |
|
3:02.93 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Valtteri Lieto |
1999 |
|
260 |
43.81 |
1:31.19 |
2:21.01 |
|
3:08.95 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, P14,15,16 200m Rintauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:12,85 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Eetu Karvonen, TaNMKY, 2:18,73 2001 |
P14 LRIKM-ennätys Werneri Koskinen, TaUS, 2:24,22 2012 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kaius Kejonen |
1998 |
|
496 |
34.87 |
1:13.36 |
1:53.18 |
|
2:32.35 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Miikka Willman |
1998 |
|
466 |
35.74 |
1:15.86 |
1:55.63 |
|
2:35.57 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Santeri Leppälä |
1998 |
|
407 |
35.95 |
1:17.09 |
2:00.38 |
|
2:42.76 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Markus Svanberg |
1998 |
|
318 |
38.85 |
1:23.58 |
2:10.82 |
|
2:56.62 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, P14,15,16 200m Rintauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:12,85 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Eetu Karvonen, TaNMKY, 2:18,73 2001 |
P14 LRIKM-ennätys Werneri Koskinen, TaUS, 2:24,22 2012 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristian Tiiro |
1997 |
|
311 |
39.65 |
1:24.81 |
2:12.21 |
|
2:57.96 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
17:28 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
17:49 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, T11,12 400m Vapaauinti, Loppukilpailut 11 v |
T12 LRIKM-ennätys Essi Schrey, RaisU, 4:39.24 2008 |
T11 LRIKM-ennätys Noora Visto, LaUS, 4:50,89 2009 |
T-11 vain alkukilpailussa |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petra Heikkinen |
2002 |
|
332 |
1:20.21 |
2:47.06 |
4:14.20 |
|
5:38.99 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Katariina Kourula |
2002 |
|
313 |
1:21.95 |
2:51.61 |
4:21.67 |
|
5:45.69 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Isa Vehkaoja |
2002 |
|
293 |
1:22.49 |
2:52.54 |
4:23.52 |
|
5:53.61 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Noora Räsänen |
2002 |
|
264 |
1:26.16 |
3:00.21 |
4:35.61 |
|
6:05.95 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Enni-Sofia Perätalo |
2002 |
|
263 |
1:26.10 |
3:00.64 |
4:36.30 |
|
6:06.39 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alina Huotari |
2002 |
|
260 |
1:27.95 |
3:03.18 |
4:36.43 |
|
6:07.73 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Laura Heikkilä |
2002 |
|
259 |
1:29.00 |
3:04.96 |
4:39.50 |
|
6:08.26 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ada Holm |
2002 |
|
218 |
1:32.18 |
3:10.76 |
4:50.56 |
|
6:30.17 |
|
|
Muhoksen Voitto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, T11,12 400m Vapaauinti, Loppukilpailut 12 v |
T12 LRIKM-ennätys Essi Schrey, RaisU, 4:39.24 2008 |
T11 LRIKM-ennätys Noora Visto, LaUS, 4:50,89 2009 |
T-11 vain alkukilpailussa |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenni Louhimo |
2001 |
|
537 |
1:08.34 |
2:22.98 |
3:37.51 |
|
4:48.95 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Henna Haipus |
2001 |
|
474 |
1:10.36 |
2:26.54 |
3:45.00 |
|
5:01.21 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anni Willman |
2001 |
|
429 |
1:12.82 |
2:31.78 |
3:52.43 |
|
5:11.31 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Iida-Maria Laine |
2001 |
|
416 |
1:13.23 |
2:32.73 |
3:54.82 |
|
5:14.68 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Susanna Palojärvi |
2001 |
|
401 |
1:13.32 |
2:35.47 |
3:58.20 |
|
5:18.48 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma Pajuluoma |
2001 |
|
327 |
1:19.47 |
2:47.01 |
4:16.24 |
|
5:40.73 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anna-Sofia Brännkärr |
2001 |
|
312 |
1:20.77 |
2:49.68 |
4:21.49 |
|
5:46.25 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anni Niemistö |
2001 |
|
296 |
1:21.33 |
2:55.04 |
4:27.47 |
|
5:52.15 |
|
|
Kemijärven Kaiku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jutta Nikupeteri |
2001 |
|
294 |
1:24.25 |
2:55.61 |
4:25.62 |
|
5:53.25 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Viveca Meriläinen |
2001 |
|
271 |
1:26.83 |
2:58.56 |
4:32.38 |
|
6:02.93 |
|
|
Kemijärven Kaiku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Aino Rämäkkö |
2001 |
|
257 |
1:25.14 |
3:01.83 |
4:37.03 |
|
6:09.14 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Elizaveta Parfenova |
2001 |
|
243 |
1:30.33 |
3:07.95 |
4:44.45 |
|
6:16.04 |
|
|
Kemijärven Kaiku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Moonica Pirhonen |
2001 |
|
213 |
1:30.21 |
3:10.66 |
4:53.31 |
|
6:32.83 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
17:49 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
18:11 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, P12,13 400m Vapaauinti, Loppukilpailut 12 v |
P13 LRIKM-ennätys Emil Martikainen, RaUS, 4:23,52 2010 |
P12 LRIKM-ennätys Teemu Kettunen, JUK, 4:34,91 1994 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Atte Moilanen |
2001 |
|
390 |
1:10.18 |
2:24.91 |
3:39.30 |
|
4:51.20 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tiitus Taskila |
2001 |
|
294 |
1:14.15 |
2:37.10 |
4:00.42 |
|
5:19.97 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Noa Mäkelä |
2001 |
|
292 |
1:14.88 |
2:37.73 |
4:00.83 |
|
5:20.65 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lukas Kalliokoski |
2001 |
|
289 |
1:17.92 |
2:38.69 |
4:01.19 |
|
5:21.76 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jere Keskiaho |
2001 |
|
286 |
1:12.20 |
2:33.67 |
3:58.63 |
|
5:22.60 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Arttu Kurttio |
2001 |
|
273 |
1:17.16 |
2:42.75 |
4:08.39 |
|
5:27.83 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tuomas Karjalainen |
2001 |
|
273 |
1:17.23 |
2:42.22 |
4:07.10 |
|
5:27.93 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anton Ylihannu |
2001 |
|
208 |
1:23.80 |
2:56.71 |
4:30.90 |
|
5:58.90 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Valtteri Laaninen |
2001 |
|
189 |
1:28.95 |
3:04.83 |
4:40.83 |
|
6:10.64 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Atte Ervasti |
2001 |
|
187 |
1:25.97 |
3:01.82 |
4:39.56 |
|
6:12.03 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, P12,13 400m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 v |
P13 LRIKM-ennätys Emil Martikainen, RaUS, 4:23,52 2010 |
P12 LRIKM-ennätys Teemu Kettunen, JUK, 4:34,91 1994 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Ukkola |
2000 |
|
369 |
1:11.06 |
2:26.39 |
3:42.49 |
|
4:56.63 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Topias Nygård |
2000 |
|
368 |
1:10.95 |
2:26.40 |
3:42.16 |
|
4:56.78 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Taneli Juutinen |
2000 |
|
355 |
1:08.85 |
2:25.13 |
3:44.00 |
|
5:00.27 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Topi Lukkarinen |
2000 |
|
325 |
1:15.24 |
2:33.14 |
3:52.91 |
|
5:09.35 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Veikko Romppainen |
2000 |
|
295 |
1:14.60 |
2:35.69 |
3:58.15 |
|
5:19.42 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Onni Kartimo |
2000 |
|
277 |
1:14.87 |
2:39.74 |
4:05.20 |
|
5:26.29 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Juho Anttila |
2000 |
|
273 |
1:17.75 |
2:41.34 |
4:05.29 |
|
5:27.72 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
18:11 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
18:17 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, T10 50m Vapaauinti, Loppukilpailut 10 v |
T10 LRIKM-ennätys Saara Hallama, LaVi, 31,48 2003 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
18:17 |
|
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
18:17 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, P11 50m Vapaauinti, Loppukilpailut 11 v |
P11 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 28,84 2011 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
18:17 |
|
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
18:33 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, T13,14,15 400m Sekauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 4:56,38 2010 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 4:47,16 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 5:01,12 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fanny Pesonen |
2000 |
|
414 |
1:20.02 |
2:50.91 |
4:33.71 |
|
5:50.03 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Noora Siltari |
2000 |
|
395 |
1:28.57 |
2:58.25 |
4:35.82 |
|
5:55.57 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mari Hekkala |
2000 |
|
328 |
1:35.65 |
3:05.21 |
4:52.05 |
|
6:18.21 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, T13,14,15 400m Sekauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 4:56,38 2010 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 4:47,16 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 5:01,12 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saana Luokkanen |
1999 |
|
522 |
1:15.38 |
2:36.38 |
4:09.60 |
|
5:24.06 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eveliina Palo |
1999 |
|
511 |
1:15.49 |
2:39.40 |
4:14.29 |
|
5:26.43 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Miili Känsäkoski |
1999 |
|
490 |
1:18.75 |
2:41.00 |
4:15.56 |
|
5:30.94 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Inna Pajuluoma |
1999 |
|
429 |
1:21.42 |
2:49.58 |
4:28.82 |
|
5:46.02 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Katariina Räsänen |
1999 |
|
417 |
1:29.72 |
2:57.88 |
4:33.08 |
|
5:49.17 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Noora Angelva |
1999 |
|
400 |
1:19.42 |
2:50.10 |
4:34.31 |
|
5:54.16 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Malla Huusko |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, T13,14,15 400m Sekauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 4:56,38 2010 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 4:47,16 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 5:01,12 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Röytiö |
1998 |
|
507 |
1:10.31 |
2:40.26 |
4:15.96 |
|
5:27.18 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Riikka Korpi |
1998 |
|
366 |
1:30.53 |
3:04.11 |
4:43.63 |
|
6:04.84 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Siiri Ikäheimonen |
1998 |
|
269 |
1:32.41 |
3:06.49 |
5:14.22 |
|
6:44.36 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
18:33 |
|
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
18:40 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, P14,15,16 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Teemu Vuorela, SWIM, 51,54 2010 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 51,40 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUs, 54,87 2005 |
|
|
Laji 22, P14,15,16 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Teemu Vuorela, SWIM, 51,54 2010 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 51,40 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUs, 54,87 2005 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Riku Ylikärppä |
1998 |
|
491 |
26.95 |
|
|
|
56.95 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Santeri Leppälä |
1998 |
|
486 |
27.34 |
|
|
|
57.15 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juho Röytiö |
1998 |
|
437 |
28.24 |
|
|
|
59.22 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aleksi Kanste |
1998 |
|
419 |
28.77 |
|
|
|
1:00.02 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Severi Lieto |
1998 |
|
409 |
28.81 |
|
|
|
1:00.51 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lauri Tapio |
1998 |
|
358 |
30.11 |
|
|
|
1:03.25 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, P14,15,16 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Teemu Vuorela, SWIM, 51,54 2010 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 51,40 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUs, 54,87 2005 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomas Lohiniva |
1997 |
|
444 |
27.91 |
|
|
|
58.90 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
18:40 |
|
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
18:46 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, T12 100m Perhosuinti, Loppukilpailut 12 v |
T12 LRIKM-ennätys Pauliina Ryynänen, JUK, 1:07,20 1996 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
18:46 |
|
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
18:48 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, P13 100m Perhosuinti, Loppukilpailut 13 v |
P13 LRIKM-ennätys Mikko Klemola, VanVe, 1:01,10 1995 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
18:48 |
|
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
19:08 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, T10,11 50m Perhosuinti, Loppukilpailut 10 v |
T11 LRIKM-ennätys Laura Mäki, RaisU, 31,18 2008 |
T10 LRIKM-ennätys Lilli Louhikoski, Poseidon, 35,87 2012 |
|
|
Laji 25, T10,11 50m Perhosuinti, Loppukilpailut 11 v |
T11 LRIKM-ennätys Laura Mäki, RaisU, 31,18 2008 |
T10 LRIKM-ennätys Lilli Louhikoski, Poseidon, 35,87 2012 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
19:08 |
|
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
19:10 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, P11,12 50m Perhosuinti, Loppukilpailut 11 v |
P12 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 28,80 2012 |
P11 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 31,74 2011 |
|
|
Laji 26, P11,12 50m Perhosuinti, Loppukilpailut 12 v |
P12 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 28,80 2012 |
P11 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 31,74 2011 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
19:10 |
|
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
19:17 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 27, T13,14,15 100m Rintauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:09,01 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Silja Känsäkoski, OU, 1:08,81 2011 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:12,08 2006 |
|
|
Laji 27, T13,14,15 100m Rintauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:09,01 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Silja Känsäkoski, OU, 1:08,81 2011 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:12,08 2006 |
|
|
Laji 27, T13,14,15 100m Rintauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:09,01 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Silja Känsäkoski, OU, 1:08,81 2011 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:12,08 2006 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
19:17 |
|
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
19:35 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 4X100m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 - 16 v |
LRIKM-ennätys Simmis Grani, 3:34,10 2011 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
19:35 |
|
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
19:43 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 4X100m Vapaauinti, Loppukilpailut 12 - 15 v |
LRIKM-ennätys Raision Urheilijat, RaisU, 3:54,32 2008 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
19:43 |
|
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
10:11 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, P14,15,16 200m Sekauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:06,21 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Tuomas Pokkinen, Cetus, 2:09,24 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 2:14,55 2005 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Konsta Kallinen |
1999 |
|
481 |
30.12 |
1:06.83 |
1:48.62 |
|
2:20.46 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eelis Hukka |
1999 |
|
438 |
32.29 |
1:08.37 |
1:51.92 |
|
2:24.91 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aukusti Ylitervo |
1999 |
|
420 |
30.85 |
1:12.51 |
1:52.14 |
|
2:26.89 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juho Laatikainen |
1999 |
|
376 |
33.55 |
1:10.40 |
1:58.87 |
|
2:32.46 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jere Kerttula |
1999 |
|
308 |
38.39 |
1:20.22 |
2:07.02 |
|
2:43.00 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Valtteri Lieto |
1999 |
|
299 |
36.25 |
1:19.17 |
2:07.87 |
|
2:44.60 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kosti Kaaresvirta |
1999 |
|
283 |
39.06 |
1:23.90 |
2:11.31 |
|
2:47.63 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Teemu Puro |
1999 |
|
262 |
40.14 |
1:26.69 |
2:16.38 |
|
2:51.87 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Joonas Pulkkinen |
1999 |
|
259 |
38.13 |
1:21.42 |
2:13.83 |
|
2:52.52 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, P14,15,16 200m Sekauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:06,21 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Tuomas Pokkinen, Cetus, 2:09,24 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 2:14,55 2005 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Herva |
1998 |
|
471 |
30.12 |
1:05.43 |
1:48.37 |
|
2:21.42 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Miikka Willman |
1998 |
|
465 |
32.32 |
1:08.13 |
1:48.71 |
|
2:21.99 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juho Röytiö |
1998 |
|
399 |
32.69 |
1:08.34 |
1:54.19 |
|
2:29.50 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Markus Svanberg |
1998 |
|
287 |
38.54 |
1:19.30 |
2:08.65 |
|
2:46.80 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, P14,15,16 200m Sekauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:06,21 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Tuomas Pokkinen, Cetus, 2:09,24 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 2:14,55 2005 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomas Lohiniva |
1997 |
|
393 |
31.56 |
1:10.24 |
1:57.03 |
|
2:30.24 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
24 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
10:11 |
|
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
10:32 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 31, T13,14,15 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Carita Luukkanen, VuUS, 1:01,99 2011 |
T14 LRIKM-ennätys Lotta Nevalainen, VuUS, 1:03,77 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 1:06,39 200 |
|
|
Laji 31, T13,14,15 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Carita Luukkanen, VuUS, 1:01,99 2011 |
T14 LRIKM-ennätys Lotta Nevalainen, VuUS, 1:03,77 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 1:06,39 200 |
|
|
Laji 31, T13,14,15 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Carita Luukkanen, VuUS, 1:01,99 2011 |
T14 LRIKM-ennätys Lotta Nevalainen, VuUS, 1:03,77 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 1:06,39 200 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
24 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
10:32 |
|
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
10:36 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 32, P11 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 11 v |
P11 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUS, 2:20,01 2002 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
284 |
35.53 |
1:13.70 |
1:53.00 |
|
2:31.09 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Julius Kuitunen |
2002 |
|
273 |
35.78 |
1:15.00 |
1:54.83 |
|
2:33.07 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Valtteri Taskinen |
2002 |
|
266 |
34.89 |
1:14.38 |
1:56.00 |
|
2:34.47 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elias Juntunen |
2002 |
|
234 |
37.43 |
1:17.98 |
2:00.12 |
|
2:41.22 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ahti Saarela |
2002 |
|
231 |
35.95 |
1:16.81 |
1:59.38 |
|
2:41.88 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ronny Brännkärr |
2002 |
|
222 |
36.32 |
1:19.09 |
2:03.21 |
|
2:44.06 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Henrik Siltari |
2002 |
|
154 |
40.05 |
1:27.22 |
2:17.00 |
|
3:05.18 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Juhani Tapio |
2002 |
|
131 |
43.38 |
1:33.35 |
2:24.88 |
|
3:15.36 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
24 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
10:36 |
|
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
10:46 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 33, T10 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 10 v |
T10 LRIKM-ennätys Tiina Lindgren, SGR, 2:29,45 2000 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
|
376 |
36.26 |
1:16.27 |
1:55.72 |
|
2:33.96 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
|
336 |
37.44 |
1:18.69 |
2:00.12 |
|
2:39.79 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Henna Hökkä |
2003 |
|
306 |
35.62 |
1:16.69 |
2:00.72 |
|
2:44.82 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Martta Nygård |
2003 |
|
285 |
38.56 |
1:20.65 |
2:05.35 |
|
2:48.79 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Minja Lukkari |
2003 |
|
277 |
37.87 |
1:22.01 |
2:06.76 |
|
2:50.48 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
275 |
37.43 |
1:22.90 |
2:08.25 |
|
2:50.88 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nita Poutiainen |
2003 |
|
222 |
42.14 |
1:29.56 |
2:18.73 |
|
3:03.55 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Reeta Kallunki |
2003 |
|
220 |
40.77 |
1:28.48 |
2:17.95 |
|
3:03.92 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Hilla Saastamoinen |
2003 |
|
198 |
41.76 |
1:32.02 |
2:23.43 |
|
3:10.52 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Venla Säntti |
2003 |
|
196 |
42.15 |
1:32.50 |
2:24.28 |
|
3:11.30 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jenni Kiviniemi |
2003 |
|
180 |
42.30 |
1:32.87 |
2:27.49 |
|
3:16.73 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Clara-Sophie Scheib |
2003 |
|
161 |
44.49 |
1:37.73 |
2:32.72 |
|
3:24.19 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Malla Juutinen |
2003 |
|
137 |
1:44.93 |
2:42.50 |
3:35.41 |
|
3:35.41 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
24 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
10:46 |
|
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
10:59 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 34, P12, 13 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 12 v |
P13 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 59,91 1998 |
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 1:04,19 1997 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Laji 34, P12, 13 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 13 v |
P13 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 59,91 1998 |
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 1:04,19 1997 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
24 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
10:59 |
|
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
11:14 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 35, T11,12 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 11 v |
T12 LRIKM-ennätys Anu Koivisto, Ve, 1:07,90 1992 |
T11 LRIKM-ennätys Anu Koivisto, Ve, 1:11,10 1991 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Laji 35, T11,12 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 12 v |
T12 LRIKM-ennätys Anu Koivisto, Ve, 1:07,90 1992 |
T11 LRIKM-ennätys Anu Koivisto, Ve, 1:11,10 1991 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
24 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
11:14 |
|
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
11:24 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 36, P14,15,16 100mPerhosuinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Tony Eriksson, JUK, 56,83 2011 |
P15 LRIKM-ennätys Tony Eriksson, JUK, 57,34 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Marko Vilpponen, MaU, 59,51 2004 |
|
|
Laji 36, P14,15,16 100mPerhosuinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Tony Eriksson, JUK, 56,83 2011 |
P15 LRIKM-ennätys Tony Eriksson, JUK, 57,34 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Marko Vilpponen, MaU, 59,51 2004 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Herva |
1998 |
|
502 |
28.45 |
|
|
|
1:00.98 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Riku Ylikärppä |
1998 |
|
470 |
28.55 |
|
|
|
1:02.32 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Severi Lieto |
1998 |
|
339 |
32.49 |
|
|
|
1:09.47 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lauri Tapio |
1998 |
|
338 |
32.81 |
|
|
|
1:09.53 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Topi Puurunen |
1998 |
|
313 |
32.98 |
|
|
|
1:11.40 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, P14,15,16 100mPerhosuinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Tony Eriksson, JUK, 56,83 2011 |
P15 LRIKM-ennätys Tony Eriksson, JUK, 57,34 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Marko Vilpponen, MaU, 59,51 2004 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomas Lohiniva |
1997 |
|
377 |
31.89 |
|
|
|
1:07.06 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
24 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
11:24 |
|
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
12:00 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 37, T13,14,15 800m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Inga Virtanen, HSS, 9:08,05 2009 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 8:40,18 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 9:10,89 2008 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Riikka Lahtinen |
2000 |
|
425 |
1:11.82 |
2:33.67 |
3:57.00 |
5:19.38 |
10:44.44 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
6:41.96 |
8:05.02 |
9:25.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Julia Kinnunen |
2000 |
|
242 |
1:28.16 |
3:05.94 |
4:45.29 |
6:24.24 |
12:57.26 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
8:03.27 |
9:42.93 |
11:21.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, T13,14,15 800m Vapaauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Inga Virtanen, HSS, 9:08,05 2009 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 8:40,18 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 9:10,89 2008 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eveliina Palo |
1999 |
|
535 |
1:06.00 |
2:18.32 |
3:33.04 |
4:49.46 |
9:56.65 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
6:06.16 |
7:23.74 |
8:41.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Katariina Räsänen |
1999 |
|
482 |
1:13.51 |
2:32.10 |
3:50.23 |
5:08.66 |
10:17.78 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
6:26.67 |
7:44.72 |
9:02.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Malla Huusko |
1999 |
|
453 |
1:13.30 |
2:31.69 |
3:50.28 |
5:09.40 |
10:30.69 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
6:29.57 |
7:51.32 |
9:12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Milla Henriksson |
1999 |
|
407 |
1:16.79 |
2:39.43 |
4:02.31 |
5:24.81 |
10:53.65 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
6:47.26 |
8:09.59 |
9:32.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Pinja Remes |
1999 |
|
350 |
1:18.85 |
2:48.62 |
4:16.11 |
5:44.53 |
11:27.49 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
7:12.33 |
8:40.33 |
10:07.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sini Keinänen |
1999 |
|
341 |
1:13.79 |
2:39.94 |
4:08.76 |
5:39.30 |
11:33.43 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
7:09.60 |
8:40.32 |
10:10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nadja Hahto |
1999 |
|
335 |
1:19.14 |
2:47.16 |
4:16.82 |
5:47.13 |
11:37.14 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
7:16.66 |
8:45.95 |
10:13.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Noora Angelva |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, T13,14,15 800m Vapaauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Inga Virtanen, HSS, 9:08,05 2009 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 8:40,18 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 9:10,89 2008 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sanna-Riikka Räihä |
1998 |
|
599 |
1:04.48 |
2:16.91 |
3:30.73 |
4:44.34 |
9:34.49 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
5:57.60 |
7:11.13 |
8:24.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sonja Portin |
1998 |
|
542 |
1:05.31 |
2:17.98 |
3:32.00 |
4:47.19 |
9:53.97 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
6:03.83 |
7:20.68 |
8:38.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tytti Karjalainen |
1998 |
|
509 |
1:09.09 |
2:26.68 |
3:43.17 |
5:00.09 |
10:06.80 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
6:17.93 |
7:34.57 |
8:53.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Riikka Korpi |
1998 |
|
418 |
1:15.04 |
2:35.52 |
3:56.99 |
5:19.23 |
10:47.82 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
6:41.75 |
8:05.05 |
9:27.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jemina Pesonen |
1998 |
|
375 |
1:17.59 |
2:40.64 |
4:05.13 |
5:29.97 |
11:11.77 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
6:55.00 |
8:21.40 |
9:47.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Martta Rautiainen |
1998 |
|
349 |
1:18.05 |
2:44.27 |
4:11.71 |
5:39.11 |
11:27.64 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
7:07.09 |
8:35.73 |
10:02.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
24 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
12:00 |
|
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
12:00 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 38, P11 50m Selkäuinti, Loppukilpailut 11 v |
P11 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 33,27 1996 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
24 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
12:00 |
|
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
12:07 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 39, T10 50m Selkäuinti, Loppukilpailut 10 v |
T10 LRIKM-ennätys Lilli Louhikoski, Poseidon, 36,59 2012 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
24 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
12:07 |
|
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
12:15 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 40, P14,15,16 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Martin Kartau, SGR, 2:04,57 2011 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 2:05,59 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Hannes Väre, RiUS, 2:12,64 2011 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Kaikkonen |
1999 |
|
294 |
36.36 |
1:17.01 |
1:58.69 |
|
2:39.40 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Valtteri Lieto |
1999 |
|
273 |
38.56 |
1:20.07 |
2:01.93 |
|
2:43.38 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Juho Laatikainen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 40, P14,15,16 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Martin Kartau, SGR, 2:04,57 2011 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 2:05,59 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Hannes Väre, RiUS, 2:12,64 2011 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miikka Willman |
1998 |
|
419 |
33.80 |
1:09.34 |
1:45.36 |
|
2:21.75 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juho Röytiö |
1998 |
|
391 |
32.42 |
1:09.24 |
1:47.43 |
|
2:25.00 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aleksi Kanste |
1998 |
|
351 |
34.60 |
1:12.89 |
1:52.36 |
|
2:30.39 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lauri Tapio |
1998 |
|
264 |
38.27 |
1:19.90 |
2:03.70 |
|
2:45.30 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kaius Kejonen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
24 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
12:15 |
|
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
12:17 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 41, T13,14,15 200mPerhosuinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Melina Heikkinen, HeiI, 2:20,35 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Oona Laukkanen, OU-73, 2:22,36 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Pauliina Ryynänen, JUK, 2:26,22 1997 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fanny Pesonen |
2000 |
|
366 |
37.10 |
1:18.37 |
2:04.80 |
|
2:48.79 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kaisa Pulkkinen |
2000 |
|
350 |
37.05 |
1:21.10 |
2:07.48 |
|
2:51.29 |
|
|
Tornion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anni Katajamäki |
2000 |
|
332 |
38.00 |
1:23.56 |
2:10.21 |
|
2:54.36 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Milla Kortetjärvi |
2000 |
|
266 |
40.44 |
1:28.97 |
2:18.99 |
|
3:07.58 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 41, T13,14,15 200mPerhosuinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Melina Heikkinen, HeiI, 2:20,35 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Oona Laukkanen, OU-73, 2:22,36 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Pauliina Ryynänen, JUK, 2:26,22 1997 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Reetta Kanervo |
1999 |
|
510 |
32.88 |
1:09.98 |
1:51.35 |
|
2:31.15 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Saana Luokkanen |
1999 |
|
406 |
35.34 |
1:17.51 |
2:00.41 |
|
2:43.06 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Noora Angelva |
1999 |
|
334 |
36.57 |
1:21.46 |
2:10.06 |
|
2:53.96 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ida-Maria Juntunen |
1999 |
|
307 |
38.24 |
1:23.55 |
2:12.16 |
|
2:58.88 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Inna Pajuluoma |
1999 |
|
277 |
41.38 |
1:27.96 |
2:18.58 |
|
3:05.21 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 41, T13,14,15 200mPerhosuinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Melina Heikkinen, HeiI, 2:20,35 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Oona Laukkanen, OU-73, 2:22,36 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Pauliina Ryynänen, JUK, 2:26,22 1997 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sanna-Riikka Räihä |
1998 |
|
542 |
31.98 |
1:11.14 |
1:50.07 |
|
2:28.11 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna Röytiö |
1998 |
|
457 |
33.38 |
1:13.28 |
1:57.18 |
|
2:36.73 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nea Mäkelä |
1998 |
|
353 |
35.33 |
1:18.91 |
2:03.86 |
|
2:50.75 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Wilma Kiviaho |
1998 |
|
331 |
37.46 |
1:22.21 |
2:08.08 |
|
2:54.60 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mia-Emilia Leinonen |
1998 |
|
245 |
38.97 |
1:27.42 |
2:20.52 |
|
3:12.92 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Siiri Ikäheimonen |
1998 |
|
235 |
44.73 |
1:33.59 |
2:25.37 |
|
3:15.51 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Riikka Korpi |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
24 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
12:17 |
|
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
12:36 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 42, 4X100m Sekauinti, Loppukilpailut 13 - 16 v |
LRIKM-ennätys Simmis Grani, SGR, 3:57,71 2011 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
24 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
12:36 |
|
Tulokset Laji 43 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 43 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
12:41 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 43, 4X100m Sekauinti, Loppukilpailut 12 - 15 v |
LRIKM-ennätys Raision Urheilijat, RaisU, 4:21,87 2011 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
24 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
12:41 |
|
Tulokset Laji 44 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 44 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
17:09 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 44, P14,15,16 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Teemu Vuorela, SWIM, 1:52,61 2010 |
P15 LRIKM-ennätys Samuli Heino, ÅSK, 1:56,87 2007 |
P14 LRIKM-ennätys Lauri Hatunen, VUS-VSS, 2:00,11 2012 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Konsta Kallinen |
1999 |
|
479 |
27.89 |
59.68 |
1:33.27 |
|
2:06.93 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juho Laatikainen |
1999 |
|
385 |
30.07 |
1:05.41 |
1:41.73 |
|
2:16.53 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jere Kerttula |
1999 |
|
349 |
32.38 |
1:08.17 |
1:44.62 |
|
2:21.13 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Valtteri Lieto |
1999 |
|
327 |
32.28 |
1:08.56 |
1:46.47 |
|
2:24.15 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Teemu Puro |
1999 |
|
321 |
32.85 |
1:09.37 |
1:47.32 |
|
2:24.99 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 44, P14,15,16 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Teemu Vuorela, SWIM, 1:52,61 2010 |
P15 LRIKM-ennätys Samuli Heino, ÅSK, 1:56,87 2007 |
P14 LRIKM-ennätys Lauri Hatunen, VUS-VSS, 2:00,11 2012 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Riku Ylikärppä |
1998 |
|
508 |
27.91 |
58.79 |
1:31.48 |
|
2:04.51 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Santeri Leppälä |
1998 |
|
506 |
27.96 |
59.66 |
1:32.84 |
|
2:04.62 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juho Röytiö |
1998 |
|
449 |
29.01 |
1:02.16 |
1:37.09 |
|
2:09.73 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aleksi Kanste |
1998 |
|
443 |
29.62 |
1:02.74 |
1:37.18 |
|
2:10.27 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Severi Lieto |
1998 |
|
441 |
30.25 |
1:03.55 |
1:37.74 |
|
2:10.47 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 44, P14,15,16 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Teemu Vuorela, SWIM, 1:52,61 2010 |
P15 LRIKM-ennätys Samuli Heino, ÅSK, 1:56,87 2007 |
P14 LRIKM-ennätys Lauri Hatunen, VUS-VSS, 2:00,11 2012 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomas Lohiniva |
1997 |
|
417 |
30.33 |
1:04.34 |
1:39.35 |
|
2:12.94 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kristian Tiiro |
1997 |
|
365 |
30.61 |
1:05.97 |
1:43.02 |
|
2:18.97 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
24 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
17:09 |
|
Tulokset Laji 45 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 45 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
17:26 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 45, T13,14,15 200m Rintauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Silja Känsäkoski, OU, 2:31,39 2012 |
T14 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 2:28,04 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:34,24 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Katriina Korpi |
2000 |
|
514 |
37.95 |
1:20.96 |
2:04.25 |
|
2:47.91 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anni Rajaniemi |
2000 |
|
465 |
38.96 |
1:23.41 |
2:09.32 |
|
2:53.59 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Reetta-Maija Perätalo |
2000 |
|
429 |
39.75 |
1:24.31 |
2:11.12 |
|
2:58.30 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Riikka Lahtinen |
2000 |
|
397 |
40.91 |
1:27.46 |
2:16.16 |
|
3:03.08 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Noora Siltari |
2000 |
|
379 |
41.74 |
1:28.58 |
2:17.00 |
|
3:05.90 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Veera Leinonen |
2000 |
|
353 |
44.15 |
1:32.42 |
2:22.20 |
|
3:10.39 |
|
|
Tornion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Olga Heikkinen |
2000 |
|
328 |
45.25 |
1:34.77 |
2:25.44 |
|
3:15.01 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ada Niskala |
2000 |
|
313 |
43.82 |
1:34.00 |
2:26.56 |
|
3:18.01 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Selina Rikkonen |
2000 |
|
276 |
45.54 |
1:36.76 |
2:31.23 |
|
3:26.45 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Julia Kinnunen |
2000 |
|
261 |
46.89 |
1:40.15 |
2:35.11 |
|
3:30.57 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jasmin Puhakka |
2000 |
|
254 |
51.15 |
1:45.37 |
2:40.41 |
|
3:32.30 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 45, T13,14,15 200m Rintauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Silja Känsäkoski, OU, 2:31,39 2012 |
T14 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 2:28,04 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:34,24 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eveliina Palo |
1999 |
|
470 |
39.54 |
1:23.86 |
2:08.82 |
|
2:52.98 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Katariina Räsänen |
1999 |
|
406 |
42.29 |
1:28.12 |
2:15.26 |
|
3:01.65 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Malla Huusko |
1999 |
|
400 |
41.37 |
1:27.44 |
2:15.07 |
|
3:02.55 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nora Ijäs |
1999 |
|
390 |
41.75 |
1:28.36 |
2:17.11 |
|
3:04.05 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Selina Pylväs |
1999 |
|
335 |
44.48 |
1:33.28 |
2:23.89 |
|
3:13.65 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sini Keinänen |
1999 |
|
312 |
44.10 |
1:34.80 |
2:27.36 |
|
3:18.32 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 45, T13,14,15 200m Rintauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Silja Känsäkoski, OU, 2:31,39 2012 |
T14 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 2:28,04 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:34,24 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aada Illikainen |
1998 |
|
508 |
38.77 |
1:21.82 |
2:05.30 |
|
2:48.55 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Satu-Lotta Pitko |
1998 |
|
481 |
39.15 |
1:21.93 |
2:06.16 |
|
2:51.66 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jonna Laukkanen |
1998 |
|
469 |
39.07 |
1:23.11 |
2:08.46 |
|
2:53.13 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Janina Pyrrö |
1998 |
|
455 |
39.63 |
1:24.44 |
2:10.32 |
|
2:54.87 |
|
|
Kemijärven Kaiku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nea Mäkelä |
1998 |
|
452 |
38.21 |
1:22.90 |
2:10.19 |
|
2:55.26 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Iida Laukka |
1998 |
|
387 |
42.71 |
1:30.06 |
2:18.42 |
|
3:04.56 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Riikka Korpi |
1998 |
|
327 |
45.01 |
1:34.88 |
2:25.97 |
|
3:15.25 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mia-Emilia Leinonen |
1998 |
|
320 |
44.70 |
1:34.42 |
2:25.72 |
|
3:16.74 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
24 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
17:26 |
|
Tulokset Laji 46 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 46 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
17:32 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 46, P11 100m Sekauinti, Loppukilpailut 11 v |
P11 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 1:12,15 2011 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
24 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
17:32 |
|
Tulokset Laji 47 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 47 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
17:40 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 47, T10 100m Sekauinti, Loppukilpailut 10 v |
T10 LRIKM-ennätys Tiina Lindgren, SGR, 1:17,90 2000 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
24 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
17:40 |
|
Tulokset Laji 48 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 48 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
17:47 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 48, P14,15,16 400m Sekauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Marko Vilponen, MaU, 4:31,70 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Emil Martikainen, RaUS, 4:37,66 2012 |
P14 LRIKM-ennätys Emil Martikainen, RaUS, 4:43,71 2011 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eelis Hukka |
1999 |
|
431 |
1:12.74 |
2:28.94 |
4:00.69 |
|
5:11.57 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juho Laatikainen |
1999 |
|
350 |
1:18.11 |
2:40.06 |
4:20.57 |
|
5:34.17 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juho Kaikkonen |
1999 |
|
328 |
1:16.76 |
2:42.93 |
4:24.48 |
|
5:41.42 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 48, P14,15,16 400m Sekauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Marko Vilponen, MaU, 4:31,70 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Emil Martikainen, RaUS, 4:37,66 2012 |
P14 LRIKM-ennätys Emil Martikainen, RaUS, 4:43,71 2011 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miikka Willman |
1998 |
|
468 |
1:11.38 |
2:28.03 |
3:52.38 |
|
5:03.17 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juho Herva |
1998 |
|
432 |
1:09.07 |
2:29.90 |
4:00.66 |
|
5:11.38 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Topi Puurunen |
1998 |
|
385 |
1:13.91 |
2:38.00 |
4:09.64 |
|
5:23.66 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lauri Tapio |
1998 |
|
333 |
1:17.70 |
2:45.85 |
4:29.26 |
|
5:39.67 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
24 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
17:47 |
|
Tulokset Laji 49 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 49 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
18:08 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 49, T13,14,15 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 IKU-ennätys Lotta Nevalainen, VuUS, 56,09 2009 |
T14 IKU-ennätys Lotta Nevalainen, VuUS, 57,56 2008 |
T13 IKU-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 58,10 2000 |
|
|
Laji 49, T13,14,15 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 IKU-ennätys Lotta Nevalainen, VuUS, 56,09 2009 |
T14 IKU-ennätys Lotta Nevalainen, VuUS, 57,56 2008 |
T13 IKU-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 58,10 2000 |
|
|
Laji 49, T13,14,15 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 IKU-ennätys Lotta Nevalainen, VuUS, 56,09 2009 |
T14 IKU-ennätys Lotta Nevalainen, VuUS, 57,56 2008 |
T13 IKU-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 58,10 2000 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
24 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
18:08 |
|
Tulokset Laji 50 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 50 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
18:25 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 50, P12,13 200m Sekauinti, Loppukilpailut 12 v |
P13 LRIKM-ennätys Emil Martikainen, RaUS, 2:20,18 2010 |
P12 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 2:28,15 2012 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Atte Moilanen |
2001 |
|
345 |
34.58 |
1:16.45 |
2:02.13 |
|
2:36.94 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jere Keskiaho |
2001 |
|
250 |
39.83 |
1:26.80 |
2:15.59 |
|
2:54.63 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tuomas Karjalainen |
2001 |
|
249 |
37.72 |
1:23.48 |
2:17.17 |
|
2:54.80 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tiitus Taskila |
2001 |
|
248 |
37.38 |
1:23.76 |
2:15.26 |
|
2:54.99 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lukas Kalliokoski |
2001 |
|
214 |
42.79 |
1:31.42 |
2:25.63 |
|
3:03.95 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Arttu Kurttio |
2001 |
|
203 |
42.52 |
1:30.04 |
2:28.52 |
|
3:07.14 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anton Ylihannu |
2001 |
|
195 |
39.35 |
1:28.06 |
2:25.54 |
|
3:09.73 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Valtteri Laaninen |
2001 |
|
147 |
53.26 |
1:45.39 |
2:46.05 |
|
3:28.48 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kalle Karhunen |
2001 |
|
144 |
49.85 |
1:44.68 |
2:44.41 |
|
3:29.75 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Noa Mäkelä |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aatu Pirneskoski |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Juho Kallunki |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
PU |
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Otto Luokkala |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
PU |
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus veden alla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 50, P12,13 200m Sekauinti, Loppukilpailut 13 v |
P13 LRIKM-ennätys Emil Martikainen, RaUS, 2:20,18 2010 |
P12 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 2:28,15 2012 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Topias Nygård |
2000 |
|
361 |
34.66 |
1:13.33 |
1:59.59 |
|
2:34.46 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jere Lotvonen |
2000 |
|
357 |
33.73 |
1:14.33 |
1:59.74 |
|
2:35.16 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anton Ukkola |
2000 |
|
353 |
37.41 |
1:17.08 |
2:00.10 |
|
2:35.69 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Taneli Juutinen |
2000 |
|
342 |
33.11 |
1:13.55 |
2:02.12 |
|
2:37.41 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joonas Kuitunen |
2000 |
|
324 |
34.58 |
1:16.93 |
2:02.29 |
|
2:40.19 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Topi Lukkarinen |
2000 |
|
287 |
35.86 |
1:20.04 |
2:10.15 |
|
2:46.83 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Miikka Huotari |
2000 |
|
278 |
35.78 |
2:10.00 |
2:48.63 |
|
2:48.63 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Veikko Romppainen |
2000 |
|
261 |
36.34 |
1:21.47 |
2:13.51 |
|
2:52.13 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Arttu Pirneskoski |
2000 |
|
258 |
33.31 |
1:18.49 |
2:13.29 |
|
2:52.74 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Juho Anttila |
2000 |
|
236 |
41.53 |
1:27.81 |
2:17.91 |
|
2:57.91 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Onni Kartimo |
2000 |
|
233 |
37.08 |
1:20.31 |
2:17.99 |
|
2:58.65 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Eino Niemelä |
2000 |
|
207 |
43.48 |
1:31.11 |
2:24.96 |
|
3:05.85 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
24 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
18:25 |
|
Tulokset Laji 51 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 51 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
18:45 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 51, T11,12 200m Sekauinti, Loppukilpailut 11 v |
T12 LRIKM-ennätys Wilma Jacobson, HSS, 2:28,92 2012 |
T11 LRIKM-ennätys Reetta Rantakokko, AUi, 2:37,97 2012 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petra Heikkinen |
2002 |
|
349 |
39.67 |
1:22.28 |
2:14.81 |
|
2:56.86 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elisa Vakkuri |
2002 |
|
313 |
38.50 |
1:28.23 |
2:22.04 |
|
3:03.42 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Isa Vehkaoja |
2002 |
|
309 |
44.10 |
1:32.30 |
2:25.46 |
|
3:04.24 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Katariina Kourula |
2002 |
|
290 |
44.89 |
1:34.67 |
2:26.80 |
|
3:08.17 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Noora Räsänen |
2002 |
|
279 |
41.38 |
1:30.88 |
2:28.91 |
|
3:10.61 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Pauliina Lohilahti |
2002 |
|
275 |
45.19 |
1:30.77 |
2:26.29 |
|
3:11.38 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Janika Puhakka |
2002 |
|
266 |
46.76 |
1:33.43 |
2:30.15 |
|
3:13.53 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Amalia Siekkinen |
2002 |
|
250 |
47.01 |
1:37.43 |
2:36.99 |
|
3:17.75 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Hilla Hirvikoski |
2002 |
|
239 |
47.49 |
1:36.25 |
2:36.89 |
|
3:20.72 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Laura Heikkilä |
2002 |
|
233 |
52.63 |
1:40.75 |
2:40.57 |
|
3:22.41 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Milja Piippola |
2002 |
|
223 |
48.26 |
1:42.63 |
2:39.31 |
|
3:25.39 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jessi Nurmela |
2002 |
|
220 |
45.48 |
1:39.37 |
2:39.31 |
|
3:26.23 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 51, T11,12 200m Sekauinti, Loppukilpailut 12 v |
T12 LRIKM-ennätys Wilma Jacobson, HSS, 2:28,92 2012 |
T11 LRIKM-ennätys Reetta Rantakokko, AUi, 2:37,97 2012 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Seela Peuralahti |
2001 |
|
449 |
34.59 |
1:16.90 |
2:04.39 |
|
2:42.68 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jenni Louhimo |
2001 |
|
437 |
35.31 |
1:18.33 |
2:08.75 |
|
2:44.15 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Henna Haipus |
2001 |
|
437 |
37.26 |
1:18.63 |
2:07.33 |
|
2:44.19 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Heidi Blankenstein |
2001 |
|
387 |
36.54 |
1:21.37 |
2:12.95 |
|
2:50.91 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oona Toivola |
2001 |
|
383 |
38.70 |
1:18.82 |
2:10.67 |
|
2:51.45 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anni Willman |
2001 |
|
379 |
39.43 |
1:23.29 |
2:14.87 |
|
2:52.12 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Susanna Palojärvi |
2001 |
|
376 |
37.83 |
1:24.94 |
2:13.77 |
|
2:52.62 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Iida-Maria Laine |
2001 |
|
365 |
43.98 |
1:26.48 |
2:18.48 |
|
2:54.26 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Silja Vilmilä |
2001 |
|
359 |
38.71 |
1:24.68 |
2:17.91 |
|
2:55.28 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Laura Härkönen |
2001 |
|
352 |
41.07 |
1:28.15 |
2:18.37 |
|
2:56.35 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Angelica Kuoksa |
2001 |
|
347 |
36.36 |
1:22.07 |
2:18.71 |
|
2:57.26 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Anna-Sofia Brännkärr |
2001 |
|
336 |
41.80 |
1:28.18 |
2:19.02 |
|
2:59.07 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jutta Nikupeteri |
2001 |
|
316 |
41.15 |
1:27.34 |
2:20.98 |
|
3:02.80 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Fanni Heikkinen |
2001 |
|
315 |
39.97 |
1:28.07 |
2:22.72 |
|
3:02.95 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Riika Huttula |
2001 |
|
313 |
41.21 |
1:28.92 |
2:21.92 |
|
3:03.48 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emma Pajuluoma |
2001 |
|
297 |
45.49 |
1:32.69 |
2:25.62 |
|
3:06.64 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Viveca Meriläinen |
2001 |
|
260 |
46.20 |
1:37.09 |
2:31.37 |
|
3:15.07 |
|
|
Kemijärven Kaiku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Anni Niemistö |
2001 |
|
253 |
49.13 |
1:41.51 |
2:35.26 |
|
3:16.79 |
|
|
Kemijärven Kaiku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Elizaveta Parfenova |
2001 |
|
253 |
50.04 |
1:41.38 |
2:34.12 |
|
3:16.82 |
|
|
Kemijärven Kaiku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Sofia Ervasti |
2001 |
|
237 |
42.20 |
1:32.57 |
2:34.36 |
|
3:21.28 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Aino Rämäkkö |
2001 |
|
235 |
45.54 |
1:38.26 |
2:37.65 |
|
3:21.64 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Pipsa Remes |
2001 |
|
201 |
47.45 |
1:42.35 |
2:44.78 |
|
3:32.37 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Moonica Pirhonen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
24 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
18:45 |
|
Tulokset Laji 52 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 52 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
18:48 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 52, P14,15,16 100m Rintauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 1:01,52 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Tuomas Pokkinen, Cetus, 1:04,68 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Santeri Siiranen, NoPy, 1:07,35 2012 |
|
|
Laji 52, P14,15,16 100m Rintauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 1:01,52 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Tuomas Pokkinen, Cetus, 1:04,68 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Santeri Siiranen, NoPy, 1:07,35 2012 |
|
|
Laji 52, P14,15,16 100m Rintauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 1:01,52 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Tuomas Pokkinen, Cetus, 1:04,68 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Santeri Siiranen, NoPy, 1:07,35 2012 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristian Tiiro |
1997 |
|
312 |
39.02 |
|
|
|
1:21.96 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
24 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
18:48 |
|
Tulokset Laji 53 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 53 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
19:05 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 53, 4X50mVapaauinti, Loppukilpailut 10 - 12 v |
LRIKM-ennätys Uinti Espoo - Esbo Sim, Cetus, 1:58,59 2011 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
24 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
19:05 |
|
Tulokset Laji 54 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 54 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
19:05 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 54, 4X50mVapaauinti, Loppukilpailut 12 - 16 v |
LRIKM-ennätys Uinti Espoo - Esbo Sim, Cetus, 1:42,02 2011 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
24 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
19:05 |
|