Results for IKM aluekilpailut, Pohjois-Suomi
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2013 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
18:11 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, P12,13 400m Vapaauinti, Loppukilpailut 12 v |
P13 LRIKM-ennätys Emil Martikainen, RaUS, 4:23,52 2010 |
P12 LRIKM-ennätys Teemu Kettunen, JUK, 4:34,91 1994 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Atte Moilanen |
2001 |
|
390 |
1:10.18 |
2:24.91 |
3:39.30 |
|
4:51.20 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tiitus Taskila |
2001 |
|
294 |
1:14.15 |
2:37.10 |
4:00.42 |
|
5:19.97 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Noa Mäkelä |
2001 |
|
292 |
1:14.88 |
2:37.73 |
4:00.83 |
|
5:20.65 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lukas Kalliokoski |
2001 |
|
289 |
1:17.92 |
2:38.69 |
4:01.19 |
|
5:21.76 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jere Keskiaho |
2001 |
|
286 |
1:12.20 |
2:33.67 |
3:58.63 |
|
5:22.60 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Arttu Kurttio |
2001 |
|
273 |
1:17.16 |
2:42.75 |
4:08.39 |
|
5:27.83 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tuomas Karjalainen |
2001 |
|
273 |
1:17.23 |
2:42.22 |
4:07.10 |
|
5:27.93 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anton Ylihannu |
2001 |
|
208 |
1:23.80 |
2:56.71 |
4:30.90 |
|
5:58.90 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Valtteri Laaninen |
2001 |
|
189 |
1:28.95 |
3:04.83 |
4:40.83 |
|
6:10.64 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Atte Ervasti |
2001 |
|
187 |
1:25.97 |
3:01.82 |
4:39.56 |
|
6:12.03 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, P12,13 400m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 v |
P13 LRIKM-ennätys Emil Martikainen, RaUS, 4:23,52 2010 |
P12 LRIKM-ennätys Teemu Kettunen, JUK, 4:34,91 1994 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Ukkola |
2000 |
|
369 |
1:11.06 |
2:26.39 |
3:42.49 |
|
4:56.63 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Topias Nygård |
2000 |
|
368 |
1:10.95 |
2:26.40 |
3:42.16 |
|
4:56.78 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Taneli Juutinen |
2000 |
|
355 |
1:08.85 |
2:25.13 |
3:44.00 |
|
5:00.27 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Topi Lukkarinen |
2000 |
|
325 |
1:15.24 |
2:33.14 |
3:52.91 |
|
5:09.35 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Veikko Romppainen |
2000 |
|
295 |
1:14.60 |
2:35.69 |
3:58.15 |
|
5:19.42 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Onni Kartimo |
2000 |
|
277 |
1:14.87 |
2:39.74 |
4:05.20 |
|
5:26.29 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Juho Anttila |
2000 |
|
273 |
1:17.75 |
2:41.34 |
4:05.29 |
|
5:27.72 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
18:11 |
|